s
ΖΩΔΙΑ - ΣΥΝΕΡΓΑΣΙΕΣ - ΣΧΕΣΕΙΣ - Page 4
Καλωσήλθατε στην αστρολογική μας κοινότητα! αστρολογία στην ελλάδαΕΔΩ ΧΤΥΠΑ Η ΚΑΡΔΙΑ ΤΗΣ ΑΣΤΡΟΛΟΓΙΑΣ
Register

Αξιόπιστο! Έγκυρο, ΔΩΡΕΑΝ αστρολογικό πρόγραμμα online!

ΔΩΡΕΑΝ γενέθλια ανάλυσή, προσωπικές διελεύσεις, ερωτικές προβλέψεις κάθε μέρα!

ΓΡΑΠΤΕΣ ΠΡΟΣΩΠΙΚΕΣ ΑΝΑΛΥΣΕΙΣ ΣΤΙΣ ΚΑΛΥΤΕΡΕΣ ΤΙΜΕΣ! Τις βρίσκετε ΜΟΝΟ στο νέο μας site. Πατήστε εδώ
Βρείτε μας στο Facebook Βρείτε μας στο Twitter Επικοινωνήστε μαζί μας
Page 4 of 8 FirstFirst 1 2 3 4 5 6 7 8 LastLast
Results 31 to 40 of 71
  1. #31
    Join Date
    Oct 2006
    Όνομα:
    Πάνος-Βησσαρίωνας
    Location
    Αθήνα παραλιακά...Λα
    Posts
    20

    Re: ΖΩΔΙΑ - ΣΥΝΕΡΓΑΣΙΕΣ - ΣΧΕΣΕΙΣ

    Όλα αυτά τι μας δείχνουν; Ότι τα πάντα είναι "σχετικά" ή μήπως ότι όλα είναι θέμα "Κάρμα"; Μήπως εμείς "τραβάμε" τους "καλούς" και τους "κακούς" ανάλογα με τη διάθεση μας σε κάποια χρονική στιγμή, άσχετα με το ζώδιο στο οποίο ανήκουν; Μήπως πολλές φορές επιλέγουμε "ασυνείδητα" (συνειδητά στην ουσία απλά αρνούμαστε να το δούμε στην πραγματική του διάσταση) να συνεργαστούμε με "κακούς" ανθρώπους για να επιβεβαιώσουμε τον δικό μας εγωισμό; Κι αν είναι έτσι, μήπως πρέπει να αναλογιστούμε ότι αυτή μας η διάθεση μπορεί να εξυπηρετεί το ΕΓΩ μας αλλά εν τέλει βλάπτει την δουλειά μας και την ζωή μας γενικότερα;

    Νομίζω ότι το "κλείσιμο" του άρθρου μου τα λέει όλα :-)

    Αλήθεια... πόσοι το διάβασαν;
    Πολλά τα όσα ήθελες και δεν μπόρεσες. Περισσότερα τα όσα μπορούσες και δεν θέλησες. Και ακόμη περισσότερα τα όσα δεν θέλησες και που έπρεπε και να θελήσεις και να μπορέσεις!

  2. #32
    Join Date
    Oct 2006
    Όνομα:
    Πάνος-Βησσαρίωνας
    Location
    Αθήνα παραλιακά...Λα
    Posts
    20

