s
[Συζήτηση] Πλανήτες στο Μεσουράνημα - Page 3
Καλωσήλθατε στην αστρολογική μας κοινότητα! αστρολογία στην ελλάδαΕΔΩ ΧΤΥΠΑ Η ΚΑΡΔΙΑ ΤΗΣ ΑΣΤΡΟΛΟΓΙΑΣ
Register

Αξιόπιστο! Έγκυρο, ΔΩΡΕΑΝ αστρολογικό πρόγραμμα online!

ΔΩΡΕΑΝ γενέθλια ανάλυσή, προσωπικές διελεύσεις, ερωτικές προβλέψεις κάθε μέρα!

ΓΡΑΠΤΕΣ ΠΡΟΣΩΠΙΚΕΣ ΑΝΑΛΥΣΕΙΣ ΣΤΙΣ ΚΑΛΥΤΕΡΕΣ ΤΙΜΕΣ! Τις βρίσκετε ΜΟΝΟ στο νέο μας site. Πατήστε εδώ
Βρείτε μας στο Facebook Βρείτε μας στο Twitter Επικοινωνήστε μαζί μας
Page 3 of 7 FirstFirst 1 2 3 4 5 6 7 LastLast
Results 21 to 30 of 70
  1. #21
    Join Date
    Dec 2007
    Όνομα:
    vasiliki
    Posts
    7

    Re: Πλανήτες στο μεσουράνημα

    Ευχαριστώ και τις δύο για την άμεση απάντηση !!!!

  2. #22
    Join Date
    Feb 2011
    Όνομα:
    Γιώργος
    Location
    Ελλάδα
    Posts
    109

    Re: Πλανήτες στο μεσουράνημα

    Γνωρίζει κάποιος ερμηνείες όταν το μεσουράνημα έχει σύνοδο με βόρειο ή νότιο δεσμό;

  3. Re: Πλανήτες στο μεσουράνημα

    Αγαπητό μέλος doukas, από οσα έχω καταλάβει μέχρι στιγμής, το μεσουράνημα, εκτός από τον τομέα του ωροσκοπίου που αφορά κυρίως την κοινωνική-επαγγελματική καταξίωση, έχει να κάνει και με την ειμαρμένη, το πεπρωμένο αλλιώς, το σημείο εκείνο που πρέπει να φθάσει ο άνθρωπος (ζενίθ) Μια σύνοδος βόρειου δεσμού με το μεσουράνημα στο γενεθλιο ωροσκοπιο πιθανον να σημαινει τάση να σχετιζεσαι με ατομα της ίδιας κοινωνικής τάξης ή του ιδιου επαγγελματος, ή με άτομα που έχουν τις ίδιες αξιες με εσένα. Μια σύνοδος με το νοτιο δεσμό, ερμηνευεται ως μια τροχοπεδη στην επαγγελματικη και κοινωνική ανοδο.
    Οι αστρολογοι ισως μπορουν να δωσουν μια πιο εμπεριστατωμενη απαντηση και να διορθωσουν τυχον δικες μου λαθος ερμηνειες σχετικα με το θεμα.
    κοιταξε και στη βιβλιοθηκη μηπως βρεις κατι ενδιαφερον σχετικα με την απορια σου!

  4. #24
    Join Date
    Oct 2011
    Location
    Θαλασσινή
    Posts
    318

    Re: Πλανήτες στο μεσουράνημα

    Quote Originally Posted by doukas View Post
    Γνωρίζει κάποιος ερμηνείες όταν το μεσουράνημα έχει σύνοδο με βόρειο ή νότιο δεσμό;
    Για να μπορούμε να "ερμηνεύουμε" τις γενέθλιες όψεις παίρνουμε ξεχωριστά τους πλανήτες ή τα σημεία , δεσμούς...κ.ο.κ. και αναλύουμε χωριστά. Για παράδειγμα, τί είναι το μεσουράνημα, τί ο βόρειος και νότιος δεσμός, σε ποιο ζώδιο και οίκο βρίσκονται και ποιο το είδος της όψης.
    Κι αν δεν μπορείς να κάμεις την ζωή σου όπως την θέλεις,
    τούτο προσπάθησε τουλάχιστον
    όσο μπορείς: μην την εξευτελίζεις...


    Κωνσταντίνος Καβάφης

  5. #25

    Re: Πλανήτες στο Μεσουράνημα

    καλησπερα δεν γνωριζω πολλα απο αστρολογία, ωστόσο μαθαινω ΠΟΛΛΑ απο τα αρθρα του site και απο τους σχολιασμους των μελών ! θα ηθελα τις γνωσεις σας στο εξής αν εχετε την καλοσύνη :
    στο γενεθλιο χαρτη μου, βλεπω στις 18.33.21 μοιρες του Σκορπιου το μεσουρανημα κ στις 18.07.48 τον Ερμή βλεπω ομως κ ενα τετραγωνο με το Βορειο δεσμο
    Αυτο σημαινει οτι ΑΝ ειχε κατι θετικό στον επαγγελματικο τομεα να μου δωσει ο Ερμής, μου το "κοβει" σε τυχη αυτο το τετραγωνο ;;; και
    (ΣΥΓΓΝΩΜΗ αν ειναι σε λαθος θεμα αυτο το σκελος >) στην ηλιακή μου επιστροφή για το 2012 βλεπω οτι ο Ωροσκοπος της Ηλιακής ειναι στις 06.40.50 μοιρες του Σκορπιου, αυτο σημαινει οτι θα εχω καποια "εξελιξη" στα επαγγελματικά (αφου ειναι "κοντα" στο γενεθλιο μεσουρανημά μου) ;;
    --ευχαριστώ πολύ
    να μην ξεχάσω ... να ονειρεύομαι !

