s
Ερωτικά «αντίο» και η λαχτάρα της επανασύνδεσης - Page 27
Καλωσήλθατε στην αστρολογική μας κοινότητα! αστρολογία στην ελλάδαΕΔΩ ΧΤΥΠΑ Η ΚΑΡΔΙΑ ΤΗΣ ΑΣΤΡΟΛΟΓΙΑΣ
Register

Αξιόπιστο! Έγκυρο, ΔΩΡΕΑΝ αστρολογικό πρόγραμμα online!

ΔΩΡΕΑΝ γενέθλια ανάλυσή, προσωπικές διελεύσεις, ερωτικές προβλέψεις κάθε μέρα!

ΓΡΑΠΤΕΣ ΠΡΟΣΩΠΙΚΕΣ ΑΝΑΛΥΣΕΙΣ ΣΤΙΣ ΚΑΛΥΤΕΡΕΣ ΤΙΜΕΣ! Τις βρίσκετε ΜΟΝΟ στο νέο μας site. Πατήστε εδώ
Βρείτε μας στο Facebook Βρείτε μας στο Twitter Επικοινωνήστε μαζί μας
Page 27 of 27 FirstFirst ... 17 23 24 25 26 27
Results 261 to 268 of 268
  1. #261

    Re: Ερωτικά «αντίο» και η λαχτάρα της επανασύνδεσης

    Quote Originally Posted by vasilis7 View Post
    καλησπερα,
    Θα ηθελα να μου πειτε τις αποψεις σας!Χωρισα εδω και ενα μηνα απο σχεση 5,5 χρονων.Δεν ηταν δικη μου αποφαση αλλα δικη της!Αυτο βεβαια συνεβη επειδη πιστεψε οτι δεν την αγαπω πλεον οσο ηθελε.Ειχαμε χωρισει ξανα αλλες δυο φορες με δικια μου αποφαση οποτε επηρεαστηκε και αφησε τον εαυτο της να πιστευει οτι δεν την αγαπω και της εφυγε η εξαρτηση και η αναγκη να ειναι μαζι μου.Εγω την ειχα χωρισει 2 φορες(τη 2η πρι 5 μηνες)οχι γιατι δεν την αγαπουσα αλλα επειδη ειμαι μολις 24 και ειχα ανασφαλεια αν θα πρεπει να ειμαι σε μια μακροχρονια σχεση σε τετοια ηλικια.Βεβαια οταν την ειχα χωρισει και τα ξαναβρηκαμε μου ειπε να της δειξω πιο εντονα τα αισθηματα μου ωστε να της φυγουν οι ανασφαλιες.Εγω δεν καταλαβα οτι επρεπε να προσπαθησω πιο πολυ τοτε οποτε της εμεινε η ανασφαλεια.Ετσι εφτασε σε αυτο το σημειο.Ειχαμε αψογη επικοινωνια και τα βρισκαμε σε ολα.Οι τσακωμοι μας κρατουσαν μονο λιγες ωρες και μετα ημασταν καλα.Περνουσαμε πολλες ωρες μαζι και πηγαιναμε ολο ταξιδια.Πλεον ξερω οτι την αγαπω οπως το ηξερα και πριν που ειμασταν μαζι.Τωρα που χωρισαμε μου λεει οτι θελει να βγουμε απο αυτη την σχεση και να προχωρησουμε.Την ρωτησα αν θα ηθελε να ειμαστε ξανα μαζι και μου λεει στο αμεσο μελλον οχι.Στο μελλον δεν ξερει.Λεει αν το θελουμε και οι δυο μπορει να ειμαστε απλως τωρα να βγουμε απο την σχεση και να ζησουμε αλλα.Πιστευετε οτι μπορει να ξαναυπαρξει επανασυνδεση μετα απο καιρο?