s
Συνοπτικές ερμηνείες αστέρων και αστεροειδών
Καλωσήλθατε στην αστρολογική μας κοινότητα! αστρολογία στην ελλάδαΕΔΩ ΧΤΥΠΑ Η ΚΑΡΔΙΑ ΤΗΣ ΑΣΤΡΟΛΟΓΙΑΣ
Register

Αξιόπιστο! Έγκυρο, ΔΩΡΕΑΝ αστρολογικό πρόγραμμα online!

ΔΩΡΕΑΝ γενέθλια ανάλυσή, προσωπικές διελεύσεις, ερωτικές προβλέψεις κάθε μέρα!

ΓΡΑΠΤΕΣ ΠΡΟΣΩΠΙΚΕΣ ΑΝΑΛΥΣΕΙΣ ΣΤΙΣ ΚΑΛΥΤΕΡΕΣ ΤΙΜΕΣ! Τις βρίσκετε ΜΟΝΟ στο νέο μας site. Πατήστε εδώ
Βρείτε μας στο Facebook Βρείτε μας στο Twitter Επικοινωνήστε μαζί μας
Results 1 to 10 of 10
  1. #1

    Συνοπτικές ερμηνείες αστέρων και αστεροειδών

    Θα ήθελα να παρουσιάσω συνοπτικά κάποιες ερμηνείες αστέρων και αστεροειδών. Είναι μια απόπειρα μου να κάνω μια περίληψη απ'αυτά που έχω διαβάσει συγκεντρώνοντας τα βασικά σε μια σελίδα. Σκοπός δεν είναι να έχουμε απόλυτες ερμηνείες απλά ένα αρχικό ερέθισμα σε όσους θέλουν να κάνουν μελλοντικά πιο βαθειά έρευνα των αστέρων και των αστεροειδών.

    ΑΣΤΕΡΕΣ:

    Kochab = Γνώση του πεπρωμένου μου μαθαίνοντας ότι το γήινο πεπρωμένο είναι αυτό που επιλέγουμε να δημιουργούμε.

    M27 = Eναρμόνιση με τον εξελικτικό σκοπό της ψυχής.

    Mirzam = Αποδοχή του θαύματος στην ζωή μου και δημιουργία του θαύματος.

    Northerns Bull's Eye = Επίτευξη του στόχου. Καλοτυχία.

    Nortern Scale = Παγκόσμια νοημοσύνη. Συσχέτιση με αθλήματα, συγγραφή, θρησκεία ή τον νόμο.

    Pollux = Ανάπτυξη της διόρασης και της διαίσθησης.

    Regulus = Η δύναμη στην υψηλότερη μορφή της. Ηγετική θέση.

    Rigal = Τεχνικοί τομείς. Καλοτυχία μέσα από την γνώση ποιά είναι η κατάλληλη δράση.

    Saturn Nebula = Περιορισμοί, μπλοκαρίσματα και καθυστερήσεις. Πνευματικό Φως.

    Galactic center = Ολότητα με τον εαυτό μας. 'Ενωση με υψηλές οντότητες για ένα κοινό σκοπό.

    El Nath = Eναρμόνιση με τους κοσμικούς κραδασμούς όλων των πραγμάτων.

    Delta Cygni = Eναρμόνιση με τους νόμους του κάρμα και κατανόηση των κραδασμιακών μορφών.

    Antares = Αποδοχή του σκοτεινού εαυτού μου έτσι ώστε να γίνει μια θετική έκφραση στην ζωή μου. Αυτοί που αντιμετωπίζουν την φτώχια ή την απώλεια.

    Almach = Ανάγκη εμβάθυνσης στην πνευματικότητα και εναρμόνιση με τον Παγκόσμιο Νου και ροή.

    Agene = Τιμή και status, είτε σε κοσμικό είτε σε πνευματικό επίπεδο.


