s
Έντονος ¶ρης σε γυναικείο ωροσκόπιο
Καλωσήλθατε στην αστρολογική μας κοινότητα! αστρολογία στην ελλάδαΕΔΩ ΧΤΥΠΑ Η ΚΑΡΔΙΑ ΤΗΣ ΑΣΤΡΟΛΟΓΙΑΣ
Register

Αξιόπιστο! Έγκυρο, ΔΩΡΕΑΝ αστρολογικό πρόγραμμα online!

ΔΩΡΕΑΝ γενέθλια ανάλυσή, προσωπικές διελεύσεις, ερωτικές προβλέψεις κάθε μέρα!

ΓΡΑΠΤΕΣ ΠΡΟΣΩΠΙΚΕΣ ΑΝΑΛΥΣΕΙΣ ΣΤΙΣ ΚΑΛΥΤΕΡΕΣ ΤΙΜΕΣ! Τις βρίσκετε ΜΟΝΟ στο νέο μας site. Πατήστε εδώ
Βρείτε μας στο Facebook Βρείτε μας στο Twitter Επικοινωνήστε μαζί μας
Page 1 of 8 1 2 3 4 5 ... LastLast
Results 1 to 10 of 72
  1. #1
    Join Date
    Feb 2009
    Όνομα:
    Μυρτώ
    Location
    Πανόραμα
    Posts
    254

    Έντονος ¶ρης σε γυναικείο ωροσκόπιο

    Νομίζω Λουλουδένια ότι η ποσειδώνεια χροιά στο ωροσκόπιό σου λόγω των Ιχθύων γλυκαίνει το δυναμισμό του Κριού
    (ευχής έργο είναι μιας και είσαι γυναίκα) που όπως λες σε χαρακτηρίζει λόγω της Σελήνης και ιδίως του ¶ρη που είναι και στη θέση του και μάλιστα στον πρώτο οίκο! Αναρωτιέμαι βέβαια αν έχεις και καλλιτεχνικές ανησυχίες ή γενικώς μια ευαισθησία λόγω του ωροσκόπου..? Αν θες πες μας που είναι τοποθετημένος ο γενέθλιος Ποσειδώνας τι όψεις κάνει κτλ!
    Pour les uns, qui voyagent, les étoiles sont des guides

  2. #2

    Re: Εμπεριεχόμενο ζώδιο σε οίκο

    Quote Originally Posted by aurelia View Post
    Νομίζω Λουλουδένια ότι η ποσειδώνεια χροιά στο ωροσκόπιό σου λόγω των Ιχθύων γλυκαίνει το δυναμισμό του Κριού
    (ευχής έργο είναι μιας και είσαι γυναίκα) που όπως λες σε χαρακτηρίζει λόγω της Σελήνης και ιδίως του ¶ρη που είναι και στη θέση του και μάλιστα στον πρώτο οίκο! Αναρωτιέμαι βέβαια αν έχεις και καλλιτεχνικές ανησυχίες ή γενικώς μια ευαισθησία λόγω του ωροσκόπου..? Αν θες πες μας που είναι τοποθετημένος ο γενέθλιος Ποσειδώνας τι όψεις κάνει κτλ!
    Ο Ποσειδώνας μου είναι στον Τοξότη. Μάλλον γι αυτό ερωτεύομαι Τοξότες και δεν βλέπω μπροστά μου!!!! Μια φορά ερωτεύτηκα έναν Καρκίνο και αναρωτιόμουν γιατί!! Μετά κατάλαβα: Είχε Σελήνη στον Τοξότη ακριβώς επάνω στον Ποσειδώνα μου!!! Μετά σου λένε "γιατί πιστεύεις στην αστρολογία"!!!!

    Νομίζω ότι ο Ποσειδώνας δεν με γλυκαίνει καθόλου:embarrest . Εϊμαι δυναμική, νευρική και ευέξαπτη όπως ακριβώς θέλει ο ¶ρης στον Κριό και στον 1ο οίκο και με τον Ουρανό απέναντι!!!!