    Re: ΖΩΔΙΑ - ΣΥΝΕΡΓΑΣΙΕΣ - ΣΧΕΣΕΙΣ

    ΚΑΤΑ ΓΕΝΙΚΗ ΟΜΟΛΟΓΙΑ ΛΟΙΠΟΝ>ΓΕΝΙΚΑ ΑΠΟΔΕΚΤΟ>ΑΡΑ ΚΑΙ ΣΩΣΤΟ> ΑΡΑ ΟΛΑ ΚΑΛΑ>=ΘΑ ΑΝΕΒΩ ΚΑΙ ΘΑ ΤΡΑΓΟΥΔΗΣΩ ΣΤΟ ΠΙΟ ΨΗΛΟΤΕΡΟ ΒΟΥΝΟ!!!!! ΚΑΛΕ ΜΟΥ IMPULSE (ΕΧΩ ΤΟ ΔΙΚΑΙΩΜΑ ΤΗΣ ΑΠΟΨΗΣ ΜΟΥ ΓΙΑ ΤΟ ΠΟΙΟΣ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΟΣ ΚΑΙ ΠΟΙΟΣ ΟΧΙ ΕΤΣΙ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ??)ΠΟΥ ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΞΕΡΩ ΤΑ ΣΤΟΙΧΕΙΑ ΤΟΥ ΖΩΔΙΟΥ ΣΟΥ ΦΑΝΤΑΖΟΜΑΙ ΠΩΣ ΕΙΣΑΙ ΟΛΙΓΟΝ ΚΑΡΙΕΡΙΣΤΑΣ!!!!..
    Είναι πραγματικά ενδιαφέρον το πώς εξελίσσεται μια συζήτηση 

    Με εντυπωσιάζει το γεγονός ότι έκαστος «γαντζώνεται» σε ένα – δύο σημεία αγνοώντας την ουσία – που στο συγκεκριμένο άρθρο μου εμπεριέχεται στο κλείσιμο του:bigsmile: Αν είχες διαβάσει ολόκληρο το άρθρο μου, θα ήξερες το ζώδιο μου και δε θα αναρωτιόσουν :bigsmile:

    ΚΑΙ ΚΟΙΤΑ ΝΑ ΔΕΙΣ ΕΠΙΤΡΕΠΕΤΕ ΤΩΡΑ ΝΑ ΠΩ ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΟ Η ΚΑΚΟ ΑΥΤΟ???..ΑΝ ΕΙΣΑΙ ΚΟΜΠΛΕΞΙΚΟΣ ΣΕ ΣΧΕΣΗ ΜΕ ΑΛΛΟΥΣ ΠΟΥ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΚΑΡΙΕΡΙΣΤΕΣ???,,ΛΕΜΕ ΤΩΡΑ ΕΝΑ ΠΑΡΑΔΕΙΓΜΑ ΕΤΣΙ..ΜΗΝ ΠΑΡΕΞΗΓΗΘΩ ΚΙΟΛΑΣ...ΣΥΜΠΕΡΑΣΜΑ>ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΔΕΧΤΩ ΤΟ "ΚΑΤΑ ΓΕΝΙΚΗ ΟΜΟΛΟΓΙΑ"..ΔΙΟΤΙ ΑΝ ΕΙΜΑΙ ΚΙ ΕΓΩ ΚΑΡΙΕΡΙΣΤΑΣ ΠΟΛΛΥ ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΣΕ ΚΑΝΩ ΠΑΡΕΑ..ΝΑ ΑΝΤΑΛΛΑΞΟΥΜΕ ΑΠΟΨΕΙΣ!!!..ΓΙΑ ΚΑΠΟΙΟΝ ΑΛΛΟ ΟΜΩΣ ΠΟΥ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΔΕΝ ΝΟΜΙΖΩ ΠΩΣ ΘΑ ΣΕ ΑΝΤΕΧΕ ΓΙΑ ΠΟΛΛΥ ΩΡΑ!!!
    Έτσι για να σου λύσω και τις υπόλοιπες απορίες. Καλώς ή κακώς «κάθομαι» στην «ηλεκτρική καρέκλα» της επιχείρησης, είμαι ο ενδιάμεσος κρίκος μεταξύ του επιχειρηματία και των υπολοίπων (συνεργατών και πελατών)… θέση για λεπτές ισορροπίες… Ανήκω σε αυτή την κατηγορία ανθρώπων, που λόγω «θέσης» ακούνε τα εξΆ αμάξης από τους ιεραρχικά «πιο πάνω» και που οι ιεραρχικά «πιο κάτω» είτε τους ζηλεύουν, είτε τους μισούν, είτε τους γλύφουν!
    Η λέξη «καριερίστας» δεν με αντιπροσωπεύει! Τι σημαίνει «καριερίστας»; Τίποτα. Αυτό που με ενδιαφέρει πάνω από όλα, είναι να είμαι άνθρωπος! Το όνειρο μου δεν είναι να γίνω γενικός διευθυντής, ούτε «Χαλίφης στη θέση του Χαλίφη»… Το δικό μου όνειρο είναι να σταματήσω μια μέρα και να ασχοληθώ αποκλειστικά με την θάλασσα, με την βαθύτερη μελέτη της ιστορίας των Ινδιάνων της Αμερικής και με την φύση γενικότερα.

