s
Σελήνη
Καλωσήλθατε στην αστρολογική μας κοινότητα! αστρολογία στην ελλάδαΕΔΩ ΧΤΥΠΑ Η ΚΑΡΔΙΑ ΤΗΣ ΑΣΤΡΟΛΟΓΙΑΣ
Register

Αξιόπιστο! Έγκυρο, ΔΩΡΕΑΝ αστρολογικό πρόγραμμα online!

ΔΩΡΕΑΝ γενέθλια ανάλυσή, προσωπικές διελεύσεις, ερωτικές προβλέψεις κάθε μέρα!

ΓΡΑΠΤΕΣ ΠΡΟΣΩΠΙΚΕΣ ΑΝΑΛΥΣΕΙΣ ΣΤΙΣ ΚΑΛΥΤΕΡΕΣ ΤΙΜΕΣ! Τις βρίσκετε ΜΟΝΟ στο νέο μας site. Πατήστε εδώ
Βρείτε μας στο Facebook Βρείτε μας στο Twitter Επικοινωνήστε μαζί μας
Page 1 of 8 1 2 3 4 5 ... LastLast
Results 1 to 10 of 71

Thread: Σελήνη

  1. #1
    Join Date
    Jun 2008
    Όνομα:
    Γιάννα
    Location
    Αθηνα
    Posts
    356

    Σελήνη

    Εφτασα 31 χρονων για να καταλαβω με πιο τροπο με ταλαιπωρει η μητερα μου.Μεχρι πριν απο λιγους μηνες δεν ειχα σαφη εικονα της καταστασης.
    Ηταν παντα διπλα μου να με ακουσει και να με συμβουλεψει σωστα μεχρι στιγμης.Η σεληνη μου
    ειναι στον καρκινο (τι ωραια!) ομως κανεις δεν μου ειπε τιποτα για την θεση της και της οψεις της.Σεληνη στον 12 σε αντιθεση με αρη ερμη στον αιγωκερο!!
    Λοιπον εσεις που εχετε την (ρημαδο)σεληνη σας?:σφύριγμα
    Το καλό με τα μεγάλα λόγια είναι….
    ότι μπορούν να κρυφτούν πίσω τους ….μικροί άνθρωποι.

  2. #2
    Join Date
    Jan 2006
    Όνομα:
    Από τους 45 ένας.
    Location
    Αθήνα - Κρήτη
    Posts
    794

    Re: ΣΕΛΗΝΗ

    Συνονόματη δεν ξέρω αλλά... όταν πρωτοείδα το θέμα για το πού έχουμε τον Ήλιο μας αμέσως σχηματίστηκε το μυαλό μου μία εικόνα σειράς ψηφοφοριών για το πού έχουμε τον ¶ρη, τον Ποσειδώνα, την Κορυφή, τον Χείρωνα. Και την χρησιμότητα όλων αυτών φυσικά - σύμφωνα με τις απόψεις που εκφράστηκαν στο θέμα Ήλιος. Δεν μου πέφτει φυσικά άμεσος λόγος, η γνώμη μου είναι αυτή -έχω κι εγώ μία όπως ο καθένας- όμως το πιθανότερο είναι οι πλανήτες και τα σημεία των χαρτών να είναι στατιστικά ομοιόμορφα κατανεμημένα στο σύνολο του ανθρώπινου πληθυσμού. Αν πάλι θέλετε να συνεχίσει το poll εγώ μέσα και πρώτος!


    .
    Mind over matter.

    .
    .
    > >

  3. #3

    Re: ΣΕΛΗΝΗ

    Το λογικό είναι να είναι αναλογικά κατανεμημένα τα σώματα και τα σημεία. Διαπιστώνουμε όμως ότι διαφορετική αναλογική κατανομή έχει ο Ήλιος στα ζώδια (Καρκίνος/Λέων τα περισσότερα), διαφορετική έχει ο Ήλιος στους οίκους (8ος/12ος οι περισσότεροι).
    Ίσως να το προσπαθούσαμε, αν και στην περίπτωση των ζωδίων σκέφτηκα ότι ένα ζήτημα είναι τα εμπεριεχόμενα ζώδια. Στην περίπτωση των οίκων όμως δεν βλέπω κάτι. Μήπως να ξεκινούσαμε με τη θέση της Σελήνης στους οίκους; :unsure:
    Επίκαιρον
    Κεσάτια!
    Πάγιον
    Η αστρολογία είναι πολύ σημαντικό πράγμα, για να το αφήσουμε στα χέρια αυτών που δηλώνουν "επαγγελματίες" αστρολόγοι.

