s
Ανάλυση γενέθλιου χάρτη
Καλωσήλθατε στην αστρολογική μας κοινότητα! αστρολογία στην ελλάδαΕΔΩ ΧΤΥΠΑ Η ΚΑΡΔΙΑ ΤΗΣ ΑΣΤΡΟΛΟΓΙΑΣ
Register

Αξιόπιστο! Έγκυρο, ΔΩΡΕΑΝ αστρολογικό πρόγραμμα online!

ΔΩΡΕΑΝ γενέθλια ανάλυσή, προσωπικές διελεύσεις, ερωτικές προβλέψεις κάθε μέρα!

ΓΡΑΠΤΕΣ ΠΡΟΣΩΠΙΚΕΣ ΑΝΑΛΥΣΕΙΣ ΣΤΙΣ ΚΑΛΥΤΕΡΕΣ ΤΙΜΕΣ! Τις βρίσκετε ΜΟΝΟ στο νέο μας site. Πατήστε εδώ
Βρείτε μας στο Facebook Βρείτε μας στο Twitter Επικοινωνήστε μαζί μας
Page 1 of 2 1 2 LastLast
Results 1 to 10 of 18
  1. #1
    Join Date
    Oct 2004
    Όνομα:
    Σωκράτης
    Location
    Περιστέρι
    Posts
    4,097

    Ανάλυση γενέθλιου χάρτη

    Ας προσπαθήσουμε να αναλύσουμε ένα γυναικείο θέμα και μέσα από το γενέθλιο χάρτη να βγάλουμε συμπεράσματα για την προσωπικότητα κατ' αρχήν του ατόμου και αργότερα το επεκτείνουμε.
    Δεν υπάρχει κάποιο συγκεκριμένο ερώτημα αυτή τη στιγμή που βάζω για να κοιτάξουμε συγκεκριμένους δείκτες. Ελεύθερα ο καθένας μας μπορεί να καταθέτει την άποψή του και να σκιαγραφούμε το άτομο λίγο λίγο.
    De profundis: Οι ανόητοι λυπούνται για τα λόγια τους και οι σοφοί για την σιωπή τους

    Η νέα σελίδα του myHoroscope στο Facebook

  2. #2
    Join Date
    Jul 2005
    Όνομα:
    Φωτεινή
    Location
    thessaloniki
    Posts
    3,068

    Re: Ανάλυση γενέθλιου χάρτη

    Δυσκολος ο χάρτης αλλα με πολύ ενδιαφέρον!
    θα κανω μια προσπαθεια!
    Προκειται,για πολυ κοινωνικο ανθρωπο,ενθουσιωδη,πολλα ενδιαφεροντα και με νεανικη εμφανιση.Με μεγαλη ευστροφια και με την ικανοτητα να παιρνει ταχιστα αποφασεις(ωροσκοπος συνοδο με Αρη) Αγαπαει την περιπετεια,τα ταξιδια,τις μετακινησεις,ξενες γλώσσες και πολιτισμους και λαχταρά συνεχως να μαθαινει.Ταυτοχρονα πολυ νευρωδης,βιαστικη και αγχωδης.
    Ισως υπαρχει και η ταση της επιφανειακης και οχι βαθιας γνωσης που οφειλεται στο οτι δεν εχει τοσο υπομονη.
    Η σεληνη της σε εξαρση(ταυρος)δειχνει ομως εναν πολυ ευαισθητο/συναισθηματικο ανθρωπο και βασει οικου,μια υποσυνειδητη αναγκη για συναισθηματικη/υλικη ασφαλεια,μια αισθηση ανεκπληρωτου και πιθανον ενισχυεται η ταση της για μια ασταθεια,επειδη δεν αντεχει την ρουτινα,νιωθει οτι εγκλωβιζεται.
    Εξωτερικα λοιπον εχουμε μια πολυ ευτροφη,δυναμικη ,πολυπραγμων γυναικα,η οποια ομως ειναι εσωτερικα ανασφαλης / ασταθής και δυσκολο να αφοσιωθει σε κατι.
    Καλα τα λέω;
    επικοινωνία:
    horarycraftsman@gmail.com
    https://www.facebook.com/pages/The-H...38930886253370

