s
[Συζήτηση] Το ζήτημα του γάμου - διαζυγίου και των σχέσεων κατά τον Sepharial - Page 2
Καλωσήλθατε στην αστρολογική μας κοινότητα! αστρολογία στην ελλάδαΕΔΩ ΧΤΥΠΑ Η ΚΑΡΔΙΑ ΤΗΣ ΑΣΤΡΟΛΟΓΙΑΣ
Register

Αξιόπιστο! Έγκυρο, ΔΩΡΕΑΝ αστρολογικό πρόγραμμα online!

ΔΩΡΕΑΝ γενέθλια ανάλυσή, προσωπικές διελεύσεις, ερωτικές προβλέψεις κάθε μέρα!

ΓΡΑΠΤΕΣ ΠΡΟΣΩΠΙΚΕΣ ΑΝΑΛΥΣΕΙΣ ΣΤΙΣ ΚΑΛΥΤΕΡΕΣ ΤΙΜΕΣ! Τις βρίσκετε ΜΟΝΟ στο νέο μας site. Πατήστε εδώ
Βρείτε μας στο Facebook Βρείτε μας στο Twitter Επικοινωνήστε μαζί μας
Page 2 of 15 FirstFirst 1 2 3 4 5 6 12 ... LastLast
Results 11 to 20 of 143
  1. #11
    Join Date
    Jul 2005
    Όνομα:
    Χρήστος
    Location
    Αθήνα
    Posts
    962

    Re: Το ζήτημα του γάμου - διαζυγίου και των σχέσεων κατά τον Sepharial

    Quote Originally Posted by jupiterios View Post
    Συμφωνω απολυτα με την τοποθετηση σας αυτη...



    Αυτο δεν μπορουμε να το ξερουμε με ακριβεια. Εχουμε μοναχα ελαχιστα σωσμενα δειγματα επιτυχημενων προβλεψεων των παλιών. Αραγε ποσες και ποσες αποτυχιες τους δεν εχουν καταφερει να φτασουν στα αυτια μας απλως και μονο επειδη δεν υπηρχαν ντοκουμεντα. Αλλωστε προσωπικα εχω την υποψια οτι πολλοι απο αυτους χρησιμοποιουσαν ταυτοχρονα και αλλες τεχνικες προβλεψης λιγοτερο θεμιτες πχ μαντεια, αποκρυφιστικες τεχνικες κλπ...



    Ποια η αποψη σας? μια μακροχρονη σχεση δεκαετιας χωρις να εχει καταληξει σε "γαμο" δεν ανηκει στον 7ο οικο? Δεν εχει τη δυναμικη του Γαμου? Μιλαμε παντα για τα δεδομενα της σημερινης εποχης. Μηπως εντασσεται στον 5ο οικο?



    Αναφερεστε σε αρνητικη οψη Δια/Σεληνη? γιατι η συνοδος και το τριγωνο σαφως δινει νομιμοτητα στη σχεση και αποκλειει θα ελεγα τα διαζυγια γιατι το ατομο θελει να συμβαδιζει με τους ηθικους κανονες της κοινωνιας. Αλλιως ομως ειναι οταν εχουμε τετραγωνα ή αντιθεσεις οπως η Ταιηλορ....
    Σαφώς και υπήρχαν αποτυχίες στις προβλέψεις, καταρχάς ο ίδιος ο Sepharial στο βιβλίο του για το γάμο σε ένα του παράδειγμα έχει μετρήσει λάθος τη Σελήνη και την έχει βάλει 10 μοίρες μετά και το λέω με σιγουριά 100% γιατί καθώς πήγαινα να αξιολογήσω τα παραδειγματά του η Σελήνη κάπου στην 12ο Υδροχόου δεν έβγαινε με τίποτα. Αυτό όμως δεν αντικρούει ότι δυστυχώς οι αστρολόγοι του παρελθόντος ήταν πιο σπουδαγμένοι απο τους τώρα σε σύνολο πάντα, πιο "αστρολόγοι" και τουλ πίστευαν αυτό που έλεγαν ότι είναι, θα γνωρίζετε το κλίμα που επικρατεί στην αστρολογία αυτό το καιρό.
    Για μένα ο 7ος οίκος έχει να κάνει με το συμβόλαιο περισσότερο και οτιδήποτε είναι που λέμε "formal" τα πραγματικά συναισθήματα αγάπης και δημιουργίας όπως αναφέρατε πολύ σωστά είναι στον 5ο. Το ότι η σχέση με έρωτα είναι στον 7ο είναι μία ψευδαίσθηση της κοινωνίας μας που θέλει τα ερωτευμένα ζευγάρια να παντρεύονται.