    ΑΣΤΕΡΟΕΙΔΕΙΣ:

    Εστία = Το να γίνεσαι ένα με κάποιον χωρίς να χρειάζεσαι έξωθεν επικύρωση για να γίνεις αυτό που πράγματι είσαι. Το να βρίσκεις την ιερότητα εσωτερικά και εξωτερικά. Αγνότητα - παρθενία. Προσευχή σε ένα ιερό τόπο ή αγνή λατρεία μιας ιερής γυναίκας. Η ίδια η ιερή καθαγιασμένη γυναίκα. Το ιερό, ο βωμός. Η αδελφότητα.

    Παλλάδα = Σοφία, στρατηγική. Γνωρίζω ποιά δράση να αναλάβω και πότε. Ικανότητες. Μια γυναίκα πολεμίστρια για αρχές και ειρήνη. Η σοφή, δυνατή γυναίκα με τον αυτοέλεγχο και την λογική. Φεμινισμός, γυναίκες στην πολιτική. Η θετική εκδήλωση της δύναμης. Η ήρεμη δύναμη μιας γυναίκας.
    Η μέντορας. Η κόρη.

    Skuld = Προσδιορισμός του πεπρωμένου μου από πράξεις και επίγνωση του παρόντος.

    Pholus = Το τέλος μιας παλιάς ζωής και η αρχή μιας νέας, υψηλότερης ζωής.

    Nίκη = Κλινηση μέσα από τα δύσκολα περάσματα της ζωής με ταχύτητα και χάρη.

    Merlin = Αναζήτηση της μαγείας και του μυστηρίου. Ο σοφός και δυνατός αλχημιστής και μάγος.

    Λάχεσις = Τυχερά παιχνίδια. Η απόκτηση μιας ισχυρής αίσθησης που μπορώ να έχω τύχη και που όχι.

    Kλωθώ = Επιβεβαίωση του αληθινού εαυτού μου ότι το αληθινό μου πεπρωμένο έχει πραγματοποιηθεί.

    'Ηρα = ''Δουλειά'' με τον εαυτό μου μέσα από προδοσίες σχέσεων. Μοίρασμα της δύναμής μου μέσα στις σχέσεις μου με έναν ισορροπημένο τρόπο. Η σύζυγος.

    'Ισιδα (Transpluto)
    = Το να μαζεύεις τα κομμάτια σου και να αναπνέεις νέα ζωή μέσα σε καταστάσεις τραυματικές. Επίγνωση του πότε και πώς να απελευθερώσεις αυτό του οποίου έχει έρθει η ώρα.
    Οι δρόμοι που δεν επιδέχονται αλλαγές και δεν έχουν επιστροφή.

    'Ιριδα = Μια έξοχη βοήθεια όταν χρειάζομαι μηνύματα ή προφητείες. Αναζήτηση καθοδήγησης για να πάρεις απαντήσεις στα ερωτήματά σου.

    Χείρων = Δυνατή θεραπευτική ενέργεια. Μαρτύριο από πόνο ή υπέρβαση του πόνου και της δυσλειτουργίας που προκαλείται απ'αυτόν. Ανάπτυξη μεγάλης συμπόνοιας για τους άλλους. Μετασχηματισμός του προσωπικού μου πόνου σε θεραπεία για τους άλλους. Θεραπευτής - μέντορας. Αυτός που βρίσκει τεράστια αποθέματα ψυχικής δύναμης μέσα από την υπέρβαση του πόνου. "Σαμάνος".

    Δήμητρα = Ικανότητα να τρέφω τον εαυτό μου και τους άλλους. Η απώλεια των αγαπημένων μας, ειδικά της μητέρας ή κάποιου γονιού - προστάτη. Η μάνα, η Μητέρα - Γη.

    Atropos = Κοίταγμα του θανάτου πρόσωπο με πρόσωπο. Η αποδοχή του θανάτου μιας σχέσης,μιας επιχείρησης ή ακόμα και του φυσικού θανάτου. Αδιαλλαξία.

    Arthur = Θεραπεύω τον "εσωτερικό Βασιλιά μου". Αν το καταφέρω, το βασίλειό μου μέσα μου επιστρέφει σε μια κατάσταση ειρήνης και πληρότητας.