  4. #4
    Join Date
    May 2008
    Όνομα:
    white
    Location
    by the sea...
    Posts
    152

    Re: ΣΕΛΗΝΗ

    Quote Originally Posted by giannas View Post
    Εφτασα 31 χρονων για να καταλαβω με πιο τροπο με ταλαιπωρει η μητερα μου.Μεχρι πριν απο λιγους μηνες δεν ειχα σαφη εικονα της καταστασης.
    Ηταν παντα διπλα μου να με ακουσει και να με συμβουλεψει σωστα μεχρι στιγμης.Η σεληνη μου
    ειναι στον καρκινο (τι ωραια!) ομως κανεις δεν μου ειπε τιποτα για την θεση της και της οψεις της.Σεληνη στον 12 σε αντιθεση με αρη ερμη στον αιγωκερο!!
    Λοιπον εσεις που εχετε την (ρημαδο)σεληνη σας?:σφύριγμα


    καλώς όρισες στο κλαμπ! σελήνη αιγόκερω στον 12 (ομοιοπαθούσα!) σε εξαγωνο με κρόνο και σύνοδο με ποσειδωνα...:nuts:

  5. #5
    Join Date
    Oct 2006
    Όνομα:
    Διονυσία
    Location
    Δυτική Αττικκ
    Posts
    326

    Re: ΣΕΛΗΝΗ

    σελήνη στον 8ο στον ζυγό
    εξάγωνο αφροδήτη και κλήρος τύχης
    χιαστή με κρόνο, χειρων και λίλιθ
    και ένα τετράγωνο με τον δία μου
    αυτά

  6. #6
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    276

    Re: ΣΕΛΗΝΗ

    Εχει δικιο ο Γιαννης . . . Θα παρουμε απανωτα ολους τους πλανητες και :weird: ??? Τι θα μας προσφερει αυτο ?

  7. #7
    Join Date
    Mar 2007
    Posts
    108

    Re: ΣΕΛΗΝΗ

    Σελήνη στον Τοξότη (11ο), με τρίγωνα ακριβείας Αρη σε Κριό (3ος) και Κρόνο σε Λέοντα (8ος),για να με σώζει από τα χειρότερα.
    Δόξα τω Θεω, η καλή Σελήνη, μου χάρισε "πανοπλία", ειδικά σε θέματα επαγγελματικού ανταγωνισμού με άνδρες και wannabe προιστάμενους.
    Με στεναχωρεί, με γεμίζει εντάσεις, αλλά στο τέλος μου υπενθυμίζει ότι "αγαθά κόποις κτώνται".
    Αν αποκωδικοποιήσουμε όλοι τη Σελήνη μας, ίσως καταλάβουμε τα καθημερινά "πως" και "γιατί" , καθως επίσης και τον τρόπο που αντιμετωπίζουμε αποτελεσματικά ή όχι τις διάφορες προκλήσεις της ζωής μας.

  8. #8
    Join Date
    Jun 2008
    Όνομα:
    Μαρία
    Location
    Προς τη θάλασσα...
    Posts
    577

    Re: ΣΕΛΗΝΗ

    Σελήνη στο Ζυγό, στον 11ο, σύνοδο ¶ρη, αντίθεση Κρόνο, εξάγωνο Αφροδίτη (όλα τα'χει ο μπαξές...). :bigsmile:
    Προσέχω την πόλη μου. Επιλέγω ΑΣΤΡΙΚΕΣ συγκοινωνίες.

  9. #9
    Join Date
    Feb 2008
    Όνομα:
    Δεσποινα
    Location
    πειραιας
    Posts
    2,354

    Re: ΣΕΛΗΝΗ

    Σεληνη στον 8ο στους διδυμους σε αντιθεση με ηλιο τοξοτης και τετραγωνο με ουρανο στον παρθενο και χειρωνα στους ιχθεις ,ταυ τετραγωνο δηλαδη..,:nuts:

  10. #10
    Join Date
    Jul 2008
    Όνομα:
    Εφη
    Location
    Ελλαδα
    Posts
    39

    Re: ΣΕΛΗΝΗ

    Εγώ την Σελήνη μου την έχω στον Ταύρο και αυτό μάλλον είναι καλό γιατί μου βγάζει μια σταθερότητα στις απόψεις, τις σχέσεις και τις συνεργασίες μου που δεν θα είχα λόγω ζωδίου...οπότε έχω κάθε λόγο να ευγνωμονώ τα άστρα μου που μου προσφέρανε μια τέτοια σελήνη...:bigsmile:

 

 
Page 1 of 8 1 2 3 4 5 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •  
Διαφήμιση
ads from google
Χορηγός
google ads