s
Τα εξωτερικά χαρακτηριστικά των ζωδίων και η αρμονία του Ζυγού - Page 2
Καλωσήλθατε στην αστρολογική μας κοινότητα! αστρολογία στην ελλάδαΕΔΩ ΧΤΥΠΑ Η ΚΑΡΔΙΑ ΤΗΣ ΑΣΤΡΟΛΟΓΙΑΣ
Register

Αξιόπιστο! Έγκυρο, ΔΩΡΕΑΝ αστρολογικό πρόγραμμα online!

ΔΩΡΕΑΝ γενέθλια ανάλυσή, προσωπικές διελεύσεις, ερωτικές προβλέψεις κάθε μέρα!

ΓΡΑΠΤΕΣ ΠΡΟΣΩΠΙΚΕΣ ΑΝΑΛΥΣΕΙΣ ΣΤΙΣ ΚΑΛΥΤΕΡΕΣ ΤΙΜΕΣ! Τις βρίσκετε ΜΟΝΟ στο νέο μας site. Πατήστε εδώ
Βρείτε μας στο Facebook Βρείτε μας στο Twitter Επικοινωνήστε μαζί μας
Page 2 of 6 FirstFirst 1 2 3 4 5 6 LastLast
Results 11 to 20 of 57
  1. #11

    Re: Τα εξωτερικά χαρακτηριστικά των ζωδίων και η αρμονία του Ζυγού

    Έρση έχεις απόλυτο δίκιο για το ροδοκόκκινο χρώμα Κριών και Λιονταριών. Τι πράγμα είναι αυτό? Τι χρώμα και τι ζωτικότητα είναι αυτή...ζωή να έχουν οι άτιμοι?? άσε που οι περισσότεροι Λέοντες που ξέρω κοιμούνται μόνο 3-4 ώρες τη μέρα, τους είναι υπεραρκετές...σε αντίθεση με τους Ιχθείς που ξέρω που του δίνουν και καταλαβαίνει στον ύπνο...[/QUOTE]

    Συμφωνώ απόλυτα για το ότι οι ιχθείς είναι λάτρεις του ύπνου!!! ¶μα κοιμηθούν δεν τους σηκώνεις με τίποτα...
    Πέτραν κοιλαίνει ρανίς ύδατος ενδελεχείη

  2. #12
    Join Date
    Dec 2008
    Όνομα:
    George
    Location
    Θεσσαλονίκη
    Posts
    46

    Re: Τα εξωτερικά χαρακτηριστικά των ζωδίων και η αρμονία του Ζυγού

    Quote Originally Posted by annakriari View Post
    Έρση έχεις απόλυτο δίκιο για το ροδοκόκκινο χρώμα Κριών και Λιονταριών. Τι πράγμα είναι αυτό? Τι χρώμα και τι ζωτικότητα είναι αυτή...ζωή να έχουν οι άτιμοι?? άσε που οι περισσότεροι Λέοντες που ξέρω κοιμούνται μόνο 3-4 ώρες τη μέρα, τους είναι υπεραρκετές...σε αντίθεση με τους Ιχθείς που ξέρω που του δίνουν και καταλαβαίνει στον ύπνο...
    Συμφωνώ απόλυτα για το ότι οι ιχθείς είναι λάτρεις του ύπνου!!! ¶μα κοιμηθούν δεν τους σηκώνεις με τίποτα...[/QUOTE]




    Αυτό για τους Ιχθύς δεν είναι αλήθεια!
    Μας παρεξηγήσατε!
    Δεν κοιμόμαστε αλλά ...Διαλογιζόμαστε!!! :bigsmile:

  3. #13
    Join Date
    Dec 2008
    Όνομα:
    Τονια
    Location
    Πολλές ζωές στη Λεμουρία
    Posts
    148

    Re: Τα εξωτερικά χαρακτηριστικά των ζωδίων και η αρμονία του Ζυγού

    Quote Originally Posted by Κώστας View Post
    Ώστε κουνάει το καράβι ε? Συμφωνώ ότι αν ένας πλανήτης είναι κοντά στον ωροσκόπο πιθανόν να διαμορφώνει και την εξωτερική του εμφάνιση. Ξέρω πχ. άτομο που έχει τον Ερμή ακριβώς πάνω στο AC και το πρόσωπο και η εμφάνισή του είναι αυτό που θα λέγαμε "Ερμαϊκά", δηλαδή αδύνατη, νεανική, νευρώδης και ευκίνητη. Αλλά στο υπόλοιπο του 1ου Οίκου δεν νομίζω να είναι και τόσο σημαντικό. Δηλαδή αν έχεις έναν πλανήτη στα μέσα ή τέλη του 1ου σπιτιού δεν νομίζω να επηρεάζει ιδιαίτερα την εξωτερική εμφάνιση.