    Starwalk στον http://www.e-star.gr κάθε Πέμπτη 21:00-23:00
    Aρχείο εκπομπών : http://www.mixcloud.com/Fotini_Chris/

    'Το πληγωμένο μάτι γιατρεύεται ευκολότερα απο το πληγωμένο μυαλό'

  3. #3
    Join Date
    Dec 2004
    Όνομα:
    Φυλλένια
    Location
    Πέρα από τους μύθους
    Posts
    969

    Re: Ανάλυση γενέθλιου χάρτη

    Εγώ θα αρχίσω ανάποδα....από την Roadrunner και μετά θα αναλύσω τα στοιχεία:

    Φορτωμένος ο 1ος οίκος με Αρη συν. με τον Ωροσκόπο (δίδυμοι)- Ευφυία !
    Ο Ηλιος στον 1ο (Δίδυμοι) - Mε τον ήλιο στον 1ο το άτομο ακτινοβολεί. Επίσης ο Ηλιος 3γωνίζει την ακμή του 10ου, τον Κρόνο και τον Χείρωνα.
    O Δίας στον 1ο, ομοίως σε σύνοδο με τον Κλήρο της Τύχης (αυτός είναι?) και σε ζώδιο έξαρσης (Kαρκίνος)

    Φορτωμένος συναισθηματικά και ο 12ος με την Σελήνη εκεί στον Ταύρο στην τελευταία σχεδόν μοίρα και τον ΒΔ πολύ κοντά της, σχεδόν σε σύνοδο (δεν ξέρω πόση ανοχή επιτρέπεται). Δεν ξέρω επίσης αν παίζει ρόλο, αλλά ο 12ος μου φαίνεται λίγο στριμωγμένος ... μόλις 12 μοίρες έκταση. Σίγουρα πάντως το άτομο δοκιμάζεται πολύ στην οικογένειά του (Σελήνη) και είναι απαισιόδοξο και ανασφαλές (Tαύρος) υλικά και συναισθηματικά.

    Ο 10ος της φήμης, της κοινωνικής καταξίωσης και του επαγγέλματος (?) έχει τον Κρόνο στους Ιχθείς σε σύνοδο (?) με την ακμή του και τον Χείρωνα από τον 9ο που επίσης βρίσκεται πάνω στην ίδια ακμή. Ο Κρόνος δείχνει δυσκολίες και καθυστέρηση στην επιτυχία για καριέρα, που ίσως συμβεί σε μεγάλη ηλικία. Συναισθηματική έλλειψη, περιορίζει την αστάθεια των Ιχθύων. Κάνει 3γωνο με τον ΝΔ στον 6ο και ίσως ασκεί ιατρικό ή καλλιτεχνικό επάγγελμα. Ισως και θρησκευτικό.

    Η Αφροδίτη στον Ταύρο σε κυριαρχία και στον 11ο της φιλίας μου φαίνεται καλή- Καλές και προσοδοφόρες φιλικές σχέσεις.

    Ο Ερμής στον Καρκίνο κοντά στην ακμή του 2ου -Λογική και ευαισθησία, εξαιρετική μνήμη.

    Πλούτωνας και Ουρανός σε ιδιομοιρία, σύνοδο και στον 3ο, αμφότεροι στην Παρθένο. Ηλικιακά το άτομο έχει γεννηθεί στην 10ετία του 60 και κάτω. Τουλάχιστον 36-37 eτών.

    Ποσειδώνας σύνοδο με την ακμή του 6ου στο Σκορπιό.... Ιατρικά... νοσηλευτικά ενδιαφέροντα.

    ΝΔ στον 6ο και στο Σκορπιό... στον οίκο της προσφοράς και της εργασίας, κατά την άποψή μου ενισχύει τον Ποσειδώνα και τον Κρόνο. Ο 6ος 3γωνίζει τον 10ο, άρα το επάγγελμα σχετίζεται με την προσφορά στο κοινό (κατά την ταπεινή μου γνώμη).