    Για το Θέμα Δία/Σελήνη ακόμη και σε τετράγωνα υπάρχουν πρόσωπα που έχουν μείνει σε ένα γάμο. Εξάλλου και εσείς ο ίδιος αναφέρατε ότι πρέπει να κοιτάμε το ωροσκόπιο σαν σύνολο και δεν θα πρέπει να πιανόμαστε απο 2-3 πράγματα και συμφωνώ απόλυτα.
    [I]Στο τέλος να έχετε ζήσει αυτά που θέλετε και αξίζετε!

  2. #12
    Join Date
    Jan 2010
    Όνομα:
    ΕΛΕΝΑ
    Location
    ΑΘΗΝΑ
    Posts
    893

    Re: Το ζήτημα του γάμου - διαζυγίου και των σχέσεων κατά τον Sepharial

    καλησπέρα σας,
    γεννήθηκα 11/07/1965 13.00 Αθήνα και ο σύζυγος μου 23/07/1965 Γύθειο Λακωνίας 21.00 (είμαι ο δεύτερος γάμος του)
    ευχαριστώ

  3. #13

    Re: Το ζήτημα του γάμου - διαζυγίου και των σχέσεων κατά τον Sepharial

    Quote Originally Posted by Χρήστος ¶ρχος View Post
    οι αστρολόγοι του παρελθόντος ήταν πιο σπουδαγμένοι απο τους τώρα σε σύνολο πάντα,
    Χμμμ.... διατηρω επιφυλαξεις ως προς αυτο... Υπαρχουν πραγματικα πολυ ψαγμενοι αστρολογοι σημερα και ιδιως στο εξωτερικο. Αλλα και στην Ελλαδα καποιοι κανουν καταπληκτικη δουλεια. Δεν αναφερομαι βεβαια στα Μεντιουμ-Αστρολογοι Τουλα, Σουλα, Κουλα.....

    Quote Originally Posted by Χρήστος ¶ρχος View Post
    Για μένα ο 7ος οίκος έχει να κάνει με το συμβόλαιο περισσότερο και οτιδήποτε είναι που λέμε "formal" τα πραγματικά συναισθήματα αγάπης και δημιουργίας όπως αναφέρατε πολύ σωστά είναι στον 5ο.
    Αν πουμε λοιπον οτι ο 7ος δειχνει μονο την επισημη εννοια του Γαμου (δηλ. χαρτια+παπας/δημαρχος+κουμπαρος) τοτε εγω με τετραγωνα Φωτων και Κρονο στον 7ο να χτυπιεται απο τα φωτα, μαλλον θα μεινω αιωνιος εργενης! :toung: Δεν με χαλαει καθολου!... Εμπρος στον δρομο που χαραξε ο Ρεμος και ο Αρναουτογλου (με τον τελευταιο γεννηθηκαμε την ιδια μερα, παρεπιμπτοντως!!!....)

    Quote Originally Posted by Χρήστος ¶ρχος View Post
    Για το Θέμα Δία/Σελήνη ακόμη και σε τετράγωνα υπάρχουν πρόσωπα που έχουν μείνει σε ένα γάμο. Εξάλλου και εσείς ο ίδιος αναφέρατε ότι πρέπει να κοιτάμε το ωροσκόπιο σαν σύνολο και δεν θα πρέπει να πιανόμαστε απο 2-3 πράγματα και συμφωνώ απόλυτα.
    Σαφως! Η οψη Σεληνης/Δια ειναι απλως μια ενδειξη. Πιστευω οτι για να ειμαστε σιγουροι για ενα αποτελεσμα πρεπει το ωροσκοπιο να το επιβεβαιωνει με τουλαχιστον 3 τετοιες ενδειξεις και ταυτοχρονα να μην υπαρχουν αλλες αντιθετες ενδειξεις αρκετες για να το αναιρουν.

