s
Ωριαια.
Καλωσήλθατε στην αστρολογική μας κοινότητα! αστρολογία στην ελλάδαΕΔΩ ΧΤΥΠΑ Η ΚΑΡΔΙΑ ΤΗΣ ΑΣΤΡΟΛΟΓΙΑΣ
Register

Αξιόπιστο! Έγκυρο, ΔΩΡΕΑΝ αστρολογικό πρόγραμμα online!

ΔΩΡΕΑΝ γενέθλια ανάλυσή, προσωπικές διελεύσεις, ερωτικές προβλέψεις κάθε μέρα!

ΓΡΑΠΤΕΣ ΠΡΟΣΩΠΙΚΕΣ ΑΝΑΛΥΣΕΙΣ ΣΤΙΣ ΚΑΛΥΤΕΡΕΣ ΤΙΜΕΣ! Τις βρίσκετε ΜΟΝΟ στο νέο μας site. Πατήστε εδώ
Βρείτε μας στο Facebook Βρείτε μας στο Twitter Επικοινωνήστε μαζί μας
Results 1 to 2 of 2

Thread: Ωριαια.

  1. #1

    Ωριαια.

    Θα ηθελα να ρωτησω, σε μια ερωτηση ωραιας, αν αυτος που ρωτα εχει σχεση με αυτον που θα καταστρωσει τον χαρτη , σαν ερωτων θα παρουμε τον πρωτο οικο η τον παραγωγο της συγγενειας.
    Δηλ θετει μια ερωτηση το παιδι μου σαν ερωτων θα είναι ο 1ος οικος ή ο 5ος επειδη γνωριζω το προσωπο. Το ιδιο ισχυει και αν ειναι συγγενης τον 3ο , φιλος τον 11 κοκ.
    Και το ρωταω γιατι νομιζω μεσα στο βιβλιο της η κ. Γιαννακοπουλου λεει οτι αν υπαρχει σχεση με τον ερωτουντα παιρνουμε τον παραγωγο οικο???

    Ευχαριστω.

  2. #2
    Join Date
    Oct 2004
    Όνομα:
    Λίλιαν
    Location
    Αθήνα
    Posts
    2,323

    Re: Ωριαια.

    Αγαπητή nilia

    Αν και ο κανόνας είναι να βλέπουμε παράγωγους οίκους, κάποιοι υποστηρίζουν πως γίνεται να θέσουμε στον πρώτο οίκο το πρόσωπο της ερώτησης, αν και εφ' όσον το γνωρίζουμε καλά. Δηλαδή αν ρωτήσω για το παιδί μου κάτι, μπορώ να θεωρήσω ως πρώτο οίκο το παιδί. Μόνο σε πολύ οικεία μας πρόσωπα.

    Αλλά και πάλι, αυτό πρέπει να το έχουμε αποφασίσει πριν δούμε τον χάρτη της ωριαίας ερώτησης. Επίσης κάποιες φορές έχει συμβεί ο χάρτης να απαντά ο ίδιος για την επιλογή, δηλαδή αν το παιδί μου είναι Ταύρος, μπορεί ο ωροσκόπος να βγει στον Ταύρο, επιβεβαιώνοντας αυτή την ξεχωριστή εκδοχή.

    φιλικά

    Λίλιαν Σίμου

 

 

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •  
Διαφήμιση
ads from google
Χορηγός
google ads