s
Οψεις Συναστρίας - Page 14
Καλωσήλθατε στην αστρολογική μας κοινότητα! αστρολογία στην ελλάδαΕΔΩ ΧΤΥΠΑ Η ΚΑΡΔΙΑ ΤΗΣ ΑΣΤΡΟΛΟΓΙΑΣ
Register

Αξιόπιστο! Έγκυρο, ΔΩΡΕΑΝ αστρολογικό πρόγραμμα online!

ΔΩΡΕΑΝ γενέθλια ανάλυσή, προσωπικές διελεύσεις, ερωτικές προβλέψεις κάθε μέρα!

ΓΡΑΠΤΕΣ ΠΡΟΣΩΠΙΚΕΣ ΑΝΑΛΥΣΕΙΣ ΣΤΙΣ ΚΑΛΥΤΕΡΕΣ ΤΙΜΕΣ! Τις βρίσκετε ΜΟΝΟ στο νέο μας site. Πατήστε εδώ
Βρείτε μας στο Facebook Βρείτε μας στο Twitter Επικοινωνήστε μαζί μας
Page 14 of 14 FirstFirst ... 4 10 11 12 13 14
Results 131 to 132 of 132
  1. #131
    Join Date
    Apr 2010
    Όνομα:
    Κάτια
    Location
    Αθήνα
    Posts
    1,256

    Re: Οψεις Συναστρίας

    Quote Originally Posted by koritsii View Post
    Σύνοδος Άρη-Πλούτωνα... Άρης δικός μου, Πλούτωνας δικός του και ανάδρομος. Επειδή είναι στο ζυγό
    (όχι και η καλύτερη θέση για τον Άρη), να υποθέσω ότι το πάνω χέρι έχει ο Πλούτωνας?
    Ή επειδή είναι ανάδρομος είναι εξασθενημένος?
    Εγώ ούτως ή άλλως έχω γενέθλια όψη συνόδου Άρη-Πλούτωνα. Μήπως είμαι πιο οικεία με
    αυτήν την όψη από εκείνον ή αν σκεφτώ έτσι το ερμηνεύω λάθος?
    Τόσο ο Άρης, όσο και ο Πλούτωνας, δεν λειτουργούν άνετα στο ζώδιο του Ζυγού, αλλά αυτό είναι το ένα το κρατούμενο.
    Για να κατανοήσεις καλύτερα τον ρόλο της επιρροής των πλανητών ενός ατόμου Α στον χάρτη του ατόμου Β, θα βοηθούσε να δεις τις όψεις που σχηματίζονται σαν μόνιμες διελεύσεις. Έτσι, είναι αλήθεια πως αφού έχεις μία γενέθλια σύνοδο Άρη\Πλούτωνα , η επιρροή του Πλούτωνα του άλλου ατόμου δεν επιδρά δημιουργώντας ενέργεια που εγείρει καινούργια δεδομένα. Αντίθετα ο Άρης σου , κάνοντας σύνοδο με τον Πλούτωνα του, τον ενεργοποιεί έντονα και με τρόπο που δεν μπορεί να περάσει απαρατήρητος.

    Είναι σχεδόν αστείο που χρησιμοποιείς την φράση «…να υποθέσω ότι το πάνω χέρι έχει ο Πλούτωνας…», ενώ στον γενέθλιό σου έχεις σύνοδο Άρη \Πλούτωνα, μία όψη που ενδιαφέρεται ιδιαίτερα για το «πάνω χέρι» και όλα τα παιχνίδια εξουσίας (καλή αρχή κάνεις ). Σε επίπεδο συναστρίας , μάλλον θα βοηθήσεις στην αναπαραγωγή του δικού σου μοντέλου Άρη\Πλούτωνα , μόνο που αυτή τη φορά θα έχεις έναν καθρέφτη για να παρατηρείς καλύτερα τον εαυτό σου.
    Στο ζώδιο του Ζυγού, ίσως να μην υπάρξουν τα πάθη και οι εντάσεις που θα προέκυπταν στο ζώδιο του Σκορπιού ή του Κριού , αλλά θα υπάρξουν. Η διαφορά είναι ότι μία τέτοια σύνοδος στον Ζυγό, έχει άλλους τρόπους έκφρασης, σύμφωνα με τα αιτήματα του ζωδίου για αρμονική συνύπαρξη. Καλό είναι να αξιολογήσεις τον οίκο στον οποίο γίνεται η σύνοδός σας αυτή. Αν, για παράδειγμα, σε εσένα τοποθετείται στον 8ο οίκο του ωροσκοπίου σου και σε εκείνον στον 9ο του δικού του, τότε εσύ θα το βίωνες με πιο έντονο τρόπο. Ελπίζω να είναι κατανοητό αυτό.
    Αν επιμένεις να ανακαλύψεις ποιος θα έχει το πάνω χέρι (τι διάολο γενέθλια σύνοδο Άρη\Πλούτωνα θα είχες αν όχι…) , τότε θα πρέπει να μελετήσεις τι κυβερνά ο Πλούτωνας του, τι άλλες γενέθλιες όψεις κάνει , σε ποιον οίκο βρίσκεται κοκ, ενώ θα πρέπει να εκτιμήσεις συνολικά το ωροσκόπιό του ξεχωριστά , αλλά και σε σχέση με το δικό σου. Την Πόλη δεν την παίρνεις με έναν Άρη \Πλούτωνα πάντως … Άσε που μέχρι να βρείτε ποιος θα πάρει την Πόλη, η Πόλη θα έχει αλλάξει τόσο που σχεδόν δεν θα την αναγνωρίζετε…
    « Αυτό που έψαχνα, είμαι! »

  2. #132

    Re: Οψεις Συναστρίας

    Όντως παιχνίδια εξουσίας, αλλά άνευ λόγου+αιτίας και τόσο κουραστικά... Ψυχική ταλαιπωρία. Τόσα χρόνια αυτή η όψη είναι για μένα η πιο δύσκολη να ερμηνεύσω, ίσως επειδή πέφτει στο 12ο μου και στο εμπεριεχόμενο 7ο δικό του. Ευχαριστώ για την ανάλυσή σου Κάτια

 

 
Page 14 of 14 FirstFirst ... 4 10 11 12 13 14

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •  
Διαφήμιση
ads from google
Χορηγός
google ads