s
ΠΡΟΟΔΟΣ - Page 4
Καλωσήλθατε στην αστρολογική μας κοινότητα! αστρολογία στην ελλάδαΕΔΩ ΧΤΥΠΑ Η ΚΑΡΔΙΑ ΤΗΣ ΑΣΤΡΟΛΟΓΙΑΣ
Register

Αξιόπιστο! Έγκυρο, ΔΩΡΕΑΝ αστρολογικό πρόγραμμα online!

ΔΩΡΕΑΝ γενέθλια ανάλυσή, προσωπικές διελεύσεις, ερωτικές προβλέψεις κάθε μέρα!

ΓΡΑΠΤΕΣ ΠΡΟΣΩΠΙΚΕΣ ΑΝΑΛΥΣΕΙΣ ΣΤΙΣ ΚΑΛΥΤΕΡΕΣ ΤΙΜΕΣ! Τις βρίσκετε ΜΟΝΟ στο νέο μας site. Πατήστε εδώ
Βρείτε μας στο Facebook Βρείτε μας στο Twitter Επικοινωνήστε μαζί μας
Page 4 of 13 FirstFirst 1 2 3 4 5 6 7 8 ... LastLast
Results 31 to 40 of 128

Thread: ΠΡΟΟΔΟΣ

  1. #31

    Re: Προοδευμένη αφροδίτη

    [QUOTE=givta;151275]Υπάρχει ένας ιχθύς με αφροδίτη στους ιχθύς που νΑ έχει περάσει καλά!!!!τι πρέπει να έχεις στο χαρτή σου για να διασωθείς?[/QUOTΕ

    Δεν χρειάζεται να πατήσεις τα 60 γιά να "ξυπνήσεις".
    Ξέχασε για λίγο τον χάρτη σου και άρχισε να φροντίζεις τον εαυτό σου.
    Και ρίχνε που και που καμμία ματιά στις επικίνδυνες όψεις γιά να συνέρχεσαι όταν πας να
    "ξεφύγεις". Γιατί ΠΑΝ ΜΕΤΡΟΝ ΑΡΙΣΤΟΝ... σε όλα.
    Και εννοείται βέβαια, πως αγαπάμε τον ευατό μας, χωρίς να βλάπτουμε τους άλλους....

    Γιατί....
    ....Ο ΣΩΖΩΝ ΕΥΑΤΟΝ ΣΩΘΗΤΩ!!!!!

    Αν σου αρεσει η αβυσσος, πρεπει να εχεις φτερα.[Friedrich Wilhelm Nietzsche]

  2. #32

    Re: Προοδευμένη αφροδίτη

    Κάτια μου νά'σαι καλά, ακόμα κλαίω με το τελευταίο βίντεο που ανέβασες... στο θέμα της προοδευμένης αφροδίτης τώρα, η δική μου είναι ακόμα στο ίδιο ζώδιο του σκορπιού+μάλιστα δεν την βλέπω να πολυκουνιέται από τη θέση της για να πάει παρακάτω στον τοξότη. Μάλιστα κινείται πιο αργά+από την καθυστέρηση, δηλαδή την βλέπω στάσιμη στην ίδια μοίρα και σε 3 περίπου χρονάκια ξεκινά την ανάδρομη πορεία της (από την ίδια μοίρα)... Υπάρχει μια στασιμότητα+νιώθω να θέλω να τρέξω, μα τα πόδια μου είναι κολλημένα στη γη. Να σημειώσω ότι η αφροδίτη είναι κυβερνήτης του χάρτη μου (ωροσκόπος στις τελευταίες μοίρες του ζυγού), αν έχει βιώσει κάποιος κάτι ανάλογο ή γνωρίζει κάτι παραπάνω, παρακαλώ τα φώτα σας

  3. #33

    Re: Προοδευμένη αφροδίτη

    Καλημέρα!Θα ήθελα να ρωτήσω όταν η προοδ.αφροδίτη κάνει σύνοδο με ένα γενέθλιο μεσόδιαστημα π.χ η προοδ.μου αφροδίτη είναι σε σύνοδο με το γενεθλιο μεσοδιάστημα ουρανού/ωροσκόπου.(6.30 ζυγού)

    Επίσης ο ωροσκόπος του προοδευτικου κανει όψη τέτραγώνου με ουρανό.Ενεργοποιεί δηλαδη το γένεθλιο τρίγωνο ουρανου ωροσκόπου που έχω στο γενέθλιο.

