s
[Συζήτηση] Σελήνη - Πλούτωνας: Οι μαφιόζοι του ζωδιακού κύκλου (1) - Page 4
Καλωσήλθατε στην αστρολογική μας κοινότητα! αστρολογία στην ελλάδαΕΔΩ ΧΤΥΠΑ Η ΚΑΡΔΙΑ ΤΗΣ ΑΣΤΡΟΛΟΓΙΑΣ
Register

Αξιόπιστο! Έγκυρο, ΔΩΡΕΑΝ αστρολογικό πρόγραμμα online!

ΔΩΡΕΑΝ γενέθλια ανάλυσή, προσωπικές διελεύσεις, ερωτικές προβλέψεις κάθε μέρα!

ΓΡΑΠΤΕΣ ΠΡΟΣΩΠΙΚΕΣ ΑΝΑΛΥΣΕΙΣ ΣΤΙΣ ΚΑΛΥΤΕΡΕΣ ΤΙΜΕΣ! Τις βρίσκετε ΜΟΝΟ στο νέο μας site. Πατήστε εδώ
Βρείτε μας στο Facebook Βρείτε μας στο Twitter Επικοινωνήστε μαζί μας
Page 4 of 9 FirstFirst 1 2 3 4 5 6 7 8 ... LastLast
Results 31 to 40 of 85
  1. #31
    Join Date
    Nov 2007
    Όνομα:
    Χρυσάνθη
    Posts
    602

    Re: Σελήνη - Πλούτωνας: Οι μαφιόζοι του ζωδιακού κύκλου (1)

    Συμφωνώ απόλυτα με την άποψη σας. Οτι ο Ηλιος Πλούτωνας και χιαστί χμ, να σας πω πως αν δεν ήμουν τόσο φορτωμένη, ήδη θα έγραφα για αυτήν την τόσο σημαντική σύνθεση!

    Θα μας δοθεί όμως η ευκαιρία πιστεύω. Το είχα έτσι και αλλιώς στα υπόψην.

    Σας ευχαριστώ,

    Φιλικά,

    Χ.Σ


    Χ.

  2. #32
    Join Date
    Feb 2008
    Όνομα:
    Δεσποινα
    Location
    πειραιας
    Posts
    2,354

    Re: Σελήνη - Πλούτωνας: Οι μαφιόζοι του ζωδιακού κύκλου (1)

    Αγαπημενη μου κυρια Σπιγγου
    σε νηπιακη ηλικια βιωσα την σκληρη οψη τετραγωνου Σεληνης 8ος - με Πλουτωνα-Ουρανο 11ος.


    Ευχαριστουμε για το αρθρο σας!
    Η χειροτερη αισθηση ...ειναι η ψευδαισθηση....
    Δ.Κ

  3. #33
    Join Date
    Nov 2007
    Όνομα:
    Χρυσάνθη
    Posts
    602

    Re: Σελήνη - Πλούτωνας: Οι μαφιόζοι του ζωδιακού κύκλου (1)

    Καλημέρα Δεσποινάκι μου,

    Να ήξερες πόσο μου άρεσε αυτό το "αγαπημένη μου"! Δύσκολα το ακούει την σήμερον ημέρα κανείς. Και εσύ όμως δεν παραλείπεις ποτέ γλυκειά μου να έχεις πάντα έναν καλό λόγο για όλους. Να είσαι καλά. Είδες λοιπόν τι κάνει μια Σελήνη -Πλουτωνας κ.λ.π. και δη στα ματαβλητά;

    Να σκεφτώ ότι θα έχεις ακούσει και εσύ της Μιχαλούς και βάλε.....................Αλλά μιας και μιλάμε για 8ο, και επειδή εμείς δεν χάνουμε ποτέ το θάρρος μας, να σου πω ένα κορυφαίο που χθες βράδυ σε ένα παραλήρημα απίστευτου γέλοιου με τον μεγαλύτερο γιο μου, μου έλεγε διάφορα σλόγκαν για διάφορες περιστάσεις της ζωής. Εχει και εκείνος Σελήνη Αιγόκεου /Πλούτωνα Ζυγού! Αυτός να δεις πόσο με στερήθηκε! Αυτός και εγώ να δεις τι παγίδα μας έστησαν κάποτε. Εχουμε λοιπόν ρίξει πολύ κλάμα ............χρόνια ολόκληρα. Εκείνος όμως έχει το προνόμιο να το ρίχνει στο γέλιο και στην πλάκα. Λέων θεατρίνος ως εκει που δεν πάει.