    Σημαντική για μένα η θέση του Χείρωνα στους Ιχθείς και στον 9ο που έχει τη θέση του Δάσκαλου και Θεραπευτή μέσα από την προσφορά. Είναι στον Οίκο του Δία και σε θέση κυριαρχίας ως προς τον οίκο, συγκυβερνήτης του στον Τοξότη. Εκφράζει εδώ τα θετικά του στοιχεία. Τα ταξίδια στο εξωτερικό είναι η μεγάλη του επιθυμία. Το ίδιο και η εσωτερική ανάγκη για φιλοσοφικές έρευνες.
    Η σύνοδος με την ακμή του 10ου ενισχύει το επάγγελμα.

    Η Μαύρη Σελήνη στον 9ο στους Ιχθείς και σε διάμετρο με τον Ουρανό και Πλούτωνα στον 3ο στην Παρθένο, δεν μου αρέσει ... επίσης νομίζω 4γωνίζει την Σελήνη και ίσως τον Αρη.

    Το Bέρτεξ στον 8ο και στον Αιγόκερω μπορεί να είναι κακό ίσως και καλό...

    Οι οίκοι 7, 8, 6, 4 δεν έχουν πλανήτες, άρα :
    Ο Κυβερνήτης του 7ου είναι στον 1ο (Δίας)
    Ο Κυβερνήτης του 8ου στον 10ο (Kρόνος )
    O Kυβερνητης του 6ου στον 1ο και στον 3ο
    Ο Κυβερνήτης του 4ου στον 1ο και στον 3ο
    Ο Κυβερνήτης του 2ου στον 12ο

    Υπάρχουν σύμβολα εκτός των πλανητών που δεν γνωρίζω. Αν κάποιος μπορεί να βοηθήσει...

    Αυτά με πρώτη ματιά.

    Φυλλένια
    Bιτγκεστάϊν: "Ενα τίποτα είναι το ίδιο με ένα κάτι για το οποίο τίποτα δεν μπορεί να λεχθεί"

  4. #4
    Join Date
    Oct 2004
    Location
    Far Away Land
    Posts
    46

    Re: Ανάλυση γενέθλιου χάρτη

    Με πρώτη ματιά φύση πλανητών και οίκων:
    Ηλιακό και ανατέλλων Δίδυμοι. Δεν θα σου πει ποτέ την ηλικία της. Έξυπνη αλλά και με παιδική καχυποψία. Εύκολα βαριέται και έχει ανάγκη αλλαγών. Πολλές ιδέες και σχέδια αλλά καμία επαφή με αυτά και την πραγματικότητα. Η σταθερότητα και η αξιοπιστία εμένα δε με πείθει.
    Ο Άρης τέλος σε σύνοδο με ωροσκόπο την κάνει να μη νοιάζεται για τις ανάγκες των άλλων.
    Ναι μεν εγκεφαλικό άτομο αλλά με έλλειψη στόχου.

    Ήλιος τετράγωνο Κρόνος: Συναισθηματική ανεπάρκεια. Μεγάλες ανασφάλειες.

    Ερμής στον Καρκίνο: Δίνει ψυχολόγους σύμβουλους αρκετές φορές αλλά ανασφαλείς όταν μιλάνε σε μεγάλα ακροατήρια. Πιστεύω έχει καλλιτεχνική φλέβα. Ίσως παίζει κάποιο μουσικό όργανο.

    Στον δεύτερο οίκο: προφανώς το χειροπιαστό με το ασαφές δεν έχουν ακολουθία.

    Σε τρίγωνο με Ποσειδώνα εγώ τολμώ να το πω φαντασιοπληξία παρά φαντασία.

    Σε εξάγωνο με Αφροδίτη προφανώς γράφει.

    Σε εξάγωνο με Ουρανό δεν της αρέσει να της λένε τι να κάνει. Επιθυμεί τη δική της αλήθεια και αντιδρά στις συμβουλές.

    Σε εξάγωνο με Πλούτωνα: μπορεί να εμβαθύνει πολύ στα βαθύτερα της ψυχής. Όμως επειδή ο χάρτης δεν είναι ιδιαιτέρως καλός αυτό φοβάμαι ότι θα οδηγήσει σε προβλήματα ψυχογενούς προέλευσης.

    Θα επανέλθω με τους υπόλοιπους πλανήτες και κάποιες όψεις που τις θεωρώ σημαντικές.