    Σε αυτή την περιπτωση είναι πίο η ισχυρή η όψη που κάνει με το μέσοδιαστημα;Μπορούμε να αντλήσουμε περισσότερες πληροφορίες σχετικά με την ΄φύση του γέγονότος;

    Πότε μπορεί να ενεργοποιηθεί μία όψη στο προοδευτικό;

  4. #34
    Join Date
    Apr 2010
    Όνομα:
    Κάτια
    Location
    Αθήνα
    Posts
    1,256

    Re: Προοδευμένη αφροδίτη

    Quote Originally Posted by koritsii View Post
    Κάτια μου νά'σαι καλά, ακόμα κλαίω με το τελευταίο βίντεο που ανέβασες... στο θέμα της προοδευμένης αφροδίτης τώρα, η δική μου είναι ακόμα στο ίδιο ζώδιο του σκορπιού+μάλιστα δεν την βλέπω να πολυκουνιέται από τη θέση της για να πάει παρακάτω στον τοξότη. Μάλιστα κινείται πιο αργά+από την καθυστέρηση, δηλαδή την βλέπω στάσιμη στην ίδια μοίρα και σε 3 περίπου χρονάκια ξεκινά την ανάδρομη πορεία της (από την ίδια μοίρα)... Υπάρχει μια στασιμότητα+νιώθω να θέλω να τρέξω, μα τα πόδια μου είναι κολλημένα στη γη. Να σημειώσω ότι η αφροδίτη είναι κυβερνήτης του χάρτη μου (ωροσκόπος στις τελευταίες μοίρες του ζυγού), αν έχει βιώσει κάποιος κάτι ανάλογο ή γνωρίζει κάτι παραπάνω, παρακαλώ τα φώτα σας
    Koritsii, όταν ένας προσωπικός προοδευμένος πλανήτης γυρίζει ανάδρομος, είναι ένα δεδομένο που χρειάζεται να το ψάξουμε και να δούμε πως λειτουργεί αυτό στον χάρτη μας. Το ότι δεν κινείται εδώ και καιρό, δεν είναι κάτι για να σου κάνει εντύπωση, γιατί εδώ και καιρό έχει ελαττώσει σημαντικά την ταχύτητά της, καθώς ετοιμάζεται να γυρίσει ανάδρομη (στην πραγματικότητα αυτό έχει συμβεί λίγο καιρό μετά από την γέννησή σου και αν έχεις αστρολογικές εφημερίδες – κάτι που θα πρέπει να έχεις απαραίτητα αν ασχολείσαι με την αστρολογία- και προσθέσεις τόσες μέρες μετά την γέννησή σου, όσο χρονών είσαι, τότε θα δεις ότι θα βρεθείς περίπου τρεις μέρες πριν η Αφροδίτη θα γυρνούσε σε ανάδρομη πορεία. Στις προόδους η μία μέρα αντιστοιχεί σε ένα χρόνο ) .

