s
[Συζήτηση] Ενδείξεις γάμου και τεκνοποίησης - Page 7
Καλωσήλθατε στην αστρολογική μας κοινότητα! αστρολογία στην ελλάδαΕΔΩ ΧΤΥΠΑ Η ΚΑΡΔΙΑ ΤΗΣ ΑΣΤΡΟΛΟΓΙΑΣ
Register

Αξιόπιστο! Έγκυρο, ΔΩΡΕΑΝ αστρολογικό πρόγραμμα online!

ΔΩΡΕΑΝ γενέθλια ανάλυσή, προσωπικές διελεύσεις, ερωτικές προβλέψεις κάθε μέρα!

ΓΡΑΠΤΕΣ ΠΡΟΣΩΠΙΚΕΣ ΑΝΑΛΥΣΕΙΣ ΣΤΙΣ ΚΑΛΥΤΕΡΕΣ ΤΙΜΕΣ! Τις βρίσκετε ΜΟΝΟ στο νέο μας site. Πατήστε εδώ
Βρείτε μας στο Facebook Βρείτε μας στο Twitter Επικοινωνήστε μαζί μας
Page 7 of 8 FirstFirst ... 3 4 5 6 7 8 LastLast
Results 61 to 70 of 79
  1. #61
    Join Date
    Jan 2008
    Όνομα:
    ΡΟΥΛΑ
    Location
    χιος
    Posts
    122

    Re: Ενδείξεις γάμου και τεκνοποίησης

    και δεν κανει κ τετραγωνω...

  2. #62

    Re: Ενδείξεις γάμου και τεκνοποίησης

    Καλησπέρα!
    Ήθελα να ρωτήσω ποιους ακριβώς πλανήτες πρέπει να κοιτάξω για να δω σχετικά με τον γάμο στο γενέθλιο ωροσκόπιό μου. Έχω διαβάσει το άρθρο από την αρχή αλλά δυστυχώς δεν μπορώ να καταλάβω ακόμα ακριβώς. πχ όταν αναφέρεται κάπου οτι μια ένδειξη γάμου μπορεί να είναι αν "ο αξονας 1ου - 7ου αν κανουν οψη μεταξυ τους": αυτό δεν μπορώ να το καταλάβω ακριβώς. πώς φαίνεται αυτό στο χάρτη;
    θα το εκτιμούσα αν κάποιος μπορούσε να με διαφωτίσει. καταλαβαίνω οτι δεν είναι και πολύ εύκολο να γίνει μέσω forum. αν είναι πολύ δύσκολο τότε ίσως θα μπορούσε κάποιος να μου πει συγκεκριμένες όψεις που φαίνονται στον γενέθλιο χάρτη πώς μπορούν να ερμηνευτούν ή θα μπορούσα να αναφέρω κάποιες όψεις που θεωρούνται ενδείξεις γάμου και να με βοηθήσει στην ερμηνεία(πχ αν χρειάζεται να ξέρει κάποιος για να με βοηθήσει τις όψεις και τη θέση της αφροδίτης και του άρη μου να τις γράψω για να μπορέσει να με διαφωτίσει λιγάκι).
    ευχαριστώ για την υπομονή!!!

  3. #63
    Join Date
    May 2008
    Όνομα:
    Τίνα
    Location
    Πειραιάς
    Posts
    2,022

