s
Διέλευση Ουρανού στην Σελήνη
Καλωσήλθατε στην αστρολογική μας κοινότητα! αστρολογία στην ελλάδαΕΔΩ ΧΤΥΠΑ Η ΚΑΡΔΙΑ ΤΗΣ ΑΣΤΡΟΛΟΓΙΑΣ
Register

Αξιόπιστο! Έγκυρο, ΔΩΡΕΑΝ αστρολογικό πρόγραμμα online!

ΔΩΡΕΑΝ γενέθλια ανάλυσή, προσωπικές διελεύσεις, ερωτικές προβλέψεις κάθε μέρα!

ΓΡΑΠΤΕΣ ΠΡΟΣΩΠΙΚΕΣ ΑΝΑΛΥΣΕΙΣ ΣΤΙΣ ΚΑΛΥΤΕΡΕΣ ΤΙΜΕΣ! Τις βρίσκετε ΜΟΝΟ στο νέο μας site. Πατήστε εδώ
Βρείτε μας στο Facebook Βρείτε μας στο Twitter Επικοινωνήστε μαζί μας
Page 1 of 2 1 2 LastLast
Results 1 to 10 of 14
  1. #1

    Διέλευση Ουρανού στην Σελήνη

    Γεια σας! Θα ήθελα να ρωτήσω τι μπορεί να φέρει στην ζωή ενός ατόμου το πέρασμα του Ουρανού από την γενέθλια σελήνη του; Μπορεί δηλαδή να αλλάξει το υποσυνείδητό του; Πώς επιδρά ο Ουρανός σε μία Σελήνη; :blink:

  2. #2
    Join Date
    Jun 2008
    Όνομα:
    Γιάννα
    Location
    Αθηνα
    Posts
    356

    Re: Διέλευση Ουρανού στην Σελήνη

    Θα μας βοηθουσε ενας οικος ,ενα ζωδιο, μια οψη βρε αδελφε!!!!
    Το καλό με τα μεγάλα λόγια είναι….
    ότι μπορούν να κρυφτούν πίσω τους ….μικροί άνθρωποι.

  3. #3

    Re: Διέλευση Ουρανού στην Σελήνη

    Λοιπόν, η γενέθλια Σελήνη βρίσκεται στις 29,53 μοιρες των Ιχθύων, μία αναιρετική θέση, δηλαδή είναι Σελήνη στον Κριό. ¶ρα μιλάμε για μία σύνοδο Ουρανού-Σελήνης. Σημειώνω πως στον γενέθλιο χάρτη υπάρχει μία τετράγωνη όψη Ουρανού-Σελήνης. Τώρα;:bigsmile:

  4. #4
    Join Date
    Sep 2007
    Όνομα:
    dnaki
    Location
    οριακά
    Posts
    228

    Re: Διέλευση Ουρανού στην Σελήνη

    Η διέλευση του Ουρανού απο τα "φώτα",κ ειδικά σε σύνοδο,ίσως δείχνει κάποια ξαφνική κ ριζική αλλαγή,στα θέματα του οίκου που βρίσκεται (Η σελήνη σου)
    Πιστεύω πως γενικά θα είναι μια πολύ ενδιαφέρουσα περίοδος ,ίσως κ να ανακαλύψεις πτυχές του χαρακτήρα σου που δεν πίστευες ποτέ ότι είχες.
    Γενικά μιλώντας έτσι?:bigsmile:
    What goes around comes around

  5. #5
    Join Date
    Jun 2008
    Όνομα:
    Γιάννα
    Location
    Αθηνα
    Posts
    356

    Re: Διέλευση Ουρανού στην Σελήνη

    Quote Originally Posted by pigasos View Post
    Λοιπόν, η γενέθλια Σελήνη βρίσκεται στις 29,53 μοιρες των Ιχθύων, μία αναιρετική θέση, δηλαδή είναι Σελήνη στον Κριό. ¶ρα μιλάμε για μία σύνοδο Ουρανού-Σελήνης. Σημειώνω πως στον γενέθλιο χάρτη υπάρχει μία τετράγωνη όψη Ουρανού-Σελήνης. Τώρα;:bigsmile:
    Η αναιρετικες μοιρες ειναι αυτες που αναιρουν τα στοιχεια του ζωδιου αλλα δεν την κανει φυση του επομενου απλα ο πλανητης χανει την δυναμικη του,ειναι φαση αδρανειας.Η 29 στα μετεβλητα θεωρητε μοιρα που λειτουργει σαν μεταβατικη περιοδος,πρακτικα ο πλανητης λειτουργει με τροπο που πολλες φορες δεν εχουμε προγγραματισει.
    Το καλό με τα μεγάλα λόγια είναι….
    ότι μπορούν να κρυφτούν πίσω τους ….μικροί άνθρωποι.