Με αγαπουσε οσο τιποτα αλλο και το καταλαβαινα.Ειχε μια σχεση πιο πριν απο την δικια μας 2 χρονια και ειχε μετρο συγκρισης.Με θεωρουσε ο ερωτας της ζωης της απο τον πρωτο καιρο.Μπορει να ξαναγυρισει καποια στιγμη?Μπορει να ειναι το ιδιο οπως πριν και καλυτερα?Πιστευε και πιστευει ακομα οτι ειμαι ο ιδανικος ανθρωπος για σχεση και συμβιωση γιαυτην.Πλεον ομως της εχει φυγει η εξαρτηση προν εμενα.Μπορει να μην εχει καθαρο μυαλο και καποια στιγμη να το μετανοιωσει?Υπαρχει περιπτωση να ξανανοιωσει αυτα που ενοιωθε για μενα?Απο οτι μου λεει δεν αποκλειει να ειμαστε ξανα στο μελλον μαζι χωρις βεβαια να θελει να με κρατησει κολημμενο σε αυτην τη σχεση αλλα οπως τα φερει η ζωη.Πιστευετε οτι αλλαζουν τελιως τα συναισθηματα?Χανεται κατι τοσο εντονο?Θα ηθελα να μου πειτε τη αποψη σας.
    Αγαπητε μου Βασιλη,μ'αυτα που σου λεει η κοπελα ειναι σαν να επιδιωκει να σε κρατησει κολλημενο σ'αυτη τη σχεση!Ισως να θελει ασυναισθητα να σ'εκδικηθει για τις φορες που τη χωρισες εσυ.Κατα τη γνωμη μου αν δυο ανθρωποι ειναι πραγματικα ευτυχισμενοι σε μια σχεση,κανεις τους δε σκεφτεται καν το χωρισμο.Μη ξεχνας οτι κι εσυ τη χωρισες δυο φορες μαλιστα!Μπορει ο λογος να μην ειχε σχεση με τα συναισθηματα σου,αλλα το οτι το εκανες σημαινει οτι με καποιο τροπο πιεζοσουν σ'αυτη τη σχεση.Και οτι αν δεν το εκανες και συνεχιζοταν η σχεση κανονικα,πολυ πιθανον να κατεληγες στο να την "κατηγορεις" οτι δε σ'αφησε να "χαρεις" τα καλυτερα σου χρονια,και με αποτελεσμα (ισως) να τη κερατωνεις κιολας!Ακομα και να εισαστε μαζι,σιγουρα δε θα εισαστε οπως πριν.Θυμισου κατι πολυ σημαντικο που αναφερθηκε στο κυριως αρθρο,οτι μια σχεση τελειωνει γιατι δεν ειχε τα εφοδια να συνεχισει...Και απο προσωπικη πειρα(και πονο)κατεληξα να το πιστευω ακραδαντα!Ξεκαθαρισε μεσα σου αν πραγματικα ησουν ευτυχισμενος σ'αυτη τη σχεση,και αν ειναι δυνατο να σου ξεκαθαρισει και η κοπελα τι θελει,για να μπορεσεις να συνεχισεις τη ζωη σου.Και αυτο ειναι το πιο σημαντικο.Να συνεχισεις τη ζωη σου!Σου ευχομαι καλη τυχη...ain:

  2. #262
    Join Date
    Jan 2008
    Όνομα:
    Ράνια
    Location
    Αθήνα
    Posts
    1,277