    Δεν έχω δει γυναίκα με Αρη στον πρώτο οίκο που να μην έχει ανδροπρεπή χαρακτηριστικά, αλλα κυρίως ανδροπρεπή (απότομη και αυστηρή) συμπεριφορά. Η σύνοδος του ωροσκόπου με τον ¶ρη μπορεί να μετατρέψει σε ανδρόγυνη μορφή ακόμα και μια συλφίδα Ζυγό, μια αισθησιακή Ταυρίνα, μια μητρική Καρκίνο...μιλάμε για γνώμη που έχει σχηματιστεί απο καμια εικοσαριά ωροσκόπιά όχι για επιστημονική μελέτη
    Η ανθρώπινη φύση δεν έχει αληθινή γνώση,
    μόνο η θεϊκή έχει

    Ο άνθρωπος δεν είναι λογικό ον
    μόνο αυτό που τον περιβάλλει έχει νόηση

  4. #14
    Join Date
    Dec 2008
    Όνομα:
    Τονια
    Location
    Πολλές ζωές στη Λεμουρία
    Posts
    148

    Re: Τα εξωτερικά χαρακτηριστικά των ζωδίων και η αρμονία του Ζυγού

    Quote Originally Posted by 'Ερση View Post
    Καλησπερα, καποιες επιπροσθετες πληροφοριες. οσοι εχουν ωροσκοπο-ζωδιο Κριο συνηθως ειναι ανοιχτοχρωμοι με ροζ μαγουλακι που μπορει να χρειαζεται κ αφαιμαξη,οι Ταυροι εχουν επιπλεον βαρος με βημα αργο κ σταθερο,( παρεμπιπτοντος οι πιο παραφωνοι ανθρωποι που εχω γνωρισει ειναι Ταυροι) οι Διδυμοι αεικινητοι, λεπτοι, σκουροχρωμοι κ νεανικοι, οι Καρκινοι στρογγυλοπροσωποι με μαγουλάκια κ κοιλιτσα ενω φημιζονται για την γλυκα τους,οι Λεοντες ανοιχτοχρωμοι με ροδοκοκκινη επιδερμιδα σε σημειο να νομιζεις οτι εχουν παντα πιεση,οι Παρθενοι συνηθως ειναι ευγενικοι με χαμηλο βλεμμα, λεπτοι με καστανες ανοιχτες αποχρωσεις με σχετικα λεπτη σιλουετα,οι Ζυγοι λεγεται οτι ειναι ανοιχτοχρωμοι με γαλανα ματια αν κ οι περισσοτεροι που εχω δει εγω δεν θα ελεγα οτι ειναι ετσι αλλα κοινο χαρακτηριστικο τους ειναι η σικατη εμφανιση.
    Οι Σκορπιοι συνηθως ειναι σκουροχρωμοι με εντονα σμιχτα φρυδια κ βλεμμα τοσο μαγνητικο που σε καθηλωνει, οι Τοξοτες συνηθως ειναι χαμογελαστοι με επιπλεον κιλακια στην περιφερεια κ τους μηρους σε αντιθεση με τους Αιγοκερους που συνηθως εξεχουν αρκετα τα γονατακια τους κ ειναι ψιλολιγνοι με ευαισθητο δερμα κ δοντια ενω τις περισσοτερες φορες θα τους δειτε μαυροντυμενους
    Οι Υδροχοοι ιδιατερα τραβηχτικοι κ ομορφοι,με αρκετα γυαλιστερα ματια,που λαμπουν κ μονο σκεπτομενοι την εγκεφαλικοτητα τους που συνηθως προερχεται απ την λογικη του παραλογου ενω οι Ιχθυες εχουν τοσο απλανες βλεμμα( το λεγομενο αγελαδινο) που καλο ειναι οταν τους απευθυνετε τον λογο να ειστε σιγουροι οτι το εχουν καταλαβει.
    Απο εκει κ περα νομιζω πως παιζουν σημαντικο ρολο οι μοιρες που βρισκονται ο Ωροσκοπος κ ο Ηλιος,σε ποιο δεκανο, σε ποιο δωδεκατημοριο κτλ.



