s
ΠΡΟΟΔΟΣ - Page 13
Καλωσήλθατε στην αστρολογική μας κοινότητα! αστρολογία στην ελλάδαΕΔΩ ΧΤΥΠΑ Η ΚΑΡΔΙΑ ΤΗΣ ΑΣΤΡΟΛΟΓΙΑΣ
Register

Αξιόπιστο! Έγκυρο, ΔΩΡΕΑΝ αστρολογικό πρόγραμμα online!

ΔΩΡΕΑΝ γενέθλια ανάλυσή, προσωπικές διελεύσεις, ερωτικές προβλέψεις κάθε μέρα!

ΓΡΑΠΤΕΣ ΠΡΟΣΩΠΙΚΕΣ ΑΝΑΛΥΣΕΙΣ ΣΤΙΣ ΚΑΛΥΤΕΡΕΣ ΤΙΜΕΣ! Τις βρίσκετε ΜΟΝΟ στο νέο μας site. Πατήστε εδώ
Βρείτε μας στο Facebook Βρείτε μας στο Twitter Επικοινωνήστε μαζί μας
Page 13 of 13 FirstFirst ... 3 9 10 11 12 13
Results 121 to 128 of 128

Thread: ΠΡΟΟΔΟΣ

  1. #121

    Re: Προοδευμένη αφροδίτη

    Καλημέρα σας

    Δεν έχω καταλάβει πως γίνετε να κολλάτε σε λέξεις και να δημιουργείτε αυτό το χάος ενώ μπορείτε πολύ απλά να πείτε την γνώμη σας αλλά να σεβαστείτε την άποψη μιας γυναίκας που ασχολείται 30 χρόνια με την αστρολογία.

    Στο ερώτημα Τι θα έκανε η Κοραλλία αν είχε μια πελάτισσα σαν την Νίκη ή την Βάννα; Κατά την γνώμη μου θα ήταν πολύ ευχαριστημένες και οι δυο.

    Η Κοραλλία δεν χάνει ποτε την ψυχραιμία της, δεν μπορώ να φανταστώ τι μπορεί να έχει προηγηθεί.

    Εγώ προσωπικά θεωρώ τον εαυτό μου πολύ τυχερή που είμαι μαθήτρια της γιατί είναι ένας υπέροχος άνθρωπος και μια σπουδαία δασκάλα.

    “ The two most important days in your life are the day you are born … and the day you find out why “

  2. #122

    Re: Προοδευμένη αφροδίτη

    Διαβάζοντας τον υποτιθέμενο διάλογο με επιχειρήματα, που προφανώς ήταν μονόλογος καθώς η κυρία Μόζορα σε όλη την διάρκεια αυτής της αντιπαράθεσης αναγκάστηκε απλά να επαναλαμβάνει τον εαυτό της δηλώνοντας το επίσης προφανές της άποψης της, διαπιστώσαμε ότι η άλλη πλευρά της αντιπαράθεσης πρότεινε αντί επιχειρημάτων επί της ουσίας, χαρακτηρισμούς επί προσωπικού, σαρκαστικά σχόλια και συγκαλυμμένη επιθετικότητα προσπαθώντας να την εξωθήσει στα άκρα, με το ακόμα πιο εξόφθαλμο συμπέρασμα, ότι τελικά η ουσία της αντιπαράθεσης ήταν αποκλειστικά και μόνο να δημιουργηθεί η εντύπωση ότι ένας άνθρωπος με εμπειρία 30 ετών στον χώρο, δοκιμασμένος στην δουλειά, την διδασκαλία και την ζωή, με άριστη συμπεριφορά και σπάνιο ήθος στον χώρο, είναι τρελός, εγωιστής και κοντόφθαλμος.

    Λυπούμαστε, αλλά μερικοί άνθρωποι με την συμπεριφορά τους έχουν ήδη κερδίσει τον σεβασμό μας και όση λάσπη και αν πέσει πάνω τους, θα συνεχίσουν να λάμπουν πρώτα από όλα γιατί η συνείδηση τους είναι καθαρή. Κυρία Μόζορα τα σέβη μας και λυπόμαστε που έπρεπε να περάσετε από αυτή την διαδικασία, και ειδικά μέσα στα πλαίσια ενός χώρου που προσφέρετε ενεργά, διδάσκοντας και αρθρογραφώντας. Να γνωρίζετε όμως ότι υπάρχουν άνθρωποι που αναγνωρίζουν την αξία σας και στον χώρο αλλά και σε ανθρώπινο επίπεδο.

