s
τοξοτης
Καλωσήλθατε στην αστρολογική μας κοινότητα! αστρολογία στην ελλάδαΕΔΩ ΧΤΥΠΑ Η ΚΑΡΔΙΑ ΤΗΣ ΑΣΤΡΟΛΟΓΙΑΣ
Register

Αξιόπιστο! Έγκυρο, ΔΩΡΕΑΝ αστρολογικό πρόγραμμα online!

ΔΩΡΕΑΝ γενέθλια ανάλυσή, προσωπικές διελεύσεις, ερωτικές προβλέψεις κάθε μέρα!

ΓΡΑΠΤΕΣ ΠΡΟΣΩΠΙΚΕΣ ΑΝΑΛΥΣΕΙΣ ΣΤΙΣ ΚΑΛΥΤΕΡΕΣ ΤΙΜΕΣ! Τις βρίσκετε ΜΟΝΟ στο νέο μας site. Πατήστε εδώ
Βρείτε μας στο Facebook Βρείτε μας στο Twitter Επικοινωνήστε μαζί μας
Page 1 of 3 1 2 3 LastLast
Results 1 to 10 of 28

Thread: τοξοτης

  1. #1
    Join Date
    Jul 2006
    Όνομα:
    Βικτωρια
    Location
    Αθηνα
    Posts
    40

    τοξοτης

    εχω την εξης απορεια.σαφως και εχω αντιληφθει οτι τα τελευταια 2-3 χρονια δεν ηταν οτι καλυτερο για τον τοξοτη και μαλιστα στα παντα σχεδον.αλλαζει τιποτα η αυτα ηρθαν για να μεινουν?

  2. #2
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    Αθηνα
    Posts
    983

    Re: τοξοτης

    Αυτο που ξερω ειναι οτι ερχεται ο Διας συντομα στον τοξοτη οπτε ετοιμασου για καλυτερες μερες απο Οκτομβριο αν δεν κανω λαθος
    οσο υπαρχει εξουσια δεν υπαρχει ελευθερια

  3. #3
    Join Date
    Jul 2006
    Όνομα:
    Βικτωρια
    Location
    Αθηνα
    Posts
    40

    Re: τοξοτης

    το διαβασα και εγω και πιο συγκεκριμενα μετα τις 20 νοεμβριου αλλα παλι το σεπτεμβρη εκλειψεις θα εχουμε.μα καλα αυτος ο ουρανος ολο κατι θα γινεται καιθα γινονται τα πραγματα λαλα και εμεις απο κατω ακολουθουμε!!!!!!

  4. #4
    Join Date
    May 2005
    Όνομα:
    Αντωνία
    Location
    ΑΘΗΝΑ
    Posts
    423

    Re: τοξοτης

    Αγαπητή Τοξοτίνα
    Για να ζορίζεσαι τόσο , μάλον ο Πλούτωνας ακουμπάει Ήλιο Ερμή και δεν ξέρω τί άλλο. Λες μέσα από τις δυσκολίες να θέλει να σε μεταμορφώσει σε κάτι πιο δύνατό, πιο ώριμο και πιο όμορφο εν τέλει??? Εδώ και χρόνια αυτός ο πλανήτης των αργών μα μόνιμων αλλαγών βρίσκεται στο ζώδιο του Τοξότη. Δέξου τον σαν ευκαιρία ανύψωσης, που πάντα περνάει από πόνο...
    Τί ωροσκόπο έχεις αλήθεια?? Και μια συμβουλή. Μην βιάζεσαι τόσο, ούτε να μιλάς, ούτε να γράφεις βιαστικά. Ούτε συμπεράσματα βιαστικά να βγάζεις. Είναι ένα μάθημα που κρατά χρόνια, και έχει και πολλούς μεταξεταστέους, σαν κι εμένα καλιώρα, χεχε



    Αυτό που είναι δύσκολο είναι να θυμάσαι κι όταν θα φύγεις από δω , ποιός είσαι και τι σου ταιριάζει και μην περιμένεις να σ' το πει κανείς, ο καθένας θα σου λέει άλλα. Γιατί αλήθεια ;;; Γιατί ο καθένας έχει τα μάτια που του ταιριάζουν. (Από την ιστορία του Χόμυ της Θεοδώρας Φασιανού -Ντάκου )

