s
[Συζήτηση] Ενδείξεις γάμου και τεκνοποίησης - Page 8
Καλωσήλθατε στην αστρολογική μας κοινότητα! αστρολογία στην ελλάδαΕΔΩ ΧΤΥΠΑ Η ΚΑΡΔΙΑ ΤΗΣ ΑΣΤΡΟΛΟΓΙΑΣ
Register

Αξιόπιστο! Έγκυρο, ΔΩΡΕΑΝ αστρολογικό πρόγραμμα online!

ΔΩΡΕΑΝ γενέθλια ανάλυσή, προσωπικές διελεύσεις, ερωτικές προβλέψεις κάθε μέρα!

ΓΡΑΠΤΕΣ ΠΡΟΣΩΠΙΚΕΣ ΑΝΑΛΥΣΕΙΣ ΣΤΙΣ ΚΑΛΥΤΕΡΕΣ ΤΙΜΕΣ! Τις βρίσκετε ΜΟΝΟ στο νέο μας site. Πατήστε εδώ
Βρείτε μας στο Facebook Βρείτε μας στο Twitter Επικοινωνήστε μαζί μας
Page 8 of 8 FirstFirst ... 4 5 6 7 8
Results 71 to 79 of 79
  1. #71
    Join Date
    May 2008
    Όνομα:
    Τίνα
    Location
    Πειραιάς
    Posts
    2,022

    Re: Ενδείξεις γάμου και τεκνοποίησης

    errikaki από τη στιγμή που ο Ερμής βρίσκεται επάνω στον ωροσκόπο κι είναι κυβερνήτης 7ου, όταν ενεργοποιείται θ΄ανακινεί θέματα σχέσεων. Αν για παράδειγμα τον πιάσει ο Δίας από διέλευση με θετική όψη που είναι κυβερνήτης 7ου, θα μπορούσε να είναι μια καλή ένδειξη που όμως από μόνη της δεν είναι αρκετή κι ας είναι Δίας. Θέλουμε περισσότερες ενδείξεις για να καταλήξουμε στο συμπέρασμα ότι θα γίνει γάμος.

    Όσο για τη συναστρία, δεν πιστεύω πως οι θετικές όψεις φέρνουν γάμο, αρχικά μελετάμε αν το ωροσκόπιο του συντρόφου μας, αντιπροσωπεύει όλα όσα "ζητά" το δικό μας ωροσκόπιο και μετά τις όψεις για να δούμε πόσο ταιριάζουμε μαζί του ή όχι. Αυτό δεν σημαίνει απαραίτητα γάμο. Πολλά ζευγάρια errikaki μου, είναι παντρεμένα κι έχουν δύσκολες συναστρίες.

    Stavri, από την Αφροδίτη στον 12ο το είπα, γενικότερα η Αφροδίτη ή η ακμή του 7ου σε διπλό ζώδιο ή σε δύσκολες όψεις με Δία/Ποσειδώνα θα μπορούσαν να δείξουν σύντροφο με προηγούμενο γάμο στο ενεργητικό του. Επίσης, εμπεριεχόμενα ζώδια ή εμπεριεχόμενοι πλανήτες μέσα σε 1ο/7ο. Ωστόσο επειδή θα μπορούσαν να δείξουν και δικό μας διπλό γάμο ας μη το "δένουμε"

    Τόνια μου ο Ποσειδώνας δεν βρίσκεται σε πτώση στον Αιγόκερω, ο Δίας έχει εκεί την πτώση του. Θα ήθελα πολύ να σε βοηθήσω με το χάρτη σου, όμως με μπέρδεψες κι αυτή τη στιγμή είμαι πολύ κουρασμένη.

    Οσο για το όνομα, μκρή με φώναζαν Έρση μέχρι τη στιγμή που ο μπαμπάς μου αποφάσισε πως δεν του αρέσει. Οταν έγινα μέλος στο σάιτ ήταν μια καλή ευκαιρία να βγάλω το απωθημένο μου και να χρησιμοποιήσω το όνομα που μου αφαίρεσαν με το έτσι θέλω χωρίς να με ρωτήσουν .

