s
Ενεργοποίηση vertex?
Καλωσήλθατε στην αστρολογική μας κοινότητα! αστρολογία στην ελλάδαΕΔΩ ΧΤΥΠΑ Η ΚΑΡΔΙΑ ΤΗΣ ΑΣΤΡΟΛΟΓΙΑΣ
Register

Αξιόπιστο! Έγκυρο, ΔΩΡΕΑΝ αστρολογικό πρόγραμμα online!

ΔΩΡΕΑΝ γενέθλια ανάλυσή, προσωπικές διελεύσεις, ερωτικές προβλέψεις κάθε μέρα!

ΓΡΑΠΤΕΣ ΠΡΟΣΩΠΙΚΕΣ ΑΝΑΛΥΣΕΙΣ ΣΤΙΣ ΚΑΛΥΤΕΡΕΣ ΤΙΜΕΣ! Τις βρίσκετε ΜΟΝΟ στο νέο μας site. Πατήστε εδώ
Βρείτε μας στο Facebook Βρείτε μας στο Twitter Επικοινωνήστε μαζί μας
Results 1 to 7 of 7
  1. #1
    Join Date
    Dec 2004
    Όνομα:
    Σοφία
    Posts
    342

    Ενεργοποίηση vertex?

    Καλημέρα και καλό μήνα σε όλους!!!
    Να πάει καλά σε όλους μας!:toung::wink2:

    Φέτος ο Δίας βρίσκεται στον Αιγόκαιρο. ¶ν ο διελαύνων δίας βρίσκεται σε σύνοδο με το βέρτεξ σε έναν γενέθλιο χάρτη κατά ποιο τρόπο μπορεί να ενεργοποιήσει το βέρτεξ, ο συγκεκριμένος πλανήτης?
    τί μπορεί να προκαλέσει? ο δίας θεωρείται τυχερός πλανήτης, αλλά είναι απαραίτητο να φέρει κάτι καλό ή όχι?

    ciaaoooo!!!

  2. #2
    Join Date
    Sep 2007
    Όνομα:
    Σέβη
    Location
    Π.Φάληρο
    Posts
    242

    Re: Ενεργοποίηση vertex?

    Quote Originally Posted by κρασακι View Post
    Καλημέρα και καλό μήνα σε όλους!!!
    Να πάει καλά σε όλους μας!:toung::wink2:

    Φέτος ο Δίας βρίσκεται στον Αιγόκαιρο. ¶ν ο διελαύνων δίας βρίσκεται σε σύνοδο με το βέρτεξ σε έναν γενέθλιο χάρτη κατά ποιο τρόπο μπορεί να ενεργοποιήσει το βέρτεξ, ο συγκεκριμένος πλανήτης?
    τί μπορεί να προκαλέσει? ο δίας θεωρείται τυχερός πλανήτης, αλλά είναι απαραίτητο να φέρει κάτι καλό ή όχι?

    ciaaoooo!!!
    Πρέπει να μας πεις ο Δίας ποιος κυβερνήτης οίκου είναι και μετα σε ποιο οίκο γίνεται η σύνοδος!!!!!!!!!!!!:bigsmile:
    Υπάρχει περίπτωση να ενεργοποιηθεί πάντως..

  3. #3
    Join Date
    Dec 2004
    Όνομα:
    Σοφία
    Posts
    342

    Re: Ενεργοποίηση vertex?

    Γεια σου Σέβη-colibri!:bigsmile:
    Ευχαριστώ για την παρέμβαση, σωστή προσέγγιση Perfect!:wink2:

    Λοιπόοννν αν κατάλαβα καλά.. αν όχι, διορθώσεις δεκτές!!
    Ο γενέθλιος Δίας μου βρίσκεται στον 2ο οίκο, αλλά φαντάζομαι με ρωτάς ποιός οίκος έχει κυβερνήτη τον Δία.
    Έχω ακμή 5ου οίκου στις 29 του τοξότη (που είναι κυβερνήτης του ο Δίας-δεν κοιτάζω Ιχθύ που έχουν παραδοσιακό κυβερνήτη τον Δία σωστά ή τον κοιτάζω?), ο οποίος 5ος όμως περικλείεει, έχει εμπεριεχόμενο και τον Αιγόκερο καθώς η ακμή του 6ου μου είναι στις πρώτες μοίρες του Υδροχόου.
    Επίσης το βέρτεξ μου βρίσκεται στον Αιγόκερο στον 5ο οίκο.


    Μπορείς να με διαφωτίσεις κάπως αν αυτά όλα έχουν κάποια σχέση και επιρροή?
    Βασικά αυτό τον καιρό διαβάζω ότι έχει σχέση με βέρτεξ και παρατήρησα τα παραπάνω στον χάρτη μου και μου κίνησε την περιέργεια..!

    Και κάθε άλλη εξήγηση καλοδεχούμενη!
    Ευχαριστώωω!

  4. #4
    Join Date
    Oct 2004
    Όνομα:
    Λίλιαν
    Location
    Αθήνα
    Posts
    2,323

    Re: Ενεργοποίηση vertex?

