s
Οι ξελογιάστρες φίλες - Page 6
Καλωσήλθατε στην αστρολογική μας κοινότητα! αστρολογία στην ελλάδαΕΔΩ ΧΤΥΠΑ Η ΚΑΡΔΙΑ ΤΗΣ ΑΣΤΡΟΛΟΓΙΑΣ
Register

Αξιόπιστο! Έγκυρο, ΔΩΡΕΑΝ αστρολογικό πρόγραμμα online!

ΔΩΡΕΑΝ γενέθλια ανάλυσή, προσωπικές διελεύσεις, ερωτικές προβλέψεις κάθε μέρα!

ΓΡΑΠΤΕΣ ΠΡΟΣΩΠΙΚΕΣ ΑΝΑΛΥΣΕΙΣ ΣΤΙΣ ΚΑΛΥΤΕΡΕΣ ΤΙΜΕΣ! Τις βρίσκετε ΜΟΝΟ στο νέο μας site. Πατήστε εδώ
Βρείτε μας στο Facebook Βρείτε μας στο Twitter Επικοινωνήστε μαζί μας
Page 6 of 6 FirstFirst ... 2 3 4 5 6
Results 51 to 55 of 55
  1. #51

    Re: Οι ξελογιάστρες φίλες

    1ον
    Quote Originally Posted by ¶κης Αντωνίου View Post
    ........................
    .................................................. ..............................
    Στα πλαίσια της προσπάθειας για την κατανόηση της Αστρολογίας από τα μέλη τα οποία βρίσκονται σε εμβρυϊκά επίπεδα γνώσης της Αστρολογίας θα παραθέσουμε μια σειρά άρθρων που είναι πιο φιλικά και κατανοητά στον κάθε αρχάριο σπουδαστή της Αστρολογίας.
    Προσωπικά δεν υιοθετώ πλήρως τις παρούσες θέσεις μιας και είναι στο πλαίσιο μιας γενικότερης θεώρησης και όχι της εκτενούς μελέτης ενός προσωπικού χάρτη.
    Ακόμα και αυτός που το γραψε λέει ότι είναι μια γενικόλογη έκθεση και ότι πρέπει να κοιτάμε αναλυτικά το προσωπικό ωροσκόπιο κάποιου, για να βγάλουμε κάποιο συμπέρασμα.

    2ον Όχι ότι είμαι "Τοξότης", αλλά δεν θεωρώ ότι το έντονο στοιχείο του Τοξότη θα είναι αυτό που θα οδηγήσει μια γυναίκα στο να "πουλήσει" τη φίλη της πηγαίνοντας με τον δικό της.

    Με βάση την κοινωνική μου εμπειρία ( ) αλλά και την αστρολογική μου αντίληψη ( :toung::toung: ) εκτιμώ ότι οποιαδήποτε γυναίκα είναι εν δυνάμει "ξελογιάστρα". Απλώς διαφέρουν οι αιτίες από τις οποίες θα παρακινούταν για κάτι τέτοιο.

    Αν και κατά βάση το στοιχείο της ηθικής και το πώς ο καθένας την αντιλαμβάνεται είναι η βάση, κάτω από συγκεκριμένες συνθήκες ο οποιοσδήποτε μπορεί να μπει στον πειρασμό για μια κουτσουκέλα (είτε γυναίκα είτε άνδρας). Η ηθική και η όποια ηθική είναι επίκτητη ενώ το βασικό ένστικτο είναι στη φύση μας.

    Όσο και να θέλουμε να λεγόμαστε "πολιτισμένοι", έχουμε δηλαδή διαμορφώσει ένα πλαίσιο κανόνων και συμπεριφορών και διάφορα αξιακά συστήματα (π.χ. θρησκεία) που συμπεριλαμβάνουν και στοιχεία ξένα προς τη φύση μας, με σκοπό να συγκροτούμε κοινωνίες και συλλογικότητες, η νέτη σκέτη πραγματικότητα δείχνει ότι ο πολιτισμός μας πάει περίπατο όταν συντρέχουν κάποιες συνθήκες (π.χ. πόλεμος).

