s
Αισθησιακή Νέα Σελήνη...σε έξαρση! - Page 2
Καλωσήλθατε στην αστρολογική μας κοινότητα! αστρολογία στην ελλάδαΕΔΩ ΧΤΥΠΑ Η ΚΑΡΔΙΑ ΤΗΣ ΑΣΤΡΟΛΟΓΙΑΣ
Register

Αξιόπιστο! Έγκυρο, ΔΩΡΕΑΝ αστρολογικό πρόγραμμα online!

ΔΩΡΕΑΝ γενέθλια ανάλυσή, προσωπικές διελεύσεις, ερωτικές προβλέψεις κάθε μέρα!

ΓΡΑΠΤΕΣ ΠΡΟΣΩΠΙΚΕΣ ΑΝΑΛΥΣΕΙΣ ΣΤΙΣ ΚΑΛΥΤΕΡΕΣ ΤΙΜΕΣ! Τις βρίσκετε ΜΟΝΟ στο νέο μας site. Πατήστε εδώ
Βρείτε μας στο Facebook Βρείτε μας στο Twitter Επικοινωνήστε μαζί μας
Page 2 of 2 FirstFirst 1 2
Results 11 to 16 of 16
  1. #11
    Join Date
    May 2008
    Όνομα:
    Τίνα
    Location
    Πειραιάς
    Posts
    2,022

    Re: Αισθησιακή Νέα Σελήνη...σε έξαρση!

    H Μαρία στην taurine τις δυο μοίρες με το σκεπτικό πως η Σελήνη κάθε δυο ώρες αλλάζει μοίρα, με αποτέλεσμα να μένει σ' ένα ζώδιο 2 με 2.5 ημέρες, επομένως δεν είναι λάθος. Εγώ δίνω μέχρι 3, ότι γίνεται με Νέα Σελήνη να θυμάσαι πως επηρεάζει μέχρι την επόμενη Πανσέληνο, η επιρροή της δηλαδή δεν διαρκεί τις ώρες που γίνεται η Νέα Σελήνη. Η μοίρα του Ήλιου σου βρίσκεται πριν την μοίρα που έγινε η Νέα Σελήνη, άρα μιλάμε για αποχωρίζουσα όψη . Ωστόσο επιμένω πως θα πρέπει να δώσεις βαρύτητα στον οίκο που έγινε η Νέα Σελήνη και όχι τόσο στην όψη με τον Ήλιο που βρίσκεται στο μεταίχμιο της ανοχής της.

  2. #12

    Re: Αισθησιακή Νέα Σελήνη...σε έξαρση!

    Ευχαριστώ πάρα πολύ κα Ζαχαριάδου. Νομίζω ότι κατάλαβα τι προσπαθείτε να μου πείτε. Σηματοδοτεί γεγονότα του οίκου όπου λαμβάνει χώρα καιν θα μας επηρεάσει ανάλογα με τις οψεις που κάνει στον γενέθλιο με τους πλανήτες, έως και την πανσέληνο. Σωστά? Κοινώς σε μένα ... λίγο στενάχωρες και πιεστικές επαφές στενού περίγυρου με κάποιες καθυστερήσεις ή συμφωνίες με μη αναμενόμενους όρους. Το νου μου δηλαδή...λαϊκά και απλά.:notrust: :unsure:
    Ευχαριστώ:bigsmile:
    Victory

  3. #13
    Join Date
    Jun 2006
    Όνομα:
    ΕΦΗ
    Location
    Αθηνα
    Posts
    653

    Re: Αισθησιακή Νέα Σελήνη...σε έξαρση!

    Victory μου, σε απαντηση της σε αλλο μελος η κα Ζαχαριαδη, δινει ανοχη 8 μοιρες στην ηλιακη επιστροφη.:bigsmile:

  4. #14

    Re: Αισθησιακή Νέα Σελήνη...σε έξαρση!