  2. #72
    Join Date
    Sep 2006
    Όνομα:
    Μαρία
    Location
    ο βυθός..
    Posts
    278

    Re: Ενδείξεις γάμου και τεκνοποίησης

    Kι αν ο κυβερνήτης του ωροσκόπου δεν κάνει όψεις με κανέναν πλανήτη,πως θα δούμε το θέμα γάμου στο άτομο?
    Διάβασα πάντως τα τελευταία σας ποστ και τουλάχιστον 3 περιπτώσεις δυστυχισμένων γάμων,έχουν καλές όψεις οι κυβερνήτες ωροσκόπου-7ου οίκου.Οπότε?
    Οτι αφήνεις σε αφήνει.

  3. #73
    Join Date
    Sep 2010
    Location
    Δίπλα σας...
    Posts
    817

    Re: Ενδείξεις γάμου και τεκνοποίησης

    Quote Originally Posted by Τίνα Ζαχαριάδου View Post
    Όσο για τη συναστρία, δεν πιστεύω πως οι θετικές όψεις φέρνουν γάμο, αρχικά μελετάμε αν το ωροσκόπιο του συντρόφου μας, αντιπροσωπεύει όλα όσα "ζητά" το δικό μας ωροσκόπιο και μετά τις όψεις για να δούμε πόσο ταιριάζουμε μαζί του ή όχι. Αυτό δεν σημαίνει απαραίτητα γάμο. Πολλά ζευγάρια errikaki μου, είναι παντρεμένα κι έχουν δύσκολες συναστρίες.

    Stavri, από την Αφροδίτη στον 12ο το είπα, γενικότερα η Αφροδίτη ή η ακμή του 7ου σε διπλό ζώδιο ή σε δύσκολες όψεις με Δία/Ποσειδώνα θα μπορούσαν να δείξουν σύντροφο με προηγούμενο γάμο στο ενεργητικό του. Επίσης, εμπεριεχόμενα ζώδια ή εμπεριεχόμενοι πλανήτες μέσα σε 1ο/7ο. Ωστόσο επειδή θα μπορούσαν να δείξουν και δικό μας διπλό γάμο ας μη το "δένουμε"

    .
    Μαγος είσαι?

    Γνωρίζω ενα ζευγάρι, όπου ο ένας είχε προηγούμενο γάμο. Η δεύτερη σύντροφός του εχει τετράγωνο Αφροδίτης - Ποσειδωνα.

    Η συναστρία μου με το συζυγο, είναι φουλ στα κόκκινα. Λιονταρης εκείνος, με Αρη σε ταύρο, Σελήνη στο σκορπιό.
    Ο Κρόνος μου επάνω στον ηλιο του,
    ο Κρόνος του στον 7ο μου,σε τετράγωνο με την Αφροδίτη μου,
    ο Αρης μου στον 7ο του,κλπ κλπ! Μου τετραγωνίζει τον ....αδόξαστο, παρ'όλα αυτά, εχουμε πολλά κοινά σημεία,όσο κι αν φαίνεται περίεργο.

    Εχω πλέον πειστεί πως οι Κρόνοι στις συναστρίες, εχουν να "πουν" πολλά, ίσως πιο πολλά από μια Αφροδίτη ή Δία.
    Επίσης, οι κυβερνήτες του 7ου αν μπλέκονται με αυτούς του 4ου, ίσως να δείχνουν και συμβίωση.
    Τα κορίτσια μου...
    Όλη η ζωή μου..!!!!

  4. #74
    Join Date
    May 2008
    Όνομα:
    Τίνα
    Location
    Πειραιάς
    Posts
    2,022

    Re: Ενδείξεις γάμου και τεκνοποίησης

    Kι αν ο κυβερνήτης του ωροσκόπου δεν κάνει όψεις με κανέναν πλανήτη,πως θα δούμε το θέμα γάμου στο άτομο?

