PDA

View Full Version : Γάμος και άδειος 7ος οίκος



Pages : [1] 2

zour
24-06-2007, 10:23 PM
Καλησπέρα σας.'Εχω μια απορία με τους πλανήτες.Ο 7ος οίκος σχετίζεται με το γάμο και εκεί δεν έχω κανέναν πλανήτη.Ο 7ος βρίσκεται στον υδροχόο.Αυτό σημαίνει ότι δεν υπάρχει γάμος στη ζωή μου;
Ευχαριστώ προκαταβολικά :unsure:

mirellia
25-06-2007, 03:30 PM
νομίζω βρίσκεις τον κυβερνήτη του υδροχόου...

Βασιλης Παπαδολιας
25-06-2007, 04:01 PM
Ναι, αυτή λέγεται ότι είναι συνήθως η σωστή απάντηση... Παρόλα αυτά, θα με ενδιέφερε και μένα να δω αν υπάρχουν κι άλλες απόψεις, καθώς κι εγώ "υποφέρω" από το ίδιο ζήτημα :)

zour
25-06-2007, 04:38 PM
Σας ευχαριστώ κ τους δύο για την απάντηση. Αντε και στα δικά μας :laugh:

alice7
26-06-2007, 01:00 AM
Noμίζω πως κυβερνήτης του Υδροχόου είναι ο πλανήτης Ουρανός ο όποιος από οτι εχω διαβάσει συνδέεται με τις ξαφνικές αλλαγές !!
Πάντως υποθέτω πως ενα σύνολο στοιχείων στον χάρτη μας δείχνουν αν θα υπάρξει ή οχι γάμος στην ζωή μας...ή τουλάχιστον ελπίζω να είναι έτσι....:wacko:
εγω δηλαδή που έχω τον 7ο οίκο σε δύο πλανήτες λέτε να κάνω δύο γάμους....?????:blink:

Λίλιαν Σίμου
26-06-2007, 01:10 AM
Αγαπητά μέλη

Σίγουρα το σύνολο του χάρτη θα παίξει ρόλο, όπως ειπώθηκε. Επίσης, για την γυναίκα, θα μετρήσει και ο Ήλιος (σύζυγος) ενώ για τον άντρα η Σελήνη (η σύζυγος).
Η ακμή του 7ου στον Υδροχόο, έχει τον Κρόνο και τον Ουρανό ως κυβερνήτες. Εξετάζετε πού έχουν πάει, τι όψεις κάνουν και γενικά την εικόνα τους. Οι πλανήτες μέσα στον 7ο οίκο, φέρνουν πληροφορίες για την κατάσταση του γάμου, ή στοιχεία περιγραφής του συζύγου. Όχι τον αριθμό των γάμων.

φιλικά
Λίλιαν Σίμου

mirellia
26-06-2007, 10:21 AM
Δηλαδή παίζει ρόλο που έχει τον Ήλιο η γυναίκα στον γενέθλιο χάρτη της?
σε συνδιασμό με τον 7ο οικο?
:blink:

Βασιλης Παπαδολιας
26-06-2007, 11:22 AM
Εξαρτάται από το είδος της σχέσης... Αν η σχέση είναι βασικά σεξουαλική ενδιαφέρει περισσότερο η θέση του ¶ρη. Αν όμως είναι πιο σοβαρή και πάει βαθύτερα η θέση του Ήλιου δείχνει το είδος του άντρα που θα ήθελε για σύζυγο της...

emmalene
26-06-2007, 02:09 PM
Θα ηθελα να ρωτησω με αφορμη την συζητηση κατα ποσο ισχυει οτι ενας κυβερνητης εβδομου Ουρανος ,καθιστα δυσκολη την προβλεψη γαμου καθοτι σημαινει απροσμενο απροοπτο αρα μη προβλεψιμο γεγονος.Ευχαριστω

Λίλιαν Σίμου
26-06-2007, 02:16 PM
Αγαπητή emmalene

Ο Ουρανός κυβερνήτης του οίκου του γάμου, μπορεί να δηλώσει ένα σύζυγο με χαρακτηριστικά του Υδροχόου. Εξαρτάται από όψεις για να δούμε αν ο γάμος τείνει να έχει εντάσεις κι ανατροπές. Επίσης, είναι δείκτης ξαφνικού γάμου ή γάμου με αλλοδαπό. Το μη-προβλέψιμο ίσως δεν ισχύει, γιατί θα φανεί ένα γεγονός γύρω από τον γάμο, με απρόοπτο τρόπο.
Αλλά όπως έχουμε ξαναπεί, ένα γεγονός δεν προκύπτει μόνο από ένα δείκτη. Πολλά συνδυάζονται και πολλά συστήματα πρέπει να το επιβεβαιώνουν.

φιλικά
Λίλιαν Σίμου

emmalene
26-06-2007, 02:21 PM
σας ευχαριστω πολυ για την απαντηση παντα πολυ ευστοχη!κανοντας ισως καταχρηση να ρωτησω οταν η αστρολογια δειχνει γαμο εννοειται σημαντικη σχεση, συμβιωση η πραγματικη νομικη δεσμευση.και αυτο γιατι γαμος θεωρειται οτι δειχνεται και απο τον 10ο οικο η οχι?

zour
26-06-2007, 07:05 PM
Κ.Σίμου σας ευχαριστώ για την απάντηση.Η αλήθεια είναι ότι με 7ο οίκο στον υδροχόο έλκω άτομα ανεξάρτητα,με επαναστατικό κ ελεύθερο πνεύμα όπως υδροχόους και τοξότες.Μάλλον έχει σχέση τελικά. :cheesy:

Λίλιαν Σίμου
27-06-2007, 03:37 PM
σας ευχαριστω πολυ για την απαντηση παντα πολυ ευστοχη!κανοντας ισως καταχρηση να ρωτησω οταν η αστρολογια δειχνει γαμο εννοειται σημαντικη σχεση, συμβιωση η πραγματικη νομικη δεσμευση.και αυτο γιατι γαμος θεωρειται οτι δειχνεται και απο τον 10ο οικο η οχι?


Αγαπητή φίλη

Στην σημερινή εποχή, ο 7ος οίκος μπορεί να δείξει μόνιμη σοβαρή σχέση και ειδικά συμβίωση. Δεν είναι απαραίτητη η νομική πλευρά.
Αυτό που λένε τα βιβλία, ισχύει επειδή κάποτε δεν υπήρχε σχεδόν καθόλου η συγκατοίκηση χωρίς γάμο.
Ο 10ος δηλώνει ένα κοινωνικό γεγονός, στη χρονιά του γάμου. Όχι ακριβώς την κατάσταση του γάμου. Φαίνεται αυτό που θεωρούμε ως κοινωνική καταξίωση. Αν τον βλέπουμε έτσι, θα συνδυαστεί και η πλευρά του 10ου. Όμως ο 7ος είναι το σοβαρότερο σημείο των σχέσεών μας.

φιλικά
Λίλιαν Σίμου

zour
27-06-2007, 09:15 PM
Για να βρω λοιπόν τι γίνεται σ αυτόν τον τομέα (στον 7ο οίκο που είναι στον υδροχόο)πρέπει να δω τι όψεις κάνει ο ουρανός με τους άλλους πλανήτες;

ΧΟΥ
06-12-2007, 11:52 PM
ΓΕΙΑ ΣΑΣ,
ΣΧΕΤΙΚΑ ΜΕ ΤΟΝ 7Ο ΟΙΚΟ ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΜΟΥ ΠΕΙΤΕ ΤΗ ΓΝΩΜΗ ΣΑΣ ΤΙ ΣΗΜΑΙΝΕΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΣΤΟΝ ΤΑΥΡΟ. ΕΠΙΣΗΣ ΚΑΙ ΕΜΕΝΑ Ο 70Σ ΟΙΚΟΣ ΕΙΝΑΙ ΑΔΕΙΟΣ ΑΛΛΑ ΕΧΩ ΚΑΝΕΙ 1 ΓΑΜΟ.

friary
07-12-2007, 12:29 PM
ΓΕΙΑ ΣΑΣ,
ΣΧΕΤΙΚΑ ΜΕ ΤΟΝ 7Ο ΟΙΚΟ ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΜΟΥ ΠΕΙΤΕ ΤΗ ΓΝΩΜΗ ΣΑΣ ΤΙ ΣΗΜΑΙΝΕΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΣΤΟΝ ΤΑΥΡΟ. ΕΠΙΣΗΣ ΚΑΙ ΕΜΕΝΑ Ο 70Σ ΟΙΚΟΣ ΕΙΝΑΙ ΑΔΕΙΟΣ ΑΛΛΑ ΕΧΩ ΚΑΝΕΙ 1 ΓΑΜΟ.

ΧΟΥ, ένας οίκος κενός απο Πλανήτες, δεν σημαίνει πως δεν θα συμβαίνουν γεγονότα στη ζωή μας. Περισσότερες πληροφορίες σχετικά με τα θέματα του κενού Οίκου, δείνει ο Κυβερνήτης Πλανήτης. Στην δική σας περίπτωση που έχετε ακμή 7ου στον Ταύρο, κοιτάτε την θέση και τις όψεις της γενέθλιας Αφροδίτης σας.
Γενικά, ο Ταύρος στην ακμή του 7ου, δείχνει οτι προσελκύετε, αλλά και επιθυμείτε για συντρόφους σας άτομα τα οποία σας προσφέρουν ασφάλεια.

Μαρία_Δ
07-12-2007, 01:24 PM
Είχα κι εγώ τις ίδιες απορίες και είναι πολύ ενδιαφέροντα αυτά που λέτε! Έχω κι εγώ μια απορία που πηγάζει από τον δικό μου 7ο οίκο...βρίσκεται στους ιχθείς και ο μοναδικός πλανήτης που βρίσκεται εκεί είναι η lilith..αυτό τί μπορεί να σημαίνει???Ξέρει κανείς? Ευχαριστώ πολύ...

vanhalia
07-12-2007, 01:56 PM
έχω 7ο οίκο στο κριό, σελήνη στον τοξότη. ας με διαφωτίσει κάποιος σχετικα με το θέμα.

Λίλιαν Σίμου
08-12-2007, 02:41 AM
Για να βρω λοιπόν τι γίνεται σ αυτόν τον τομέα (στον 7ο οίκο που είναι στον υδροχόο)πρέπει να δω τι όψεις κάνει ο ουρανός με τους άλλους πλανήτες;

Ακριβώς, αγαπητή φίλη. Επίσης, θα σας συνιστούσα να μελετήσετε και τον Κρόνο που είναι παραδοσιακός κυβερνήτης του Υδροχόου.

φιλικά
Λίλιαν Σίμου

Λίλιαν Σίμου
08-12-2007, 02:46 AM
Είχα κι εγώ τις ίδιες απορίες και είναι πολύ ενδιαφέροντα αυτά που λέτε! Έχω κι εγώ μια απορία που πηγάζει από τον δικό μου 7ο οίκο...βρίσκεται στους ιχθείς και ο μοναδικός πλανήτης που βρίσκεται εκεί είναι η lilith..αυτό τί μπορεί να σημαίνει???Ξέρει κανείς? Ευχαριστώ πολύ...

Θα πρέπει να δείτε τον κυβερνήτη του οίκου σας για σωστή εικόνα και να γνωρίζετε για την Λίλιθ πως μπορεί να σας κάνει να κολλήσετε σε μία σχέση γάμου που αντί να σας ανυψώνει, να σας παρασύρει. Γενικά, εκεί πρέπει να διατηρείτε ποιότητα και αξίες, ώστε να μην παρασύρεστε από τα πάθη.

φιλικά
Λίλιαν Σίμου

Μαρία_Δ
08-12-2007, 05:28 PM
Eυτυχώς που είμαι συγκρατημένος άνθρωπος!! Σας ευχαριστώ πολύ..

Λίλιαν Σίμου
08-12-2007, 10:12 PM
έχω 7ο οίκο στο κριό, σελήνη στον τοξότη. ας με διαφωτίσει κάποιος σχετικα με το θέμα.

Αγαπητή φίλη

Αν και για να έχετε μία πλήρη εικόνα χρειάζεστε την ανάλυση όλου του χάρτη σας, θα έλεγα πως μέσα από τη σχέση της οικογένειας και του γάμου, αναζητάτε φλόγα και έμπνευση που θα προκύπτει από ενθουσιασμό. Πρέπει να βρεθεί το άτομο που θα σας ωθεί σε μία ανάλογη κατάσταση. Φυσικά πολλοί ακόμη παράγοντες θα έχουν τον λόγο, αλλά η πρώτη αίσθηση είναι αυτή.

φιλικά
Λίλιαν Σίμου

aigokeraki!
10-12-2007, 05:04 AM
Καλησπέρα σας,

σύμφωνα με το χάρτη μου, ο Βόρειος Δεσμός (στον Καρκίνο) βρίσκεται στον 7ο οίκο μου και η ακμή του οίκου είναι στο Δίδυμο.
Ο Ήλιος είναι στον Αιγόκερω, το ίδιο και ο Ερμής, ο οποίος σχηματίζει τετράγωνα με Κρόνο και Πλούτωνα και εξάγωνο με το Δία.
θα μπορούσατε να μου δώσετε κάποια ερμηνεία των παραπάνω? :unsure:
Ευχαριστώ εκ των προτέρων...

Aries&Libra
14-12-2007, 12:27 AM
Η ακμή του 7ου οικου μου ειναι στις 3 τελευταιες μοιρες του Κριου και ο Ταυρος ειναι εμπεριεχόμενος οπου βρισκονται με σειρα Κρονος, Ερμης, Αφροδίτη σε συζυγια και μετα Αρης. Ο πρωτος γαμος μου ηταν με ατομο που μολις ειχε ανεξαρτητοποιηθει (ειχε ερθει απο αλλη πολη), γνωριστηκαμε στο ξεκινημα της ζωης μας (μολις ξεκινησαμε το κολεγιο) μαζι ξεκινησαμε δουλεια ηταν και ειναι δραστηριος,αθλητικος,πρωτο πορος κτλ - ολα τα παραπανω ειναι κριαρισια. Το φοβερο ειναι , και αν ισχυει -ο 9ος μου οικος που αντιστοιχει στον δευτερο γαμο - η ακμη του βρισκεται στους Διδυμους. Ο αντρας μου ειναι 1,5 χρονο νεωτερος(Διδυμοι), δουλευει -οπου και γνωριστηκαμε- στα μεταφορικα μεσα (Διδυμοι), και ειναι γεννημενος τελευταια μερα της Παρθενου (Ερμης). Ειναι τυχαια ολα αυτά; δεν το νομιζω...

PISCES76
14-12-2007, 01:54 PM
Αχ μπερδεύτηκα, δεν τα γνωρίζω καθόλου αυτά. Αν καταλαβαίνω λοιπόν καλά από το ωροσκόπιο μου ούτε και εγώ έχω κανέναν πλανήτη στον έβδομο οίκο, ενώ αυτός βρίσκεται στον αιγόκερω. Σωστά τα λέω; Τι σημαίνει αυτό πάλι;

avrilllll
14-12-2007, 02:19 PM
με τον 7ο οικο στον κρονο στο ζωδιο του σκορπιου και τον πλουτωνα στο ζωδιο του ζυγου στον 7ο οικο δεν ειναι δυσκολο να πραγματοποιηθει γαμος;

kiaRRa
15-12-2007, 03:37 PM
Ο Κρόνος στο ζώδιο του Σκορπιού δείχνει άτομο εκρηκτικό που προσπαθεί να αποτινάξει όποιες ευθύνες έχει στη ζωή του, αλλά όντας ταυτόχρονα στον 7ο οίκο ο Κρόνος υποδηλώνει ότι το άτομο αυτό φέρεται φαινομενικά αρνητικά ως προς το θέμα του γάμου γιατί το θεωρεί εξαιρετικά σημαντική υπόθεση που χρήζει μεγάλης προσοχής και περίσκεψης.

Ο Πλούτωνας στον Ζυγό φανερώνει άτομο που θέλει να έχει αληθινές σχέσεις και θα ξεριζώσει κάθε τι που κατά τη γνώμη του το απομακρύνει από αυτή του την επιδίωξη, όσο επώδυνο και αν είναι αυτό. Όντας ο Πλούτωνας στον 7ο οίκο δείχνει άτομο που μπορεί να αργήσει να πάρει απόφαση να παντρευτεί μέχρι να βεβαιωθεί για την αλήθεια και ειλικρίνεια τόσο των δικών του συναισθημάτων όσο και του συντρόφου του.

Και οι δύο πλανήτες στον 7ο οίκο μας δίνουν μια προσωπικότητα επιφυλακτική απέναντι στο θέμα του γάμου επειδή το άτομο έχει βαθιές αξίες στηριγμένες στην ειλικρίνεια και τη σύνεση.

avrilllll
15-12-2007, 04:23 PM
Σε ευχαριστω πολυ για την απαντηση σου KIARRA!! ειναι καταπληκτικο! οντως ετσι αισθανομαι!

Λίλιαν Σίμου
15-12-2007, 07:25 PM
Αχ μπερδεύτηκα, δεν τα γνωρίζω καθόλου αυτά. Αν καταλαβαίνω λοιπόν καλά από το ωροσκόπιο μου ούτε και εγώ έχω κανέναν πλανήτη στον έβδομο οίκο, ενώ αυτός βρίσκεται στον αιγόκερω. Σωστά τα λέω; Τι σημαίνει αυτό πάλι;


Αγαπητή φίλη

Θα κοιτάξετε τον Κρόνο, πού βρίσκεται, τι όψεις κάνει και από εκεί θα πάρετε τις πληροφορίες για την γενική εικόνα του γάμου σας

φιλικά
Λίλιαν Σίμου

Λίλιαν Σίμου
15-12-2007, 07:29 PM
Ειναι τυχαια ολα αυτά; δεν το νομιζω...

Φυσικά όχι! Η εικόνα περιέχει στοιχεία των δύο συντρόφων σας και όντως η ανάλυση που κάνετε δίνει ένα ωραίο παράδειγμα για όλα τα μέλη που αναζητούν τις λεπτομέρειες στον δικό τους χάρτη.

φιλικά
Λίλιαν Σίμου

gluka
16-12-2007, 01:48 AM
Και εγω (ρουμανα) εχω Κρόνος:00° 57' στον Καρκίνο , Ουρανός:27° 10' στον Ζυγό , Πλούτωνας:06° 45' στον Ζυγό,Αφροδίτη:10° 43' στον Υδροχόο ,Αρης:01° 20' στον Ταύρο και ο αντρας μου ειναι ελλεινας Ζυγος,εχει τον Ουρανο στον Λεοντα,Κρονος στον Τοξοτη, και ο 7-ος οικος στους Διδυμους,την Αφροδιτη στο Τοξοτη και Αρη στο Ζυγο,πος βλεπεται τη σχεσει μας η τι μπορειτε να μου πειτε περιπου για μας με λιγα λογια,δεν θελω να σας κουραζω.Ευχαρηστω

alice7
02-01-2008, 11:48 AM
Καλημέρα σας!

Εγω πάλι έχω Ερμή ,Κρόνο, Vertex και Vesta στον 7ο όλα στον Λέοντα .
Τι πληροφορίες μπορούμε να πάρουμε απο αυτα τα στοιχεία ?
Σας ευχαριστώ :bigsmile:

zour
02-01-2008, 01:03 PM
Kali xronia se oloys.Signomi poy grafo etsi alla kati egine kai den mporo na valo ellinika.
Kiria Simoy eyxaristo gia tis plirofories, iste katatopistiki opos panta.

me ektimisi
zour

kiaRRa
02-01-2008, 02:50 PM
Καλημέρα σας!

Εγω πάλι έχω Ερμή ,Κρόνο, Vertex και Vesta στον 7ο όλα στον Λέοντα .
Τι πληροφορίες μπορούμε να πάρουμε απο αυτα τα στοιχεία ?
Σας ευχαριστώ :bigsmile:

Ένας Ερμής στον Λέοντα αναδεικνύει τη δημιουργικότητα του ατόμου στην επικοινωνία. Φανερώνει μια προσωπικότητα με δυνατό πνεύμα που αναγνωρίζει τις δυνατότητες της και έχει αυτοπεποίθηση. Ξέρει τι θέλει και μένει σταθερό στις απόψεις του, ενώ ο Λέων προσδίδει και τάση επίδειξης του ατόμου. Όντας στον 7ο οίκο δείχνει ότι σαν προσωπικότητα δίνετε μεγάλη σημασία στην επικοινωνία μέσα στη σχέση, ενώ σας ενοχλεί έντονα η απάθεια και η αδιαφορία. Ένα άτομο με Ερμή στον 7ο οίκο προσελκύεται από άτομα χαρισματικά ως προς την επικοινωνία τους και με δυνατό λέγειν.

Ο Κρόνος στον Λέοντα θέτει περιορισμούς και κανόνες στην δημιουργική αυτοέκφραση του ατόμου. Οι κανόνες αυτοί είναι συνήθως σκληροί για το άτομο μιας και εφαρμόζονται προκειμένου να διαφυλαχθεί η ακεραιότητα του. Δείχνει μέσα από τον 7ο οίκο ότι πρόκειται για άτομο που ενδιαφέρεται για την ποιότητα όσων είναι κοντά του και εκπέμπει κύρος στις συναναστροφές του. Είναι άτομο προσεκτικό, ίσως και λίγο καχύποπτο που δεν του αρέσουν οι ραγδαίες αλλαγές στις σχέσεις του.

Η Κορυφή στον Λέοντα δείχνει ότι επιθυμείτε να έχετε το πάνω χέρι στις καταστάσεις και τα γεγονότα γύρω σας. Η δημιουργικότητα σας είναι έκδηλη σε κάθε έκφανση της ζωής σας και θέλετε να κερδίζετε την προσοχή των άλλων. Επειδή βρίσκεται στον 7ο οίκο φαίνεται ότι δεν σας αρέσει να μένετε μόνοι σας και επιθυμείτε να δημιουργείτε σχέσεις για να αποφύγετε την μοναξιά. Ταυτόχρονα αποκαλύπτεται ότι είστε διπλωματικοί και συγκρατημένοι με αποτέλεσμα να μην έχετε ξαφνικές εξάρσεις συναισθημάτων.


Για τη Vesta ας βοηθήσει κάποιος γιατί εγώ δεν...
:embarrest

Aries&Libra
02-01-2008, 04:34 PM
Αγαπητη Alice7,
Σχτικα με το Vertex ειχε ενα πολυ ωραιο αρθρο το τελευταιο τευχος του "Ζωη & Ζωδια".Αφου ξερεις που βρισκεται το Vertex σου καλο θα ηταν να το αγορασεις, εχει λεπτομερη αναλυση και προς το ζωδιο και προς τον οικο

GEN Y
02-01-2008, 07:31 PM
Ένας Ερμής στον Λέοντα αναδεικνύει τη δημιουργικότητα του ατόμου στην επικοινωνία. Φανερώνει μια προσωπικότητα με δυνατό πνεύμα που αναγνωρίζει τις δυνατότητες της και έχει αυτοπεποίθηση. Ξέρει τι θέλει και μένει σταθερό στις απόψεις του, ενώ ο Λέων προσδίδει και τάση επίδειξης του ατόμου. Όντας στον 7ο οίκο δείχνει ότι σαν προσωπικότητα δίνετε μεγάλη σημασία στην επικοινωνία μέσα στη σχέση, ενώ σας ενοχλεί έντονα η απάθεια και η αδιαφορία. Ένα άτομο με Ερμή στον 7ο οίκο προσελκύεται από άτομα χαρισματικά ως προς την επικοινωνία τους και με δυνατό λέγειν.

Ο Κρόνος στον Λέοντα θέτει περιορισμούς και κανόνες στην δημιουργική αυτοέκφραση του ατόμου. Οι κανόνες αυτοί είναι συνήθως σκληροί για το άτομο μιας και εφαρμόζονται προκειμένου να διαφυλαχθεί η ακεραιότητα του. Δείχνει μέσα από τον 7ο οίκο ότι πρόκειται για άτομο που ενδιαφέρεται για την ποιότητα όσων είναι κοντά του και εκπέμπει κύρος στις συναναστροφές του. Είναι άτομο προσεκτικό, ίσως και λίγο καχύποπτο που δεν του αρέσουν οι ραγδαίες αλλαγές στις σχέσεις του.

Η Κορυφή στον Λέοντα δείχνει ότι επιθυμείτε να έχετε το πάνω χέρι στις καταστάσεις και τα γεγονότα γύρω σας. Η δημιουργικότητα σας είναι έκδηλη σε κάθε έκφανση της ζωής σας και θέλετε να κερδίζετε την προσοχή των άλλων. Επειδή βρίσκεται στον 7ο οίκο φαίνεται ότι δεν σας αρέσει να μένετε μόνοι σας και επιθυμείτε να δημιουργείτε σχέσεις για να αποφύγετε την μοναξιά. Ταυτόχρονα αποκαλύπτεται ότι είστε διπλωματικοί και συγκρατημένοι με αποτέλεσμα να μην έχετε ξαφνικές εξάρσεις συναισθημάτων.


Για τη Vesta ας βοηθήσει κάποιος γιατί εγώ δεν...
:embarrest


Kiarra, πολύ καλή η ανάλυσή σου!!:bigsmile: θα μπορούσε να βοηθήσει και μένα κάποιος κυρίως ως προς την ανάλυση κάποιων όψεων? Να μπω λίγο στο κλίμα και το σκεπτικό του πώς ερμηνεύονται κάποιες όψεις αν δεν είναι κουραστικό?

Η ακμή του 7ου είναι στην Παρθένο και ο Ερμής κάνει τρίγωνο με τον Ποσειδώνα και εξάγωνο με τον ωροσκόπο. Τι δείχνει αυτό?

Απ' την άλλη όμως ο Ερμής κάνει και μια σύνοδο με ήλιο και αντίθεση με Δία - Πλούτωνα. Αυτό θεωρητικά θα μπορούσε να είναι εγωιστικός ή καυστικός τρόπος ομιλίας?

Τέλος και για να μην πολυλογώ άλλο και σας κουράζω στον 7ο οίκο μου βρίσκουμε επίσης τον Κρόνο και τον ¶ρη. Παρόλο που ο Κρόνος κάνει τρίγωνο με τη Σελήνη με προβληματίζει η σύνοδός του με τον Πλούτωνα, το ημιτετράγωνό του με τον Ουρανό καθώς και το τετράγωνο του άρη με τον ποσειδώνα παρόλο που ο κυνερνήτης του 7ου κάνει τρίγωνο με Ποσειδώνα. Δεν είναι λίγο μπερδευτικό αυτό?

Αυτά , ελπίζω να μην έγινα ανιαρή και ευχαριστώ όποιον θα ήθελε να ''δώσει μια χείρα βοηθείας!'' Καλή χρονιά σε όλους! :love:

panther
02-01-2008, 08:00 PM
Kiarra, πολύ καλή η ανάλυσή σου!!:bigsmile: θα μπορούσε να βοηθήσει και μένα κάποιος κυρίως ως προς την ανάλυση κάποιων όψεων? Να μπω λίγο στο κλίμα και το σκεπτικό του πώς ερμηνεύονται κάποιες όψεις αν δεν είναι κουραστικό?

