s
Eurovision
Καλωσήλθατε στην αστρολογική μας κοινότητα! αστρολογία στην ελλάδαΕΔΩ ΧΤΥΠΑ Η ΚΑΡΔΙΑ ΤΗΣ ΑΣΤΡΟΛΟΓΙΑΣ
Register

Αξιόπιστο! Έγκυρο, ΔΩΡΕΑΝ αστρολογικό πρόγραμμα online!

ΔΩΡΕΑΝ γενέθλια ανάλυσή, προσωπικές διελεύσεις, ερωτικές προβλέψεις κάθε μέρα!

ΓΡΑΠΤΕΣ ΠΡΟΣΩΠΙΚΕΣ ΑΝΑΛΥΣΕΙΣ ΣΤΙΣ ΚΑΛΥΤΕΡΕΣ ΤΙΜΕΣ! Τις βρίσκετε ΜΟΝΟ στο νέο μας site. Πατήστε εδώ
Βρείτε μας στο Facebook Βρείτε μας στο Twitter Επικοινωνήστε μαζί μας
Page 1 of 8 1 2 3 4 5 ... LastLast
Results 1 to 10 of 71

Thread: Eurovision

  1. #1
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Τα βουνα και τ
    Posts
    892

    Eurovision

    Λυπηθηκα αφανταστα για τον αποκλεισμο της Κυπρου γιατι το τραγουδι ηταν υπεροχο (το προτιμω απο το δικο μας), οπως και η ερμηνεια του απο την Αννετ.
    Για αλλη μια φορα η διοργανωση απεδειξε οτι ο χαρακτηρισμος "πανηγυρακι" που της προσαπτουν, ειναι δικαιος...
    Ομως θα ηθελα να διακωμωδησω την κατασταση εκφραζοντας μια απορια:
    ΕΙμαι πολυ περιεργη να δω, που θα δωσουμε το 12αρι φετος και ποιες συμμαχιες θα γινουν, καθως η Ελλαδα δεν φημιζεται για τις συμμαχιες και συμπαθειες της!
    Αποδειξη η απαξιωση των κρατων με το επιπεδο των τραγουδιων και τραγουδιστων...
    Ενας πολεμος μεταξυ των παλιων VIP μελων που ειχαν το δικαιωμα να συνασπιζονται και βλεπουν τα προνομια τους να χανονται και των νεοδημιουργηθεντων που ακολουθουν την ιδια διαδρομη των πρωτομαστορων...διδασκαλων τους....
    Και η Ελλαδιτσα στη μεση, να τρωει τα σκαμπιλια...

  2. #2
    Join Date
    Dec 2004
    Όνομα:
    Φυλλένια
    Location
    Πέρα από τους μύθους
    Posts
    969

    Re: Eurovision

    Εγώ ανυπομονώ για το Γκωτιέ της Αννούλας... σε καλή τιμή το έκλεισε!
    τΟ 12άρι θα το δώσουμε στην Λιθουανία... τι τσίρκο κι αυτό...ειδικά ο στίχος, σκέτη ποίηση! Α, και της Τουρκίας, εξαιρετικό ρυθμό είχε, να υποστηρίξουμε την γείτονα φίλη χώρα! Μπέλι ντανς και λουκουμ χανούμ!
    Bιτγκεστάϊν: "Ενα τίποτα είναι το ίδιο με ένα κάτι για το οποίο τίποτα δεν μπορεί να λεχθεί"

  3. #3
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Τα βουνα και τ
    Posts
    892

    Re: Eurovision

    175.000 ευρω βρε Αννουλα και ουτε 50 σε εναν αστρολογο;;;:bigsmile:

    Οσο για την ποιηση...
    Θεωρω πολυ ποιητικο το συγκροτημα των Λορδων της Φιλανδιας!!!!
    Εξυψωσε την ψυχη μου...Με αγαλλιασε...
    Ειδικα οταν τους εβλεπα να κανουν τα παιχνιδακια με τη γλωσσα τους, ενιωθα κατι σαν....πνευματικη εξαψη!!!
    Ναι φιλοι μου!!! Με αυτη την μουσικη θα βελτιωσουμε το πνευματικο-πολιτιστικο-κοινωνικοπολιτικο επιπεδο μας!!!
    Ειναι ενας υγιης τροπος αντιδρασης!!!

    Δεν μπορω να πιστεψω οτι η Τουρκια περασε στον τελικο!!!
    Οσο καλοπροαιρετα και να προσπαθησα να δω και ν΄ακουσω το τραγουδι, επαθα μια μουσικο-αυτιακη (σ.σ. νεος ορος) παρακρουση!!!

  4. #4
    Join Date
    Oct 2004
    Όνομα:
    Σωκράτης
    Location
    Περιστέρι
    Posts
    4,097

    Re: Eurovision

    Η Λαμπίρη και η Στεφανίδου!!! :toung:
    De profundis: Οι ανόητοι λυπούνται για τα λόγια τους και οι σοφοί για την σιωπή τους

    Η νέα σελίδα του myHoroscope στο Facebook

  5. #5
    Join Date
    Dec 2004
    Όνομα:
    Φυλλένια
    Location
    Πέρα από τους μύθους
    Posts
    969

    Re: Eurovision

    Και ο Ευαγγελάτος, μαϊντανός στην κουβέντα μας...
    Bιτγκεστάϊν: "Ενα τίποτα είναι το ίδιο με ένα κάτι για το οποίο τίποτα δεν μπορεί να λεχθεί"

  6. #6
    Join Date
    Jul 2005
    Όνομα:
    Φωτεινή
    Location
    thessaloniki
    Posts
    3,068

    Re: Eurovision

    Νομιζω οτι"χρωστάμε"σε πολλους, βαθμούς απο περυσι που μας ψηφισαν.


