s
Ανάδρομος Κρόνος - Page 2
Καλωσήλθατε στην αστρολογική μας κοινότητα! αστρολογία στην ελλάδαΕΔΩ ΧΤΥΠΑ Η ΚΑΡΔΙΑ ΤΗΣ ΑΣΤΡΟΛΟΓΙΑΣ
Register

Αξιόπιστο! Έγκυρο, ΔΩΡΕΑΝ αστρολογικό πρόγραμμα online!

ΔΩΡΕΑΝ γενέθλια ανάλυσή, προσωπικές διελεύσεις, ερωτικές προβλέψεις κάθε μέρα!

ΓΡΑΠΤΕΣ ΠΡΟΣΩΠΙΚΕΣ ΑΝΑΛΥΣΕΙΣ ΣΤΙΣ ΚΑΛΥΤΕΡΕΣ ΤΙΜΕΣ! Τις βρίσκετε ΜΟΝΟ στο νέο μας site. Πατήστε εδώ
Βρείτε μας στο Facebook Βρείτε μας στο Twitter Επικοινωνήστε μαζί μας
Page 2 of 3 FirstFirst 1 2 3 LastLast
Results 11 to 20 of 27
  1. #11
    Join Date
    Oct 2006
    Posts
    14

    Re: Ανάδρομος Κρόνος

    Mei,
    Κατά τη γνώμη μου δε δηλώνει απολύτως τίποτα.
    Δεν το κάνει για σένα προσωπικά αυτό ο Κρόνος, αλλά επειδή ως πλανήτης έχει συγκεκριμένη περίοδο περιφοράς γύρω από τον ήλιο, όπως και η Γη.
    Είναι ένα απολύτως περιοδικό και προβλέψιμο φαινόμενο, που συμβαίνει εδώ και χιλιάδες χρόνια, και θα συνεχίσει φυσικά να επαναλαμβάνεται με τον ίδιο ρυθμό.
    Αυτά για τον πλανήτη Κρόνο.

    Αν όμως εννοείς το Θεό Κρόνο, το Μεγάλο Δάσκαλο, δεν ξέρω, αυτός πραγματικά είναι απρόβλεπτος! Μπρρρρρ!!!

    ΥΓ: Τι ακριβώς σπουδάζεις;

  2. #12
    Join Date
    Oct 2004
    Όνομα:
    Λίλιαν
    Location
    Αθήνα
    Posts
    2,323

    Re: Ανάδρομος Κρόνος

    Αγαπητή mei

    Παραβλέποντας την.......ευγενική παρέμβαση του προλαλίσαντος, που μαζί με την παρέα του γράφει σε όλους με τη δόση ειρωνίας και ισοπέδωσης που τους διακρίνει, σας απαντώ τα εξής:
    Εν συντομία, ο Κρόνος δηλώνει εκεί την ανάγκη να υπάρχει αξιολόγηση των κεκτημένων και των πολύτιμων αγαθών, επίσης ενδέχεται να παρέχει δυσκολία απόκτησης αγαθών, με στόχο να κατανοηθεί το νόημα της λιτότητας και την αυτάρκειας στα απαραίτητα. Συνήθως, εκλείπει μία χλιδή ή άνεση και πολυτέλεια, καθώς κάποτε αυτή υπήρχε και χρησιμοποιήθηκε ατομοκεντρικά. Τώρα, πρέπει να αξιολογηθεί το οικονομικό ζήτημα με κριτική και σοφία και σε πιο ώριμη ηλικία, θα νοιώσετε την ασφάλεια που ίσως ακόμη δεν είναι εμφανής και σας κάνει ανήσυχη.

    φιλικά
    Λίλιαν Σίμου

  3. #13
    Join Date
    Apr 2006
    Όνομα:
    ANIA
    Posts
    34

    Re: Ανάδρομος Κρόνος

    ευχαριστώ πολύ:bigsmile:

  4. #14
    Join Date
    Dec 2004
    Posts
    38

    Re: Ανάδρομος Κρόνος

    Quote Originally Posted by Ρένα Μεντάκη View Post
    Ο ανάδρομος Κρόνος στον γενέθλιο χάρτη σου μπορεί να είναι και ένδειξη κακής σχέσης με τον πατέρα, ή αποξένωσης ουσιαστικής ή τυπικής. Το ότι ο Ήλιος σου σχηματίζει αντίθεση με έναν πλανήτη (οποιονδήποτε) επίσης ανάδρομο επιβεβαιώνει αυτό το γεγονός.
    Αν και είδα σχετικά αργά την απάντησή σας. Πέσατε μέσα...
    Ευχαριστώ πολύ