    Κατά βάθος, είμαι πολύ ευαίσθητη αλλά δεν το δείχνω καθόλου και αυτό το πληρώνω...

  3. #3

    Re: Εμπεριεχόμενο ζώδιο σε οίκο

    Γλυκιά μου Λουλουδένια εδώ μέσα μόνο γλυκύτητα βγαζεις ...και από τις απαντήσεις που έλαβες, γλυκύτητα παίρνεις....μήπως λοιπόν να το δειχνεις και παραέξω για να σε "δουν " καλύτερα όσοι σε εχουν παρεξηγήσει? Σίγουρα ο φόβος του να μην πληγωθούμε είναι τοσο δυνατός όσο μια αντανακλαστική κίνηση του χεριού στη φωτιά...σε καταλαβαίνω γιατί εγώ κάνω ακριβώς το αντίθετο για αρχή εξαπατάμαι και μετά βγαίνει ό, τι πιο απόμακρο και παγωμένο έχω μέσα μου...Αντιδρούμε αντιστρόφως ανάλογα, και έχουμε τον ίδιο Πωσειδώνα.. Ισως να είναι κα΄τι που ένας πιο εμπειρος θα μπορούσε να μας βοηθήσει...

  4. #4

    Re: Εμπεριεχόμενο ζώδιο σε οίκο

    Quote Originally Posted by Victory View Post
    Γλυκιά μου Λουλουδένια εδώ μέσα μόνο γλυκύτητα βγαζεις ...και από τις απαντήσεις που έλαβες, γλυκύτητα παίρνεις....μήπως λοιπόν να το δειχνεις και παραέξω για να σε "δουν " καλύτερα όσοι σε εχουν παρεξηγήσει? Σίγουρα ο φόβος του να μην πληγωθούμε είναι τοσο δυνατός όσο μια αντανακλαστική κίνηση του χεριού στη φωτιά...σε καταλαβαίνω γιατί εγώ κάνω ακριβώς το αντίθετο για αρχή εξαπατάμαι και μετά βγαίνει ό, τι πιο απόμακρο και παγωμένο έχω μέσα μου...Αντιδρούμε αντιστρόφως ανάλογα, και έχουμε τον ίδιο Πωσειδώνα.. Ισως να είναι κα΄τι που ένας πιο εμπειρος θα μπορούσε να μας βοηθήσει...
    Μάλλον δεν βοηθάει καθόλου και το επαγγελμά μου (είμαι μηχανολόγος μηχανικός) και δουλεύω μέσα στους άντρες και δεν επιβιώνεις αν βγάζεις τον 'θυληκό" σου εαυτό. Και δεν είναι εύκολο τη μισή μέρα να είσαι "σκύλος" και την άλλη μισή "γατούλα"!!!

    Γι αυτό οι γυναίκες μακριά από "αντρικά" επαγγέλματα!!! Κομμώτριες!!!! Αισθητικοί!!!! Θυληκά!!! ¶σε που οι άντρες δεν σε πλησιάζουν αν έχεις αντρικό επάγγελμα. Σε βλέπουν ΚΑΙ ανταγωνιστικά!!!

    Όσο για το παγωμένο... είναι του ζωδίου!!! Όσο και να αγαπάμε, φαινόμαστε απόμακροι και ψυχροί!!! Μα ζώδιο είναι αυτό που έχουμε????:toung:

  5. #5
    Join Date
    Jun 2006
    Όνομα:
    ΕΦΗ
    Location
    Αθηνα
    Posts
    653

    Re: Εμπεριεχόμενο ζώδιο σε οίκο

    Quote Originally Posted by ΛΟΥΛΟΥΔΕΝΙΑ View Post
    Μάλλον δεν βοηθάει καθόλου και το επαγγελμά μου (είμαι μηχανολόγος μηχανικός) και δουλεύω μέσα στους άντρες και δεν επιβιώνεις αν βγάζεις τον 'θυληκό" σου εαυτό. Και δεν είναι εύκολο τη μισή μέρα να είσαι "σκύλος" και την άλλη μισή "γατούλα"!!!