    Aνούβης = Ταξίδι μέσα από τον λαβύρινθο της ψυχής. Κοίταγμα πρόσωπο με πρόσωπο πρόσωπο των δυνάμεων του Σύμπαντος.

  2. #2
    Join Date
    Mar 2005
    Όνομα:
    Κορίνα
    Location
    Στην χώρα του
    Posts
    117

    Re: Συνοπτικές ερμηνείες αστέρων και αστεροειδών

    Αρκετά χρήσιμο άρθρο. Μου αρέσει που είναι συνοπτικό στις ερμηνείες, έτσι ώστε να κατανοήσουμε για αρχή τι αντιπροσωπεύει κάθε αστρεροειδής και κάθε αστέρας!

    Μπράβο Jimy!!!

  3. #3
    Join Date
    Oct 2006
    Όνομα:
    Διονυσία
    Location
    Δυτική Αττικκ
    Posts
    326

    Re: Συνοπτικές ερμηνείες αστέρων και αστεροειδών

    μπράβω:clapping:
    πολύ καλό

  4. #4
    Join Date
    Oct 2006
    Όνομα:
    Μαριάννα
    Location
    Μυτιλήνη-Ελλάδα
    Posts
    73

    Re: Συνοπτικές ερμηνείες αστέρων και αστεροειδών

    Πολύ όμορφο άρθρο Jimmy...Perfect Perfect Perfect
    συνοπτικό και κατανοητό για μάς τους αρχάριους ...:idea: :bigsmile: :bigsmile:

  5. #5
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    Αθηνα
    Posts
    983

    Re: Συνοπτικές ερμηνείες αστέρων και αστεροειδών

    πολυ καλο το αρθρο! Να χουμε και μια ιδεα τι ειναι αντιπροσωπευει ο καθε αστερας κ αστεροειδης
    οσο υπαρχει εξουσια δεν υπαρχει ελευθερια

  6. #6
    Join Date
    Jan 2011
    Όνομα:
    διδυμινα
    Posts
    204

    Re: Συνοπτικές ερμηνείες αστέρων και αστεροειδών

    ποιοι ειναι οι αστεροειδης-αστερες που συνδεονται με τα συναισθηματικα θεματα...??
    με μια πρωτη ματια διακρινω δυο τρεις.. αλλα τι ακριβως φανερωνουν μεσα στον γεννεθλιο??
    cupido,arachne ,psyche,eros,amor
    αυτους διεκρινα εγω...διορθωστε με αν καποιος δεν σχετιζεται με αυτο το θεμα...

  7. #7
    Join Date
    Apr 2010
    Όνομα:
    Κάτια
    Location
    Αθήνα
    Posts
    1,256

    Re: Συνοπτικές ερμηνείες αστέρων και αστεροειδών

    Quote Originally Posted by stellamou View Post
    ποιοι ειναι οι αστεροειδης-αστερες που συνδεονται με τα συναισθηματικα θεματα...??
    με μια πρωτη ματια διακρινω δυο τρεις.. αλλα τι ακριβως φανερωνουν μεσα στον γεννεθλιο??
    cupido,arachne ,psyche,eros,amor
    αυτους διεκρινα εγω...διορθωστε με αν καποιος δεν σχετιζεται με αυτο το θεμα...
    http://www.myhoroscope.gr/o%9Fi-erai...%95o%99s-5706/ ...:bigsmile:
    « Αυτό που έψαχνα, είμαι! »

  8. #8
    Join Date
    Jan 2011
    Όνομα:
    διδυμινα
    Posts
    204

    Re: Συνοπτικές ερμηνείες αστέρων και αστεροειδών

    ευχαριστω γιατι πραγματικα το ψαχνα και δεν το βρισκα...χιλια thankss:toung:

  9. #9

    Re: Συνοπτικές ερμηνείες αστέρων και αστεροειδών

    Θα ηθελα να προσθεσω και εγω καποιες ερμηνειες αστερων .