    Και μιας και μας αρέσουν οι "επιστημονικότητες", να πω ότι είναι καρατσεκαρισμένο, πλέον, και επιστημονικά, ότι οι πρώτες αστραπιαίες σκέψεις/χημικές αντιδράσεις που δημιουργούνται σε μια πρώτη επαφή μεταξύ δύο ετερόφυλων αφορούν την δυνατότητα αναπαραγωγής και μόνο, και μέσα σε χρόνο dt έχουμε ως άτομα αποφασίσει για το αν γουστάρουμε τον άλλο ή όχι για ...αναπαραγωγικούς σκοπούς. Όλα τα άλλα έπονται.

    Εν κατακλείδι, από όλων το μυαλό η πρώτη πρώτη σκέψη που περνάει όταν γνωρίζει κάποιον ετερόφυλο (ενίοτε και του ιδίου φύλου) είναι αν θα μπορούσε να πηδηχτεί μαζί του. Από τη στιγμή δε που ως σκέψη, έστω και ασυνείδητα, περνά κάτι τέτοιο, για εμένα τουλάχιστον, η αρχή έχει γίνει. Το αν θα πραγματωθεί η σκέψη, αν θα υπάρχουν μετά ενοχές ή όχι, το αν το "έγκλημα" θα είναι κατ' εξακολούθηση ή όχι και πόσο εύκολα ή δύσκολα μπορεί να γίνει αυτό και όλα όσα μπορεί να ακολουθήσουν είναι συνάρτηση πολλών παραγόντων. Οι ηθικοπλαστικές κορώνες και οι αφορισμοί όμως που ενίοτε προτάσσονται σε αντίθεση της παραπάνω πραγματικότητας, στην καλύτερη περίπτωση οφείλονται στην άγνοια, στη χειρότερη σε μια σεμνότυφη και υποκριτική έκφραση. Καλό είναι να λέγονται προκειμένου να αφομοιώνονται από κάποιον που θέλει να ενταχθεί στις κοινωνίες μας (π.χ. ένα παιδί), και να αποδέχεται τους κανόνες που μπαίνουν, αλλά πρέπει να γνωρίζει ότι η αποδοχή των κανόνων δεν συνεπάγεται και την απόλυτη εφαρμογή τους. Η εφαρμογή τους είναι ζητούμενο και όχι κάτι ήδη κατακτημένο.

    Στο πλαίσιο αυτό, δεν βρίσκω το λόγο να διαφοροποιείται τόσο έντονα η ... "κερατιά" από φίλο ή φίλη. Απλώς το κίνητρο μπορεί να διαφέρει από άτομο σε άτομο και κατ' επέκτασιν από ζωδιακό χαρακτηριστικό σε ζωδιακό χαρακτηριστικό. Αλλιώς θα εξηγήσει στον εαυτό του κάποιος με το στοιχείο του Λέοντα την κερατιά, αλλιώς ένας με αυτό του Καρκίνου, αλλιώς ένας με παρθενίστικο στοιχείο κ.ο.κ :bigsmile:
    Επίκαιρον
    Κεσάτια!
    Πάγιον
    Η αστρολογία είναι πολύ σημαντικό πράγμα, για να το αφήσουμε στα χέρια αυτών που δηλώνουν "επαγγελματίες" αστρολόγοι.

  2. #52
    Join Date
    Feb 2008
    Όνομα:
    Δεσποινα
    Location
    πειραιας
    Posts
    2,354

    Re: Οι ξελογιάστρες φίλες

    Quote Originally Posted by Μητσάκος View Post
    1ον

    Ακόμα και αυτός που το γραψε λέει ότι είναι μια γενικόλογη έκθεση και ότι πρέπει να κοιτάμε αναλυτικά το προσωπικό ωροσκόπιο κάποιου, για να βγάλουμε κάποιο συμπέρασμα.

    2ον Όχι ότι είμαι "Τοξότης", αλλά δεν θεωρώ ότι το έντονο στοιχείο του Τοξότη θα είναι αυτό που θα οδηγήσει μια γυναίκα στο να "πουλήσει" τη φίλη της πηγαίνοντας με τον δικό της.