    Δυστυχώς δεν μπορούμε να αφήσουμε ασχολίαστη την απουσία της διαχείρισης. Και μάλιστα ενός τόσο μεγάλου και δημοφιλούς χώρου, που θα έπρεπε να είναι διπλά προσεκτική ως προς τους χειρισμούς σε τέτοιου είδους έκτροπα και ιδίως όταν αυτά προέρχονται από συνεργάτες του.

    Και πάλι δηλώνουμε την υποστήριξη μας στην κυρία Μόζορα και ελπίζουμε ότι αυτή η τόσο δυσάρεστη πραγματικά περίπτωση αυτού του θέματος θα σταματήσει εδώ. Αρκετά ταλαιπωρήθηκε και η ίδια και τα δικά μας μάτια.

    Εκ μέρους των Φίλων Αστρολογίας Θεσσαλονίκης.

    “ The two most important days in your life are the day you are born … and the day you find out why “

  3. #123
    Join Date
    Oct 2008
    Όνομα:
    Δημήτρης
    Location
    Αθήνα
    Posts
    549

    Re: Προοδευμένη αφροδίτη

    Καλημέρα Lipstic (και λοιποί Φίλοι της Αστρολογίας Θεσσαλονίκης).

    Αν έχεις παρακολουθήσει από την αρχή τη συζήτηση (αυτό το χάος όπως λες) είμαι σίγουρος ότι θα δεις πως εγώ απλά τη γνώμη μου έγραψα. Το πρόβλημα όμως ήταν ότι προηγουμένως η Κοραλλία είχε γράψει μια άλλη γνώμη και από εκεί ξεκίνησαν όλα.

    Το να διαφωνήσω όμως με την Κοραλλία δεν μπορεί να θεωρηθεί σαν έλλειψη σεβασμού για την ίδια και τα χρόνια της στην αστρολογία. Η έλλειψη σεβασμού υπάρχει όταν αφήνουμε τα αστρολογικά επιχειρήματα και αρχίζουμε τις προσωπικές κρίσεις και ύβρεις για τον άλλον. Αν κρίνω από την ανακοίνωση των Φίλων Θεσσαλονίκης, θεωρείς ότι εγώ έκανα προσωπική επίθεση. Όπως έχει γραφτεί ήδη, ό,τι έχουμε γράψει υπάρχει και είναι στη διάθεση του καθενός.

    Όσο για τη ρητορική μου ερώτηση σχετικά με τη συμβουλή της Κοραλλίας στην Νίκη του 1989, (δεν χρησιμοποίησα τον όρο «πελάτισσα») είχε σκοπό να δείξει αυτό που υποστηρίζω καιρό τώρα: Ότι η αρχική τοποθέτηση της Κοραλλίας δεν αρκεί για να καλύψει ένα φαινόμενο που θα κρατήσει 25 χρόνια. Φυσικά, αν είχε επαγγελματικό ραντεβού, είχε κοιτάξει χάρτες, προοδευτικά συστήματα κλπ, θα ήταν μια τελείως άλλη περίπτωση.

    Το ζήτημα όμως είναι ότι εδώ δεν είναι επαγγελματικά ραντεβού. Ένα φόρουμ είναι όπου συζητάμε. Ένα μέλος ρώτησε κάτι για τις όψεις αυτές κι εγώ ανέφερα αυτήν την ιδιαίτερη επαναληψημότητά τους (για την οποία τελικά όλοι συμφωνήσαμε). Το θεωρώ όμως λυπηρό, αν εσείς, σαν μέλη και σπουδαστές της αστρολογίας, θα προτιμούσατε να μην είχα πει τίποτα και πιστεύετε ότι η αρχική απάντηση της Κοραλλίας σας καλύπτει. Τότε η δασκάλα σας δεν θα είχε θιχτεί αλλά και εσείς δεν θα είχατε μάθει για τις όψεις αυτές.

