s
Ερμής (ως κυβερνήτης) σε σύνοδο με τον ¶ρη
Καλωσήλθατε στην αστρολογική μας κοινότητα! αστρολογία στην ελλάδαΕΔΩ ΧΤΥΠΑ Η ΚΑΡΔΙΑ ΤΗΣ ΑΣΤΡΟΛΟΓΙΑΣ
Register

Αξιόπιστο! Έγκυρο, ΔΩΡΕΑΝ αστρολογικό πρόγραμμα online!

ΔΩΡΕΑΝ γενέθλια ανάλυσή, προσωπικές διελεύσεις, ερωτικές προβλέψεις κάθε μέρα!

ΓΡΑΠΤΕΣ ΠΡΟΣΩΠΙΚΕΣ ΑΝΑΛΥΣΕΙΣ ΣΤΙΣ ΚΑΛΥΤΕΡΕΣ ΤΙΜΕΣ! Τις βρίσκετε ΜΟΝΟ στο νέο μας site. Πατήστε εδώ
Βρείτε μας στο Facebook Βρείτε μας στο Twitter Επικοινωνήστε μαζί μας
Page 1 of 2 1 2 LastLast
Results 1 to 10 of 17
  1. #1

    Ερμής (ως κυβερνήτης) σε σύνοδο με τον ¶ρη

    Θα ήθελα να ρωτήσω αν ο Ερμής κυβερνάει τον 5ο,6ο,7ο,9ο,10ο οίκο και βρίσκεται στην αρχή του 8ου οίκου σε σύνοδο με τον ¶ρη(ο οποίος πάλι βρίσκεται στον 8ο οίκο) τι σημαίνει; Θα μπορύσε κάποιος να μου το εξηγήσει;
    Ευχαριστώ!:bigsmile::embarrest

  2. #2
    Join Date
    Nov 2005
    Όνομα:
    Κυριακή
    Location
    αλλου κι αλλου...
    Posts
    872

    Re: Ερμής (ως κυβερνήτης) σε σύνοδο με τον ¶ρη

    Quote Originally Posted by pigasos View Post
    Θα ήθελα να ρωτήσω αν ο Ερμής κυβερνάει τον 5ο,6ο,7ο,9ο,10ο οίκο και βρίσκεται στην αρχή του 8ου οίκου σε σύνοδο με τον ¶ρη(ο οποίος πάλι βρίσκεται στον 8ο οίκο) τι σημαίνει; Θα μπορύσε κάποιος να μου το εξηγήσει;
    Ευχαριστώ!:bigsmile::embarrest
    Συγγνωμη αλλα, πως γινεται αυτος ο Ερμης να κυβερναει 5 οικους?:blink:
    Ονειρευόμουν απέραντες θάλασσες και ανοιχτούς ορίζοντες...
    ... οταν αρχισε να χτυπαει το ξυπνητήρι....

  3. #3
    Join Date
    Apr 2007
    Όνομα:
    Γεωργία
    Location
    FantasyLand
    Posts
    550

    Re: Ερμής (ως κυβερνήτης) σε σύνοδο με τον ¶ρη

    Μάλλον έχεις διατυπώσει λάθος την ερώτηση σου pigasos...Ένας πλανήτης μπορεί να είναι κυβερνήτης το πολύ σε 2 οίκους..όχι παραπάνω...Για ξανακοίταξε τον χάρτη και πές μας να σε βοηθήσουμε!
    :bigsmile:
    I'm not a perfect girl.My hair does'nt always stay in place & I spill things a lot. I'm pretty clumsy & sometimes I have a broken heart.My friends and I sometimes fight & maybe some days nothing goes right.but when I think about it & take a step back I remember how amazing life truly is & that maybe.just maybe.
    I like beeing unperfect...