    Υγ. -οι ΚΡΙΟΙ επίσης είναι τελειομανείς (δεν ξέρω από πού απορρέει αυτό) και, πολλές φορές, φοβούνται να ξεκινήσουν πράγματα γιατί νομίζουν πως δεν θα αποδώσουν τα μέγιστα!!!...


    Οι Κριοι δεν ειναι τελειομανεις κ σπανια θα φοβηθουν ωστε να μπλοκαριστουν κ να μην κανουν ξεκινηματα,αντιθετως ενα απ τα μεγαλυτερα ελαττωματα τους ειναι οτι παντα ξεκινουν πραγματα κ στην πορεια αφηνουν τους αλλους να τα ολοκληρωσουν γιατι αυτοι εναι καπου αλλου κ ξεκινουν κατι αλλο, οσο για την τελειομανια, πραγματι στα ματια καποιων φαινονται τελειομανεις αλλα αυτο εχει να κανει περισσοτερο με την πρωτια κ τον εγωισμο τους.

    Όντως εμείς οι ταύροι είμαστε υπέρβαροι.

    Ξέρω ταύρους που δεν τραγουδούν καλά....και ξέρω κάποιους που δεν έχουν επιχειρήσει να τραγουδήσουν. Κάποια στιγμή γίνεται η αρχή και τραγουδούν ως αριστούχοι του ωδείου.
    Εγώ είμαι ταύρος και φάλτσα.
    Μια φορά, θέλοντας να εντυπωσιάσω, ανέβηκα σε κάποια πίστα και άρχισα να τραγουδάω συνοδεία ορχήστρας ....όλοι υπόθεσαν ότι είχαν να κάνουν με μια καινουργια Βλαχοπούλου (ορθοφωνία και μπρίο).
    Απο τότε ξέρω ότι όταν θέλω να τραγουδήσω....μπορώ!!! όχι όμως τραγούδια με υψηλές ερμηνευτικές απαιτήσεις (δε μπορώ να τραγουδήσω "ματωμένο γάμο", χορικά της Αντιγόνης, μανιάτικα μοιρολόγια, βαριά ηπειρώτικα)...την Αλεξίου όμως την τσακίζω (κυριολεκτικά φοβούμαι)

    Νομίζω πως η εξωτερική εμφάνιση έχει να κάνει περισσότερο με τον ωροσκόπο.
    Η ανθρώπινη φύση δεν έχει αληθινή γνώση,
    μόνο η θεϊκή έχει

    Ο άνθρωπος δεν είναι λογικό ον
    μόνο αυτό που τον περιβάλλει έχει νόηση

  5. #15
    Join Date
    Dec 2008
    Όνομα:
    vana
    Location
    ΑΘΗΝΑ
    Posts
    34

    Re: Τα εξωτερικά χαρακτηριστικά των ζωδίων και η αρμονία του Ζυγού

    Xωρίς να έχω εντρυφήσει στην αστρολογία, νομίζω ότι υπάρχουν κοινά χαρακτηριστικά. Προσωπικά είμαι σε θέση να ξεχωρίσω Καρκίνους και Αιγόκερους, χωρίς προσπάθεια σε έναν χώρο. Δεν μπορώ να απομονώσω συγκεκριμένα χαρακτηριστικά. Απλά τους ..διαισθάνομαι.

    Ωστε στο πλουτώνιο στοιχείο οφείλεται η εμφάνισή μου ε? Ναι μου αρέσει το total black ντυσιμο, παντα όμως με μία εντυπωσιακή πινελιά (εδώ πρέπει να είναι ο Τοξότης. Όσον αφορά το βλέμμα του Σκορπιού, οφείλω να ομολογήσω ότι μου είναι πολύ χρήσιμο, γιατί συνήθως την καρκινίσια ευγένεια και γλυκύτητα την παραγνωρίζουν για υποχωρητικότητα..