  5. #5
    Join Date
    Jul 2006
    Όνομα:
    Βικτωρια
    Location
    Αθηνα
    Posts
    40

    Re: τοξοτης

    ειμαι ταυρος στο ωροσκοπειο(15:45) και μαλιστα λεει και κατι σε 28 μοιρα οταν μου το βγαζει αλλα δεν το εχω πολυκαταλαβει να σου πω τι ειναι.σε αυτο που λες εχεις απιστευτο δικιο.παντα μιλαω χωρις να σκεφτω και δεν ειναι και λιγες οι φορες που εχω μπλεχτει σε σκηνικα γι'αυτο.αλλωστε ενα απο τα χαρακτηριστικα των τοξοτων και θετικο και αρνητικο δεν ειναι ο αυθορμητισμος και ο παρορμητισμος?:-)πραγμα που το εχω απο τα 5 μεχρι τα 22 που ειμαι τωρα.
    αληθεια ομως καποια στιγμη ο κρονος δεν θα φυγει απο το ζωδιο μας?αυτο που διαβασα τελικα ισχυει?
    απλα εχω ταλαιπωρηθει φοβερα και ενα αλλο χαρακτηριστικο που ανηκω πληρως απο το ζωδιο μου ειναι οτι ειμαι πολυ ανυπομονη.μα καθολου δεν μ'εχει επηρεασει αυτος ο ταυρος?

  6. #6
    Join Date
    Mar 2005
    Όνομα:
    Ιουλία
    Location
    Αθήνα
    Posts
    1,101

    Re: τοξοτης

    Quote Originally Posted by victoriageras
    ειμαι ταυρος στο ωροσκοπειο(15:45) και μαλιστα λεει και κατι σε 28 μοιρα οταν μου το βγαζει αλλα δεν το εχω πολυκαταλαβει να σου πω τι ειναι.σε αυτο που λες εχεις απιστευτο δικιο.παντα μιλαω χωρις να σκεφτω και δεν ειναι και λιγες οι φορες που εχω μπλεχτει σε σκηνικα γι'αυτο.αλλωστε ενα απο τα χαρακτηριστικα των τοξοτων και θετικο και αρνητικο δεν ειναι ο αυθορμητισμος και ο παρορμητισμος?:-)πραγμα που το εχω απο τα 5 μεχρι τα 22 που ειμαι τωρα.
    αληθεια ομως καποια στιγμη ο κρονος δεν θα φυγει απο το ζωδιο μας?αυτο που διαβασα τελικα ισχυει?
    απλα εχω ταλαιπωρηθει φοβερα και ενα αλλο χαρακτηριστικο που ανηκω πληρως απο το ζωδιο μου ειναι οτι ειμαι πολυ ανυπομονη.μα καθολου δεν μ'εχει επηρεασει αυτος ο ταυρος?
    Συμφωνώ με τη Sagimoon ότι θα πρέπει να δεχτείς την παρουσία του Κρόνου ως βοήθεια, γιατί έρχεται πάντα για να βοηθήσει. Χρησιμοποίησε τον σωστά. Όσον αφορά τον τρόπο που δίνει την βοήθειά του, έχεις δίκιο, μας ταλαιπωρεί αλλά μας κάνει και καλύτερους ανθρώπους, πιο σοφούς. Δες, λοιπόν, θετικά την παρουσία του. Όταν θα φύγει σίγουρα θα ανακουφιστείς αλλά θα αισθάνεσαι και πιο δυνατή.
    I disapprove of what you say, but I will defend to the death your right to say it.
    Voltaire


  7. #7
    Join Date
    Oct 2005
    Όνομα:
    Μαρία
    Location
    37°N58' - 023°E43'
    Posts
    1,963