    Re: Ενδείξεις γάμου και τεκνοποίησης

    Quote Originally Posted by oddette View Post
    Καλησπέρα!
    Ήθελα να ρωτήσω ποιους ακριβώς πλανήτες πρέπει να κοιτάξω για να δω σχετικά με τον γάμο στο γενέθλιο ωροσκόπιό μου. Έχω διαβάσει το άρθρο από την αρχή αλλά δυστυχώς δεν μπορώ να καταλάβω ακόμα ακριβώς. πχ όταν αναφέρεται κάπου οτι μια ένδειξη γάμου μπορεί να είναι αν "ο αξονας 1ου - 7ου αν κανουν οψη μεταξυ τους": αυτό δεν μπορώ να το καταλάβω ακριβώς. πώς φαίνεται αυτό στο χάρτη;
    θα το εκτιμούσα αν κάποιος μπορούσε να με διαφωτίσει. καταλαβαίνω οτι δεν είναι και πολύ εύκολο να γίνει μέσω forum. αν είναι πολύ δύσκολο τότε ίσως θα μπορούσε κάποιος να μου πει συγκεκριμένες όψεις που φαίνονται στον γενέθλιο χάρτη πώς μπορούν να ερμηνευτούν ή θα μπορούσα να αναφέρω κάποιες όψεις που θεωρούνται ενδείξεις γάμου και να με βοηθήσει στην ερμηνεία(πχ αν χρειάζεται να ξέρει κάποιος για να με βοηθήσει τις όψεις και τη θέση της αφροδίτης και του άρη μου να τις γράψω για να μπορέσει να με διαφωτίσει λιγάκι).
    ευχαριστώ για την υπομονή!!!
    Γεια σου oddette. Πολύ αγχωμένη μου φαίνεσαι η κάνω λάθος? Σαφώς μέσα σε ένα φόρουμ δεν μπορεί να γίνει ολόκληρη ανάλυση, όμως σίγουρα μπορούμε να σε βοηθήσουμε να καταλάβεις πολλά στοιχεία του χάρτη σου.
    Για αρχή να πούμε ότι ο άξονας 1ου 7ου δεν είναι άλλος από τον ωροσκόπο η αλλιώς το ανατέλλον ζώδιο και ο 7ος το ακριβώς απέναντι του η αλλιώς δύον ζώδιο. Όταν λέμε να κάνουν όψη μεταξύ τους, εννοούμε, αν οι κυβερνήτες των ακμών αυτών σχηματίζουν όψη μεταξύ τους ( σύνοδο, τρίγωνο κτλ) . Αν εσύ για παράδειγμα έχεις ωροσκόπο Τοξότη, ο κυβερνήτης του 1ου οίκου είναι ο Δίας., αυτομάτως καταλαβαίνουμε ότι ο κυβερνήτης του 7ου οίκου (Δίδυμος) είναι ο Ερμής. Σχηματίζουν όψη μεταξύ τους? Αυτό πρέπει να κοιτάξεις.

    Ύστερα, θα κοιτάξεις τον Κυβερνήτη του 7ου οίκου, ποιος είναι, σε ποιον οίκο πηγαίνει και τι όψεις σχηματίζει. Αν μέσα στον 7ο οίκο έχεις πλανήτες θεωρούνται συγκυβερνήτες του 7ου οίκου και ψάχνουμε να βρούμε τι όψεις κάνουν και αυτοί. Στη συνέχεια ακολουθουμε την ίδια μέθοδο για την ¶φροδίτη και τον ¶ρη και φυσικά δεν ξεχνάμε ποτέ τον Ήλιο και τον Κρόνο εμείς οι γυναίκες αφού αυτοί οι δύο πλανήτες δίνουν αρκετά στοιχεία για τον τύπο του άντρα που θα παντρευτούμε.
    Κοίταξε ολά αυτά και στην πορεία ότι άλλη απορία έχεις, την συζητάμε.
    Καλή μελέτη!

  4. #64

    Re: Ενδείξεις γάμου και τεκνοποίησης

    Quote Originally Posted by Τίνα Ζαχαριάδου View Post
    Γεια σου oddette. Πολύ αγχωμένη μου φαίνεσαι η κάνω λάθος? Σαφώς μέσα σε ένα φόρουμ δεν μπορεί να γίνει ολόκληρη ανάλυση, όμως σίγουρα μπορούμε να σε βοηθήσουμε να καταλάβεις πολλά στοιχεία του χάρτη σου.
    Για αρχή να πούμε ότι ο άξονας 1ου 7ου δεν είναι άλλος από τον ωροσκόπο η αλλιώς το ανατέλλον ζώδιο και ο 7ος το ακριβώς απέναντι του η αλλιώς δύον ζώδιο. Όταν λέμε να κάνουν όψη μεταξύ τους, εννοούμε, αν οι κυβερνήτες των ακμών αυτών σχηματίζουν όψη μεταξύ τους ( σύνοδο, τρίγωνο κτλ) . Αν εσύ για παράδειγμα έχεις ωροσκόπο Τοξότη, ο κυβερνήτης του 1ου οίκου είναι ο Δίας., αυτομάτως καταλαβαίνουμε ότι ο κυβερνήτης του 7ου οίκου (Δίδυμος) είναι ο Ερμής. Σχηματίζουν όψη μεταξύ τους? Αυτό πρέπει να κοιτάξεις.

