s
Αντιδράσεις ζωδίων στο θέμα της απιστίας - Page 3
Καλωσήλθατε στην αστρολογική μας κοινότητα! αστρολογία στην ελλάδαΕΔΩ ΧΤΥΠΑ Η ΚΑΡΔΙΑ ΤΗΣ ΑΣΤΡΟΛΟΓΙΑΣ
Register

Αξιόπιστο! Έγκυρο, ΔΩΡΕΑΝ αστρολογικό πρόγραμμα online!

ΔΩΡΕΑΝ γενέθλια ανάλυσή, προσωπικές διελεύσεις, ερωτικές προβλέψεις κάθε μέρα!

ΓΡΑΠΤΕΣ ΠΡΟΣΩΠΙΚΕΣ ΑΝΑΛΥΣΕΙΣ ΣΤΙΣ ΚΑΛΥΤΕΡΕΣ ΤΙΜΕΣ! Τις βρίσκετε ΜΟΝΟ στο νέο μας site. Πατήστε εδώ
Βρείτε μας στο Facebook Βρείτε μας στο Twitter Επικοινωνήστε μαζί μας
Page 3 of 5 FirstFirst 1 2 3 4 5 LastLast
Results 21 to 30 of 48
  1. #21

    Re: Αντιδράσεις ζωδίων στο θέμα της απιστίας

    Quote Originally Posted by elenikol View Post
    Αν θα λειτουργήσει ο σκορπιός,
    Θα εκδικηθείς με τον ίδιο τρόπο :toung:

    Quote Originally Posted by elenikol View Post
    ο υδροχόος
    Ε θα κάτσεις να σκεφτείς γιατί και πως και τι :embarrest

    Quote Originally Posted by elenikol View Post
    ή ο ταύρος μέσα μου
    Θα τα κάνεις όλα λαμπόγυαλο

  2. #22
    Join Date
    Jul 2005
    Όνομα:
    Φωτεινή
    Location
    thessaloniki
    Posts
    3,068

    Re: Αντιδράσεις ζωδίων στο θέμα της απιστίας

    Quote Originally Posted by kia View Post
    Θα τα κάνεις όλα λαμπόγυαλο
    Εμένα πάντως αν και ωροσκόπος (ταυρος)δεν εκδηλώθηκε ουτε και το ηλιακό(καρκίνος)!Πιό πολύ μετρά για μένα να προστατέψω την αξιοπρέπεια μου.Οπότε..
    Η αντιδραση μου είναι να χωρίσω, καθώς θα μου ήταν δύσκολο από την μιά να εμπιστευθώ ξανά αυτόν που με απάτησε, αλλά ούτε και τον εαυτό μου που πλέον δεν θα τον σταματούσε τίποτα -μα απολύτως- τίποτα από το να ανταποδόσει και μάλιστα πολλάκις.
    Οποτε χωριζω πολιτισμένα και με το κεφάλι ψηλά και πάω γι άλλα πρίν καταλήξει η σχέση τσίρκο:bigsmile:.
    επικοινωνία:
    horarycraftsman@gmail.com
    https://www.facebook.com/pages/The-H...38930886253370

    Starwalk στον http://www.e-star.gr κάθε Πέμπτη 21:00-23:00
    Aρχείο εκπομπών : http://www.mixcloud.com/Fotini_Chris/

    'Το πληγωμένο μάτι γιατρεύεται ευκολότερα απο το πληγωμένο μυαλό'

  3. #23
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    Αθήνα
    Posts
    82

    Re: Αντιδράσεις ζωδίων στο θέμα της απιστίας

    Quote Originally Posted by kia View Post
    Θα εκδικηθείς με τον ίδιο τρόπο :toung:


    Ε θα κάτσεις να σκεφτείς γιατί και πως και τι :embarrest


    Θα τα κάνεις όλα λαμπόγυαλο

    Κάπως έτσι. :evil:

  4. #24

    Re: Αντιδράσεις ζωδίων στο θέμα της απιστίας

    Quote Originally Posted by kia View Post
    Ε θα κάτσεις να σκεφτείς γιατί και πως και τι :embarrest
    Τυπική υδροχόος Συμφωνώ απόλυτα και εγώ αυτό θα έκανα και αν όντως οι λόγοι ήταν σοβαροί θα το συγχωρούσα απλά δεν θα είμασταν μαζι. Θα μέναμε σε φιλικό επίπεδο :toung:
    All ThaT I'm LiVinG FoR...
    All ThaT I'm DyInG FoR...
    All ThaT I Can'T IgnOrE AlonE At NiGhT...
    All ThaT I'm WanTeD FoR
    AltHoUgH I WanTeD MoRe
    LoCk ThE LaSt OpEn DooR...My GhosTs ArE GaiNiNg On Me...

