s
[Συζήτηση] Πλανήτες στο Μεσουράνημα - Page 7
Καλωσήλθατε στην αστρολογική μας κοινότητα! αστρολογία στην ελλάδαΕΔΩ ΧΤΥΠΑ Η ΚΑΡΔΙΑ ΤΗΣ ΑΣΤΡΟΛΟΓΙΑΣ
Register

Αξιόπιστο! Έγκυρο, ΔΩΡΕΑΝ αστρολογικό πρόγραμμα online!

ΔΩΡΕΑΝ γενέθλια ανάλυσή, προσωπικές διελεύσεις, ερωτικές προβλέψεις κάθε μέρα!

ΓΡΑΠΤΕΣ ΠΡΟΣΩΠΙΚΕΣ ΑΝΑΛΥΣΕΙΣ ΣΤΙΣ ΚΑΛΥΤΕΡΕΣ ΤΙΜΕΣ! Τις βρίσκετε ΜΟΝΟ στο νέο μας site. Πατήστε εδώ
Βρείτε μας στο Facebook Βρείτε μας στο Twitter Επικοινωνήστε μαζί μας
Page 7 of 7 FirstFirst ... 3 4 5 6 7
Results 61 to 70 of 70
  1. #61
    Join Date
    Aug 2011
    Όνομα:
    Έρρικα
    Location
    στη θάλασσα!
    Posts
    223

    Re: Πλανήτες στο Μεσουράνημα

    Quote Originally Posted by Χρυσάνθη Σπίγγου View Post
    Αφού άντεξα τόσα, ποιός ο λόγος να αναλώνομαι σκεφτόμενη πως ίσως δεν θα αντέξω άλλα τόσα; Θα αντέξω!
    κ. Χρυσάνθη
    ...οι σκέψεις είναι μαγνητικές και έχουν τη δική τους συχνότητα... ό,τι εκπέμπεται επιστρέφει στην πηγή του. Οπότε, θα σας πρότεινα να αντικαταστήσετε την παραπάνω φράση με την ακόλουθη
    ''Τα καλά και όμορφα πράγματα στη ζωή είναι το κληρονομικό μου δικαίωμα!!!!!'' εεεεεε????καλό ε?
    καταλαβαίνεις ότι μεγάλωσες όταν κοιμάσαι στον καναπέ και ξυπνάς στον καναπέ...

  2. #62
    Join Date
    Sep 2010
    Location
    Δίπλα σας...
    Posts
    817

    Re: Πλανήτες στο Μεσουράνημα

    Quote Originally Posted by Χρυσάνθη Σπίγγου View Post
    Το δικό μου κίνητρο πάντως έγκειται στο ότι όσο ζω υπάρχω και όσο υπάρχω μα με ένα χέρι ή ένα πόδι ή μισό μάτι, μπορώ να δημιουργώ και να παράγω.
    Η επιτομή της αισιοδοξίας.
    Μακάρι όλοι να είχαμε αυτή την ψυχολογία.
    Δεν λέω πως θα είχαμε λύσει όλα τα προβλήματα, ή πως θα είχαμε φιμώσει και δέσει πισθάγκωνα ...τον Κρόνο ή τον Αρη ή τον Πλούτωνά μας, αλλά το μόνο σίγουρο θα ήταν πως τα όποια προβληματάκια μας, θα έμοιαζαν παιχνιδάκι στην αντιμετώπισή τους, ή το πολύ πολύ ένα αλγεβρικό θεώρημα! Ακούς Μαράκι??????
    Καλό απόγευμα σε όλους!
    Τα κορίτσια μου...
    Όλη η ζωή μου..!!!!

  3. #63
    Join Date
    Nov 2007
    Όνομα:
    Χρυσάνθη
    Posts
    602

    Re: Πλανήτες στο Μεσουράνημα

    Για κληρονομικό μου δικαίωμα δεν το βλέπω Ερικκάκι μου.

    Αλλά καρμική μου προίκα είναλι σίγουρα.

    Ρε Ερικκάκι έχεις δει εσύ Ελληνα που ταξίδεψε στα πέρατα της γης με τα πρώτα καρυδότσουφλα, και που συμμετείχε στα μεγαλύτερα του θαύματα του κόσμου και με ένα Παρθενώνα και τόσους ναούς να μας υπενθυμίζουν την προέλευση μας πως να ξεχάσω τα όμορφα.

    Αν και Κερκυραία, με τίποτε δεν αλλάζω εκείνο το υπερθέαμα της Δύσης του Ηλιου με τον Ναό του ΠΟσειδώνα να διαφεντεύει υπεράνω της υπέροχης θάλασσας!

