s
Τι είναι ο ωροσκόπος
Καλωσήλθατε στην αστρολογική μας κοινότητα! αστρολογία στην ελλάδαΕΔΩ ΧΤΥΠΑ Η ΚΑΡΔΙΑ ΤΗΣ ΑΣΤΡΟΛΟΓΙΑΣ
Register

Αξιόπιστο! Έγκυρο, ΔΩΡΕΑΝ αστρολογικό πρόγραμμα online!

ΔΩΡΕΑΝ γενέθλια ανάλυσή, προσωπικές διελεύσεις, ερωτικές προβλέψεις κάθε μέρα!

ΓΡΑΠΤΕΣ ΠΡΟΣΩΠΙΚΕΣ ΑΝΑΛΥΣΕΙΣ ΣΤΙΣ ΚΑΛΥΤΕΡΕΣ ΤΙΜΕΣ! Τις βρίσκετε ΜΟΝΟ στο νέο μας site. Πατήστε εδώ
Βρείτε μας στο Facebook Βρείτε μας στο Twitter Επικοινωνήστε μαζί μας
Page 1 of 4 1 2 3 4 LastLast
Results 1 to 10 of 34
  1. #1
    Join Date
    Nov 2004
    Όνομα:
    Περικλής
    Location
    Αθήνα
    Posts
    43

    Post Τι είναι ο ωροσκόπος

    Ο Ωροσκόπος είναι το σημείο που θέλει να εκφράσει το βαθύτερο εαυτό μας, το ατομικό μας Εγώ.
    Κάθε άτομο, με βάση την ώρα της γέννησής του, έχει ένα πολύ προσωπικό Ωροσκόπο, όχι μόνο γιατί ο Ωροσκόπός του μπορεί να βρίσκεται στο ζώδιό του αλλά και γιατί βρίσκεται σε μία συγκεκριμένη ζωδιακή μοίρα που φανερώνει μία ειδικότερη λειτουργία.
    Επίσης, αυτός ο Ωροσκόπος μπορεί να επηρεάζεται από κάποιο πλανήτη, θετικά ή αρνητικά. Σε περίπτωση που ο Ωροσκόπος συμπίπτει με τον Ηλιο έχουμε μια συνειδητή ουσιαστική σχέση μεταξύ του Εγώ και του ατομικού Εγώ.

    Ο Ωροσκόπος δεν γίνεται εύκολα αντιληπτός από το άτομο. Σιγά - σιγά, ανακαλύπτει την εσωτερική του αξία, γύρω στην ηλικία των 40 ετών, επειδή ο χαρακτήρας (Ηλιος - Ζώδιο) είναι πιο εκφραστικός μέχρι τότε, σε σχέση με τον Ωροσκόπο που εκφράζει το: τι θα ήθελα να ήμουν πραγματικά. Π.χ. κάποιος ανήκει στο Ζώδιο των Ιχθύων και είναι γιατρός, με Ωροσκόπο στους Διδύμους το ζώδιο της συγγραφής και της σκέψης. Το άτομο αυτό θ� αντιληφθεί αυτές τις αξίες ανάλογα με το σύνολο του Ωροσκοπίου. Βασικά, θα πρέπει να γνωρίζουμε ότι οι τρεις εμφανείς παράγοντες του ατόμου είναι
    α) ο Ηλιος, τι θέλω,
    β) η Σελήνη, τι αισθάνομαι και
    γ) ο Ωροσκόπος, τι αναζητώ.


    Οι υπόλοιποι Πλανήτες δημιουργούν άλλες ανάγκες, σύμφωνα με τη θέσή τους στο Ωροσκόπιο.
    Το Ωροσκόπιο είναι η πορεία του παρελθόντος και του μέλλοντος. Ο Ωροσκόπος είναι ένα μέσον κληρονομικής σχέσης. Αν κάποιος ασχοληθεί με αυτό που λέγεται Ωροσκόπιο θα διαπιστώσει ότι θα ωφεληθεί στην ψυχή του, στο πνεύμα αλλά και στο σώμα του.

    Ο άνθρωπος, διανύοντας το γήινο ταξίδι του, θα επιδέχεται δεκάδες εσωτερικές μεταβολές μέσα από τις εμπειρίες, τις ουσιαστικές μεταλλαγές, άσχετα αν γίνεται αντιληπτό. Η ψυχή είναι ελεύθερη, από τη φύση της, είναι δεσμευμένη όμως στο φθαρτό υλικό σώμα. Μέσα από αυτή τη διαδικασία, περνά στην αυτογνωσία μεταφέροντας τις προηγούμενες εμπειρίες (ζωές) με μία βαθιά γνώση ολόκληρου του Σύμπαντος.