    Θα έχει ενδιαφέρον να βρεις τον μήνα που θα συμβεί αυτό και να παρακολουθήσεις στενά τον τρόπο εκδήλωσης αυτής της αλλαγής, στα θέματα που η Αφροδίτη κυβερνά στον χάρτη σου (ιδιαίτερα αν η στάση της Αφροδίτης σχηματίζει όψη με κάποιο γενέθλιο πλανήτη ή σημείο) . Λογικά, τέτοια φαινόμενα φέρνουν κάποια αλλαγή κατά την περίοδο που ξεκινά η αναδρομή και στην περίοδο της επαναφοράς σε ορθή πορεία, κάτι που θα συμβεί μετά από πολλά χρόνια. Όταν όμως μιλάμε για προόδους, μιλάμε για συμβολικές θέσεις , ως προοδευτικά πεδία εμπειριών. Έτσι, στο δικό σου ωροσκόπιο έχουμε μια Αφροδίτη που δεν θα εγκαταλείψει το γενέθλιο ζώδιο του Σκορπιού και τα αιτήματα που μέχρι τώρα σου ήταν γνωστά, έτσι όπως εκφράζονται στο ωροσκόπιό σου.
    Από μία άποψη θα αποκτήσεις μεγάλη εμπειρία σε όλα όσα σημαίνει η Αφροδίτη σου στο ζώδιο και στον οίκο που βρίσκεται ή στους οίκους (πιθανότατα να μην αλλάζει ζώδιο αλλά να αλλάζει οίκο).
    Σκέψου ότι η Αφροδίτη του μέσου ανθρώπου αλλάζει κατά την διάρκεια της ζωής του τρία ζώδια και σε κάποιες περιπτώσεις τέσσερα. Σε σένα για κάποιο λόγω η Αφροδίτη θέλει να παραμείνει στην θέση της. Προσπάθησε να έρθεις σε επαφή με αυτό που θέλει να σου μάθει.

    Κατά τα άλλα, το νόημά της και η συμπεριφορά της, μοιάζει πολύ με την γνωστή ανάδρομη Αφροδίτη. Μπορείς να ψάξεις στην βιβλιοθήκη του site και να βρεις μερικά σχετικά άρθρα. Ίσως με τον τίτλο : «ανάδρομοι προοδευμένοι» , αν θυμάμαι καλά. Εκεί έχει και μερικά παραδείγματα που θα σε βάλουν στο νόημα.
    « Αυτό που έψαχνα, είμαι! »

  5. #35
    Join Date
    Apr 2010
    Όνομα:
    Κάτια
    Location
    Αθήνα
    Posts
    1,256

    Re: Προοδευμένη αφροδίτη

    Quote Originally Posted by melenia83 View Post
    Καλημέρα!Θα ήθελα να ρωτήσω όταν η προοδ.αφροδίτη κάνει σύνοδο με ένα γενέθλιο μεσόδιαστημα π.χ η προοδ.μου αφροδίτη είναι σε σύνοδο με το γενεθλιο μεσοδιάστημα ουρανού/ωροσκόπου.(6.30 ζυγού)

    Επίσης ο ωροσκόπος του προοδευτικου κανει όψη τέτραγώνου με ουρανό.Ενεργοποιεί δηλαδη το γένεθλιο τρίγωνο ουρανου ωροσκόπου που έχω στο γενέθλιο.

    Σε αυτή την περιπτωση είναι πίο η ισχυρή η όψη που κάνει με το μέσοδιαστημα;Μπορούμε να αντλήσουμε περισσότερες πληροφορίες σχετικά με την ΄φύση του γέγονότος;

    Πότε μπορεί να ενεργοποιηθεί μία όψη στο προοδευτικό;
    Melenia83 , σε κάθε περίπτωση πρόγνωσης, αυτό που μετράει είναι η γενέθλια υπόσχεση. Τα μεσοδιαστήματα από μόνα τους δεν μπορούν να λειτουργήσουν καταλυτικά, αλλά συμπληρωματικά , όταν συντρέχουν παραπλήσιοι λόγοι και στα υπόλοιπα προγνωστικά συστήματα.