    Ως τελικό συμπέρασμα λοιπόν του εν λόγω άρθρου, μου λέει. Αχ ρε μάνα δεν βαριέσαι.............Οτι έγινε -έγινε.

    Και ύστερα: για σκέψου είμαστε και προνομιούχοι! Από που και ως που το απαντώ.

    Εμείς -οι ξεχωριστοί - λέει όλο καμάρι, είμαστε το ΓΡΑΦΕΙΟ ΚΗΔΕΙΩΝ ΤΣΑΜΠΑΨΩΦ...................

    Μακάβριο μεν αλλά πολύ γέλιο δε...............

    Φιλιά,

    Χ.Σ

  4. #34
    Join Date
    Dec 2008
    Όνομα:
    star
    Location
    Ορος Ελαιων
    Posts
    7

    Re: Σελήνη - Πλούτωνας: Οι μαφιόζοι του ζωδιακού κύκλου (1)

    Καλημερα, χαιρομαι που εγινε αυτη η κουβεντα διοτι διευκρινιστηκαν πολλα. Ισως με μια τετοια νοτα επρεπε να κλεισει το αρθρο σας για να μην ειναι τοσο αφοριστικο. Υπαρχουν πολλοι πονεμενοι ανθρωποι που μας διαβαζουν και οι οποιοι πανικοβληθηκαν εχοντας μια τετοια οψη. Η πονεσαν διοτι τα παιδια τους εχουν μια τετοια οψη.

    Αυτο ηταν και το 'ποιντ' που ηθελα να κανω. Οτι η αστρολογια προσφερει γνωση και γνωση σημαινει δυναμη. Η αστρολογια μιλαει για επαφες πλανητων που ειναι μητε 'καλες' ουτε 'κακες', ολες οι επαφες εχουν 2 οψεις ενος νομισματος, αλλες 'σκληροτερες' (κατα την αντιληψη μας) αλλες 'ηπιοτερες'.

    Πλουτωνας/Σεληνη ειναι απο τις πιο δυσκολες αλλα οπως ειπατε κι εσεις οχι καταδικαστεες για την εξελιξη μιας ανθρωπινης ψυχης και αυτο ειναι κατι που ΔΕΝ διαβασα στο αρθρο σας, αλλα ευτυχως το επισημανατε αρκετες φορες στις συζητησεις σας με τα μελη.

    Περιμενουμε λοιπον και τα επομενα αρθρα σας...

    Φιλικα και παντα με μια νοτα αισιοδοξιας...:wink2:
    Στο χάρτη του κοσμου σημειωσα πως... χαθηκα..

  5. #35
    Join Date
    Feb 2008
    Όνομα:
    Δεσποινα
    Location
    πειραιας
    Posts
    2,354

    Re: Σελήνη - Πλούτωνας: Οι μαφιόζοι του ζωδιακού κύκλου (1)