  6. #16
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    ΑΘΗΝΑ
    Posts
    28

    Re: Τα εξωτερικά χαρακτηριστικά των ζωδίων και η αρμονία του Ζυγού

    :
    Quote Originally Posted by toniats View Post
    Δεν έχω δει γυναίκα με Αρη στον πρώτο οίκο που να μην έχει ανδροπρεπή χαρακτηριστικά, αλλα κυρίως ανδροπρεπή (απότομη και αυστηρή) συμπεριφορά. Η σύνοδος του ωροσκόπου με τον ¶ρη μπορεί να μετατρέψει σε ανδρόγυνη μορφή ακόμα και μια συλφίδα Ζυγό, μια αισθησιακή Ταυρίνα, μια μητρική Καρκίνο...μιλάμε για γνώμη που έχει σχηματιστεί απο καμια εικοσαριά ωροσκόπιά όχι για επιστημονική μελέτη
    Εγω εχω συνοδο ΑSC στους Ιχθεις 8 44" και Αρη στον Κριο 7 33"(στον 1ο)!Δε θα ελεγα οτι εχει να κανει με εξωτερικα χαρακτηριστικα οσο με χαρακτηριστικα συμπεριφορας!Ενω γενικα ειμαι ησυχο παιδακι λογο των ιχθυων!:embarrestΟταν τσαντιστω γινομαι αλλος ανθρωποςΠολυ αποφασιστικη,αυστηρη και αποτομη!Απλως αυτα ειναι χαρακτηριστικα που παραπεμπουν πιο πολυ σε ανδρικα προτυπα συμπεριφορας!Δεν εχει να κανει με την εξωτερικη μορφη το αντιθετω θα ελεγα!Στη συγκεκριμενη περιπτωση θεωρω οτι το ενα βοηθαει το αλλο!Ο Κριος ξυπναει τον παθητικο Ιχθυ και ο Ιχθεις συγκρατει το φλογερο Κριο!!Ετσι υπαρχει μια ισορροπια!

  7. #17
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    ΑΘΗΝΑ
    Posts
    28

    Re: Τα εξωτερικά χαρακτηριστικά των ζωδίων και η αρμονία του Ζυγού

    Quote Originally Posted by Κώστας View Post
    Ώστε κουνάει το καράβι ε? Συμφωνώ ότι αν ένας πλανήτης είναι κοντά στον ωροσκόπο πιθανόν να διαμορφώνει και την εξωτερική του εμφάνιση. Ξέρω πχ. άτομο που έχει τον Ερμή ακριβώς πάνω στο AC και το πρόσωπο και η εμφάνισή του είναι αυτό που θα λέγαμε "Ερμαϊκά", δηλαδή αδύνατη, νεανική, νευρώδης και ευκίνητη. Αλλά στο υπόλοιπο του 1ου Οίκου δεν νομίζω να είναι και τόσο σημαντικό. Δηλαδή αν έχεις έναν πλανήτη στα μέσα ή τέλη του 1ου σπιτιού δεν νομίζω να επηρεάζει ιδιαίτερα την εξωτερική εμφάνιση.
    Να συμπληρωσω βεβαια οτι οταν βρισκεται ακριβως πανω στον ωροσκοπο ενας πλανητης σαφως και διαμορφωνει τα εξωτερικα χαρακτηριστικα!Αλλα οχι τοσο στον υπολοιπο 1ο οικο!Με λιγα λογια θα συμφωνησω με τον Κωστα!

  8. #18

    Re: Τα εξωτερικά χαρακτηριστικά των ζωδίων και η αρμονία του Ζυγού

    Υγ. -οι ΚΡΙΟΙ επίσης είναι τελειομανείς (δεν ξέρω από πού απορρέει αυτό) και, πολλές φορές, φοβούνται να ξεκινήσουν πράγματα γιατί νομίζουν πως δεν θα αποδώσουν τα μέγιστα!!!...


