s
4ος οίκος
Καλωσήλθατε στην αστρολογική μας κοινότητα! αστρολογία στην ελλάδαΕΔΩ ΧΤΥΠΑ Η ΚΑΡΔΙΑ ΤΗΣ ΑΣΤΡΟΛΟΓΙΑΣ
Register

Αξιόπιστο! Έγκυρο, ΔΩΡΕΑΝ αστρολογικό πρόγραμμα online!

ΔΩΡΕΑΝ γενέθλια ανάλυσή, προσωπικές διελεύσεις, ερωτικές προβλέψεις κάθε μέρα!

ΓΡΑΠΤΕΣ ΠΡΟΣΩΠΙΚΕΣ ΑΝΑΛΥΣΕΙΣ ΣΤΙΣ ΚΑΛΥΤΕΡΕΣ ΤΙΜΕΣ! Τις βρίσκετε ΜΟΝΟ στο νέο μας site. Πατήστε εδώ
Βρείτε μας στο Facebook Βρείτε μας στο Twitter Επικοινωνήστε μαζί μας
Page 1 of 9 1 2 3 4 5 ... LastLast
Results 1 to 10 of 89
  1. #1
    Join Date
    Oct 2007
    Όνομα:
    κωνσταντινα
    Posts
    128

    4ος οίκος

    διάβασα οτι ο τέταρτος οίκος αντιπροσωπεύει εκτός απο την οικογένεια που μεγαλώσαμε και αυτην που εμείς θα δημιουργήσουμε. αν κάνω λάθος διορθώστε με.με ακμή τεταρτου στον τοξότη (και δία στον τοξότη)και ουρανό ποσειδώνα στον τοξότη στον 4 σημαίνει οτι θα υπάρχουν ξαφνικές αλλαγές στο θέμα οικογένεια και οτι μπορεί να έχω μια θολή εικόνα της?

  2. #2
    Join Date
    May 2008
    Όνομα:
    Τίνα
    Location
    Πειραιάς
    Posts
    2,022

    Re: 4 οικος

    Quote Originally Posted by KALIANA View Post
    διάβασα οτι ο τέταρτος οίκος αντιπροσωπεύει εκτός απο την οικογένεια που μεγαλώσαμε και αυτην που εμείς θα δημιουργήσουμε. αν κάνω λάθος διορθώστε με.με ακμή τεταρτου στον τοξότη (και δία στον τοξότη)και ουρανό ποσειδώνα στον τοξότη στον 4 σημαίνει οτι θα υπάρχουν ξαφνικές αλλαγές στο θέμα οικογένεια και οτι μπορεί να έχω μια θολή εικόνα της?
    ΚΑΛΙΑΝΑ μου, πραγματικα ο 4ος οικος εκτος απο την πατρικη μας οικογενεια ειναι και αυτη που δημιουργουμε εμεις οι ιδιοι με την εννοια πως την βιωνουμε κυριως.
    Με ακμη 4ου οικου στον Τοξοτη( θα ηθελα να ξερω που σε ποιον οικο ειναι ο Διας) ισως να εχετε σαν οικογενεια αρκετα ταξιδια στο εξωτερικο η να εχετε καποια σχεση με το εξωτερικο, επισης η κατασταση μεσα στο σπιτι να εχει αρκετες εναλλαγες, ποτε να σου φαινεται χαλαρη,και να αντιμετωπιζεις τα θεματα του σπιτιου με αισιοδοξια, ποτε να σου φαινεται ξενη, η και ακομα θολη.
    Νομιζω οτι καποιες φορες θα σου φαινεται και εντελως αντισυμβατικη, ισως νιωθεις οτι πνιγεσαι και θες να ελευθερωθεις η μπορει να εισαι πολυ ελευθερη μεσα στο σπιτι,επισης ισως εχετε αρκετα μυστικα,η πολυ απλα στον χωρο του σπιτιου να ασχολησε με πνευματικα και μεταφυσικα θεματα.