  4. #14
    Join Date
    Jul 2005
    Όνομα:
    Χρήστος
    Location
    Αθήνα
    Posts
    962

    Re: Το ζήτημα του γάμου - διαζυγίου και των σχέσεων κατά τον Sepharial

    Quote Originally Posted by vogue View Post
    καλησπέρα σας,
    γεννήθηκα 11/07/1965 13.00 Αθήνα και ο σύζυγος μου 23/07/1965 Γύθειο Λακωνίας 21.00 (είμαι ο δεύτερος γάμος του)
    ευχαριστώ

    vogue για εσένα έχουμε τα εξής

    1) Ο Ήλιος και η Σελήνη σε χιαστί ( - ? )
    2) Στον 7ο δεν έχουμε κάτι
    3) Στον 5ο έχουμε τον κρόνο σε τετράγωνα με Δία και αντίθεση με Ουρανό ( και Πλούτωνα) -
    4) Ο ¶ρης είναι στον Ζυγό μόνος του

    Εδώ έχουμε πιο πολύ ζητήματα δυσκολιών μέσα στο σπίτι και στο πόσο ζεστή είναι μία σχέση παρά διαζύγιο.

    για τον σύζυγο

    1) Ο Ήλιος και η Σελήνη είναι σε τετράγωνο
    2) Στον 7ο έχουμε Σελήνη με Ερμή σε σύνοδο σε τετράγωνο με Σελήνη (-)
    και Ουρανό στον 7ο αντίθεση με Κρόνο (-)
    3) Στον 4ο έχουμε τον Δία σε τετράγωνο με Κρόνο και στον 5ο τον Ήλιο σε ενάμιση τετράγωνο με Κρόνο ( - )
    4) Η Αφροδίτη του στον Λέοντα σε σύνοδο με Ερμή και τετράγωνο με Σελήνη (-)

    Το διαζύγιο είναι εμφανές

    Στη συναστρία τώρα
    Οι Δύο Σελήνες είναι σε χιαστί που δεν βοηθά στη συναισθηματική κατανόηση και η Αφροδίτη με ¶ρη δεν κάνουν όψεις

    Σε ευχαριστώ για το χρόνο σου
    [I]Στο τέλος να έχετε ζήσει αυτά που θέλετε και αξίζετε!

  5. #15
    Join Date
    Apr 2010
    Όνομα:
    Δήμητρα Q
    Location
    Στο νησί
    Posts
    95

    Re: Το ζήτημα του γάμου - διαζυγίου και των σχέσεων κατά τον Sepharial

    Καλησπέρα σας!!

    Συγχαρητήρια κ. ¶ρχο
    , πολύ κατατοπιστικό άρθρο. Ιδιαιτέρως ενδιαφέρουσα η διερεύνηση στα ωροσκόπιά μας.

    Έχω ήδη έναν αποτυχημένο γάμο που περιμένει την έκδοση διαζυγίου :embarrest.

    Πιστεύω με Δία στον 9ο ο χάρτης υπόσχεται και δεύτερο γάμο πιο σταθερό;; Τί λέτε εσείς;

    Έχω γεννηθεί 8/9/1974 και ώρα 02:00 τα ξημερώματα στην Φλώρινα.
    Ο τωρινός μου σύντροφος 23/12/1961 και ώρα 01:00 τα ξημ. στο Ηράκλειο Κρήτης

    Ευχαριστώ θερμά
    Δήμητρα Q


  6. #16
    Join Date
    Jul 2005
    Όνομα:
    Χρήστος
    Location
    Αθήνα
    Posts
    962

    Re: Το ζήτημα του γάμου - διαζυγίου και των σχέσεων κατά τον Sepharial

    Quote Originally Posted by jupiterios View Post
    Χμμμ.... διατηρω επιφυλαξεις ως προς αυτο... Υπαρχουν πραγματικα πολυ ψαγμενοι αστρολογοι σημερα και ιδιως στο εξωτερικο. Αλλα και στην Ελλαδα καποιοι κανουν καταπληκτικη δουλεια. Δεν αναφερομαι βεβαια στα Μεντιουμ-Αστρολογοι Τουλα, Σουλα, Κουλα.....