    To αγαπημενη μου το εννοω και το ξερετε ειναι κατι που ειχε ξεκινησει απο πολυ παλια χωρις εσεις να με ξερετε
    και οταν σας ειδα εδω πριν τεσσερα χρονια τρελλαθηκα απο χαρα και σας το ειχα πει απο τοτε.
    Μερικα πραγματα γινονται ετσι ...απο μονα τους.
    Φυσικα τωρα που ειστε πολυ κοντα μας χαιρομαστε ολοι πολυ
    και εγω ακομα πιο πολυ!!!!
    Το τετραγωνο Σεληνης-Πλουτωνα λοιπον ,
    το βιωσα με τον σκληρο αποχωρισμο απο την μητερα μου με ασχημες συνεπειες πανω στην ψυχη μου και στην υγεια μου σε νηπιακη ηλικια λογω μεταναστευσης της για δουλεια στην Γερμανια
    Ενα θα σας πω οτι ημουν ενα παιδακι νεκροζωντανο για οσο κρατησε η απουσια της [ΕΞΙ ΜΗΝΕΣ]
    με αφησε στην γιαγια μου που δεν ηξερε να αγαπα και να φροντιζει ενα ευαισθητο παιδακι
    απλα εκανε το καθηκον της οπως νομιζε αυτη σαν γιαγια ενα πιατο φαι ,μια στεγη για υπνο,
    [με ειχε ενα χειμωνα ολοκληρο σε ενα πατωμα να κοιμαμαι 4 χρονων παιδακι .]
    Η ψυχικη υγεια μου επαθε ζημια τοτε γιατι βιωνα την εγκαταλειψη.Δεν μιλουσα πολυ,δεν γελουσα ,δεν εκλαιγα ,δεν ...δεν...
    Ομως χερι Θεου ..η'' χερι Δια ειχαν αλλα σχεδια ευτηχως.
    Επισης να σας πω οτι βιωσα καποια πραγματα- ενα ανεξηγητο φαινομενο- προσπαθωντας να επικοινωνησω με την μητερα μου μεσω ονειρων η΄΄κατι αλλο δεν ξερω ακριβως τι ηταν και ουτε εχω την γνωση να το εξηγησω συνηθως τις νυχτες ταξιδευα στο συμπαν αναμεσα στα αστερια ψαχνοντας κατι ...[μητερα]
    Ευκολα εφευγα για το ταξιδι αλλα δυσκολα επανερχομουν πισω και παντα μου κρατουσε το χερι η λιγο μεγαλητερη αδελφη μου οταν τρανταζομουν για να ανοιξω τα ματια μου και να ερθω σε φυσιολογικα επιπεδα
    Στην μητερα μου ποτε δεν της ειπαν τιποτα στα γραμματα που εστελναν [οτι εγω κατερρεα καθε μερα ]
    Η σφοδροτητα ομως του φαινομενου που ειχα ηταν τοσο εντονη που εμπαινα στα ονειρα της
    Τα ονειρα της μητερας μου ειχαν επικεντρο εμενα
    και ετσι την ειδοποιησα ....
    Στους εξι μηνες που ελειπε τριαντα χρονων γυναικα ηταν ασπρισαν ολα τα μαλλια της
    αρχισε να αρρωστενει απο στεναχωρια και αυτη και παει στα αφεντικα της και τους λεει φευγω παω στην Ελλαδα γιατι κατι συμβαινει
    Οταν ηρθε και με ειδε αρχισε να ουρλιαζει που κανενας δεν της ειχε πει τιποτα
    φυσικα και δεν εφυγε ποτε ξανα απο τα παιδια της.
    Ημουν τυχερη γιατι εχω τον προστατη και κυβερνητη μου Δια σε απιστευτα καλες οψεις με Σεληνη και Ηλιο
    ετσι πιστευω απαλλειναν την ψυχη μου και με γλυτωσαν απο το βασανιστηριο αυτο .
    και η μεταναστευση αυτη της μαμας μου κρατησε τοσο λιγο.
    Ο φοβος ,η ανασφαλεια και ο αποχωρισμος τα ξεπερασα μετα απο δυο χρονια γυρω στα εξι μου περιπου.
    οπως και το ανεξηγητο φαινομενο .Εκτοτε ποτε ξανα , σε οποια δυσκολια και να ειχα ποτε δεν ξαναεζησα τετοιο φαινομενο.
    σας ευχαριστω πολυ
    Η χειροτερη αισθηση ...ειναι η ψευδαισθηση....
    Δ.Κ

  6. #36
    Join Date
    Jan 2011
    Όνομα:
    διδυμινα
    Posts
    204

    Re: Σελήνη - Πλούτωνας: Οι μαφιόζοι του ζωδιακού κύκλου (1)

    τι να περιμενει κανεις..οταν εχει πλουτωνα στον σκορπιο στον 4 οικο,με ακμη 4 στον ζυγο..
    και ... μια σε ληνη στην εξαρση της στον ταυρο σε συνοδο με τον βδεσμο(στον 10 οικο)
    και αντιθεση σεληνης-πλουτωνα (σε γωνιακους οικους...)