Η ακμή του 7ου είναι στην Παρθένο και ο Ερμής κάνει τρίγωνο με τον Ποσειδώνα και εξάγωνο με τον ωροσκόπο. Τι δείχνει αυτό?

Απ' την άλλη όμως ο Ερμής κάνει και μια σύνοδο με ήλιο και αντίθεση με Δία - Πλούτωνα. Αυτό θεωρητικά θα μπορούσε να είναι εγωιστικός ή καυστικός τρόπος ομιλίας?

Τέλος και για να μην πολυλογώ άλλο και σας κουράζω στον 7ο οίκο μου βρίσκουμε επίσης τον Κρόνο και τον ¶ρη. Παρόλο που ο Κρόνος κάνει τρίγωνο με τη Σελήνη με προβληματίζει η σύνοδός του με τον Πλούτωνα, το ημιτετράγωνό του με τον Ουρανό καθώς και το τετράγωνο του άρη με τον ποσειδώνα παρόλο που ο κυνερνήτης του 7ου κάνει τρίγωνο με Ποσειδώνα. Δεν είναι λίγο μπερδευτικό αυτό?

Αυτά , ελπίζω να μην έγινα ανιαρή και ευχαριστώ όποιον θα ήθελε να ''δώσει μια χείρα βοηθείας!'' Καλή χρονιά σε όλους! :love:


Μας ψιλομπέρδεψες λιγουλάκι:wacko:

Λοιπόν, ο 7ος οίκος είναι ο οίκος των συνεργασιών και του γάμου και η ακμή του είναι στην Παρθένο. ¶ρα, αναζητάς σύντροφο με παρθενίσια χαρακτηριστικά. (Δες και την ακμή του 5ου οίκου). Στον ίδιο οίκο βρίσκουμε Κρόνο και ¶ρη. Ο Κρόνος είναι συμβατός με το ζώδιο της Παρθένου ενώ ο ¶ρης όχι και τόσο πολύ.
Δεν ξέρω τι ηλικία έχεις αλλά ένας Κρόνος στον 7ο, προδιαθέτει γάμο αλλά πάνω από τα30, που θα είμαστε ώριμοι και θα ξέρουμε τι θέλουμε.
Ο Ερμής, που βρίσκεται, σε ποιο ζώδιο και ποιόν οίκο? και σε ποιό ο Ποσειδώνας?


Πολλές φορές θεωρούν τον 7ο οίκο ως αυτό που θέλουμε να φανεί προς τους άλλους. Δλδ, η εικόνα μας προς τα έξω. Απο τη μια θες να δείχνεις σοβαρή και σταθερή (Κρόνος), ενώ από την άλλη παρορμητική, μοντέρνα κλπ.

*Astropeleki*
02-01-2008, 08:06 PM
Επίσης, πολύ σημαντικός είναι και ο Ποσειδώνας που είναι κυβερνήτης του ηλιακού ζωδίου.
Του Ηλιακού ζωδίου της GEN Y φαντάζομαι εννοείς; Γιατί το Ηλιακό της είναι Κριός.

panther
02-01-2008, 08:13 PM
Του Ηλιακού ζωδίου της GEN Y φαντάζομαι εννοείς; Γιατί το Ηλιακό της είναι Κριός.

Ευχαριστώ:bigsmile: Το διόρθωσα!!!

GEN Y
02-01-2008, 11:53 PM
Ευχαριστώ κορίτσια για το ενδιαφέρον! Να στε καλά!

Λοιπόν είμαι Κριός με ωροσκόπο Ιχθύ. Ακμή του 7ου όπως σωστά προείπες Panther είναι στην Παρθένο. Ο Ερμής είναι στον Ταύρο και το 2ο οίκο. Ο Ποσειδώνας είναι στον Τοξότη και τον 10ο οίκο.

Έχω ανάδρομο άρη και Κρόνο σε Ζυγό και 7ο. Ο μεν άρης κάνει τετράγωνο με ποσειδώνα , ο δε Κρόνος τρίγωνο με σελήνη (σε Υδροχόο και 12ο οίκο) και τις άλλες όψεις που προανέφερα σε προηγούμενο post.

Βγαίνει καλύτερα νόημα τώρα? έχετε κουράγιο να μου πείτε το σκεπτικό λίγο? Σας υπερευχαριστώ και πάλι!

:love:

mariamilo
03-01-2008, 12:24 AM
Καλησπέρα σε όλους σας κ καλή χρονιά!

Μιας κ κάποιοι έχετε καλή διάθεση κ απαντάτε ήθελα αν μπορείτε να μου πείτε κ εμένα κάποια πράγματα..

Εγώ έχω 7ο στον υδροχόο κ έχω τη σελήνη στον 7ο αλλά στους ιχθεις, η οποία κάνει τρίγωνο με την αφροδίτη, τετράγωνο με άρη, αντίθεση με κρόνο, τρίγωνο με ουρανό(ανάδρομος),αντίθεση με Β. Δεσμό κ εξάγωνο με Χείρωνα κ με μεσουράνημα..

Μπορεί κάποιος να με διαφωτίσει..? :wacko:

ramonaki
03-01-2008, 01:35 AM
Γεια σας.Θα ηθελα κι εγω να ρωτησω κατι.Εχω ακμη 7ου στον Σκορπιο οπου βρισκεται και η Σεληνη μου.Ο Πλουτωνας βς κυβερνητης του 7ου κανει μονο μια οψη με τον Δια (τριγωνο) ο οποιος (Διας) βρισκεταο στις 0 μοιρες του Υδροχοου.Η Σεληνη κανει τετραγωνο με Αφροδιτη και εξαγωνο με Μεσουρανημα.Μια μικρη επεξηγηση αν μπορειτε.

Morenakg
03-01-2008, 04:01 PM
Καλησπέρα και απο εμένα και καλή χρονιά. Εγώ έχω τον Ήλιο μου στον Κριό και τον 7ο οίκο στους Ιχθείς. Τι σημαίνει αυτό για το θέμα "γάμος";

kiaRRa
03-01-2008, 07:09 PM
Καλησπέρα σε όλους σας κ καλή χρονιά!

Μιας κ κάποιοι έχετε καλή διάθεση κ απαντάτε ήθελα αν μπορείτε να μου πείτε κ εμένα κάποια πράγματα..

Εγώ έχω 7ο στον υδροχόο κ έχω τη σελήνη στον 7ο αλλά στους ιχθεις, η οποία κάνει τρίγωνο με την αφροδίτη, τετράγωνο με άρη, αντίθεση με κρόνο, τρίγωνο με ουρανό(ανάδρομος),αντίθεση με Β. Δεσμό κ εξάγωνο με Χείρωνα κ με μεσουράνημα..

Μπορεί κάποιος να με διαφωτίσει..? :wacko:

Κάνω μια προσπάθεια

Βάσει των απόψεων των περισσοτέρων αστρολόγων ένας 7ος οίκος στον Υδροχόο υποδηλώνει πολλές φορές ότι το άτομο έχει μια δυσκολία να δεθεί με έναν σύντροφο, καθώς φοβάται τις δεσμεύσεις και δύσκολα εγκαταλείπει το ελεύθερο πνεύμα και την ανάγκη ανεξαρτησίας που νιώθει.

Οι Ιχθείς στον 7ο οίκο δείχνει πως το άτομο αναζητά ως σύντροφο άτομα που είναι συμπονετικά και θα κατευνάσουν την συναισθηματική τους αναστάτωση. Τότε, είναι ικανό το άτομο να κάνει τις μεγαλύτερες θυσίες για τον σύντροφο του, αλλά αν νιώσει ότι δεν βρίσκει αυτό που επιθυμεί είναι πιθανόν να εξαπατήσει τους άλλους σχετικά με πτυχές της προσωπικότητας του. Πρόκειται για άτομα διαισθητικά που πολλές φορές προσκολλώνται συναισθηματικά στο ταίρι τους.

Η Σελήνη στους Ιχθείς φανερώνει ένα άτομο ευαίσθητο αλλά και ευάλωτο και συμπονετικό απέναντι στους συνανθρώπους του. Μια προσωπικότητα με μεγάλη φαντασία που διακατέχεται από τάσεις φυγής. Ταυτόχρονα, ούσα η Σελήνη στον 7ο οίκο φαίνεται να αναζητά σχέσεις με άτομα που ανταποκρίνονται στο μητρικό πρότυπο που έλαβε από την οικογένεια της. Τ ο τρίγωνο της Σελήνης με την Αφροδίτη φανερώνει ένα άτομο ευχάριστο και στοργικό, τρυφερό. Πρόκειται για ένα άτομο που αγαπά τις τέχνες εξίσου όμως και την οικογένεια.

Από την άλλη, το τετράγωνο της Σελήνης με τον ¶ρη δείχνει ότι το άτομο αυτό είναι ταυτόχρονα και κυκλοθυμικό. Δείχνει τάσεις εριστικότητας και έχει συχνούς καβγάδες με τους γονείς του, δεν είναι καθόλου ανεκτικό απέναντι στους δικούς του. Η αντίθεση της Σελήνης προς τον Κρόνο, δείχνει πως πρόκειται για ένα άτομο με έλλειψη αυτοπεποίθησης που δυσκολεύεται να εξωτερικεύσει τα συναισθήματα του. Έχει ένα αρκετά ισχυρό μητρικό αρχέτυπο και είναι πιθανόν να είναι απομακρυσμένο ψυχικά από τη μητέρα του, προκειμένου υποσυνείδητα να ξεφύγει από τη σφαίρα επιρροής της. Το τρίγωνο της Σελήνης με τον ανάδρομο Ουρανό υποδηλώνει μαι ψυχρότητα η οποία μπορεί να εξωτερικεύεται από το άτομο κατά καιρούς, καθώς επιζητά την ανεξαρτησία και την ελευθερία του αλλά δυσκολεύεται να την επιτύχει. Είναι σχετικά ασταθές συναισθηματικά.

Η αντίθεση της Σελήνης με το Β. Δεσμό δείχνει πως το άτομο προκειμένου να εξελιχθεί ψυχικά θα πρέπει να αποκολληθεί από το παρελθόν του και να προχωρήσει δυναμικά. Έτσι, και με το εξάγωνο της Σελήνης με τον Χείρωνα εκμεταλλεύεται τη δύναμη του να βοηθά τους άλλους και να θεραπεύει και τα δικά του τραύματα, οδηγούμενο στην προσωπική του ολοκλήρωση.

Τέλος, το εξάγωνο της Σελήνης με το Μεσουράνημα (Mc) του ατόμου φανερώνει την επιτυχία του ατόμου στους επαγγελματικούς του στόχους και την ανάδειξη των ικανοτήτων του.

Ελπίζω να βοήθησα κάπως:embarrest

alice7
03-01-2008, 10:08 PM
Ένας Ερμής στον Λέοντα αναδεικνύει τη δημιουργικότητα του ατόμου στην επικοινωνία. Φανερώνει μια προσωπικότητα με δυνατό πνεύμα που αναγνωρίζει τις δυνατότητες της και έχει αυτοπεποίθηση. Ξέρει τι θέλει και μένει σταθερό στις απόψεις του, ενώ ο Λέων προσδίδει και τάση επίδειξης του ατόμου. Όντας στον 7ο οίκο δείχνει ότι σαν προσωπικότητα δίνετε μεγάλη σημασία στην επικοινωνία μέσα στη σχέση, ενώ σας ενοχλεί έντονα η απάθεια και η αδιαφορία. Ένα άτομο με Ερμή στον 7ο οίκο προσελκύεται από άτομα χαρισματικά ως προς την επικοινωνία τους και με δυνατό λέγειν.

Ο Κρόνος στον Λέοντα θέτει περιορισμούς και κανόνες στην δημιουργική αυτοέκφραση του ατόμου. Οι κανόνες αυτοί είναι συνήθως σκληροί για το άτομο μιας και εφαρμόζονται προκειμένου να διαφυλαχθεί η ακεραιότητα του. Δείχνει μέσα από τον 7ο οίκο ότι πρόκειται για άτομο που ενδιαφέρεται για την ποιότητα όσων είναι κοντά του και εκπέμπει κύρος στις συναναστροφές του. Είναι άτομο προσεκτικό, ίσως και λίγο καχύποπτο που δεν του αρέσουν οι ραγδαίες αλλαγές στις σχέσεις του.

Η Κορυφή στον Λέοντα δείχνει ότι επιθυμείτε να έχετε το πάνω χέρι στις καταστάσεις και τα γεγονότα γύρω σας. Η δημιουργικότητα σας είναι έκδηλη σε κάθε έκφανση της ζωής σας και θέλετε να κερδίζετε την προσοχή των άλλων. Επειδή βρίσκεται στον 7ο οίκο φαίνεται ότι δεν σας αρέσει να μένετε μόνοι σας και επιθυμείτε να δημιουργείτε σχέσεις για να αποφύγετε την μοναξιά. Ταυτόχρονα αποκαλύπτεται ότι είστε διπλωματικοί και συγκρατημένοι με αποτέλεσμα να μην έχετε ξαφνικές εξάρσεις συναισθημάτων.


Για τη Vesta ας βοηθήσει κάποιος γιατί εγώ δεν...
:embarrest

Aγαπητή Κiarra ,

Σε ευχαριστώ πολύ για την ανάλυση!! Ηθελα να σε ρωτήσω,μπορούμε μέσα απο τον 7ο οίκο και τους πλανήτες που βρίσκονται εκεί να πάρουμε πληροφορίες για το άτομο που θα παντρευτούμε και αν ναι τι είδους πληροφορίες μπορεί να είναι αυτές?

*Astropeleki*
03-01-2008, 10:37 PM
Ηθελα να σε ρωτήσω,μπορούμε μέσα απο τον 7ο οίκο και τους πλανήτες που βρίσκονται εκεί να πάρουμε πληροφορίες για το άτομο που θα παντρευτούμε και αν ναι τι είδους πληροφορίες μπορεί να είναι αυτές?

O 7ος οίκος είναι ο οίκος των συνεργασιών και του γάμου. Σχετίζεται με τα χαρακτηριστικά που ψάχνει το άτομο στο ταίρι του και στην ουσία που τον έλκει. Επίσης, δείχνει και το πόσο εύκολα συνάπτει σχέσεις το άτομο και τι δυσκολίες μπορεί να αντιμετωπίσει. Δηλαδή, δοκιμάζει το άτομο, έτσι ώστε να προσαρμοσθεί στις συνθήκες εκείνες, ώστε να έρθει κοντά με το ταίρι του.

Στην ουσία, αν έχεις ακμή 7ου πχ στον Κριό, σε έλκουν και αναζητάς άτομα που έχουν Κριαρίσια χαρακτηριστικά κλπ. Συνήθως, αυτό που ψάχνουμε, είναι κάτι που λείπει από εμάς. Εκτός από την ακμή, πρέπει να κοιτάξουμε και ποιοι πλανήτες εμπεριέχονται στον 7ο. Για παράδειγμα, ένας ¶ρης στον 7ο κάνει το άτομο να αναζητά έναν δυναμικό σύντροφο, ένας Ήλιος στον 7ο κάνει το άτομο να αναζητά έναν σύντροφο-πρότυπο του πατέρα, μια Σελήνη στο 7ο δείχνει ότι το άτομο αναζητά το πρότυπο της μητέρας στον σύντροφό του.

mariamilo
03-01-2008, 10:39 PM
Κάνω μια προσπάθεια

Βάσει των απόψεων των περισσοτέρων αστρολόγων ένας 7ος οίκος στον Υδροχόο υποδηλώνει πολλές φορές ότι το άτομο έχει μια δυσκολία να δεθεί με έναν σύντροφο, καθώς φοβάται τις δεσμεύσεις και δύσκολα εγκαταλείπει το ελεύθερο πνεύμα και την ανάγκη ανεξαρτησίας που νιώθει.

Οι Ιχθείς στον 7ο οίκο δείχνει πως το άτομο αναζητά ως σύντροφο άτομα που είναι συμπονετικά και θα κατευνάσουν την συναισθηματική τους αναστάτωση. Τότε, είναι ικανό το άτομο να κάνει τις μεγαλύτερες θυσίες για τον σύντροφο του, αλλά αν νιώσει ότι δεν βρίσκει αυτό που επιθυμεί είναι πιθανόν να εξαπατήσει τους άλλους σχετικά με πτυχές της προσωπικότητας του. Πρόκειται για άτομα διαισθητικά που πολλές φορές προσκολλώνται συναισθηματικά στο ταίρι τους.

Η Σελήνη στους Ιχθείς φανερώνει ένα άτομο ευαίσθητο αλλά και ευάλωτο και συμπονετικό απέναντι στους συνανθρώπους του. Μια προσωπικότητα με μεγάλη φαντασία που διακατέχεται από τάσεις φυγής. Ταυτόχρονα, ούσα η Σελήνη στον 7ο οίκο φαίνεται να αναζητά σχέσεις με άτομα που ανταποκρίνονται στο μητρικό πρότυπο που έλαβε από την οικογένεια της. Τ ο τρίγωνο της Σελήνης με την Αφροδίτη φανερώνει ένα άτομο ευχάριστο και στοργικό, τρυφερό. Πρόκειται για ένα άτομο που αγαπά τις τέχνες εξίσου όμως και την οικογένεια.

Από την άλλη, το τετράγωνο της Σελήνης με τον ¶ρη δείχνει ότι το άτομο αυτό είναι ταυτόχρονα και κυκλοθυμικό. Δείχνει τάσεις εριστικότητας και έχει συχνούς καβγάδες με τους γονείς του, δεν είναι καθόλου ανεκτικό απέναντι στους δικούς του. Η αντίθεση της Σελήνης προς τον Κρόνο, δείχνει πως πρόκειται για ένα άτομο με έλλειψη αυτοπεποίθησης που δυσκολεύεται να εξωτερικεύσει τα συναισθήματα του. Έχει ένα αρκετά ισχυρό μητρικό αρχέτυπο και είναι πιθανόν να είναι απομακρυσμένο ψυχικά από τη μητέρα του, προκειμένου υποσυνείδητα να ξεφύγει από τη σφαίρα επιρροής της. Το τρίγωνο της Σελήνης με τον ανάδρομο Ουρανό υποδηλώνει μαι ψυχρότητα η οποία μπορεί να εξωτερικεύεται από το άτομο κατά καιρούς, καθώς επιζητά την ανεξαρτησία και την ελευθερία του αλλά δυσκολεύεται να την επιτύχει. Είναι σχετικά ασταθές συναισθηματικά.

Η αντίθεση της Σελήνης με το Β. Δεσμό δείχνει πως το άτομο προκειμένου να εξελιχθεί ψυχικά θα πρέπει να αποκολληθεί από το παρελθόν του και να προχωρήσει δυναμικά. Έτσι, και με το εξάγωνο της Σελήνης με τον Χείρωνα εκμεταλλεύεται τη δύναμη του να βοηθά τους άλλους και να θεραπεύει και τα δικά του τραύματα, οδηγούμενο στην προσωπική του ολοκλήρωση.

Τέλος, το εξάγωνο της Σελήνης με το Μεσουράνημα (Mc) του ατόμου φανερώνει την επιτυχία του ατόμου στους επαγγελματικούς του στόχους και την ανάδειξη των ικανοτήτων του.

Ελπίζω να βοήθησα κάπως:embarrest

ΚiaRRa σ'ευχαριστώ πολύ!Πράγματι τα περισσότερα στέκουν υπερβολικά κ τον τελευταίο καιρό αρχίζω να τα συνειδητοποιώ!!Μου είπαν επίσης ότι συνήθως όσοι έχουν ακμή 7ου στον Υδροχόο, παντρεύονται μετά τα 33-34, σχετικά αργά δηλαδή σε σχέση με άλλους. Ισχύει αυτό?

kiaRRa
04-01-2008, 02:50 AM
mariamilo η ακμή του 7ου στον υδροχόο δείχνει μια έντονη επιθυμία ανεξαρτησίας εκ μέρος του ατόμου. Επιθυμεί να πετύχει πρώτα στην ανάγκη του να εξερευνά οτιδήποτε μυστήριο. Είναι λοιπόν ,πρώτη προτεραιότητα του ατόμου η κατάκτηση της ελευθερίας και όχι ο γάμος. Μπορεί κατά συνέπεια να γίνει μετά τα 30-32.

alice7 κατά κάποιους αστρολόγους το ζώδιο στην ακμή του 7ου οίκου θα μας δώσει κάποια στοιχεία αναφορικά με τον τύπο του συντρόφου που αναζητούμε και μας ταιριάζει. Οι εμπεριεχώμενοι πλανήτες δείχνουν τι περιμένουμε από τις σχέσεις μας και πώς αντιλαμβανόμαστε τον έρωτα.(πολύ γενικά):embarrest

mariamilo
05-01-2008, 11:40 PM
mariamilo η ακμή του 7ου στον υδροχόο δείχνει μια έντονη επιθυμία ανεξαρτησίας εκ μέρος του ατόμου. Επιθυμεί να πετύχει πρώτα στην ανάγκη του να εξερευνά οτιδήποτε μυστήριο. Είναι λοιπόν ,πρώτη προτεραιότητα του ατόμου η κατάκτηση της ελευθερίας και όχι ο γάμος. Μπορεί κατά συνέπεια να γίνει μετά τα 30-32.

Ευχαριστώ πολύ KiaRRa! Καλή χρονιά να έχουμε!:bigsmile:

kiaRRa
06-01-2008, 02:39 AM
Ευχαριστώ πολύ KiaRRa! Καλή χρονιά να έχουμε!:bigsmile:

Χαίρομαι που βοήθησα!:bigsmile:

Καλή Χρονιά και σε εσένα!

gluka
06-01-2008, 12:47 PM
Ο Πλούτωνας στον Ζυγό φανερώνει άτομο που θέλει να έχει αληθινές σχέσεις και θα ξεριζώσει κάθε τι που κατά τη γνώμη του το απομακρύνει από αυτή του την επιδίωξη, όσο επώδυνο και αν είναι αυτό.
Εγω εχω τον Πλουτονα στο Ζυγο αλλα στον 6-ο οικο,Ουρανος και Βεστα στον 7-ο οικο και τα 2 στον Ζυγο.Τι σημενει αυτο?Ευχαρηστω κα. KiaRRa.Χρωνια πολλα και καλη χρωνια.

sofia89
06-01-2008, 01:11 PM
Καλησπερα αν και δεν ενδιαφερομαι για το αν θα παντρευτω η οχι(προς το παρων):bigsmile:παρολα αυτα θα ηθελα να ρωτησω κατι.Εγω που δεν εχω κανενα πλανητη στον 7ο οικο τι σημαινει?οτι δεν θα παντρευτω?Και ποιους αλλους πλανητες η οικους ψαχνουμε για να δουμε αν τελικα υπαρχει γαμος?στο πολυ πολυ πολυ μελλον παντα:icon_razz:

allen
06-01-2008, 01:19 PM
Σας παρακαλώ πολύ να χρησιμοποιείτε την Αναζήτηση (http://www.myhoroscope.gr/search.php?do=process) καθώς υπάρχουν παρόμοια θέματα. Επίσης, καλό είναι να διαβάζετε τα θέματα από την πρώτη σελίδα τους. Στο συγκεκριμένο, αναφέρεται από την αρχή αυτό που ζητάτε καθώς ο τίτλος του είναι Γάμος και άδειος 7ος οίκος.

saramara
07-01-2008, 07:43 PM
εμένα ο 7ος είναι άδειος και βρίσκεται στον ταύρο.μπόρει κάποιος να που πει τι σημαίνει?

kiaRRa
07-01-2008, 08:28 PM
Θα πρέπει για αρχή να εξετάσεις την Αφροδίτη σου καθώς είναι κυβερνήτης του Ταύρου (δηλ. της ακμής του 7ου οίκου σου), που βρίσκεται (οίκο και ζώδιο) και τις όψεις που κάνει.:bigsmile:

gluka
07-01-2008, 11:27 PM
Συγγνομη.Εχετε δικιο,απλα επιδει γραψανε και αλοι που εχουν 2 πλανητες στον 7 ο οικο και ο τιτλος λεει και για γαμο,και εχω ενα γαμο με ενα ζυγο,και ειναι απιστευτο τελικα,που εχω τον Ουρανο στο Ζυγο δλδ στον 7ο οικο :nuts:..Ευχαρηστω,θα κοιταξω σε αλοι ενοτιτα τοτε.

Summerwhisper
08-01-2008, 12:16 PM
Kαλή Χρονιά σε όλους !
Συγχαρητήρια σ όλους όσους συμμετέχουν στα forums και μας δίνουν την ευκαιρία να μάθουμε περισσότερα πράγματα σχετικά με την αστρολογία !
Πριν από χρόνια κάποια "ερευνήτρια αστρολογίας" αβίαστα μου είχε πει ότι δε θα βρω ποτέ τον κατάλληλο σύντροφο!
Παραθέτω τα στοιχεία και για τη δική σας άποψη:
Η ακμή του 7ου οίκου μου βρίσκεται στις 12,08 του Καρκίνου και περιέχει Ήλιο στις 14,30 του Καρκίνου, Vesta στις 25 του Καρκίνου, Αφροδίτη στις 7,46 του Λέοντα κι Ερμή στις 3,21 του Λέοντα.
Παραθέτω και τα στοιχεία του 9ου οίκου μου μιας και έχω ήδη ένα γάμο (ξαφνικό, γρήγορο με άτομο από το εξωτερικό) ο οποίος κατέληξε σε διαζύγιο .

Η ακμή του 9ου οίκου βρίσκεται στις 3,09 του Ζυγού και περιέχει Σελήνη στις 7,18 του Ζυγού , Ουρανό στις 18,59 του Ζυγού και Pallas στις 27,01 του Ζυγού . Επίσης ο Πλούτωνας βρίσκεται στις 1,51 του Ζυγού στο τέλος του 8ου. Η Σελήνη κάνει τετράγωνο με Ηλιο και Β.Δ., εξάγωνο με Ερμή, Αφροδίτη και Ποσειδώνα, αντίθεση με ¶ρη , τρίγωνο με Δία, συζυγία με Ουρανό και Πλούτωνα.
Ευχαριστώ πολύ για τη βοήθειά σας.
Με εκτίμηση
Summerwhisper

ramonaki
08-01-2008, 09:53 PM
Γεια σας.Θα ηθελα κι εγω να ρωτησω κατι.Εχω ακμη 7ου στον Σκορπιο οπου βρισκεται και η Σεληνη μου.Ο Πλουτωνας βς κυβερνητης του 7ου κανει μονο μια οψη με τον Δια (τριγωνο) ο οποιος (Διας) βρισκεταο στις 0 μοιρες του Υδροχοου.Η Σεληνη κανει τετραγωνο με Αφροδιτη και εξαγωνο με Μεσουρανημα.Μια μικρη επεξηγηση αν μπορειτε.