    Τότε το άτομο Μαράκι μου δεν κάνει κανένα γάμο (δεν φαντάζομαι να το πίστεψε κανείς. Βρε Μαράκι και τι έγινε που ο κυβερνήτης του 1ου δεν κάνει όψη με τον κυβερνήτη του 7ου; Ουτε στον δικό μου χάρτη κάνει.....αν έκανε θα ήταν μια επιπλέον ένδειξη, χωρίς αυτό να σημαίνει πως όταν υπάρχει όψη μεταξύ των κυβερνητών έχουμε καλό γάμο.

    Ταυρίνα μου επίσης και η δική μου συναστρία, φουλ στα κόκκινα... Σελήνη/Αφροδίτη στον Υδροχόο εγώ, Σελήνη/Αφροδίτη στον Ταύρο ο άντρας μου, Ερμή στον Κριό ο ένας, Ερμής στον Καρκίνο ο άλλος. Ο Κρόνος του στον Ήλιο μου, ο Κρόνος μου στην Αφροδίτη του...αλίμονο αν μέναμε σ΄όλα τα "κόκκινα" σημεία της συναστρίας, άσε δε, που αυτά καλούμαστε να παλέψουμε για να εξελιχθούν οι σχέσεις μας.

    Όσο για τον Κρόνο γενικότερα, σίγουρα έχει να πει πολλά ίσως και περισσότερα απ' όσα η Αφροδίτη ή ο Δίας ανάλογα τη θέση που κατέχει σ' ένα ωροσκόπιο.

  5. #75
    Join Date
    Apr 2010
    Όνομα:
    Κάτια
    Location
    Αθήνα
    Posts
    1,256

    Re: Ενδείξεις γάμου και τεκνοποίησης

    Καλημέρα κυρίες μου. Τίνα και Ταυρίνα, είναι ολοφάνερο ότι η ζημιά που έχει κάνει η ευκολία της εμπορικής αστρολογίας θέλει πολλές εργατοώρες διαβάσματος για να ξεριζώσει εντυπωμένες ιδέες. Νομίζω πως όλοι μας έχουμε γράψει από τουλάχιστον 50 φορές ότι η συναστρία είναι μία σοβαρή μελέτη που θέλει τον χρόνο της και δεν βασίζεται σε κλισέ καλών όψεων.
    Γνώμη μου είναι ότι την ένδειξη γάμου δεν πρέπει να την ψάχνει κανείς μόνο στον χάρτη του, αλλά και στον χάρτη του υποψήφιου συντρόφου. Δεν γίνεται να είναι ενεργοποιημένος ο δικός μας χάρτης και του υποψήφιου συντρόφου όχι. Το ίδιο και για την απόκτηση παιδιού. Αλλά και αυτό, είναι κάτι που έχει γραφτεί και έχει ειπωθεί αμέτρητες φορές!
    Είναι θέμα απλής και κοινής λογικής μερικά πράγματα. Ο κατάλληλος άνθρωπος για εμάς, είναι αυτός που μας συμπληρώνει και όχι αυτός που μας μοιάζει. Αρκεί να κοιτάξουμε στη φύση γύρω μας για να το δούμε να επαναλαμβάνεται να και λειτουργεί κάθε μέρα.
    Χωρίς σκληρές και δύσκολες όψεις , αν προσπαθήσει να φανταστεί κανείς την ζωή ενός ζευγαριού μετά από 5 χρόνια συμβίωσης, η σχέση τους από μια ευχάριστη και χαριτωμένη λίμνη, θα έχει μετατραπεί σε έλος, όπως συμβαίνει με τα στάσιμα νερά. Και αυτό ακόμα, η επιλογή μιας χαριτωμένης λίμνης, είναι κάτι που φαίνεται στον προσωπικό μας χάρτη. Ένας άνθρωπος με Ουρανό στον 7ο , δύσκολα θα επέλεγε έναν σύντροφο που η ζωή μαζί του θα ήταν μια χαριτωμένη λίμνη. Θα προτιμούσε την αγωνία του ωκεανού και τα δικά του προβλήματα θα ήταν άλλα.

