s
Ηλιακή επιστροφή-Απορία
Καλωσήλθατε στην αστρολογική μας κοινότητα! αστρολογία στην ελλάδαΕΔΩ ΧΤΥΠΑ Η ΚΑΡΔΙΑ ΤΗΣ ΑΣΤΡΟΛΟΓΙΑΣ
Register

Αξιόπιστο! Έγκυρο, ΔΩΡΕΑΝ αστρολογικό πρόγραμμα online!

ΔΩΡΕΑΝ γενέθλια ανάλυσή, προσωπικές διελεύσεις, ερωτικές προβλέψεις κάθε μέρα!

ΓΡΑΠΤΕΣ ΠΡΟΣΩΠΙΚΕΣ ΑΝΑΛΥΣΕΙΣ ΣΤΙΣ ΚΑΛΥΤΕΡΕΣ ΤΙΜΕΣ! Τις βρίσκετε ΜΟΝΟ στο νέο μας site. Πατήστε εδώ
Βρείτε μας στο Facebook Βρείτε μας στο Twitter Επικοινωνήστε μαζί μας
Page 1 of 2 1 2 LastLast
Results 1 to 10 of 14
  1. #1
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    15

    Ηλιακή επιστροφή-Απορία

    Καλημέρα!!:bigsmile: Γνωρίζω πως όταν ο Ωροσκόπος της Ηλιακής Επιστροφής πέφτει μέσα στον γενέθλιο Ωροσκόπο,θα είναι μια σημαντική χρονιά για το άτομο...Τι γίνεται όμως όταν για παράδειγμα ο γενέθλιος Ωροσκόπος είναι στον Αιγόκερω αλλά της Ηλιακής επιστροφής είναι στον Υδροχόο.παρ' όλα αυτά ο 2ος οίκος της Ηλιακής πέφτει μέσα στον 2ο γενέθλιο,ο 3ος στον 3ο γενέθλιο,ο 4ος στον 4ο γενέθλιο κοκ.?Δηλαδή με λίγα λόγια,οι οίκοι της Ηλιακής πέφτουν μέσα στους ίδιους γενέθλιους εκτός απο τον Ωροσκόπο...θα είναι εξίσου σημαντική χρονιά?

  2. #2
    Join Date
    Jun 2006
    Όνομα:
    ΕΦΗ
    Location
    Αθηνα
    Posts
    653

    Re: Ηλιακή επιστροφή-Απορία

    Νομιζω πως αυτη την σημαντικη χρονια θα αντιμετωπισεις τα θεματα που σ απασχολουν με Υδροχοισιο πνευμα

    Δεν ειναι κακο να ξεφυγεις λιγακι απο το Αιγοκερω.:bigsmile: Ισως ασχοληθεις με τους φιλους σου πκαι εκεινοι με σενα, περισσοτερο απο συνηθως, Η πολιτικη ισως?
    Συλλογοι?:bigsmile:
    Παντως στον 1ο γενεθλιο το λιγοτερο ειναι μια προβολη των ταλεντων και επειδεξιοτητων σου.

  3. #3
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    15

    Re: Ηλιακή επιστροφή-Απορία

    Έφη σ' ευχαριστώ για την απάντησή σου! Αυτό με την πολιτική...μου το έχουν πει και άλλοι! Λες να ασχοληθώ και να μη το έχω πάρει είδηση?

  4. #4
    Join Date
    Sep 2010
    Location
    Δίπλα σας...
    Posts
    817

    Re: Ηλιακή επιστροφή-Απορία

    Πολύ γοητευτικό θέμα οι επιστροφές και χαίρομαι που υπάρχει γενικότερη ανατπόκριση!
    Όσο για μένα, παει ένας μήνας περίπου που σΙγά σιγά την ανακαλύπτω, αλλά έχω ορισμένα κενά ακόμη.
    Για παράδειγμα, αν σε ένα ωροσκόπιο της ηλιακής επιστροφής, ο γενέθλιος asc πέφτει επάνω στο mc και το γενέθλιο ναδίρ πάνω στον asc, Πως θα μπορούσα να το ερμηνεύσω? Και όπως είναι επόμενο, ακολουθεί το γενέθλιο desc που πέφτει στο ναδίρ, και το γενέθλιο mc επάνω στο desc.

    Και για να γίνω πιο σαφης, αν κάποιος μπερδεύτηκε με τα γραφόμενα, οι γενέθλιοι γωνιακοί οίκοι μετακινούνται κατά τα 3/4 του γωνιακού σταυρού, αγγίζοντας σχεδόν τις γωνιακές ακμές της ηλιακής επιστροφής..