Μια υπενθυμιση απλα.:cheesy:

kiaRRa
09-01-2008, 03:24 PM
Μια υπενθυμιση απλα.:cheesy:

Λοιπόν ας προσπαθήσω λίγο...
:embarrest
Ο Σκορπιός στον 7ο οίκο δείχνει ότι το άτομο φαινομενικά δεν θέλει να ζήσει μια ήρεμη οικογενειακή ζωή. Θεωρεί σημαντικό το ζήτημα του γάμου και αναζητά έναν σύντροφο δυναμικό και με κοινωνική επιρροή στον περίγυρο του. Η σχέση θα είναι μια αέναη μάχη διεκδίκησης εξουσίας ανάμεσα στους συντρόφους. Αυτή η διαρκής δραστηριότητα θα είναι που θα κρατά ζωντανή τη φλόγα της σχέσης. Σε ένα τέτοιο άτομο δεν ταιριάζει η ηρεμία!

Η Σελήνη, όμως, στον 7ο δείχνει πως το άτομο κατά βάθος αναζητά την ασφάλεια και την συναισθηματική σταθερότητα. Πως η συνεχής δυναμικότητα του Σκορπιού στον 7ο είναι περισσότερο ένα προσωπείο που προστατεύει συναισθηματικά το άτομο από εμπλοκές με λάθος συντρόφους. Μην ξεχνάμε πως ο έβδομος οίκος είναι και το σπίτι του Ζυγού και της αρμονίας. Επιπλέον, την αυτο-προστατευτικότητα του ατόμου φανερώνει και η Σελήνη στον Σκορπιό που καθιστά το άτομο μυστικοπαθές και με έντονα πάθη. Έχει την τάση να κρύβει τα συναισθήματα του, όσο έντονα κι αν είναι αυτά. ¶λλωστε και το τετράγωνο της Αφροδίτης με τη Σελήνη δείχνει πως το άτομο δύσκολα θα εξωτερικεύσει τα συναισθήματα του. Είναι κλειστός χαρακτήρας με αποτέλεσμα να μην αφήνει τους άλλους να το πλησιάσουν.

Σχετικά με το τετράγωνο της Σελήνης με το Mc διακινδυνεύω να πω ότι το άτομο μπορεί μέσα από συναισθηματικές επιδράσεις να αλλάξει είτε την πορεία της επαγγελματικής του σταδιοδρομίας είτε το υπάρχον στάτους στην οικογένεια του. Αλλά δεν ξέρω πολλά να πω για αυτή την όψη!

Ο Πλούτωνας, από την άλλη, κάνει τρίγωνο με τον Δία στον Υδροχόο. Ο Δίας αυτός είναι αλτρουιστής. Θέτει ανώτερους στόχους σε πανανθρώπινο επίπεδο, και αν και πολλές φορές παρεξηγείται ως εκκεντρικός, είναι ένας αυθεντικός και απελευθερωμένος οραματιστής! (Το ότι είναι ο Δίας στην πρώτη μοίρα του Υδροχόου δείχνει και κάποια επίδραση από τον Αιγόκερω: φιλοδοξία στην καριέρα, αίσθηση καθήκοντος.) Το τετράγωνο με τον Πλούτωνα, όμως, μπορεί να υποδηλώσει κάποιο υποβόσκον σύμπλεγμα κατωτερότητας του ατόμου με αποτέλεσμα ο Πλούτωνας να το ωθήσει σε ένα διαρκές κυνήγι εξουσίας. Μπορεί μέχρι και να φανατιστεί.

katerina2
09-01-2008, 03:28 PM
Εγώ έχω τον ήλιο μου και την ακμή του 7ου στον αιγόκερω . Επίσης τον άρη μου στον 10ο. Δεν είναι τυχαίο ότι μου αρέσουν πολύ οι άντρες αιγόκεροι!!

Ο ήλιος στον 7ο (στον αιγόκερω) τί μπορεί να σημαίνει?

Επίσης έχω διαβάσει ότι όταν ο κυβερνήτης του 7ου βρίσκεται στον 6ο, μπορεί να υπάρξει γάμος με υφιστάμενο. Ισχύει κάτι τέτοιο?

Τέλος, ο ήλιος μου (που βρίσκεται μέσα στον 7ο) είναι σε σύνοδο με τον Ποσειδώνα. Αυτό μπορεί να μας δείξει σύντροφο με καλλιτεχνικές ανησυχίες? ή μήπως και έναν σύντροφο που ''δεν θα τον καταλαβαίνω, θα τον βλέπω θολά''

saramara
09-01-2008, 04:45 PM
σ ευχαριστώ kiaRRA
ο 7ος είναι άδειος και βρίσκεται στον ταύρο.η αφροδίτη βρίσκεται στον 9ο οίκο στο ζώδιο του λέοντα10.18.η αφροδιτη κανει τετράγωνο με τον άρη 2.24
μπορείς να μου πείς τι σημαίνουν?

kiaRRa
09-01-2008, 08:38 PM
σ ευχαριστώ kiaRRA
ο 7ος είναι άδειος και βρίσκεται στον ταύρο.η αφροδίτη βρίσκεται στον 9ο οίκο στο ζώδιο του λέοντα10.18.η αφροδιτη κανει τετράγωνο με τον άρη 2.24
μπορείς να μου πείς τι σημαίνουν?

Είναι, λοιπόν, η ακμή του 7ου οίκου στον Ταύρο, στοιχείο που μπορεί να δείχνει άτομο που έχει ανάγκη να νιώθει και υλική ασφάλεια στη σχέση του. Είναι άτομο πιστό που ζηλεύει και νιώθει κτητικότητα απέναντι στο σύντροφο του. Δεν του αρέσουν οι αλλαγές αλλά η σταθερή καθημερινότητα που μπορεί να του προσφέρει ένα μίνιμουμ ασφάλειας. Είναι επίμονο και με επιμονή άτομο, γεγονός που αποτελεί έναν καλό οιωνό για τις συναισθηματικές του σχέσεις, αφού δεν εγκαταλείπει εύκολα το πλοίο. Βέβαια θέλει προσοχή να μην προσκολληθεί κιόλας.

Ούσα η Αφροδίτη (κυβερνήτης του Ταύρου και του 7ου οίκου) στον Λέοντα δείχνει ένα άτομο γενναιόδωρο, που απολαμβάνει το θαυμασμό των άλλων και είναι μεγαλόψυχο. Πολλές φορές όμως δεν αποκλείεται να μην έχει ρεαλιστικές προσδοκίες από τους συνανθρώπους του. Στον 9ο οίκο δείχνει ότι αρέσκεται το άτομο να απασχολείται πνευματικά. Έχει ανοιχτό μυαλό και καλλιεργεί τη διάνοια του. Του αρέσουν τα ταξίδια, να μελετά ξένους πολιτισμούς και θρησκείες αλλά και να ασχολείται με τις τέχνες.

Το τετράγωνο της Αφροδίτης με τον ¶ρη δείχνει ότι ως επί το πλείστον οι σχέσεις του ατόμου είναι έντονες και δυσαρμονικές. Κινείται το άτομο πιο εγωιστικά προκειμένου να ικανοποιεί τις επιθυμίες του και αυτό προξενεί καβγάδες στη σχέση.
:embarrest

KALIANA
09-02-2008, 12:24 PM
Καλημέρα σε όλους. Και εμένα ο 7 οίκος μου είναι άδειος και βρίσκεται στους ιχθύς. Μπορεί κάποιος να μου εξηγήσει τι σημαίνει αυτό? Ποια στοιχεία είναι αυτά που θα πρέπει να εξετάσω σχετικά με τον γάμο μου? Ευχαριστώ εκ των προτέρων.
Φιλιά σε όλους

skorpion
09-02-2008, 06:49 PM
το τετραγωνο αρης αφροδιτη μπορει να σημαινει και για τασεις προς ανικανοποιητες σχεσεις...

KALIANA
10-02-2008, 01:37 PM
Καλημέρα πολύ ενδιαφέροντα και πολύ πολύπλοκα μου φαίνονται όλα αυτά. Έχω μια απορία έχω ωροσκόπο παρθένο και ο έβδομος οίκος είναι άδειος και βρίσκεται στους ιχθύες. Αυτό σημαίνει ότι θα κάνω δύο γάμους?

skorpion
11-02-2008, 03:58 AM
Το γεγονος οτι ο 7ος οικος ειναι αδειος δεν σημαινει οτι θα κανεις δυο γαμους

KALIANA
11-02-2008, 11:23 AM
Καλημέρα. Σε ευχαριστώ scorpion για την απάντηση σου. μπορείς να με βοηθήσεις τι πρέπει να κοιτάξω? Επειδή είναι άδειος δεν σημαίνει ότι δεν θα υπάρξει γάμος σωστά? Αλλά τι σημαίνει που βρίσκεται στους ιχθύες?

starfish
11-02-2008, 12:17 PM
Καλημέρα. Σε ευχαριστώ scorpion για την απάντηση σου. μπορείς να με βοηθήσεις τι πρέπει να κοιτάξω? Επειδή είναι άδειος δεν σημαίνει ότι δεν θα υπάρξει γάμος σωστά? Αλλά τι σημαίνει που βρίσκεται στους ιχθύες?

Οτι θα αντιμετωπιζεις τα θεματα σχεσεων, γαμου, συνεργασιων με τον τροπο των Ιχθυων. [Μπορεις να διαβασεις τα χαρακτηριστικα των ζωδιων στο καταλληλο φορουμ!] Επισης μπορεις να δεις σε ποιο ζωδιο και οικο βρισκεται ο Κυβερνητης των Ιχθυων και τι οψεις με αλλους πλανητες κανει. Αυτα σε γενικες γραμμες!!:bigsmile:

KALIANA
11-02-2008, 12:34 PM
σε ευχαριστώ πολύ starfish . Μπορείς να μου πεις ποιος είναι ο κυβερνήτης των ιχθύων? Συγγνώμη για τις πολλές ερωτήσεις μου ελπίζω να μην γίνομαι ενοχλητική. Σε ευχαριστώ πολύ για την απάντηση σου

Μαρία_Δ
11-02-2008, 12:54 PM
σε ευχαριστώ πολύ starfish . Μπορείς να μου πεις ποιος είναι ο κυβερνήτης των ιχθύων? Συγγνώμη για τις πολλές ερωτήσεις μου ελπίζω να μην γίνομαι ενοχλητική. Σε ευχαριστώ πολύ για την απάντηση σου







Ο Ποσειδώνας!

Μητσάκος
11-02-2008, 01:48 PM
Ο Ποσειδώνας!
Μήπως "παίζει" κάποιο ρόλο και ο Δίας;

starfish
11-02-2008, 01:58 PM
Μήπως "παίζει" κάποιο ρόλο και ο Δίας;

ο Διας ειναι ο παραδοσιακος κυβερνητης των Ιχθυων. Αλλα ας μην την μπερδεψουμε περισσοτερο!
**Ευχαριστω ... για τις ευχαριστιες σου Κaliana!:bigsmile:

KALIANA
11-02-2008, 09:42 PM
σας ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις σας . θα κοιτάξω που βρίσκεται ο ποσειδώνας και ο δίας. μακάρι να μπορούσα να βοηθήσω και εγώ αλλά είμαι αρχάρια και δεν 'εχω γνώσεις

KALIANA
12-02-2008, 03:31 PM
καλησπέρα. κοίταξα στο χάρτη μου και ο κυβερνήτης των ιχθύων ο δίας που βρίσκεται ο 7 οίκος μου βρίσκεται στον τοξότη όπως και ο ποσειδώνας και οι δύο αυτοί πλανήτες βρίσκονται στον 4 οίκο. δες ξέρω αν τα εκφράζω σωστά ελπίζω να γίνομαι κατανοητή. μπορεί κάποιος να μου εξηγήσει τι σημαίνει αυτό? είναι καλή αυτή η ''σύμπτωση''?

but_nice
12-02-2008, 05:28 PM
Μήπως μπορείτε να με βοηθήσετε και μένα;είμαι πολύ αρχαρια και αν δεν κάνω λάθος ο 7ος οίκος μου είναι στους ιχθύς??
26/1/1976, 21:15 Αθήνα
ευχαριστώ πολύ!
:bigsmile:

starfish
12-02-2008, 10:00 PM
Μήπως μπορείτε να με βοηθήσετε και μένα;είμαι πολύ αρχαρια και αν δεν κάνω λάθος ο 7ος οίκος μου είναι στους ιχθύς??
26/1/1976, 21:15 Αθήνα
ευχαριστώ πολύ!
:bigsmile:

Γεια σου But_nice! Το ιδιο ερωτημα εκανε και η Κaliana λιγο παραπανω, για την ακριβεια απο το post 67 και μετα. Ριξε μια ματια στις απαντησεις που ειναι απλως επιβοηθητικες!

agrimaki
28-02-2008, 04:57 PM
ΤΩΡΑ ΜΕ ΒΑΛΑΤΕ ΣΕ ΣΚΕΨΕΙΣ.... ΔΗΛΑΔΗ ΕΓΩ ΠΟΥ ΕΙΜΑΙ ΓΕΝΝΗΜΕΝΗ ΣΤΙΣ 02/04/1976, 12:45 Κ ΔΕΝ ΕΧΩ 7ο ΟΙΚΟ ΣΗΜΑΙΝΕΙ ΟΤΙ ΔΕ ΘΑ ΠΑΝΤΡΕΥΤΩ ΤΟΝ ΑΓΑΠΗΜΕΝΟ ΜΟΥ ΣΚΟΡΠΙΟ????? :sad2:

ΑΓΡΙΜΑΚΙ :dizzy:

katerina2
28-02-2008, 05:04 PM
ΤΩΡΑ ΜΕ ΒΑΛΑΤΕ ΣΕ ΣΚΕΨΕΙΣ.... ΔΗΛΑΔΗ ΕΓΩ ΠΟΥ ΕΙΜΑΙ ΓΕΝΝΗΜΕΝΗ ΣΤΙΣ 02/04/1976, 12:45 Κ ΔΕΝ ΕΧΩ 7ο ΟΙΚΟ ΣΗΜΑΙΝΕΙ ΟΤΙ ΔΕ ΘΑ ΠΑΝΤΡΕΥΤΩ ΤΟΝ ΑΓΑΠΗΜΕΝΟ ΜΟΥ ΣΚΟΡΠΙΟ????? :sad2:

ΑΓΡΙΜΑΚΙ :dizzy:

agrimaki, αποκλειεται να μην έχεις 7ο οίκο..μάλλον εννοείς ότι δεν έχεις κάποιον πλανητη μέσα στον 7ο. Αλλά και πάλι, σε καμία περίπτωση αυτό δεν δηλώνει ότι δεν θα παντρευτείς..Προς Θεού! Κοίταξε σε ποιον οίκο βρίσκεται ο κυβερνήτης του 7ου οίκου σου και τί όψεις σχηματίζει με άλλους πλανήτες για να πάρεις περισσότερες πληροφορίες. :bigsmile:

agrimaki
28-02-2008, 06:30 PM
ΚΑΤΕΡΙΝΑ ΣΕ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ ΓΙΑ ΤΗ ΒΟΗΘΕΙΑ ΣΟΥ. ΤΟ ΞΑΝΑΚΟΙΤΑΞΑ ΜΕ ΠΡΟΣΟΧΗ ΣΤΟ ANEW, Κ ΕΧΩ ΤΟΝ ΚΡΟΝΟ ΣΤΟΝ 7ο ΟΙΚΟ. ΤΩΡΑ ΚΑΤΙ ΛΕΕΙ ΓΙΑ ΖΩΔΙΟ ΣΤΟΝ ΚΑΡΚΙΝΟ 26ο 4', ΤΡΙΤΟ 10ΗΜΕΡΟ, 00ο 18΄ΥΔΡΟΧΟΟΥ. ΓΙΑ ΝΑ ΕΙΜΑΙ ΕΙΛΙΚΡΙΝΗΣ ΔΕΝ ΚΑΤΑΛΑΒΑ ΤΙ ΘΕΛΕΙ ΝΑ ΠΕΙ Ο ΠΟΙΗΤΗΣ! ΘΑ ΤΟ ΨΑΞΩ....

ΠΑΝΤΩΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΓΙΑ ΤΗ ΒΟΗΘΕΙΑ! :bigsmile:

ΑΓΡΙΜΑΚΙ :dizzy:

zeta1987
29-02-2008, 02:32 AM
ΚΑΤΕΡΙΝΑ ΣΕ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ ΓΙΑ ΤΗ ΒΟΗΘΕΙΑ ΣΟΥ. ΤΟ ΞΑΝΑΚΟΙΤΑΞΑ ΜΕ ΠΡΟΣΟΧΗ ΣΤΟ ANEW, Κ ΕΧΩ ΤΟΝ ΚΡΟΝΟ ΣΤΟΝ 7ο ΟΙΚΟ. ΤΩΡΑ ΚΑΤΙ ΛΕΕΙ ΓΙΑ ΖΩΔΙΟ ΣΤΟΝ ΚΑΡΚΙΝΟ 26ο 4', ΤΡΙΤΟ 10ΗΜΕΡΟ, 00ο 18΄ΥΔΡΟΧΟΟΥ. ΓΙΑ ΝΑ ΕΙΜΑΙ ΕΙΛΙΚΡΙΝΗΣ ΔΕΝ ΚΑΤΑΛΑΒΑ ΤΙ ΘΕΛΕΙ ΝΑ ΠΕΙ Ο ΠΟΙΗΤΗΣ! ΘΑ ΤΟ ΨΑΞΩ....

ΠΑΝΤΩΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΓΙΑ ΤΗ ΒΟΗΘΕΙΑ! :bigsmile:

ΑΓΡΙΜΑΚΙ :dizzy:

Θα ήθελα επίσης να προσθέσω (συγνώμη αν έχει αναφερθεί ξανά και δεν το πρόσεξα :embarrest) ότι ακόμη και ο γενέθλιος χάρτης ίσως να μην δείχνει πολλά πράγματα για γάμο αλλά ένα προοδευτικό σύστημα να το βγάλει.Επομένως μην ανησυχεί κανείς!!!:bigsmile::toung:

ΔΕΣΠΟΙΝΑ ΚΟΥΚΙ
05-03-2008, 02:04 PM
παρακαλω πολυ αν καποιο μελος εχει χρονο και διαθεση να μου πει αν οι πλανητες μου ειναι σε αρμονια στον 7 οικο μου; 11\5\1980 18 ωρα γεννησης πειραιας.ευχαριστω εκ των προτερων

ΔΕΣΠΟΙΝΑ ΚΟΥΚΙ
07-03-2008, 01:39 AM
παρακαλω αν μπορει καποιο μελος να μου απαντησει

Μητσάκος
07-03-2008, 07:55 AM
παρακαλω πολυ αν καποιο μελος εχει χρονο και διαθεση να μου πει αν οι πλανητες μου ειναι σε αρμονια στον 7 οικο μου; 11\5\1980 18 ωρα γεννησης πειραιας.ευχαριστω εκ των προτερων

Από ό,τι είδα, δεν έχεις πλανήτες στον 7ο αλλά πλανήτη: τον Ερμή. Αν και δεν είμαι ειδικός, μια χαρά βλέπω να είναι :bigsmile: Αν και ίσως θα έπρεπε να χαλαρώνεις λίγο περισσότερο και να μην είσαι κάποιες φορές απόλυτη :cheesy:

aries engineer
07-03-2008, 11:58 AM
Από ό,τι είδα, δεν έχεις πλανήτες στον 7ο αλλά πλανήτη: τον Ερμή. Αν και δεν είμαι ειδικός, μια χαρά βλέπω να είναι :bigsmile: Αν και ίσως θα έπρεπε να χαλαρώνεις λίγο περισσότερο και να μην είσαι κάποιες φορές απόλυτη :cheesy:

Ax θα μου πειτε και εμενα που εχω Ουρανο στον 7ο οικο..τι να κανωωω???Να διαβω τα σκαλια της εκκλησιας?????:toung:

starfish
07-03-2008, 12:10 PM
Ax θα μου πειτε και εμενα που εχω Ουρανο στον 7ο οικο..τι να κανωωω???Να διαβω τα σκαλια της εκκλησιας?????:toung:

Ναι. Αλλα δωσε εναν εξαντρικ τονο! [Προσγειωσου με ελικοπτερο, ας πουμε, για να "δειξει" περισσοτερο ο Ουρανος!!:cheesy::cheesy::cheesy:]

aries engineer
07-03-2008, 12:15 PM
Ναι. Αλλα δωσε εναν εξαντρικ τονο! [Προσγειωσου με ελικοπτερο, ας πουμε, για να "δειξει" περισσοτερο ο Ουρανος!!:cheesy::cheesy::cheesy:]

Η αληθεια ειναι οτι εχω σκεφτει να ειμαι συνδεδεμενη με link με το μυστηριο..video wall και τετοια ...:toung:

starfish
07-03-2008, 12:17 PM
Η αληθεια ειναι οτι εχω σκεφτει να ειμαι συνδεδεμενη με link με το μυστηριο..video wall και τετοια ...:toung:

Ωσει παρουσα δηλαδη!!!
[Ω Θεοι!! Θα πεσει ο Ουρανος στο κεφαλι μας!!!:toung::toung:]

Μητσάκος
07-03-2008, 02:30 PM
Ax θα μου πειτε και εμενα που εχω Ουρανο στον 7ο οικο..τι να κανωωω???Να διαβω τα σκαλια της εκκλησιας?????:toung:

Την ταινία "η νύφη το 'σκασε" την έχεις δει;
:toung:

nak
07-03-2008, 07:03 PM
εμενα που ο 7ος ειναι στον πλουτωνα και η ακμη στην παρθενο - μηπως μπορει να ταιριαξει με του παρθενου μου που εχει 7ο αδειο:weird: και ακμη στον ταυρο???

m@rili
07-03-2008, 11:39 PM
Λοιπόν,αν δεν έχω κάνει λάθος γιατί είμαι πολύ "φρέσκια" στον χώρο, δεν έχω πλανήτη στον 7ο οίκο, ο οποίος 7ος είναι στον Ταύρο και η Αφροδίτη μου είναι στην Παρθένο (10ο) όπως και ο ήλιος μου. Επίσης η Αφροδίτη κάνει τετράγωνο με τον Κρόνο, τετράγωνο με Vx και είναι σε πτωση Ηρα. Σελήνη στον τοξότη και άρη στον υδοχόο.
Πολύ θα ήθελα να πείτε την γνώμη σας...!!

Μητσάκος
08-03-2008, 07:18 AM
εμενα που ο 7ος ειναι στον πλουτωνα και η ακμη στην παρθενο - μηπως μπορει να ταιριαξει με του παρθενου μου που εχει 7ο αδειο:weird: και ακμη στον ταυρο???
Διακρίνω μια ασάφεια :wacko:
Επειδή τα θέματα 5ου & 7ου είναι από τα σοβαρότερα ( :toung: ), μπορείς να μου πεις αν κατάλαβα καλά τα εξής: εσύ είσαι με έναν Παρθένο. Αυτός έχει άδειο 7ο στον Ταύρο και εσύ έχεις Πλούτωνα στον 7ο στην Παρθένο. Σωστά;
O Πλουτωνάκος σου τι του κάνει του Ήλιου του;

aries engineer
08-03-2008, 12:24 PM
Λοιπόν,αν δεν έχω κάνει λάθος γιατί είμαι πολύ "φρέσκια" στον χώρο, δεν έχω πλανήτη στον 7ο οίκο, ο οποίος 7ος είναι στον Ταύρο και η Αφροδίτη μου είναι στην Παρθένο (10ο) όπως και ο ήλιος μου. Επίσης η Αφροδίτη κάνει τετράγωνο με τον Κρόνο, τετράγωνο με Vx και είναι σε πτωση Ηρα. Σελήνη στον τοξότη και άρη στον υδοχόο.
Πολύ θα ήθελα να πείτε την γνώμη σας...!!