    Κι εγω πιστευω πως δεν θα παρουμε την πρωτια ,αλλα θεωρω πολυ πιθανο να βρεθουμε μεσα στους πρωτους 5.:smile1:

    Μου αρεσε πολυ της Ρουμανίας ,που το θεωρω και πιασαρικο και γιουροβινιστικο!
    Της Ρωσίας καλουλι...αλλα δεν με πειθει.
    Η Σουηδία ειναι πολύ δυνατή με μια τραγουδίστρια που "γεμιζει"την σκηνη με την παρουσία της και την θεωρώ πολύ δυνατη!
    Της χανουμ μπουρεκ,το ντισκοτσιφτετέλι της δλδ προφανως άρεσε(σε ποιον δεν ξέρωεμενα μου ενοχλησε τα αυτια,μην πω με μπερδεψε κιολας.
    Οσο για την Φινλαδία,συμφωνω πως δεν ταιριάζει με το υφος της Γιουροβίζιον,αλλα προσωπικά,μια και τετοια ειναι τα ακουσματά μου,μου άρεσε και θα το ψηφιζα άνετα.
    επικοινωνία:
    horarycraftsman@gmail.com
    https://www.facebook.com/pages/The-H...38930886253370

    Starwalk στον http://www.e-star.gr κάθε Πέμπτη 21:00-23:00
    Aρχείο εκπομπών : http://www.mixcloud.com/Fotini_Chris/

    'Το πληγωμένο μάτι γιατρεύεται ευκολότερα απο το πληγωμένο μυαλό'

  7. #7

    Re: Eurovision

    Καλέ αν βρεθούμε μέσα στις 5 με 10 πρώτες θέσεις θα είναι επειδή το διοργανώνουμε κιόλας....υπάρχουν πολλά δυνατά τραγούδια...το δικό μας είναι μια μπαλάντα- δυνατή μεν- αλλά αυτό που τραβάει σήμερα είναι το ντιριντάχτα και χτυπήματού στυλ.

    Έχω να κάνω μια αποκάλυψη: ξέρετε ότι οι Φιλανδοί κατά κάποιο τρόπο μας αντέγραψαν; Όχι;;;; Που να πάει το μυαλό σας εεεε....

    Πρωτοπόροι και σε αυτό, καινοτόμοι οι Έλληνες. Κάτι ήξερε τότε ο Ρακιντζής με τις ρομποτικές στολές ....και τον αδικήσαμε τον άνθρωπο....

  8. #8
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Τα βουνα και τ
    Posts
    892

    Re: Eurovision

    Ειναι η τελευταια φορα που παρακολουθω το εν λογω πανηγυρι...
    Το παρακολουθω απο το 84.
    Πιστευα και ηλπιζα οτι δεν θα εφτανε σε αυτο το επιπεδο...
    Εχω την εντυπωση ομως τα τελευταια χρονια, οτι η εν λογω φαρσοκωμωδια παει για κλεισιμο και διαλυση...και υποσκαπτεται αυτη η κατασταση με γοργους ρυθμους απο διαφορα κεντρα...
    Δυστυχως, επιβεβαιωνομαι καθε χρονο...
    Μου αρεσει και μενα η πρωτοτυπια και θα ψηφιζα αυτο το τραγουδι σαν 3η επιλογη εαν δεν ειχαν αυτες τις γλοιωδες φατσες, αλλα εριχναν το βαρος στο ρυθμο και τη μουσικη του τραγουδιου...Με αυτες τις φατσες και μασκες (αρα δεν εισαι μουσικος, δεν αγαπας τη μουσικη, απλως ακολουθεις κανονες και εντολες που σου εχουν δωσει και ας παρασυρεις τοση νεολαια, που πιστευει οτι αυτο ακριβως αντιπροσωπευεις...την αντιδραση στο κατεστημενο) ουτε σαν τελευταιο δεν θα το ψηφιζα...
    Να ειστε καλα ελληναραδες, δημιουργοι του παγκοσμιου πολιτισμου, που δωσατε 12 βαθμους σε αυτο τραγουδι...
    Τιμη σας και καμαρι σας....
    Ουτε καν σεβαστηκατε αυτο που προσπαθησαν να σας περασουν με τις υπεροχες μουσικες και χορευτικα δειχνοντας σας καταμουτρα την ιστορικη μας διαδρομη...
    Διαδρομη που κανεις αλλος λαος δεν εχει...
    Να ειμαστε καλα, γιατι αναβαθμιστηκε ο πνευματικος και μουσικος μας πολιτισμος....
    Να ειστε καλα ολοι εσεις που τρωτε αυτο που σας προσφερουν απλοχερα...
    Η Ελλαδα του μελλοντος....

  9. #9

    Re: Eurovision

    Άντε και του χρόνου να πάμε με τους Παπαροκάδες ...να κάνουμε και έναν αγιασμό βρε παιδιά!!!

    hard, rock, allilouia...προσκυνηστε :sick: καλό το σκληρό rock αλλά καλύτερο θα ήταν δίχως τις τερατομορφές! Ξου ξου και φτου φτου... μακριά απο εμάς!!!

  10. #10
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    Λευκωσία
    Posts
    105

    Re: Eurovision

    Τόση δουλειά γι' αυτό το αποτέλεσμα... Κρίμα. Κρίμα που ήρθε και η Μούσχουρη στη "Γιορτή του Τραγουδιού". Ντροπή που η ίδια η Ελλάδα στήριξε τα τέρατα.

    Σκεφτείτε την καημένη η Παπαρίζου που έπρεπε να τον φιλήσει κιόλας :sick: :sick:

 

 
Page 1 of 8 1 2 3 4 5 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •  
Διαφήμιση
ads from google
Χορηγός
google ads