    Μήπως κάποιος μπορεί να με "καθοδηγήσει" στην ερμηνεία?
    Τα κορίτσια μου...
    Όλη η ζωή μου..!!!!

  5. #5
    Join Date
    Sep 2010
    Location
    Δίπλα σας...
    Posts
    817

    Re: Ηλιακή επιστροφή-Απορία

    Για να μην παρεξηγηθώ, ΔΕΝ ζητώ έτοιμη ανάλυση, γιατί έτσι δεν κάνω τίποτε. Διάβασα τα άρθρα της Κα Μεντάκη, και μελέτησα ενα παράδειγμα που βρήκα στις συνδρομητικές υπηρεσίες.
    Αυτό στο οποίο έχω "κολλήσει" είναι το αν μελετάμε τη θέση, όψεις κλπ, των πλανητών επιστροφής, μέσα στους γενέθλιους οίκους, ή αν τους μελετάμε σε σχέση με την οικοθεσία που μας βγάζει η επιστροφή.
    Και η άλλη απορία μου (αντίστροφα) είναι αν μελετάμε τη θέση των γενέθλιων πλανητών, μέσα στη νέα οικοθεσία της ηλιακής επιστροφής.
    Δεν είμαι σίγουρη για το ποιος από τους δύο συνδυασμούς κατέχει την πιό "βαρύνουσα" θέση στο ωροσκόπιο, και δεν είμαι σίγουρη αν αυτό που σας ρωτάω είναι.... αστείο.:embarrest
    Τα κορίτσια μου...
    Όλη η ζωή μου..!!!!

  6. #6
    Join Date
    Oct 2004
    Όνομα:
    Σωκράτης
    Location
    Περιστέρι
    Posts
    4,097

    Re: Ηλιακή επιστροφή-Απορία

    Θανατικό και κακοδαιμονία :toung:
    De profundis: Οι ανόητοι λυπούνται για τα λόγια τους και οι σοφοί για την σιωπή τους

    Η νέα σελίδα του myHoroscope στο Facebook

  7. #7
    Join Date
    Sep 2010
    Location
    Δίπλα σας...
    Posts
    817

    Re: Ηλιακή επιστροφή-Απορία

    Quote Originally Posted by ScP View Post
    Θανατικό και κακοδαιμονία :toung:
    Αφεντικούλη με κοροιδεύεις?
    Τα κορίτσια μου...
    Όλη η ζωή μου..!!!!

  8. #8
    Join Date
    Sep 2010
    Location
    Δίπλα σας...
    Posts
    817

    Re: Ηλιακή επιστροφή-Απορία

    Δεν πειράζει... Εμείς τα καλά ταυράκια αντέχουμε!
    Τώρα που ο asc της ηλιακής μαζί με τον Πλούτωνα πέφτουν πάνω στο γενέθλιο mc, ποιος μας πιάνει!
    Τα κορίτσια μου...
    Όλη η ζωή μου..!!!!

  9. #9
    Join Date
    Jun 2006
    Όνομα:
    ΕΦΗ
    Location
    Αθηνα
    Posts
    653

    Re: Ηλιακή επιστροφή-Απορία

    Quote Originally Posted by sissydog View Post
    Έφη σ' ευχαριστώ για την απάντησή σου! Αυτό με την πολιτική...μου το έχουν πει και άλλοι! Λες να ασχοληθώ και να μη το έχω πάρει είδηση?
    Ν αρχισουμε να διπλωνουμε ψηφοδελτια δηλαδη:bigsmile:

  10. #10
    Join Date
    Sep 2010
    Location
    Δίπλα σας...
    Posts
    817

    Re: Ηλιακή επιστροφή-Απορία

    Για παράδειγμα, αν σε ένα ωροσκόπιο της ηλιακής επιστροφής, ο γενέθλιος asc πέφτει επάνω στο mc και το γενέθλιο ναδίρ πάνω στον asc, Πως θα μπορούσα να ξεκινήσω τμηματικά ερμηνεία? Και όπως είναι επόμενο, ακολουθεί το γενέθλιο desc που πέφτει στο ναδίρ, και το γενέθλιο mc επάνω στο desc.


    Μήπως κάποιος μπορεί να με "καθοδηγήσει" για τον τρόπο ερμηνείας?[/QUOTE]


    Φωνή βοώντος εν τη ερήμω...?????
    Τα κορίτσια μου...
    Όλη η ζωή μου..!!!!

 

 
Page 1 of 2 1 2 LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •  
Διαφήμιση
ads from google
Χορηγός
google ads