  6. #6

    Re: Διέλευση Ουρανού στην Σελήνη

    Quote Originally Posted by giannas View Post
    Η αναιρετικες μοιρες ειναι αυτες που αναιρουν τα στοιχεια του ζωδιου αλλα δεν την κανει φυση του επομενου απλα ο πλανητης χανει την δυναμικη του,ειναι φαση αδρανειας.Η 29 στα μετεβλητα θεωρητε μοιρα που λειτουργει σαν μεταβατικη περιοδος,πρακτικα ο πλανητης λειτουργει με τροπο που πολλες φορες δεν εχουμε προγγραματισει.
    Ισως να έχεις δίκιο. Αλλά πιστεύω πως έχω πολλές ιδιότητες του κριού ή έτσι νομίζω τουλάχιστον. Θυμώνω πολλές φορές, μου αρέσει να είμαι πάντα πρώτη και άλλα στοιχεία. Αν θυμάμαι καλά, είχα διαβάσει σε ένα άρθρο ότι παίρνει την ενέργεια του επόμενου ζωδίου.:unsure:

  7. #7
    Join Date
    Sep 2007
    Όνομα:
    dnaki
    Location
    οριακά
    Posts
    228

    Re: Διέλευση Ουρανού στην Σελήνη

    Quote Originally Posted by pigasos View Post
    Ισως να έχεις δίκιο. Αλλά πιστεύω πως έχω πολλές ιδιότητες του κριού ή έτσι νομίζω τουλάχιστον. Θυμώνω πολλές φορές, μου αρέσει να είμαι πάντα πρώτη και άλλα στοιχεία. Αν θυμάμαι καλά, είχα διαβάσει σε ένα άρθρο ότι παίρνει την ενέργεια του επόμενου ζωδίου.:unsure:
    Πιστεύω πως τα παραπάνω είναι κ στοιχεία του Λέοντα,του Σκορπιού,της συσσώρευσης πλανητών στον 1ο οίκο (παραδοσιακός κυβερνήτης Κριός) ....καθώς κ ποικίλων όψεων σ ένα χάρτη.Ίσως να επηρεάζεσαι κ απο κάποιο απο τα παραπάνω:bigsmile:
    What goes around comes around

  8. #8
    Join Date
    Jun 2008
    Όνομα:
    Μαρία
    Location
    Προς τη θάλασσα...
    Posts
    577

    Re: Διέλευση Ουρανού στην Σελήνη

    Αγαπητή pigasos

    Μ' αυτά και μ' εκείνα, δεν μας έδωσες περισσότερες πληροφορίες για την οικοθεσία της Σελήνης. Και το ήδη υπάρχον τετράγωνο με τον Ουρανό θα ενεργοποιηθεί με τη διέλευση, αφού ο διελαύνων Ουρανός θα τετραγωνίσει το γενέθλιο*, γεγονός που σηματοδοτεί κάποια κρίσιμη φάση στη ζωή σου. Πληροφοριακά όμως, ο Ουρανός περνάει από τις 29 και 53 των Ιχθύων προς το τέλος Μαΐου του 2010 για τη συγκεκριμένη σύνοδο με τη γενέθλια Σελήνη που ρωτάς.


    *Ο οποίος Ουρανός σε ποια μοίρα (του Τοξότη) βρίσκεται;
    Προσέχω την πόλη μου. Επιλέγω ΑΣΤΡΙΚΕΣ συγκοινωνίες.

  9. #9

    Re: Διέλευση Ουρανού στην Σελήνη

    Για να μην πολυλογώ.... γεννήθηκα στις 18/06/1987, ώρα 19:45, Δράμα

  10. #10
    Join Date
    Jun 2008
    Όνομα:
    Γιάννα
    Location
    Αθηνα
    Posts
    356

    Re: Διέλευση Ουρανού στην Σελήνη

    Μηπως υπαρξει καμια ενδοοικογενιακη ανατροπη?Μηπως μετακομισεις απο το πατρικο σου?Σεληνη στον 4 τετραγωνο με ηλιο και ο ηλιος αντιθεση με ουρανο(ταυ τετραγωνο) ,καμια ιδεα?
    Το καλό με τα μεγάλα λόγια είναι….
    ότι μπορούν να κρυφτούν πίσω τους ….μικροί άνθρωποι.

 

 
Page 1 of 2 1 2 LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •  
Διαφήμιση
ads from google
Χορηγός
google ads