    :amazed:...νομιζω οτι τωρα εξηγω αρκετα απο την συμπεριφορα αυτου του αντρα..οσο αφορα οχι μονο την μανα του ΑΛΛΑ γενικα ολες τις γυναικες...

    η οποια σεληνη συμπληρωματικα κανει και τετραγωνο με την αφροδιτη(αιγοκερω στον 7 οικο)...
    και χιαστι με τον κρονο...(στον 5 οικο)

    αχ τωρα στεναχωρεθηκα...:sad2:

  7. #37
    Join Date
    Jun 2006
    Όνομα:
    ΕΦΗ
    Location
    Αθηνα
    Posts
    653

    Re: Σελήνη - Πλούτωνας: Οι μαφιόζοι του ζωδιακού κύκλου (1)

    Κουκι μου, δεν μπορω ν αρκεστω σ ενα απλο thanks.
    Η εμπειρια, που μοιραστηκες μαζι μας ειναι εξομολογητικη και προεκτεινεται σε καποια φαινομενα, που αλλοι πιστευουν κι αλλοι οχι. Προσωπικα διακειμαι θετικα σε τετοιες εμπειριες.
    Για να μην βγουμε ομως απο το θεμα, αρκουμαι στο να ευχηθω να εχεις παντα αγαπη στην ζωη σου, οπως εξ αλλου απλοχερα την μοιραζεις στα μελη, οπως εχω διαπιστωσει.

  8. #38
    Join Date
    Jun 2006
    Όνομα:
    ΕΦΗ
    Location
    Αθηνα
    Posts
    653

    Re: Σελήνη - Πλούτωνας: Οι μαφιόζοι του ζωδιακού κύκλου (1)

    Quote Originally Posted by stellamou View Post
    τι να περιμενει κανεις..οταν εχει πλουτωνα στον σκορπιο στον 4 οικο,με ακμη 4 στον ζυγο..
    και ... μια σε ληνη στην εξαρση της στον ταυρο σε συνοδο με τον βδεσμο(στον 10 οικο)
    και αντιθεση σεληνης-πλουτωνα (σε γωνιακους οικους...)


    Μια ερωτηση αν μου επιτρεπεις, η αφροδιτη, ως κυβερνητης του 4ου
    τι οψεις κανει με τον πλουτωνα και την ακμη του 4ου στον ζυγο? Εννοω κανει τετραγωνο και με την ακμη του 4ου?

    Οσο για την σεληνη στον ταυρο, που ειναι εξαιρετικη, καμμια φορα σκεφτομαι οτι στην θεση αυτη την εχουν ανθρωποι, που εχουν να περασουν πολλα στην ζωη τους αλλα ειναι προορισμενοι ν αντεξουν. Ειδικα αν εχει μια καλη οψη με τον αρη.

  9. #39
    Join Date
    Nov 2007
    Όνομα:
    Χρυσάνθη
    Posts
    602

    Re: Σελήνη - Πλούτωνας: Οι μαφιόζοι του ζωδιακού κύκλου (1)

    Ισως θα άξιζε να οω δυό λόγια ακόμα. Η έμπνευση μου να γράψω το εν λόγω άρθρο προέκυψε λόγω ενός 10ήερου σεμιναρίου στην Γερμανία στο οποίο έλαβα μέρος πρόσφατα. Για να είμαι ειλικρινής δεν περίμενα καθόλου τέτοια ανταπόκριση. Θετική ή αρνητική. Ωστόσο έτσι μου δόθηκε η ευκαιρία να διακρίνω το πόσο μα πόσο χρήσιμο θα είναι για όλους μας, να σας παρουσιάσω επακριβώς το τι θεραπευτική και απολύτως λυτρωτική δουλειά ουσίας γίνεται εκεί.

    Τόσο από πάρα πολλά τηλεφωνήματα όσο όμως και απο προσωπικά μηνύματα που έλαβα όλες αυτές τις μέρες, κατάλαβα σε βάθος, το πόσο όλοι αυτοί οι άνθρωποι είχαν ανάγκη ενός συμμάχου, κάποιου που παρά την καταλυτική και σκληρή γλώσσα μου, -πα πα, άλλη φορά θα μου βάλω πιπέρι στο στόμα, και εδώ γελάμε - ώστε μπορεί ναι μεν να συγκλονίστηκαν -ναι οι περισσότεροι συγκλονίστηκαν.

