s
Goebbels ο πατερας της προπαγανδας - Page 2
Καλωσήλθατε στην αστρολογική μας κοινότητα! αστρολογία στην ελλάδαΕΔΩ ΧΤΥΠΑ Η ΚΑΡΔΙΑ ΤΗΣ ΑΣΤΡΟΛΟΓΙΑΣ
Register

Αξιόπιστο! Έγκυρο, ΔΩΡΕΑΝ αστρολογικό πρόγραμμα online!

ΔΩΡΕΑΝ γενέθλια ανάλυσή, προσωπικές διελεύσεις, ερωτικές προβλέψεις κάθε μέρα!

ΓΡΑΠΤΕΣ ΠΡΟΣΩΠΙΚΕΣ ΑΝΑΛΥΣΕΙΣ ΣΤΙΣ ΚΑΛΥΤΕΡΕΣ ΤΙΜΕΣ! Τις βρίσκετε ΜΟΝΟ στο νέο μας site. Πατήστε εδώ
Βρείτε μας στο Facebook Βρείτε μας στο Twitter Επικοινωνήστε μαζί μας
Page 2 of 2 FirstFirst 1 2
Results 11 to 17 of 17
  1. #11
    Join Date
    Jan 2005
    Posts
    32

    Re: Goebbels ο πατερας της προπαγανδας

    Θα συμφωνήσω με την αντίδραση του bookseller . το δίκτυο δεν είναι πάντα το πιο αντικειμενικά σωστό μέσο για να βρει κάποιος εμπεριστατωμένες πληροφορίες . Για όσες πληροφοριες δίνοντε στα άρθρα θα εκτιμούσα αν γινόταν παράθεση των πρωταρχικών πηγών που χρησιμοποιούντε σαν βάση για τη συγγραφή τους.

  2. #12
    Join Date
    Dec 2004
    Όνομα:
    Φυλλένια
    Location
    Πέρα από τους μύθους
    Posts
    969

    Re: Goebbels ο πατερας της προπαγανδας

    Lady Snowblood,

    O Bookseller δεν αντέδρασε για την εγκυρότητα του διαδίκτυου ως μέσο πληροφόρησης.
    Υποχρέωση όλων μας, σε κάθε δημόσιο μέσο επικοινωνίας, είναι να αναφέρουμε τις πηγές απ' όπου αντλούμε τις πληροφορίες μας.
    Δεν πρέπει να παραγνωρίζουμε βεβαίως πως οι γενέθλιες αστρολογικές αναλύσεις, αφορούν προσωπικές μελέτες και συμπεράσματα και υπόκεινται πάντα σε διορθώσεις, βελτιώσεις και προσθήκες. Υπάρχει ευρύτητα στην ανάλυση. Στις αναλύσεις προσωπικοτήτων υπάρχει και η ευχέρεια της διασταύρωσης των στοιχείων καθώς γίνονται εκ των υστέρων, δηλαδή αφού αποκτηθεί η φήμη.
    Ηταν μάλλον ατυχής η έκφραση του astroakis, πιστεύω πως με τις πληροφορίες, εννοούσε τις φήμες γύρω από την προσωπική ζωή του Hitler.

    Φυλλένια
    Bιτγκεστάϊν: "Ενα τίποτα είναι το ίδιο με ένα κάτι για το οποίο τίποτα δεν μπορεί να λεχθεί"

  3. #13
    Join Date
    Jan 2005
    Posts
    32

    Re: Goebbels ο πατερας της προπαγανδας

    Quote Originally Posted by astroakis
    κατ αρχην με ξαφνιαζει η αντιδραση σας. Αν ψαξεται στο διαδικτυο θα δειτε πως ο Χιτλερ ηταν παιδι ενος εβραιου, και μεχρι την εφηβεια του εφερε το ονομα της μητερας του. Ηταν νοθος και ιστορικα υπαρχει η εικασια οτι ενδεχομενως να ηταν αποτελεσμα βιασμου της μητερας του. Προς ταυτιση αυτου λεγεται πως πηγε σε γιατρο η μητερα του για αμβλωση και τηναρνηθηκε ο γιατρος. Εχετε καποια ιστορικη οπως και εσεις λετε μαρτυρια περι του αντιθετου? Θα χαρω να μαθω
    Η αναφορά μου στο δίκτυο βασιζόταν στη δεύτερη πρόταση του αστροακης . Ας διαβάζουμε λίγο τα παραπάνω ποστ και ας παρακολουθούμε τι θέλει να πει ο κάθε ένας από εμάς . Νομίζω ότι όλοι έχουμε ισότιμο λόγο και δεν χρειάζεται να παρουσιάζετε κανείς σαν αυθεντία