    Ύστερα, θα κοιτάξεις τον Κυβερνήτη του 7ου οίκου, ποιος είναι, σε ποιον οίκο πηγαίνει και τι όψεις σχηματίζει. Αν μέσα στον 7ο οίκο έχεις πλανήτες θεωρούνται συγκυβερνήτες του 7ου οίκου και ψάχνουμε να βρούμε τι όψεις κάνουν και αυτοί. Στη συνέχεια ακολουθουμε την ίδια μέθοδο για την ¶φροδίτη και τον ¶ρη και φυσικά δεν ξεχνάμε ποτέ τον Ήλιο και τον Κρόνο εμείς οι γυναίκες αφού αυτοί οι δύο πλανήτες δίνουν αρκετά στοιχεία για τον τύπο του άντρα που θα παντρευτούμε.
    Κοίταξε ολά αυτά και στην πορεία ότι άλλη απορία έχεις, την συζητάμε.
    Καλή μελέτη!
    σας ευχαριστώ αυτά που μου είπατε ήταν αρκετά κατατοπιστικά.
    εμένα ο ωροσκόπος μου είναι κριός α΄ρα ο κυβερνήτης του 1ου οίκου είναι ο άρης σωστά; άρα και κυβερνήτης του 7ου είναι η αφροδίτη λόγω ζυγου φαντάζομαι. μεταξύ τους δεν βλέπω να σχηματίζουν κάποια όψη, αλλά μέσα στον 7ο είναι και ο πλούτωνας(Σκο 09° 46' 60" R)΄. έχω δει και τις όψεις που σχηματίζει ο πλούτωνας αλλά δεν είμαι σίγουρη για την όψη χιαστί που κάνει με την αφροδίτη και τη σελήνη. είναι θετική ή αρνητική?
    ευχαριστώ εκ των προτέρων!!

  5. #65
    Join Date
    May 2008
    Όνομα:
    Τίνα
    Location
    Πειραιάς
    Posts
    2,022

    Re: Ενδείξεις γάμου και τεκνοποίησης

    Quote Originally Posted by oddette View Post
    σας ευχαριστώ αυτά που μου είπατε ήταν αρκετά κατατοπιστικά.
    εμένα ο ωροσκόπος μου είναι κριός α΄ρα ο κυβερνήτης του 1ου οίκου είναι ο άρης σωστά; άρα και κυβερνήτης του 7ου είναι η αφροδίτη λόγω ζυγου φαντάζομαι. μεταξύ τους δεν βλέπω να σχηματίζουν κάποια όψη, αλλά μέσα στον 7ο είναι και ο πλούτωνας(Σκο 09° 46' 60" R)΄. έχω δει και τις όψεις που σχηματίζει ο πλούτωνας αλλά δεν είμαι σίγουρη για την όψη χιαστί που κάνει με την αφροδίτη και τη σελήνη. είναι θετική ή αρνητική?
    ευχαριστώ εκ των προτέρων!!
    Γεια σου oddete, μου αρέσει ιδιαίτερα το γεγονός πως μετά από κάθε ποστ διατυπώνεις και άλλη απορία και αυτό γιατί δείχνει ότι το παλεύεις το θέμα χωρίς να ψάχνεις για έτοιμες, μασημένες απαντήσεις.
    Όντως ο κυβερνήτης του 7ου σου είναι η Αφροδίτη και αυτήν θα πρέπει να μελετήσεις προσεκτικά, που σημαίνει ότι πρέπει να βρεις σε ποιο ζώδιο βρίσκεται για αρχή, μετά σε ποιο οίκο πηγαίνει και τέλος τις όψεις της. Το ότι δεν κάνει καμμία όψη με τον ¶ρη δεν λέει τίποτα από μόνο του καθώς, είναι μια ένδειξη μόνο. Σε προηγούμενο ποστ είχες γράψει πως η Αφροδίτη κάνει σύνοδο με την Σελήνη σου, η όψη αυτή είναι μια θετική ένδειξη αν και θα προτιμούσα πριν απαντήσω να γνώριζα το ζώδιο και την οικοθέτηση της Αφροδίτης.

    Η Χιαστί με τον Πλούτωνα (να ξέρεις πως η χιαστί είναι όψη με μία μόνο το πολύ δυο μοίρες ανοχή) είναι ένδειξη κάποιων διλημμάτων που θα αντιμετωπίσεις σε σχέση με τον σύντροφο η ότι θα βιώσεις κάποιες συνθήκες για τις οποίες δεν θα έχεις επιλογή, απλά θα υποχρεωθείς να τις βιώσεις. Ο Πλούτωνας μέσα στον 7ο δείχνει πως υπάρχει από μέρους σου έντονη η αναγκη για συντροφικότητα και συμβίωση ενώ μέσα από την κοινή ζωή με τον σύντροφο θα μεταμορφωθείς σε ένα τελείως διαφορετικό άνθρωπο από ότι ήσουν πριν και πιθανότατα οι ζήλειες, το πάθος και η άσκηση εξουσίας να είναι κάποια, από τα κύρια χαρακτηριστικά του γάμου σου.