    :bigsmile:
    Συμφωνω με τον ομοζωδιο μου:bigsmile:
    Εχω εντονο το στοιχειο του Τοξοτη
    αλλα ποτε μα ποτε δεν εριξα βλεφαρο σε γκομενο φιλης η'' μετα σε αντρα φιλης μου
    ΑΝ και μου την επεφταν χοντρα η'' και απ'εξω απε εξω..
    ΕΓΩ ειχα τον τροπο μου να τους βαζω στην θεση τους
    Οταν ημουν ελευθερη το καρφωνα στην φιλη μου ..κοιτα ο δικος σου μου την επεσε:nuts:
    κανονισε την πορεια σου με τον λιγουρη...

    ΚΑΙ ΠΑΝΤΡΕΜΕΝΗ φροντιζα να απομακρυνθω [δυστυχως απο την φιλη]
    Αυτα!!
    Η χειροτερη αισθηση ...ειναι η ψευδαισθηση....
    Δ.Κ

  3. #53
    Join Date
    Feb 2008
    Όνομα:
    Δεσποινα
    Location
    πειραιας
    Posts
    2,354

    Re: Οι ξελογιάστρες φίλες

    Επισης να σας πω και μια δυσαρεστη εμπειρια μου
    σε ηληκια 13 μιση ετων μου την επεσε χοντρα ο αντρας της νονας μου
    ετων 40 παρακαλω τοτε...:nuts:
    Καθοτι ξυπνιο κοριτσι του λεω κοντα τα χερια σου παρτα απο πανω μου τωρα!!
    θα σε παω στην αστΙνομεια να σε καταγειλω αν πειραξεις μια τριχα απο τα μαλλια μου...
    Θα σε φτιαξω λεω απο μεσα μου εγω...παλιομ.....α
    Το απογευμα βλεπω την νονα μου και της το λεω ..αυτο και αυτο...
    Το ξερω οτι την πληγωσα για τον σατυρο που ειχε παρει για αντρα
    αλλα πιστευω οτι παντα θα ειχε τον νου της για αλλα συγγενικα κοριτσακια
    να μην τα αφηνει μονα μαζι του...

    ΝΑΙ ΜΗΝ ΒΑΖΟΥΜΕ ΤΑΜΠΕΛΕς καλυτερα
    καθως η ηθικη του ατομου χτιζετε απο πολλα στοιχεια του χαρακτηρα του....:bigsmile:

    κουκι
    Η χειροτερη αισθηση ...ειναι η ψευδαισθηση....
    Δ.Κ

  4. #54
    Join Date
    Jul 2009
    Posts
    53

    Re: Οι ξελογιάστρες φίλες

    Ε όχι και έτσι για τους σκορπιούς ! Μας αδικείτε ! Δεν θα το έκανα ποτέ αυτό (έχω και αφροδίτη στο σκορπιό).

  5. #55
    Join Date
    Oct 2009
    Όνομα:
    irene
    Location
    dytikh makedonia
    Posts
    192

    Re: Οι ξελογιάστρες φίλες

    θα πω το δικο μου προσωπικο μερος της υποθεσης!! :bigsmile: καποια αιγοκερως με εκανε περα εμενα και τωρα μιλουν και δεν χερω τι ακομα κανουν δεν θελω να το σκεφτομαι με τον δικο μου! που ειναι λιγακι αφελης και οταν πρπει να σκεφτει δεν το κανει και ειναι πσαρακι το γλυκο μου ! ομςσ εγω που ειμαι ταυρος με υδροχοο θα εχω σιχεχη πολεμο με την κοπελα και θα την κανω περα στην τελικη εγω γιατι δεν με ξερει καλα ατομο αυτη ειναι αιγοκερως? τοτε εγω εχω τον υδροχοο! και στην τελικη ? παντα κερδιζω ! :bigsmile::bigsmile: καμια γνωμη για αυτο? ειμαι ετοιμη να συζητησω :toung::toung:
    Η ελπίδα ποτέ δεν πεθένει αν πραγματικά ελπίζεις κ δεν αφήνεσε και δεν απογοητεύσαι. Αγάπα δυνατά, αλιθηνά παντοτηνά.

 

 
Page 6 of 6 FirstFirst ... 2 3 4 5 6

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •  
Διαφήμιση
ads from google
Χορηγός
google ads