s
Κερδίστε τον αστρολόγο:, είναι, επάγγελμα, σωστοί, θεωρείτε, τους, δείκτες, τέλει, καλή, επιτυχία, http://www.myhoroscope.gr/articles/images/chartfortest.gif, επάγγελμά, ποιο, αιτιολογήστε, γράψετε, δοκιμάστε, άνδρα, ενδείξεις, αποδείξεις, αναζητάμε, χάρτη, στον, παρακάτω, ανθρώπου, βρείτε, παρακαλώ, ανήκει, χάρτης, αυτού, επισημάνετε" /> [Βεδική] Βρείτε το επάγγελμα... - Page 7
Καλωσήλθατε στην αστρολογική μας κοινότητα! αστρολογία στην ελλάδαΕΔΩ ΧΤΥΠΑ Η ΚΑΡΔΙΑ ΤΗΣ ΑΣΤΡΟΛΟΓΙΑΣ
Register

Αξιόπιστο! Έγκυρο, ΔΩΡΕΑΝ αστρολογικό πρόγραμμα online!

ΔΩΡΕΑΝ γενέθλια ανάλυσή, προσωπικές διελεύσεις, ερωτικές προβλέψεις κάθε μέρα!

ΓΡΑΠΤΕΣ ΠΡΟΣΩΠΙΚΕΣ ΑΝΑΛΥΣΕΙΣ ΣΤΙΣ ΚΑΛΥΤΕΡΕΣ ΤΙΜΕΣ! Τις βρίσκετε ΜΟΝΟ στο νέο μας site. Πατήστε εδώ
Βρείτε μας στο Facebook Βρείτε μας στο Twitter Επικοινωνήστε μαζί μας
Page 7 of 8 FirstFirst ... 3 4 5 6 7 8 LastLast
Results 61 to 70 of 77
  1. #61

    Re: Βρείτε το επάγγελμα...

    Το ωροσκόπιο αυτό , δείχνει ότι το άτομο έχει τον 6ο οίκο {εργασίας} στην Παρθένο, όπου μέσα βρίσκονται 4 πλανήτες. Η Σελήνη που είναι κυβερνήτης του 4ου οίκου του, ο Ποσειδώνας του 12ου οίκου του, ο Δίας του 9ου οίκου του, και η Αφροδίτη του 2ου και 7ου οίκου του. Η καριέρα χαρακτηρίζετε από τον 10ο οίκο και είναι ο Αιγόκερος με κυβερνήτη τον Κρόνο ο οποίος βρίσκετε μέσα στον 10ο .
    Ο Κρόνος στον 10ο δηλώνει δυσκολίες και εμπόδια , αλλά καταξίωση σε μεγάλη ηλικία. Τις δυσκολίες τις δείχνει και η γωνία 90ο με τον Ήλιο που είναι κυβ. του 5ου, οίκος των τεχνών.
    Ο Ποσειδώνας στον 6ο δηλώνει καλλιτεχνικά ενδιαφέροντα, και ότι έχει σχέση με την φαντασία , αλλά είναι κυβ. του 12ου και αυτό δημιουργεί εμπόδια και δυσκολίες στην επίτευξή τους. Ίσως να έπαιξε ρόλο και το σπίτι ή η μητέρα ή ο πατέρας ανάλογα γιατί η Σελήνη είναι σε συζυγία με τον Ποσειδώνα.
    Ο κυβερνήτης του 6ου πάντως , ο Ερμής, δηλώνει συγγραφέας ή ρήτορας, και βρίσκετε στον 7ο στον Σκορπιό , το ηλιακό του ζώδιο. Επειδή η Παρθένος είναι το ζώδιο των υπηρεσιών, συνήθως έχουμε τους εργαζόμενους σε επαγγέλματα υπηρεσίας, αλλά με Ερμή στον 7ο, οι άλλοι, και Σκορπιό σύμβολο του σκοτεινού και κρυφού, και κυβ. 7ου Πλούτωνας στον 4ο, το σπίτι, δηλώνει εργασία πνευματική στο σπίτι που απευθύνετε προς τους άλλους, πιθανών συγγραφέας.

