Γεια σας! Ο διελαυνων πλουτωνας κανει 2 εξισου δυνατες οψεις με τα φωτα μου ταυτοχρονα αυτη την περιοδο κ θα ηθελα τη βοηθεια σας στην επεξηγηση τους,οποιος μπορει να βοηθησει.. Συγκεκριμενα κανει αντιθεση ιδιομοιριας με τον ηλιο μου που κορυφωνεται στα τελη φεβρουαριου. Παραλληλα τριγωνιζει τη σεληνη μου(ταυρος) που βρισκεται στις 7,30 μοιρες,κορυφωνεται τελος μαρτιου-αρχες απριλιου. Οι αποριες μου..
α)η επιδραση του πλουτωνα στην αντιθεση με ηλιο μ ποτε θα γινει αισθητη περισοτερο μιας κ περναει με ακριβεια 3 φορες απο την ιδια θεση(λογω αναδρομης)?
β)τι μπορει να δειξει το γεγονος οτι τη στιγμη που ο πλουτωνας θα γυρισει αναδρομος ειναι στο ΑΚΡΙΒΕΣ 3γωνο με την σεληνη μ? και
γ)πως μπορει να συνδιαστει η αρνητικη οψη του πλουτω με τον ηλιο μ ταυτοχρονα με το τριγωνο με τη σεληνη μ?τι θα μπορουσε να φερει?
Το ξερω οτι ρωταω πολλα αλλα θα με βοηθουσατε πολυ αν μου δινατε καποια ερμηνεια για τον συνδιασμο των δυο αυτων διελευσεων. Ευχαριστω εκ των προτερων!
(Θα ηθελα να πω για οποιον θελησει να ασχοληθει οτι ο διελ.πλουτωνας βρισκεται στον 1ο οικο μ, ο γεν.ηλιος στον 7ο κ η γεν.σεληνη στον 5ο)