    Δεν είναι όμως αυτός ο σκοπός του φόρουμ, τουλάχιστον όχι για μένα που δεν κάνω δημόσιες σχέσεις.

  4. #124

    Re: Προοδευμένη αφροδίτη

    ' Όπως έχει γραφτεί ήδη, ό,τι έχουμε γράψει υπάρχει και είναι στη διάθεση του καθενός.'

    Συμφωνούμε απολύτως και σας ευχαριστούμε που κι εσείς δείχνετε την καλή διάθεση να κλείσει αυτό το θέμα εδώ.
    Καλή σας συνέχεια

    “ The two most important days in your life are the day you are born … and the day you find out why “

  5. #125
    Join Date
    Apr 2010
    Όνομα:
    Κάτια
    Location
    Αθήνα
    Posts
    1,256

    Re: Προοδευμένη αφροδίτη

    Εκείνους που δεν άφηναν τα κόπρανα να πιάσουν κρούστα για να μην μυρίζουν, οι παλιοί τους έλεγαν «σκ@τοκουτάλες» , σαν την κουτάλα που τα ανακατεύει.

    Οι διαχειριστές του φόρουμ έχουν βαρεθεί να κάνουν τους αστυνομικούς κάθε φορά που μπορεί να ξεφύγουμε και ευγενικά σας ζήτησα να σταματήσει η αντιπαράθεση εδώ!
    Ο ένας μίλησε για ήθος , λόγω αυτού που περνάει η Κύπρος, άσχετο αν θα έπρεπε να μην μας μιλάει κανένας για σχεδόν δυο χρόνια με αυτά που περνάει η Ελλάδα. Και το λέω εγώ που είμαι Κύπρια και η αδελφή μου ζει στην Κύπρο. Το να φτάσουμε να μιλάμε για ήθος, άγνωστοι μεταξύ μας άνθρωποι, είναι τουλάχιστον ανόητο, εκτός από άκρως προσβλητικό. Μετά από αυτό, ο Δημήτρης δεν απάντησε εριστικά και δεν θα απαντούσε.

    Ένας άνθρωπος που είναι σίγουρος για τον επαγγελματισμό του, δεν νιώθει απειλημένος από φράσεις και λέξεις, ιδιαίτερα όταν διατείνεται ότι δεν πρέπει να κολλάμε σε λέξεις και φράσεις. Κανείς δεν υποτιμά την Κοραλλία σαν αστρολόγο. Κανείς!
    Κανείς δεν μπορεί να υποτιμήσει και τον Δημήτρη σαν αστρολόγο. Κανείς!

    Αν έχουν κάτι μεταξύ τους , έλπιζα ότι θα το λύσουν ή θα το σταματήσουν πριν στραφεί εναντίον τους. Και ενώ ο Δημήτρης δεν απάντησε εριστικά στη βαριά προσβολή περί ήθους, ήρθαν οι δυνάμεις από το υπερπέραν. Δεν υπάρχει αυτό !
    Δεν καταλαβαίνετε ότι είναι μικροπρεπές να βγαίνετε οι μαθήτριες και να ρίχνετε λάδι στη φωτιά της αντιπαράθεσης που άνοιξαν δύο άνθρωποι αναμφισβήτητων γνώσεων και ικανοτήτων? Δεν καταλαβαίνετε ότι αυτά τα κάναμε στο δημοτικό (και πάλι όχι όλοι) τότε που τα παιδάκια πάνε στη δασκάλα τους λουλούδια και το γλυκό που έφτιαξε η μαμά την προηγούμενη?
    Το κάνετε πάντα με τα likes σας σε περιπτώσεις που νιώθετε ότι θέλετε να πάρετε θέση, αλλά τώρα αλλάξατε πίστα και βγαίνετε και με ποστ. Έλεος δηλαδή!