  4. #14
    Join Date
    Dec 2004
    Όνομα:
    Φυλλένια
    Location
    Πέρα από τους μύθους
    Posts
    969

    Re: Goebbels ο πατερας της προπαγανδας

    Πιστεύετε πως δεν αντιμετωπιζόμαστε εδώ μέσα ως ισότιμοι στον λόγο?
    Υπάρχει λογοκρισία?
    Αν κάτι έχει θιχτεί ιδιαιτέρως σ' αυτές τις σελίδες, είναι η απόρριψη της Αυθεντίας και του Δογματισμού. Εχετε δίκιο, πολλοί σχολιάζουν με παρορμητική διάθεση, χωρίς εμπεριστατωμένη σκέψη και τεκμηρίωση. Επεα πτερόεντα! Με αποτέλεσμα να ακολουθούν δεκάδες επεξηγηματικοί σχολιασμοί ! Αντίλογος για τον αντίλογο, χωρίς ουσία. Σε ό,τι με αφορά, η διευκρίνηση αφορούσε την εγκυρότητα του διαδικτύου και την επαλήθευση των πηγών που δια ροπάλου, επιβάλλεται να αναφέρονται. Διαβάστε προσεκτικότερα.

    Φυλλένια
    Bιτγκεστάϊν: "Ενα τίποτα είναι το ίδιο με ένα κάτι για το οποίο τίποτα δεν μπορεί να λεχθεί"

  5. #15
    Join Date
    Jan 2005
    Posts
    32

    Re: Goebbels ο πατερας της προπαγανδας

    Αγαπητή φιλλενια
    έδειξα τα σημεία που αναφερόμουν .Νιώθω όμως ότι μέσα στην φλόγα σου να υποστηρίξεις τη θέση σου δεν προσέχεις την ουσία των γραπτών των υπολοίπων συμμετεχομενων , κυρίως όσων δεν έχουν την ίδια άποψη με σένα

  6. #16
    Join Date
    Dec 2004
    Όνομα:
    Φυλλένια
    Location
    Πέρα από τους μύθους
    Posts
    969

    Re: Goebbels ο πατερας της προπαγανδας

    Αν δεν πρόσεχα τα γραφόμενα των άλλων, δεν θα μπορούσα να υποστηρίξω με φλόγα τις θέσεις μου. Θα έγραφα ασυναρτησίες. Θα ήμουν άνεργη προ πολλού αν δεν πρόσεχα τι διαβάζω και τι γράφω. Αν και βρίσκω υπερβολικό το "φλόγα", απλά εκθέτω τις θέσεις μου που είναι αποτέλεσμα κριτικής σκέψης. Μ αρέσει όμως η σαφήνεια γιατί αποφεύγονται οι παρεξηγήσεις και παρερμηνείες.

    Φυλλένια
    Bιτγκεστάϊν: "Ενα τίποτα είναι το ίδιο με ένα κάτι για το οποίο τίποτα δεν μπορεί να λεχθεί"

  7. #17
    Join Date
    Jan 2005
    Posts
    32

    Re: Goebbels ο πατερας της προπαγανδας

    Είμαι σίγουρη για αυτά που λες για τον εαυτό σου φίλη φιλλενια , αλλά δεν είσαι η μόνη που δεν είναι άνεργη και δεν είσαι η μόνη με κριτική σκέψη ; όσον αφορά την σαφήνεια τον γραπτών σου έχω να παρατηρήσω ότι ενώ είναι σαφέστατα είναι μονομερή και ίσος και δογματικά . Δεν είναι κακό να βλέπεις τι θέλει να πει κάποιος που δεν μιλάει την ίδια γλώσσα με εσένα .

 

 
Page 2 of 2 FirstFirst 1 2

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •  
Διαφήμιση
ads from google
Χορηγός
google ads