    Αν πουμε λοιπον οτι ο 7ος δειχνει μονο την επισημη εννοια του Γαμου (δηλ. χαρτια+παπας/δημαρχος+κουμπαρος) τοτε εγω με τετραγωνα Φωτων και Κρονο στον 7ο να χτυπιεται απο τα φωτα, μαλλον θα μεινω αιωνιος εργενης! :toung: Δεν με χαλαει καθολου!... Εμπρος στον δρομο που χαραξε ο Ρεμος και ο Αρναουτογλου (με τον τελευταιο γεννηθηκαμε την ιδια μερα, παρεπιμπτοντως!!!....)



    Σαφως! Η οψη Σεληνης/Δια ειναι απλως μια ενδειξη. Πιστευω οτι για να ειμαστε σιγουροι για ενα αποτελεσμα πρεπει το ωροσκοπιο να το επιβεβαιωνει με τουλαχιστον 3 τετοιες ενδειξεις και ταυτοχρονα να μην υπαρχουν αλλες αντιθετες ενδειξεις αρκετες για να το αναιρουν.

    Το κακό αγαπητέ jupiterie είναι ότι οι Τούλες είναι πολλες
    Για τα υπόλοιπα δεν έχω να διαφωνήσω κάτι συμφωνώ και επαυξάνω
    [I]Στο τέλος να έχετε ζήσει αυτά που θέλετε και αξίζετε!

  7. #17
    Join Date
    Jul 2005
    Όνομα:
    Χρήστος
    Location
    Αθήνα
    Posts
    962

    Re: Το ζήτημα του γάμου - διαζυγίου και των σχέσεων κατά τον Sepharial

    Quote Originally Posted by Dimitraq View Post
    Καλησπέρα σας!!

    Συγχαρητήρια κ. ¶ρχο
    , πολύ κατατοπιστικό άρθρο. Ιδιαιτέρως ενδιαφέρουσα η διερεύνηση στα ωροσκόπιά μας.

    Έχω ήδη έναν αποτυχημένο γάμο που περιμένει την έκδοση διαζυγίου :embarrest.

    Πιστεύω με Δία στον 9ο ο χάρτης υπόσχεται και δεύτερο γάμο πιο σταθερό;; Τί λέτε εσείς;

    Έχω γεννηθεί 8/9/1974 και ώρα 02:00 τα ξημερώματα στην Φλώρινα.
    Ο τωρινός μου σύντροφος 23/12/1961 και ώρα 01:00 τα ξημ. στο Ηράκλειο Κρήτης

    Ευχαριστώ θερμά
    Δήμητρα Q


    Αγαπητή Δήμητρα O Raphael δεν είχε πει κάτι για 9ο και εδώ ακριβώς αναλύουμε τα λεγόμενα του.

    Σε ότι αφορά το χάρτη σας:
    1) Ο ήλιος και η Σελήνη είναι σε Τρίγωνο +
    2) Ο 7ος είναι κενός
    3) Στον 4ο έχουμε Ουρανό χιαστί Σελήνη και Ενάμιση τετράγωνο Δία, και Ποσειδώνα τετράγωνο με Δία και τετράγωνο Ποσειδών ( 2 - )
    4) Ο ¶ρης Σε τρίγωνο με τη Σελήνη +

    2+ και 2 - αν όντως χωρίσετε αυτό θα φαινόταν απο Sepharial πολύ δύσκολα μόνο ίσως το ότι ο Ποσειδώνας κάνει τετράγωνο με Ήλιο στον 5ο οπότε δηλώνει έρωτα κεραυνοβόλο χωρίς γάμο θα μπορούσαμε να το δικαιολογήσουμε. Αλλά σύμφωνα με Σεφαριαλ θα αποτύγχανε μαλλον να προβλέψει σωστά