  4. #4
    Join Date
    May 2005
    Όνομα:
    Αντωνία
    Location
    ΑΘΗΝΑ
    Posts
    423

    Re: Ερμής (ως κυβερνήτης) σε σύνοδο με τον ¶ρη

    Ο Ερμής είναι κυβερνήτης και των διδύμων και της παρθένου, οπότε αν είναι σωτά υπολογισμένο μπορεί να κυβερνά κατά την γνώμη μου μέχρι και 4 οίκους αν οι δύο ακμές των οίκων είναι πχ στους διδύμους(5-6)οίκος και δύο ακμές πάλι αντιστοιχούν στην παρθένο. Δεν αποκλείεται να υπάρχουν και τρείς οίκοι στην σειρά με τον ίδιο κυβερνήτη. Δεν μας είπες όμως σεποιό ζώδιο είναι ο ερμής που βρίσκεται στον 8ο.
    Αυτό που είναι δύσκολο είναι να θυμάσαι κι όταν θα φύγεις από δω , ποιός είσαι και τι σου ταιριάζει και μην περιμένεις να σ' το πει κανείς, ο καθένας θα σου λέει άλλα. Γιατί αλήθεια ;;; Γιατί ο καθένας έχει τα μάτια που του ταιριάζουν. (Από την ιστορία του Χόμυ της Θεοδώρας Φασιανού -Ντάκου )

  5. #5

    Re: Ερμής (ως κυβερνήτης) σε σύνοδο με τον ¶ρη

    Συγγνωμη, μάλλον λαθος καταλαβα. Καπου ειχα διαβάσει εδώ οτι αν ένας οικος ειναι κενος απο πλανήτες και θέλουμε να βρούμε τον κυβερνήτη του, τοτε βλεπουμε το ζωδιο που βρίσκεται στην ακμή του ποιος πλανητης το κυβερνά και μετεπειτα βρίσκουμε σε πιο ζωδιο είναι τοποθετημένος ο πλανητης αυτός και παίρνουμε τον κυβερνήτη αυτού του ζωδίου.
    Δηλαδή αν κάποιος έχει κενό τον 9ο οίκο και η ακμή του είναι στους διδυμους ας πουμε,τότε βρέπουμε σε ποιο ζωδιο βρίσκεται ο ερμής. Αν βρίσκεται στον κριό τότε τον οίκο αυτόν τον κυβερνά ο άρης.:bigsmile:
    Δεν ξέρω αν΄είμαι σωστή, αν μπορεί να απαντήσει καποιος να με βοηθήσει!:embarrest:nuts:

  6. #6
    Join Date
    Jun 2006
    Όνομα:
    Βασίλης
    Location
    Αθήνα - Ελλάδα
    Posts
    1,897

    Re: Ερμής (ως κυβερνήτης) σε σύνοδο με τον ¶ρη

    Quote Originally Posted by pigasos View Post
    Συγγνωμη, μάλλον λαθος καταλαβα. Καπου ειχα διαβάσει εδώ οτι αν ένας οικος ειναι κενος απο πλανήτες και θέλουμε να βρούμε τον κυβερνήτη του, τοτε βλεπουμε το ζωδιο που βρίσκεται στην ακμή του ποιος πλανητης το κυβερνά και μετεπειτα βρίσκουμε σε πιο ζωδιο είναι τοποθετημένος ο πλανητης αυτός και παίρνουμε τον κυβερνήτη αυτού του ζωδίου.
    Δηλαδή αν κάποιος έχει κενό τον 9ο οίκο και η ακμή του είναι στους διδυμους ας πουμε,τότε βρέπουμε σε ποιο ζωδιο βρίσκεται ο ερμής. Αν βρίσκεται στον κριό τότε τον οίκο αυτόν τον κυβερνά ο άρης.:bigsmile:
    Δεν ξέρω αν΄είμαι σωστή, αν μπορεί να απαντήσει καποιος να με βοηθήσει!:embarrest:nuts:
    Μάλλον κάποια παρεξήγηση έχει γίνει. Εγώ προσωπικά δεν το έχω ακούσει πάντως αυτό που περιγράφετε.
    Για βιβλία αστρολογίας και μεταφυσικής επισκεφτείτε το IL_PICCOLO εναλλακτικό βΙβλιοπωλείο. Βενιζέλου 29, στη Νέα Χαλκηδόνα. Εκμεταλλευτείτε τις προσφορές και την γνώση μας πάνω στο εναλλακτικό βιβλίο. Παραγγελίες και με Αντικαταβολές στο 210-2527690.

  7. #7

    Re: Ερμής (ως κυβερνήτης) σε σύνοδο με τον ¶ρη

    Εντάξει! Τοτε ελπίζω να μου συγχωρήσετε το μικρό λαθάκι μου. ¶νθρωπος είμαι! :embarrest
    Έχω τον Ερμή στον Καρκίνο σε σύνοδο με τον ¶ρη στον Καρκίνο. Ο Ερμής είναι κυβερνήτης του 7ου οίκου και ο ¶ρης ο κυβερνήτης του 4ου οίκου. Και οι δύο αυτοί πλανητες βρίσκονται στον 8ο οίκο.
    Εχω γεννηθεί στις 18/06/87, ώρα 19:45, Δραμα
    Ευχαριστώ για την κατανόησης σας!:bigsmile:

  8. #8

    Re: Ερμής (ως κυβερνήτης) σε σύνοδο με τον ¶ρη

    Quote Originally Posted by pigasos View Post
    ... αν ένας οικος ειναι κενος απο πλανήτες και θέλουμε να βρούμε τον κυβερνήτη του, τοτε βλεπουμε το ζωδιο που βρίσκεται στην ακμή του ποιος πλανητης το κυβερνά και μετεπειτα βρίσκουμε σε πιο ζωδιο είναι τοποθετημένος ο πλανητης αυτός και παίρνουμε τον κυβερνήτη αυτού του ζωδίου.
    Εν μέρει είσαι σωστή. Όταν ένας οίκος είναι κενός από πλανήτες, βλέπουμε την ακμή του οίκου σε ποιο ζώδιο είναι και βρίσκουμε τον κυβερνήτη του ζωδίου αυτού και τι όψεις σχηματίζει με άλλους πλανήτες και σημεία. :bigsmile:

  9. #9
    Join Date
    Jun 2006
    Όνομα:
    Βασίλης
    Location
    Αθήνα - Ελλάδα
    Posts
    1,897

    Re: Ερμής (ως κυβερνήτης) σε σύνοδο με τον ¶ρη

    Quote Originally Posted by pigasos View Post
    ...αν ένας οικος ειναι κενος απο πλανήτες και θέλουμε να βρούμε τον κυβερνήτη του, τοτε βλεπουμε το ζωδιο που βρίσκεται στην ακμή του ποιος πλανητης το κυβερνά και μετεπειτα βρίσκουμε σε πιο ζωδιο είναι τοποθετημένος ο πλανητης αυτός και παίρνουμε τον κυβερνήτη αυτού του ζωδίου.
    Όπως λέει και η kia το πρώτο κομμάτι ισχύει. Το "και μετεπειτα βρίσκουμε σε πιο ζωδιο είναι τοποθετημένος ο πλανητης αυτός και παίρνουμε τον κυβερνήτη αυτού του ζωδίου." όμως δε νομίζω ότι ισχύει. Δεν το έχω ακούσει ποτέ ούτε το έχω δει σε κάποιες αναφορές.
    Για βιβλία αστρολογίας και μεταφυσικής επισκεφτείτε το IL_PICCOLO εναλλακτικό βΙβλιοπωλείο. Βενιζέλου 29, στη Νέα Χαλκηδόνα. Εκμεταλλευτείτε τις προσφορές και την γνώση μας πάνω στο εναλλακτικό βιβλίο. Παραγγελίες και με Αντικαταβολές στο 210-2527690.

  10. #10

    Re: Ερμής (ως κυβερνήτης) σε σύνοδο με τον ¶ρη

    Ναι σωστά.. Αυτό ούτε και γω το έχω συναντήσει ξανά. Μάλλον έγινε ένα μικρό μπέρδεμα στην κατανόησή του από την κοπέλα.

 

 
Page 1 of 2 1 2 LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •  
Διαφήμιση
ads from google
Χορηγός
google ads