s
KΡΟΝΟΣ ΚΑΙ ΚΑΡΜΑ
Καλωσήλθατε στην αστρολογική μας κοινότητα! αστρολογία στην ελλάδαΕΔΩ ΧΤΥΠΑ Η ΚΑΡΔΙΑ ΤΗΣ ΑΣΤΡΟΛΟΓΙΑΣ
Register

Αξιόπιστο! Έγκυρο, ΔΩΡΕΑΝ αστρολογικό πρόγραμμα online!

ΔΩΡΕΑΝ γενέθλια ανάλυσή, προσωπικές διελεύσεις, ερωτικές προβλέψεις κάθε μέρα!

ΓΡΑΠΤΕΣ ΠΡΟΣΩΠΙΚΕΣ ΑΝΑΛΥΣΕΙΣ ΣΤΙΣ ΚΑΛΥΤΕΡΕΣ ΤΙΜΕΣ! Τις βρίσκετε ΜΟΝΟ στο νέο μας site. Πατήστε εδώ
Βρείτε μας στο Facebook Βρείτε μας στο Twitter Επικοινωνήστε μαζί μας
Page 1 of 8 1 2 3 4 5 ... LastLast
Results 1 to 10 of 71
  1. #1

    KΡΟΝΟΣ ΚΑΙ ΚΑΡΜΑ

    Είναι πολύ σημαντικό να αντιληφθούμε όλοι την παρουσία του Κρόνου στο προσωπικό μας ωροσκόπιο. Γιατί στην ουσία είναι το τραύμα το οποίο μας καθοδηγεί απο την παιδική μας ηλικία. Μας ζητάει συνέχεια να καταναλώνουμε ασυνείδητα την ενέργεια μας για να κλείσουμε ή να θεραπεύσουμε αυτό το τραύμα και τελικά μας οδηγεί πολλές φορές σε διαφορετικές επιλογές απο τα αληθινά θέλω μας. Για αυτό πρέπει να δίνουμε μεγαλύτερη σημασία στον οίκο που βρίσκετε και τι όψεις κάνει με τους διάφορους πλανήτες.Είναι πολύ σημαντική η συναστρία με κάποιο άλλο άτομο και ειδικά τι σχέση έχει ο Κρόνος του ενός με τους πλανήτες του άλλου. Οταν κάποιος σου βάζει τον Ήλιο του πάνω στον Κρόνο σου εσύ είσαι κατά κάποιο τρόπο υποχρεωμένος να προσφέρεις και να δώσεις πολλά πράγματα στο άτομο που έχει τον Ηλιο.

  2. #2
    Join Date
    Feb 2007
    Posts
    24

    Re: KΡΟΝΟΣ ΚΑΙ ΚΑΡΜΑ

    Αυτό πού έχω παρατηρήσει στους περισσότερους χάρτες φίλων και γνωστών και με τις πολύ λίγες και ελλιπείς γνώσεις μου στην αστρολογία, είναι ότι ο Κρόνος σχεδόν πάντα βρίσκεται σε οίκο που έχει σχέση με τον Βόρειο δεσμό. Για να γίνω πιο σαφής, φαίνεται σα να είναι το εμπόδιο στο να πετύχεις αυτό που σου δείχνει ο ΒΔ ότι χρειάζεσαι, η πρόκληση που πρέπει να αντιμετωπίσεις στη ζωή σου και να την ξεπεράσεις για να μπορέσεις να πετύχεις πνευματική ανάπτυξη στη συγκεκριμένη ενσάρκωση. Και ναι, έχεις δίκιο φίλη μου, πολλές φορές μας οδηγεί σε επιλογές διαφορετικές από τα θέλω μας, όσο δεν καταφέρνουμε να ξεπεράσουμε το εμπόδιο που μας θέτει. Ρωτήστε και μένα με Κρόνο στον 3ο, στους Ιχθύς, σε αντίθεση με ¶ρη, Πλούτωνα και Ουρανό, τετράγωνο με Αφροδίτη....ουφ! δε λέω και τα υπόλοιπα

  3. #3

    Re: KΡΟΝΟΣ ΚΑΙ ΚΑΡΜΑ

    Αγαπητή φίλη μπορεί να έχεις παρατηρήσει αυτό που λες για τον Βόρειο Δεσμό. Αλλα συνήθως δεν ισχύει αυτό και είναι τελείως διαφορετική η κατεύθυνση του ενός απο το άλλο. Εχουν ευθύνη στο μοιραίο κομμάτι της ζωής μας αλλά δεν είναι απαραίτητο να σχετίζονται απόλυτα απο οίκο η απο οτιδήποτε άλλο. Καλό βράδυ τα ξαναλέμε

  4. #4

    Re: KΡΟΝΟΣ ΚΑΙ ΚΑΡΜΑ

    Quote Originally Posted by APOLLO View Post
    Αγαπητή φίλη μπορεί να έχεις παρατηρήσει αυτό που λες για τον Βόρειο Δεσμό. Αλλα συνήθως δεν ισχύει αυτό και είναι τελείως διαφορετική η κατεύθυνση του ενός απο το άλλο. Εχουν ευθύνη στο μοιραίο κομμάτι της ζωής μας αλλά δεν είναι απαραίτητο να σχετίζονται απόλυτα απο οίκο η απο οτιδήποτε άλλο. Καλό βράδυ τα ξαναλέμε
    Από ό,τι θυμάμαι και από ό,τι έχω ακούσει, είναι κακάσχημο να κτυπάει ο Κρόνος σου τον Β.Δ. :scared:
    Καλό είναι να κάνει όψεις με τον Verneigung Δία :nuts:
    Επίκαιρον
    Κεσάτια!
    Πάγιον
    Η αστρολογία είναι πολύ σημαντικό πράγμα, για να το αφήσουμε στα χέρια αυτών που δηλώνουν "επαγγελματίες" αστρολόγοι.

