s
Τετράγωνο Πλούτωνα Αφροδίτης στο γενέθλιο χάρτη - Page 3
Καλωσήλθατε στην αστρολογική μας κοινότητα! αστρολογία στην ελλάδαΕΔΩ ΧΤΥΠΑ Η ΚΑΡΔΙΑ ΤΗΣ ΑΣΤΡΟΛΟΓΙΑΣ
Register

Αξιόπιστο! Έγκυρο, ΔΩΡΕΑΝ αστρολογικό πρόγραμμα online!

ΔΩΡΕΑΝ γενέθλια ανάλυσή, προσωπικές διελεύσεις, ερωτικές προβλέψεις κάθε μέρα!

ΓΡΑΠΤΕΣ ΠΡΟΣΩΠΙΚΕΣ ΑΝΑΛΥΣΕΙΣ ΣΤΙΣ ΚΑΛΥΤΕΡΕΣ ΤΙΜΕΣ! Τις βρίσκετε ΜΟΝΟ στο νέο μας site. Πατήστε εδώ
Βρείτε μας στο Facebook Βρείτε μας στο Twitter Επικοινωνήστε μαζί μας
Page 3 of 3 FirstFirst 1 2 3
Results 21 to 30 of 30
  1. #21
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    ΤέρμαΘεού,αρχή Αλλάχ
    Posts
    236

    Re: Αφροδιτη τετραγωνο Πλουτωνας

    Quote Originally Posted by Argiro View Post
    Μια άλλη περίπτωση είναι να κάνεις λάθος επιλογές στους συντρόφους και να προσπαθείς με υπόγειο τρόπο, χωρίς να το καταλαβαίνεις και ο ίδιος, να τους υποχρεώσεις σε συμπεριφορές που δεν τους ταιριάζουν. Εκείνοι δεν αντιλαμβάνονται συνειδητά αυτό που κάνεις αλλά τους ενοχλεί τόσο ώστε φεύγουν.

    ¶λλη μια ερμηνεία είναι πως κάποια στιγμή στη ζωή σου, μετά από πολλές απογοητεύσεις, αποφασίζεις να είσαι μόνος σου επειδή είσαι σίγουρος πως έτσι κι αλλιώς δεν πάνε καλά οι σχέσεις σου, οπότε ποιος ο λόγος να φθείρεσαι;

    Προσωπικά, εκτός αυτών, με το που μπήκε ο Πλούτωνας στον Τοξότη, στον όγδοο οίκο μου ακόμη, και έκανε αντίθεση με την Αφροδίτη μου, ενεργοποίησε το τετράγωνο του χάρτη και άρχισαν οι απανωτοί θάνατοι, κάθε χρόνο κι από ένας. Η αδελφή μου και δυο φίλοι. Αυτό επειδή ο Πλούτωνας είναι και κυβερνήτης του 8ου στο χάρτη μου και η Αφροδίτη στον τρίτο οίκο που είναι τα αδέλφια και οι φίλοι τρίτου οίκου. Αυτό το τετράγωνο μπορεί να φέρει και θάνατο συζύγου, αλλά πρέπει να παίρνουν μέρος και άλλες όψεις και διελεύσεις για κάτι τέτοιο, ή διαζύγιο όταν συμμετέχουν από διέλευση ο Ουρανός ή ο ¶ρης και έχουν να κάνουν με έβδομο οίκο.

    Επίσης δείχνει άτομο καταστροφικά σπάταλο και, όταν ενεργοποιηθεί από όψεις, μπορεί να δείξει μια οικονομική καταστροφή. Γενικότερα σημειοδοτεί μοιραίες σχέσεις, οι οποίες όμως δεν έχουν πάντα καλό τέλος και δείχνει βαθύτερη συναισθηματική ανοσορροπία -η έννοια της αγάπης σε σύγκρουση με τα παγκόσμια σύμβολα, όπως λέει και η Θεοδώρα Ντάκου στο βιβλίο Αστρολογία. Είναι ένα από τα τετράγωνα εκείνα που δεν είναι εύκολο να ξεπεράσει κανείς, γιατί πρώτα απ' όλα δυσκολεύεται να το κατανοήσει και πολλές φορές το μπερδεύει με άλλες όψεις που τυχόν έχει στο χάρτη του.
    Συγγνώμη, αλλά πρώτον, τα περί εσφαλμένων επιλογών συντρόφων μαζί με όλα τα παραλειπόμενα (να προσπαθούμε να τους αλλάξουμε, να τους "σώσουμε" κλπ.) είναι κάτι που το κάνει ο καθένας στη ζωή όταν ερωτευθεί και δεν μπορούμε να κατηγορήσουμε τον Πλούτωνα γι' αυτό.