    Και αφού κάνεις την ανοησία , για να μην πω την χοντροπατάτα, μας λες ότι έκλεισε το θέμα με χαμόγελο. Εντάξει λοιπόν, τώρα έκλεισε. Τελειώσαμε. Ωραία.
    « Αυτό που έψαχνα, είμαι! »

  6. #126

    Re: Προοδευμένη αφροδίτη

    Κυρία Katiakiss,
    δεν θα μπούμε στην διαδικασία να σχολιάσουμε περαιτέρω την ευφάνταστη απάντηση σας πέραν του ότι σαφέστατα για ακόμα μία φορά διακρίνουμε την ίδια έλλειψη επιθετικότητας, προσβλητικών σχολίων και λεονταρισμών που επιδείχτηκε και στην κα Μόζορα.
    Τώρα ναι, για εμάς εδώ το θέμα έχει λήξει, μαζί με όλα όσα επίσης πρέπει ταυτόχρονα να λήξουν. Όπως ανέφερε και ο Κύριος Δημήτρης τα λεχθέντα είναι στην διάθεση των αναγνωστών για να εξάγουν όποια συμπεράσματα επιθυμούν.
    Σας ευχαριστούμε και πάλι για την καλή σας διάθεση να συμφωνήσουμε έστω στο ότι αυτό το θέμα κλείνει εδώ.

    “ The two most important days in your life are the day you are born … and the day you find out why “

  7. #127
    Join Date
    Apr 2010
    Όνομα:
    Κάτια
    Location
    Αθήνα
    Posts
    1,256

    Re: Προοδευμένη αφροδίτη

    Quote Originally Posted by Lipstick View Post
    Κυρία Katiakiss,
    δεν θα μπούμε στην διαδικασία να σχολιάσουμε περαιτέρω την ευφάνταστη απάντηση σας πέραν του ότι σαφέστατα για ακόμα μία φορά διακρίνουμε την ίδια έλλειψη επιθετικότητας, προσβλητικών σχολίων και λεονταρισμών που επιδείχτηκε και στην κα Μόζορα.
    Τώρα ναι, για εμάς εδώ το θέμα έχει λήξει, μαζί με όλα όσα επίσης πρέπει ταυτόχρονα να λήξουν. Όπως ανέφερε και ο Κύριος Δημήτρης τα λεχθέντα είναι στην διάθεση των αναγνωστών για να εξάγουν όποια συμπεράσματα επιθυμούν.
    Σας ευχαριστούμε και πάλι για την καλή σας διάθεση να συμφωνήσουμε έστω στο ότι αυτό το θέμα κλείνει εδώ.
    Κριαρισμούς κυρία μου, μη λέμε κι ότι θέμε. Ευχαριστώ για το άψογο ήθος σας να μην ανακατευτείτε και για το γεγονός ότι αναγνωρίζετε την ευφάνταστη πλευρά μου.

    Να είστε καλά. Πάντα τέτοια.
    « Αυτό που έψαχνα, είμαι! »

  8. #128
    Join Date
    Oct 2004
    Όνομα:
    Σωκράτης
    Location
    Περιστέρι
    Posts
    4,097

    Re: Προοδευμένη αφροδίτη

    Ωραία...

    Νάτη και η διαχείριση μετά από μέρες. Προσωπικά έλπιζα να σταματήσει αλλά φαίνεται ότι οι ελπίδες και οι θετικές σκέψεις δεν δουλεύουν στον κόσμο μας.

    Εγιναν πολλά φάουλ αγαπητοί φίλοι. Εχω πει και άλλη φορά δεν έχω μετροπρόγραμμα να μας δείχνει ποιος τα "ξεκίνησε".

    Κλειδώνω το θέμα προσωρινά με δυο φιλικές "απαιτήσεις" - προτροπές

    1. Κρατάμε από τους όρους χρήσης του σάιτ μας το "Κρίνουμε ιδέες και όχι ανθρώπους"
    2. Ας μην απαξιώνουμε τόσο χοντρά το myhoroscope. Μια εγγραφούλα για να καταθέσουμε επώνυμα ή με ψευδώνυμο την άποψή μας / τη γνώμη μας είναι δωρεάν.
    De profundis: Οι ανόητοι λυπούνται για τα λόγια τους και οι σοφοί για την σιωπή τους

    Η νέα σελίδα του myHoroscope στο Facebook

 

 
Page 13 of 13 FirstFirst ... 3 9 10 11 12 13

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •  
Διαφήμιση
ads from google
Χορηγός
google ads