    Γι αυτό οι γυναίκες μακριά από "αντρικά" επαγγέλματα!!! Κομμώτριες!!!! Αισθητικοί!!!! Θυληκά!!! ¶σε που οι άντρες δεν σε πλησιάζουν αν έχεις αντρικό επάγγελμα. Σε βλέπουν ΚΑΙ ανταγωνιστικά!!!

    Όσο για το παγωμένο... είναι του ζωδίου!!! Όσο και να αγαπάμε, φαινόμαστε απόμακροι και ψυχροί!!! Μα ζώδιο είναι αυτό που έχουμε????:toung:
    Κατ αρχην ειμαστε στο σωστο topic η θα τουμπαρουμε στη τρυπα παλι?Η κολλητη μου ειναι Υδροχοος με σεληνη στους διδυμους και ειναι απολυτως θηλυκη.Αυτο νομιζω που τρομαζει ειναι ο αρσενικος λογος ,το αρσενικο μυαλο και η αρσενικη ψυχη.Αυτα εχουν να κανουν με σεληνη ,ερμη και τις οψεις τους.
    Λουλουδενια μου νομιζω οτι η εκφραση του αρη σου ειναι το επαγγελμα σου.Νομιζω ταιριαζει απολυτα.Επισης ενας αρης στον πρωτο οικο και μαλιστα στην πιο δυναμικη του εκφραση, ειμαι σιγουρη οτι ελκυει αυτο που οριζουμαι ως <αρσενικο>.Ενας τετοιος αντρας λοιπον δεν μπορει να τρομαζει απο μια επαγγελματια που παταει στα ποδια της.
    Σκεφτομαι το αντιθετο ακριβως.Μηπως αυτη η εικονα που βγαινει εξω απο τον ωροσκοπο,ερχεται τελικα σε αντιθεση με την ευαισθησια των ιχθυων και τελικα εκει ειναι το προβλημα.Μηπως αυτη η ευαισθησια ειναι τελικα που στο τελος τους μπερδευει?
    Πιστευω καταλαβαινεις απολυτα.

    Θα ηθελα την γνωη πιο εμπειρων απο εμας, Αυτο που παρουσιαζουε στον κοσμο απ τον ωροσκοπο μας και τελικα οι επιταγες του ηλιου μας βασανιζει πολυ κοσμο ,κι εμενα μαζι

    Θα ηθελα να μα ελεγε ενας αστρολογος σε πιο σημειο του ωροσκοπιου μας θα μπορουσαμε να εστιασουμε για να το ισορροπησουε.

    Ασ βοηθησει καποιος πιο εμπειρος.

  6. #6

    Re: Εμπεριεχόμενο ζώδιο σε οίκο

    Α, διαφωνώ, τι εξέλιξη θα βίωνε ο κόσμος σαν σύνολο χωρίς εμάς? Μπορεί να γίνεται με τρόπο ...ακομψο , αλλά καμιά αλλαγή και ώθηση δεν ειναι κομψή ή δεν την νιώθουμε κομψή αφού μας ξεβολεύει. Οσο για το επάγγελμα, επετρεψε μου να σου πω ότι τα ίδια έλεγα και γω για πολλά χρόνια, αλλά δεν ισχύει γιατι υπήρχαν και άλλες γυναίκες στον ίδιο χώρο που απλά δεν ένιωθαν τόση ανασφάλεια με τοη γυναικεία τους φύση ή τοσο έντονα αρσενικές, και ήταν πολύ απλά, θηλυκά και σε πολύ καλύτερη κατάσταση από μένα που έπρεπε να επιβιώνω από τον ανταγωνισμό που ...(λυπάμαι που θα το πω) εγώ δημιουργούσα αθελά μου...δυστυχώς ειναι αλήθεια!!! Οι περισσότερες γυναίκες απλά ήταν πιο ευέλικτες και με πολύ περισσοτερη διπλωμάτια. Φυσικά η ζωή για εκείνες ήταν πιο εύκολη..αλλά θα μου πεις ποσο "νόστιμη" είναι η εύκολη ζωή?!!!! νΚαλή μου Υδροχοούλα!!!