    Σύνοψη
    Κοιτάμε το χάρτη μιας όμορφης γυναίκας, με τεράστιες ανασφάλειες (συναισθηματικές και όχι μόνο), της γενιάς των 40αρηδων με επάγγελμα που έχει σχέση με προσφορά βοήθειας με κάποια προβλήματα υγείας που εικάζω αφορούν το ανώτερο ουροποιητικό, που αγαπά τη σταθερότητα και την οικονομική ασφάλεια. Που επιθυμεί ο άντρας να την διεγύρει εγκεφαλικά και να μοιάζει νέος. Και που δυστυχώς έχει την τάση να κολάει σαν στρείδι επάνω στους άλλους για να της καλύψουν τα κενά που προανέφερα. Θέλει δουλειά το συγκεκριμένο άτομο.
    "Nothing can stop an idea the time of which has come"
    Victor Hugo

  5. #5

    Re: Ανάλυση γενέθλιου χάρτη

    Κοιτάμε το χάρτη μιας όμορφης γυναίκας, με τεράστιες ανασφάλειες (συναισθηματικές και όχι μόνο), της γενιάς των 40αρηδων με επάγγελμα που έχει σχέση με προσφορά βοήθειας με κάποια προβλήματα υγείας που εικάζω αφορούν το ανώτερο ουροποιητικό, που αγαπά τη σταθερότητα και την οικονομική ασφάλεια. Που επιθυμεί ο άντρας να την διεγύρει εγκεφαλικά και να μοιάζει νέος. Και που δυστυχώς έχει την τάση να κολάει σαν στρείδι επάνω στους άλλους για να της καλύψουν τα κενά που προανέφερα. Θέλει δουλειά το συγκεκριμένο άτομο.

    Γιατί έχω την εντύπωση οτι σε γενικές γραμμές σκιαγραφείται τον δικό μου γενέθλιο χάρτη (χωρίς αυτό που λέω να φανεί εγωιστικό ελπίζω).
    Πολύ έξυπνο θέμα και με προοπτικές για πρακτική εξάσκηση των όσων μαθαίνουμε στο site.
    Να προσθέσω κι εγώ με τη σειρά μου και με τα όσα λίγα ξέρω ότι αυτή η πολυπράγμων γυναίκα θυσιάζεται για όσους αγαπά, έστω κι αν αυτό αποβαίνει εις βάρος της και αυτό που μετρά πάντα και παντού και το εκφράζει, άσχετα με τις συνέπειες,ειναι η δικαιοσύνη. Έχει σίγουρα σχέση με τον Ζυγό όπου παίζει ένα πολύ σημαντικό ρόλο στον γενέθλιο χάρτη της.
    Πηγαίνω ως εκεί που με παίρνει.
    Για να χαίρομαι.
    Κι αν έχω κέφι προχωρώ ως εκεί που δεν με παίρνει.
    Για να μαθαίνω!

  6. #6
    Join Date
    May 2005
    Όνομα:
    Αντωνία
    Location
    ΑΘΗΝΑ
    Posts
    423

    Re: Ανάλυση γενέθλιου χάρτη

    <<Ηλιακό και ανατέλλων Δίδυμοι. Δεν θα σου πει ποτέ την ηλικία της>>
    bookseller

    Αν δεν της αρέσει να λέει την ηλικία της, να μην δημοσιεύει τον γεννέθλιό της..χεχε...Ακόμα και ο πιό αρχάριος στην αστρολογία θα καταλάβει ότι είναι
    γεννημένη 16-17 Ιουνίου 66 .

    Θαυμάζω πολύ την εξυπνάδα της, και την καπατσοσύνη της. Πιστεύω πως είναι γεννημένη για μεγάλες θέσεις σε ερμήσια επαγγέλματα, και τις επιδιώκει
    πολύ-κρόνος στον 10ο- Επίσης ο κρόνος εκεί της δίνει και την υπομονή που χρειάζονται οι δύσκολες καταστάσεις.

    Ανεξάρτητη, επιζητάει όχι μόνο την αναγνώριση και προσοχή από τους άλλους, μα πιθανόν και την εξουσία σε αυτούς.