    Re: τοξοτης

    Γεια σου victoriageras!
    Ως τοξοτίνα, το μότο σου θα πρέπει να είναι το "χαλαρά"! Είμαστε φύσει αισιόδοξα άτομα, με πρακτικό μυαλό, αν και ολίγον τί ευμετάβλητα ως προς τη διάθεσή μας.
    Ακόμα και από τα δύσκολα, ο καθένας μας μπορεί να αποκομίσει σημαντικά πράγματα. Μπορεί για σένα αυτή η διετία να'ταν κάπως δύσκολη σε κάποιους τομείς, αυτό όμως που δεν θα πρέπει να ξεχνάς είναι το πως εμείς οι ίδιοι διαχειριζόμαστε αυτά που έρχονται μπροστά μας. Τί να κάνουν και οι πλανήτες; Στη φύση τους είναι να κινούνται, ας κάνουμε και μεις το ίδιο!!! :bigsmile:

  8. #8

    Re: τοξοτης

    Quote Originally Posted by victoriageras
    ειμαι ταυρος στο ωροσκοπειο(15:45) και μαλιστα λεει και κατι σε 28 μοιρα οταν μου το βγαζει αλλα δεν το εχω πολυκαταλαβει να σου πω τι ειναι.σε αυτο που λες εχεις απιστευτο δικιο.παντα μιλαω χωρις να σκεφτω και δεν ειναι και λιγες οι φορες που εχω μπλεχτει σε σκηνικα γι'αυτο.αλλωστε ενα απο τα χαρακτηριστικα των τοξοτων και θετικο και αρνητικο δεν ειναι ο αυθορμητισμος και ο παρορμητισμος?:-)πραγμα που το εχω απο τα 5 μεχρι τα 22 που ειμαι τωρα.
    αληθεια ομως καποια στιγμη ο κρονος δεν θα φυγει απο το ζωδιο μας?αυτο που διαβασα τελικα ισχυει?
    απλα εχω ταλαιπωρηθει φοβερα και ενα αλλο χαρακτηριστικο που ανηκω πληρως απο το ζωδιο μου ειναι οτι ειμαι πολυ ανυπομονη.μα καθολου δεν μ'εχει επηρεασει αυτος ο ταυρος?

    Βρε κοριτσάκι μου ηρέμησε .... διάβασα και τα άλλα αγωνιώδη σου post και μου "κάηκε η καρδιά" Είπα να μη σου γράψω τίποτα γιατί ακριβώς αυτό είναι το κυριότερο μάθημα που πρέπει να πάρεις: Να πιεστείς τόσο πολύ που να νιώσεις για πρώτη φορά ίσως στη ζωή σου (σαν Τοξοτίνα που είσαι) απαισιόδοξη και άτυχη μήπως επιτέλους "κατεβάσεις ταχύτητες" (πολύ καλά στο είπε η sagimoon), αρχίσεις να σκέφτεσε, να συνηδειτοποιείς, να παίρνεις γενναίες αποφάσεις ξεβολέματος (πολύ δύσκολο για τον Τοξότη) και να αρχίσεις να δημιουργείς σ τ α θ ε ρ ά!! Ο ωροσκόπος σου δεν σε βοηθάει ιδιαίτερα γιατί ανήκει στο σταθερό σταυρό πάνω στον οποίο δε θες να ξέρεις τι πλανητικοί σχηματισμοί "παιχτήκανε" τον τελευταίο χρόνο, όλη την ανθρωπότητα επηρέασαν φαντάσου!
    Πάντως η έκφραση του Τοξότη έχει δύο μορφές, την ακαδημαϊκή και την τυχοδιωκτική που δυστυχώς έχουν οι περισσότεροι Τοξότες και έτσι έχει μια "κακή" φήμη έναντι κάποιων άλλων. Θεωρώ πως αυτές οι δυσκολίες είναι η ευκαιρία τους, όσοι τα καταφέρουν, να ωριμάσουν και να περάσουν στο ανώτερο επίπεδο του ζωδίου αυτού. Αν τα καταφέρουν να "γειωθούν", όσοι τα καταφέρουν, είμαι σίγουρη ότι θα ανταμειφθούν πλουσιοπάροχα από τον μεγάλο ευεργέτη τους το Δία και για άλλους πλανητικούς λόγους που θα αναλύσουν άλλοι πιο έμπειροι από μένα με τον καιρό στο site. 26 Νοεμβρίου από ότι θυμάμαι μπαίνει στον Τοξότη