    Είναι να μην με πάρει ο οίστρος άλλως εδώ θα γίνει αντί του Myhroscope του Τουριστικού Οδηγού..........χα,χα,χα, .....................και τότε ναί έχω και έχουμε όλοι μας το κληρονομικό μας δικαίωμα για όλα τα όμραφα που μας περιβάλλουν.

    Lv

  4. #64
    Join Date
    Jun 2010
    Όνομα:
    λιλλιαν
    Location
    αθηνα
    Posts
    93

    Re: Πλανήτες στο Μεσουράνημα

    θελω να ρωτησω... εχω δια στουσ διδυμουσ στον 10ο ξερω για τα καλα του δια κλπ. ομωσ διασ στουσ διδυμουσ διαβασα οτι ειναι σε εξορια αυτο τι σημαινει οτι εκει ο διασ ειναι ανημποροσ η οτι δινει λιγα απο τα ευγερτηματα του

  5. #65

    Re: Πλανήτες στο Μεσουράνημα

    Αγαπητή Λίλιαν ο Δίας σε γωνιακό πλανήτη είναι καλός. Ο Δίας γενικά είναι ευεργέτης. Το ότι είναι στους διδύμους έχει επίσης τα καλά του. Απλά συνήθως χρειάζεται επιπλέον προσπάθεια εκ μέρους σας για την επιτυχία των στόχων σας και των σκοπών σας. Επίσης δείτε και τι όψεις κάνει αν κάνει....
    Ανάψτε το φάρο στην καρδιά σας, αφήστε το φως του να λάμπει και να γεμίζει το ΕΙΝΑΙ σας. Χωρίς καμία προσπάθεια μπορείτε να είστε ορατοί από χιλιόμετρα μακριά, να φωτίζετε τους άλλους και όλοι μαζί να είμαστε υγιείς άνθρωποι που συνυπάρχουμε στον πλανήτη μας.

  6. #66
    Join Date
    Nov 2007
    Όνομα:
    Χρυσάνθη
    Posts
    602

    Re: Πλανήτες στο Μεσουράνημα

    Αγαπητή Λίλιαν καλησπέρα,

    Ανάμεσα από τους παραδοσακούς και εδραιωμένους κανόνες της αστρολογίας κατατάσσουν όλους ανεξαιρέτως τους πλανήτες σε διάφορες κατηγορίες όπως σε ποιό στοιχείο ανήκουν π.χ. φωτιά/γη/αέρα/νερό.

    Οταν λοιπόν οιοσδήποτε πανήτης βρίσκεται στο στοιχείο του, π.χ. ο Αρης στο Κριό, οπότε εκλαμβάνεται ως καλά τοποθετημένος και για αυτό το λόγο θεωρείται ότι είναι σε έξαρση και δίνει το μέγιστο και πιο καθαρό είδος της ενέργειας του, ενώ αντίθετα όταν βρίσκεται στο ζώδιο του Καρκίνου που ανήκει στο στοιχείο του νερού και το νερό σβήνει την φωτιά θεωρείται ότι βρίσκεται σε πτώση οπότε η ποιότητα του διαφοροποιείται.

    Κατά την ίδια έννοια κατανέμονται μέσα στο ζωδιακό και όλοι ανεξαιρέτως οι πλανήτες. Οι επιρροές του Δία που ως κυβερνήτης του Τοξότη ανήκει στο στοιχείο της φωτιάς, διαφοροποιούνται καθώς θεωρείται ότι ο αέρας εντείνει την φωτιά.

    Σε αυτή την περίπτωση οι ιδιότητες του στρέφονται περισσότερο στα πιο πεζά θέματα επικοινωνίας της καθημερινότητας και όχι στην πιο υπερβατική και φιλοσοφική διάθεση που προσλαμβάνει όταν βρίσκεται στο φυσικό του ζώδιο.

    Σε ποιό οίκο βρίσκεται και φυσικά το τι όψεις κάνει με άλλους πλανήτες προσδίδει φυσικά και άλλες επιρροές.

    Στην βιβλιοθήκη της ιστοσελίδας του Myhrooscope, θα βρεις όλα όσα σε ενδιαφέρουν ώστε να μάθεις να διαβάζεις το χάρτη σου.

    Φιλ - Χρ- Σπ

  7. #67

    Re: Πλανήτες στο Μεσουράνημα

    Δεν ήξερα ή μάλλον δεν έδινα και τόση σημασία στο μεσουράνημα στον αστρολογικό μου χάρτη, μέχρι που διάβασα το άρθρο αυτό. Ο Ποσειδώνας στο μεσουράνημα τα λέει όλα. Με το μεσουράνημα στον τοξότη σε σύνοδο με τον ποσειδώνα στον 9ο στον τοξότη, σε εξάγωνο με τον πλούτωνα στο ζυγό και σε τετράγωνο με την αφροδίτη στην παρθένο είδα λίγο στο ωροσκόπιό μου τι σημαίνει και εκεί εξηγούνται όλα.