    Γυρίζοντας στην μεταφορική αναφορά του έλους, αυτό που θέλω να πω δεν είναι ότι οι καλές όψεις δεν είναι σημασίας. Αλίμονο! Είναι η βάση μιας αρμονικής συνύπαρξης. Όμως την φωτιά δεν την κρατούν αναμμένη σε βάθος χρόνου οι καλές όψεις. Αυτό συμβαίνει επειδή ο άνθρωπος από φύση του είναι προορισμένος να εξελίσσεται με την πάροδο του χρόνου. Η αυξημένα αρμονική αλληλεπίδραση με έναν άνθρωπο, δεν μας παρέχει τις προκλήσεις που χρειαζόμαστε για να εξελιχτούμε και σύντομα η ζωή γίνεται μια βαρετή ρουτίνα. Ένα απλό παράδειγμα είναι μερικά ζευγάρια που είναι πολύ αγαπημένα, αλλά όταν μένουν μόνα τους δεν έχουν τι να πουν, δεν περνάνε καθόλου καλά και αναζητούν την παρέα άλλων ανθρώπων για να τονωθεί το επικοινωνιακό τους ενδιαφέρον ή η διάθεσή τους.

    Δύο πράγματα είναι σοβαρά λοιπόν. Το πρώτο είναι να βρούμε τι λείπει από τον χάρτη μας ή τι θα μπορούσε να εξισορροπεί τις δικές μας δυσαρμονίες; Ο άνθρωπος που αυτό που μας λείπει το έχει έντονο σαν στοιχείο ή που οι όψεις του εξισορροπούν τις δικές μας, είναι αυτός που μας συμπληρώνει και συνήθως νιώθουμε μια αυθόρμητη έλξη για το άτομο αυτό. Το δεύτερο, είναι να δούμε αν το άλλο άτομο έχει ενεργοποίηση στα θέματα δέσμευσης, την ίδια περίοδο με εμάς. Αν όλα αυτά συμβαίνουν, τότε είναι πολύ πιθανό να βρισκόμαστε μπροστά σε μία σχέση ζωής, αν όχι ιδανική, τότε κοντά σε αυτό που θεωρούμε ιδανικό.
    « Αυτό που έψαχνα, είμαι! »

  6. #76
    Join Date
    Apr 2011
    Όνομα:
    Αγγελική
    Location
    Εδώ
    Posts
    4

    Re: Ενδείξεις γάμου και τεκνοποίησης

    Γεια σας! Έχω δυο ερωτησούλες, τις οποίες ελπίζω να θέτω σε σωστό θέμα και είναι οι εξής: Παντρεύτηκα στις 31 Μαΐου 2003 και ο γάμος μου εδώ και 3 χρόνια έχει πολλά προβλήματα. Πώς μπορώ να βρω στοιχεία για τη συγκεκριμένη μέρα; (πλανητικές ώρες, διελεύσεις, ανάδρομοι κλπ) Και η δεύτερη: Μου είχαν πει ότι ο Ποσειδώνας που ήταν στον Υδροχόο δεν βοηθάει καθόλου για σταθερότητα στο γάμο μου, ισχύει κάτι τέτοιο; Αυτό μου το είπε φίλη και όχι αστρολόγος, αλλά με έβαλε σε σκέψεις.
    Εσκεμμένα δεν δίνω στοιχεία δικά μου ή του συζύγου διότι δεν ζητώ ανάλυση, αλλά μια βοήθεια για το πώς θα μπορούσα εγώ να το ψάξω και να το αναλύσω μόνη μου (κι αν δεν τα καταφέρω, εδώ είμαστε!) Και μια τελευταία ερώτηση που μου ήρθε τώρα, διότι αν δεν το ρωτήσω θα τα κάνω θάλασσα.. Πώς γίνεται ανάλυση ενός γάμου;
    Είμαι πολύ άσχετη ακόμα από αστρολογία, αλλά το παλεύω και το site σας βοηθάει πάρα πολύ!
    Συγνώμη αν σας κούρασα και ευχαριστώ πολύ.