    Red face Re: Ερωτικά «αντίο» και η λαχτάρα της επανασύνδεσης

    Quote Originally Posted by vasilis7 View Post
    καλησπερα,
    Θα ηθελα να μου πειτε τις αποψεις σας!Χωρισα εδω και ενα μηνα απο σχεση 5,5 χρονων.Δεν ηταν δικη μου αποφαση αλλα δικη της!Αυτο βεβαια συνεβη επειδη πιστεψε οτι δεν την αγαπω πλεον οσο ηθελε.Ειχαμε χωρισει ξανα αλλες δυο φορες με δικια μου αποφαση οποτε επηρεαστηκε και αφησε τον εαυτο της να πιστευει οτι δεν την αγαπω και της εφυγε η εξαρτηση και η αναγκη να ειναι μαζι μου.Εγω την ειχα χωρισει 2 φορες(τη 2η πρι 5 μηνες)οχι γιατι δεν την αγαπουσα αλλα επειδη ειμαι μολις 24 και ειχα ανασφαλεια αν θα πρεπει να ειμαι σε μια μακροχρονια σχεση σε τετοια ηλικια.Βεβαια οταν την ειχα χωρισει και τα ξαναβρηκαμε μου ειπε να της δειξω πιο εντονα τα αισθηματα μου ωστε να της φυγουν οι ανασφαλιες.Εγω δεν καταλαβα οτι επρεπε να προσπαθησω πιο πολυ τοτε οποτε της εμεινε η ανασφαλεια.Ετσι εφτασε σε αυτο το σημειο.Ειχαμε αψογη επικοινωνια και τα βρισκαμε σε ολα.Οι τσακωμοι μας κρατουσαν μονο λιγες ωρες και μετα ημασταν καλα.Περνουσαμε πολλες ωρες μαζι και πηγαιναμε ολο ταξιδια.Πλεον ξερω οτι την αγαπω οπως το ηξερα και πριν που ειμασταν μαζι.Τωρα που χωρισαμε μου λεει οτι θελει να βγουμε απο αυτη την σχεση και να προχωρησουμε. Την ρωτησα αν θα ηθελε να ειμαστε ξανα μαζι και μου λεει στο αμεσο μελλον οχι.Στο μελλον δεν ξερει.Λεει αν το θελουμε και οι δυο μπορει να ειμαστε απλως τωρα να βγουμε απο την σχεση και να ζησουμε αλλα.
    Πιστευετε οτι μπορει να ξαναυπαρξει επανασυνδεση μετα απο καιρο?Με αγαπουσε οσο τιποτα αλλο και το καταλαβαινα.Ειχε μια σχεση πιο πριν απο την δικια μας 2 χρονια και ειχε μετρο συγκρισης.Με θεωρουσε ο ερωτας της ζωης της απο τον πρωτο καιρο.Μπορει να ξαναγυρισει καποια στιγμη?Μπορει να ειναι το ιδιο οπως πριν και καλυτερα?Πιστευε και πιστευει ακομα οτι ειμαι ο ιδανικος ανθρωπος για σχεση και συμβιωση γιαυτην.Πλεον ομως της εχει φυγει η εξαρτηση προν εμενα.Μπορει να μην εχει καθαρο μυαλο και καποια στιγμη να το μετανοιωσει?Υπαρχει περιπτωση να ξανανοιωσει αυτα που ενοιωθε για μενα?Απο οτι μου λεει δεν αποκλειει να ειμαστε ξανα στο μελλον μαζι χωρις βεβαια να θελει να με κρατησει κολημμενο σε αυτην τη σχεση αλλα οπως τα φερει η ζωη.Πιστευετε οτι αλλαζουν τελιως τα συναισθηματα?Χανεται κατι τοσο εντονο?Θα ηθελα να μου πειτε τη αποψη σας.
    Γεια σου vasili!
    Λές οτι δεν ηταν δική σου απόφαση αλλα δική της. Κι ομως δική σου ήταν! Δεν μπορεί καποιος που την κανει με ελαφριά, δυο φορές και γυρνάει πιστεύοντας οτι ολα ειναι οπως πρώτα. Αυτο δεν μπορεί παρα να θεωρηθεί αφέλεια. Το γυαλί ακομα κι αν το κολλήσεις, ξερεις πως τα ραγίσματα θα ειναι πάντα ευδιάκριτα. Επειτα μιλας για εξάρτηση, και μου ακούγεται πολυ ανώριμο αυτο. Αν πιστεύεις πως αυτο που θα σε κάλυπτε ειναι ενα ατομο εξαρτημένο απο σενα, δεν ειναι η αγαπη αυτο που ζητάς. Δεν ειναι υγιές πρωτα απ' όλα. Η αποφαση σου να φύγεις λόγω του νεαρου της ηλικίας σου και της ελλειψης εμπειριών δεν ηταν καθόλου κακή, κατα την γνώμη μου. Το λάθος σου ηταν πως ηθελες να αποκτήσεις τις εμπειριες και ταυτόχρονα να κρατας καβάτζα το "εξαρτημένο" ατομο που δεν εβρισκες αλλου. Οπως θες τον χρόνο σου, να υποθέσω πως το ίδιο θα θέλει κι εκεινη μιας και πρεπει να εχει παρόμοια ηλικία με σένα. Όσο για το οτι ειχατε αψογη επικοινωνία και τα βρισκατε σε ολα...καμιά φορά δεν πρέπει να μένουμε στα λόγια, αλλα να προσπαθούμε να δούμε πίσω απο αυτα. Αυτο που καταλαβαίνω εγω ειναι πως ειναι απογοητευμένη και σιγουρα δυσκολεύεται να σε εμπιστευτεί. Πολυ μεγάλη πληγή η έλλειψη εμπιστοσύνης σε μια σχέση, αλλα ξέρεις πως δεν ευθύνεται αυτή. Το επιχείρημα παντως οτι ενω ειχε μέτρο σύγκρισης, θεωρησε την δευτερη σχέση καλύτερη δεν με πείθει. Διοτι η επόμενη σκέψη μιας απογοητευμένης γυναίκας πιθανότατα να ειναι "αφου η δευτερη ηταν καλύτερη απο την πρώτη, γιατι η τρίτη να μην ειναι καλύτερη απο την δεύτερη?"