    Θα επανέλθω μιας που έχει ενδιαφέρον το θέμα...(μερικοί δουλεύουν και Σάββατα)..
    Αυτό που είναι δύσκολο είναι να θυμάσαι κι όταν θα φύγεις από δω , ποιός είσαι και τι σου ταιριάζει και μην περιμένεις να σ' το πει κανείς, ο καθένας θα σου λέει άλλα. Γιατί αλήθεια ;;; Γιατί ο καθένας έχει τα μάτια που του ταιριάζουν. (Από την ιστορία του Χόμυ της Θεοδώρας Φασιανού -Ντάκου )

  7. #7
    Join Date
    Oct 2004
    Όνομα:
    Σωκράτης
    Location
    Περιστέρι
    Posts
    4,097

    Re: Ανάλυση γενέθλιου χάρτη

    Α όχι. Ο χάρτης είναι από το προσωπικό μου αρχείο και τον δημοσίευσα εγώ χωρίς να έχω άδεια. Εξού και δεν χρησιμοποίησα προσωπικά δεδομένα. Δεν δημοσιεύθηκε από το άτομο που εξετάζουμε.
    Ας συνεχίσουμε την εξέταση προσπαθώντας να μη μείνουμε πολύ σε θέματα χαρακτήρα αλλά συγκεκριμένα να εντοπίσουμε το επάγγελμα του ατόμου. Τον τρόπο που αγαπά και θέματα γάμου.
    Αιτιολογίστε τις απαντήσεις γράφοντας ποιους δείκτες εξετάζετε.

  8. #8
    Join Date
    Jul 2005
    Όνομα:
    Φωτεινή
    Location
    thessaloniki
    Posts
    3,068