  2. #62

    Re: Βρείτε το επάγγελμα...

    Καλά, άργησα πολύ.

  3. #63
    Join Date
    Dec 2004
    Όνομα:
    Σοφία
    Posts
    342

    Re: Βρείτε το επάγγελμα...

    Τι είναι αυτό που μου δείχνει τα πενιχρά οικονομικά της οικογένειας?

    Γιατί αυτά που βλέπω δεν μου μοιάζουν αρkετά για να το αιτιολογήσω..εκτός και αν κάτι μου ξεφεύγει..
    Κρόνος στον 10ο σε αντίθεση με Πλούτωνα στον 4ο ναι μου δείχνουν κάποιες οικογενειακές δυσκολίες..αλλά όχι απαραίτητα οικονομικές..ούτε ο χείρων ανάδρομος στον 2ο και στον ταύρο μου μοιάζει αρκετός.. ή μήπως παίζει τόσο σημαντικό ρόλο?
    Έχουμε μια αφροδίτη κυβερνήτη ακμής 2ου οίκου στην παρθένο σε πτώση, αλλά και πάλι δεν την χτυπά άσχημα κάποιος άλλος πλανήτης για να πω ότι κάπως συνεισφέρει περισσότερο.
    Είναι αυτά απο μόνα τους αρκετά?
    Μου ξεφεύγει κάτι άλλο μήπως?:weird:
    Ο σκοπός στη ζωή είναι να πεθαίνεις νέος, όσο πιο αργά γίνεται...

  4. #64
    Join Date
    May 2008
    Όνομα:
    Τίνα
    Location
    Πειραιάς
    Posts
    2,022

    Re: Βρείτε το επάγγελμα...

    Quote Originally Posted by κρασακι View Post
    Τι είναι αυτό που μου δείχνει τα πενιχρά οικονομικά της οικογένειας?

    Γιατί αυτά που βλέπω δεν μου μοιάζουν αρkετά για να το αιτιολογήσω..εκτός και αν κάτι μου ξεφεύγει..
    Κρόνος στον 10ο σε αντίθεση με Πλούτωνα στον 4ο ναι μου δείχνουν κάποιες οικογενειακές δυσκολίες..αλλά όχι απαραίτητα οικονομικές..ούτε ο χείρων ανάδρομος στον 2ο και στον ταύρο μου μοιάζει αρκετός.. ή μήπως παίζει τόσο σημαντικό ρόλο?
    Έχουμε μια αφροδίτη κυβερνήτη ακμής 2ου οίκου στην παρθένο σε πτώση, αλλά και πάλι δεν την χτυπά άσχημα κάποιος άλλος πλανήτης για να πω ότι κάπως συνεισφέρει περισσότερο.
    Είναι αυτά απο μόνα τους αρκετά?
    Μου ξεφεύγει κάτι άλλο μήπως?:weird:
    Έχεις δίκιο Σοφία μου, κάτι σας έχει ξεφύγει. Ο Κρόνος Πλούτωνας δεν δείχνει απαραίτητα δυσκολίες οικονομικές, όπως και ο Χείρωνας, που αφορά το ίδιο τα άτομο και όχι την οικογένεια του. Τι είναι λοιπόν αυτό που σας έχει ξεφύγει?

    Μπράβο σου πάντως!

  5. #65
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    23E43, 37N58
    Posts
    2,226

    Re: Βρείτε το επάγγελμα...

    Μήπως ότι η αντίθεση αυτή (Κρόνου Πλούτωνα) είναι ακόμα πιο έντονη και αποδίδει τα στοιχεία της στο συγκεκριμένο πρόσωπο μια και είναι σε Τ τετράγωνο με τον ωροσκόπο του και μαλιστα και με τον Ουρανό που βρίσκεται ακριβώς επάνω του...? επίσης η οικοθεσία της αντίθεσης αυτής δεν υπονοεί ότι μιλάμε για μητέρα και πατέρα (4ος - 10ος οίκος?)...δε ξέρω μπορεί να κάνω και λάθος βεβαιώς...