    1)Scheat:Θεωρειτε απο τους πολυ κακοτυχους αστερες.Συμβολιζει την φυλακιση ,την αυτοκτονια,τον πνιγμο,τον φονο και την απιστευτη κακοτυχια.Την ουσια του διαννουμενου,την ανεξαρτητη σκεψη και τον αντισυμβατικο τροπο σκεψης η την αντισυμβατικη φιλοσοφια στην ζωη.

    2)kERB:Κακοτυχος αστερας.Συμβολιζει τον κινδυνο εγκαταλειψης απο τον εραστη,την ματαιοδοξια,το καπριτσιο,την κακη κριση

    3)Deneb Kaitos :Κακοτυχος αστερας .Συμβολιζει την τεμπελια,την αυτοκαταστροφη,την νευρικοτητα,την αρρωστια και το χασιμο .

    4)Algenib:Κακοτυχος αστερας .Εχει την ιδια ερμηνεια με το αριθμο 2 αλλα δεν σχετιζεται με την εγκαταλειψη απο τον εραστη.

    5)Erakis:Καλοτυχος αστερας.Συμβολιζει την εξουσια ,το "καθαρο " μυαλο,τους δικαστες,τα ποινικα δικαστηρια η τα δικαστηρια γενικα με "βαριες " υποθεσεις,την τραγωδια ,το δραμα ,τον αιματηρο θανατο :blinkδεν ξερω γιατι κατι τετοιο συμβολιζεται απο τον "καλο" κατα τα αλλα αστερα :toung

    6)Alderamin:Βαρυτητα,σθενος.Καλοτυχος αστερας.

    7)Alpheratz:Καλοτυχος αστερας .Συμβολιζει την χαρη ,την διασημοτητα,την ανεξαρτησια ,τις τιμες,την ελευθερια ,το κινημα της αγαπης,την ταχυτητα,την ισχυρη θεληση και την φημη

    8)Baten Kaitos:Κακοτυχος αστερας.Συμβολιζει την απομονωση ,την καταθλιψη ,τα δυστυχηματα,την μεταναστευση,τα ναυαγια.

    9)Acamar: Καλοτυχος.Συμβολιζει την επιτυχια στις δημοσιες θεσεις και επιτυχια στον εκκλησιαστικο τομεα.

    10)Kurdah:Καλοτυχος.Συμβολιζει τους βασιλιαδες,τους κυβερνωντες,τους δικαστες.Τραυματισμους στο κεφαλι,τον αποκεφαλισμο,τα σοβαρα τραυματα.Το ταλεντο στην ηθοιποια ,στο γραψιμο και γενικοτερα στην διασκεδαση.

    Εχω και αλλους αστερες να γραψω , τους οποιους εχω βρει διασπαρτα στο διαδικτυο ,τους περισσοτερους σε ξενα κυριως σαιτ .Αλλα ηθελα να ρωτησω την διαχειριση .Πως θα μπορουσα να τα μεταφερω σε καινουργιο ποστ( αν γινεται )ωστε να τα ολοκληρωσω και να αναφερω τις πηγες που τα βρηκα ? ? Ευχαριστω.

  10. #10
    Join Date
    Oct 2004
    Όνομα:
    Σωκράτης
    Location
    Περιστέρι
    Posts
    4,097

    Re: Συνοπτικές ερμηνείες αστέρων και αστεροειδών

    Ανακοινώσεις - ¶ρθρα Μελών

    Quote Originally Posted by hattie23 View Post
    Εχω και αλλους αστερες να γραψω , τους οποιους εχω βρει διασπαρτα στο διαδικτυο ,τους περισσοτερους σε ξενα κυριως σαιτ .Αλλα ηθελα να ρωτησω την διαχειριση .Πως θα μπορουσα να τα μεταφερω σε καινουργιο ποστ( αν γινεται )ωστε να τα ολοκληρωσω και να αναφερω τις πηγες που τα βρηκα ? ? Ευχαριστω.
    De profundis: Οι ανόητοι λυπούνται για τα λόγια τους και οι σοφοί για την σιωπή τους

    Η νέα σελίδα του myHoroscope στο Facebook

 

 

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •  
Διαφήμιση
ads from google
Χορηγός
google ads