Τι φρέσκια..παιδι μου..εσυ εισαι αστερι...εγω 4 χρονια λεω πως ασχολουμαι και παλι σε νηπιακο σταδιο ειμαι..:toung:Εν παση περιπτωσει..απο τα ελαχιστα που γνωριζω...πρεπει να διυλιζεις το κωνωπα στις διαπροσωπικες σου σχεσεις..:love::love:λεπτολογιες ..λιγο αυστηρη κριτικη..λιγο τελειομανεια...:bigsmile::bigsmile:ν σου δειξω το δρομο προς τη τελειοτητα ..κλπ κλπ..:bigsmile::bigsmile:

nak
08-03-2008, 02:44 PM
αν καταλαβα καλα την ερωτηση, μηπως εννοειτε συνοδο??? ειναι καλο αυτο ?
συγχωρηστε τις χαζες ερωτησεις αλλα ειμαι ακομα σε πρωιμο σταδιο...

nak
08-03-2008, 06:49 PM
εαν εννοειτε σε συναστρια δεν γνωριζω. το μονο που βλεπς ειναι οτι ο δικος μου ηλιος κανει τετραγωνο με τον δικο του πλουτωνα :blink: . Ο δικος μου πλουτωνας μαλλον κανει συνοδο με τον ηλιο του... Τι σημαινει αυτο???:wacko:

melit
08-03-2008, 10:53 PM
Για να δούμε αν μπορεί κάποιος να μου πει κι εμένα μια γνώμη!
Λοιπόν, ακμή του 7ου μου στον Ταύρο, περιέχει Β. Δεσμό (τελευταία μοίρα του Ταύρου), Σελήνη (Δίδυμοι, 1η μοίρα) και Χείρωνα (Δίδυμοι). Σελήνη τρίγωνο με Ήλιο στην Παρθένο (10ος), τετράγωνο με Ερμή στην Παρθένο (10ος) Αφροδιτούλα στο Ζυγό, στον 11ο, σε τετράγωνο με Κλήρο Τύχης (Καρκίνος, 9ος) και εξάγωνο με ¶ρη (Τοξότης, 1ος). Ωροσκόπος στις 17,... του Σκορπιού.
Με τις ελλιπείς γνώσεις μου αυτό που μπορώ να δω εγώ είναι ενδεχόμενος γάμος θα έχει και μία οικονομική σταθερότητα (Ταύρος)?? :blink:

black moon
09-03-2008, 12:16 AM
Για να δούμε αν μπορεί κάποιος να μου πει κι εμένα μια γνώμη!
Λοιπόν, ακμή του 7ου μου στον Ταύρο, περιέχει Β. Δεσμό (τελευταία μοίρα του Ταύρου), Σελήνη (Δίδυμοι, 1η μοίρα) και Χείρωνα (Δίδυμοι). Σελήνη τρίγωνο με Ήλιο στην Παρθένο (10ος), τετράγωνο με Ερμή στην Παρθένο (10ος) Αφροδιτούλα στο Ζυγό, στον 11ο, σε τετράγωνο με Κλήρο Τύχης (Καρκίνος, 9ος) και εξάγωνο με ¶ρη (Τοξότης, 1ος). Ωροσκόπος στις 17,... του Σκορπιού.
Με τις ελλιπείς γνώσεις μου αυτό που μπορώ να δω εγώ είναι ενδεχόμενος γάμος θα έχει και μία οικονομική σταθερότητα (Ταύρος)?? :blink:

Εγω λέω ότι εχεις καλά τοποθετημένο 7ο μιας και κυβερνήτης του ειναι η Αφροδίτη.Αυτό σε βοηθάει να έχεις αρμονικές σχέσεις.Το οτι εκει ειναι ο Βόρειος δεσμός σου σημαίνει οτι πρέπει να επιδιώξεις εναν γάμο που να σου προσφέρει και οικονομική ασφάλεια.Είναι θα έλεγα βασική προυπόθεση για σένα,ακόμα κι αν τώρα δεν το πολυπιστεύεις.Το οτι ειναι σε σταθερό ζώδιο ειναι πάλι θετικό και η Αφροδίτη σου είναι σε έξαρση,με πολύ συμπαράσταση απο φίλους.Νομίζω οτι αυτά απο μόνα τους είναι αρκετά θετικά στοιχεία!

starfish
09-03-2008, 02:17 PM
Νομιζω πως καλο ειναι να μην συνδεσουμε τα αιτηματα του Βορειου δεσμου της Σεληνης με εναν πλουσιο γαμο. Καλυτερα θα ηταν melit να διαβασεις αρθρα απο την ενοτητα της καρμικης αστρολογιας για το τι σημαινει ο Βορειος δεσμος στον Ταυρο. Ο Ταυρος στην ακμη του 7ου, εχει να κανει επισης με κτητικοτητα [αρα και ζηλεια?], με πιο υλικη οπτικη των σχεσεων [οικονομικα αλλα και σεξουαλικα]. Μπορει να σε ελκουν πολυ αντρες Ταυροι ή και ακριβως το αντιθετο. Η Αφροδιτη σου ειναι καλοτοποθετημενη και δειχνει οτι οι ερωτικοι σου συντροφοι ειναι πολυ πιθανο να προερχονται ειτε απο τον φιλικο σου κυκλο, ειτε απο συλλογικους χωρους [οργανωσεις, συλλογους, κλπ.] Αναγκη για αρμονια, διπλωματικοτητα, κοινωνικοτητα και γοητεια. Αν σ αρεσουν ιδιαιτερα οι Τοξοτες [Αρης στον Τοξοτη] μπορει και να βγαζεις ζηλεια στις σχεσεις σου με αυτους. Το "σηκωνουν" συνηθως!!!:toung::toung:

black moon
09-03-2008, 03:15 PM
Νομιζω πως καλο ειναι να μην συνδεσουμε τα αιτηματα του Βορειου δεσμου της Σεληνης με εναν πλουσιο γαμο. Καλυτερα θα ηταν melit να διαβασεις αρθρα απο την ενοτητα της καρμικης αστρολογιας για το τι σημαινει ο Βορειος δεσμος στον Ταυρο. Ο Ταυρος στην ακμη του 7ου, εχει να κανει επισης με κτητικοτητα [αρα και ζηλεια?], με πιο υλικη οπτικη των σχεσεων [οικονομικα αλλα και σεξουαλικα]. Μπορει να σε ελκουν πολυ αντρες Ταυροι ή και ακριβως το αντιθετο. Η Αφροδιτη σου ειναι καλοτοποθετημενη και δειχνει οτι οι ερωτικοι σου συντροφοι ειναι πολυ πιθανο να προερχονται ειτε απο τον φιλικο σου κυκλο, ειτε απο συλλογικους χωρους [οργανωσεις, συλλογους, κλπ.] Αναγκη για αρμονια, διπλωματικοτητα, κοινωνικοτητα και γοητεια. Αν σ αρεσουν ιδιαιτερα οι Τοξοτες [Αρης στον Τοξοτη] μπορει και να βγαζεις ζηλεια στις σχεσεις σου με αυτους. Το "σηκωνουν" συνηθως!!!:toung::toung:

Συγνώμη! Οικονομική ασφάλεια δεν σημαίνει απαραίτητα πλούσιο γάμο!Σημαίνει ίσως γάμο με κάποιον που διαθέτει τουλάχιστον σταθερό επάγγελμα για παράδειγμα.Ο Βόρειος Δεσμός στον Ταυρο λεει ακριβως αυτό ανάμεσα και σε άλλα.Να μαθει το άτομο να εξασφαλίζει το άτομο την ασφάλεια που του λείπει (Σκορπιος=έντονα πάθη:κτητικότητα,ζήλια ,ανασφάλεια κ.α)μέσα απο την απόκτηση οικονομικων πόρων.Επίσης δεν ελκεται μονο απο άντρες Ταυρους αλλα απο άντρες με πλανήτες στον Ταύρο,τονισμένο 2ο ή Αφροδίτη σε "στρατηγικά" σημεία!

Πολύ φιλικά

melit
09-03-2008, 10:46 PM
Α, σας ευχαριστώ πολύ όλους για τον κόπο σας!
Λοιπόν, πρέπει να πω ότι τα θέμα της οικονομικής σταθερότητας στην οικογένεια το σκέφτομαι όχι από την άποψη του πλούτου αλλά γιατί θέλω αρκετά παιδιά που όμως θα κάνω μόνο αν έχω όλα τα επαρκή, οικονομικά μέσα για να τα μεγαλώσω! Οπότε, ναι! Μια οικονομική σταθερότητα είναι επιθυμητή!


Ο Ταυρος στην ακμη του 7ου, εχει να κανει επισης με κτητικοτητα [αρα και ζηλεια?]

Εννοείς εκ μέρους μου ή εκ μέρους του συντρόφου? Εγώ, εντάξει, ζηλεύω σε λογικά πλαίσια αλλά λόγω ψωροπερηφάνιας δεν το πολυαφήνω να φανεί (ωροσκόπος Σκορπιός??)

Με άντρες Ταύρους δεν έχω πάρε-δώσε, ίσως να μην έτυχε. Όσον αφορά τον ¶ρη μου στον Τοξότη, αν αυτό μπορεί ερμηνευτεί και ως προτίμηση σε μη επιτηδευμένους (εμφανισιακά) άντρες με... πως να το πω(?)... κουλ παρουσία, τότε ναι! Μέσα είστε!


Επίσης δεν ελκεται μονο απο άντρες Ταυρους αλλα απο άντρες με Αφροδίτη σε "στρατηγικά" σημεία

Δηλαδή, ποια θεωρούνται κατα τη γνώμη σου στρατηγικά σημεία?

Τη Σελήνη στον 7ο δεν είδα να τη θίγει κανείς... Ίσως επειδή είναι στους Διδύμους και όχι στο ζώδιο της ακμής (Ταύρος)??

black moon
10-03-2008, 02:15 AM
"Στρατηγικά" σημεία εννοώ για παράδειγμα την Αφροδίτη του στο DC σου ή στον Ήλιο σου.Υπάρχουν πολλές θέσεις που προκαλούν έλξη.Παίζουν ρόλο φυσικά και οι όψεις του ενός προς τον άλλο.Το ίδιο ισχύει και για κάποιον με έντονα στοιχεία Τοξότη.Η Σελήνη σου στους Διδυμους δείχνει οτι πολλές ανησυχίες,ιδέες και σκέψεις ταλαιπωρούν την ψυχή.Το θυληκό στοιχείο της δημιουργίας( η προστασία, η αγάπη, η προσφορά, η μνήμη κι η παράδοση που κρατιέται ζωντανή, η συντήρηση και η προσπάθεια ανάπτυξης,η έννοια της μητρότητας και της οικογένειας )στον 7ο οικο σου είναι κάτι πολύ καλό πιστεύω.

melit
10-03-2008, 01:10 PM
Χμμμ... Ένα άτομο που έχω αυτη τη στιγμή στο μυαλό μου έχει Αφροδίτη (και ¶ρη) σε σύνοδο με τον Ήλιο μου! :cheesy: Και, επίσης, αυτά τα δύο σε τρίγωνο με τη Σελήνη μου...
Τώρα βλέπω και κάτι άλλο που δεν ξέρω κατα πόσο θεωρείται σημαντικό... Ο Β. Δεσμός του ενός τριγωνίζει την Αφροδίτη του άλλου και τούμπαλιν. Τι γνώμη έχετε?

Προσπαθώντας να κατανοήσω το πως λειτουργεί η αστρλογία, πολλές φορές ασχολούμαι με ζευγάρια που ξέρω την κατάληξη μεταξύ τους για να δω αν όντως υπάρχουν οι δείκτες. Σ' ένα ζευγάρι, λοιπόν, ο 7ος του ενός κάνει ακμή στο ζώδιο του Ήλιου του άλλου και τούμπαλιν. Πόσο καλός δείκτης μπορεί να θεωρηθεί αυτό?

black moon
11-03-2008, 04:03 PM
Χμμμ... Ένα άτομο που έχω αυτη τη στιγμή στο μυαλό μου έχει Αφροδίτη (και ¶ρη) σε σύνοδο με τον Ήλιο μου! :cheesy: Και, επίσης, αυτά τα δύο σε τρίγωνο με τη Σελήνη μου...
Τώρα βλέπω και κάτι άλλο που δεν ξέρω κατα πόσο θεωρείται σημαντικό... Ο Β. Δεσμός του ενός τριγωνίζει την Αφροδίτη του άλλου και τούμπαλιν. Τι γνώμη έχετε?

Προσπαθώντας να κατανοήσω το πως λειτουργεί η αστρλογία, πολλές φορές ασχολούμαι με ζευγάρια που ξέρω την κατάληξη μεταξύ τους για να δω αν όντως υπάρχουν οι δείκτες. Σ' ένα ζευγάρι, λοιπόν, ο 7ος του ενός κάνει ακμή στο ζώδιο του Ήλιου του άλλου και τούμπαλιν. Πόσο καλός δείκτης μπορεί να θεωρηθεί αυτό?

Έχει δηλαδή σύνοδο ¶ρη-Αφρόδίτης στην Παρθένο.Δείχνει ερωτικό ενδιαφέρον απο μέρους σου και σέ κάνει πιο ευαίσθητη μαζί του αλλά προσπαθείς να του αποδείξεις δυναμισμό.Σου βγάζει την μαχητικότητά σου,μιας και το αγαπημένο του σπόρ ειναι να ασκεί κριτική ιδίως σ'αυτούς που τον ενδιαφέρουν.
Για τον Βόρειο Δεσμό νομίζω οτι θεωρείται καρμική σχέση.Κοίτα και τον Κρόνο σας!
¶ν εννοείς πάνω στο DC του ενός να είναι ο Ήλιος του άλλου,πιστεύω νομίζω οτι αλληλοκαλύπτονται όσον αφορά το πνευμα και το εγώ τους (Ηλιος) μέσα απο την συμβίωση!Αυτό ως μεμονωμένη ερμηνεία...
Κι εγώ προσπαθώ ακόμα να καταλάβω πως να συνδυάζω αυτά που ξέρω ως τώρα...γι'αυτό οι διορθώσεις και τα σχόλια είναι ευπρόσδεκτα:worried:!

nak
11-03-2008, 04:26 PM
και στην περιπτωση που ο β.δ. του ενος κανει συνοδο με τον ωροσκοπο του αλλου? και αντιστροφα η σεληνη του αλλου κανει συνοδο με τον νδ του αλλου?
επισης οταν αφροδιτη και κρονος κανουν συνοδο σε συναστρια (και απο τις δυο πλευρες) τι σημαινει?

nak
11-03-2008, 04:28 PM
συγνωμη, ξεφυγα απο το θεμα του 7ου οικου - απλα σταθηκα στην απαντηση της black moon για τον β.δ.

Θα μου απαντησετε ομως παρακαλω??? :embarrest

melit
11-03-2008, 07:05 PM
Ευχαριστώ για τον κόπο, φίλτατη black moon! Και μην ανησυχείς, οι περισσότεροι στην προσπάθεια είμαστε εδώ!
Και να επιβεβαιώσω κάποια γραφόμενά σου και για τους υπόλοιπους που ασχολούνται με το θέμα και μπορεί να τους ενδιαφέρει η συγκεκριμένη προσέγγιση...
Ευαίσθητη με κάνει, ναι, και αυτό με νευριάζει γιατί θέλω να κρύψω ευάλωτες πλευρές (ωροσκόπος Σκορπιός, τι να κάνουμε??). Την κριτική του (ναι, σύνοδος Αφρο-¶ρη) θα την εντάξω στις εύστοχες παρατηρήσεις του καθώς ψυχολογεί καλά ο άτιμος (Σκορπιός με τρεις προσωπικούς πλανήτες!! οι οποίοι σε σύνοδο με τον ωροσκόπο μου). Δεν είναι δηλαδή κριτική με σκοπό να αποθαρρύνει.
Ο Κρονούλης (τον καλοπιάνω!) μου, λοιπόν, έχει αγκαζάρει σε σύνοδο (στενούτσικη, στη μία μοίρα) τον Ήλιο του και οριακή τη Σελήνη του. Ο δικός του έχει από κοντά τον ωροσκόπο μου αλλά όχι σε σύνοδο και εξαγωνίζει τον Ερμή μου.
Γνωστή αστρολόγος είχε εντάξει και τον Πλούτωνα στους καρμικούς πλανήτες ιδιαίτερα σε ότι έχει να κάνει με Ήλιο και Αφροδίτη. Διάβασα και τα άρθρα εδώ σχετικά. Ποια είναι η γνώμη σας?


¶ν εννοείς πάνω στο DC του ενός να είναι ο Ήλιος του άλλου
Δεν είναι ακριβώς πάνω στο DC ο Ήλιος. Απλά σ' αυτόν τον οίκο...

black moon
11-03-2008, 08:14 PM
Φίλη Melit η καλοπροαιρετη κριτική ειναι επειδή εχει Αφροδίτη στην Παρθένο(πτώση).Εκεί την έχω και εγώ δυστυχώς.Φέρνει και ανασφάλειες γιατί άλλη τοση κριτικά κανεις και στον εαυτό σου,και δυσκολευεσαι να βρείς τους λόγους που σ'αγαπάνε οι άλλοι.Και πιστεψέ με,δυσκολα πείθεσαι.Η σύνοδος της Αφροδίτης με τον ¶ρη θεωρέιται θετική όψη.Ευχαριστώ που μου απάντησες!

black moon
11-03-2008, 08:30 PM
και στην περιπτωση που ο β.δ. του ενος κανει συνοδο με τον ωροσκοπο του αλλου? και αντιστροφα η σεληνη του αλλου κανει συνοδο με τον νδ του αλλου?
επισης οταν αφροδιτη και κρονος κανουν συνοδο σε συναστρια (και απο τις δυο πλευρες) τι σημαινει?

Θα σου πώ έναν κανόνα.Εκεί που είναι ο Ν.Δ. μας νιώθουμε οικιότητα,ζεστασιά...αλλα δεν εξελισσόμεθα...μένουμε στα ίδια.Αρα με τον AC θα πρέπει να νιώσατε απ'την πρώτη στιγμή σαν να γνωριζόσασταν χρονια.Κι η εξωτερική εμφάνιση,αλλα και αυτό που βγαζετε προς τα έξω( σαν πρώτη εντύπωση) πρέπει να είναι σαν καθρέφτης ο ένας του άλλου.
Και ο Κρονος είπαμε είναι καρμικός στις συναστρίες.Όμως φέρνει εμπόδια,καθυστερήσεις,περι ορισμους.¶ν απλοικά πουμε οτι η Αφροδίτη είναι η αγάπη...θα υπάρχουν ας πούμε καποια εμπόδια!Παίζουν όμως παρα π[λλα άλλα σε μια συναστρία...

melit
11-03-2008, 08:37 PM
12 points! Ανασφάλεια κάργα! Μερικοί άνθρωποι βέβαια το καλύπτουν επιδέξια και βγάζουν προς τα έξω ότι απλά αδιαφορούν. Έτσι είσαι κι εσύ? Αν δε μπαίνω σε προσωπικά χωράφια βέβαια...

Επανερχόμενη στο θέμα του 7ου οίκου, να υποθέσω ότι κάποιο ρόλο παίζει και ο απέναντι οίκος. Εγώ π.χ. που έχω Σελήνη (Δίδυμοι) στον 7ο (ακμή στον Ταύρο) και κάνει μια ωραιότατη αντίθεση με τον Ουρανό (Τοξότης) στον 1ο (ακμή στο Σκορπιό), τι να περιμένω???

black moon
11-03-2008, 09:14 PM
12 points! Ανασφάλεια κάργα! Μερικοί άνθρωποι βέβαια το καλύπτουν επιδέξια και βγάζουν προς τα έξω ότι απλά αδιαφορούν. Έτσι είσαι κι εσύ? Αν δε μπαίνω σε προσωπικά χωράφια βέβαια...

Επανερχόμενη στο θέμα του 7ου οίκου, να υποθέσω ότι κάποιο ρόλο παίζει και ο απέναντι οίκος. Εγώ π.χ. που έχω Σελήνη (Δίδυμοι) στον 7ο (ακμή στον Ταύρο) και κάνει μια ωραιότατη αντίθεση με τον Ουρανό (Τοξότης) στον 1ο (ακμή στο Σκορπιό), τι να περιμένω???

Έτσι είναι συνήθως κάποιος απέναντι σε όποιον του τονίζει τις ήδη υπάρχουσες ανασφάλειες.Ίδίως όταν δεν εχει ακόμα παραδεχθεί στον εαυτό του οτι τις έχει.Έτσι ήμουνα παλιά και όχι με όλους!
Όταν δυο πλανήτες κάνουν όψη σαφώς και οι οίκοι τους μπαίνουν στο παιχνίδι.¶ν θυμάμαι καλά η Σελήνη στους Διδυμους σε κάνει κάπως άστατη και ευμετάβλητη.Ο 7ος στον Ταυρο(κυβερνήτης Αφρ.και σταθερό)είναι καλό για τα θέματα του 7ου.Κοίτα όμως και τις γωνίες που κάνει η Αφροδίτη σου.Ο Ουρανός "χρωματίζει" έντονα την εξωτερική σου εικόνα(σ'αρέσουν και σ'ενα τα παρδαλά χρώματα και οι περίεργοι συνδιασμοι;)και την πρώτη εντύπωση που βγάζεις προς τα έξω.Σε κανει και ηλεκτρικά ελκυστική.
Όσον αφορα την αντίθεση:ο:noworry: ηλεκρισμός,τα ξαφνικά ξεσπάσματα,οι απότομες στροφές θα "χρωματίζουν" θεματα του 7ου.Πρέπει όταν νομίζεις οτι μια κατάσταση δεν "παει" άλλο να ηρεμείς και να ξαναβλέπεις το θέμα απο όλες τις οπτικές γωνίες.Κι ας έχεις κανει πολύ,πολυυύ υπομονή πριν το μεγάλο μπάμ!

black moon
11-03-2008, 09:17 PM
;)Αυτό ήταν (;) ερωτηματικό.

melit
11-03-2008, 09:56 PM
Αυτή η Σελήνη μου μ' έχει μπερδέψει πολύ! Αυτόν τον ορισμό που δίνεις τον έχω διαβάσει παντού αλλά για 'μένα δεν ισχύει... Τι να πω! Να φταίει το τρίγωνο με τον Ήλιο μου, το τετράγωνο με τον Ερμή..? Και οι 2 πλανήτες στην Παρθένο. Για να πω την αλήθεια, το προτιμώ που δεν είμαι τόσο φλου!
Η Αφροδίτη μου (Ζυγός, 11ος) είναι σχετικά ήσυχη. Ένα Εξάγωνο με τον ¶ρη (Τοξότης) στον 1ο (ακμή Σκορπιός) (ήσυχη..!) και ένα Q με Ποσειδώνα (Τοξότης) στο 2ο.
Σχετικά με τον Ουρανό, υπομονή αρκετή και αντοχές αλλά αν φτάσω στα όρια... δεν υπάρχει γυρισμός! Χμ, τον βλέπω τον 7ο να ταράζεται!

black moon
12-03-2008, 12:32 AM
Έμένα αυτο που δεν μου φαίνεται ήσυχος είναι ο ¶ρης σου στον 1ο και στον Σκορπιό!Που την είδες την ησυχία σ'αυτο;:nea:Tα χάπια σου κ'ένα ταξί να φύγεις είσαι:toung:

melit
12-03-2008, 11:14 AM
Εμ, γι΄αυτό έχω παρακάτω το "ήσυχη" σε παρένθεση και αποσιωπητικά!! Μια διευκρίνιση... Ο ¶ρης μου είναι στον Τοξότη. Απλά ο 1ος κάνει ακμή στις 17,... του Σκορπιού οπότε και ο ¶ρης στην αρχή του Τοξότη πρόλαβε και χώθηκε στον 1ο! Κατα τ' άλλα, ναι, τα νεύρα μου, τα χάπια μου κι ένα ταξί να φύγω είμαι! Το πέτυχες!

black moon
12-03-2008, 11:26 AM
Εμ, γι΄αυτό έχω παρακάτω το "ήσυχη" σε παρένθεση και αποσιωπητικά!! Μια διευκρίνιση... Ο ¶ρης μου είναι στον Τοξότη. Απλά ο 1ος κάνει ακμή στις 17,... του Σκορπιού οπότε και ο ¶ρης στην αρχή του Τοξότη πρόλαβε και χώθηκε στον 1ο! Κατα τ' άλλα, ναι, τα νεύρα μου, τα χάπια μου κι ένα ταξί να φύγω είμαι! Το πέτυχες!

Πάλι καλά που δεν είναι και στον Σκορπιό (παραδοσιακός κυβερνήτης ¶ρης).Τι να πει κι η κολητή μου που τον έχει στον Κριό σε σύνοδο με Έριδα αντίθεση Πλούτωνα...εκεί να δείς...

nak
12-03-2008, 12:46 PM
Και ο Κρονος είπαμε είναι καρμικός στις συναστρίες.Όμως φέρνει εμπόδια,καθυστερήσεις,περι ορισμους.¶ν απλοικά πουμε οτι η Αφροδίτη είναι η αγάπη...θα υπάρχουν ας πούμε καποια εμπόδια!Παίζουν όμως παρα π[λλα άλλα σε μια συναστρία...

blackmoon σ'ευχαριστω πολυ! θα ηθελα να δω τι αλλες θετικες οψεις μπορω να βρω σε μια συναστρια που θα μπορουσε να διορθωσει τον κρονο που δημιουργει τα εμποδια. Υπαρχει καποιο σχετικο αρθρο που θα μπορουσατε να μου προτεινετε?

black moon
12-03-2008, 07:39 PM
blackmoon σ'ευχαριστω πολυ! θα ηθελα να δω τι αλλες θετικες οψεις μπορω να βρω σε μια συναστρια που θα μπορουσε να διορθωσει τον κρονο που δημιουργει τα εμποδια. Υπαρχει καποιο σχετικο αρθρο που θα μπορουσατε να μου προτεινετε?

Διάβασε τις όψεις των πλανητών,τις έννοιες των οίκων,τις ιδιότητες και τους κυβερνήτες των πλανητών...όταν τα εμπεδώσεις όλα αυτά καλά θα δείς οτι θα μπορείς να τα συνδιάσεις.Όπως στον γενέθλιο χάρτη έτσι περίπου και στην συναστρία...Εγώ όχι δεν έχω πέσει σε σχετικό άρθρο αλλά σε αποσπασματικές αναφορές.
Η επανάληψη βοηθάει την μνήμη:pleasantry:!

melit
13-03-2008, 07:39 PM
Ξανακοίταγα τον 7ο μου τώρα... Και δεν μπορώ να δώσω μια ερμηνεία στο τετράγωνο της Αφροδίτης μου με τον Κλήρο τύχης μου. Ακμή 7ου στον Ταύρο οπότε κυβερνήτης Αφροδίτη (Ζυγός, 11ος) και Κλήρος Τύχης στον Καρκίνο στον 9ο. Επίσης, ο Κλήρος τύχης κάνει κι ένα εξάγωνο με τον Ήλιο μου στην Παρθένο (10ος)... Any ideas??

cancerian
13-03-2008, 07:45 PM
Ξανακοίταγα τον 7ο μου τώρα... Και δεν μπορώ να δώσω μια ερμηνεία στο τετράγωνο της Αφροδίτης μου με τον Κλήρο τύχης μου. Ακμή 7ου στον Ταύρο οπότε κυβερνήτης Αφροδίτη (Ζυγός, 11ος) και Κλήρος Τύχης στον Καρκίνο στον 9ο. Επίσης, ο Κλήρος τύχης κάνει κι ένα εξάγωνο με τον Ήλιο μου στην Παρθένο (10ος)... Any ideas??

θα σου απαντησω το βραδυ :blink:

melit
13-03-2008, 07:50 PM
Α, ευχαριστώ! Περίεργο σου φαίνεται,ε?? Αναμένω!

cancerian
13-03-2008, 11:48 PM
Ξανακοίταγα τον 7ο μου τώρα... Και δεν μπορώ να δώσω μια ερμηνεία στο τετράγωνο της Αφροδίτης μου με τον Κλήρο τύχης μου. Ακμή 7ου στον Ταύρο οπότε κυβερνήτης Αφροδίτη (Ζυγός, 11ος) και Κλήρος Τύχης στον Καρκίνο στον 9ο. Επίσης, ο Κλήρος τύχης κάνει κι ένα εξάγωνο με τον Ήλιο μου στην Παρθένο (10ος)... Any ideas??

Σε πολυ γενικες γραμμες μπορει να ειναι ενδειξη μη καλης διαχειρησης οικονομικων ή μια ελαφρα δυσκολια να ικανοποιηθεις ερωτικα. Τα πραγματα και οι γνωσεις που αποκτας τα οποια τα θεωρεις πλουτο ισως περιεργως να μην θελεις να τα μεταδωσεις και σε αλλους ....
Απο την αλλη το εξαγωνο του κληρου με τον ηλιο δειχνει ευνοια στην λεπτη δουλεια που εχεις αναλαβει να κανεις , μπορεις ανετα να την "απλωσεις "

Φιλη ελπιζω να βοηθησα :embarrest

melit
14-03-2008, 12:05 AM
Ευχαριστώ για τον κόπο σου!
Μάλιστα! Έχει να κάνει δηλαδή περισσσότερο με οικονομικά και επαγγελματικά θέματα, κατα τη γνώμη σου?
Αν θες ρίξε μια ματιά και στα υπόλοιπα του 7ου μου. Σου κάνω ένα copy paste από προηγούμενη σελίδα:

Λοιπόν, ακμή του 7ου μου στον Ταύρο, περιέχει Β. Δεσμό (τελευταία μοίρα του Ταύρου), Σελήνη (Δίδυμοι, 1η μοίρα) και Χείρωνα (Δίδυμοι). Σελήνη τρίγωνο με Ήλιο στην Παρθένο (10ος), τετράγωνο με Ερμή στην Παρθένο (10ος) Αφροδιτούλα στο Ζυγό, στον 11ο, σε τετράγωνο με Κλήρο Τύχης (Καρκίνος, 9ος) και εξάγωνο με ¶ρη (Τοξότης, 1ος). Ωροσκόπος στις 17,... του Σκορπιού.