  5. #5
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    αθηνα
    Posts
    363

    Re: KΡΟΝΟΣ ΚΑΙ ΚΑΡΜΑ

    Quote Originally Posted by Μητσάκος View Post
    Από ό,τι θυμάμαι και από ό,τι έχω ακούσει, είναι κακάσχημο να κτυπάει ο Κρόνος σου τον Β.Δ. :scared:
    Καλό είναι να κάνει όψεις με τον Verneigung Δία :nuts:
    Εξηγησου!!
    Ποσο κακασχημο δηλαδη?
    Σε περιπτωση συνοδου η τετραγωνου?...Με τρομαξες τωρα..:scared::scared::scared:

  6. #6
    Join Date
    Dec 2005
    Όνομα:
    Silia
    Location
    Αθήνα και μ'αρέσει!!
    Posts
    474

    Re: KΡΟΝΟΣ ΚΑΙ ΚΑΡΜΑ

    Ο Κρόνος όντως είναι μια πληγή που θέλει συνεχώς φροντίδα.. κ είναι κ πολύ σημαντικός στη συναστρία, που πολλές φορές αργεί κανείς να τον αντιληφθεί!!

    :blink:
    may..

  7. #7
    Join Date
    Mar 2008
    Όνομα:
    μαγια
    Location
    και εδω και αλλου
    Posts
    131

    Re: KΡΟΝΟΣ ΚΑΙ ΚΑΡΜΑ

    Quote Originally Posted by Μητσάκος View Post
    Από ό,τι θυμάμαι και από ό,τι έχω ακούσει, είναι κακάσχημο να κτυπάει ο Κρόνος σου τον Β.Δ. :scared:
    Καλό είναι να κάνει όψεις με τον Verneigung Δία :nuts:
    ολων των ειδων τις οψεις ή μονο "καλες"?
    εγω, για παραδειγμα, εχω κρονο που τετραγωνιζει δια και μαλλον του ειμαι υποχρεη καθως με κανει υπευθυνη και μου θυμιζει να μην τρωω και συνεχεια(ειναι ο μονος στο ωροσκοπιο μου που διαφωνει με την υπερφαγια !!!):wink2:

  8. #8

    Re: KΡΟΝΟΣ ΚΑΙ ΚΑΡΜΑ

    VAFIKOS, αν πρόσεξες, μιλάμε για όψη Κρόνου με Β. Δ.

    putamadre, είναι θέμα αντίληψης. ¶λλοι θεωρούν ότι κάποιες όψεις δεν παλεύονται και άλλοι ότι παλεύονται. Όπως και να έχει, ο Κρόνος, σύμφωνα με την δική μου αντίληψη, εμπεριέχει και τα στοιχεία του περιορισμού και της καθυστέρησης. ¶ρα βρίσκω λογικό όταν κάνει όψη με τον Β. Δ. να απαιτείται πιο μεγάλη προσπάθεια από τον έχοντα την όψη για την εκπλήρωση του προορισμού του, εφόσον βέβαια αποδέχεται ότι έχει βάση το κάρμα Το "κακάσχημο" που έγραψα εμπεριείχε σε μεγάλο βαθμό χιουμοράκι
    Επίκαιρον
    Κεσάτια!
    Πάγιον
    Η αστρολογία είναι πολύ σημαντικό πράγμα, για να το αφήσουμε στα χέρια αυτών που δηλώνουν "επαγγελματίες" αστρολόγοι.

  9. #9
    Join Date
    Mar 2008
    Όνομα:
    μαγια
    Location
    και εδω και αλλου
    Posts
    131

    Re: KΡΟΝΟΣ ΚΑΙ ΚΑΡΜΑ

    Quote Originally Posted by Μητσάκος View Post
    Από ό,τι θυμάμαι και από ό,τι έχω ακούσει, είναι κακάσχημο να κτυπάει ο Κρόνος σου τον Β.Δ. :scared:
    Καλό είναι να κάνει όψεις με τον Verneigung Δία :nuts:
    σορυ, δεν ηταν και τοσο ευκρινες...

  10. #10

    Re: KΡΟΝΟΣ ΚΑΙ ΚΑΡΜΑ

    Ο κυβερνήτης του Κρόνου πρέπει να προσεχθεί ιδιαίτερα, η θέση και οι όψεις. Για παράδειγμα, αν κάποιος έχει τον Κρόνο στον Κριό (πτώση) και τον ¶ρη στον Αιγόκερω (έξαρση), πολλά πράγματα αλλάζουν. Το ίδιο αν, π.χ. ο Κρόνος είναι στον Ζυγό, αλλά η Αφροδίτη, π.χ., στον Σκορπιό ή τον Κριό. Σημαντικό είναι πού βρίσκεται ο Κρόνος (ας πούμε στον Πρώτο Οίκο είναι σε θέση πολύ αδύναμη). Ωστόσο έχω προσέξει ότι άτομα με Κρόνο στον πρώτο οίκο έχουν πολύ ισχυρή θέληση και τις περισσότερες φορές επιτυγχάνουν επαγγελματικά ή κοινωνικά, παρά τις δυσκολίες, τα προβλήματα υγείας ή τα ψυχολογικά.
    Προσωπικά θεωρώ ότι πιο δύσκολα είναι τα πράγματα όταν ο Κρόνος "αγκαλιάζει" τα φώτα ή τους ευεργέτες πλανήτες (Αφροδίτη, Δίας).
    Φιλικά

 

 
Page 1 of 8 1 2 3 4 5 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •  
Διαφήμιση
ads from google
Χορηγός
google ads