    Καλή μου Sagivi καλημέρα και Χρόνια Καλά να έχεις. Οι 8 μοίρες λογικά δίνονται στις συγκλίνουσες όψεις και όχι στις αποκλίνουσες ,σωστά? Το σημαντικό απ΄ ότι κατάλαβα από την κα Ζαχαριάδου, είναι εν τέλει σε ποιον οίκο λαμβάνει χώρα η Νέα Σελήνη και τις όψεις. Τώρα όσο για την Ηλ. επιστροφή το αναφέρεις εννοώντας ότι πρέπει να ελέγξουμε και σε ποιον οίκο πέφτει η Ν.Σ. στον χάρτη Ηλ.Επ. σε σχέση και πάλι με τον γενέθλιο? Αν ναι, πέφτει στον 9ο οίκο στην Ηλ. Επ. Αρα ενεργοποιούνται θέματα 3ου - 9ου κατα κάποιον τρόπο? ΚΑι μια τελευταία ερώτηση. Οι όψεις 150ο είναι και πάλι δυσκολίες από γεγονότα που έρχονται ξαφνικά ή ψυχολογικές εντάσεις και πιέσεις? Αναφέρομαι πάντα στις όψεις Νέας Σελήνης - πλανητών είτε Ηλ. Επ. είτε Γενέθλιου. Ευχαριστω.
    Victory

  5. #15
    Join Date
    Jun 2006
    Όνομα:
    ΕΦΗ
    Location
    Αθηνα
    Posts
    653

    Re: Αισθησιακή Νέα Σελήνη...σε έξαρση!

    Χρονια σου πολλα κοριτσακι μου. Διαβαζοντας την απαντηση της κυριας Ζαχαριαδου, καταλαβα οτι η ανοχη 8 μοιρων, δινεται μεταξυ πλανητων -εκτος σεληνης- οταν συγκρινουμε γενεθλιο με ηλιακη επιστροφη.
    Επαναλαμβανω οτι ετσι το καταλαβα εγω.

    Οσον αφορα στην οικοθεσια, ειναι σημαντικος ο γενεθλιος οικος, στον οποιο πεφτει η νεα σεληνη της ηλιακης επιστροφης.

    Για την χιαστι, γνωριζω μονο για το γενεθλιο, οτι θεωρειται καρμικη οψη, που δημιουργει αρνητικες εντασεις και δυσκολα γεγονοτα, οταν συμμετεχουν <δυσκολοι πλανητες> και την ενεργοποιουν. Το αντιθετο, οταν συμμετεχουν <θετικοι πλανητες>.
    Αυτο, το διαπιστωνω συχνα στο δικο μου ωροσκοπιο.


    Δ Ι Ο Ρ Θ Ω Σ Η

    Λοιπον ξαναβρηκα την απαντηση της κυριας Ζαχαριαδου στο θεμα< Ηλιακη Επιστροφη- Ανοχες και Οψεις>.

    Η ανοχη 8 μοιρων δινεται οντως σε συγκλινουσες οψεις και αναμεσα στους πλανητες της ηλιακης. Σε οψεις με εξωκρονιους, δινεται ανοχη 5 μοιρων.
    Οι αποκλινουσες οψεις εχουν λιγοτερη επιρροη, δεδομενου οτι τα γεγονοτα εχουν ηδη συμβει και αφηνουν τον <αποηχο τους>.

  6. #16

    Re: Αισθησιακή Νέα Σελήνη...σε έξαρση!

    ΚΑλημέρα Sagivi μου σ' ευχαριστώ. Λιγάκι μπερδεύτηκα όμως με την Νέα Σελήνη της Ηλιακής. Αυτό ειλικρινά δεν το ξέρω . Πως βρίσκω την Νέα Σελήνη της Ηλιακής επιστροφής? Οσο για την 150αρα ήταν πολύ καλό αυτό που μου είπες . Ισως τώρα αρχίζω και καταλαβαίνω [πολύ καλύτερα τις όψεις μου. Φιλιά ευχαριστώ
    Victory

 

 
Page 2 of 2 FirstFirst 1 2

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •  
Διαφήμιση
ads from google
Χορηγός
google ads