s
Για τις κρίσιμες μοίρες ....
Καλωσήλθατε στην αστρολογική μας κοινότητα! αστρολογία στην ελλάδαΕΔΩ ΧΤΥΠΑ Η ΚΑΡΔΙΑ ΤΗΣ ΑΣΤΡΟΛΟΓΙΑΣ
Register

Αξιόπιστο! Έγκυρο, ΔΩΡΕΑΝ αστρολογικό πρόγραμμα online!

ΔΩΡΕΑΝ γενέθλια ανάλυσή, προσωπικές διελεύσεις, ερωτικές προβλέψεις κάθε μέρα!

ΓΡΑΠΤΕΣ ΠΡΟΣΩΠΙΚΕΣ ΑΝΑΛΥΣΕΙΣ ΣΤΙΣ ΚΑΛΥΤΕΡΕΣ ΤΙΜΕΣ! Τις βρίσκετε ΜΟΝΟ στο νέο μας site. Πατήστε εδώ
Βρείτε μας στο Facebook Βρείτε μας στο Twitter Επικοινωνήστε μαζί μας
Results 1 to 5 of 5
  1. #1
    Join Date
    Dec 2004
    Όνομα:
    Φυλλένια
    Location
    Πέρα από τους μύθους
    Posts
    969

    Για τις κρίσιμες μοίρες ....

    Πρωτότυπο άρθρο και ενδιαφέρουσα προσέγγιση για τους περισσότερους εδώ μέσα. Πως μπορούμε όμως να εντοπίσουμε τις κρίσιμες μοίρες στον γενέθλιο χάρτη μας? Βοηθάει αν γνωρίζουμε τις μοίρες των γενέθλιων πλανητών μας?
    Π.χ ο Ηλιος μου βρίσκεται στην 12 51' των Διδύμων(9ος) ενώ το Μc στην 21 21' των Διδύμων επίσης. Να θεωρήσω πως βρίσκονται σε κρίσιμη μοίρα? Κατάλαβα σωστά?

    Ευχαριστώ

    Φυλλένια
    Bιτγκεστάϊν: "Ενα τίποτα είναι το ίδιο με ένα κάτι για το οποίο τίποτα δεν μπορεί να λεχθεί"

  2. #2
    Join Date
    Oct 2004
    Location
    Δυτικές Συνοικίες
    Posts
    159

    Re: Για τις κρίσιμες μοίρες ....

    Θα υπάρξει λίαν συντόμως πίνακας με τις κρίσιμες μοίρες του ζωδιακού συπληρωματικός στο άρθρο. Όσο για τις κρίσιμες μοίρες σας βάση των στοιχείων που παραθέτετε ελπίζω ότι θα σας απαντήσουν οι επαγγελματίες αστρολόγοι-συνεργάτες μας διότι εγώ δεν είμαι επαγγελματίας και ούτε το δηλώνω αυθαίρετα για να μπορώ να δίνω απαντήσεις όσο κι αν οι γνώσεις μου είναι σε κάποιο ανώτερο επίπεδο. Απλώς καταγράφω, αρθρογραφώ αποφεύγοντας επιμελώς να λέω τη γνώμη σε προσωπικά ερωτήματα για τους παραπάνω λόγους.
    Κατά συνέπεια φρονώ ότι δεν πρέπει να δέχεστε απαντήσεις από απλούς μελετητές της αστρολογίας οποιαδήποτε βαθμίδας γνώσεως αλλά μόνο από αναγνωρισμένους επαγγελματίες που η ηλεκτρονική μας κοινότητα διαθέτει αρκετούς.

    Φιλικά
    MAY THE FORCE BE WITH ...ME ... IN THIS STRANGE AND BEAUTIFUL WORLD OF ASTROLOGY...!

  3. #3
    Join Date
    Dec 2004
    Όνομα:
    Φυλλένια
    Location
    Πέρα από τους μύθους
    Posts
    969

    Re: Για τις κρίσιμες μοίρες ....

    Σας ευχαριστώ για την απάντηση,

    Απευθύνθηκα σε σας ως συγγραφέα του άρθρου. Φυσικά δεν γνωρίζω τα όρια στα οποία κινείστε, εσείς γνωρίζεστε καλύτερα. Υπέθεσα ότι θα είστε και ο κατάλληλος για να απαντήσετε στις απορίες μου, λογικό δεν είναι? Συγνώμη για την αναστάτωση.
    Θα περιμένω τον πίνακα με ιδιαίτερο ενδιαφέρον.

    Σας ευχαριστώ

    Φυλλένια
    Bιτγκεστάϊν: "Ενα τίποτα είναι το ίδιο με ένα κάτι για το οποίο τίποτα δεν μπορεί να λεχθεί"

  4. #4
    Join Date
    Oct 2004
    Όνομα:
    Λίλιαν
    Location
    Αθήνα
    Posts
    2,323

    Re: Για τις κρίσιμες μοίρες ....

    Αγαπητή fillenia

    Οι κρίσιμες μοίρες του ζωδιακού είναι οι εξής :
    0, 12ο 51΄και 25ο 43΄των παρορμητικών
    8ο 34΄και 21ο 26΄των σταθερών
    4ο 17΄και 17΄09΄των μεταβλητών
    Αν έχετε πλανήτη εκεί, γενέθλιο, προοδευτικό, ετήσιο ή ακμή του χάρτη, είναι σε κρίσιμη μοίρα

    φιλικά
    Λίλιαν Σίμου

  5. #5
    Join Date
    Aug 2006
    Posts
    37

    Re: Για τις κρίσιμες μοίρες ....

    η σεληνη σε κρισιμη μοιρα του κριου τι επιφερει στην ανθρωπινη πρωσοπικοτητα και στην ζωη του ? ειναι κατι το πολυ αρνητικο για τον ανθρωπο ? περιμενω απαντηση σας με αγωνια οσο πιο γρηγορα γινεται με φοβησε αυτη η οψη

 

 

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •  
Διαφήμιση
ads from google
Χορηγός
google ads