    Αγαπητή μου φίλη, δεν έχω κανένα κόμπλεξ με κανέναν «ανώτερο» μου ή «κατώτερο μου»… Σέβομαι τους πάντες για αυτό που είναι και γιΆ αυτό που προσφέρουν. Εκτιμώ αυτούς που σέβονται και αδιαφορώ για όσους δεν σέβονται κανέναν και τίποτα.

    Κάποτε ήμουν «κομπλεξικός»… αλλά μετά από ένα εγκεφαλικό που με καθήλωσε στο κρεβάτι για έξι μήνες (πριν από 7 χρόνια), ανακάλυψα ότι το πραγματικό νόημα της ζωής δεν κρύβεται στις καριέρες και στα χρήματα και στις «εξέχουσες κοινωνικο-οικονομικές» θέσεις, αλλά στην διαρκή προσπάθεια ΑΥΤΟ-ΒΕΛΤΙΩΣΗΣ… Στον συνεχή αγώνα ενάντια στο ΕΓΩ που μας οδηγεί στο να βλέπουμε τα πράγματα μονόπλευρα και όχι σφαιρικά όπως πρέπει. Δε θα σου πω ότι τα έχω καταφέρει… καθότι αυτός ο αγώνας είναι συνεχής και με πολλές στιγμές αδυναμίας.
    Πολλά τα όσα ήθελες και δεν μπόρεσες. Περισσότερα τα όσα μπορούσες και δεν θέλησες. Και ακόμη περισσότερα τα όσα δεν θέλησες και που έπρεπε και να θελήσεις και να μπορέσεις!

  3. #33

    Re: ΖΩΔΙΑ - ΣΥΝΕΡΓΑΣΙΕΣ - ΣΧΕΣΕΙΣ

    Quote Originally Posted by impulse View Post
    Αγαπητή φίλη, γιατί σε πειράζουν οι όροι; Εσύ δεν χαρακτηρίζεις ποτέ κάποιον με τους «όρους» επιτυχημένος, αποτυχημένος, καλός, κακός; Δηλαδή κάποιος που καταλήγει στη φυλακή για κλοπή, δεν είναι «αποτυχημένος» κατά γενική ομολογία; Κάποιος άλλος που πχ από ένα μικρό μαγαζί καταφέρνει να δημιουργήσει μια αλυσίδα καταστημάτων δεν είναι επιτυχημένος κατά γενική ομολογία; Κάποιος που ξοδεύει τα λεφτά του στα μπουζούκια και δεν πληρώνει τις υποχρεώσεις του με αποτέλεσμα να κλείσει την επιχείρηση του δεν είναι αποτυχημένος κατά γενική ομολογία; Κάποιος που με σκληρή δουλειά χρόνων καταφέρνει να φτιάξει ένα σπίτι, δεν είναι επιτυχημένος κατά γενική ομολογία;
    Όχι, λυπάμαι, αλλά δεν χρησιμοποιώ τέτοιους όρους. Η προσέγγισή μου όσον αφορά τα κοινωνικά ζητήματα είναι εντελώς διαφορετική. Δεν χαρακτηρίζω "αποτυχημένο" κάποιον που κατέληξε στη φυλακή για κλοπή. Με απασχολεί το γιατί κατέληξε. Και σίγουρα, δεν βιάζομαι να τον θεωρήσω "κακό".