    Ο Σύντροφος :
    1) Ο Ήλιος και η Σελήνη σε αντίθεση (-)
    2) Ο 7ος είναι κενός
    3) Ο 4ος έχει Κρόνο χιαστί με Ουρανό και Δία τετράγωνο Ποσειδώνα (-)
    4) Η Αφροδίτη Σε Σύνοδο με ¶ρη και τρίγωνο με Ουρανό (+)

    Εδώ υπάρχουν ζητήματα με γάμο και διαζύγιο.

    Στη συναστρία :
    Ο Ήλιος κάνει Εξάγωνο με τη Σελήνη +
    Η Αφροδίτη κάνει τετράγωνο με ¶ρη και ο ¶ρης ο ¶λλος τρίγωνο με την Αφροδίτη άρα 1 + και 1 -
    σχετικά καλή συναστρία μόνο ποιος θα βάλει τον ¶ρη του πίσω ουσιαστικά για να είναι ένας μπροστά χρειάζεται.

    Σε ευχαριστώ για το χρόνο σου και για τη συμμετοχή σου
    [I]Στο τέλος να έχετε ζήσει αυτά που θέλετε και αξίζετε!

  8. #18
    Join Date
    Dec 2009
    Όνομα:
    Tinia
    Location
    Θέρμη - Θεσ/νί
    Posts
    46

    Re: Το ζήτημα του γάμου - διαζυγίου και των σχέσεων κατά τον Sepharial

    Να σας δώσω και στα στοιχεία μιας φίλης μου?

    Τα στοιχεία της είναι τα ακόλουθα

    Γενέθλια 21/3/1960
    Ώρα Γέννησης 01:00:00
    Τόπος Γέννησης
    Γ.Μήκος 36 E 07
    Γ.Πλάτος 36 N 37

    ένα διαζύγιο και συζεί εδώ και 22 χρόνια

    Ευχαριστώ πολύ!!!

  9. #19
    Join Date
    Jul 2005
    Όνομα:
    Χρήστος
    Location
    Αθήνα
    Posts
    962

    Re: Το ζήτημα του γάμου - διαζυγίου και των σχέσεων κατά τον Sepharial

    Quote Originally Posted by Binational View Post
    Να σας δώσω και στα στοιχεία μιας φίλης μου?

    Τα στοιχεία της είναι τα ακόλουθα

    Γενέθλια 21/3/1960
    Ώρα Γέννησης 01:00:00
    Τόπος Γέννησης
    Γ.Μήκος 36 E 07
    Γ.Πλάτος 36 N 37

    ένα διαζύγιο και συζεί εδώ και 22 χρόνια

    Ευχαριστώ πολύ!!!

    Σύμφωνα με τα στοιχεία

    Ο Ήλιος και η Σελήνη είναι σε τετράγωνο -
    Ο 7ος είναι κενός
    Ο 4ος - 5ος - 6ος είναι κενός
    Ο ¶ρης είναι σε αντίθεση με Ουρανό -
    2-

    Υπάρχουν στοιχεία που να δείχνουν διαζύγιο.

    Ευχαριστώ και πάλι για το ενδιαφέρον!
    [I]Στο τέλος να έχετε ζήσει αυτά που θέλετε και αξίζετε!

  10. #20
    Join Date
    Feb 2008
    Όνομα:
    Δεσποινα
    Location
    πειραιας
    Posts
    2,354

    Re: Το ζήτημα του γάμου - διαζυγίου και των σχέσεων κατά τον Sepharial

    Kυριε Αρχο σας ευχαριστουμε :bigsmile:

    αν μπορειτε δειτε της αδελφης μου

    08-06-1959 ωρα 00,40
    τοπος Ξανθη
    Η χειροτερη αισθηση ...ειναι η ψευδαισθηση....
    Δ.Κ

 

 
Page 2 of 15 FirstFirst 1 2 3 4 5 6 12 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •  
Διαφήμιση
ads from google
Χορηγός
google ads