s
Τετράγωνο Ήλιου-Ποσειδώνα
Καλωσήλθατε στην αστρολογική μας κοινότητα! αστρολογία στην ελλάδαΕΔΩ ΧΤΥΠΑ Η ΚΑΡΔΙΑ ΤΗΣ ΑΣΤΡΟΛΟΓΙΑΣ
Register

Αξιόπιστο! Έγκυρο, ΔΩΡΕΑΝ αστρολογικό πρόγραμμα online!

ΔΩΡΕΑΝ γενέθλια ανάλυσή, προσωπικές διελεύσεις, ερωτικές προβλέψεις κάθε μέρα!

ΓΡΑΠΤΕΣ ΠΡΟΣΩΠΙΚΕΣ ΑΝΑΛΥΣΕΙΣ ΣΤΙΣ ΚΑΛΥΤΕΡΕΣ ΤΙΜΕΣ! Τις βρίσκετε ΜΟΝΟ στο νέο μας site. Πατήστε εδώ
Βρείτε μας στο Facebook Βρείτε μας στο Twitter Επικοινωνήστε μαζί μας
Results 1 to 6 of 6
  1. #1
    Join Date
    Dec 2007
    Όνομα:
    Ντίνα
    Posts
    27

    Τετράγωνο Ήλιου-Ποσειδώνα

    Καλησπέρα..
    διάβαζα ένα άρθρο "Αντίθεση Ήλιου Ποσειδώνα" και ήταν πολύ καλο όντως!!
    αλλά έχω μια απορία. εγώ έχω τετράγωνο Ήλιου Ποσειδώνα.
    είναι παρόμοιο το τετράγωνο με την αντίθεση?
    δηλαδή αυτά που έλεγε στην αντίθεση ισχύουν γενικά για οποιαδήποτε αρνητική όψη ήλιου-ποσειδώνα??
    ή το τετράγωνο αυτών των 2 πλανητών έχει διαφορετική ερμηνία ?

  2. #2

    Re: Τετράγωνο Ήλιου-Ποσειδώνα

    Quote Originally Posted by dinula View Post
    Καλησπέρα..
    διάβαζα ένα άρθρο "Αντίθεση Ήλιου Ποσειδώνα" και ήταν πολύ καλο όντως!!
    αλλά έχω μια απορία. εγώ έχω τετράγωνο Ήλιου Ποσειδώνα.
    είναι παρόμοιο το τετράγωνο με την αντίθεση?
    δηλαδή αυτά που έλεγε στην αντίθεση ισχύουν γενικά για οποιαδήποτε αρνητική όψη ήλιου-ποσειδώνα??
    ή το τετράγωνο αυτών των 2 πλανητών έχει διαφορετική ερμηνία ?
    Βρες την εφαρμογή που σου βγάζει τον γενέθλιο χάρτη και διάβασε την ερμηνεία για το τετράγωνο, για να καταλάβεις ποιες είναι οι διαφορές
    Γενικά πάντως να ξέρεις ότι ο Ποσειδώνας ...δεν είναι τόσο καλό πράγμα :bigsmile:
    Επίκαιρον
    Κεσάτια!
    Πάγιον
    Η αστρολογία είναι πολύ σημαντικό πράγμα, για να το αφήσουμε στα χέρια αυτών που δηλώνουν "επαγγελματίες" αστρολόγοι.

  3. #3
    Join Date
    Dec 2007
    Όνομα:
    Ντίνα
    Posts
    27

    Re: Τετράγωνο Ήλιου-Ποσειδώνα

    το διάβασα..
    βέβαια νομίζω πως έχουν κοινά στοιχεία όπως η διέξοδος στη καλλιτεχνία και μπορεί να υπάρχει κ μια τάση αν πέσεις σε ουσίες δύσκολα να ξεφύγεις. δηλαδή αν δε κάνω λάθος (γιατί δε ξέρω πολλά απο αστρολογία) επηρεάζει πολύ ο ποσειδώνας και δε σε κάνει να δείς τη πραγματικότητα..αλλά την αποφεύγεις.
    ευχαριστώ..:amuse:

  4. #4
    Join Date
    Mar 2008
    Όνομα:
    cancerian
    Posts
    841

    Re: Τετράγωνο Ήλιου-Ποσειδώνα

    Αγαπητη

    μιας και οι γνωσεις σου ειναι ελαχιστες , επετρεψε μου να σου περιγραψω με δυο λογια τα αιτηματα ενος τετραγωνου και μιας αντιθεσης. Θα δεις οτι οι ενεργειες των , διαφερουν.

    Το τετραγωνο προκαλει μια συγκρουση μεταξυ δυο στοιχειων. Η ενεργεια που θα προκληθει μεσα απο το τετραγωνο , συχνα πυκνα ειναι κινητοποιος. Οταν δεν γινει αντιληπτη και κατανοηθει , η οψη του τετραγωνου θα οδηγησει στο ξεσπασμα. Η οψη του τετραγωνου ειναι δυσκολη να κατανοηθει και αποτελει τα μαθηματα που καποιος λαμβανει με σκοπο να μην τα ξαναεπαναλαβει. Το τετραγωνο ειναι σαν την αναβαση σε ενα μεγαλο βουνο. Η διαδρομη θα ειναι κουραστικη , αλλα μολις φτασεις στην κορυφη νιωθεις την διαφορα και την νικη.