    Κάποιος που από "ένα μικρό μαγαζί καταφέρνει ( ; ) να δημιουργήσει αλυσίδα καταστημάτων" επίσης δεν ξέρω αν είναι "επιτυχημένος". Εξαρτάται από πολλά πράγματα, π.χ. από το μικρότερο ή μεγαλύτερο βαθμό στον οποίο εκμεταλλευόταν τους υπαλλήλους του, από το αν πλήρωνε τους φόρους του, από το αν, αν, αν... Πάντως, σίγουρα δεν εξαρτάται μόνο από το ζώδιό του ή τη επιχειρηματική μαγκιά του.

    Αυτός που "πάει στα μπουζούκια και κλείνει την επιχείρησή του" , δεν ξέρω πρώτον αν υφίσταται ως παράδειγμα, μιλώντας με ρεαλιστικούς όρους. Οι επιχειρήσεις - και μάλιστα οι μικρομεσαίες - κλείνουν για άλλους λόγους και όχι επειδή οι ιδιοκτήτες τους πάνε στα μπουζούκια (ή επίσης ανήκουν σε άσχημο ζώδιο). Αυτά είναι δικαιολογίες προς εσωτερική κατανάλωση.

    Όσο για το σπίτι, συγγνώμη αγαπητέ, αλλά το "δικαίωμα στην κατοικία", όντως το θεωρώ δικαίωμα. Από εκεί και πέρα, τα λοιπά ασαφή περί "σκληρής δουλειάς" και "στερήσεων", επίσης δεν τα θεωρώ δείκτες "επιτυχίας".


    ¶λλο το «με ροπή στην παρανομία» και άλλο το «παράνομος».
    Γιατί σε πειράζει αυτός ο όρος; Αυτό σε πείραξε επειδή αναφερόταν σε «επιχειρηματίες»; Δηλαδή η απόκρυψη εσόδων από την εφορία που κάνει μέχρι και ο τελευταίος εργάτης, δεν είναι παρανομία; Όταν αφήνουμε τα σκουπίδια έξω από τον κάδο ή πάνω στον ήδη ξέχειλο κάδο, δεν είναι παρανομία; Η παραβίαση της ουράς στο ταμείο δεν είναι μια μορφή παρανομίας; Όταν αντί για 50 χλμ που λένε οι πινακίδες εμείς οδηγούμε με 80+ χλμ, δεν παρανομούμε; Ο υπάλληλος ενός τμήματος προμηθειών ιδιωτικής εταιρείας που μου ζητάει μίζα για να προχωρήσει στην εντολή αγοράς, δεν παρανομεί; Τα χιλιάδες αυθαίρετα μικρά εξοχικά δεν είναι αποτέλεσμα παράνομων πράξεων; Γιατί μας ενοχλούν οι παρανομίες των επιχειρηματιών και θεωρούμε ότι εμείς είμαστε οι ΑΠΟΛΥΤΑ νόμιμοι σε όλα; Ρίξε μια ματιά γύρω σου και θα δεις εκατομμύρια ανθρώπων που παρανομούν εις βάρος των συνανθρώπων τους με διάφορους τρόπους σε καθημερινή βάση και οι οποίοι ΔΕΝ είναι επιχειρηματίες!
    Πρώτον, γνωρίζω πολύ καλά τι εστί και τι δεν εστί επιχειρηματίας, όπως και ποιος είναι ο ρόλος των επιχειρήσεων. Ευχαριστώ πάντως για τις υποδείξεις. Όσον αφορά τώρα το αν κρύβει ο τελευταίος εργάτης από την εφορία, φαντάζομαι πως γνωρίζετε την έννοια της υπεραξίας , αγαπητέ, οπότε δεν έχει νόημα να σας απαντήσω περαιτέρω.
    Σχετικά με τις λοιπές περιπτώσεις που αναφέρετε ως παραδείγματα καθημερινών παρανομιών, πρώτον δεν σας είπα πουθενά ότι δεν αποτελούν όντως μορφές παρανομίας, δεύτερον, πουθενά δεν αποκλείεται πως τις κάνουν εξίσου και οι "επιχειρηματίες" και τρίτον, όποιος παρανομεί - αποδεδειγμένα - τοιουτοτρόπως σίγουρα δεν θεωρείται "επιτυχημένος". Στις περιπτώσεις που αναφέρατε εσείς, η παρανομία ισοδυναμεί με "επιτυχία".