    Εκεί φαίνεται όλη η τρέλα που κουβαλάω. Πάντοτε ήμουν ονειροπαρμένη με ιδέες για επαγγελματική σταδιοδρομία που βρίσκεται μόνο στη σφαίρα της επιστημονικής φαντασίας και σχετιζόμουν με ανθρώπους που πάντοτε οδηγούσαν σε αδιέξοδο. Οι καημένοι οι γονείς μου με τραβούσαν μάταια από τα πόδια μπας και καταφέρουν να με προσγειώσουν!

    Το καλό από όλα αυτά είναι ότι έχω καλές αναμνήσεις (ταξίδια, γνωριμίες με ανθρώπους που μου άλλαξαν τον τρόπο σκέψης, καταστάσεις που η θύμισή τους μου φτιάχνει τη διάθεση) έστω και αν η έκβασή τους δεν ήταν και τόσο καλή.

    Πιστεύω πως όταν ο πλούτωνας μπήκε στον αιγόκερο και "τσίγκλισε" λίγο το γενέθλιο πλούτωνα με έκανε να βρεθώ αντιμέτωπη με καταστάσεις και γεγονότα που ναι μεν τάραξαν τα νερά, αλλά με έκαναν να αλλάξω τρόπο σκέψης και να προσγειωθώ και λιγάκι. Μήπως ήταν το εξάγωνο του πλούτωνα και του ποσειδώνα που επηρρεάζει θετικά και το μεσουράνημα και με έκανε να "δω" κάποια πράγματα στην πιο "γήινή" τους μορφή;

    Δεν ξέρω, ρωτάω. Μπορεί κάποιος να μου πει;

  8. #68

    Re: Πλανήτες στο Μεσουράνημα

    Ο Ποσειδώνας στο μεσουράνημα ναι είναι πολύ ισχυρός και άτομα που τον είχαν εκεί αν και οι άλλες όψεις βοηθούν κατάφεραν σημαντικά πράγματα λόγω της εξαιρετικής φαντασίας που είχαν .. ο Μικελάντζελο ήταν ένας απο αυτούς και αν θες την γνώμη μου αν ο ίδιος άκουγε τους γονείς του και τους γύρω του για κάποιο ποιό προσγειωμένο επάγγελμα τώρα δεν θα είχαμε να θαυμάζουμε όλα αυτά τα υπέροχα που μας άφησε. Η εξέλιξη των ανθρώπων έρχεται μέσα απο την ποικοιλία. Η ανθρωπότητα έχει ανάγκη απο ανθρώπους με αναπτυγμένη φαντασία εάν είμασταν όλη ίδιοι ο κόσμος θα ήταν απαισιότατος.

  9. #69

    Re: Πλανήτες στο Μεσουράνημα

    Quote Originally Posted by berlioz View Post
    Ο Ποσειδώνας στο μεσουράνημα ναι είναι πολύ ισχυρός και άτομα που τον είχαν εκεί αν και οι άλλες όψεις βοηθούν κατάφεραν σημαντικά πράγματα λόγω της εξαιρετικής φαντασίας που είχαν .. ο Μικελάντζελο ήταν ένας απο αυτούς και αν θες την γνώμη μου αν ο ίδιος άκουγε τους γονείς του και τους γύρω του για κάποιο ποιό προσγειωμένο επάγγελμα τώρα δεν θα είχαμε να θαυμάζουμε όλα αυτά τα υπέροχα που μας άφησε. Η εξέλιξη των ανθρώπων έρχεται μέσα απο την ποικοιλία. Η ανθρωπότητα έχει ανάγκη απο ανθρώπους με αναπτυγμένη φαντασία εάν είμασταν όλη ίδιοι ο κόσμος θα ήταν απαισιότατος.
    Έχεις απόλυτο δίκιο.

  10. #70
    Join Date
    Jun 2010
    Όνομα:
    λιλλιαν
    Location
    αθηνα
    Posts
    93

    Re: Πλανήτες στο Μεσουράνημα

    ευχαριστω πολυ ελπιζω καποτε να μπορεσω να ασχοληθω πιο εντατικα εννοωντασ να βρω το χρονο κ την οικονομικη ανεση να μαθω περσσοτερα πραγματα προσ το παρον θα αρκεστω σε αυτα που με βοηθατε μεσα απο το σαιτ εσυ κ ολοι οι συνεργατεσ [φιλοι] ευχαριστω παρα πολυ

 

 
Page 7 of 7 FirstFirst ... 3 4 5 6 7

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •  
Διαφήμιση
ads from google
Χορηγός
google ads