    Re: Ανάλυση γενέθλιου χάρτη

    Η θεση της σεληνης (Ταυρος /12ος)δειχνει οτι η σχεση με την μητερα "καταπιεζε"το ατομο & επισης ότι της περασε την την ιδεα της οικονομικης-υλικης συσσωρευσης,ως μεσο σταθεροτητας/ασφαλειαςΠιθανον η μητερα της ηταν αυταρχικη.Ισως η υπερβολικη ανεξαρτησια (Διδυμος με ωροσκοπο Διδυμο σε συνοδο με Αρη)που εδειχνε απο παιδακι, ωθησε την μητερα να "βγαλει" εναν αυταρχισμο/περιορισμο πανω της προκειμενου να ελεγξει την συμπεριφορα της .Ακομα νομιζω,η μητερα της φερόταν αντιστοιχως αυταρχικα/κτητικα απεναντι και στον πατερα(με την υποθεση οτι το μεσουρανημα δειχνει και το γονιο του αντιθετου φυλου-αρα πατερας με χαρακτηριστικα Ιχθυ),οποτε αν το βλεπω σωστα,ειχε το προτυπο δυναμικης μητερας/αδυναμου πατερα,με οτι αυτο συνεπαγεται.
    Τα παραπανω εχουν πιστευω αμεση σχεση με το ερωτημα του πως αγαπαει και τι δουλεια κανει.
    Η Αφροδιτη στον 11ο οικο ,στον Ταυρο,δειχνει οτι απ'την μια εχει την ικανοτητα να κανει ευκολα σχεσεις(φιλικες,ερωτικες) και ότι απολαμβανει τις κοινωνικες /ομαδικες δραστηριοτητες,μεσα από τις οποιες συχνα ερχεται ο ερωτας.Ο Ηλιος της(Διδυμος), σε συνδυασμο με τον Αρη της, ότι της ταιριαζει ατομο με πολλα δικα της χαρακτηριστικα, δηλαδη ανθρωπος εξυπνος,εξωστρεφης, κοινωνικος ,περιπετειώδης κτλ. ,η ακμη του 7ου οικου στον Τοξοτη, να είναι φιλοσοφημενος, , ανεξαρτητος , αλτρουιστής & γενναιοδωρος (Ο κυβερ. του 7ου οικου (Διας)βρισκεται στον Καρκινο(εξαρση) στον 1ο οικο),και λογω του Αρη εχει συνηθως πολυ δυναμικο ρολο στις σχεσεις της.
    Όμως, η Αφροδιτη είναι σε συνοδο,με τον Ν.Δεσμο της,αλλα και με την Ηρα & την Σεληνη.Ο τοσο «φορτωμενος» 12ος οικος ,μου δινει την αισθηση ότι το ατομο μενει προσκολλημένο σε τεχνικές και αποψεις παρελθοντος βιου και πολλες σχεσεις της θα είναι καρμικου χαρακτηρα. Επισης,λογω της αναγκης για οικονομικη/συναισθηματικη ασφαλεια,πολλες σχεσεις της θα είναι , λογω οικονομικων,καθαρα και μονο γιατι της φαινεται,ότι της προσφερουν αυτά που νιωθει ότι χρειαζεται-υλικα,αφου της αρεσει η πολυτέλεια,η «καλή ζωη»και θεωρει ισως την οικονομικη ευχερια,ως ασφαλεια. Εως να αποβάλλει την κτητικότητα της,την αυταρχικότητα της,τις ανασφαλειες της τελικα, θα δυσκολευτει να κανει καποια σοβαρη/αληθινη, σχεση. Η Ηρα δείχνει ξεκάθαρα,ότι πρεπει να ανανεωθουν/αλλαξουν οι αποψεις της ,σχετικα με την συμπεριφορα στο εκαστοτε ταιρι της/φιλία της.
    Ο Β.Δ.(6ος)σε συνοδο με Ποσειδωνα(5ος) ,που είναι ο κυβερνητης του 10ου οικου(σε αντίθεση με την Αφροδιτη συν.Ν.Δ), δειχνει το ότι το ατομο ,πρεπει να σταματησει να αντιστεκεται σε αυτες αλλαγες και να σταματησει να τρεφει εγωιστικες αυταπατες , όπως επισης και ότι πρεπει να περασει σε ένα πιο πνευματικο τροπο ζωης.Πρεπει να μαθει την αξια της συνεργασιας & βοηθειας στον συνανθρωπο.
    Το μεσουρανημα της (στον Ιχθυ) σε συνοδο με τον Κρονο(&Χειρων) ,πιστευω ότι δειχνει δυσκολιες στην επιλογη, ή καταξιωση στον επαγγελματικο τομεα.Μεχρι τα 28-30,θα πρεπει να αλλαξε πολλες δουλειες .
    Λογικα,μετα την πρωτη επιστροφη του Κρόνου,πιστευω θα πηρε αποφαση για ριζικη αλλαγη στον τομεα της εργασιας. Η εργασια που βλεπω πιθανοτερη, είναι αυτή του (συγγραφέα ) καλλιτέχνη ή δημοσιογράφου,η ακομα λογω του Ιχθυ,ενασχολησημε την αστρολογια/μεταφυσικη. Σιγουρα τέτοιες εργασιες θα αποτελουσαν και μεσο εκτόνωσης/διοχέτευσης ,της φαντασιας,ανασφαλειων και οραματων της .(mc Ιχθυς συν.χειρων),ενώ νομιζω η δημιουργικη ενασχοληση υποστηριζεται από τις οψεις του Ερμή ,Σελήνης ,αλλα και Ποσειδώνα. Ταυτοχρονα θα ικανοποιουσε και την θεση του Β.Δ.της, μια και θα προσεφερε στον συνανθρωπο.
    επικοινωνία:
    horarycraftsman@gmail.com
    https://www.facebook.com/pages/The-H...38930886253370

    Starwalk στον http://www.e-star.gr κάθε Πέμπτη 21:00-23:00
    Aρχείο εκπομπών : http://www.mixcloud.com/Fotini_Chris/

    'Το πληγωμένο μάτι γιατρεύεται ευκολότερα απο το πληγωμένο μυαλό'

  9. #9
    Join Date
    May 2005
    Όνομα:
    Αντωνία
    Location
    ΑΘΗΝΑ
    Posts
    423