    Δεύτερον, μια ερώτηση, επειδή αναφέρεστε στην Ντάκου. Αν θυμάμαι καλά, στις όψεις του Πλούτωνα δίνει πολύ μικρή ανοχή, γύρω στα 40 με 45 λεπτά της μοίρας και δέχεται μια άυξηση της ανοχής σε περιπτώσεις γωνιακών πλανητών και κυβερνητών. Κατά τη γνώμη μου, είναι μια καλή ανοχή για έναν πλανήτη που μένει κοντά 20 χρόνια σε ένα ζώδιο.
    Εσείς πόσες μοίρες ανοχή δέχεστε στον Πλούτωνα; Γιατί είδα πως δέχεστε και την ανοχή άνω των 5 μοιρών στο τετράγωνο.
    Ο κόσμος δεν είναι ένα άθροισμα από συμπαντικά ατομικά τομαράκια, περιφερόμενα ανά τους αιώνες.

    "Μακριά από μας κι ότι θέλει ας είναι." Να χαίρεται τη φιλοσοφία του όποιος έκοψε το θέμα, αντί να περιοριστεί στο να το κλειδώσει.
    ¶ντε γεια σας.

  2. #22
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    ΤέρμαΘεού,αρχή Αλλάχ
    Posts
    236

    Re: Αφροδιτη τετραγωνο Πλουτωνας

    Στατιστικά: Πόσες μοίρες ανοχή δέχεται ο καθένας γι'αυτό το τετράγωνο;

    Προσωπικά δεν νομίζω πως μπορούμε να δώσουμε πάνω από 2 - 3.
    Ο κόσμος δεν είναι ένα άθροισμα από συμπαντικά ατομικά τομαράκια, περιφερόμενα ανά τους αιώνες.

    "Μακριά από μας κι ότι θέλει ας είναι." Να χαίρεται τη φιλοσοφία του όποιος έκοψε το θέμα, αντί να περιοριστεί στο να το κλειδώσει.
    ¶ντε γεια σας.

  3. #23

    Re: Αφροδιτη τετραγωνο Πλουτωνας

    Quote Originally Posted by gargoyle View Post
    Στατιστικά: Πόσες μοίρες ανοχή δέχεται ο καθένας γι'αυτό το τετράγωνο;

    Προσωπικά δεν νομίζω πως μπορούμε να δώσουμε πάνω από 2 - 3.
    3......:bigsmile:
    Επίκαιρον
    Κεσάτια!
    Πάγιον
    Η αστρολογία είναι πολύ σημαντικό πράγμα, για να το αφήσουμε στα χέρια αυτών που δηλώνουν "επαγγελματίες" αστρολόγοι.

  4. #24
    Join Date
    Jun 2006
    Όνομα:
    Μαρία
    Posts
    397

    Re: Αφροδιτη τετραγωνο Πλουτωνας

    Χμ...ίσως και 4 μοίρες(αρκεί να μην είναι ασύμβατο).Στο τρίγωνο 3.Οι παραδοχές αυτές μπορούν να αλλάξουν ανά πάσα στιγμή:toung:

    "Οι πιο όμορφες θάλασσες είναι αυτές που δεν έχουμε ταξιδέψει ακόμη,τα πιο όμορφα παιδιά δεν έχουν γεννηθεί ακόμη,τις πιο όμορφες μέρες μας δεν τις έχουμε ζήσει ακόμη"

  5. #25
    Join Date
    Mar 2008
    Όνομα:
    cancerian
    Posts
    841

    Re: Αφροδιτη τετραγωνο Πλουτωνας

    Πιστευω οτι πρεπει να δινουμε εως 4 μοιρες .

  6. #26

    Re: Αφροδιτη τετραγωνο Πλουτωνας

    ωραια

    εγω εχω αφροδιτη(στο λεωντα στον 10) τετραγωνο πλουτωνα (στο σκορπιο στο 2ο)
    εφοσον ο πλουτωνας μπηκε στον αιγοκερω (στον τοξοτη στον 4ο)
    με ποιον τροπο θα μπορουσε να ενεργοποιηθει το τετραγωνο;
    εγω το πρωτο που σκεφτηκα ηταν κακα μαντατα στην οικογενεια, οσο αφορα τη μητερα (4ος οικος του σπιτιου)
    αλλα ειναι απαραιτητο οτι η αλλαγη της θεσης του πλουτωνα στον αιγοκερω θα ενεργοποιησει την δυσκολη οψη;;γιατι οχι το το τριγωνο και τα 2 εξαγωνα που εχω μεταξυ πλουτωνα και αρη, δια, ωροσκοπου αντιστοιχα;

    τωρα οσον αφορα το τετραγωνο αφροδιτης πλουτωνα. οντως σιγουρα προσφερει απλοχερα δυσκολες στιγμες, πολυ αγωνια. αλλα και μεγαλες στιγμες!!
    μια ενσταση μου ειναι οτι με τραβουν ανθρωποι που ΔΕΝ μπορω να χειριστω, ποσο μαλλον να εξουσιασω. ισα ισα οι πολυ ευελικτοι ανθρωποι με απωθουν. ψαχνω μαλλον
    για περιπτωσεις οπου θα μπορεσει να γινει μια μαχη επι ισοις οροις:toung:!!

