s
αγνωστη ωρα
Καλωσήλθατε στην αστρολογική μας κοινότητα! αστρολογία στην ελλάδαΕΔΩ ΧΤΥΠΑ Η ΚΑΡΔΙΑ ΤΗΣ ΑΣΤΡΟΛΟΓΙΑΣ
Register

Αξιόπιστο! Έγκυρο, ΔΩΡΕΑΝ αστρολογικό πρόγραμμα online!

ΔΩΡΕΑΝ γενέθλια ανάλυσή, προσωπικές διελεύσεις, ερωτικές προβλέψεις κάθε μέρα!

ΓΡΑΠΤΕΣ ΠΡΟΣΩΠΙΚΕΣ ΑΝΑΛΥΣΕΙΣ ΣΤΙΣ ΚΑΛΥΤΕΡΕΣ ΤΙΜΕΣ! Τις βρίσκετε ΜΟΝΟ στο νέο μας site. Πατήστε εδώ
Βρείτε μας στο Facebook Βρείτε μας στο Twitter Επικοινωνήστε μαζί μας
Results 1 to 10 of 10
  1. #1
    Join Date
    Jul 2007
    Posts
    38

    αγνωστη ωρα

    καλησπερα σας, εχω μια ερωτηση, που μπορω και πως μπορω να διαβασω μια συναστρια οταν δεν γνωριζω την ωρα γενν.του συντροφου μου?

  2. #2
    Join Date
    Jun 2008
    Όνομα:
    Μαρία
    Location
    Προς τη θάλασσα...
    Posts
    577

    Re: αγνωστη ωρα

    Με άγνωστη ώρα γέννησης δεν γνωρίζεις τον ωροσκόπο του και κατά συνέπεια τους οίκους του. Επίσης, δεν μπορείς να ξέρεις την ακριβή θέση της Σελήνης του. Κατά τα λοιπά, μπορείς να υπολογίσεις τις όψεις των άλλων πλανητών του με τους δικούς σου και τη θέση των πλανητών του στους οίκους του δικού σου χάρτη, αλλά όχι το αντίστροφο.
    Προσέχω την πόλη μου. Επιλέγω ΑΣΤΡΙΚΕΣ συγκοινωνίες.

  3. #3
    Join Date
    Jul 2007
    Posts
    38

    Re: αγνωστη ωρα

    να ρωτησω υπαρχει καποιο προγραμμα για χαρτες χωρις ωρα? αυτο που λεει να βαλουμε 12 00 ακριβως ειναι αξιοπιστο?

  4. #4
    Join Date
    Jun 2008
    Όνομα:
    Μαρία
    Location
    Προς τη θάλασσα...
    Posts
    577

    Re: αγνωστη ωρα

    Δεν το έχω δοκιμάσει, αλλά λογικά θα έχει μια "μέση τιμή ημέρας" για τη θέση της Σελήνης και έναν ενδεικτικό ωροσκόπο και ένα ενδεικτικό μεσουράνημα για γέννηση γύρω στο μεσημέρι. Κατά τα άλλα οι αποκλίσεις θα είναι ελάχιστα λεπτά της μοίρας ώστε να μπορείς μια χαρά να κάνεις τη δουλειά σου.:bigsmile:
    Προσέχω την πόλη μου. Επιλέγω ΑΣΤΡΙΚΕΣ συγκοινωνίες.

  5. #5
    Join Date
    Jul 2007
    Posts
    38

    Re: αγνωστη ωρα

    καλημερα και σε ευχαριστω πολυ leoma θα το δοκιμασω και ελπιζω να καταλαβω-(τελειως ασχετη)!!

  6. #6

    Re: αγνωστη ωρα

    Quote Originally Posted by veatriki View Post
    να ρωτησω υπαρχει καποιο προγραμμα για χαρτες χωρις ωρα? αυτο που λεει να βαλουμε 12 00 ακριβως ειναι αξιοπιστο?
    Είναι, είναι....:bigsmile:
    Επίκαιρον
    Κεσάτια!
    Πάγιον
    Η αστρολογία είναι πολύ σημαντικό πράγμα, για να το αφήσουμε στα χέρια αυτών που δηλώνουν "επαγγελματίες" αστρολόγοι.

  7. #7

    Re: αγνωστη ωρα

    Quote Originally Posted by leoma View Post
    Δεν το έχω δοκιμάσει, αλλά λογικά θα έχει μια "μέση τιμή ημέρας" για τη θέση της Σελήνης και έναν ενδεικτικό ωροσκόπο και ένα ενδεικτικό μεσουράνημα για γέννηση γύρω στο μεσημέρι. Κατά τα άλλα οι αποκλίσεις θα είναι ελάχιστα λεπτά της μοίρας ώστε να μπορείς μια χαρά να κάνεις τη δουλειά σου.:bigsmile:
    Και γιατί δεν το δοκιμάζεις; :bigsmile:
    Επίκαιρον
    Κεσάτια!
    Πάγιον
    Η αστρολογία είναι πολύ σημαντικό πράγμα, για να το αφήσουμε στα χέρια αυτών που δηλώνουν "επαγγελματίες" αστρολόγοι.

  8. #8
    Join Date
    Jun 2008
    Όνομα:
    Μαρία
    Location
    Προς τη θάλασσα...
    Posts
    577

    Re: αγνωστη ωρα

    Quote Originally Posted by Μητσάκος View Post
    Και γιατί δεν το δοκιμάζεις; :bigsmile:
    Κάθε πράγμα στον καιρό του...:bigsmile:
    Προσέχω την πόλη μου. Επιλέγω ΑΣΤΡΙΚΕΣ συγκοινωνίες.

  9. #9
    Join Date
    Jul 2007
    Posts
    38

    Re: αγνωστη ωρα

    να κανω μια ερωτηση, σκεφτηκα αν βαλω σαν ως ωρα γενν.αυτη που θα μου βγαλει ωροσκοπο το ζωδιο που εχω τον ηλιο μου δεν μπορω να δω αυτους τους οικους ως σωστους?

  10. #10

    Re: αγνωστη ωρα

    Quote Originally Posted by veatriki View Post
    να κανω μια ερωτηση, σκεφτηκα αν βαλω σαν ως ωρα γενν.αυτη που θα μου βγαλει ωροσκοπο το ζωδιο που εχω τον ηλιο μου δεν μπορω να δω αυτους τους οικους ως σωστους?
    Aν κατάλαβα καλά θέλεις να ορίσεις σαν ωροσκόπο σου τη θέση του Ήλιου.Έχει συζητηθεί αρκετές φορές αυτό σαν θέμα μέσα στο φόρουμ. Είναι το λεγόμενο ηλιακό ωροσκόπιο και από ότι έχουν γράψει οι αστρολόγοι λειτουργεί, είναι αξιόπιστο και δίνει αρκετές πληροφορίες όταν δεν υπάρχει η ώρα γέννησης.
    Οπότε αυτό που έχεις να κάνεις είναι να ορίσεις την ακμή του Ωροσκόπου σου ακριβώς επάνω στη θέση που βρίσκεται ο Ήλιος.

    Καλή αναζήτηση λοιπόν
    ''Ζητώ τα θρύμματα κι έχω το ακέραιο΄ ποθώ τα χιλιάδες κομμάτια κι έχω το όλο΄ ανιχνεύω το πολλαπλό κι έχω το ένα.''
    Γιάννης Ευσταθιάδης

 

 

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •  
Διαφήμιση
ads from google
Χορηγός
google ads