    Το ίδιο και η Αφροδίτη ως δείκτης οικονομικών και κυβερνήτης του 2ου οίκου κάνει χιαστί με τον ωροσκόπο και τον ουρανό επίσης...

  6. #66
    Join Date
    May 2008
    Όνομα:
    Τίνα
    Location
    Πειραιάς
    Posts
    2,022

    Re: Βρείτε το επάγγελμα...

    Quote Originally Posted by whisperer View Post
    Μήπως ότι η αντίθεση αυτή (Κρόνου Πλούτωνα) είναι ακόμα πιο έντονη και αποδίδει τα στοιχεία της στο συγκεκριμένο πρόσωπο μια και είναι σε Τ τετράγωνο με τον ωροσκόπο του και μαλιστα και με τον Ουρανό που βρίσκεται ακριβώς επάνω του...? επίσης η οικοθεσία της αντίθεσης αυτής δεν υπονοεί ότι μιλάμε για μητέρα και πατέρα (4ος - 10ος οίκος?)...δε ξέρω μπορεί να κάνω και λάθος βεβαιώς...

    Το ίδιο και η Αφροδίτη ως δείκτης οικονομικών και κυβερνήτης του 2ου οίκου κάνει χιαστί με τον ωροσκόπο και τον ουρανό επίσης...
    Οχι δεν είναι αυτό! προσεξε την ερώτηση.

    Πως φαίνονται τα οικονομικά της οικογενείας του?

    Και κάθε οικογένειας, από που φαίνονται? εκτός 4ου οίκου που δείχνει γενικά το κλίμα το οικογενειακό από αλλού αντλούμε πληροφορίες για τα οικονομικά της οικογένειας.

  7. #67
    Join Date
    Dec 2004
    Όνομα:
    Σοφία
    Posts
    342

    Re: Βρείτε το επάγγελμα...

    ψάχνω για συσχέτιση 8ου..αλλά..για να δούμε..
    Ο σκοπός στη ζωή είναι να πεθαίνεις νέος, όσο πιο αργά γίνεται...

  8. #68
    Join Date
    Dec 2004
    Όνομα:
    Σοφία
    Posts
    342

    Re: Βρείτε το επάγγελμα...

    Πλούτωνας κυβερνήτης 8ου, ανάδρομος, πηγαίνει στον 4ο και κάνει τετράγωνο με ωροσκόπο. Εκεί μπορώ να συνυπολογίσω και την αντίθεση με κρόνο και ταυτόχρονα τετράγωνό του με ήλιο..κάπως μου δένει το γλυκό τώρα..
    Ο σκοπός στη ζωή είναι να πεθαίνεις νέος, όσο πιο αργά γίνεται...

  9. #69
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    23E43, 37N58
    Posts
    2,226

    Re: Βρείτε το επάγγελμα...

    Με τη βοήθεια παράγωγων οίκων εννοείς Τίνα μου...?

  10. #70
    Join Date
    Dec 2004
    Όνομα:
    Σοφία
    Posts
    342

    Re: Βρείτε το επάγγελμα...

    τους σκέφτηκα τους παράγωγους και εγώ, θεωρώ ότι είναι άκυροι εδώ όμως..αλλά αν είναι να μπλέξουμε με αυτούς καλά..σίγουρα είναι πιο απλά τα πράγματα σε πρώτη φάση..το θέμα είναι τα οικονομικά της οικογένειας του στον ''δικό'' του χάρτη, άρα αυτό που μπορεί να μας δώσει πληροφορίες είναι ο 8ος καθαρά, έτσι δεν είναι..?
    δεν είναι τα δικά του αποκτήματα, είναι χρήματα, περιουσία , κληρονομικά που σχετίζονται με οικογένεια του..
    Ο σκοπός στη ζωή είναι να πεθαίνεις νέος, όσο πιο αργά γίνεται...

 

 
Page 7 of 8 FirstFirst ... 3 4 5 6 7 8 LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •  
Διαφήμιση
ads from google
Χορηγός
google ads