  5. #25
    Join Date
    Nov 2006
    Όνομα:
    ΧΡΥΣΑ
    Location
    ΑΘΗΝΑ
    Posts
    77

    Re: Αντιδράσεις ζωδίων στο θέμα της απιστίας

    Αν ήταν δυνατόν να αντιμετωπίσουμε την απιστία με τόσο χιούμορ, ίσως και να αποφεύγαμε άσχημες συμπεριφορές και πράξεις..

    Πάντως το θέμα απιστία το έχω γνωρίσει και ως "θύμα" και ως "θύτης" (στη δεύτερη περίπτωση δεν απατάω εγώ αλλά ο άνθρωπος που είναι μαζί μου).. έχω καταλήξει στο εξής συμπέρασμα: ότι όταν κάποιος καταλήγει να απατήσει δεν "κερατώνει" το ταίρι του, απλά κοροϊδεύει τον ίδιο του τον εαυτό, διότι εφόσον επιδιώκει το σεξ με κάποιον άλλο, αυτό που διατηρεί στη ζωή του δεν τον καλύπτει.. ¶ρα γιατί δεν τελειώνει μια αδιέξοδη κατάσταση, ώστε να μπορεί να επιδωθεί σε ερωτικές σχέσεις χωρίς να ταλαιπωρεί τον άλλο, άλλα ούτε και να έχει τύψεις που πλήγωσε και δημιούργησε προβλήματα στη σχέση του?

    Επίσης δεν μπορώ να δεχτώ με τίποτα την δικαιολογία "ήταν μια στιγμή αδυναμίας".. Δεν υπάρχουν αδύναμες στιγμές, μόνο αδύναμοι άνθρωποι..

  6. #26
    Join Date
    Apr 2007
    Όνομα:
    Γεωργία
    Location
    FantasyLand
    Posts
    550

    Re: Αντιδράσεις ζωδίων στο θέμα της απιστίας

    Quote Originally Posted by elenikol View Post
    Δεν ξέρω τί είναι αυτό που μας ενοχλεί περισσότερο.
    Οτι το ταίρι μας έκανε "απιστία" ή το ότι αισθανόμαστε χαζοί που δεν του έχουμε κάνει και εμείς απιστία.
    Βασικά και εγώ το έχω σκεφτεί αυτό. Γιατί όταν μάθεις κάτι τέτοιο σίγουρα θα καταρεύσουν τα πάντα μπροστά σου και θα θυμώσεις αλλά και από την άλλη θα νιώσεις λίγο χαζός γιατί έτσι είναι κατα την γνώμη μου όταν πάιζει ο ένας τέτοια παιχνίδια στην πλάτη του άλλου.:embarrest

    Quote Originally Posted by kritikia View Post
    Επίσης δεν μπορώ να δεχτώ με τίποτα την δικαιολογία "ήταν μια στιγμή αδυναμίας".. Δεν υπάρχουν αδύναμες στιγμές, μόνο αδύναμοι άνθρωποι..
    Εμένα αυτή η δικαιολογία με εξοργίζει αφάνταστα... Όταν τον θέλεις τον άλλο ή τουλάχιστον λειτουργεί η συνείδηση σου ελέγχεις πάσα αδυναμία.. ¶μα όμως δεν σου πολυκαίγεται και καρφάκι για τον άλλο...Τότε από αδυναμίες..αλλο τίποτα!!:evil:
    I'm not a perfect girl.My hair does'nt always stay in place & I spill things a lot. I'm pretty clumsy & sometimes I have a broken heart.My friends and I sometimes fight & maybe some days nothing goes right.but when I think about it & take a step back I remember how amazing life truly is & that maybe.just maybe.
    I like beeing unperfect...

  7. #27
    Join Date
    Mar 2007
    Όνομα:
    Μαργαρίτα
    Location
    Κρήτη
    Posts
    465

    Re: Αντιδράσεις ζωδίων στο θέμα της απιστίας

    βασικα αυτα που διαβασα για εμενα ισχυουν τουλαχιστον...τοξοτης με ωροσκοπο λεων....οσο για το στιγμη αδυναμιας zeta συμφωνω και επαυξανω!!

  8. #28
    Join Date
    Sep 2007
    Όνομα:
    Μπακλαβαδένιος
    Location
    Αθήνα
    Posts
    2

    Re: Αντιδράσεις ζωδίων στο θέμα της απιστίας

    Quote Originally Posted by elenikol View Post
    Δεν ξέρω τί είναι αυτό που μας ενοχλεί περισσότερο.
    Οτι το ταίρι μας έκανε "απιστία" ή το ότι αισθανόμαστε χαζοί που δεν του έχουμε κάνει και εμείς απιστία.
    Αν ενοχλεί κάποιον το δεύτερο μάλλον έχει κόμπλεξ κατωτερότητας. Όταν μπαίνεις σε μια σχέση, δεν μπαίνεις για να προλάβεις να κάνεις πρώτος την απιστία. Βασικά δε μπαίνεις καν για να κάνεις απιστία αλλά για να εκδηλώσεις την αγάπη σου και την πίστη σου στο "μείγμα" που αποτελεί τον άνθρωπό σου.