    Τέλος, για το "άλλο η ροπή προς την παρανομία και άλλο η παρανομία" το εκλαμβάνω ως διάθεση για χιούμορ.



    Όσο για τους «άλλους» χώρους, τους «πιο δημοκρατικούς», δεν ξέρω σε ποιους αναφέρεσαι, αλλά είμαι βέβαιος ότι και εκεί χωράνε κάποιοι άλλοι όροι, όπως: «καλός», «κακός», «υποκριτής», «ειλικρινής», «ψεύτης», «κομπλεξικός», κλπ.
    Αγαπητή μου φίλη, σε όλους τους χώρους εντός και εκτός «αγοράς», υπάρχουν άνθρωποι που χαρακτηρίζονται βάση των όσων πράττουν.
    Μην κρίνετε εξ ιδίων τα αλλότρια, αγαπητέ. Στον κάθε χώρο οι συμμετέχοντες σ'αυτόν λειτουργούν βάσει των βασικών του ιδεολογικών και δεοντολογικών προσανατολισμών. Δεν μπορούν οι πρακτικές τους να διαφοροποιούνται σημαντικά, αναξάρτητα του ζωδίου τους ή όποιου άλλου χαρακτηριστικού τους.

  4. #34

    Re: ΖΩΔΙΑ - ΣΥΝΕΡΓΑΣΙΕΣ - ΣΧΕΣΕΙΣ

    Καλησπέρα Ιmpulse!
    Ωραία τα λες
    ..ειδικά για τους παρθένους....με στεναχωρει απ'τη μία.. γιατί ένα πολύ κοντινό μου πρόσωπο είναι έτσι,απ'την άλλη όμως και οι καρκίνοι δεν είμαστε καλύτεροι! Πάντως έχω την αίσθηση οτι οι γυναίκες παρθένοι είναι πιο κούλ άτομα Β-)
    ~Τι κάνει το Λαγωνήσι,το΄χω επιθυμήσει...
    και τη θάλασσά του...
    από μικρή τα καλοκαίρια εκεί πήγαινα.τι εξοχή ωραία!και τόσο κοντά απ΄την Αθήνα!

  5. #35

    Re: ΖΩΔΙΑ - ΣΥΝΕΡΓΑΣΙΕΣ - ΣΧΕΣΕΙΣ

    Quote Originally Posted by roadrunner View Post
    Προσωπικές απόψεις,εξέφρασε ο Impulse,υποκειμενικές φυσικά γιατί αφορούν δικές του και μόνο εμπειρίες αλλα φυσικά δεν υποστήριξε το αντιθετο.
    Μπορούμε να διαφωνούμε ελευθερα!

    Αγαπητό μέλος μας luna 7 αν έχεις όμως την καλοσύνη να γράφεις με πεζούς χαρακτήρες!:bigsmile:

    Ευχαρίστως!!!!(ψεματα λεω)..με τρελαίνουν οι τόνοι..αλλά τι να κάνω!

  6. #36

    Re: ΖΩΔΙΑ - ΣΥΝΕΡΓΑΣΙΕΣ - ΣΧΕΣΕΙΣ

    Quote Originally Posted by roadrunner View Post
    Προσωπικές απόψεις,εξέφρασε ο Impulse,υποκειμενικές φυσικά γιατί αφορούν δικές του και μόνο εμπειρίες αλλα φυσικά δεν υποστήριξε το αντιθετο.
    Μπορούμε να διαφωνούμε ελευθερα!

    Αγαπητό μέλος μας luna 7 αν έχεις όμως την καλοσύνη να γράφεις με πεζούς χαρακτήρες!:bigsmile:
    Μήπως το ιδιο δεν έκανα κι εγώ???..πάντως δεν εχω σκοπό να τον δείρω.. γιατί όλοι για την προσωπική και υποκειμενικη αποψή μας απο προσωπικές μας εμπειριες κυρίως δεν μιλάμε??