  7. #27
    Join Date
    May 2008
    Όνομα:
    Τίνα
    Location
    Πειραιάς
    Posts
    2,022

    Re: Αφροδιτη τετραγωνο Πλουτωνας

    Quote Originally Posted by hor View Post
    ωραια

    εγω εχω αφροδιτη(στο λεωντα στον 10) τετραγωνο πλουτωνα (στο σκορπιο στο 2ο)
    εφοσον ο πλουτωνας μπηκε στον αιγοκερω (στον τοξοτη στον 4ο)
    με ποιον τροπο θα μπορουσε να ενεργοποιηθει το τετραγωνο;
    εγω το πρωτο που σκεφτηκα ηταν κακα μαντατα στην οικογενεια, οσο αφορα τη μητερα (4ος οικος του σπιτιου)
    αλλα ειναι απαραιτητο οτι η αλλαγη της θεσης του πλουτωνα στον αιγοκερω θα ενεργοποιησει την δυσκολη οψη;;γιατι οχι το το τριγωνο και τα 2 εξαγωνα που εχω μεταξυ πλουτωνα και αρη, δια, ωροσκοπου αντιστοιχα;

    τωρα οσον αφορα το τετραγωνο αφροδιτης πλουτωνα. οντως σιγουρα προσφερει απλοχερα δυσκολες στιγμες, πολυ αγωνια. αλλα και μεγαλες στιγμες!!
    μια ενσταση μου ειναι οτι με τραβουν ανθρωποι που ΔΕΝ μπορω να χειριστω, ποσο μαλλον να εξουσιασω. ισα ισα οι πολυ ευελικτοι ανθρωποι με απωθουν. ψαχνω μαλλον
    για περιπτωσεις οπου θα μπορεσει να γινει μια μαχη επι ισοις οροις:toung:!!

    Καλησπερα,για να ενεργοποιηθει το τετραγωνο που εχεις θα πρεπει ο Πλουτωνας να πιασει τις μοιρες που εναι οι γενεθλιοι Πλανητες,αν για πχ.ο γενεθλιος Πλουτωνας βρισκεται στις 10 μοιρες του Σκορπιου,οταν ο διελαυνων Πλουτωνας πλησιασει απο τον Αιγοκερω τις μοιρες αυτες τοτε θα αρχισει να ενεργοποιειται το τετραγωνο της Αφροδιτης που εχεις, αυτο ισχυει για ολες τις οψεις, και τα τριγωνα κτλ.δηλ. ενεργοποιουνται απο τις διελευσεις ολες, ειτε θετικες ειτε αρνητικες. Οσο για την θεση του απο οικο σιγουρα θα φερει βαθιες μεταμορφωσεις και μοιραιες αλλαγες σε θεματα που εχουν να κανουν με τον ψυχισμο σου,με το σπιτι και την οικογενεια καθως και με ιδιωτικη επιχειρηση αν υπαρχει.:toung:

  8. #28

    Re: Αφροδιτη τετραγωνο Πλουτωνας

    Καλησπέρα σε όλους, η σύνοδος αφροδιτης πλούτωνα (μαζί με βόρειο δεσμό) είναι χειρότερη απο το τετράγωνο ή την αντίθεση? (ζυγός 5 οικος). Ευχαριστω!!!!

  9. #29
    Join Date
    Apr 2010
    Όνομα:
    Κάτια
    Location
    Αθήνα
    Posts
    1,256