    Δεν λεω πως δεν την αγαπάς και δεν σε αγαπάει, αλλα οπως συνηθίζω να λέω εγω, ο καθε ανθρωπος αγαπάει με τον τρόπο του. Τα συναισθήματα δεν νομιζω πως χάνονται, αλλα σίγουρα μεταλλάσσονται και στο τελος αναπολούμε καποιες στιγμές. Η αγάπη μπορεί να παραμένει, αλλα με άλλη υφή και ποιότητα. Καλό θα ελεγα θα ηταν να μην περιμενεις και αν ποτε ειναι να γινει....και θες ακόμα...εχει καλώς. Αλλα το βρίσκω μάταιο να χαραμίζεις τον χρόνο σου περιμένοντας, και μαλιστα τωρα που μπορείς να αποκτήσεις τις εμπειρίες που ήθελες. Εισαι πολύ νέος αλλωστε και έχεις ολο το καιρό μπροστά σου.

    Συγνώμη αν ήμουν κάπως σκληρή αλλα ζητησες γνώμες, και η δική μου ηταν αυτη που πραγματικά πίστευα.

  3. #263
    Join Date
    Sep 2007
    Όνομα:
    Σέβη
    Location
    Π.Φάληρο
    Posts
    242

    Re: Ερωτικά «αντίο» και η λαχτάρα της επανασύνδεσης

    Εγώ Βασίλη μου θα σου πω πως και οι δύο χρειάζεστε χρόνο για να αναρώσετε από το θυμό και τα παράπονα που εχετε ο ένας από τον άλλο επειδή 5 χρόνια είναι πολλά σε αυτήν την ηλικία και επειδή την αγαπάς καλό θα ήταν να της δώσεις χρόνο, όσο θέλει για να ηρεμήσει και για να βρει τον εαυτό της.

    Προφανώς να την στεναχώρησες με τη συμπεριφορά σου επειδή της έδειξες ότι είσαι μπερδεμένος και δεν ξέρεις τι θες (έτσι το εκλαμβάνω με τους χωρισμούς και επειδή μου έχουν συμβεί ανάλογα στο παρελθόν) οπότε αν αξίζει να είστε μαζί θα έρθει από μόνο και θα το δείξει ο καιρός.

    Μέχρι τότε αναλογίσου κάποια πράγματα για τον εαυτό σου τι θέλεις από μια σχέση και στη συνέχεια σκέψου αφού έχεις ηρεμήσει τι θέλεις πραγματικά από εκείνη.