  6. #26
    Join Date
    Aug 2011
    Όνομα:
    Καρολίνα
    Location
    Κρόνος
    Posts
    35

    Re: Πλανήτες στο Μεσουράνημα

    Εξαιρετικά ενδιαφέρον το άρθρο. Έχω όμως μια απορία. Έχω πλούτωνα στην ακμή του MC στο 25 σκορπιό και επίσης τον Δία ( 11 μοίρα τοξότη)σε 10 οίκο(όχι σε ακμή). Ο Δίας κτυπιέται από τον ερμή και την αφροδίτη ακριβώς απέναντι και τετραγωνίζεται από τον άρη σε παρθένο, άρα σχηματίζει ταυ τετράγωνα. Επιδρά αυτό αρνητικά σε θέματα καριέρας; Σας ευχαριστώ

  7. #27
    Join Date
    Jun 2006
    Όνομα:
    ΕΦΗ
    Location
    Αθηνα
    Posts
    653

    Re: Πλανήτες στο Μεσουράνημα

    Carola, Δεν χτυπιεται ο διας σου. Μην ανησυχεις.
    Ενας πλανητης προσβαλλεται συνηθως απο καποιον βαρυτερο. Δηλαδη ο διας θα μπορουσε να προσβαλλεται απο κρονο,ουρανο κ.λ.π.
    Στην περιπτωση σου, ο διας χρωματιζει με αρνητικη οψη τους ερμη και αφροδιτη κι αυτοι εκφραζουν τις ιδιοτητες τους με υπερβολες. Εδω μαλιστα ο διας ειναι στον τοξοτη και χρειαζεται εντονες προσβολες για να μην σου δειξει την καλη του πλευρα.
    Το τετραγωνο του δια-αρη δειχνει οτι εισαι ενα δραστηριο ατομο αλλα πιθανον οι ενεργειες σου να εισπραττονται απο τους αλλους ακομη και σαν επιθεση η μπορει να σπαταλας ενεργεια στην προσπαθεια σου να βοηθησεις τους αλλους σε υπερβολικο βαθμο.(αυτα χονδροειδως διατυπωμενα).

  8. #28
    Join Date
    Aug 2011
    Όνομα:
    Καρολίνα
    Location
    Κρόνος
    Posts
    35

    Re: Πλανήτες στο Μεσουράνημα

    Ακριβώς αυτό νιώθω με τις ενέργειές μου, με εκμεταλλέυονται όταν είμαι σε καλή διάθεση και συχνά υπερβάλλω στις διατροφικές μου συνήθειες. Ευχαριστώ πολύ!

  9. #29
    Join Date
    Aug 2011
    Όνομα:
    Καρολίνα
    Location
    Κρόνος
    Posts
    35

    Re: Πλανήτες στο Μεσουράνημα

    Και μια απορία: αυτός ο δίας είναι γερός βράχος και δεν χρωματίζει αρνητικά το μεσουράνημα παρά τα τετραγωνάκια του, αλλά πως επιδρά η χιαστί όψη μεταξύ ήλιου και μεσουρανήματος; Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων

  10. #30
    Join Date
    Jun 2006
    Όνομα:
    ΕΦΗ
    Location
    Αθηνα
    Posts
    653

    Re: Πλανήτες στο Μεσουράνημα

    Quote Originally Posted by Carola View Post
    Και μια απορία: αυτός ο δίας είναι γερός βράχος και δεν χρωματίζει αρνητικά το μεσουράνημα παρά τα τετραγωνάκια του, αλλά πως επιδρά η χιαστί όψη μεταξύ ήλιου και μεσουρανήματος; Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων
    Προσωπικα, δεν θ ανησυχουσα αν ειχα μια τετοια χιαστι. Αν το σκεφτομουν απο καρμικης αποψης, θα παρατηρουσα τ ανδρικα προσωπα ισχυος στο περιβαλλον μου. Θα περιμενα απο ενα τετοιο προσωπο να διαδραματισει σημαντικο ρολο στην ειτε στην καριερα ειτε σε κοινωνικα θεματα ειτε σε θεματα γαμου. (πιθανον να ειναι και ο πατερας).

 

 
Page 3 of 7 FirstFirst 1 2 3 4 5 6 7 LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •  
Διαφήμιση
ads from google
Χορηγός
google ads