    Μία σπουδαία συγκυρία είναι αυτή που αναφέρεις σχετικά με το γενέθλιο τρίγωνο ωροσκόπου \Ουρανού και το προοδευμένο τετράγωνο. Αυτό το τετράγωνο ενεργοποιεί το γενέθλιο τρίγωνο που το τι σημαίνει στον χάρτη σου δεν μπορεί να σου πει κανείς αν δεν δει το σύνολο του ωροσκοπίου σου. Τουλάχιστον δεν μπορώ να σου πω περισσότερα από όσα θα διαβάσεις στον δωρεάν χάρτη γενέθλιας ανάλυσης που παρέχει το site μας.
    Η ενεργοποίηση μπορεί να έρθει από τον σχηματισμό του προοδευμένου τετραγώνου , 1ο μοίρα πριν, στο ακριβώς και μία μοίρα μετά. Ωστόσο, αν η προοδευμένη Σελήνη εμπλέκεται ταυτόχρονα, τότε την διαφορά θα την δεις όταν σχηματίσει όψη η προοδ. Σελήνη με κάποιον από τους γενέθλιους ή τους προοδ. Πλανήτες \σημεία. Επίσης αν εμπλέκεται με αυτό κάποια έκλειψη, νέα Σελήνη ή κάποιος αργός, τράνζιτ πλανήτης, ιδιαιτέρως αν κάνει στάση σε αυτές τις μοίρες.

    Μπορεί να ξεχνώ κάτι, αλλά είμαι εξαιρετικά κουρασμένη από τη δουλειά και έχω ένα άσχημο κρύωμα που δεν βοηθά στην διαύγεια.
    Last edited by katiakiss; 05-12-2012 at 07:42 PM.
    « Αυτό που έψαχνα, είμαι! »

  6. #36

    Re: Προοδευμένη αφροδίτη

    Ευχαριστώ πολύ katiakiss για τον χρόνο και την βοήθεια!Τώρα κατάλαβα.Η προοδευτικη σελήνη τώρα κάνει τρίγωνο με ουρανό,λίγο αργότερα τρίγωνο με ωροσκόπο, η σεληνιακή ΄εκλειψη έγινε επίσης πάνω στον ουρανό αργοτέρα transit ο δίας και ουρανός θα τρίγωνισει αυτά τα 2 σημεία ουρανο και ωροσκόπο,οπότε όλο και κάποια ενεργοποίηση θα έχω!Τι στο καλο;

    Ευχαριστώ και πάλι katiakiss!

  7. #37

    Re: Προοδευμένη αφροδίτη

    Κάτια έτσι όπως είπες, κι εγώ μέσα από αστρολογικές εφημερίδες βρήκα ότι σε 3 περίπου χρόνια (που θά'ναι στην ίδια μοίρα) θα γυρίσει ανάδρομη. Είναι ο πιο σημαντικός πλανήτης μου, καθότι κυβερνήτης χάρτη (και 8ου) και στον 1ο οίκο, δεν ξεκουνιέται ούτε από ζώδιο ούτε από οίκο+βρίσκεται καιρό στην κρίσιμη μοίρα της γενέθλιας σελήνης. Σελήνη κυβερνά τον καρκίνο, ζώδιο που ολόκληρο εμπεριέχεται στον 9ο, δυσκολίες αντιμετωπίζω στο εξωτερικό αλλά τουλάχιστον παίρνω κουράγιο απτη σύνοδο προοδ.ερμή (κυβ.9ου) με γενέθλιο ωροσκόπο+καλές όψεις. Θα δω και την ερμηνεία της προοδ.ανάδρομης αφροδίτης που μου πρότεινες, σ'ευχαριστώ

  8. #38

    Re: Προοδευμένη αφροδίτη

    Kαλημέρα!Έχω μια απορία σχετικα με την ενεργοποίηση των προοδευτικών όψεων.Θα φέρω ένα παράδειγμα.Στο προοδευτικό έχω την όψη αρη συνοδος ωροσκοπου.(Δεν υπάρχει αντίστοιχη όψη στο γενέθλιο)

    Ο διελαύνων κρόνος τετραγωνίζει τώρα και τα 2 αυτα σημεία.Μετά απο κανένα μήνα ο δίας ερχεται σε έξαγωνο και με τα 2 σημείια.Αυτο σημαίνει οτι ο κρόνος με τα τετραγωνα θα φέρει κάτι αρνητικό και ο διας θετικό;

    Μόνο σκληρές οψείς ενεργοποιουν π.χ μια όψη στο προοδευτικό;Δηλαδη την ενεργοποίηση στο συγκεκριμένο παράδειγμα θα έρθει απο το τετράγωνο με τον κρόνο΄;
    Κατί τέτοιο είχα διαβάσει,και πως τα εξάγωνα,τρίγωνα δεν είναι ισχυρά στο να δώσουν ένα γεγονός...Τώρα τι έχω καταλάβει...κανείς δεν ξέρει!