  6. #66
    Join Date
    Aug 2011
    Όνομα:
    Έρρικα
    Location
    στη θάλασσα!
    Posts
    223

    Re: Ενδείξεις γάμου και τεκνοποίησης

    κ. Τίνα έχω διαβάσει το άρθρο σας πολλές φορές γιατί είναι πολύ βοηθητικό για όσους θέλουν να ψάξουν..
    Σε κάποιο σημείο αναφέρετε ότι η Ήρα σε θέματα γάμου είναι συχνά ενεργοποιημένη. θα ήθελα να ρωτήσω με ποιό τρόπο γίνεται αυτό?
    π.χ. Όταν είναι σε σύνοδο ή τρίγωνο με transist αφροδίτη ή Δία;
    επίσης μία πιθανή σύνοδος με τον transist κρόνο μπορεί να δείχνει σταθερότητα ή δυσκολιές;

    Ευχαριστώ τόσο πολύ!

    Υ.Σ. Η Ήρα μου κάνει τρίγωνο με τη Λίλιθ του και το Β. Δεσμό του, λέτε ο γάμος να είναι καρμικός?
    Last edited by errikaki; 26-03-2012 at 02:53 PM.
    καταλαβαίνεις ότι μεγάλωσες όταν κοιμάσαι στον καναπέ και ξυπνάς στον καναπέ...

  7. #67
    Join Date
    May 2008
    Όνομα:
    Τίνα
    Location
    Πειραιάς
    Posts
    2,022

    Re: Ενδείξεις γάμου και τεκνοποίησης

    errikaki mου, αστεροειδείς, Λίλιθ, Βέρτεξ κι ότι άλλο υπάρχει σπάνια τα μελετώ. Τους δεσμούς τους θεωρώ πολύ σημαντικούς αλλά να μιλήσω για καρμικό γάμο μέσα από τρίγωνο με την Ήρα...παέι πολύ.

    Αν δεν υπάρχουν βασικές ενδείξεις κι αν όχι σ' όλα αλλα στα περισσότερα προγνωστικά συστήματα δεν μιλώ για γάμο πόσο μάλλον για "καρμικό"

    Τώρα για την Ήρα, όταν λέω ενεργοποιημένη εννοώ πως μαζί με όλες τις κύριες ενδείξεις, θα δούμε αρκετές φορές την γενέθλια Ηρα να δέχεται κι αυτή με τη σειρά της κάποιες όψεις, τίποτα παραπάνω.

  8. #68
    Join Date
    Aug 2011
    Όνομα:
    Έρρικα
    Location
    στη θάλασσα!
    Posts
    223

    Re: Ενδείξεις γάμου και τεκνοποίησης

    Λοιπόν εντάξει
    μία τελευταία ερώτηση.
    ο κυβενήτης του 7ου μου (ερμής) είναι σε σύνοδο με τον ωροσκόπο (Τοξότης) αυτή η όψη αν ενεργοποιηθεί μετράει? ή υπολογίζουμε μόνο τις όψεις ανάμεσα στους κυβερνήτες 1ου - 7ου?

    Υ.Γ. Στη συναστρία ευτυχώς υπάρχουν αρκετές θετικές όψεις, όπως
    σελήνη τριγωνο σελήνη (φωτιά) , αφροδίτη τριγωνο αφροδίτη (φωτιά),
    δίας τρίγωνο δίας (αέρας):love

    αν έλειπαν κάτι εξουθενωτικές όψεις πλούτωνα θα ήταν η ζωή μια ωραία πεταλούδα
    καταλαβαίνεις ότι μεγάλωσες όταν κοιμάσαι στον καναπέ και ξυπνάς στον καναπέ...

  9. #69
    Join Date
    Jul 2011
    Posts
    25

    Re: Ενδείξεις γάμου και τεκνοποίησης

    Κυρία Τίνα στο αρθρο αναφερεται οτι η αφροδιτη στον 12ο οικο μπορει να δείχνει σύντροφο που έχει προηγούμενο γάμο πάντα αυτό δείχνει ή επειδη είναι και στον καρκίνο?Υπάρχουν αλλα σημεία που να δείχνουν σύντροφο με προηγούμενο γάμο?