    Η αντιθεση ειναι η πλανητικη οψη , οπου δυο πλανητες αντιτιθενται ο ενας στον αλλο (180*). Το κλειδι αυτης της οψης βρισκεται στο μεσο των δυναμεων των δυο πλανητων και στην ισορροπια της δυναμης που αθροιζεται απο τους δυο πλανητες. Αν το τετραγωνο ειναι πιο εσωτερικο , τοτε η αντιθεση ειναι πιο εξωτερικη με την εννοια οτι λειτουργει συνηθως με την επαφη μας με τους αλλους ανθρωπους.

    Η οψη του τετραγωνου ειναι σαφως πιο δυναμικη , διοτι εμπλεκονται ζωδια με ασυμβατοτητα στοιχειων και ιδιοτητων. Η δυναμικη των τετραγωνων μας δινει το εναυσμα να προβουμε σε πραξεις , ενω στην αντιθεση πολλες φορες το εναυσμα ερχεται ως εξωτερικο ερεθισμα απο τους αλλους ανθρωπους γυρω μας

    με εκτιμηση
    cancerian

  5. #5
    Join Date
    Dec 2007
    Όνομα:
    Ντίνα
    Posts
    27

    Re: Τετράγωνο Ήλιου-Ποσειδώνα

    Quote Originally Posted by cancerian View Post
    Αγαπητη

    μιας και οι γνωσεις σου ειναι ελαχιστες , επετρεψε μου να σου περιγραψω με δυο λογια τα αιτηματα ενος τετραγωνου και μιας αντιθεσης. Θα δεις οτι οι ενεργειες των , διαφερουν.

    Το τετραγωνο προκαλει μια συγκρουση μεταξυ δυο στοιχειων. Η ενεργεια που θα προκληθει μεσα απο το τετραγωνο , συχνα πυκνα ειναι κινητοποιος. Οταν δεν γινει αντιληπτη και κατανοηθει , η οψη του τετραγωνου θα οδηγησει στο ξεσπασμα. Η οψη του τετραγωνου ειναι δυσκολη να κατανοηθει και αποτελει τα μαθηματα που καποιος λαμβανει με σκοπο να μην τα ξαναεπαναλαβει. Το τετραγωνο ειναι σαν την αναβαση σε ενα μεγαλο βουνο. Η διαδρομη θα ειναι κουραστικη , αλλα μολις φτασεις στην κορυφη νιωθεις την διαφορα και την νικη.

    Η αντιθεση ειναι η πλανητικη οψη , οπου δυο πλανητες αντιτιθενται ο ενας στον αλλο (180*). Το κλειδι αυτης της οψης βρισκεται στο μεσο των δυναμεων των δυο πλανητων και στην ισορροπια της δυναμης που αθροιζεται απο τους δυο πλανητες. Αν το τετραγωνο ειναι πιο εσωτερικο , τοτε η αντιθεση ειναι πιο εξωτερικη με την εννοια οτι λειτουργει συνηθως με την επαφη μας με τους αλλους ανθρωπους.

    Η οψη του τετραγωνου ειναι σαφως πιο δυναμικη , διοτι εμπλεκονται ζωδια με ασυμβατοτητα στοιχειων και ιδιοτητων. Η δυναμικη των τετραγωνων μας δινει το εναυσμα να προβουμε σε πραξεις , ενω στην αντιθεση πολλες φορες το εναυσμα ερχεται ως εξωτερικο ερεθισμα απο τους αλλους ανθρωπους γυρω μας

    με εκτιμηση
    cancerian
    ευχαριστώ cancerian
    ναι είναι διαφορά..
    μαθαίνω όμως.. με το καιρό..
    να ρωτήσω κ κάτι άλλο?
    στην ανάλυση του χάρτη μου να προσέξω μόνο τις όψεις που μου αναλύει κα΄τω?
    γιατί για παράδειγμα έχω τετράγωνα πολλά με ήλιο -ουρανό-ποσειδώνα-κρόνο
    ή ποιές όψεις πρέπει να ψάξω πιο πολύ γενικά?
    υπάρχει κάποιο αντίστοιχο άρθρο?

  6. #6
    Join Date
    Mar 2008
    Όνομα:
    cancerian
    Posts
    841

    Re: Τετράγωνο Ήλιου-Ποσειδώνα

    Quote Originally Posted by dinula View Post
    ευχαριστώ cancerian
    ναι είναι διαφορά..
    μαθαίνω όμως.. με το καιρό..
    να ρωτήσω κ κάτι άλλο?
    στην ανάλυση του χάρτη μου να προσέξω μόνο τις όψεις που μου αναλύει κα΄τω?
    γιατί για παράδειγμα έχω τετράγωνα πολλά με ήλιο -ουρανό-ποσειδώνα-κρόνο
    ή ποιές όψεις πρέπει να ψάξω πιο πολύ γενικά?
    υπάρχει κάποιο αντίστοιχο άρθρο?
    Aγαπητη dinula
    ξεκινα με τις προτευοντες οψεις (συνοδος - τριγωνο - τετραγωνο - αντιθεση ) και αφου τις κατανοησεις προχωρα και στις δευτερευουσες οψεις!

    με εκτιμηση
    Cancerian

 

 

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •  
Διαφήμιση
ads from google
Χορηγός
google ads