Μου απάντησαν ήδη 2 μέλη και τα ευχαριστώ πολύ, απλά συλλέγω απόψεις! Μην εκληφθεί στραβά!

cancerian
14-03-2008, 12:13 AM
Ευχαριστώ για τον κόπο σου!
Μάλιστα! Έχει να κάνει δηλαδή περισσσότερο με οικονομικά και επαγγελματικά θέματα, κατα τη γνώμη σου?
Αν θες ρίξε μια ματιά και στα υπόλοιπα του 7ου μου. Σου κάνω ένα copy paste από προηγούμενη σελίδα:

Λοιπόν, ακμή του 7ου μου στον Ταύρο, περιέχει Β. Δεσμό (τελευταία μοίρα του Ταύρου), Σελήνη (Δίδυμοι, 1η μοίρα) και Χείρωνα (Δίδυμοι). Σελήνη τρίγωνο με Ήλιο στην Παρθένο (10ος), τετράγωνο με Ερμή στην Παρθένο (10ος) Αφροδιτούλα στο Ζυγό, στον 11ο, σε τετράγωνο με Κλήρο Τύχης (Καρκίνος, 9ος) και εξάγωνο με ¶ρη (Τοξότης, 1ος). Ωροσκόπος στις 17,... του Σκορπιού.

Μου απάντησαν ήδη 2 μέλη και τα ευχαριστώ πολύ, απλά συλλέγω απόψεις! Μην εκληφθεί στραβά!

Αγαπημενη μου ημουν σαφης στην απαντηση μου ...:embarrest
θα σου απαντησω ειλικρινα ολοι ψαχνουμε τον προσωπικο μας αναλυτη του χαρτη μας αλλα εσυ εδω εχεις καταστρωσει ολο το γενελθιο ρε αγαπη......:embarrest
:love::love::love::love::love::love::love::love::l ove::love::love::love:

melit
14-03-2008, 12:30 AM
Καλα, όλος ο χάρτης δεν είναι, αυτά που αφορούν τον 7ο μόνο... Δεν υπάρχει πρόβλημα, βέβαια! Αλίμονο αν περιμένουμε να έχουν όλοι του πόνου μας το χαβά! :laugh:
Ευχαριστώ και γι' αυτά που έγραψες, ήταν βοηθητικά!

ΔΕΣΠΟΙΝΑ ΚΟΥΚΙ
14-03-2008, 12:47 AM
αν καποιο μελος εχει χρονο και διαθεση θα μπορουσε να μου πει για την κορη μου ;7 0ικος αδειος στους ιχθεις ο κυβερνητης ποσειδωνας της ειναι στον αιγοκερω 5 οικος με βερτεξ παλι στον αιγοκερω παρακαλω θερμα δωστε μου μερικες απαντησεις .

5\6\1987 αθηνα 11.30 πμ

allen
14-03-2008, 01:21 AM
Παρακαλώ αυστηρά, μην μεταφέρετε τα προσωπικά σας μηνύματα στο φόρουμ και μην βγάζετε το θέμα οφ τόπικ!

ΔΕΣΠΟΙΝΑ ΚΟΥΚΙ
14-03-2008, 01:50 AM
ζητω συγνωμη

black moon
14-03-2008, 02:00 AM
αν καποιο μελος εχει χρονο και διαθεση θα μπορουσε να μου πει για την κορη μου ;7 0ικος αδειος στους ιχθεις ο κυβερνητης ποσειδωνας της ειναι στον αιγοκερω 5 οικος με βερτεξ παλι στον αιγοκερω παρακαλω θερμα δωστε μου μερικες απαντησεις .

5\6\1987 αθηνα 11.30 πμ

Πρωτα απ'όλα δεν είναι άδειος.Εχει την κατ'εξοχήν προστάτιδα του γάμου Ήρα(Ιχθείς) και κάνει απ΄την μία τρίγωνο με Ερμή κι απ' την αλλη με Πλούτωνα.Ανεκτική,ευαίσθητ η,με ταση να ωραιοποιεί και τα χειρότερα στις ερωτικές της σχέσεις και στον γάμο, κατι που φαινεται κι απ΄την οικοθεσία του Ποσειδώνα(άσχετο ζωγραφίζει; )και απο την θέση της Ηρας.Επίσης "παίζει" και το παιχνίδι του "ποιος εχει το πανω χέρι" στις ερωτικές ή νομιμοποιημένες σχέσεις της, μέσω κυρίως ψυχολογικών χειρισμών. Πρέπει να μάθει να διεκδικεί περισσότερα απ' τους άλλους και να προβάλει το εγώ της πιο δυναμικά όπως συνοπτικά προστάζει ο Β.Δ. της.

ΧΑΜΕΝΗ
15-03-2008, 09:39 PM
καλησπέρα! έχω τον 7ο οίκο στουσ ιχθείς και κανέναν πλανήτη σε αυτόν. τι σημαίνει αυτό παρακαλώ? ευχαριστώ!

Μητσάκος
16-03-2008, 12:40 AM
καλησπέρα! έχω τον 7ο οίκο στουσ ιχθείς και κανέναν πλανήτη σε αυτόν. τι σημαίνει αυτό παρακαλώ? ευχαριστώ!
Από πάρα πολλά και καλά μέχρι πάρα πολλά και κακά :bigsmile:
Εξαρτάται από πολλούς παράγοντες. Αν διαβάσεις από την αρχή το θέμα, μπορεί να σου δημιουργηθούν πολλές απορίες, αλλά τουλάχιστον θα σου λυθεί αυτή που έχεις τώρα :love:

dream_on
19-03-2008, 12:21 AM
Καλησπερα. Θα ηθελα να κανω και γω μια ερωτηση σχετικα με τον 7ο οικο. Στην περιπτωση μου, ξεκινα απο το λεοντα, περιλαμβανει ολη την παρθενο, τελειωνει στις αρχες του ζυγου και δεν εχει κανενα πλανητη μεσα. Αυτο σημαινει οτι πρεπει να κοιταξω πού βρισκεται ο ηλιος-ερμης-αφροδιτη που ειναι οι αντιστοιχοι κυβερνητες (σωστα τα λεω;) για να βγαλω καποιο συμπερασμα; δηλαδη..ποιες οψεις μας ενδιαφερουν; Να σας πω ακομα οτι ειμαι παντρεμενη, οποτε η ερωτηση δεν καταχωρειται στις προσωπικες, σωστα ; :toung:
merci

dream_on
19-03-2008, 12:22 AM
Αχ αυτα τα smiles που μπαινουν οπου θελουν! " σωστα τα λεω" ειναι ερωτηση ..

dominia77
19-03-2008, 12:32 AM
Διάβασα καπου οτι ο οίκος του γαμου στη γυναικα ειναι ο 7ος, και του ανδρα ειναι ο 10ος. Ισχυει κατι τετοιο, κι αν ναι, αυτος δεν ειναι ο οίκος καριερας/πατερα/καταξιωση/προτυπα κλπ?

black moon
19-03-2008, 12:42 AM
Καλησπερα. Θα ηθελα να κανω και γω μια ερωτηση σχετικα με τον 7ο οικο. Στην περιπτωση μου, ξεκινα απο το λεοντα, περιλαμβανει ολη την παρθενο, τελειωνει στις αρχες του ζυγου και δεν εχει κανενα πλανητη μεσα. Αυτο σημαινει οτι πρεπει να κοιταξω πού βρισκεται ο ηλιος-ερμης-αφροδιτη που ειναι οι αντιστοιχοι κυβερνητες (σωστα τα λεω;) για να βγαλω καποιο συμπερασμα; δηλαδη..ποιες οψεις μας ενδιαφερουν; Να σας πω ακομα οτι ειμαι παντρεμενη, οποτε η ερωτηση δεν καταχωρειται στις προσωπικες, σωστα ; :toung:
merci

Κατά κύριο λόγο κοιτάς Ήλιο και Ερμή.Αν θυμάμαι καλά επίσης έχω διαβάσει ότι οι οίκοι, που έχουν το μεγαλύτερο μερίδιο στην πίτα του χάρτη, δείχνουν σε ποιόν τομέα της ζωής μας δίνουμε περισσότερο βάρος.

colibri
19-03-2008, 12:22 PM
Διάβασα καπου οτι ο οίκος του γαμου στη γυναικα ειναι ο 7ος, και του ανδρα ειναι ο 10ος. Ισχυει κατι τετοιο, κι αν ναι, αυτος δεν ειναι ο οίκος καριερας/πατερα/καταξιωση/προτυπα κλπ?

Από διάφορες συζητήσεις αστρολογικές και χωρίς να ξέρω αν υπάρχει σε βιβλιογραφία και ο 7ος αλλά και ο 10ος ( ο 10ος με διελεύσεις ) τους κοιτάμε για οίκους γάμου. Σε αυτό που δε με βρίσκει σύμφωνη είναι ο διαχωρισμός του 7ου σαν γυναικείος οίκος γάμου και ο 10ος σαν αντρικός πολύ απλά γιατί άλλη είναι η ερμηνεία του 7ου και άλλη του 10ου. Ο δέκατος μπορεί να δείχνει τι συμβαίνει, τα γεγονότα κατά τη διάρκεια του γάμου αλλά αυτή απλά είναι μία σκέψη μου και όχι τελικό συμπέρασμα.

dream_on
19-03-2008, 12:26 PM
ευχαριστω & καλημερα

lolitsa
19-03-2008, 04:27 PM
καλησπερα σας.θα ηθελα να σας πω οτι στον 7ο οικο μου βρισκονται η αφροδιτη και ο χειρωνας παρεα.τι μπορει να σημαινει αραγε αυτο αναρωτιεμαι!πασα προσφορα δεκτη.σας ευχαριστω.

athinoula85
19-03-2008, 06:14 PM
Καλησπερα ....... θα ηθελα να μαθω τι σημαινει οταν ο 7ος οικος ειναι κενος .... και στον 10 οικο υπαρχει η σεληνη ....... ειμαι παρθενος με ωροσκοπο τοξοτη! ο 7ος πιανει λιγο δυδιμο και πολυ καρκινο :blink: και ο 10ς στον ζυγο :worried: σημαινουν κατι ολα αυτα ? Αν θα μπορουσε καποιος να μου απαντησει ..... και να με διαφωτισει .......... Ευχαριστω οπως και να χει !!!!!!!!

black moon
19-03-2008, 06:24 PM
Από διάφορες συζητήσεις αστρολογικές και χωρίς να ξέρω αν υπάρχει σε βιβλιογραφία και ο 7ος αλλά και ο 10ος ( ο 10ος με διελεύσεις ) τους κοιτάμε για οίκους γάμου. Σε αυτό που δε με βρίσκει σύμφωνη είναι ο διαχωρισμός του 7ου σαν γυναικείος οίκος γάμου και ο 10ος σαν αντρικός πολύ απλά γιατί άλλη είναι η ερμηνεία του 7ου και άλλη του 10ου. Ο δέκατος μπορεί να δείχνει τι συμβαίνει, τα γεγονότα κατά τη διάρκεια του γάμου αλλά αυτή απλά είναι μία σκέψη μου και όχι τελικό συμπέρασμα.
Εγώ ως τώρα ήξερα τον 10ο(άρχουσα τάξη) ν'αντιπροσωπευει τον γονέα με την μεγαλύτερη επιρροή,αυτόν που έχει το "πάνω χέρι".

skorpion
19-03-2008, 06:26 PM
Και γω πρωτη φορα τ ακουω αυτο!!!!!!!!

dominia77
19-03-2008, 06:47 PM
Εγώ ως τώρα ήξερα τον 10ο(άρχουσα τάξη) ν'αντιπροσωπευει τον γονέα με την μεγαλύτερη επιρροή,αυτόν που έχει το "πάνω χέρι".
Κι εγω μεχρι ωρας,απο τα λιγα που γνωριζω , ο άξονας 4ου/10ου ειναι οικογενεια-καριερα κλπ.
Θεωρησα λιγο "άκυρο" αυτο που διαβασα και σχεδον εσπευσα να ζητησω τις αποψεις σας. Πάντως, υπαρχει και η περίπτωση να θεωρειται και ο γαμος σε καποιον άνδρα ενα ειδος "κοινωνικής καταξιωσης", σε πολυ ελευθερη μεταφραση? :bigsmile:

dominia77
19-03-2008, 07:14 PM
Καλησπερα ....... θα ηθελα να μαθω τι σημαινει οταν ο 7ος οικος ειναι κενος .... και στον 10 οικο υπαρχει η σεληνη ....... ειμαι παρθενος με ωροσκοπο τοξοτη! ο 7ος πιανει λιγο δυδιμο και πολυ καρκινο :blink: και ο 10ς στον ζυγο :worried: σημαινουν κατι ολα αυτα ? Αν θα μπορουσε καποιος να μου απαντησει ..... και να με διαφωτισει .......... Ευχαριστω οπως και να χει !!!!!!!!
Μην ανησυχεις ιδιαιτερα για τον κενο 7ο οικο! Κι εγω κενο στον εχω και μαλιστα στον καρκινο, και μεχρι στιγμης εχω ...δυο γαμους! χεχεχεχε:bigsmile::bigsmile::bigsmile:

(Ξερω ξερω,ασχετο!)

black moon
19-03-2008, 09:05 PM
Κι εγω μεχρι ωρας,απο τα λιγα που γνωριζω , ο άξονας 4ου/10ου ειναι οικογενεια-καριερα κλπ.
Θεωρησα λιγο "άκυρο" αυτο που διαβασα και σχεδον εσπευσα να ζητησω τις αποψεις σας. Πάντως, υπαρχει και η περίπτωση να θεωρειται και ο γαμος σε καποιον άνδρα ενα ειδος "κοινωνικής καταξιωσης", σε πολυ ελευθερη μεταφραση? :bigsmile:

Ίσως!Αλλά και πάλι ο γάμος δεν παύει να θεωρείται συναιταιρική σχέση(για όποιους λόγους έχει γίνει), και ως τέτοια πιστεύω πως πρέπει να υπάγεται στον 7ο.Μήπως δείχνει όμως έναν άντρα που μέσα στον γάμο, θέλει να'χει τον έλεγχο σε όλα,μιας και ο 10ος ειναι αντρικό πρότυπο;Με ψιλοπροβλημάτισες...:wacko:

dominia77
19-03-2008, 11:03 PM
Μπορει να ειναι κι ετσι.
Αλλωστε, το παραδοσιακό καθεστως που ισχυε στην εποχη των μαμαδων μας, ειναι πως ο άνδρας που θελει να καταξιωθει,(αιγόκερως-10ος) πρεπει πρωτα να εχει εξασφαλισει μια υποστήριξη, ένα back up, κάνοντας εναν γαμο, με μια γυναικα που του παρεχει ασφαλεια, γαλήνη και στήριξη, πισω απο την "αυλαία" (καρκίνος-4ος).
Να σου πω τη αλήθεια, κι εμενα με εβαλε σε σκεψεις, χωρις ομως να μπορω να καταληξω σε ξεκαθαρο συμπερασμα.
Το βιβλίο που έπεσε στα χερια μου (Εγχειρίδιο Αστρολογιας, ΟΛΓΑΣ ΚΑΣΣΑ, εκδοσεις ΙΑΜΒΛΙΧΟΣ) ανελυε ως συναστρια "αρμονιας και δημιουργιας", την οψη που εμφανίζει τα φωτα και τον ωροσκοπο της γυναικας, τοποθετημενα στον 10ο οίκο του ανδρα.
Πάσα αποψη δεκτη προς προβληματισμο και εμβαθυνση..

nak
20-03-2008, 11:53 AM
Το βιβλίο που έπεσε στα χερια μου (Εγχειρίδιο Αστρολογιας, ΟΛΓΑΣ ΚΑΣΣΑ, εκδοσεις ΙΑΜΒΛΙΧΟΣ) ανελυε ως συναστρια "αρμονιας και δημιουργιας", την οψη που εμφανίζει τα φωτα και τον ωροσκοπο της γυναικας, τοποθετημενα στον 10ο οίκο του ανδρα.
Πάσα αποψη δεκτη προς προβληματισμο και εμβαθυνση..

Αγαπητη dominia77, μολις χθες διαβασα καπου και ρωτησα ακριβως ακριβως αυτο που αναφερεις παραπανω!!! και πραγματικα τωρα εχω εκπλαγει με αυτο που γραφεις αφου κατα καποιο τροπο επιβεβαιωνει αυτο που διαβαζα μολις χθες. Διαβασα λοιπον οτι σε μια συναστρια οταν ο ηλιος της γυναικας πεφτει στον 10ο οικο του αντρα τοτε ειναι το πεπρωμενο του. Αναρωτιομουν κατα ποσο ισχυει αυτο...

black moon
20-03-2008, 12:19 PM
Αγαπητη dominia77, μολις χθες διαβασα καπου και ρωτησα ακριβως ακριβως αυτο που αναφερεις παραπανω!!! και πραγματικα τωρα εχω εκπλαγει με αυτο που γραφεις αφου κατα καποιο τροπο επιβεβαιωνει αυτο που διαβαζα μολις χθες. Διαβασα λοιπον οτι σε μια συναστρια οταν ο ηλιος της γυναικας πεφτει στον 10ο οικο του αντρα τοτε ειναι το πεπρωμενο του. Αναρωτιομουν κατα ποσο ισχυει αυτο...

Mήπως ,αφού "φωτίζει" ο Ήλιος της τον 10ο του,τον βοηθάει ν'ανεβάσει τι κοινωνικό του επίπεδο (status) ;

dominia77
20-03-2008, 07:21 PM
Mήπως ,αφού "φωτίζει" ο Ήλιος της τον 10ο του,τον βοηθάει ν'ανεβάσει τι κοινωνικό του επίπεδο (status) ;
Ίσως, τι άλλο να πω κι εγω...
Μπορει για κάποιους άνδρες που επιθυμουν να ανελιχουν και να βάλουν τον εαυτο τους σε "ακριβή κορνίζα", ενας γαμος πιθανον να τους βοηθα, και να τους "επικυρωνει" κοινωνικα, με τη σφραγιδα του οικογενειάρχη, συζυγου, πατερα κλπ.
Καπως ετσι, φανταζομαι σε συναστρια τον ηλιο της γυναικας στο 10ο οικο του ανδρα, αλλα σιγουρα σε καμια περιπτωση δεν "βλεπω" γαμο απο αγαπη, οπως θα ηταν τα φωτα, η αφροδίτη, κλπ στον 7ο.

black moon
20-03-2008, 08:15 PM
Κι εγώ μόνο αυτην την ερμηνεία μπορω να σκεφτώ!

colibri
21-03-2008, 11:47 AM
Καπως ετσι, φανταζομαι σε συναστρια τον ηλιο της γυναικας στο 10ο οικο του ανδρα, αλλα σιγουρα σε καμια περιπτωση δεν "βλεπω" γαμο απο αγαπη, οπως θα ηταν τα φωτα, η αφροδίτη, κλπ στον 7ο.

Εγω αυτό το βρίσκω απόλυτο. Και διαφωνώ με τα απόλυτα!!! Δεν αποκλείω το γάμο από αγάπη αλλά κάνω και την σκέψη ότι μπορεί αυτοί οι δύο ΜΑΖΙ να ανέβουν κοινωνικά(ΜΑΖΙ) και όλες τις ερμηνείες του 10ου.

dominia77
22-03-2008, 03:29 AM
Εγω αυτό το βρίσκω απόλυτο. Και διαφωνώ με τα απόλυτα!!! Δεν αποκλείω το γάμο από αγάπη αλλά κάνω και την σκέψη ότι μπορεί αυτοί οι δύο ΜΑΖΙ να ανέβουν κοινωνικά(ΜΑΖΙ) και όλες τις ερμηνείες του 10ου.
Το "βρισκεις" απολυτο σημαινει πως ειναι η ΔΙΚΗ σου άποψη, απο τη δικη σου "σκοπια".
Σε καμια περιπτωση, δεν απαγορευεται ο καθενας να εκφερει τις ΔΙΚΕΣ του αποψεις.

Η δικη μου "σκοπια" βλεπει καπως ...συνεταιριστικο το γαμο στο 10ο οικο,αποτελεσμα πειρας ή λογικής (επιρροή Κρονου), και ερωτικο-ρομαντικο το γαμο στο 7ο οίκο, (επιρροή Αφροδίτης)
Αλλωστε, εδω μεσα βρισκομαστε να αλλαζουμε αποψεις και οχι μονο να καταδεικνυουμε ερμηνειες, συμφωνα με προσωπικα κριτήρια ή και βιωματα.

Φαντασου, πως η συγκεκριμενη εκδοχη επεξήγησης της οψης, έπεσε στην αντιληψη μου, με μορφη βιβλιου, μολις πριν 5 μερες, και όπως οι περισσότεροι εδω μεσα, μου προκαλεσε προβληματισμο και μια δευτερη σκεψη-γνωμη-αποψη.

Μητσάκος
22-03-2008, 07:52 AM
Ό,τι δεν κινείται, είναι νεκρό
Γηράσκω αεί διδασκόμενος

black moon
22-03-2008, 11:17 AM
Εγω αυτό το βρίσκω απόλυτο. Και διαφωνώ με τα απόλυτα!!! Δεν αποκλείω το γάμο από αγάπη αλλά κάνω και την σκέψη ότι μπορεί αυτοί οι δύο ΜΑΖΙ να ανέβουν κοινωνικά(ΜΑΖΙ) και όλες τις ερμηνείες του 10ου.

Να σου πω...Πολλές ερμηνείες θα μπορούσαν να δωθουν μιλώντας ετσι αόριστα.
Αν όμως ας πουμε η γύναικα,με τον Ηλιο της στον 10ο του αντρα είναι η "κόρη του Λάτση" και ο αντρας, είναι το παιδί της οικοδομής απέναντι ...πιστευεις οτι θ'ανέβουν ΜΑΖΙ ;;;:nea:

colibri
24-03-2008, 12:36 PM
Καλημέρα σε πρώτη φάση.
Σε συνέχεια λοιπόν του διαλόγου μας και για να ξεκαθαρίσω τη θέση μου θεωρώ ότι οι αστρολογικές ερμηνείες είτε αφορούν γενέθλιο χάρτη είτε προβλέψεις λειτουργούν σε πολλά επίπεδα. Οπότε όταν χρησιμοποιούμε λέξεις όπως "ποτέ" θεωρώ κατα την προσωπική μου άποψη ότι δεν μπορούν να ευσταθήσουν στην πραγματικότητα και περιορίζουν την αστρολογία γιατί το ποτέ από μόνο του βάζει κάποιο όριο και στη ζωή δεν υπάρχουν όρια όταν υπάρχει και η ελεύθερη βούληση που μπορεί να τα ανατρέψει. Όταν λοιπόν η αστρολογία έτσι όπως εγώ την έχω αντιληφθεί και έτσι όπως μου την έχουν μάθει σου δείχνει το δρόμο για να μάθεις τον εαυτό σου ( έναν από τους τρόπους) και για να οδηγηθείς λοιπόν στην ελεύθερη βούληση και άρα δεν υπάρχει λοιπόν μία πεπατημένη, δεν μπορεί για όλους να ισχύει μία ερμηνεία για μία όψη. Πάνω λοιπόν στις απόψεις τέτοιου τύπου έχω τις αντιρρήσεις μου και σε καμία περίπτωση ούτε υπονόησα ούτε επέβαλα τη μη ύπαρξη κάποιου διαλόγου, αφού το forum από τον ορισμό του είναι τέτοιο ώστε να ακούγονται τα πάντα για αυτό και εγώ την άποψη μου την σχολίασα δημόσια γιατί επιζητώ την κριτική και την άλλη άποψη.
Ευελπιστώ σε μία θετική κριτική και σε έναν δημιουργικό διάλογο.

athinoula85
07-04-2008, 07:04 PM
Μην ανησυχεις ιδιαιτερα για τον κενο 7ο οικο! Κι εγω κενο στον εχω και μαλιστα στον καρκινο, και μεχρι στιγμης εχω ...δυο γαμους! χεχεχεχε:bigsmile::bigsmile::bigsmile:

(Ξερω ξερω,ασχετο!)

Ο 7ος οικος μου εχει ακμη στους διδυμους και εμπεριεχομενο τον καρκινο ..( που πιανει και καρκινο ) Ο κυβερνητης των διδυμων - ερμης μου βρισκεται στην παρθενο ( στον 8 οικο ) [ για να σας ειναι πιο ευνοητο 7ος οικος διδυμοι , 8ος λεοντας , 9ος παρθενος , 10ος ζυγος ] ο ερμης μου συνοδευεται απο τον Ηλιο στην παρθενο ( στον 9ο οικο )(δλδ ο Ηλιος στον 9ο οικο ) , επισης ειναι και ο Αρης στην παρθενο ( στον 8ο οικο ) . Απο οτι καταλαβα ψαχνω συντροφο με διδυμισια χαρακτηριστικα ? η μερκουριακα καλυτερα ? :weird: Αυτο σημαινει οτι μπορει ο συντροφος μου να ειναι η διδυμος η παρθενος ? η μπορει να ειναι καποιου αλλου ζωδιου ασχετο με αυτα ? η να εχει ωροσκοπο πανω σε αυτα τα ζωδια ? :embarrest:embarrest και τι σημαινει οτι υπαρχει στην παρθενο ο κυβερνητης πλανητης του διδυμου ? :wacko: Απο οσο γνωριζω ... ο ερμης ειναι κυβερνητης και των δυδιμων αλλα και της παρθενου .... !!! :nuts: Το οτι ερμης κανει συνοδο με τον Ηλιο μου στον 9ο και ειναι και οι δυο στην παρθενο .. σημαινει οτι μπορω να γνωρισω το εταιρο ημισυ στο εξωτερικο ( καθ οτι 9ος οικος - εξωτερικο ) η δεν εχει καμια σχεση αυτο ? Ποιους αλλους πλανητες πρεπει να κοιταξω ? Επισης στον 7ο οικο εχω και τον Χειρων , και την Pallas... Εχω την Αφροδιτη στον λεοντα ( στον 8ο οικο ), την Σεληνη στον ζυγο ( στο 9ο οικο ) , Πλουτωνας στον σκορπιο ( στον 10ο οικο ) , [εχω και τον juno στον 10ο ..:blink::blink: δεν ξερω αν αυτο λεει κατι :toung: ] Σας επρηξα ε ? Τα πα πολυ μπερδεμενα ? ? ? Ελπιζω οχι !!! Ευελπιστω στην βοηθεια σας ... :love::love::love::love::love::love::love:

psaraki_03
11-04-2008, 03:22 PM
Καλησπερα :bigsmile:

Εγώ που έχω τον 7ο οίκο στο ζυγό και μέσα στον οίκο αυτό εχω τον Πλούτωνα(Σκορπιό)..προσπάθη σα και βρήκα τις όψεις που κάνει η ¶φροδιτη(κυβερνήτης 7ου) και ο Πλούτωνας μεσα στον γενέθλιό μου χάρτη!...Αλλα και που τα βρήκα συμπερασμα δεν έβγαλα κανένα!...Θα σας παραθέσω ό,τι βρήκα μήπως καταλείγετε εσείς κάπου!!
Όψεις Αφροδίτης(και η Αφροδίτη μου βρίσκεται στον 10ο οίκο μου στον Αιγοκερώ)
α. τετράγωνο με σελήνη
β. εξάγωνο με Δία
γ. ενάμιση τετράγωνο με Χείρωνα
δ. εξάγωνο με Pallas
ε. σύνοδο με Juno

Όψεις Πλούτωνα
α. εξάγωνο με Ποσειδώνα
β. τετράγωνο με Juno
γ. εξάγωνο με Mc
δ. τρίγωνο με Λίλιθ

Θα βρεθεί ήρωας να με αποκαταστήσει αραγέ...??:toung::toung:
Ευχαριστώ προκαταβολικά

artemis06
11-04-2008, 05:43 PM
μπορειτε,σας παρακαλω,να μου πειτε τι σημαινουν τα εξης??