    Αισθάνθηκα όπως όταν πηγαίνουμε σε κανένα νοσοκομείο ή κανένα πάρκο, αμ τι να πω για εκείνα τα ελληνικά μας ταμεία, όπου με πόνο ψυχής απαριθμούν ο ένας στον άλλο, το ζάχαρο, την χοληστερίνη, τα χάπια κ.λπ., ππου όταν κάποιος τους δώσει σημασία, τους ακούσει και δείξει την συμπάθεια και την κατανόηση, το έλεος για τον δικό του πόνο, αχ να ξέρατε πόσο ανακουφίζονται!

    Μέχρι πριν και εγώ βρεθώ στην θέση τους, με έπιαναν τα νεύρα μου, καθώς όντας στην απέραντη όχθη καθόλου μα καθόλου δεν με ένοιαζε πόση πίεση, τι αιματοκρίτη και πόσα απαγορευτικά, ή πόσες σακούλες φάρμακα.

    Οταν όμως πια έχασα την μανούλα μου, ένιωσα όχι απλώς αμαρτωλή,αλλά και ως οικτρό υποκείμενο.

    Να ξέρατε πόση μα πόση χαρά αισθάνομαι όταν δώσω μερικών δευτερολέπτων χέρι βοηθείας σε ένα γεροντάκο, μία γριούλα που προσπαθεί να κουμαντάρει το μπαστούνι και το σκαλοπάτι.

    Προχθές ήρθε ένας γεροντάκος και μετά κόπων και βασάνων προσπαθούσε να "αρμέξει" λίγο θαλασσινό νερός στην άκρια της παραλίας, έτοιμος να σωριαστεί κάτω. Τον βοήθησα, έπιασε κουβέντα, τον ρώτησα από τι πάσχει, γενικά έδειξα -και φυσικά όχι στο δήθεν - ενδιαφέρον. Να βλέπατε πως έφυγε...............Πόσα ευχαριστώ είπε. Ναι τελικά είμαι τυχερή που μπόρεσα να πλησιάσω τον άνθρωπο σαν άνθρωπος. Αυτό είναι ένα απο τα μεγαλεία του Πλούτων γενικά. Και της αστρολογίας επίσης. Τώρα δε που σιγά -σιγά μπαίνει και ο Ποσειδώνας στο ζώδιο των Ιχθύων πόσα άλλα θα έχω να σας πω.

    Εκεί, ας φορέσουν ήδη από τώρα όλοι τα αδιάβροχα τους..........τόσο πολύ λυτρωτικό κλάμα θα πέσει.

    Σας φιλώ, συγνώμη για την λογοδιάρια μου, και να είστε καλά για τα καλά σας λόγια.

    Φιλικά,

    Χ.Σ.

  10. #40
    Join Date
    Nov 2007
    Όνομα:
    Χρυσάνθη
    Posts
    602

    Re: Σελήνη - Πλούτωνας: Οι μαφιόζοι του ζωδιακού κύκλου (1)

    Ανάμεσα σε όλο το χειμερινό αρθρογραφικό σχεδιασμό μου, περιλαμβάνεται η μετανάστευση και η ξενιτιά.....................

    Μόνον όποιος τόχει ζήσει μπορεί να καταλάβει. Αξίζει όμως να το δει κανείς και αστρολογικά. Είναι επίσης μία εξαιρετικά ενδιαφέρουσα και άκρως κατατοπιστική προσέγγιση.

    Χαίρομαι που η δική σου ιστορία είχε ένα τόσο σύντομο τέλος. Τι να πω εγώ όμως που ο δικός μου βίαιος αποχωρισμός από το δικό μου παιδί, διαρκεί ήδη 22 χρόνια!

    Εσύ ήσουν όντως πολύ τυχερή. Να είσαι καλά και να λατρεύεις την μανούλα σου μέχρι το πιο, πιο απέραντο σύμπαν.


    Φιλιά,

    Χ.Σ.

 

 
Page 4 of 9 FirstFirst 1 2 3 4 5 6 7 8 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •  
Διαφήμιση
ads from google
Χορηγός
google ads