  7. #77
    Join Date
    Aug 2011
    Όνομα:
    Έρρικα
    Location
    στη θάλασσα!
    Posts
    223

    Re: Ενδείξεις γάμου και τεκνοποίησης

    taurine και κ.Τίνα τα τόσα κόκκινα στη συναστρία πιο πολύ μου θυμίζουν αυτό που λέμε στη φυσική ''τα ετερώνυμα έλκονται''

    τίποτα δεν είναι τυχαίο
    καταλαβαίνεις ότι μεγάλωσες όταν κοιμάσαι στον καναπέ και ξυπνάς στον καναπέ...

  8. #78
    Join Date
    Aug 2011
    Όνομα:
    Έρρικα
    Location
    στη θάλασσα!
    Posts
    223

    Re: Ενδείξεις γάμου και τεκνοποίησης

    Quote Originally Posted by angelako View Post
    Πώς μπορώ να βρω στοιχεία για τη συγκεκριμένη μέρα; (πλανητικές ώρες, διελεύσεις, ανάδρομοι κλπ)
    Πάνω πάνω στο site γράφει ''Δωρεάν Ωροσκόπιο'' θα το ανοίξεις και θα πας στην επιλογή ''Δημιουργία νέου χάρτη''

    εκεί θα συμπληρώσεις όλα τα πεδία που ζητάει και είναι έτοιμος ο χάρτης σου για χρήση κάθε φορά που θα μπαίνεις στο σάιτ. Μπορείς να καταχωρήσεις μέχρι και 50 χάρτες στην προσωπική σου βάση δεδομένων.

    Σχετικά με τον Ποδεισώνα που ρώτησες, αν επηρέαζε τόσο πολύ τις σχέσεις δεν θα έπρεπε να παντρευτεί κανείς μέχρι τις 26/1/2026, αφού τότε εγκαταλείπει το ζώδιο των ιχθύων!

    Υ.Σ. Αγγελικούλα, θα σου πρότεινα - με αγάπη- εκτός από τους χάρτες να κοιτάξει ο καθένας μέσα του να δει ποια κομμάτια του εαυτού έχουν αλλάξει και τί οδηγεί τελικά σε αυτό που λέμε ''πρόβλημα''.
    Ένα λάθος που κάνουμε οι περισσότεροι άνθρωποι είναι ότι επιτρέπουμε σε τρίτους - ηθελημένα ή άθελά μας - να αναμειγνύονται στα προσωπικά μας.
    Πολλές εντάσεις ανάμεσα σε ζευγάρια θα είχαν αποφευχθεί αν εκλειναν σε τρίτους την πόρτα του σπιτιού τους (μεταφορικά και κυριολεκτικά αν χρειαστεί)
    Last edited by errikaki; 27-03-2012 at 02:14 PM.
    καταλαβαίνεις ότι μεγάλωσες όταν κοιμάσαι στον καναπέ και ξυπνάς στον καναπέ...

  9. #79
    Join Date
    Apr 2011
    Όνομα:
    Αγγελική
    Location
    Εδώ
    Posts
    4

    Re: Ενδείξεις γάμου και τεκνοποίησης

    Errikaki, ευχαριστώ πολύ για την άμεση απάντηση.
    Έχω φτιάξει τους ατομικούς μας χάρτες (βέβαια, χωρίς ώρα για τον σύζυγο, μια που μόνο κατά προσέγγιση μου έχουν πει και ίσως να μην ισχύει κιόλας!) Αν κατάλαβα καλά, λοιπόν, θα φτιάξω και έναν χάρτη με την ημερομηνία και ώρα του γάμου. Έτσι απλό είναι;
    Όσο για τους τρίτους, άσε είναι πονεμένη ιστορία... και πάρα πολύ μπερδεμένη. Την ενδοσκόπηση τη δοκιμάσαμε και τη δοκιμάζουμε, πάντως. Γι'αυτό είπα να το δω και λίγο αστρολογικά μπας και κατανοήσω κάποια πράγματα λίγο καλύτερα.

 

 
Page 8 of 8 FirstFirst ... 4 5 6 7 8

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •  
Διαφήμιση
ads from google
Χορηγός
google ads