  5. #15

    Re: Ανάδρομος Κρόνος

    γεια σας! έχω ανάδρομο κρόνο στο χάρτη μου (λέων, 2ος οίκος) και θα ήθελα να ο ρωτήσω αν υπάχει περίπτωση να επηρεάζομαι περισσότερο από τον διελαύνοντα ανάδρομο κρόνο.
    ο κρόνος σε ορθή φορά έκανε αντίθεση με τον ήλιο και την αφροδίτη μου στον υδροχόο την περίοδο Αυγούστου -Σεπτεμβρίου 2006 και δεν μπορώ να πω ότι την ένιωσα ιδιαίτερα τότε, κάθε άλλο μάλιστα. με το που αναδρόμησε όμως κ ιδιαίτερα όταν ήταν κοντά στις μοίρες μου (μάρτιος-απρίλιος) τα πράγματα ήταν ασφυκτικά κ είχαν όλα τα χαρακτηριστικά της κρόνιας επιρροής ως προς την όψη κ τους οίκους. κι αυτό πάλι άρχισε να φθίνει σταδιακά όταν ορθοδρόμησε ξανά κ η αντίθεση σιγά σιγά αποκλίνει.
    επίσης κ διορθώστε με αν κάνω λάθος, το γεγονός ότι η σελήνη ως κυβερνήτης του χάρτη μου βρίσκεται στον αιγόκερω, δεν με καθιστά πιο ευάλωτη στις διελεύσεις του κρόνου;
    ευχαριστώ

  6. #16
    Join Date
    Oct 2004
    Όνομα:
    Λίλιαν
    Location
    Αθήνα
    Posts
    2,323

    Re: Ανάδρομος Κρόνος

    Αγαπητή lizy

    Πολύ σωστή η σκέψη σας πως ο Κρόνος προβάλλει επιρροές που έχουν να κάνουν με τον ψυχισμό σας, εφ' όσον η Σελήνη σας βρίσκεται στον Αιγόκερο.

    Για το θέμα της ανάδρομης φοράς, έχω να σας πω τα εξής: όταν ένας πλανήτης μας είναι στο γενέθλιο σε ανάδρομη φορά, αισθανόμαστε πιο οικείοι με το θέμα του, όταν και σε προοδευτικό σύστημα ή σε διέλευση είναι σε ανάδρομη φορά. Αλλά γενικά, τη διέλευση από μία μοίρα, την κατανοούμε ουσιαστικά, όταν ολοκληρώσει το πέρασμά του. Αν είναι να κάνει τρία περάσματα, δηλαδή ορθή-ανάδρομη-ορθή πορεία, θα έχουμε σαφή αντίληψη του τι μας παρείχε, στο τέλος.

    Καλό όμως είναι να γνωρίζετε, πως μία διέλευση δεν φέρνει από μόνη της την αίσθηση μίας κατάστασης, εκτός κι αν είναι σε σύνοδο με γενέθλιο ή προοδευτικό πλανήτη μας. Διαφορετικά, συνδυάζεται με άλλα στοιχεία και άλλες διελεύσεις για να δώσει ένα νόημα.

    φιλικά
    Λίλιαν Σίμου

  7. #17

    Re: Ανάδρομος Κρόνος

    Ευχαριστώ πολύ κυρία Σίμου για την απάντηση! και να προσθέσω ότι όντως ο κρόνος αυτό το διάστημα είναι σε σύνοδο με τον προοδευμένο ωροσκόπο μου.

  8. #18
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Λευκωσία
    Posts
    41

    Απορία για Κρόνο

    Γεια σας! Θα ήθελα να ρωτήσω τι γίνεται όταν ο Κρόνος μπαίνει στο ζώδιο που έχεις τον γενέθλιο Κρόνο σου. Συγκεκριμένα από τον Σεπτέμβριο ο Κρόνος θα βρίσκεται στην Παρθένο. Στο γενέθλιο μου ωροσκόπιο ο Κρόνος είναι ανάδρομος στην Παρθένο στον πρώτο οίκο στις 12 45ο. Πρέπει κάτι να προσέξω σ' αυτήν τη διέλευση του? Ευχαριστώ!

  9. #19
    Join Date
    Oct 2004
    Όνομα:
    Λίλιαν
    Location
    Αθήνα
    Posts
    2,323

    Re: Ανάδρομος Κρόνος

    Αγαπητή melinam

    Όταν ο Κρόνος φθάσει στην γενέθλια θέση του Κρόνου σας, θα έχετε την επιστροφή του Κρόνου, μία πολύ σημαντική φάση στη ζωή σας θα ξεκινήσει και αφορά τον σχεδιασμό των επόμενων 30 ετών σας, των πιο δημιουργικών σας. Θα γίνει σε ένα χρόνο περίπου από τώρα, και θα είχε πολύ ενδιαφέρον, αν σας εξηγούσε ένας αστρολόγος της επιλογής σας, αυτή την σημαντική τριακονταετία.
    θα μπείτε σε ένα στάδιο ωρίμανσης και θα ανοίξετε ένα νέο κεφάλαιο στη ζωή σας.

    φιλικά
    Λίλιαν Σίμου

  10. #20
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Λευκωσία
    Posts
    41

    Re: Ανάδρομος Κρόνος

    Σας ευχαριστώ πολύ!

 

 
Page 2 of 3 FirstFirst 1 2 3 LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 2 users browsing this thread. (0 members and 2 guests)

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •  
Διαφήμιση
ads from google
Χορηγός
google ads