  3. #3
    Join Date
    Mar 2008
    Όνομα:
    cancerian
    Posts
    841

    Re: 4 οικος

    Aν μου επιτρεπεις Ερση μου θα προσθεσω και ενα μικρο σχολιο στην ευστοχη παρατηρηση σου ...

    Ο Διας σε σχεση με τον 4ο δινει μεγαλη οικογενεια ή για να το θεσω καλυτερα πολλα μελη τα οποια θα αποτελεσουν οικογενεια. Επισης ο Ποσειδωνας στον 4ο θα μας "προδωσει" οτι ισως να υπαρχει καποιο επτασφραγιστο μυστικο μεσα στην οικογενεια.

  4. #4
    Join Date
    Oct 2007
    Όνομα:
    κωνσταντινα
    Posts
    128

    Re: 4 οικος

    Quote Originally Posted by 'Ερση View Post
    ΚΑΛΙΑΝΑ μου, πραγματικα ο 4ος οικος εκτος απο την πατρικη μας οικογενεια ειναι και αυτη που δημιουργουμε εμεις οι ιδιοι με την εννοια πως την βιωνουμε κυριως.
    Με ακμη 4ου οικου στον Τοξοτη( θα ηθελα να ξερω που σε ποιον οικο ειναι ο Διας) ισως να εχετε σαν οικογενεια αρκετα ταξιδια στο εξωτερικο η να εχετε καποια σχεση με το εξωτερικο, επισης η κατασταση μεσα στο σπιτι να εχει αρκετες εναλλαγες, ποτε να σου φαινεται χαλαρη,και να αντιμετωπιζεις τα θεματα του σπιτιου με αισιοδοξια, ποτε να σου φαινεται ξενη, η και ακομα θολη.
    Νομιζω οτι καποιες φορες θα σου φαινεται και εντελως αντισυμβατικη, ισως νιωθεις οτι πνιγεσαι και θες να ελευθερωθεις η μπορει να εισαι πολυ ελευθερη μεσα στο σπιτι,επισης ισως εχετε αρκετα μυστικα,η πολυ απλα στον χωρο του σπιτιου να ασχολησε με πνευματικα και μεταφυσικα θεματα.
    σε ευχαριστώ πολύ έρση μου για την απάντηση σου.είσαι εκπληκτική πράγματι έχουμε μια σχέση με εξωτερικό( ο καλός μου είναι απο το εξωτερικό).ο δίας μου βρίσκεται στον 3.τι σημαίνει αυτο σε σχέση με την οικογένεια?

  5. #5
    Join Date
    May 2008
    Όνομα:
    Τίνα
    Location
    Πειραιάς
    Posts
    2,022

    Re: 4 οικος

    Quote Originally Posted by KALIANA View Post
    σε ευχαριστώ πολύ έρση μου για την απάντηση σου.είσαι εκπληκτική πράγματι έχουμε μια σχέση με εξωτερικό( ο καλός μου είναι απο το εξωτερικό).ο δίας μου βρίσκεται στον 3.τι σημαίνει αυτο σε σχέση με την οικογένεια?
    Καλημερα κοριτσι μου του 4 στον 3ο οικο μπορει να δειχνει μια οικογενεια που διαρκως μετακινειται,βρισκεται σχεδον παντα σε μια εγρηγορση, σε μια κινηση,που γενικα της μελη της χρειαζονται και θελουν την επικοινωνια, μεταξυ σας θα επικρατει ενα κλιμα ευθιαθετο, καλοπροαιρετο με αρκετη δοση χιουμορ και καποιες φορες με υπεραρκετη αισιοδοξια που μπορει να φτασει τα ορια της επιπολαιοτητας, επισης θα θεωρειτε σημαντικο ο ενας να δινει τις ελευθεριες που εχει αναγκη ο αλλος.

  6. #6

    Re: 4 οικος

    Quote Originally Posted by cancerian View Post
    Aν μου επιτρεπεις Ερση μου θα προσθεσω και ενα μικρο σχολιο στην ευστοχη παρατηρηση σου ...