  7. #7
    Join Date
    Sep 2010
    Location
    Δίπλα σας...
    Posts
    817

    Re: Εμπεριεχόμενο ζώδιο σε οίκο

    Γι αυτό οι γυναίκες μακριά από "αντρικά" επαγγέλματα!!! Κομμώτριες!!!! Αισθητικοί!!!! Θυληκά!!! ¶σε που οι άντρες δεν σε πλησιάζουν αν έχεις αντρικό επάγγελμα. Σε βλέπουν ΚΑΙ ανταγωνιστικά!!!





    Δεν μπορείς να φανταστείς ΠΟΣΟ ΣΥΜΦΩΝΩ, ΠΟΣΟ ΣΕ ΝΙΩΘΩ, ΠΟΣΟ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΩ ΣΤΟ ΠΕΤΣΙ ΜΟΥ, όλα όσα εννοείς.
    Στην "κοινωνία ανδρών", παλεύεις να αποδείξεις ότι το ότι επειδή είσαι γυναίκα, δεν είναι ανασταλτικός παράγοντας για την εξέλιξη σου στον επαγγελματικό στίβο, αλλά πρόκληση. Ο ¶ρης μου είναι στον Κριό, κάνει τρίγωνο με Κρόνο στον 8ο, και εξάγωνο με Δία στον 5ο.
    Έχω δεχθεί κατάμουτρα την ειρωνεία, τη ζήλεια, τον εμπαιγμό από τους άνδρες, αλλά δεν "μάσησα". Όχι, δεν κρύβομαι στην αποθήκη και κλαίω. Απαντώ και το κόβω μαχαίρι. Μέσα μου όμως νιώθω τα ίδια μαχαίρια να με σκίζουν και εκεί είναι που αναρωτιέμαι, "Θεέ μου γιατί δεν με έκανες άντρα?" Γιατί να πρέπει μέσα σε 24 ώρες να υποδύομαι 3 διαφορετικούς ρόλους, ισάξια και ισόποσα?
    Γιατί ένας άντρας να διαθέτει τόσα κιλά πρωτεινών, αμινοξέων και μυικού ιστού και άλλα τόσα καμμένα εγκεφαλικά κύτταρα?
    Γιατί να πρέπει να καταπίνω συνθετικές προγεστερόνες για να περάσω με επιτυχία στίβο μάχης, για έναν ολόκληρο μήνα,χωρίς να αιμορραγήσω και να χάσω όλες τις δυνάμεις μου ? και αν νιώσω κανέναν σφάχτη, να αρχίσουν τα ειρωνικά σχόλια περί καταμήνιου κύκλου?
    ΓΙΑΤΙ? Διότι η σφραγίδα του ¶ρη στο χάρτη μας, δείχνει αν θα δεχτούμε φυσιολογικά τη θηλυκότητά μας, ή θα την δέσουμε πισθάγκωνα με τη ζώνη της Ιππολύτης.

    Ουφ!
    Νιώθοντας τη μαύρη τρυπα να πλησιάζει, σταματώ εδώ,τα ειπα και ηρέμησα. :banana
    Αγαπητά αγόρια του SITE, όχι δεν έχω τίποτε μαζί σας.:respect: Αντίθετα, δημιουργήσατε έναν ιστότοπο ιδιαίτερα αγαπητό στο γυναικείο κοινό,κάτι που σημαίνει πως ξέρετε να ακούτε τον παλμό της γυναίκας, και γενικά τα vibes της θηλυκής σκέψης!