    Οι Κριοι δεν ειναι τελειομανεις κ σπανια θα φοβηθουν ωστε να μπλοκαριστουν κ να μην κανουν ξεκινηματα,αντιθετως ενα απ τα μεγαλυτερα ελαττωματα τους ειναι οτι παντα ξεκινουν πραγματα κ στην πορεια αφηνουν τους αλλους να τα ολοκληρωσουν γιατι αυτοι εναι καπου αλλου κ ξεκινουν κατι αλλο, οσο για την τελειομανια, πραγματι στα ματια καποιων φαινονται τελειομανεις αλλα αυτο εχει να κανει περισσοτερο με την πρωτια κ τον εγωισμο τους.[/QUOTE]

    Συμφωνώ στο ότι οι κριοί μπλέκονται σε πολλά πράγματα ταυτόχρονα και πολλές φορές δεν τελειώνουν αυτά που αρχίζουν... Ωστόσο η τελειομανία που εντοπίζω εγώ δεν έγκειται στο αν θα φέρουν εις πέρας ή όχι μια εργασία, αλλά στο πώς θα την χειριστούν, αν θα είναι τέλειο το αποτέλεσμα και τέτοια... Και ναι μεν σίγουρα επιζητούν την πρωτιά, αλλά δεν είναι πάντα έτσι... δλδ σε επίπεδο ανταγωνισμού, αλλά πολλές φορές, παίρνοντας σαν παράδειγμα τον εαυτό μου και κάποιους γνωστούς κριούς -άνδρες και γυναίκες-, βλέπω ότι μπλέκονται σε λεπτομέρειες, ψάχνουν τον καλύτερο τρόπο για να φτιάξουν κάτι, είναι επιμελέστατοι στην καθαριότητα, την περιποίηση... Θέλουν όλα γύρω τους να είναι σε τάξη και τέλεια! πώς να το πω αλλιώς! πολλές φορές δεν μπορώ να κοιμηθώ αν ξέρω ότι κάτι δεν είναι στη θέση που θέλω ή ότι τα βιβλία μου είναι πάνω στο γραφείο και δεν είναι ισιασμένα κ.α.
    (αλλά αυτό το βλέπω και σε καρκίνους και.....)
    Πέτραν κοιλαίνει ρανίς ύδατος ενδελεχείη

  9. #19
    Join Date
    Feb 2009
    Όνομα:
    Μαρία
    Location
    Κύπρος, Λευκω
    Posts
    8

    Re: Τα εξωτερικά χαρακτηριστικά των ζωδίων και η αρμονία του Ζυγού

    Θα διαφωνίσω ότι οι Κριοί είναι συγυρισμένη και επιμελείς. Ζω με Κριό και αυτό στην δική μου περίπτωση δεν υπάρχει. Είναι ακατάστατος μέχρι αηδίας σαν και μένα και καθόλου επιμελείς. τι να σου αναφέρω ότι τα αφήνει απληρωτα από το ηλεκτρικό του σπιτιού, από τα σκύβαλλα, από την ασφάλεια του αυτοκινήτου κτλ όχι λόγω λεφτών απλώς από αμέλεια. Οσο αφορά από εγωισμό σχίζει, είναι πρώτος.. μπορεί να καίγεται να βράζει αλλά είναι ανέκφραστος!Φαίνεται υπεράνων όλων. Αλλά όσον αφορά την δουλειά δεν μπορώ να πω, πρωτος και καλύτερος! Αρχηγός , εργασιομανής μέχρι αηδίας από το πρωί μέχρι τα μεσάνυκτα! Ανήσυχο πνευμα λέμε!

  10. #20
    Join Date
    Feb 2008
    Όνομα:
    Δεσποινα
    Location
    πειραιας
    Posts
    2,354

    Re: Τα εξωτερικά χαρακτηριστικά των ζωδίων και η αρμονία του Ζυγού

    αγαπητα μελη το θεμα που γραφουμε λεει
    για τα εξωτερικα χαρακτηριστικα των ζωδιων...
    και οχι για τους χαρακτηρες και σημπεριφορες τους ε;:nuts:

    φιλικα:bigsmile:
    Η χειροτερη αισθηση ...ειναι η ψευδαισθηση....
    Δ.Κ

 

 
Page 2 of 6 FirstFirst 1 2 3 4 5 6 LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •  
Διαφήμιση
ads from google
Χορηγός
google ads