    Ο Διας σε σχεση με τον 4ο δινει μεγαλη οικογενεια ή για να το θεσω καλυτερα πολλα μελη τα οποια θα αποτελεσουν οικογενεια. Επισης ο Ποσειδωνας στον 4ο θα μας "προδωσει" οτι ισως να υπαρχει καποιο επτασφραγιστο μυστικο μεσα στην οικογενεια.
    καλησπέρα!!!:bigsmile:
    και τί σημαίνει δηλαδή να έχει κάποιος ακμή του 4ου οίκου στον καρκίνο και δία επίσης στον καρκίνο (στον 3ο οίκο) ...???
    Πέτραν κοιλαίνει ρανίς ύδατος ενδελεχείη

  7. #7
    Join Date
    Dec 2005
    Posts
    2,574

    Re: 4 οικος

    Quote Originally Posted by annakriari View Post
    καλησπέρα!!!:bigsmile:
    και τί σημαίνει δηλαδή να έχει κάποιος ακμή του 4ου οίκου στον καρκίνο και δία επίσης στον καρκίνο (στον 3ο οίκο) ...???
    Η ακμή του 4ου στον Καρκίνο μπορεί να υποδηλώνει ότι το άτομο αυτό προσκολλάται σε μια σχέση την οποία δύσκολα παίρνει απόφαση να αφήσει. Η ακμή του οίκου αυτού συμπίπτει με το DES/ Κατερχόμενο που δινει στοιχεία για τις σχέσεις του ατομου. Πόσο εύκολα κάνει σχεσεις και αν αυτές εχουν προοπτικές επιβίωσης.

    Το ότι ο Δίας είναι στον Καρκίνο παρουσιάζει μια πτυχή του ατόμου που δείχνει ότι θέλει μεν να εξελιχθεί αλλά με το να φροντίζει τους άλλους. Είναι έντονα συμπονετικό άτομο και προστατευτικό, πολλες φορές μπορεί και υπερβολικά! Σε ορισμένες περιπτωσεις -κατά τη γνώμη μου- μπορεί να ειναι αυτή η πλανητική θεση υπέυθυνη και για την αύξηση της όρεξης μας όταν είμαστε συναισθηματικά λαβωμένοι! Το μεγάλο προσόν όμως αυτου του Δία είναι η ευκολία του να μεταλαμπαδευσει τις γνώσεις του. Κάνει το άτομο ιδιαίτερα επικοινωνιακό και δημοφιλες!:bigsmile:

  8. #8

    Re: 4 οικος

    σ' ευχαριστώ πολύ kiaRRa!!! όσον αφορά όμως την οικογένεια, ισχύουν πάλι αυτά που μου γράφεις???
    Πέτραν κοιλαίνει ρανίς ύδατος ενδελεχείη

  9. #9
    Join Date
    Dec 2005
    Posts
    2,574

    Re: 4 οικος

    Ναι μιας και δείχνει τη χροιά που έχουν οι σχεσεις που αναπτύσσουμε με κοντινα μας άτομα εν γένει.
    Ειδικά μαλιστα όταν υπάρχει Καρκίνος στον 4ο δείχνει και μια μητέρα που αν και κατά βάση είναι τρυφερή, θελει να επιβάλλεται και μπορεί κάποιες στιγμες να γίνεται κτητική.

  10. #10

    Re: 4 οικος

    καλησπερα κ απο εμενα..θα μπορουσατε παρακαλω να μου πειτε λιγα λογια κ για τον δικο μου 4ο οικο?ειναι στον κριο(κ περιεχει ολο τον κριο κ 2-3 μοιρες του ταυρου),κ ο κυβερνητης του αρης ειναι στον λεοντα/8ο οικο.αυτο μπορει να σημαινει οτι στην οικογενεια που εχω κ που θα δημιουργησω θα υπαρχει πολυ το στοιχειο του θανατου κ της ριζικης αλλαγης(πλουτωνια χαρακτηριστικα)???

 

 
Page 1 of 9 1 2 3 4 5 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •  
Διαφήμιση
ads from google
Χορηγός
google ads