    Μια ουσιαστική θέση του Ωροσκόπου μπορεί να είναι η απάντηση στην επιτυχία ή αποτυχία για τη ζωή. Το ίδιο ισχύει και για τις θέσεις του Ηλιου και της Σελήνης. Αν κάποιος, όμως, ανακαλύψει ότι ο Ωροσκόπος είναι που μεταφέρει την πνευματική ανάπτυξη, τότε θα μπορέσει να ανελιχθεί πνευματικά, πράγμα που θα του επιτρέψει μια δυναμική γνώση της ύλης και της Συμπαντικής φυσικής σύστασης.

  2. #2
    Join Date
    Oct 2006
    Όνομα:
    Διονυσία
    Location
    Δυτική Αττικκ
    Posts
    326

    Re: Τι είναι ο ωροσκόπος

    λίγο και καλό

  3. #3

    Re: Τι είναι ο ωροσκόπος

    τι μπορει να σημαινει,εαν ο ωροσκοπος μου ειναι στο Σκορπιο?

  4. #4

    Re: Τι είναι ο ωροσκόπος

    Δες εδώ http://www.myhoroscope.gr/?page=asc
    Βάλε τα στοιχεία σου για να σου δώσει τον ωροσκόπο σου μαζί με αντίστοιχο κείμενο.

  5. #5

    Re: Τι είναι ο ωροσκόπος

    Ειμαι γεννημενη 16/05/1984 και ωρα:12:20 το μεσημερι .τοπος Γεννησης Αθηνα ! τι ωροσκοπο εχω ? τι σημενει να εχω ωροσκοπο στον.....?????

    Ευχαριστω εκ των προταιρων!

  6. #6

    Re: Τι είναι ο ωροσκόπος

    Quote Originally Posted by KRINAKI View Post
    Ειμαι γεννημενη 16/05/1984 και ωρα:12:20 το μεσημερι .τοπος Γεννησης Αθηνα ! τι ωροσκοπο εχω ? τι σημενει να εχω ωροσκοπο στον.....?????

    Ευχαριστω εκ των προταιρων!
    Έχετε ωροσκόπο στις 18 μοίρες του Λέοντα.

    Κοιτάτε παρακαλώ και τα προηγούμενα ποστ.
    Το μέλος kia, έχει δώσει το λινκ αυτό http://www.myhoroscope.gr/?page=asc που θα σας βοηθήσει να βρείτε τον ωροσκόπο σας και την αντίστοιχη ανάλυση του.

    Καλές γιορτές

  7. #7

    Re: Τι είναι ο ωροσκόπος

    Quote Originally Posted by kia View Post
    Δες εδώ http://www.myhoroscope.gr/?page=asc
    Βάλε τα στοιχεία σου για να σου δώσει τον ωροσκόπο σου μαζί με αντίστοιχο κείμενο.
    Εγω που ειμαι γεννημενος στο εξωτερικο τι βαζω για πολη ?? :unsure:

    Καλα Χριστουγεννα σε ολους

  8. #8

    Re: Τι είναι ο ωροσκόπος

    Quote Originally Posted by panama View Post
    Εγω που ειμαι γεννημενος στο εξωτερικο τι βαζω για πολη ?? :unsure:

    Καλα Χριστουγεννα σε ολους

    Εσύ που γεννήθηκες εις το εξωτερικόν, μπορείς να ζητήσεις τον ωροσκόπο σου πατώντας εδώ :bigsmile:

    Χρόνια πολλά :xmas-smiley-024:

  9. #9
    Join Date
    Jan 2008
    Posts
    2

    Re: Τι είναι ο ωροσκόπος

    Καλή χρονιά σε όλους!!:bigsmile:

    Γεννηθηκα 11/2/1974 αλλά δυστυχώς η μητέρα μου δεν θυμάται την ακριβη ώρα γέννησης. Είναι μεταξυ 11 : 30 με 12:30 το πρωι. Δλδ ο ωροσκοπος μου παιζει μεταξυ ταυρου και διδύμων.. Πως μπορώ να το ξακαθαρίσω??????

  10. #10

    Re: Τι είναι ο ωροσκόπος

    Δυστυχώς για να βρούμε τον Ωροσκόπο μας χρειάζεται απαραίτητα η ακριβής ώρα γέννησης. Διοφορετικά, εάν βρίσκεσαι ανάμεσα στον Ταύρο και τους Διδύμους, ψάχνεις να βρεις ποια χαρακτηριστικά σου ταιριάζουν καλύτερα, αν και θα ήταν ημιτελές αυτό που λέω, καθώς μία όψη του Ωροσκόπου με κάποιον πλανήτη σε άλλο ζώδιο από αυτό του Ταύρου ή των Διδύμων, θα μπορούσε να χρωματίζει την προσωπικότητά σου.

    Μπορείς να διαβάσεις μια συζήτηση που ξεκίνησε πριν καιρό πάνω σε αυτό το θέμα Εύρεση Ωροσκόπου όταν δε γνωρίζουμε την ακριβή ώρα

 

 
Page 1 of 4 1 2 3 4 LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •  
Διαφήμιση
ads from google
Χορηγός
google ads