  7. #37

    Re: ΖΩΔΙΑ - ΣΥΝΕΡΓΑΣΙΕΣ - ΣΧΕΣΕΙΣ

    Quote Originally Posted by luna7 View Post
    :blink: Μήπως το ιδιο δεν έκανα κι εγώ???..πάντως δεν εχω σκοπό να τον δείρω.. :bigsmile: γιατί όλοι για την προσωπική και υποκειμενικη αποψή μας απο προσωπικές μας εμπειριες:weird: κυρίως δεν μιλάμε??
    ...ξέχασα τις φατσούλες !!

  8. #38
    Join Date
    Oct 2006
    Όνομα:
    Διονυσία
    Location
    Δυτική Αττικκ
    Posts
    326

    Re: ΖΩΔΙΑ - ΣΥΝΕΡΓΑΣΙΕΣ - ΣΧΕΣΕΙΣ

    αγαπημενοι μου σκορπιοι δεν εννοούσα ότι η <<κακια>> που βγάζετε μας κανει πάντοτε κακό πολλές φορές μας ταρακουναει απο το πόσο αγγελικά βλέπουμε τον κόσμο μερικοί.......δεν θυμάμε πως με είχε αποκαλέσει ο Alien1.......η αδελφή μου αλλωστε σκορπιος είναι:bigsmile: καταλαβαίνεται :bigsmile: η καλυτερή μου φίλη

  9. #39
    Join Date
    Jul 2006
    Όνομα:
    DR WHO
    Location
    Στη Σκια
    Posts
    380

    Re: ΖΩΔΙΑ - ΣΥΝΕΡΓΑΣΙΕΣ - ΣΧΕΣΕΙΣ

    Aγαπητη ioni γενικος μιλουσα και οχι ειδικα για σενα :bigsmile:

    Χαιρομαι παντως που σε κατεβασα λιγακι στην σκληρη πραγματικοτητα...
    Οσο πιο ψηλα πεταμε τοσο και πιο ανωμαλη ειναι η προσγειωση

  10. #40
    Join Date
    Feb 2006
    Όνομα:
    ΕΦΗ
    Location
    ΑΘΗΝΑ
    Posts
    233

    Re: ΖΩΔΙΑ - ΣΥΝΕΡΓΑΣΙΕΣ - ΣΧΕΣΕΙΣ

    Προσωπικά είμαι Δίδυμίνα και το μόνο που έχω να πω είναι πως συμφωνώ εν μέρει...
    Δηλαδή, οι καλύτερες συνεργασίες μου ήταν με γυναίκες Διδύμους αλλά η χειρότερη και πιο επώδυνη σχέση μου ήταν με άντρα Δίδυμο(πονάω ακόμα). Γενικότερα με τους Δίδυμους τεριάζω μόνο για χαβαλέ.

    Με ζυγους τα πάω καλά και με τοξότης φυσιολογικά.

    Με ταύρους καλά γιατί με βάζουν σε μια σειρά ιδιαίτερα σε καθαρά επαγγελματικές σχέσεις αφού στις φιλικές δεν πολύ ταιριάζουμε.

    Κολλάω πάρα πολύ όμως σε όλους τους τομείς με τα Ψαράκια γιατί πάντα ότι έχω να τους πω και να μου πουν ισχύει ακόμα κι αν δεν γνωριζόμαστε καλά, σαν υπερφυσικο...

    Οι σκορπιοί με πλησιάζουν πάρα πολύ και γυναίκες και άντρες αλλά με όλους έχω σκοτωθεί και μόνο με 2 άντρες έχουμε φιλική σχέση και ειδικά ο ένας εκτιμά το πόσο ντόμπρα είμαι...

    Όλα σχετικά...

    Μακρια από άντρες Διδύμους...ένας με έκανε να μισήσω το αντρικό φύλλο...:sad2:

 

 
Page 4 of 8 FirstFirst 1 2 3 4 5 6 7 8 LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •  
Διαφήμιση
ads from google
Χορηγός
google ads