    Re: Αφροδιτη τετραγωνο Πλουτωνας

    Quote Originally Posted by desperateneptune View Post
    Καλησπέρα σε όλους, η σύνοδος αφροδιτης πλούτωνα (μαζί με βόρειο δεσμό) είναι χειρότερη απο το τετράγωνο ή την αντίθεση? (ζυγός 5 οικος). Ευχαριστω!!!!
    Despe…σιδηρόδρομη , είσαι τοποθετιμένη λάθος, στο σύνολο της σκέψης σου. Καταρχάς δεν υπάρχουν «καλύτερες» και «χειρότερες» όψεις. Όλες οι όψεις απεικονίζουν κάτι για τον εσωτερικό μας κόσμο. Η σύνοδος Αφροδίτη\Πλούτωνα είναι μία δύσκολη όψη γιατί οι αρχές των πλανητών δεν συνεργάζονται συμβατά. Η Αφροδίτη είναι ο τρόπος που αγαπάμε, η αισθητική, η αρμονία στις σχέσεις, η τρυφερότητα, ζεστασιά, ευαρέσκεια… Ο Πλούτωνας είναι βαθύς, βαρύς… Πλανήτης της μετάλλαξης, απόλυτος… Αν αυτή η σύνοδος δέχεται αρμονικές όψεις, τότε μπορεί αυτός ο συνδυασμός να είναι ακόμα και θαυματουργός. Στον 5ο οίκο ιδιαίτερα, μπορεί να σε προικίσει με καλλιτεχνικά ταλέντα, να σε κάνει δημιουργική και να μπορείς να πιάσεις τον παλμό των ανθρώπων, να αγαπάς βαθιά και αφοσιωμένα, να ερωτεύεσαι και να ζεις τους έρωτές σου με ευχάριστη ένταση. Αν όμως η ίδια σύνοδος δέχεται δυσαρμονικές όψεις, τότε μπορεί να γίνεσαι καταπιεστική, να μην μπορείς να εκφράσεις τα συναισθήματά σου. Να νιώθεις ανεπάρκεια, απομόνωση, αισθήματα προδοσίας και πίκρα.

    Το κεφάλαιο Β.Δ, είναι ένα ανεξάρτητο θέμα που θέλει ιδιαίτερη μελέτη και παρατήρηση. Σαφώς και περιγράφει μια δεδομένη κατάσταση, αλλά αυτό που περιγράφει εξαρτάται από τις όψεις που κάνει αυτή η σύνοδος, αν κάνει. Το σίγουρο είναι ότι σε αυτή τη ζωή, έχεις να μάθεις πολλά σε ότι αφορά τα θέματα του 5ου και αφού μιλάμε για Β.Δ, φαίνεται πως το σύμπαν σε προίκισε με το προνόμιο να έρχεσαι σε στενή επαφή με την εκπλήρωση του Βορείου σου.
    « Αυτό που έψαχνα, είμαι! »

  10. #30
    Join Date
    Sep 2010
    Location
    Δίπλα σας...
    Posts
    817

    Re: Αφροδιτη τετραγωνο Πλουτωνας

    Έχω την εντύπωση πως όταν ο Πλούτωνας κάνει δύσκολες όψεις με την Αφροδίτη μοιάζει με τον καλοπροαίρετο και συμπαθητικότατο κηπουρό, που αποφάσισε να φυτέψει τριανταφυλλιές στη Χιροσίμα! Πήγε ο άνθρωπος εκεί μέσα με τα γλαστράκια του και ... τα είδε όλα!
    Στρωθηκε πεισμωμένος στη δουλειά και έβαλε σκοπό ζωής να καλλιεργήσει τα λουλουδάκια του, μένοντας άγρυπνος μέρες, μηνες, χρόνια. Έδειχνε ιδιαίτερη προσοχή στα πρώιμα στάδια της ανάπτυξης των λουλουδιών,γιατί όσο ήταν βλασταράκια, ήταν και πολύ επικίνδυνο να πεθάνουν.
    Και ακόμη και μετά από καιρό που δυνάμωσαν οι τριανταφυλλιές του, δεν φεύγει από κοντά τους, δεν τις εγκαταλείπει γιατί ΞΕΡΕΙ πως πάντα κινδυνεύουν και γι'αυτό τις περιφρουρεί και τις προστατεύει με τόσο ζήλο και φροντίδα.
    Κάτι παρόμοιο συμβαίνει και με τα συναισθήματα ενός ανθρώπου με τέτοιες όψεις.
    Σε νεαρή συνήθως ηλικία, καίει άσχημα τη "γούνα" του και όσο μεγαλώνει γίνεται και περισσότερο εσωστρεφής και υπερβολικά καχύποπτος με τους γύρω του. Κι αν εμπλέκεται και ο Κρόνος στην όψη, τότε ίσως έχουμε και πάγωμα συναισθημάτων ή σε ακραία περίπτωση σαδομαζοχιστικές τάσεις, ειδικά αν οι όψεις συμβαίνουν και σε υδάτινους οίκους.

 

 
Page 3 of 3 FirstFirst 1 2 3

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 2 users browsing this thread. (0 members and 2 guests)

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •  
Διαφήμιση
ads from google
Χορηγός
google ads