    Αγαπητή κρασακι

    Ο πλανήτης που ενεργοποιεί το Βέρτεξ φέρνει κάποιο γεγονός, σε σχέση με την παρουσία ενός ατόμου και προσφέρει μία ιδέα, ένα κίνητρο, ένα θέμα ενδιαφέρον. Δεν θα είναι κακό ή καλό. θα είναι κάτι που αλλάζει την πορεία της ζωής σας. Το τι θα δώσει τελικά θα πάρει λίγο χρόνο να το διαπιστώσετε. Αλλά καλό είναι να έχετε τον νου σας εκείνο το διάστημα. Μπορεί να είναι μία ιδέα από κάποιον που δεν θα ξαναδείτε στο μέλλον, αλλά θα είναι διδακτική για σας (Δίας), μπορεί να είναι ένα γεγονός που θα σας φέρει κοντά σε ευρύτερο κύκλο γνωριμιών (Δίας) ή ένας δάσκαλος.

    Αυτά σαν πρώτη ιδέα, αλλά παράλληλα θα είναι καλό να δείτε τα προγνωστικά συστήματα που θα δίνουν λεπτομέρειες για την χρονιά που συμβαίνει η ενεργοποίηση του Βέρτεξ.

    φιλικά
    Λίλιαν Σίμου
    Σύμβουλος Αστρολογίας
    -Συγγραφέας

  5. #5
    Join Date
    Dec 2004
    Όνομα:
    Σοφία
    Posts
    342

    Re: Ενεργοποίηση vertex?

    Κυρία Σίμου ευχαριστώ πολύ για την απάντηση!:bigsmile:

    Πολύ ενδιαφέροντα αυτά που μου γράψατε! Φαντάστηκα ότι λόγω Δία θα είχε κάποιο διδακτικό αποτέλεσμα η όλη επιρροή.

    Αυτά σαν πρώτη ιδέα, αλλά παράλληλα θα είναι καλό να δείτε τα προγνωστικά συστήματα που θα δίνουν λεπτομέρειες για την χρονιά που συμβαίνει η ενεργοποίηση του Βέρτεξ.
    Πώς μπορώ να το δω αυτό που λέτε, για τα προγνωστικά συστήματα?

    Επίσης, αν η όλη επιρροή πραγματοποιείται γύρω απο τον 5ο οίκο που ανέφερα πιο πάνω, έχει να κάνει με ερωτικές σχέσεις, δημιουργικότητα και γενικά θέματα του 5ου?

    Πάντως η χρονιά αυτή ήταν και είναι μια χρονιά γνωριμιών σε ερωτικό και φιλικό επίπεδο ιδιαίτερη και περίεργη για μένα! Πολλές γνωριμίες με ανθρώπους αρκετά διαφορετικούς.

    Πολύ ενδιαφέρον το θέμα του βέρτεξ πάντως!

    Ευχαριστώ και πάλι!

  6. #6
    Join Date
    Oct 2004
    Όνομα:
    Λίλιαν
    Location
    Αθήνα
    Posts
    2,323

    Re: Ενεργοποίηση vertex?

    Αγαπητή φίλη

    Αν ενεργοποιούνται στοιχεία του 5ου οίκου είναι πιθανόν να είναι και μία ερωτικής φύσης γνωριμία, επαφή. Αλλά μην μένετε μόνο εκεί για το Βέρτεξ, γιατί πρόκειται για κάτι πιο βαθύ και καρμικό, επειδή μας διαμορφώνει και μας αλλάζει, μέσα από επαφές με άλλους ανθρώπους.
    Αν γνωρίζετε σε κάποιο βαθμό ερμηνεία πρόγνωσης, ας δείτε τα προοδευτικά που χρησιμοποιείτε και την ηλιακή επιστροφή τουλάχιστον, μαζί με τις διελεύσεις για να διαπιστώσετε ποια θα είναι τα σημαντικά θέματα αυτής της περιόδου. Αλλά ο 5ος οίκος δεν είναι μόνο ερωτική αγάπη, είναι ανάπτυξη αγάπης εν γένει.

    σας εύχομαι καλές αναζητήσεις με αυτές τις επιρροές:bigsmile:
    φιλικά
    Λίλιαν Σίμου
    Σύμβουλος Αστρολογίας
    Συγγραφέας

  7. #7
    Join Date
    Dec 2004
    Όνομα:
    Σοφία
    Posts
    342

    Re: Ενεργοποίηση vertex?

    Κυρία Σίμου ευχαριστώ πολύ πολύ!

    Τα λαμβάνω υπ 'όψιν όσα μου είπατε και προχωρώ! Θα μελετήσω και την ηλιακή επιστροφή.
    Για τον 5ο οίκο φυσικά και δεν μένω μόνο σε θέματα ερωτικής φύσης! έχει να κάνει με αγάπη γενικά και με δημιουργικότητα, ικανοποίηση, κ.α.
    Χρονιά μαθημάτων πάντως αυτή..!
    Ευχαριστώω!:bigsmile:

 

 

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •  
Διαφήμιση
ads from google
Χορηγός
google ads