    Re: Ανάλυση γενέθλιου χάρτη

    Επαγγελματικά


    Η κοπέλα έχει πολύ μεταβλητό στοιχείο με ταυτόχρονη έλλειψη φωτιάς.
    Αν και άνθρωπος με έντονη προσωπικότητα – δυνατός πρώτος οίκος- δεν
    πιστεύω ότι θα κάνει ελεύθερο επάγγελμα. Άλλωστε ο κρόνος στον δέκατο δεν ευνοεί επιχειρηματικά θέματα. Είναι γεννημένη για ακαδημαική καριέρα πιστεύω.
    Ο κυβερνήτης του δέκατου στον έκτο, την φέρνει κοντά σε θέσεις προσφαράς-πιθανόν από κάποια επαγγέλματα σε σχέση με υγεία, εξυπηρέτηση, ή και έρευνα μιας που ο διπλός κυβερνήτης της ερμής είναι στον καρκίνο, και τριγωνίζει επίσης τον κυβερνήτη του δέκατου-ποσειδώνα- στον έκτο. Ο Ποσειδώνας στον έκτο δίνει επίσης επαγγέλματα σε σχέση με νερό. (ναυτιλιακά, μπάρ )
    Πιθανά επαγγέλματα
    Καθηγήτρια χημείας, φαρμακολογίας, φυσικοθεραπεύτρια,(χείρωνα ς στο MC) μικροβιολόγος,

    Σχέσεις-γάμος

    Ο άξονας 1 ου – 7 ου δείχνει μια πολύπλευρη και ασταθή φύση διψασμένη για περιπέτειες και αισθηματικές προκλήσεις. Κινητική και ζωντανή φύση, διψά για ποικιλία σχέσεων. Οι αρνητικές γενικά όψεις από τον πρώτο οίκο , δείχνουν δυσκολίες στην συναισθηματική ζωή των ανθρώπων, μάλλον από το υπέρβαρο <εγώ>. Με τον κρόνο όμως να κοιτάει από ψιλά πιστεύω θα περιορίζεται
    Αυτή η ανάγκη(συναισθηματικής αστάθειας) Άλλωστε ο ερμής –διπλός κυβερνήτης της – είναι σε σύνοδο με τον κυβερνήτη του 7 ου (Δία ) σε ζώδιο οικογενειακό. –καρκίνο- και με καλές όψεις γενικά. Τέλος ο Δίας, σαν κυβερνήτης του 7 ου φέρνει ποιοτικές σχέσεις πιστεύω μα όχι μακροχρόνιες…

    Αυτά τα λίγα μπορώ να δώ μόνο, και δέχομαι ευχαρίστως οποιαδήποτε διόρθωση.
    Μαθήτρια της Α’ δημοτικού είμαι ακόμα… JJJ
    Αυτό που είναι δύσκολο είναι να θυμάσαι κι όταν θα φύγεις από δω , ποιός είσαι και τι σου ταιριάζει και μην περιμένεις να σ' το πει κανείς, ο καθένας θα σου λέει άλλα. Γιατί αλήθεια ;;; Γιατί ο καθένας έχει τα μάτια που του ταιριάζουν. (Από την ιστορία του Χόμυ της Θεοδώρας Φασιανού -Ντάκου )

  10. #10
    Join Date
    Oct 2004
    Όνομα:
    Σωκράτης
    Location
    Περιστέρι
    Posts
    4,097

    Re: Ανάλυση γενέθλιου χάρτη

    Πιστεύω ότι ΙΣΩΣ ακόμη και ο καλύτερος αστρολόγος χωρίς να ρωτήσει 2-3 πραγματάκια για τον κάθε εξεταζόμενο χάρτη για να μπορέσει να αποκλίσει κάποιους αποσυμβολισμούς -που είναι δεκάδες- θα δυσκολευόταν στην ερμηνεία.

    Εσείς χωρίς να έχετε ζητήσει κανένα στοιχείο μέχρι στιγμής τα πάτε περίφημα όσον αφορά το αποτέλεσμα. Για τον τρόπο που πρέπει να εξετάζουμε ίσως ζητήσουμε και τη γνώμη κάποιου αστρολόγου μας. Πάντως εγώ γνωρίζοντας το άτομο και με τις ελάχιστες γνώσεις μου στην αστρολογική τέχνη καλύπτομαι πολύ καλά μέχρι στιγμής.
    De profundis: Οι ανόητοι λυπούνται για τα λόγια τους και οι σοφοί για την σιωπή τους

    Η νέα σελίδα του myHoroscope στο Facebook

 

 
Page 1 of 2 1 2 LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •  
Διαφήμιση
ads from google
Χορηγός
google ads