  8. #8

    Re: Εμπεριεχόμενο ζώδιο σε οίκο

    Quote Originally Posted by taurine View Post
    .......................
    Στην "κοινωνία ανδρών", παλεύεις να αποδείξεις ότι το ότι επειδή είσαι γυναίκα, δεν είναι ανασταλτικός παράγοντας για την εξέλιξη σου στον επαγγελματικό στίβο, αλλά πρόκληση. Ο ¶ρης μου είναι στον Κριό, κάνει τρίγωνο με Κρόνο στον 8ο, και εξάγωνο με Δία στον 5ο.
    .................................................. .
    Αγαπητά αγόρια του SITE, όχι δεν έχω τίποτε μαζί σας.:respect: Αντίθετα, δημιουργήσατε έναν ιστότοπο ιδιαίτερα αγαπητό στο γυναικείο κοινό,κάτι που σημαίνει πως ξέρετε να ακούτε τον παλμό της γυναίκας, και γενικά τα vibes της θηλυκής σκέψης!
    Μην ανησυχείς, όλα αυτά θα αλλάξουν.....
    "Οι καιροί νερό θα φέρουν, έτσι λέν' αυτοί που ξέρουν"...:bigsmile:
    Επίκαιρον
    Κεσάτια!
    Πάγιον
    Η αστρολογία είναι πολύ σημαντικό πράγμα, για να το αφήσουμε στα χέρια αυτών που δηλώνουν "επαγγελματίες" αστρολόγοι.

  9. #9
    Join Date
    Apr 2010
    Όνομα:
    Κάτια
    Location
    Αθήνα
    Posts
    1,256

    Re: Εμπεριεχόμενο ζώδιο σε οίκο

    Σιγά καλέ taurine…όλε! Τι έπαθες βραδιάτικο καλό μου κορίτσι; Διάβαζα… Διάβαζα τα «γιατί» σου και έλεγα ότι τώρα θα βγει ο Κούρκουλος να αναφωνήσει «Τι κάνετε μωρέ; Φτάνει! Όχι άλλο κάρβουνο!»

    Έτσι είναι για τις γυναίκες που έχουμε έντονο ¶ρη. Σκούρα τα πράγματα. Όμως, αν δεν είχες τόσο έντονο ¶ρη, δεν θα είχες αυτού του είδους την αγανάκτηση ώστε να γράφεις όλα αυτά τα «γιατί». Δεν θα είχες δώσει τόσες κερδισμένες μάχες και δεν θα ήσουν έτοιμη να δώσεις άλλες τόσες.
    Ο δρόμος προς την κατάκτηση της προσωπικής κορυφής, δεν ήταν ποτέ αναίμακτος και στρωμένος με ροδοπέταλα .

    Λουλουδένια, συμπεραίνω ότι το «λουλουδένια» είναι μια ύστατη διαμαρτυρία προς αυτούς που δεν αναγνωρίζουν την θηλυκή και ευαίσθητη πλευρά. Μήπως φταίει και λίγο ο υπερτροφικός μας ¶ρης; Μας επιτρέπει τέτοιες «ήττες»;
    « Αυτό που έψαχνα, είμαι! »

  10. #10
    Join Date
    Sep 2010
    Location
    Δίπλα σας...
    Posts
    817

    Re: Εμπεριεχόμενο ζώδιο σε οίκο

    Quote Originally Posted by Μητσάκος View Post
    Μην ανησυχείς, όλα αυτά θα αλλάξουν.....
    "Οι καιροί νερό θα φέρουν, έτσι λέν' αυτοί που ξέρουν"...:bigsmile:
    Μητσάκο, χαίρομαι που "σ'ακούω", μετά από πολύ καιρό....
    Το ξέσπασμά μου, δεν περιλαμβάνει εσένα..
    Σχόλασα στις 5 το απόγευμα, από τις 6 το πρωί που άλλαξα τους βραδινούς....
    Για να αποδείξω (η ηλίθια) πως δεν ζητώ ιδιαίτερη μεταχείριση ως γυναίκα-μητέρα...

    Μακάρι να φέρουν νεράκι οι καιροί, να ξανασερβίρει ο Γανυμήδης νέκταρ στους Θεούς, να μπεί ο Ποσειδώνας στα Ψαράκια, μπας και μας κάνει λίγο καλύτερους ανθρώπους..
    Να σαι καλά Μητσάκο ΜΑΣ, και να προσέχεις τις γυναίκες του site! χε χε!

 

 
Page 1 of 8 1 2 3 4 5 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 4 users browsing this thread. (0 members and 4 guests)

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •  
Διαφήμιση
ads from google
Χορηγός
google ads