εχω κενο 7ο, ακμη καρκινο(10,22). σεληνη στους διδυμους(7) που κανει αντιθεση με αρη(στο σκορπιο 28,21, αναδρομος), αντιθεση με ουρανο (στον τοξοτη 13 αναδρομο) και συνοδο με Β.Δ.
επισης ο ηλιος μου στον κριο (16,21)
η αφροδιτη μου στους ιχθυες(27μ42)

ο φιλος μου: κενο 7ο, ακμη ιχθυες (16,10)
ποσειδωνα στον τοξοτη (15,3) που σχηματιζει τετραγωνο με ηλιο στην παρθενο(20,01)και τριγωνο με σεληνη στον υδροχοο(10,25)
επισης η αφροδιτη του στο σκορπιο (5,09) και αρη ζυγο (25,31)

τι μπορει να δειχνουν ολα αυτα?εχω μπερδευτει!!:embarrest ευχαριστω!

artemis06
11-04-2008, 07:08 PM
διορθωση: η σεληνη στον υδροχοο στις 0,26 μοιρες και οχι 10,25!

dominia77
11-04-2008, 10:11 PM
Ο 7ος οικος μου εχει ακμη στους διδυμους και εμπεριεχομενο τον καρκινο ..( που πιανει και καρκινο ) Ο κυβερνητης των διδυμων - ερμης μου βρισκεται στην παρθενο ( στον 8 οικο ) [ για να σας ειναι πιο ευνοητο 7ος οικος διδυμοι , 8ος λεοντας , 9ος παρθενος , 10ος ζυγος ] ο ερμης μου συνοδευεται απο τον Ηλιο στην παρθενο ( στον 9ο οικο )(δλδ ο Ηλιος στον 9ο οικο ) , επισης ειναι και ο Αρης στην παρθενο ( στον 8ο οικο ) . Απο οτι καταλαβα ψαχνω συντροφο με διδυμισια χαρακτηριστικα ? η μερκουριακα καλυτερα ? :weird: Αυτο σημαινει οτι μπορει ο συντροφος μου να ειναι η διδυμος η παρθενος ? η μπορει να ειναι καποιου αλλου ζωδιου ασχετο με αυτα ? η να εχει ωροσκοπο πανω σε αυτα τα ζωδια ? :embarrest:embarrest και τι σημαινει οτι υπαρχει στην παρθενο ο κυβερνητης πλανητης του διδυμου ? :wacko: Απο οσο γνωριζω ... ο ερμης ειναι κυβερνητης και των δυδιμων αλλα και της παρθενου .... !!! :nuts: Το οτι ερμης κανει συνοδο με τον Ηλιο μου στον 9ο και ειναι και οι δυο στην παρθενο .. σημαινει οτι μπορω να γνωρισω το εταιρο ημισυ στο εξωτερικο ( καθ οτι 9ος οικος - εξωτερικο ) η δεν εχει καμια σχεση αυτο ? Ποιους αλλους πλανητες πρεπει να κοιταξω ? Επισης στον 7ο οικο εχω και τον Χειρων , και την Pallas... Εχω την Αφροδιτη στον λεοντα ( στον 8ο οικο ), την Σεληνη στον ζυγο ( στο 9ο οικο ) , Πλουτωνας στον σκορπιο ( στον 10ο οικο ) , [εχω και τον juno στον 10ο ..:blink::blink: δεν ξερω αν αυτο λεει κατι :toung: ] Σας επρηξα ε ? Τα πα πολυ μπερδεμενα ? ? ? Ελπιζω οχι !!! Ευελπιστω στην βοηθεια σας ... :love::love::love::love::love::love::love:
Αυτο που σίγουρα πρέπει να κάνεις είναι να μην αγχωνεσαι!:nuts::nuts::nuts:
Όλα αυτά που είπες εχουν μια βάση, αλλά περισσότερο άσε τη διαίσθηση σου να σε καθοδηγήσει.
Ξεκίνα βημα-βημα την ερμηνεία, αφου έχεις πληρη στοιχεία όψεων και οικοθεσίας, και θα δεις μόνη σου στοιχεία απο τον/τους υποψηφιο/ους!
Ο τονισμένος 9ος οίκος, εχει πολλα να σου πει.

esse
12-04-2008, 10:30 AM
Kαλή σας μέρα!!

Διάβασα τις διαφορες αναλύσεις για τον 7ο οικο, αλλα περαμένω με κάποιες απορίες.

Βλέπετε έχω Ουρανό στον πρώτο (Σκορπιό) και στον 7ο τον Ταύρο με τον Χείρωνα μοναδικό κάτοικο.
Συνεπώς, εκει που θελω να χωρίσω, ερχεται η θεραπεία με τον Χείρωνα?
Η' μηπως η αναγκη αυτή έχει να κάνει και με τους δεσμούς της σεληνης, που στη περιπτωσή μου ειναι ο Βόρειος στον Παρθένο , στο 10ο (σύμφωνα με άλλο άρθρο)?

Σελήνη και Αφροδίτη στον 3ο , στον Αιγόκερω.Ηλιος στον Τοξότη.

Διαβάζοντας τα διάφορα άρθρα, δεν επρεπε να εχω παντρευτεί , αλλα έγινε...χαχα
(Σηζυγος Υδροχόος με ωροσκόπο Τοξότη και με σελήνη στο Τοξότη...Του ειπα οτι στη προηγούμενη ζωη έκανε κάτι πολυ κακο ,γι αυτο του ετυχα εγω στη τωρινή..χαχαχαχα)

Ευχαριστώ:love::love::love:

lolitsa
12-04-2008, 08:51 PM
Με αφορμη το αρχικο ποστ 8α8ελα να ρωτησω κι εγω με την σειρα μου οταν καποιος εχει στον 7ο οικο του αφροδιτη και χειρωνα και εναν τελειωμενο γαμο ηδη τι να περιμενει;Να συμπληρωσω οτι ο 7ος ειναι στον υδροχοο.Ευχαριστω εκ των προτερων!

Μητσάκος
12-04-2008, 11:11 PM
Με αφορμη το αρχικο ποστ 8α8ελα να ρωτησω κι εγω με την σειρα μου οταν καποιος εχει στον 7ο οικο του αφροδιτη και χειρωνα και εναν τελειωμενο γαμο ηδη τι να περιμενει;Να συμπληρωσω οτι ο 7ος ειναι στον υδροχοο.Ευχαριστω εκ των προτερων!

με βάση αυτό από το μέλος esse:

Διαβάζοντας τα διάφορα άρθρα, δεν επρεπε να εχω παντρευτεί , αλλα έγινε...χαχα

μπορείς να περιμένεις από το καλύτερο μέχρι το χειρότερο :bigsmile:

lolitsa
13-04-2008, 12:23 AM
Να υπο8εσω οτι συμπιπτουμε; η μπα; Στον Μητσακο αναφερομαι!!!!και στην αφρο και στον υδροχοο και στον 7ο οικο.....

Μητσάκος
13-04-2008, 07:32 AM
Να υπο8εσω οτι συμπιπτουμε; η μπα; Στον Μητσακο αναφερομαι!!!!και στην αφρο και στον υδροχοο και στον 7ο οικο.....

Θα σου πρότεινα να διαβάσεις αρχικά από τον παρακάτω σύνδεσμο το πώς λειτουργεί γενικά μια Αφροδίτη στον Υδροχόο:
http://www.myhoroscope.gr/?page=planets
Στη συνέχεια να τα συνδυάσεις με τα του 7ου οίκου (7ος οίκος - Συνεργασία
Εδώ αντλούμε πληροφορίες για τις σχέσεις και συνεργασίες μας, το γάμο μας, τα δικαστήρια, τους φανερούς αντιπάλους μας, το διαζύγιο.) από αυτόν τον σύνδεσμο http://www.myhoroscope.gr/16-%F0%EB%E1%ED%DE%F4%E5%F2-%EA%E1%E9-%F0%EB%E1%ED%E7%F4%EF%E5%E9%E4%E5%DF%F2/2663-%E7-%E1%F6%F1%EF%E4%DF%F4%E7-%F3%F4%EF%F5%F2-%EF%DF%EA%EF%F5%F2.html

και στη συνέχεια να διαβάσεις αρχικά για τον Χείρωνα σε αυτόν τον σύνδεσμο: http://www.myhoroscope.gr/16-%F0%EB%E1%ED%DE%F4%E5%F2-%EA%E1%E9-%F0%EB%E1%ED%E7%F4%EF%E5%E9%E4%E5%DF%F2/1501-%F7%E5%DF%F1%F9%ED-%EF-%F0%EB%E1%ED%E7%F4%EF%E5%E9%E4%DE%F2-%E5%F1%EC%E7%ED%E5%DF%E1-%F3%F4%E1-%E6%FE%E4%E9%E1-%EA%E1%E9-%F4%EF%F5%F2-%EF%DF%EA%EF%F5%F2.html και δευτερευόντως σε αυτόν: http://www.myhoroscope.gr/16-%F0%EB%E1%ED%DE%F4%E5%F2-%EA%E1%E9-%F0%EB%E1%ED%E7%F4%EF%E5%E9%E4%E5%DF%F2/2675-%F7%E5%DF%F1%F9%ED-%E1%F0%FC%F8%E5%E9%F2-%EA%E1%E9-%E8%DD%F3%E5%E9%F2-%E3%E9%E1-%F4%E7-%F3%E7%EC%E1%F3%DF%E1-%F4%EF%F5-%ED%DD%EF%F5-%F0%EB%E1%ED%E7%F4%EF%E5%E9%E4%EF%FD%F2.html
Όταν τα διαβάσεις αυτά, πάντρεψέ τα μεταξύ τους και, αν έχεις απορίες, τα ξαναλέμε :bigsmile:

lolitsa
13-04-2008, 11:09 AM
Αγαπητε Μητσακο,αν και περασα απο ολα οσα μου ειπες( λογω I.Q ραδικιου) το μονο που καταλαβα ειναι οι γενικες τασεις για την αφρο στους υδροχοους και στον 7ο.Ε3ακολουθω να εχω την απορια σχετικα με τον 7ο και την σχεση που εχει με τον-τους γαμους.Σ'ευχαριστω παντως ετσι κι αλλιως!!!!!:respect:

nikiGC
14-04-2008, 10:34 AM
Καλημέρα,

Η ακμή του 7ου οίκου μου είναι στον Τοξότη (διπλό ζώδιο - πιθανότητα δεύτερου γάμου), ο ήλιος μου κάνει τετράγωνο με την σελήνη μου (πιθανότητα διαζυγίου).
Είμαι σε διαδικασία διαζυγίου και ήθελα να μάθω τι σημαίνει η ακμή του 9ου να βρίσκεται στον υδροχόο?

Ευχαριστώ!

zeta1987
14-04-2008, 10:40 AM
Καλημέρα,

Η ακμή του 7ου οίκου μου είναι στον Τοξότη (διπλό ζώδιο - πιθανότητα δεύτερου γάμου), ο ήλιος μου κάνει τετράγωνο με την σελήνη μου (πιθανότητα διαζυγίου).
Είμαι σε διαδικασία διαζυγίου και ήθελα να μάθω τι σημαίνει η ακμή του 9ου να βρίσκεται στον υδροχόο?

Ευχαριστώ!

Καλημέρα nikiGC!
Ήθελα να σου πω πως ο τοξότης δεν είναι διπλό ζώδιο.Διπλά ζώδια είναι οι ιχθείς και οι διδύμοι.:cheesy:

nikiGC
14-04-2008, 11:55 AM
Απ' όσο ξέρω είναι οι Δίδυμοι, οι Ιχθείς και ο Τοξότης και κάποιοι συμπεριλαμβάνουν και την Παρθένο.

esse
14-04-2008, 12:54 PM
....Mητσάκο...
Παρηγορια στον άρρωστο ε?..:toung::bigsmile:..
χαχαχα..

Θα βρω την ακρη που θα μου παει...τοτε θα δεις...χαχα:toung:

colibri
14-04-2008, 01:26 PM
Απ' όσο ξέρω είναι οι Δίδυμοι, οι Ιχθείς και ο Τοξότης και κάποιοι συμπεριλαμβάνουν και την Παρθένο.


Μην μπερδεύεις τα μεταβλητά ζώδια με τα διπλά!!!:bigsmile::bigsmile::bigsmile:

ΑΡΧΑΓΓΕΛΟΣ
16-04-2008, 06:29 PM
Καλημέρα,

Η ακμή του 7ου οίκου μου είναι στον Τοξότη (διπλό ζώδιο - πιθανότητα δεύτερου γάμου), ο ήλιος μου κάνει τετράγωνο με την σελήνη μου (πιθανότητα διαζυγίου).
Είμαι σε διαδικασία διαζυγίου και ήθελα να μάθω τι σημαίνει η ακμή του 9ου να βρίσκεται στον υδροχόο?

Ευχαριστώ!

Το διαζύγιο σας το έφερε ο Πλούτωνας ο οποίος από το 1997 είναι στον Τοξότη.Φθάνοντας με τον καιρό στην ακμή του 7ου οίκου σας έφερε την απόλυτη ρήξη.Αναγκάζει δηλαδή το πάρσιμο αποφάσεων,οριστικά και αμετάκλητα.Αυτός είναι ο Πλούτων...Έχει μπεί στον Αιγόκερω από τον Ιανουάριο του 2008 και έχει αρχίσει την ανάδρομη πορεία του ώστε θα ξαναμπεί για λίγο στον Τοξότη για να αποτελειώσει ότι απέμεινε...τον Νοέμβριο του 2008 ξεκινά την ορθόδρομη πορεία του όπου θα περάσει οριστικά στον Αιγόκερω και θα παραμείνει 16 χρόνια περίπου.Ο 9ος οίκος ο οποίος είναι και ο δείκτης του δεύτερου γάμου έχοντας κυβερνήτη τον Ουρανό καθώς λέτε οτι είναι στον Υροχόο κατά κύριο λόγο σημαίνει οτι οι σχέσεις σας από εδώ και πέρα θα βασίζονται στην Ουσία και όχι στους τύπους και στις κοινωνικές συμβάσεις...Αναθεωρήστε λοιπόν τις σχέσεις που κάνατε μέχρι τώρα και ζήστε την ΟΥΣΙΑ.;)

ryssa
16-04-2008, 11:10 PM
Λοιπόν , θα ήθελα την βοήθεια σαs....

'Εχω ακμή 7ου οίκου στον ταύρο......ναι, ναι, τα διάβασα τα σχετικά άρθρα, απλά δεν μπορώ να καταλάβω ακόμα πολλά....
Η αφροδίτη είναι στον 12ο και ανάδρομή στο ζώδιο του σκορπιού.....σαν να μη έφανε αυτό βρίσκεται σε σύνοδο στο ίδιο ζώδιο με τον ήλιο και τον ουρανό....
τώρα εγώ τι θα πρέπει να υποθέσω.....!!!!!!!

ANGIEM
18-04-2008, 02:32 PM
Γεννήθηκα 21/6/1964 και ώρα 01:30
Είμαι πάρα πολύ νέα στον χώρο και προσπαθώ τώρα να μάθω και να ανακαλύψω κάποια πράγματα, θα μπορούσατε σας παρακαλώ να με βοηθήσετε στην ανάλυση μου ?
Ήλιο στους Διδύμους 29,38, Σελήνη στον σκορπιό 15,22, Ερμής στους Διδύμους 21,56, Αφροδίτη στους διδύμους 27,59R, ¶ρη στους διδύμους 2,30, Δία στον Ταύρο 16,00, Κρόνο στους Ιχθείς 5,01R, Ουρανό στην Παρθένο 6,34, Ποσειδώνα στον Σκορπιό 15,24 R, Πλούτωνας στην Παρθένο 11,50, Λίλιθ στο Τοξότη 17,37 και Β. Δεμσό στον Καρκίνο.
Με ωροσκόπο Κριό και οι οίκοι μου: 2ος στον Ταύρο, 3ο Δίδυμοι, 4ο Καρκίνο, 5ο Λέων, 6ο Παρθένο, 7ος Ζυγό, 8ος Σκορπιός, 9ος Τοξότης, 10ος Μεσουράνημα στον Αιγόκερω, 11ος στον Υδροχόο και τέλος 12 στους Ιχθείς.
Μ' ενδιαφέρει ένα άτομο Σκορπιός με σελήνη στους Διδύμους κι ωροσκόπο στον Ταύρο
Τι ανάλυση θα μπορούσε να γίνει σχετικά με 2ο γάμο και σχέση μ' αυτόν ?:love:

dominia77
18-04-2008, 07:34 PM
Γεννήθηκα 21/6/1964 και ώρα 01:30
Είμαι πάρα πολύ νέα στον χώρο και προσπαθώ τώρα να μάθω και να ανακαλύψω κάποια πράγματα, θα μπορούσατε σας παρακαλώ να με βοηθήσετε στην ανάλυση μου ?
Ήλιο στους Διδύμους 29,38, Σελήνη στον σκορπιό 15,22, Ερμής στους Διδύμους 21,56, Αφροδίτη στους διδύμους 27,59R, ¶ρη στους διδύμους 2,30, Δία στον Ταύρο 16,00, Κρόνο στους Ιχθείς 5,01R, Ουρανό στην Παρθένο 6,34, Ποσειδώνα στον Σκορπιό 15,24 R, Πλούτωνας στην Παρθένο 11,50, Λίλιθ στο Τοξότη 17,37 και Β. Δεμσό στον Καρκίνο.
Με ωροσκόπο Κριό και οι οίκοι μου: 2ος στον Ταύρο, 3ο Δίδυμοι, 4ο Καρκίνο, 5ο Λέων, 6ο Παρθένο, 7ος Ζυγό, 8ος Σκορπιός, 9ος Τοξότης, 10ος Μεσουράνημα στον Αιγόκερω, 11ος στον Υδροχόο και τέλος 12 στους Ιχθείς.
Μ' ενδιαφέρει ένα άτομο Σκορπιός με σελήνη στους Διδύμους κι ωροσκόπο στον Ταύρο
Τι ανάλυση θα μπορούσε να γίνει σχετικά με 2ο γάμο και σχέση μ' αυτόν ?:love:
Δεν ξερω αν "μπορω" να κανω ανάλυση, αλλά φαίνεσαι πολυ τυχερή και η τυχη ευνοεί συνήθως τους τολμηρούς.

ANGIEM
18-04-2008, 09:03 PM
Δεν ξερω αν "μπορω" να κανω ανάλυση, αλλά φαίνεσαι πολυ τυχερή και η τυχη ευνοεί συνήθως τους τολμηρούς.

Κάτι περισσότερο που θα με βοηθούσε ?
Δεν το αφήνω απλά έχ κάνει λόγο πίσω τώρα γιατί εδώ και 7-8 μήνες εκείνος προσπαθεί να απομακρινθεί αλλά όλο εδώ είναι και το μόνο που κάνει είναι να με βγάζει από τα ρούχα μου και να με κολάει ακόμα περισσότερο.

dominia77
18-04-2008, 09:52 PM
Κάτι περισσότερο που θα με βοηθούσε ?
Δεν το αφήνω απλά έχ κάνει λόγο πίσω τώρα γιατί εδώ και 7-8 μήνες εκείνος προσπαθεί να απομακρινθεί αλλά όλο εδώ είναι και το μόνο που κάνει είναι να με βγάζει από τα ρούχα μου και να με κολάει ακόμα περισσότερο.
Η γνωστή τακτική του γραμματοσήμου ή του χταποδιού...
Μην μπαίνεις στο τριπάκι.
Είσαι διδυμάκι, άρα ευέλικτη, άρα έξυπνη, άρα καταφερτζού. Η σελήνη σου στο σκορπιό σε ταλαιπωρεί και σε κάνει ευάλωτη,χωρίς λόγο πολλές φορές. Θα μπορούσες έξυπνα να χρησιμοποιήσεις τον 3ο οίκο σου αλλά και τον 8ο, για να πάρεις το παιχνίδι στα χέρια σου, με ερμίσια σβελτάδα και σκορπίσια αποφασιστικότητα.
Μην ξεχνάς, το χταπόδι μαλακωνει όταν το χτυπάς αλύπητα.

ANGIEM
21-04-2008, 09:01 AM
Μην ξεχνάς, το χταπόδι μαλακωνει όταν το χτυπάς αλύπητα.[/QUOTE]

Καλημέρα και καλή εβδομάδα !!
Ω... μου άρεσε αυτό !!
Έτσι είναι όσο τα φτήνεις τόσο κολάνε το θέμα είναι να ξεκολήσει κανείς και να γυρίσει τα πράγματα υπέρ του.
Ο.Κ. Σ' ευχαριστώ πολύ για την απάντησή σου.
Πολλά φιλιά

Αγγελική

astria1969
21-04-2008, 12:34 PM
συνηθως δεν γραφω τα δικα μου σε ποστ των αλλων, αλλα απο οτι βλεπω εδω ....λιγο μπερδευτηκε το πραγμα, οποτε ας με συγχωρεσει αυτος που ανοιξε το ποστ και ας μου επιτρεψει μια προσωπικη ερωτηση....:weird:

λοιπον, εχω ακμη εβδομου στον ζυγο, και μεσα στον 7ο μου εχω:
Δια ως γωνιακο πλανητη στις 24 μοιρες του ζυγου
Αφροδιτη στις 8 μοιρες του σκορπιου
Ηλιο στις 25 μοιρες Σκορπιου και
Ερμη στις 26 μοιρες Σκορπιου,
Δεδομενου οτι εχω κανει ηδη ενα γαμο και αυτο φαινεται (ε!!!)
για τον δευτερο γαμο τι χαρακτηριστικα μας δειχνουν οι πλανητες αυτοι????????????
ευχαριστω πολυ

may
22-04-2008, 07:32 PM
Για τα του δευτέρου γάμου... κοιτάει κανείς τον 9ο κ τον κυβερνήτη / συγκυβερνήτη του.

:toung:

astria1969
22-04-2008, 08:16 PM
Σωστη!!!
εχεις απολυτο δικιο, παραλειψη, εχω ακμη 9ου στον τοξοτη(αδειος), του οποιου κυβερνητης ειναι ο Διας που ειναι στον 7ο μαζι με ολους τους αλλους που ανεφερα παραπανω και ο οποιος Διας κανει αντιθεση με κρονο αναδρομο στον 1ο στον κριο, τωρα? ? ? καποιο συμπερασμα???????

may
22-04-2008, 08:23 PM
και ο κυβερνήτης του 7ου σου που είναι;;; :nuts:

(γράψε κ θα σου απαντήσω αύριο, πρέπει να φύγω) :wacko:

σορρυ, το είδα... Αφρο εντός του 7ου κ κυβερνήτης 7ου.

με πρόχειρη πολύ σκέψη ναι θα μπορούσε να υπάρχει κ 2ος γάμος.

astria1969
22-04-2008, 11:30 PM
σωστα, αφροδιτη στον 7ο ,
οκ, θα περιμενω:nuts:

ANGIEM
23-04-2008, 12:17 AM
Μπορείτε σας παρακαλώ να μου δώσετε τα φώτα σας...
Στον σύνθετο χάρτη της σχέσης και στο μέλλον της ζωής μου ?
Υπάρχουν τα παρακάτω:
Ήλιος στους ιχθύς 12.04΄ στον 5ο
Σελίνη στον Λέωντα 25.50΄στον 10
Ερμής στον Υδροχόο 16.24΄στον 4ο
Αφροδίτη στον Κριό 22.26΄στον 6
¶ρη στον Τοξότη 02.28΄ στον 2ο
Δία στον Ζυγό 03.30΄στον 11ο
Κρόνο στον Κριό 22.55΄στον 6ο
Ουρανό στον Ζυγό 02.48΄στον 11π
Ποσειδώνα στον Σκορπιό 28.42΄στον 1ο
Πλούτωνα στην Παρθένο 24.05΄στον 11ο
Χείρων στον Κριό 01.35΄στον 5ο
Λίλιθ στους διδύμους 28.54΄στο 8ο
Β. Δεσμός στον Κριό 00.17΄στον 7ο
Κλήρος τύχης στον Ταύρο 18.16' στον 7ο
και Βέρτεξ στους Διδύμους 16.06΄στον 8

Έχω διαβάσει τα απίστευτα αλλά άκρη δεν βγάζω γιατί έχω μπερδευτεί.
Μπορείτε να με βοηθήσετε ?
Είμαι δίδυμος με ωροσκόπο Κριό και είναι Σκορπιός με ωροσκόπο Ταύρο

mariamilo
23-04-2008, 01:21 PM
Παιδιά καλή σας μέρα!

εκανα το χάρτη ενός φίλου προχτές κ είδα ότι έχει σχεδόν όλους τους πλανήτες του στον 7, κ αναρωτιόμουν αν μπορούσε κάποιος να μου πεί κάποια πράγματα..

ακμή 7ου έχει στην παρθένο κ εμπεριέχει ζυγό ο 7ος του.
επίσης έχει ήλιο, πλούτωνα, αφροδίτη, κρόνο κ ερμή στον 7.

οι όψεις που σχηματίζουν είναι οι εξής:
κρόνος τρίγωνο σελήνη
κρόνος σύνοδος ήλιος
κρόνος σύνοδος ερμή
κρόνος σύνοδος αφροδίτη
σελήνη τρίγωνο ήλιος
αφροδίτη σύνοδος ήλιος
αφροδίτη τρίγωνο σελήνη
πλούτωνας τρίγωνο σελήνη
πλούτωνας σύνοδος ήλιος

ευχαριστώ εκ των προτέρων!

APOLLO
30-04-2008, 05:14 PM
Καλησπέρα σας.'Εχω μια απορία με τους πλανήτες.Ο 7ος οίκος σχετίζεται με το γάμο και εκεί δεν έχω κανέναν πλανήτη.Ο 7ος βρίσκεται στον υδροχόο.Αυτό σημαίνει ότι δεν υπάρχει γάμος στη ζωή μου;
Ευχαριστώ προκαταβολικά :unsure:

Δεν μπορούμε να δούμε αυτό που ζητάς απο τα στοιχεία που μας δίνεις γιατί είναι ελλειπή. Πρέπει να έχουμε όλο σου τον χάρτη γιατί παίζει ρόλο ο κυβερνήτης του
7ου οίκου αν κάνει όψεις σε τι ζώδιο είναι και γενικά πως κινείται μέσα στον χάρτη σου. Επίσης παίζει ρόλο η Αφροδίτη σου σε ποιο ζώδιο είναι καθώς επίσης και η Σελήνη. Οπότε εαν θέλεις στείλε το ωροσκόπιο σου να σου απαντήσω. Με εκτίμηση ΑPOLLO:bigsmile::cheesy:

Habebe
30-04-2008, 11:56 PM
αδειος 7ος απο 10,55Κριο-12,29Ταυρο (αντρας μ ενα γαμο ηδη στο ενεργητικο )Αιγοκερως με Σεληνη στον Υδροχοο, Αφροδιτη Σκορπιο κ ωροσκοπο Ζυγο

4,58-26,16Υδροχοο( γυναικα μ ενα ηδη γαμο στο ενεργητικο ) Ιχθυες με σεληνη Ζυγο, Αφροδιτη στον Υδροχοο και ωροσκοπο¨Λεων

τι σημαινει μια σχεση αναμεσα τους ?