  4. #264
    Join Date
    Dec 2004
    Όνομα:
    Σοφία
    Posts
    342

    Re: Ερωτικά «αντίο» και η λαχτάρα της επανασύνδεσης

    Γειά σου Βασίλη..!:bigsmile:

    Μεγάλη η διάρκεια της σχέσης εξίσου μεγάλος και ο προβληματισμός..όταν έχεις ζήσει τόσα χρόνια με έναν άνθρωπο είναι σίγουρα δύσκολο να αποδεχτείς ξαφνικά μια μέρα ότι δεν θα είστε όπως πριν!

    Σίγουρα ξέρεις τι είναι σωστό για σένα να κάνεις και τι νιώθεις ότι μπορεί να σε πάει παραπέρα! Κοίτα να κάνεις πράγματα για τον εαυτό σου τώρα που προφανώς το είχες ανάγκη, να έχεις γενικά νέες εμπειρίες και αν είναι να γίνει κάτι με την πρώην σου ξανά θα γίνει αν το θέλετε και οι 2! Δεν είναι καλό να ζορίζουμε τα πράγματα τόσο πολύ, δεν οδηγούν πουθενά.

    Τα δυνατά συναισθήματα δεν χάνονται! Ή παραμένουν δυνατά και αυτό φαίνεται με το πέρασμα του χρόνου ή μετεξελίσσονται σε κάτι διαφορετικό..

    Δύσκολο να το αποδεχτείς καμιά φορά όταν παρά το ότι νιώθεις ότι θέλεις να το κάνεις κι εσύ, να χωρίσεις, σου το λέει ο άλλος και έχει εκείνος την τελευταία κουβέντα! Απο τη μια αγάπη αλλά πληγώνει και τον εγωισμό μας εεε να ακούμε ότι ο άλλος δεν μας χρειάζεται τόσο πολύ πια όπως παλιά..ain:
    Προσοχή και συμβουλή να μην πέσεις στην παγίδα της αντίδρασης και της απόρριψης. Συνέχισε την ζωή σου σιγά σιγά !

    Κάνε πράγματα να νιώσεις ο εαυτός σου ντεεε! Μην χάνουμε τον εαυτό μας ποτέεε! Αν τον χάσεις δεν χαίρεσαι και στη σχέση που είσαι, όσο και να αγαπάς τον άλλον και τότε είναι που αρχίζεις να νιώθεις ανικανοποίητος
    Βρείτε και οι 2 τον εαυτό σας και την ηρεμία σας αρχικά , γιατί μέσα απο τόσα σκαμπανεβάσματα πιθανό και να τα χάσατε και αν νιώθετε ότι θέλετε να είστε μαζί ξανά μετά να είσαι σίγουρος θα είστε!
    Έχεις δρόμο μπροστά σου! πολύυυυ!
    Μην απογοητεύεσαι!:wink2:



  5. #265
    Join Date
    Nov 2006
    Όνομα:
    ΧΡΥΣΑ
    Location
    ΑΘΗΝΑ
    Posts
    77

    Re: Ερωτικά «αντίο» και η λαχτάρα της επανασύνδεσης

    Βασίλη καλησπέρα. Θα σχολιάσω κάποια σημεία στο θέμα σου εφόσον αναζητάς κάποιες απαντήσεις και ίσως σε βοηθήσω..
    Quote Originally Posted by vasilis7 View Post
    Δεν ηταν δικη μου αποφαση αλλα δικη της!.
    Σχόλιο: Τις περισσότερες φορές που χωρίζει με δική της πρωτοβουλία μια γυναίκα η απόφαση είναι ειλημμένη και δεν επιστρέφει στην σχέση