  9. #9
    Join Date
    Jul 2006
    Όνομα:
    Βικτωρια
    Location
    Αθηνα
    Posts
    40

    Re: τοξοτης

    Quote Originally Posted by DrMaroulita
    Γεια σου victoriageras!
    Ως τοξοτίνα, το μότο σου θα πρέπει να είναι το "χαλαρά"! Είμαστε φύσει αισιόδοξα άτομα, με πρακτικό μυαλό, αν και ολίγον τί ευμετάβλητα ως προς τη διάθεσή μας.
    Ακόμα και από τα δύσκολα, ο καθένας μας μπορεί να αποκομίσει σημαντικά πράγματα. Μπορεί για σένα αυτή η διετία να'ταν κάπως δύσκολη σε κάποιους τομείς, αυτό όμως που δεν θα πρέπει να ξεχνάς είναι το πως εμείς οι ίδιοι διαχειριζόμαστε αυτά που έρχονται μπροστά μας. Τί να κάνουν και οι πλανήτες; Στη φύση τους είναι να κινούνται, ας κάνουμε και μεις το ίδιο!!! :bigsmile:
    δεν ξερω βρε συ μαλλον το μοτο των περισσωτερων απο οσο ξερω τοξοτες ειναι "βαραω σπιντες". εχει τυχει και εχω πολλους φιλους τοξοτες και ειλικρινα αυτο το χαλαρα δεν το εχω δει σε κανεναν!οπως επισης μας χαρακτηριζει και η ανυπομονησια καθως και η ταση του μελλοδραματισμου, λογω του οτι η φαντασια μας βρισκεται παντα 10 κλικ παραπανω απο την πραγματικοτητα. αυτος που εγραψε της κοκκινου το τραγουδι (μα εγω ζω στον κοσμο τον δικο μου) τοξοτης θα ηταν στανταρ. ισχυει κατι απ' ολα αυτα που λεω γιατι κυριως τα εβγαλα τα συμπερασματα απο γνωστους φιλους και απο τον εαυτο μου.
    απορω ποιος μας την εβγαλε αυτη την φημη (το χαλαρα εννοω). απ'οτι καταλαβαινω πρεπει να εισαι και εσυ τοξοτινα!
    μου αρεσει ομως το οτι εισαι αισιοδοξη απ'οτι φαινεται τουλαχιστον απο το μυνημα αυτο πρεπει να ειναι μεγαλη βοηθεια στα παντα τα οποια χειριζεσαι. μου αρεσουν πολυ οι οπτιμιστες!:bigsmile:

  10. #10

    Re: τοξοτης

    Quote Originally Posted by magikadespell
    ......Αν τα καταφέρουν να "γειωθούν", όσοι τα καταφέρουν, είμαι σίγουρη ότι θα ανταμειφθούν πλουσιοπάροχα από τον μεγάλο ευεργέτη τους το Δία και για άλλους πλανητικούς λόγους που θα αναλύσουν άλλοι πιο έμπειροι από μένα με τον καιρό στο site. 26 Νοεμβρίου από ότι θυμάμαι μπαίνει στον Τοξότη
    Εσείς οι πιο παλιοί στο site, κανονίστε καμια ανάλυση στο ζήτημα, μιας και απο ότι βλέπω είμαστε τουλάχιστον 2 που μας καίει. Δεν λέω ότι είμαστε και ισχυρό πλειοψηφικό ρεύμα :bigsmile: αλλά και εμείς οι μειοψηφίες (απαισιόδοξοι Τοξότες) έχουμε δικαίωμα στο όνειρο :bigsmile:
    Επίκαιρον
    Κεσάτια!
    Πάγιον
    Η αστρολογία είναι πολύ σημαντικό πράγμα, για να το αφήσουμε στα χέρια αυτών που δηλώνουν "επαγγελματίες" αστρολόγοι.

 

 
Page 1 of 3 1 2 3 LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •  
Διαφήμιση
ads from google
Χορηγός
google ads