    Πάμε τώρα στο αν ενοχλεί κάποιον αν το ταίρι του έκανε απιστία, σκέτο. Αν δε τον ενοχλούσε θα είχαμε να κάνουμε με οχτάποδον έχον αφηρεμένο τον εγκέφαλο δια της γκαιμπελικής οδού ή με ανδροειδές τείνον στον Έλληνα της δεκαετίας του '80 που motto του ήταν "τσίκι τσίκι φτού, μπάι μπέημπε" (κοινώς επαφή μόνο για το σεξ).

    Quote Originally Posted by elenikol View Post
    Νομίζω ότι είναι πολύ ανθρώπινο κάποιος να απιστήσει.
    Για μένα όμως αυτό σημαίνει ότι κάπου υπάρχει ένα κενό. Είτε στην σχέση είτε στο ίδιο το πρόσωπο που έχει απιστήσει.
    Στο κενό καλά το είπες. Έχει κενό, όποιος/α απατάει. Στον εγκέφαλο. Σε παραπέμπω άνωθεν στα περι χειρουργείου. Η θαυμάσια αυτή ιατρική επέμβαση επεκτείνεται και στα απάνθρωπα όντα που εκμεταλλεύονται Θεούς και Δαίμονες δια την κάλυψιν ιδίου οφέλους προς ζημίαν του έταιρου ημίσεος όπως θα έλεγε και ο αείμνηστος Βαλντέριος Βαλντεριάδης.

    Θα μου πεις, έχει κάποιος/α ορμές φυσικότατες. Και σου απαντώ, αν έχει ορμές, να διαβάσει τα πολύ καλά βιβλία Φυσικής του Berkley για να μπορέσει να τις μελετήσει και να τις εκτονώσει σε πλαστική ή άλλου τύπου κρούση. Εγώ μπορεί αύριο να θέλω να εκτονωθώ στη φιλενάδα μου, βάφοντάς την καροτί και πετώντας τη από τον πύργο της Ιντεραμέρικαν για να ακούσω το "ζμπαμ". Έχω το δικαίωμα; Όχι!

    Ούτε ο άλλος λοιπόν έχει δικαίωμα να πετάξει την ψυχή του αγαπημένου του προσώπου στα τάρταρα. Αν θέλει να καλύψει τις ανασφάλειές του, να με πάρει ένα τηλέφωνο να του καταρτίσω μια ασφάλεια ζωής/πυρκαγιάς και μια επένδυση σε blue chips στο ΧΑΑ για να νιώθει ασφαλέστερος.

    Η μαγκιά είναι να κάνεις τις επιλογές σου και να μαθαίνεις να ζείς με αυτές!
    "Sooner or later, the day comes when you can't hide from the things that you've done anymore. When GodΆs anger awakens, even the mighty shall fall..."

  9. #29
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    Αθηνα
    Posts
    983

    Re: Αντιδράσεις ζωδίων στο θέμα της απιστίας

    Σωστος ο Valder!!!!!!!!!!!!! και με χιουμορ!
    οσο υπαρχει εξουσια δεν υπαρχει ελευθερια

  10. #30
    Join Date
    Nov 2006
    Όνομα:
    ΧΡΥΣΑ
    Location
    ΑΘΗΝΑ
    Posts
    77

    Re: Αντιδράσεις ζωδίων στο θέμα της απιστίας

    Quote Originally Posted by Valder View Post
    Η μαγκιά είναι να κάνεις τις επιλογές σου και να μαθαίνεις να ζείς με αυτές!
    Έτσι έτσι!! Και να συμπληρώσω ότι μάγκας δεν γεννιέται κανείς.. γίνεται στην πορεία...

    Quote Originally Posted by Valder View Post
    Ούτε ο άλλος λοιπόν έχει δικαίωμα να πετάξει την ψυχή του αγαπημένου του προσώπου στα τάρταρα.
    Μα εδώ ακριβώς είναι το πρόβλημα.. νομίζουν ότι έχουν το δικαίωμα!! Δεν λειτουργούν βάσει λογικής αντιμετώπισης, καθοδηγούνται μόνο από την κάλυψη των αναγκών της στιγμής.. και το καλύτερο είναι που μετά σου ζητάνε και συγνώμη λες και αποζητάνε την εξιλέωση και την λύτρωση για την πράξη τους..Δεν νομίζω ότι μπορούν να αντιληφθούν τι προκαλεί μια τέτοια πράξη στον άνθρωπο που (υποτίθεται)αγαπάνε.. Μόνο αν τους συμβεί θα καταλάβουν ότι δεν μπορείς να έχεις απαιτήσεις συγχώρεσης από τον άλλο..
    Τα μυαλά και τα αλεξίπτωτα λειτουργούν καλύτερα όταν είναι ανοικτά

 

 
Page 3 of 5 FirstFirst 1 2 3 4 5 LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 4 users browsing this thread. (0 members and 4 guests)

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •  
Διαφήμιση
ads from google
Χορηγός
google ads