s
ΠΡΟΟΔΟΣ - Page 7
Καλωσήλθατε στην αστρολογική μας κοινότητα! αστρολογία στην ελλάδαΕΔΩ ΧΤΥΠΑ Η ΚΑΡΔΙΑ ΤΗΣ ΑΣΤΡΟΛΟΓΙΑΣ
Register

Αξιόπιστο! Έγκυρο, ΔΩΡΕΑΝ αστρολογικό πρόγραμμα online!

ΔΩΡΕΑΝ γενέθλια ανάλυσή, προσωπικές διελεύσεις, ερωτικές προβλέψεις κάθε μέρα!

ΓΡΑΠΤΕΣ ΠΡΟΣΩΠΙΚΕΣ ΑΝΑΛΥΣΕΙΣ ΣΤΙΣ ΚΑΛΥΤΕΡΕΣ ΤΙΜΕΣ! Τις βρίσκετε ΜΟΝΟ στο νέο μας site. Πατήστε εδώ
Βρείτε μας στο Facebook Βρείτε μας στο Twitter Επικοινωνήστε μαζί μας
Page 7 of 13 FirstFirst ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... LastLast
Results 61 to 70 of 128

Thread: ΠΡΟΟΔΟΣ

  1. #61

    Re: Προοδευμένη αφροδίτη

    Δεν έχω ασχοληθεί καθόλου με τα μεσοδιαστήματα και δεν έχω ιδέα για τη σημασία τους κλπ. Στο τόξο όμως ξέρω ότι δεν έχουμε αναφερθεί καθόλου σ'αυτά, οπότε υποθέτω πως δεν τα λαμβάνουμε υπόψη στην συγκεκριμένη μέθοδο πρόβλεψης.

  2. #62
    Join Date
    Apr 2010
    Όνομα:
    Κάτια
    Location
    Αθήνα
    Posts
    1,256

    Re: Προοδευμένη αφροδίτη

    Quote Originally Posted by Melissanthi View Post
    Ευχαριστώ πολύ για την απάντηση! Αν δε γίνομαι κουραστική μπορώ να ρωτήσω κάτι ακόμα? Γενέθλια μεσοδιαστήματα στις ακμές του του χάρτη του ηλιακού τόξου τα λαμβάνουμε υπόψη όταν υπάρχουν? εννοείται βέβαια ότι δεν μπορεί να κανείς να βασιστεί μόνο σ'αυτά για να κάνει πρόβλεψη. Και κάτι ακόμα πάνω σ'αυτό: ένα μεσοδιάστημα πλανητών που έχουν μεταξύ τους όψη στο γενέθλο είναι πιο σημαντικό από ένα άλλο πλανητών χωρίς όψη?
    Οι σύνοδοι ακμών και πλανητών του Ηλιακού τόξου με μεσοδιαστήματα , από προσωπική εμπειρία, δουλεύουν και με το παραπάνω! Ομοίως δουλεύουν και οι αντιθέσεις\τετράγωνα , με την προϋπόθεση ότι τηρείται αυστηρά η ελάχιστη ανοχή . Ωστόσο, είναι πάντα συμπληρωματική ένδειξη και όχι κύρια. Κατά ένα περίεργο τρόπο , όταν όλος ο χάρτης τείνει προς μία κατεύθυνση, τότε αυτό επιβεβαιώνεται και με αντίστοιχες ενεργοποιήσεις μεσοδιαστημάτων.
    « Αυτό που έψαχνα, είμαι! »

  3. #63

    Re: Προοδευμένη αφροδίτη

    Σας ευχαριστώ όλους για την άμεση ανταπόκριση! Katiakiss, φαντάζομαι ότι ως προς την ελάχιστη ανοχή εννοείς ότι η ακμή πρέπει να πέφτει στην ακριβή μοίρα του μεσοδιαστήματος, σωστά?

  4. #64
    Join Date
    Apr 2010
    Όνομα:
    Κάτια
    Location
    Αθήνα
    Posts
    1,256

    Re: Προοδευμένη αφροδίτη

    Quote Originally Posted by Melissanthi View Post
    Σας ευχαριστώ όλους για την άμεση ανταπόκριση! Katiakiss, φαντάζομαι ότι ως προς την ελάχιστη ανοχή εννοείς ότι η ακμή πρέπει να πέφτει στην ακριβή μοίρα του μεσοδιαστήματος, σωστά?

    +\- 30'
    « Αυτό που έψαχνα, είμαι! »

  5. #65

    Re: ΠΡΟΟΔΟΣ Σελήνης.