    Quote Originally Posted by vasilis7 View Post
    Ειχαμε χωρισει ξανα αλλες δυο φορες με δικια μου αποφαση οποτε επηρεαστηκε και αφησε τον εαυτο της να πιστευει οτι δεν την αγαπω και της εφυγε η εξαρτηση και η αναγκη να ειναι μαζι μου.
    Σχόλιο: Δηλαδή ήταν μαζί σου λόγω εξαρτησης από σένα? Ήταν μαζί σου από ανάγκη? Και αυτό σε τιμάει? Ή μάλλον τιμάει κανένα από τους δυο σας? Εγω αγαπητέ Βασίλη ξέρω ότι 2 άνθρωποι είναι μαζί γιατί γουστάρουν ο ένας τον άλλο και όχι λόγω ανάγκης, εξάρτησης κτλ.. Την χώρισες 2 φορές και αυτή παρ΄ όλα αυτά ήταν εκεί και περίμενε την επιστροφή σου.. και μετά επηρεάστηκε της έφυγε και το κόλλημα με την πάρτη σου.. δηλαδή γιατί δεν δέχεσαι ότι απλά σε βαρέθηκε ή τέλος πάντων βαρέθηκε τα παιχνιδάκια σου και πήρε την απόφαση να ξεκολλήσει?

    Quote Originally Posted by vasilis7 View Post
    Εγω την ειχα χωρισει 2 φορες(τη 2η πρι 5 μηνες)οχι γιατι δεν την αγαπουσα αλλα επειδη ειμαι μολις 24 και ειχα ανασφαλεια αν θα πρεπει να ειμαι σε μια μακροχρονια σχεση σε τετοια ηλικια..
    Σχόλιο: και σου πήρε 5,5 χρόνια να καταλάβεις αν πρέπει σε μια τέτοια ηλικία να κάνεις μακροχρόνιες σχέσεις? Με κάνεις και χαμογελάω Βασίλη, γιατί εφόσον όπως λες την αγαπούσες, παρ΄όλα αυτά δεν ήσουν σίγουρος..

    Quote Originally Posted by vasilis7 View Post
    Βεβαια οταν την ειχα χωρισει και τα ξαναβρηκαμε μου ειπε να της δειξω πιο εντονα τα αισθηματα μου ωστε να της φυγουν οι ανασφαλιες
    Σχόλιο; Σου χτύπησε το καμπανάκι...

    Quote Originally Posted by vasilis7 View Post
    Τωρα που χωρισαμε μου λεει οτι θελει να βγουμε απο αυτη την σχεση και να προχωρησουμε.Την ρωτησα αν θα ηθελε να ειμαστε ξανα μαζι και μου λεει στο αμεσο μελλον οχι.Στο μελλον δεν ξερει.Λεει αν το θελουμε και οι δυο μπορει να ειμαστε απλως τωρα να βγουμε απο την σχεση και να ζησουμε αλλα.
    Σχόλιο: Λυπάμαι αλλά η κοπέλα έχει ήδη φυγει.. και το ίδιο θα σου έλεγα να κάνεις και εσύ.. Μην προσπαθείς από εγωισμό και μόνο να επιστρέψει κοντά σου, γιατί αν συμβεί κάτι τέτοιο τα πράγματα θα εξελιχθούν πολύ χειρότερα.. θα θυμηθείς τις ανασφάλειες σου πάλι και θα μετανοιώσεις που επέστρεψε.. Δεν νομίζω ότι υπάρχει κάποιος λόγος να τα ξαναβρείτε, διατηρείστε μια σχετική επαφή και προχωρήστε..
    Τα μυαλά και τα αλεξίπτωτα λειτουργούν καλύτερα όταν είναι ανοικτά

  6. #266
    Join Date
    Feb 2008
    Όνομα:
    Δεσποινα
    Location
    πειραιας
    Posts
    2,354

    Re: Ερωτικά «αντίο» και η λαχτάρα της επανασύνδεσης

    Βασιλη το πολυ το κυριε ελεησον το βαριεται και ο παπας ...μια.. δυο..στις τρεις καιγεσαι....