  10. Re: Ενδείξεις γάμου και τεκνοποίησης

    Καλησπερα σε ολους της παρεας!
    Μου αρεσει που παλαιοτερα αρθρα ερχονται ξανα και ξανα στο προσκηνιο, βεβαια..βοηθαει και το θεμα..!
    Βρισκω τις ερωτησεις της odette πολυ ευστοχες και μου δημιοργηθηκαν κι εμενα καποιες που πριν δεν ειχα σκεφτει. Μη οντας τοσο εξοικιωμενη να κοιταζω χαρτες γενεθλιους και προγνωσης μαζι, θα ηθελα να ρωτησω πρωτα για το γενεθλιο. Ο κυβερνητης του πρωτου οικου μου (ποσειδωνας) βρσικεται σε πτωση (αιγοκερω) και σχηματιζει συνοδο με τον κυβερνητη του 7 (ερμη) που βρισκεται βασει ζωδιου (αιγοκερω) σε ουδετερη θεση. το γεγονος οτι ο ποσειδωνας βρισκεται σε πτωση σε τι κατευθυνση πρεπει να με κανει να σκεφτω..? οτι η συνοδος δεν ειναι τοσο δυνατη, αν τη λαβω υποψη ως ενδειξη γαμου..? Επισης, μεσα στον 1 οικο, βρισκεται και ο αρης σε εξαιρετικο ζωδιο (κριος) αλλα σχηματιζει μια οψη τετραγωνου μονο με τον ερμη, κυβερνητη 7. η οψη αυτη πως μπορει να ερμηνευθει, στο θεμα του γαμου...? και μια διαπιστωση, οντως, παρατηρησα απανωτα τριγωνα της ηρας στο γενεθλιο, τριγωνα με ποσειδωνα, κρονο, ερμη αλλα και τετραγωνο με αρη. αυτα για το γαμο. Η τεκνοποιηση νομιζω με ανησυχει πολυ περισσοτερο..., η σεληνη μου ειναι τοποθετημενη στον καρκινο τεταρτο οικο και κυβερνητης του 4 οικου ο ερμης. η σεληνη ωστοσο, σχηματιζει αντιθεσεις, με ηλιο, κρονο, ουρανο και ποσειδωνα. το γεγονος οτι σχηματιζει αντιθεση με τον ηλιο θα μπορουσε να ειναι ενδειξη αρνητικη για την τεκνοποιηση...?με τοσες αντιθεσεις...επισης η σεληνη μου ειναι κυβερνητης του 5 οικου μου. Η αφροδιτη βρισκεται στον 9 στον τοξοτη και σχηματιζει χιαστι με τη σεληνη. ουτε αυτη μου φαινεται επιβοηθητικη οψη σχετικα με το ζητημα της τεκνοποιησης. σχηματιζει επισης τετραγωνο ακριβειας με βορειο και νοτιο δεσμο ή καλυτερα, ταυ τετραγωνο...ουτε αυτο το βαζω στα συν...δεν εμεινε και τιποτε!!!!!!!! Ο αρης μου σχηματιζει χιαστι με τον κυβερνητη του 8 οικου πλουτωνα (σκορπιος), οσο για το μεσοδιαστημα σεληνης αφροδιτης, βρισκεται στο ζωδιο της παρθενου με το γνωστο και μη εξαιρετεο κυβερνητη ερμη! επισης, η ηρα βρισκεται στο ζωδιο της παρθενου και με το ιδιο ζωδιο ξεκινα και ο 7 οικος. ισως αποτελει ενδειξη οτι τα προκυπτουν απο γαμο και οχι εκτος γαμου...?
    θα εξετασω και τους χαρτες προγνωσης και θα επανελθω.
    παντως, οποιος και να διαβασει το ποστ, ευχαριστω καταρχην για το χρονο του!!!! πραγματικη σπαζοκεφαλια....

    Κ. Ζαχαριαδου, δεν ηξερα οτι λεγεστε και Ερση!! Ερση σημαινει πρωινη δροσοσταλια!!! νομιζω ομως θα το εχετε ψαξει!!

    Ευχαριστω απο καρδιας εκ των προτερων!!!!

 

 
Page 7 of 8 FirstFirst ... 3 4 5 6 7 8 LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 4 users browsing this thread. (0 members and 4 guests)

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •  
Διαφήμιση
ads from google
Χορηγός
google ads