  9. #39
    Join Date
    Jul 2011
    Posts
    25

    Re: Προοδευμένη αφροδίτη

    Εξεταζοντας μια συναστρια μπορουμε να μελετησουμε στο ενα μελος τον προοδευτικο χαρτη και να δουμε τις οψεις που κανει με τον γενεθλιο του αλλου ή πρεπει παντα να μελετωνται οι γενεθλιοι με τους γενεθλιους κ οι προοδευομενοι μονο μεταξυ τους?

  10. #40
    Join Date
    Apr 2010
    Όνομα:
    Κάτια
    Location
    Αθήνα
    Posts
    1,256

    Re: Προοδευμένη αφροδίτη

    Quote Originally Posted by stavri1 View Post
    Εξεταζοντας μια συναστρια μπορουμε να μελετησουμε στο ενα μελος τον προοδευτικο χαρτη και να δουμε τις οψεις που κανει με τον γενεθλιο του αλλου ή πρεπει παντα να μελετωνται οι γενεθλιοι με τους γενεθλιους κ οι προοδευομενοι μονο μεταξυ τους?
    Αφού έχουμε μελετήσει προσεκτικά τους γενέθλιους χάρτες ξεχωριστά και στην συνέχεια την συναστρία , τότε μπορούμε να δούμε και την προοδευμένη συναστρία που μας πληροφορεί για τα καινούργια πεδία εμπειριών και τις ανάγκες που διαμορφώνουμε οι άνθρωποι κατά τη διάρκεια της ζωής μας, καθώς οι πλανήτες βρίσκονται σε προοδευτική κίνηση.
    Σχετικά με την ερώτησή σου τώρα, είναι αλήθεια ότι πολύ συχνά, την περίοδο που συναντάμε ένα σημαντικό πρόσωπο για την προσωπική μας ζωή, οι προοδευμένοι πλανήτες μας ή οι δικοί του προοδευμένοι (και κυρίως τα φώτα) σχηματίζουν κάποιες σημαντικές όψεις με γενέθλιους πλανήτες του άλλου προσώπου. Για παράδειγμα, μπορεί η προοδευμένη μας Σελήνη ή του άλλου προσώπου να προσεγγίζει τον γενέθλιο Δία ή την Αφροδίτη ή τον Ήλιο. Αυτό είναι σίγουρα μια καλή συγκυρία. Θα μπορούσε η Αφροδίτη να είναι εκείνη που προσεγγίζει κάποιο γενέθλιο πλανήτη του άλλου προσώπου, όπως τον Άρη ή τον Ήλιο κτλ. Κάτι τέτοιο, σε συνδυασμό με την αξιολόγηση της συναστρίας , θα μπορούσε να μας πει πολλά.
    Πάντως, άσχετα με το πώς μπορεί οι ίδιοι να νιώθουμε, δεν θα προκύψει μία αξιόλογη σχέση αν δεν υπάρχει τέτοια ένδειξη και στον χάρτη του άλλου προσώπου , τέτοια που να επιβεβαιώνεται σε τουλάχιστον δύο από τα προγνωστικά συστήματα.
    « Αυτό που έψαχνα, είμαι! »

 

 
Page 4 of 13 FirstFirst 1 2 3 4 5 6 7 8 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 4 users browsing this thread. (0 members and 4 guests)

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •  
Διαφήμιση
ads from google
Χορηγός
google ads