Αρκει να κοιταμε Αφροδιτη, Σεληνη, Ηλιο και ωροσκοπο?

ισχυει πως οποιος εχει 7ο στον Υδροχοο η σε διπλα ζωδια, σημαινει 2 γαμους?

*Astropeleki*
01-05-2008, 11:52 AM
ισχυει πως οποιος εχει 7ο στον Υδροχοο η σε διπλα ζωδια, σημαινει 2 γαμους?

Σε αυτό, αν κάνεις μια αναζήτηση, θα βρεις πολλά παρόμοια θέματα-συζητησεις στο φόρουμ. :embarrest

APOLLO
02-05-2008, 10:55 AM
νομίζω βρίσκεις τον κυβερνήτη του υδροχόου...

Kατά την Παραδοσιακή Αστρολογία ο κυβερνήτης του Υδροχόου είναι πάντα ο Κρόνος.:bigsmile:

black moon
02-05-2008, 01:38 PM
ισχυει πως οποιος εχει 7ο στον Υδροχοο η σε διπλα ζωδια, σημαινει 2 γαμους?

Διαβασε αυτό (http://www.myhoroscope.gr/75-%EF-%E1%F3%F4%F1%EF%EB%FC%E3%EF%F2-%F3%F4%EF-%F3%F0%DF%F4%E9-%F3%E1%F2/6036-%F4%E5%EB%E9%EA%E1-%E9%F3%F7%F5%E5%E9-%3B.html) και επίσης τις απαντήσεις της κ.Σιμου στην πρώτη σελίδα του ίδιου θεματος που θέτεις το ερωτημα σου.

kaytos anemos
02-05-2008, 04:49 PM
ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ, ΕΧΩ ΕΡΜΗ ΑΦΡΟΔΙΤΗ ΗΛΙΟ ΚΡΟΝΟ ΣΤΟ ΚΡΙΟ ΚΑΙ ΔΙΑ ΣΕΛΗΝΗ ΠΛΟΥΤΩΝΑ ΟΥΡΑΝΟ
ΣΕ ΣΥΝΟΔΟ ΣΤΟΝ ΕΒΔΟΜΟ ,ΤΙ ΣΥΓΚΛΟΝΙΣΤΙΚΟ ΘΑ ΜΠΟΡΟΥΣΑ ΝΑ ΖΗΣΩ

APOLLO
02-05-2008, 07:51 PM
Καλησπέρα σας.'Εχω μια απορία με τους πλανήτες.Ο 7ος οίκος σχετίζεται με το γάμο και εκεί δεν έχω κανέναν πλανήτη.Ο 7ος βρίσκεται στον υδροχόο.Αυτό σημαίνει ότι δεν υπάρχει γάμος στη ζωή μου;
Ευχαριστώ προκαταβολικά :unsure:

Aγαπητέ φίλε ο 7ος οίκος κυβερνάτε παραδοσιακά απο τον Κρόνο. Για αυτό βρές που είναι ο Κρόνος σου σε ποιο ζώδιο και σε ποιο οίκο και τι όψεις κάνει. Το οτι είναι ο κυβερνήτης του 7ου σου ο οίκος δεν σημαίνει οτι δεν θα κάνεις γάμο αλλά
ίσως να είσαι πολύ επιλεκτικός στις επιλογές σου. Επειδή ακολουθώ την παροδοσιακή αστρολογία πιστεύω και ερευνώ τους 7 ιερούς πλανήτες. Ο Ουρανός σαν εξωκρόνιος πλανήτης δεν τον υπολογίζουμε σαν κυβερνήτη του 7ου.Επίσης παίζει ρόλο αν έχεις στον 7ο σου οίκο κάποιον απο τους βασικούς αστεροειδείς, την Παλλάδα, την Ηρα, την Εστία και την Δήμητρα. Μπορούν να σου δώσουν αρκετές πληροφορίες για τον γάμο σου αν υπάρχουν εκεί μέσα. Πάνω απο όλα να θυμάσαι οτι ο γάμος έχει να κάνει και με την αυτογνωσία για τον εαυτόν σου. Για αυτό οσο ποιο πολύ ανεβαίνεις σε συνείδηση τόσο αλλάζεις και το πεπρωμένο σου. Καλό βράδυ:bigsmile::cheesy:

xrin2309
02-05-2008, 07:57 PM
Καλησπερα!
Ηθελα να ρωτήσω αν μπορεί κάποιος να μου πει μερικά πράγματα για τον έβδομο οίκο μου...και να προβέπεται κάποιος γάμος στο μέλλον..(έστω και λίγα καλοδεχούμενα είναι..:embarrest) ο οποίος είναι άδειος..βρίσκεται στους ιχθύες και ο κυβερνήτης των ιχθύων- Ποσειδώνας μου- κάνει τις εξείς όψεις:

τετράγωνο με ήλιο, τετράγωνο με ερμή, τετράγωνο με ωροσκόπο, αντίθεση με μεσουράνημα, τρίγωνο με αφροδίτη, τρίγωνο με άρη.

Επίσης αναρωτιέμαι αν σχετίζεται κάπως με τον 5ο οίκο μου ο οποίος βρίσκεται στον υδροχόο όπου έχω τον Δία ανάδρομο(τρίγωνο ήλιο, τρίγωνο ερμή, τρίγωνο πλούτωνα, εξάγωνο άρη, εξάγωνο ουρανό)...:unsure::cheesy:Ευχαριστώ !

xrin2309
02-05-2008, 09:04 PM
Επίσης ξέχασα να πω...ότι έχω γεννηθεί στισ 23/09/1985, Θεσσαλονίκη, 7:15 το πρωί...
Ευχαριστώ και παλι!:cheesy:

ANGIEM
02-05-2008, 09:26 PM
Επίσης παίζει ρόλο αν έχεις στον 7ο σου οίκο κάποιον απο τους βασικούς αστεροειδείς, την Παλλάδα, την Ηρα, την Εστία και την Δήμητρα. Μπορούν να σου δώσουν αρκετές πληροφορίες για τον γάμο σου αν υπάρχουν εκεί μέσα. Πάνω απο όλα να θυμάσαι οτι ο γάμος έχει να κάνει και με την αυτογνωσία για τον εαυτόν σου. Για αυτό οσο ποιο πολύ ανεβαίνεις σε συνείδηση τόσο αλλάζεις και το πεπρωμένο σου. Καλό βράδυ:bigsmile::cheesy:[/QUOTE]

Γενημένη 21/6/64, 01:30 το πρωί στο Ρέθυμνο της Κρήτης και με έναν γάμο στο ενεργητικό μου προσπαθώ να ανακαλύψω μέσα από τους πλανήτες και τους οίκους μου και φυσικά μέσα απ' όλα αυτά που διαβάζω καθημερινά, αν θα υπάρξει δεύτερος. Με τους παρακάτω οίκους μπορείτε να μου πείτε μιας και ο κυβερνήτης του 7ου μου είναι ο Ζυγός, δηλαδή η Αφροδήτη ?
Ωροσκόπος (Asc) Κριός 24° 54' 30"
Οίκος 2 Ταύρος 28° 14' 38"
Οίκος 3 Δίδυμοι 22° 42' 46"
Οίκος 4 Καρκίνος 14° 53' 28"
Οίκος 5 Λέων 09° 18' 44"
Οίκος 6 Παρθένος 11° 12' 35"
Οίκος 7 Ζυγός 24° 54' 30"
Οίκος 8 Σκορπιός 28° 14' 38"
Οίκος 9 Τοξότης 22° 42' 46"
Μεσουράνημα (MC) Αιγόκερως 14° 53' 28"
Οίκος 11 Υδροχόος 09° 18' 44"
Οίκος 12 Ιχθύς 11° 12' 35"

cancerian
03-05-2008, 10:46 PM
μια απορια : οταν ο ηλιος του Α ατομου βρισκεται πανω στην ακμη του 7ου του Β ατομου αυτο πως χαρακτηριζεται ? ειναι θετικο η αρνητικο ?

ελιζα
04-05-2008, 06:56 AM
καλημερα κι εγω εχω κενο τον 7ο οικο που ειναι στον υδροχοο.ειχα σχεση με ατομο που εχει σεληνη στον ταυρο που ειναι στον 7ο οικο του κι εγω εχω την αφροδιτη μου στον ταυρο υπαρχει περιπτωση γαμου με αυτο το ατομο. ας με βοηθησει καποιος.ευχαριστω

ελιζα
04-05-2008, 07:05 AM
εχω υδροχοο στον 7ο οικο το ατομο που μ ενδιαφερει εχει σεληνη στον ταυρο που ειναι στον εβδομο οικο του κι εγω αφροδιτη στον ταυρο.εγω ορωσκοπο λεων αυτος σκορπιο.θα παντρευτουμε υπαρχει περιπτωση

Pirate Jenny
04-05-2008, 02:24 PM
μια απορια : οταν ο ηλιος του Α ατομου βρισκεται πανω στην ακμη του 7ου του Β ατομου αυτο πως χαρακτηριζεται ? ειναι θετικο η αρνητικο ?

Δεν σε πιστευω, μα καλα εσυ το ρωτας αυτο?
Εννοειται οτι ειναι σουπερ ντουπερ καλο.:bigsmile:

cancerian
04-05-2008, 02:51 PM
Δεν σε πιστευω, μα καλα εσυ το ρωτας αυτο?
Εννοειται οτι ειναι σουπερ ντουπερ καλο.:bigsmile:


ρε συ ! απλα δεν μου αρεσει λιγο το γενογονος οτι κανει αντιθεση με το ac !!!!!!

black moon
04-05-2008, 04:01 PM
ρε συ ! απλα δεν μου αρεσει λιγο το γενογονος οτι κανει αντιθεση με το ac !!!!!!

Και τι να πούν αυτοί που έχουν αντίθεση του ίδιου τους, του Ωροσκόπου με τον Ηλιο τους;Να πάρουν διαζύγιο απ' τον εαυτό τους:toung:;

cancerian
04-05-2008, 06:05 PM
Και τι να πούν αυτοί που έχουν αντίθεση του ίδιου τους, του Ωροσκόπου με τον Ηλιο τους;Να πάρουν διαζύγιο απ' τον εαυτό τους:toung:;

A χα χου χα !!! :bigsmile::bigsmile:

Pirate Jenny
04-05-2008, 08:24 PM
ρε συ ! απλα δεν μου αρεσει λιγο το γενογονος οτι κανει αντιθεση με το ac !!!!!!

Μπαα! Μια χαρα ειναι.Ιδανικη σχεση κατα την γνωμη μου.
Εγω τουλαχιστον,με ακμη εβδομου στον τοξοτη,..δεν υπηρχε ποτε περιπτωση να περασει τοξοτης ετσι..., αδιαφορα.!!
Στο τελος...παντρευτηκα και τοξοτη ( εν-νο-ει-ται!!), του οποιου η ακμη εβδομου κανει συνοδο με τον ηλιο μου,αντιστοιχα.

cancerian
04-05-2008, 08:43 PM
Μπαα! Μια χαρα ειναι.Ιδανικη σχεση κατα την γνωμη μου.
Εγω τουλαχιστον,με ακμη εβδομου στον τοξοτη,..δεν υπηρχε ποτε περιπτωση να περασει τοξοτης ετσι..., αδιαφορα.!!
Στο τελος...παντρευτηκα και τοξοτη ( εν-νο-ει-ται!!), του οποιου η ακμη εβδομου κανει συνοδο με τον ηλιο μου,αντιστοιχα.

κοιτα να δεις!!!!! :nuts:

VAFIKOS
04-05-2008, 10:49 PM
ρε συ ! απλα δεν μου αρεσει λιγο το γενογονος οτι κανει αντιθεση με το ac !!!!!!

και η ερωτηση του πανασχετου, τι ειναι το ac ?:love:

black moon
04-05-2008, 10:54 PM
και η ερωτηση του πανασχετου, τι ειναι το ac ?:love:

Βρε Μαγια μελισσα!Ο Ωροσκόπος είναι:weird:

VAFIKOS
05-05-2008, 12:19 AM
Βρε Μαγια μελισσα!Ο Ωροσκόπος είναι:weird:

ναι, συγνωμη :embarrest !εκανα ενα μπανιο και μου ηρθε...:idea:!με μπερδεψε και το ουδετερο αρθρο...:love::love::love:

ANGIEM
09-05-2008, 10:37 AM
Το ατομο που με ενδιαφέρει έχει Ήλιο στον Σκορπιό και Σελίνη στου Διδύμους,
εγώ αντίστοιχα έχω Ήλιο στους Διδύμους και Σελίνη στον Σκορπιό.
Την ίδια αντιστοιχία έχει και ο Ερμής μας, εγώ Δίδυμοι εκείνος Σκορπιό.
Η δε Σελίνη μου πέφτει στον 7ο οίκο κι εκείνου ο Ήλιος του.
Σχέση εδώ και 3 χρόνια δεν έχει γίνει.
Έχουν γίνει πολλές προσπάθειες απομάκρινσης... μα ούτε κι αυτό πετυχένει.
Μπορεί κάποιος να μου πει τι μπορεί να σημαίνου όλα αυτά ?
Αντιλαμβάνομαι αλλά πολύ γενικά.
Το δε μεσουράνημα μας είναι και των δύο στον Αιγόκερω...
Ποιος θα με βοηθήσει ?

imo
22-09-2008, 04:58 PM
αχ αχ αχ, έχω μία 1000χτυπημένη σελήνη στον 7ο οίκο(Διδύμους),όσες όψεις κάνει αντιθέσεις είναι(ουφ), τον Χείρωνα στον 7ο(Καρκίνος) και τον Δία στον 7ο(Διδύμους).. Δύσκολα τα πράγματα μου φαίνονται, γενικά όσα δείγματα σχέσεων έχω κάνει, δεν έχει στεριώσει τίποτα και πάρα πάρα πολλά περίεργα άτομα.να ετοιμάσω τις πλερέζες;!!

annakriari
23-09-2008, 10:48 AM
γειά σας!!! στον έβδομο οίκο έχω σκορπιό και επίσης τους πλανήτες λίλιθ και πλούτωνα... πώς μπορεί αυτό να επηρεάζει τον τομέα του γάμου ή γενικότερα των σχέσεων??? σας ευχαριστώ εκ των προτέρων!

WHITE.HORSE
10-10-2008, 02:35 PM
Αγαπητά μέλη

Σίγουρα το σύνολο του χάρτη θα παίξει ρόλο, όπως ειπώθηκε. Επίσης, για την γυναίκα, θα μετρήσει και ο Ήλιος (σύζυγος) ενώ για τον άντρα η Σελήνη (η σύζυγος).
Η ακμή του 7ου στον Υδροχόο, έχει τον Κρόνο και τον Ουρανό ως κυβερνήτες. Εξετάζετε πού έχουν πάει, τι όψεις κάνουν και γενικά την εικόνα τους. Οι πλανήτες μέσα στον 7ο οίκο, φέρνουν πληροφορίες για την κατάσταση του γάμου, ή στοιχεία περιγραφής του συζύγου. Όχι τον αριθμό των γάμων.

φιλικά
Λίλιαν Σίμου


Σε αυτό πάνω έχω να ρωτήσω πως εγώ έχω έναν άδειο 7ο οίκο από πλανήτες .. τον 7ο οικο στους ιχθύες και μου είπαν πως επειδή είναι διπλό ζώδιο δύο τεινά θα συμβούν ή είμαι υποψήφια για διαζύγιο ή θα πάρω άντρα που έχει διαζύγιο στο ενεργητικότου ή χωρισμό από μακροχρόνια σχέση ..
δεν ισχύει ??

colibri
10-10-2008, 02:45 PM
Σε αυτό πάνω έχω να ρωτήσω πως εγώ έχω έναν άδειο 7ο οίκο από πλανήτες .. τον 7ο οικο στους ιχθύες και μου είπαν πως επειδή είναι διπλό ζώδιο δύο τεινά θα συμβούν ή είμαι υποψήφια για διαζύγιο ή θα πάρω άντρα που έχει διαζύγιο στο ενεργητικότου ή χωρισμό από μακροχρόνια σχέση ..
δεν ισχύει ??

Όχι καλή μου δεν ισχύει.... Θα σου πρότεινα να διαβάσεις καλά το ζώδιο των ιχθύων για να δεις πως λειτουργείς εσύ σε μια μακροχρόνια σχέση, σε γάμο, με τους εχθρούς σου με δικαστικούς αντιπάλους κτλ, μπορεί να σε βοηθήσει να ξεκαθαρίσεις τι θέλεις και τέτοια πράγματα. Και μόνο αυτά.

WHITE.HORSE
10-10-2008, 02:59 PM
καλή μου Σέβη πληροφορίες τέτοιου τύπου μπορεί να αντλήσει κανείς απο το γεννέθλιο χαρτι του .?? δηλαδή αν κάποιος κάνει 2 γάμο ή αν θα χωρίσει ? ή να θα πάρει άτομο ήδη διαζευγμένο ?

ΔΕΣΠΟΙΝΑ ΚΟΥΚΙ
10-10-2008, 03:04 PM
Σε αυτό πάνω έχω να ρωτήσω πως εγώ έχω έναν άδειο 7ο οίκο από πλανήτες .. τον 7ο οικο στους ιχθύες και μου είπαν πως επειδή είναι διπλό ζώδιο δύο τεινά θα συμβούν ή είμαι υποψήφια για διαζύγιο ή θα πάρω άντρα που έχει διαζύγιο στο ενεργητικότου ή χωρισμό από μακροχρόνια σχέση ..
δεν ισχύει ??

Απο το συνολο του ωροσκοπιου μας θα δουμε αν εχουμε προδιαθεση για διαζυγιο αγαπητο μελος,που εχουμε την σεληνη μας ,τον ωροσκοπο,την ακμη του 7ου και αλλα σημεια ,αν ειναι σε διπλα ζωδια [ιχθεις,διδυμοι]
Τα μελη που ξερουν περισσοτερα ισως σου πουνε:bigsmile:
Τωρα αν ο 7ος σου ειναι αδειος απο πλανητες δεν εχει καμια σημασια και ο δικος μου αδειος ειναι και ειμαι 29 ετη παντρεμενη:nuts:.
Οπως οτι εχω και σε διπλο ζωδιο την σεληνη μου [διδυμους]βλεπεις λοιπον οτι δεν πρεπει να βγαζουμε συμπερασματα ετσι... και να αγχωνεσαι χωρις λογο;:bigsmile:

φιλικα Δεσποινα κουκι:bigsmile:

WHITE.HORSE
10-10-2008, 03:08 PM
Κάτι ακόμη ας απαντήσει όποιος θέλει ..
το φόρουμ είναι τεράστιο ...
χάνομαι ..
θέλω να μελετήσω την συναστρία δύο ατόμων
στο φόρουμ μας στην αρχική σελίδα έχει στο δεξί πλάι δύο επιλογές
τον σύνθετο χάρτι και την ερωτική συναστρία
τι από τα δύο πρέπει να δω ?

και ενώ στον σύνθετο χάρτι πχ μου βγάζει τον ήλιο μου σε σύνοδο με την σελήνη του
στον χάρτι της ερωτικής συναστρίας μου λέει ότι ο ήλιος μου έιναι σε τετράγωνο με την σελήνη του

τι παίζει ? μπερδεύτικα

colibri
10-10-2008, 03:09 PM
καλή μου Σέβη πληροφορίες τέτοιου τύπου μπορεί να αντλήσει κανείς απο το γεννέθλιο χαρτι του .?? δηλαδή αν κάποιος κάνει 2 γάμο ή αν θα χωρίσει ? ή να θα πάρει άτομο ήδη διαζευγμένο ?

Η ερμηνεία του αστρολογικού χάρτη στα θέματα προβλέψεων δεν μπορεί να είναι δυστυχώς ακριβής σε μεγάλο βαθμό. Ό,τι ενδειξεις υπάρχουν είναι δυνατόν και να μην πραγματοποιηθούν ποτέ... Και αυτό γιατί τα γεγονότα δεν τα προκαλούν τα άστρα αλλά εμείς, με τις επιλογές μας και τον χαρακτήρα μας και εμείς επειδή διαρκώς εξελισσόμαστε δεν μπορούμε να δένουμε κάτι κόμπο ότι έτσι θα γίνει. Εντάξει? Οπότε μην σε επηρεάζουν κάτι τέτοια και μην ξεχνάς ότι αν θέλεις να χωρίσεις ο μόνος που θα το αποφασίσει είναι η καρδιά σου.

skorpion
10-10-2008, 04:27 PM
Κάτι ακόμη ας απαντήσει όποιος θέλει ..
το φόρουμ είναι τεράστιο ...
χάνομαι ..
θέλω να μελετήσω την συναστρία δύο ατόμων
στο φόρουμ μας στην αρχική σελίδα έχει στο δεξί πλάι δύο επιλογές
τον σύνθετο χάρτι και την ερωτική συναστρία
τι από τα δύο πρέπει να δω ?

και ενώ στον σύνθετο χάρτι πχ μου βγάζει τον ήλιο μου σε σύνοδο με την σελήνη του
στον χάρτι της ερωτικής συναστρίας μου λέει ότι ο ήλιος μου έιναι σε τετράγωνο με την σελήνη του

τι παίζει ? μπερδεύτικα

ΜΕσω της συναστριας μελεταμε τις αλληλεπιδρασεις μεταξυ 2 ατομων....ο συνθετος δειχνει τη σχεση σαν ενα ξεχωριστο ων,τη δυναμικη της....Αποψη μου ειναι πως πρωτα πρεπει να δεις τη συναστρια και μετα να ριξεις και μια ματια στο συνθετο

WHITE.HORSE
13-10-2008, 11:47 AM
ΜΕσω της συναστριας μελεταμε τις αλληλεπιδρασεις μεταξυ 2 ατομων....ο συνθετος δειχνει τη σχεση σαν ενα ξεχωριστο ων,τη δυναμικη της....Αποψη μου ειναι πως πρωτα πρεπει να δεις τη συναστρια και μετα να ριξεις και μια ματια στο συνθετο




Δηλ. για να καταλάβω ως αλληλεπίδραση μεταξύ των 2 ο ήλιος μου τετραγωνίζει την σελήνη του ... πολλύ δύσκολή όψη... άρα κάτι σταματάει την σχέση ??

ενώ στον σύνθετο ο ήλιος μου σε σύνοδο με την σελήνη του .. πολύ καλή όψη .. η σχέση έχει προοπτική ??


τι ισχύει ?? πως ερμηνεύεται αυτό το θέμα ??

WHITE.HORSE
16-10-2008, 11:48 AM
Καλημέρα!


να κάνω άλλη μια ερώτηση ??
το άτομο που με ενδιαφέρει έχει ακμή του 7ου στον Λεων ,
επίσης στον 7ο οίκο έχει τους κατωθι πλανήτες ,
ήλιο , σελήνη , ερμή , αφροδίτη , ουρανο , πλούτωνα , κ β.δεσμό (σχεδόν τα πάντα )
αυτό το φαινόμενο λέγετε πολυαστρία αν δεν κάνω λάθος πως ερμηνεύεται ως φαινόμενο στην συγκεκριμένη περίπτωση ?
τι στοιχεία δειχνει για τον γαμο του ? έχει κάνει ήδη έναν ..
9ο οικο στον Σκορπιό επισης έχει ποσειδώνα στον Σκορπίο σε οικο 8ο

έχει μεσουράνημα στον Τοξότη (ήλιος μου)



σεληνη , Β.Δ. , αφροδίτη κ πλουτωνα ολοι στην Παρθένο (ωροσκόπος μου)

επίσης η αφροδίτη του κάνει εξάγωνο με τον ΒΔ μου

και εγώ έχω κρόνο στον λεων (ηλιος του)

αυτά .. για την ώρα ένα ένα θα τα ρωτάω γιατί μπερδεύομαι και γω



φιλικά πάντα ... για να μαθαίνω :))

ΔΕΣΠΟΙΝΑ ΚΟΥΚΙ
16-10-2008, 12:42 PM
Καλημέρα!


να κάνω άλλη μια ερώτηση ??
το άτομο που με ενδιαφέρει έχει ακμή του 7ου στον Λεων ,
επίσης στον 7ο οίκο έχει τους κατωθι πλανήτες ,
ήλιο , σελήνη , ερμή , αφροδίτη , ουρανο , πλούτωνα , κ β.δεσμό (σχεδόν τα πάντα )
αυτό το φαινόμενο λέγετε πολυαστρία αν δεν κάνω λάθος πως ερμηνεύεται ως φαινόμενο στην συγκεκριμένη περίπτωση ?
τι στοιχεία δειχνει για τον γαμο του ? έχει κάνει ήδη έναν . :))

Αγαπητο μελος σε αυτο το θεμα που γραφεις αν διαβασεις τον τιτλο λεει Γαμος και αδειος 7ος οικος :blink:
Εσυ... με ολο το θαρρος, μας παραθετεις εδω 6 πλανητες στον 7ο :nuts:
φιλικα

WHITE.HORSE
16-10-2008, 02:27 PM
Αγαπητο μελος σε αυτο το θεμα που γραφεις αν διαβασεις τον τιτλο λεει Γαμος και αδειος 7ος οικος :blink:
Εσυ... με ολο το θαρρος, μας παραθετεις εδω 6 πλανητες στον 7ο :nuts:
φιλικα


Nαι σωστή η παρατήρηση κα Κουκι ...
όλοι μιλούσαν για τον 7ο οικο και παρασύρθηκα ... παρ 'αυτα ....
που να το ρωτήσω το θέμα μου ??? βοηθήστε με μπορείτε ??

αν και τώρα που το ξαναβλέπω το ποστ όλοι μιλάνε γενικά για τον 7ο οίκο άλλοι με άδειο και άλλοι με γεμάτο 7ο οικο ... οκ ο δικός μου είναι παραγεμισμένος ...:cheesy: τι να κάνω τώρα :love:

παιδιά μπορεί κανείς να βοηθήσει ??


φιλικά πάντα !!

krystalaki
16-10-2008, 02:36 PM
Kronos ston 7o oiko ti simainei?

annakriari
16-10-2008, 02:57 PM
γειά σας και πάλι!!! υποβάλλω ξανά την ερώτησή μου σε περίπτωση που κανεις δεν την έχει δει...
στον 7ο οίκο έχω πλούτωνα και λίλιθ στον σκορπιό, ακμή του 7ου και πάλι στον σκορπιό... τί μπορεί να σημαίνει αυτό???:embarrest ευχαριστώ!!!

leoma
16-10-2008, 03:11 PM
γειά σας και πάλι!!! υποβάλλω ξανά την ερώτησή μου σε περίπτωση που κανεις δεν την έχει δει...
στον 7ο οίκο έχω πλούτωνα και λίλιθ στον σκορπιό, ακμή του 7ου και πάλι στον σκορπιό... τί μπορεί να σημαίνει αυτό???:embarrest ευχαριστώ!!!