    Καλημέρα σας.Ηθελα να ρωτήσω κάτι σχετικά με την προοδευμένη σελήνη.Οταν
    ο ΤRANSIT Κρόνος κάνει τετράγωνο για πολλά χρόνια καθώς προχωράει;δηλ.
    στον υδροχόο τώρα προόδευτικη σεληνη τετράγωνο κρονου απο σκόρπιο.
    Αργότερα στους ιχθεις προόδευμενη σεληνη τετραγωνο απο κρονο στον τοξότη.
    Το 2026 στο Καρκίνο πιά θα ξεφύγει απο το τετραγωνο.Ειναι κάποιας σημασίας αυτό;
    εφόσον στη προοδευτική σελήνη
    προσέχουμε πολύ τις όψεις της.Αν κάποιος έχει κάτι σχετικό παρακαλώ.

  6. #66

    Re: ΠΡΟΟΔΟΣ Σελήνης.

    Το τετράγωνο του τράνζιτ Κρόνου με την προοδευτική Σελήνη δείχνει ένα δύσκολο διάστημα στα θέματα που σημειοδοτεί η Σελήνη ή στα θέματα που κυβερνά στον χάρτη. Όμως η ανοχή που δίνουμε σ' αυτό το τετράγωνο είναι μόνο μια μοίρα περίπου, οπότε δεν διαρκεί για τόσο μεγάλο χρονικό διάστημα.

  7. #67
    Join Date
    Oct 2008
    Όνομα:
    Δημήτρης
    Location
    Αθήνα
    Posts
    549

    Re: Προοδευμένη αφροδίτη

    Για «κακή τύχη» της vanna8, η προοδευμένη Σελήνη με τον transit Κρόνο έχουν περίπου την ίδια μέση ταχύτητα, συνεπώς μπορεί να διαρκέσει τόσο μεγάλο διάστημα.
    Όχι συνέχεια βέβαια αφού ο Κρόνος γυρίζει και ανάδρομος αλλά σε μεγάλα διαστήματα όλης αυτής της περιόδου μπορεί να είναι εντός ανοχής.

  8. #68

    Re: Προοδευμένη αφροδίτη

    Δημήτρη συμβαίνει ακριβώς το ίδιο στην δική μου προοδευτική. Ούτε που το είχα προσέξει ποτέ, μέχρι τώρα που διάβασα την απάντηση σου στην vanna8. Να σαι καλά
    Victory

  9. #69

    Re: Προοδευμένη αφροδίτη

    Αχ και έιχα χαρεί η δόλια που σε λίγες μέρες έχω την προοδευμένη μου Σελήνη πάνω στον γενέθλιο Ηλιο.. . Αμ δεν βλέπεις και τα υπόλοιπα... Κρόνο τετράγωνο Ηλιο και Σελήνη κατακαημένη μου....Κρίμα και είχα ελπίδες μιας που και ο Δίας του τόξου αλλά και ο τράνσιτ είναι επίσης πάνω στον Ηλιο μου..τι κρίμα...ΤΙ ΚΡΙΜΑ κι άδικο..!!!!!!!!!!!....(σκούζει η καημένη , το φυσάω και δεν κρυώνει Δημήτρη μου Δημήτρη μου...μου τό κλεισες το σπίτι μου)Πάνε χαμένες τόσες όψεις...
    Victory

  10. #70

    Re: Προοδευμένη αφροδίτη

    Νίκη, δεν υπάρχει περίπτωση όψη στο τόξο να πάει χαμένη
    Απλώς κι εδώ πρέπει να συνδυάσεις όλες τις πιθανότητες, ανάλογα με το τι σημειοδοτούν Ήλιος και Δίας αλλά και με το ποιους οίκους κυβερνούν στον γενέθλιο χάρτη σου.
    Ελπίζω να έχεις ελέγξει αν κάνουν όψη στο γενέθλιο και τι είδους ε;
    Πολλές φορές δε, οι δύσκολες όψεις από διελεύσεις ή από προόδους ενεργοποιούν απλώς την εκδήλωση μιας θετικής όψης στο τόξο και δεν φέρνουν αρνητικά αποτελέσματα αναγκαστικά! Γι'αυτό, μην βιάζεσαι να απελπιστείς! Θετική σκέψη πάνω απ'όλα!

 

 
Page 7 of 13 FirstFirst ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •  
Διαφήμιση
ads from google
Χορηγός
google ads