  7. #267

    Re: Ερωτικά «αντίο» και η λαχτάρα της επανασύνδεσης

    Εμένα η άποψή μου είναι οτι όσο κυλάει αίμα στη φλέβα σου, και η καρδιά σου χτυπάει...πρέπει να ζείς. Το οφείλεις σε όσους πέθαναν προωρα.
    Για μένα, όρμα, δείξε της ακριβώς πως και τι νοιωθεις. Πες της οτι αν αυτη δεν σκεφτεται να ξανασμιξετε (με ναι η οχι, οχι απαντησεις του στυλ "καποια στιγμη στο μέλλον") τοτε πρεπει να χαθειτε οριστικα. Χασου ρε φιλε. Βρες τα ¨****δια και χασου απο τη ζωη της. Να μην σε βρισκει, πως το λενε...Θελει υπομονη και ****δια αυτό.
    Αν παλι εχεις σφαλει, τοτε βρες πραγματικα τι εφταιξε. Βρες το ομως. Αστο να μεγαλωσει μεσα σου αυτο. Μην βιαστείς. Μην βιαστεις γιατι μονο λαθος θα κανεις.
    Εγω στη ζωη μου πολλες φορες φοβηθηκα το ρισκο και το πληρωσα αυτο. Καλο ειναι να ρισκαρεις, καλο ειναι να "τρομαζεις" τον αλλον. Πολλες φορες τα πραγματα ξεκινανε οταν φανταζουν πραγματικα τελειωμενα. Οπως και να ΄χει, αν εσφαλες φιλε μου(πραγμα που εσυ ξερεις) τοτε βρες τα λαθη σου, με υπομονη και ειλικρινεια. Μετα συζητησε τα με την κοπελα. Αλλα, δειξε της οτι οντως εχεις επαναπροσδιορισει 5 πραγματα. Μην το κανεις απλα για να ειστε μαζι. Δεν θα κρατησει. Πεισε τον εαυτο σου και μετα εκεινη. Ο δρομος σου, λογικά, δεν ειναι μικρος. Εχεις πολυ ψωμι. Βρες τον εαυτο, τι του φταιει, τι εφταιξε στη σχεση, τι πραγματικα νοιωθει. Πολλες φορες υπερεκτιμουμε και αναβαθμιζουμε κατι οταν το χανουμε. Προσεξε την την παγιδα αυτη. Αν και θα το ακουσες πολλες φορες μεχρι τωρα, ειναι αληθεια οτι εισαι πολυ νεος ακομα. Εσυ προλαβαινεις να κανεις και να διαλυσεις αλλες δυο σχεσεις ακομα (που λεει ο λογος). Στασου στα ποδια σου γερα, εσυ και μονο εσυ κατα βαθος γνωριζεις τα προβληματα. Προσπαθησε ομως, να απομακρυνθεις. Να χαθεις. Αφου, βεβαια, καταστησεις σαφη καποια πραγματα στην κοπελα. Μην πιεσεις για τιποτα, απλα να εισαι ειλικρινης και να μην μασας να ρισκαρεις. Η αποψη μου ειναι να πας οσο πιο συντομα γινεται στον πατο (αν εχεις την υπονοια οτι θα τον ποιασεις) προκειμενου να μπορεσεις να βγεις το συντομοτερο δυνατον. Αλλιως, μπορεις να φας οσα χρονια γουσταρεις, αναπολωντας και ελπιζοντας, και δινοντας μικρες και ελεγχομενες δοσεις του εαυτου σου στον πρωην συντροφο σου. Τον πρωην συντροφο σου που ναι μεν δεν σε θελει καθημερινα στη ζωη του, αλλα δεν αντεχει και να σε πεταξει απο αυτη. Διχως να ξερει ομως, ποσο αυτο ποναει εσενα.
    Αν μπορεσεις βγαλε ακρη απο αυτα που γραφω. Πολλα πραγματα ομως, να ξερεις, ειναι θεματα προσωπικων εμπειριων που μπορει εσενα να μην σε καλυπτουν. Στασου στα δικα σου ποδια. Να εισαι απολυτα ειλικρινης με τον εαυτο σου. Θα νοιωσεις καλυτερα.

  8. #268

    Re: Ερωτικά «αντίο» και η λαχτάρα της επανασύνδεσης

    Καποια στιγμη....θα σας πω και τη δικια μου ιστορια

 

 
Page 27 of 27 FirstFirst ... 17 23 24 25 26 27

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 2 users browsing this thread. (0 members and 2 guests)

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •  
Διαφήμιση
ads from google
Χορηγός
google ads