Σημαίνει ότι έχεις ωροσκόπο Ταύρο :bigsmile:

Πέρα από την πλάκα, σε παλαιότερο ποστ σε άλλο θέμα έχεις παραθέσει τα στοιχεία γέννησής σου που σε βγάζουν με ωροσκόπο Κριό



Παλιό post 29-09-08, 22:10 [11]
Re: Σχετικά με το επάγγελμα...
χαίρεται!!!

θα ήθελα να κάνω κι εγώ μια ερωτησούλα πάνω στα επαγγελματικά... αν και σπουδάζω φιλολογία αυτόν τον καιρό, μπορώ να πω, όπως κι η φίλη stabie, ότι μου αρέσουν πολλά πράγματα ταυτόχονα και δυσκολέυτηκα αρκετά στο να πάρω ορισμένες αποφάσεις... εκτός από τις σπουδές μου με ενδιαφέρει επίσης και ό,τι έχει σχέση με καλλιτεχνικά... και όχι μόνο...

θα ήθελα απλά να μου πείτε τί κλίσεις τυχαίνει να έχω σύμφωνα με τον γενέθλιο χάρτη και τί επαγγέλματα θα μου ταίριαζαν περισσότερο... είμαι γεννημένη στις 25/3/1990, στις 7:20 το πρωί στη sochi ρωσσίας...

(έτσι για να ξέρεις ότι είσαι φακελωμένη:embarrest)

starfish
16-10-2008, 03:11 PM
γειά σας και πάλι!!! υποβάλλω ξανά την ερώτησή μου σε περίπτωση που κανεις δεν την έχει δει...
στον 7ο οίκο έχω πλούτωνα και λίλιθ στον σκορπιό, ακμή του 7ου και πάλι στον σκορπιό... τί μπορεί να σημαίνει αυτό???:embarrest ευχαριστώ!!!

Οτι αντιμετωπιζεις τα θεματα του 7ου [γαμος, συνεργασιες, εταιροι, εχθροι κλπ] με καθαρα Σκορπισιο τροπο. :bigsmile:

giannas
16-10-2008, 03:13 PM
γειά σας και πάλι!!! υποβάλλω ξανά την ερώτησή μου σε περίπτωση που κανεις δεν την έχει δει...
στον 7ο οίκο έχω πλούτωνα και λίλιθ στον σκορπιό, ακμή του 7ου και πάλι στον σκορπιό... τί μπορεί να σημαίνει αυτό???:embarrest ευχαριστώ!!!

http://www.myhoroscope.gr/16-%F0%EB%E1%ED%DE%F4%E5%F2-%EA%E1%E9-%F0%EB%E1%ED%E7%F4%EF%E5%E9%E4%E5%DF%F2/5420-%E7-%F3%E7%EC%E1%F3%DF%E1-%F4%EF%F5-%F0%EB%EF%FD%F4%F9%ED%E1-%F3%F4%EF%F5%F2-%EF%DF%EA%EF%F5%F2.html
Να ξαχνουμε και λιγο στο forum ετσι??????

annakriari
16-10-2008, 04:11 PM
Οτι αντιμετωπιζεις τα θεματα του 7ου [γαμος, συνεργασιες, εταιροι, εχθροι κλπ] με καθαρα Σκορπισιο τροπο. :bigsmile:

αυτό το σκορπίσιο πάντως δεν το κατάλαβα...:embarrest

annakriari
16-10-2008, 04:16 PM
Σημαίνει ότι έχεις ωροσκόπο Ταύρο :bigsmile:

Πέρα από την πλάκα, σε παλαιότερο ποστ σε άλλο θέμα έχεις παραθέσει τα στοιχεία γέννησής σου που σε βγάζουν με ωροσκόπο Κριό



(έτσι για να ξέρεις ότι είσαι φακελωμένη:embarrest)

όντως έχω ωροσκόπο ταύρο...(τουλάχιστον αυτό μου βγάζει όταν βάζω τα στοιχεία μου... - παλαιότερα, τη μια έβγαινε ιχθύς, την άλλη κριός και την τρίτη ταύρος... και σε άλλες ιστοσελίδες που είχα ψάξει... -αλλά και η ώρα είναι λίγο περίεργη γιατί όταν γεννήθηκα -7:21- γύρισαν την ώρα μπροστά -άρα 8:21-... τέλος πάντων πολύ μπέρδεμα...:wacko:)

ευχαριστώ και την γιάννα και όλους σας για τις απαντήσεις...:cheesy:

WHITE.HORSE
17-10-2008, 08:53 AM
καλημέρα !!

εγώ όπως πάντα πρωινή στην παρέα .. παιδία εμένα γιατί δεν με βοηθάει κανείς ??

:love::dizzy::dizzy:

είδα κάποια πράγματα για την πολυαστρία .. ότι έβγαλε δηλαδή η αναζήτηση .. πρέπει να έθεσα και εκεί το ερωτημά μου αλλά δεν έλαβα απάντηση ..



φιλικά πάντα .!

Μητσάκος
17-10-2008, 08:58 AM
καλημέρα !!

εγώ όπως πάντα πρωινή στην παρέα .. παιδία εμένα γιατί δεν με βοηθάει κανείς ??

:love::dizzy::dizzy:

είδα κάποια πράγματα για την πολυαστρία .. ότι έβγαλε δηλαδή η αναζήτηση .. πρέπει να έθεσα και εκεί το ερωτημά μου αλλά δεν έλαβα απάντηση ..



φιλικά πάντα .!
Καλημέρα! :bigsmile:
Ποιο είναι το ερώτημά σου :unsure:

WHITE.HORSE
17-10-2008, 09:02 AM
Καλημέρα!


να κάνω άλλη μια ερώτηση ??
το άτομο που με ενδιαφέρει έχει ακμή του 7ου στον Λεων ,
επίσης στον 7ο οίκο έχει τους κατωθι πλανήτες ,
ήλιο , σελήνη , ερμή , αφροδίτη , ουρανο , πλούτωνα , κ β.δεσμό (σχεδόν τα πάντα )
αυτό το φαινόμενο λέγετε πολυαστρία αν δεν κάνω λάθος πως ερμηνεύεται ως φαινόμενο στην συγκεκριμένη περίπτωση ?
τι στοιχεία δειχνει για τον γαμο του ? έχει κάνει ήδη έναν ..
9ο οικο στον Σκορπιό επισης έχει ποσειδώνα στον Σκορπίο σε οικο 8ο

έχει μεσουράνημα στον Τοξότη (ήλιος μου)



σεληνη , Β.Δ. , αφροδίτη κ πλουτωνα ολοι στην Παρθένο (ωροσκόπος μου)

επίσης η αφροδίτη του κάνει εξάγωνο με τον ΒΔ μου

και εγώ έχω κρόνο στον λεων (ηλιος του)

αυτά .. για την ώρα ένα ένα θα τα ρωτάω γιατί μπερδεύομαι και γω



φιλικά πάντα ... για να μαθαίνω :))


το παραπάνω !! μια ερωτησούλα !!

φιλικά πάντα

Μητσάκος
17-10-2008, 09:20 AM
το παραπάνω !! μια ερωτησούλα !!

φιλικά πάντα
Α, είπα και εγώ ότι ήταν κάτι δύσκολο. Ευτυχώς θες μόνο μια σχεδόν πλήρη ανάλυση συναστρίας χωρίς να δίνεις και όλα τα στοιχεία :nuts:

Πάντως, εγώ τύπο με Πλούτωνα και Ουρανό στον 7ο δεν θα τον ήθελα για συνέταιρο :laugh:

WHITE.HORSE
17-10-2008, 09:25 AM
Α, είπα και εγώ ότι ήταν κάτι δύσκολο. Ευτυχώς θες μόνο μια σχεδόν πλήρη ανάλυση συναστρίας χωρίς να δίνεις και όλα τα στοιχεία :nuts:



Πάντως, εγώ τύπο με Πλούτωνα και Ουρανό στον 7ο δεν θα τον ήθελα για συνέταιρο :laugh:



ερωτησούλα δεν είπα !!! :bigsmile::love:

οχι εντάξει δεν θέλω να είμαι υπερβολική απλά το να έχει κανείς τόσους πλανητες στον 7ο τι δείχνει για τον χαρακτήρα του

και αυτό με τον ουρανό και τον πλούτωνα τι εννοείς ??

φιλικά πάντα


παντως αν θες παραπάνω στοιχεία με ημερομηνίες ευχαρίστως ..

giannas
17-10-2008, 09:36 AM
Αυτο που θελει να πει μαλλον ο Μητσακος ειναι οτι αυτη η γενια γυρω στο 1965 επειδη εχει αυτη την συνοδο πλουτωνα-ουρανου ειναι ανθρωποι που γενικα κανουν ριζικες αλλαγες αναλογα τον οικο που πεφτει αυτη η συνοδος.Στην συγκεκριμενη περιπτωση επειδη πεφτει στον 7 δειχνει εναν ανθρωπο που δυσκολα μπορει να συναψει σχεσεις και να τις διατηρησει.Απο την αλλη με τοσους προσωπικους πλανητες μεσα στον 7 η σταση του απεναντι στους αλλους γενικα ειναι μεταβλητη αναλογα την διαθεση του και ετσι τον κανουν να μηνμπορει να δωσει σιγουρια στους τριτους.
Επεισης μην ξεχνας οτι εχει ωροσκοπο υδροχοο που θελει να εχει πιο ελευθερες και απροσωπες σχεσεις και οτι απο την πολυαστρια του 7 περναει και ο κρονος ο τρανζιτ!!!

WHITE.HORSE
17-10-2008, 09:46 AM
Αυτο που θελει να πει μαλλον ο Μητσακος ειναι οτι αυτη η γενια γυρω στο 1965 επειδη εχει αυτη την συνοδο πλουτωνα-ουρανου ειναι ανθρωποι που γενικα κανουν ριζικες αλλαγες αναλογα τον οικο που πεφτει αυτη η συνοδος.Στην συγκεκριμενη περιπτωση επειδη πεφτει στον 7 δειχνει εναν ανθρωπο που δυσκολα μπορει να συναψει σχεσεις και να τις διατηρησει.Απο την αλλη με τοσους προσωπικους πλανητες μεσα στον 7 η σταση του απεναντι στους αλλους γενικα ειναι μεταβλητη αναλογα την διαθεση του και ετσι τον κανουν να μηνμπορει να δωσει σιγουρια στους τριτους.
Επεισης μην ξεχνας οτι εχει ωροσκοπο υδροχοο που θελει να εχει πιο ελευθερες και απροσωπες σχεσεις και οτι απο την πολυαστρια του 7 περναει και ο κρονος ο τρανζιτ!!!



απεναντίας θα έλεγα μου κάνει εντύπωση με πόσο σθένος και σταθερότητα αντιμετωπίζε τα πάντα .. και όσον αφορά τον υδροχόο και γω για ανάλαφρο τον έχω αλλά στον συγκεκριμένο άτομο το μόνο που φέρνει είναι μόνο πραγματικά εφευρετικές ιδέες

φιλικά πάντα

Μητσάκος
17-10-2008, 09:56 AM
απεναντίας θα έλεγα μου κάνει εντύπωση με πόσο σθένος και σταθερότητα αντιμετωπίζε τα πάντα .. και όσον αφορά τον υδροχόο και γω για ανάλαφρο τον έχω αλλά στον συγκεκριμένο άτομο το μόνο που φέρνει είναι μόνο πραγματικά εφευρετικές ιδέες

φιλικά πάντα

"¶λλα τα μάτια του λαγού κι άλλα της κουκουβάγιας" :bigsmile:

WHITE.HORSE
17-10-2008, 10:15 AM
"¶λλα τα μάτια του λαγού κι άλλα της κουκουβάγιας" :bigsmile:

μην με ρίχνεις έτσι .. τι θες να πεις πρωι πρωι :embarrest:bigsmile:

φιλικα πάντα

Pirate Jenny
17-10-2008, 10:23 AM
Επειδή είναι λαγός στο κινέζικο το λέει. Αμα δεν παινέψεις το σπίτι σου...καταλαβαίνεις τώρα..

Ναι ναι ξερω:offtopic: συγνώμη :bigsmile:

tigre
21-10-2008, 01:41 AM
η ακμη του 7 ου στο λεοντα κυβερνητης ο ηλιος
μπορει να σημαινει οτι ο συζυγος θα εχει στοιχεια του πατερα μας??γιατι αν δε κανω λαθος ο ηλιος εκτος απο το συζυγο δε δειχνει κ το πατερα μας.......
οι σημαντικες οψεις ηλιος συνοδος ερμη κ εξαγωνο δια..............
βγαλτε ακρη τωρα...............ουφ

giannas
21-10-2008, 07:54 AM
η ακμη του 7 ου στο λεοντα κυβερνητης ο ηλιος
μπορει να σημαινει οτι ο συζυγος θα εχει στοιχεια του πατερα μας??γιατι αν δε κανω λαθος ο ηλιος εκτος απο το συζυγο δε δειχνει κ το πατερα μας.......
οι σημαντικες οψεις ηλιος συνοδος ερμη κ εξαγωνο δια..............
βγαλτε ακρη τωρα...............ουφ

Αρχικα ο λεοντας στην ακμη του 7 δειχνει οτι γενικα οι συνεργατες σου αλλα και ο συζηγος θελεις να εχουν στοιχεια λεοντα δηλαδη να ειναι ανθρωποι με διακρισεις, γενναιοδωρια ,τιμιοτητα,να τους σεβοντε και να τους θαυμαζουν,γεννημενοι ηγετες.Ο ηλιος στους ιχθυς αλλα και στον 2?(δεν ειμαι σιγουρη διορθωσε αν κανω λαθος) δειχνει οτι θελεις να σου δινουν συναισθηματικη και οικονομικη ασφαλεια αλλα λογω ιχθιων αυτο δεν ειναι εφεικτο αφου το ζωδιο ειναι φυση μεταβλητη και επομενως ανασφαλης και ασταθης.Ειναι ομως ανθρωποι διεσθητικοι και ευαισθητοι που πολλες φορες η σκεψη δεν μπορει να ειναι συγκεντρωμενη ειδικα αν υπαρχει συνοδος μικροτερη απο 8,50 μοιρες με τον ερμη.Το εξαγωνο με τον δια τους κανει να μπορουν να αναπτυξουν τις θεωριτικο κομματι τους και τους δινει ενα εμφυτο πνευματικο πλουτο.

ZDL
21-10-2008, 12:56 PM
Εγώ δεν έχω πλανήτες στον 4ο, στον 5ο και στον 7ο οίκο. Είναι πολύ κακό αυτό; Τι σημαίνει;

leoma
21-10-2008, 01:15 PM
Εγώ δεν έχω πλανήτες στον 4ο, στον 5ο και στον 7ο οίκο. Είναι πολύ κακό αυτό; Τι σημαίνει;

Τίποτα δεν είναι "κακό". Απλά κοιτάζεις τη συμπεριφορά των κυβερνητών αυτών των οίκων (ζώδιο, οίκο, όψεις) για συμπεράσματα.

cancerian
21-10-2008, 01:26 PM
Εγώ δεν έχω πλανήτες στον 4ο, στον 5ο και στον 7ο οίκο. Είναι πολύ κακό αυτό; Τι σημαίνει;


Δεν υπαρχει κακο και καλο στην αστρολογια . Υπαρχουν τασεις .... Αφηστε την κινδυνολογια και την θυματοποιηση και ενημερωθειτε για το τι πρεσβευει η Αστρολογια .

MARIA1982
21-10-2008, 09:02 PM
εχω μπερδευτη με τον 7 οίκο! δεν εχω εκει πλανητη,ειναι στον κριο και ο αρης μου ειναι στο 2 οίκο στο σκορπιο μαζι με το δια! ειναι καλο αυτό η να πάρω θέση στο ράφι?!!!!!!

cancerian
21-10-2008, 09:15 PM
εχω μπερδευτη με τον 7 οίκο! δεν εχω εκει πλανητη,ειναι στον κριο και ο αρης μου ειναι στο 2 οίκο στο σκορπιο μαζι με το δια! ειναι καλο αυτό η να πάρω θέση στο ράφι?!!!!!!


Αγαπητη ΜΑΡΙΑ1982

Xωρις να ισχυει φυσικα ....αν σου πει καποιο μελος οτι " Nαι θα παρεις θεση στο ραφι ", η επομενη σκεψη σου ποια θα ειναι ? (ειμαι πολυ περιεργος ...)

με εκτιμηση
Cancerian

giannas
21-10-2008, 09:22 PM
εχω μπερδευτη με τον 7 οίκο! δεν εχω εκει πλανητη,ειναι στον κριο και ο αρης μου ειναι στο 2 οίκο στο σκορπιο μαζι με το δια! ειναι καλο αυτό η να πάρω θέση στο ράφι?!!!!!!

Γιατι ειναι κακο?Απλα θα ειναι ενας φασαριοζος (λιγη φωνη ,λιγος καυγας ,λιγη κτητικοτητα)γαμος με αρκετη οικονομικη επιφανεια αν δεν κανει ο αρης ή ο διας δυσκολες οψεις να δειχνει απωλιες και λιγη συναισθηματικη ανασφαλεια.Και προσοχη τα βαζα ,ο αρης στον 2 ξεσπαει σε αντικειμενα!!!!!:bigsmile:

Μητσάκος
21-10-2008, 10:11 PM
εχω μπερδευτη με τον 7 οίκο! δεν εχω εκει πλανητη,ειναι στον κριο και ο αρης μου ειναι στο 2 οίκο στο σκορπιο μαζι με το δια! ειναι καλο αυτό η να πάρω θέση στο ράφι?!!!!!!
Πάρε θέση στο ράφι, ολοταχώς και μην κουνηθείς από εκεί :bigsmile:

(Ορίστε cancerian, το είπα. Για να δούμε τι θα πει τώρα)

Πάντως MARIA1982, αν ο Δίας και ο ¶ρης σου δεν κάνουν άσχημες όψεις και προσέχεις λίγο, σίγουρα δεν πρόκειται κανένας υποψήφιος γαμπρός να σου φάει την ...προίκα –απεναντίας :nuts:

KALIANA
22-10-2008, 03:22 PM
καλησπέρα !
διάβαζα το θέμα και ήθελα να ρωτήσω για να δω αν κατάλαβα καλά:unsure:
όταν ο 7 είναι άδειος κοιτάμε τον κυβερνήτη του οικου που έχει ακμή ο 7?παράδειγμα εμένα είναι άδειος ο 7 και η ακμή είναι στους ιχθείς κοιτάζω που είναι ο ποσειδώνας και ο δίας? ο ποσειδώνας είναι στον τοξότη στον 4 και ο δίας στον τοξότη στον 3οικο. πως θα τα εμηνεύσω αυτά?
και επισης κοίταζω και τον ήλιο ? (καρκίνος στον 11) και συνδυαστικά αυτά θα μου δώσουν πληροφορίες ?
χίλια συγγνώμη για το μεγάλο κείμενο και τις πολλές ερωτησεις:embarrest
ευχαριστώ για την όποια βοήθεια
φιλιά

pleiada
23-10-2008, 09:50 PM
Γεια σας και απο εμένα. Και εγω είμαι καινουργια και θα ηθελα τη βοηθεια σας, γιατι φυσικά και εγω μπερδεύτηκα. ¶δειος 7ος οίκος στον Τοξότη, Δίας στον Καρκίνο στον 1ο οίκο ανάδρομος αφροδίτη στο ζυγό (5ος οίκος), Σελήνη στον Ταύρο (11 οίκος) και ζώδιο στον Σκορπιό (5ος οίκος). Όψεις Δία τρίγωνο με Ουρανό, Ηλιο, εξάγωνο με σελήνη και τετράγωνο με αφροδίτη. Τι γίνεται?

black moon
23-10-2008, 10:18 PM
Αυτό που εγω δεν μπορω να καταλάβω ειναι γιατί όλους τους μπερδεύει ο 7ος οίκος, την στιγμή που ειναι ο μόνος πανω στον οποίο εχουν συζητηθεί 25 σελίδες, για να μην αναφέρουμε και τα υπόλοιπα παρεμφερή θέματα που εχουν συζητηθεί στους εραστες της αστρολογίας. http://www.clicksmilies.com/s1106/fragend/confused-smiley-001.gif Προσπαθήσατε να ξεμπερδευτείτε διαβάζοντας και τις 25 σελίδες αυτης τις συζήτησης, ή σας φανήκαν πολλές εν τέλει? Τα θέματα περι γάμου, 7ου οικου και Αφροδίτης που κυκλοφορούν στο :horoscope: τα εξαντλήσατε ? Τέλος, οι οίκοι ειναι συνέχεια ο ενας του άλλου....δείχνουν ας πουμε απο που έρχεσαι και που πάς, ειναι μια αλυσίδα. Πέφτοντας κατευθείαν πανω στον 7ο, δεν νομιζω να βγάλει κανεις κάποιο αξιόπιστο συμπέρασμα. Κι αυτο το λεω γιατι συχνά παρατηρώ μια κίνηση απο το "ώρα να συστηθούμε" στο "Γάμος και άδειος 7ος οίκος" και μου έρχεται στο μυαλό η φράση "χαίρω πολύ, θες να παντρευτούμε?" :nuts: :embarrest
Καλό ειναι να τα πάρουμε με την σειρά. Και ο 2ος και ο4ος πχ παίζουν πολύ σπουδαίο ρόλο στα θέματα του 7ου. Γιατι να μας απασχολεί μόνο αυτός τοσο λοιπόν ?

KALIANA
23-10-2008, 11:16 PM
Αυτό που εγω δεν μπορω να καταλάβω ειναι γιατί όλους τους μπερδεύει ο 7ος οίκος, την στιγμή που ειναι ο μόνος πανω στον οποίο εχουν συζητηθεί 25 σελίδες, για να μην αναφέρουμε και τα υπόλοιπα παρεμφερή θέματα που εχουν συζητηθεί στους εραστες της αστρολογίας. http://www.clicksmilies.com/s1106/fragend/confused-smiley-001.gif Προσπαθήσατε να ξεμπερδευτείτε διαβάζοντας και τις 25 σελίδες αυτης τις συζήτησης, ή σας φανήκαν πολλές εν τέλει? Τα θέματα περι γάμου, 7ου οικου και Αφροδίτης που κυκλοφορούν στο :horoscope: τα εξαντλήσατε ? Τέλος, οι οίκοι ειναι συνέχεια ο ενας του άλλου....δείχνουν ας πουμε απο που έρχεσαι και που πάς, ειναι μια αλυσίδα. Πέφτοντας κατευθείαν πανω στον 7ο, δεν νομιζω να βγάλει κανεις κάποιο αξιόπιστο συμπέρασμα. Κι αυτο το λεω γιατι συχνά παρατηρώ μια κίνηση απο το "ώρα να συστηθούμε" στο "Γάμος και άδειος 7ος οίκος" και μου έρχεται στο μυαλό η φράση "χαίρω πολύ, θες να παντρευτούμε?" :nuts: :embarrest
Καλό ειναι να τα πάρουμε με την σειρά. Και ο 2ος και ο4ος πχ παίζουν πολύ σπουδαίο ρόλο στα θέματα του 7ου. Γιατι να μας απασχολεί μόνο αυτός τοσο λοιπόν ?





:notrust::suspiciou

WHITE.HORSE
24-10-2008, 09:43 AM
Αυτό που εγω δεν μπορω να καταλάβω ειναι γιατί όλους τους μπερδεύει ο 7ος οίκος, την στιγμή που ειναι ο μόνος πανω στον οποίο εχουν συζητηθεί 25 σελίδες, για να μην αναφέρουμε και τα υπόλοιπα παρεμφερή θέματα που εχουν συζητηθεί στους εραστες της αστρολογίας. http://www.clicksmilies.com/s1106/fragend/confused-smiley-001.gif Προσπαθήσατε να ξεμπερδευτείτε διαβάζοντας και τις 25 σελίδες αυτης τις συζήτησης, ή σας φανήκαν πολλές εν τέλει? Τα θέματα περι γάμου, 7ου οικου και Αφροδίτης που κυκλοφορούν στο :horoscope: τα εξαντλήσατε ? Τέλος, οι οίκοι ειναι συνέχεια ο ενας του άλλου....δείχνουν ας πουμε απο που έρχεσαι και που πάς, ειναι μια αλυσίδα. Πέφτοντας κατευθείαν πανω στον 7ο, δεν νομιζω να βγάλει κανεις κάποιο αξιόπιστο συμπέρασμα. Κι αυτο το λεω γιατι συχνά παρατηρώ μια κίνηση απο το "ώρα να συστηθούμε" στο "Γάμος και άδειος 7ος οίκος" και μου έρχεται στο μυαλό η φράση "χαίρω πολύ, θες να παντρευτούμε?" :nuts: :embarrest
Καλό ειναι να τα πάρουμε με την σειρά. Και ο 2ος και ο4ος πχ παίζουν πολύ σπουδαίο ρόλο στα θέματα του 7ου. Γιατι να μας απασχολεί μόνο αυτός τοσο λοιπόν ?


Καλημέρα "Ράνια από τα ουράνια" !
.. είναι λογικό κάποιος νέος στο φόρουμ να ασχολείτε με αύτο το θέμα γιατί έιναι πρώτο πρώτο στην αρχική σελίδα .. και φαντάζομαι όλους μας οι προσωπικές μας ανισυχίες είναι αυτές που μας οδηγούν εδώ σε αυτή την παρέα .. από την άλλη και σεις κουράζεστε να απάντάτε στα ίδια και στα ίδια ..
Εγώ όμως μια και μου δίνει την αφορμή το μηνυμά σου και από ότι καταλαβαίνω έχεις την δυνατότητα και την γνώση .. θα ήθελα ειλικρινά την βοηθειά σου σε κάτι απλό (αν και δεν είναι για το συγκεκρίμένο ποστ η ερώτηση)
το φόρουμ είναι τεράστιο πραγματικά και μέχρι να το εξαντλήσω θα έχουν γραφεί άλλα τόσα .. θέλω να μου προτείνεις κάποιες βασικές ενότητες για έναν αρχάριο .. έχω μπεί σε διάφορες ενότητες .. έχω εκτυπώσει πολλές πληροφορίες .. αλλά μου μοιάζουν λίγο ξεκομένη γνώση το ένα με το άλλο και φαντάζομαι μου λείπουν οι συνδετικοί κρίκοι .. άρα μάλλον κάτι δεν ξεκίνησα σωστά δεν έκανα τα βήματα ένα ένα άλλα μπερδεμένα ..
με δυο λόγια πες μου τι πρεπει να μελετήσω βασικό για αρχή ..

αυτά να μην σας κουράζω ..

KALIANA
24-10-2008, 11:58 AM
εγώ πάλι δεν καταταλαβαίνω ποιά απορία πρέπει να έχουμε και πάνω σε ποιό θέμα για να αξίζουμε μια απάντηση και να μην εισπράξουμε ειρωνία????ξέρω :offtopic: