s
Προοδευμένη Αφροδίτη - Page 2
Καλωσήλθατε στην αστρολογική μας κοινότητα! αστρολογία στην ελλάδαΕΔΩ ΧΤΥΠΑ Η ΚΑΡΔΙΑ ΤΗΣ ΑΣΤΡΟΛΟΓΙΑΣ
Register

Αξιόπιστο! Έγκυρο, ΔΩΡΕΑΝ αστρολογικό πρόγραμμα online!

ΔΩΡΕΑΝ γενέθλια ανάλυσή, προσωπικές διελεύσεις, ερωτικές προβλέψεις κάθε μέρα!

ΓΡΑΠΤΕΣ ΠΡΟΣΩΠΙΚΕΣ ΑΝΑΛΥΣΕΙΣ ΣΤΙΣ ΚΑΛΥΤΕΡΕΣ ΤΙΜΕΣ! Τις βρίσκετε ΜΟΝΟ στο νέο μας site. Πατήστε εδώ
Βρείτε μας στο Facebook Βρείτε μας στο Twitter Επικοινωνήστε μαζί μας
Page 2 of 4 FirstFirst 1 2 3 4 LastLast
Results 11 to 20 of 35
  1. #11
    Join Date
    Jun 2006
    Όνομα:
    Βασίλης
    Location
    Αθήνα - Ελλάδα
    Posts
    1,897

    Re: ΠΡΟΟΔ. ΑΦΡΟΔΙΤΗ

    Quote Originally Posted by eternal-voyager View Post
    Καλησπέρα. Μια ερώτηση κι από μένα. Πριν ένα χρόνο περίπου, όταν η προοδευμένη Αφροδίτη μου σχημάτιζε όψη συνόδου με το γενέθλιο Ήλιο (29.57 του Υδροχόου) γνώρισα κάποιον άνθρωπο πολύ σημαντικό για μένα. Η ερώτησή μου είναι αν αυτή η όψη υποδηλώνει κάτι περιστασιακό ή με περισσότερο μόνιμο χαρακτήρα. Παρεμπιπτόντως, η γενέθλια Αφροδίτη μου στον Αιγόκερω (10ος) είναι σε τρίγωνο με Κρόνο (Ταύρος, 2ος) και τετράγωνο με τον Ουρανό (Ζυγός, 7ος).
    Ευχαριστώ για την τυχόν απάντησή σας.
    Βάσει γενεθλίου, eternal, παίρνεις τις σχέσεις σου μάλλον πολύ σοβαρά. Το θέμα είναι τι κάνει κι εκείνος. Οπότε δεν μπορώ να σου πω ναι ή όχι.. Η δική του Αφροδίτη πού είναι, τι όψεις έχει στο γενέθλιο και τι προόοδους κάνει αυτή την εποχή ξέρουμε;
    Για βιβλία αστρολογίας και μεταφυσικής επισκεφτείτε το IL_PICCOLO εναλλακτικό βΙβλιοπωλείο. Βενιζέλου 29, στη Νέα Χαλκηδόνα. Εκμεταλλευτείτε τις προσφορές και την γνώση μας πάνω στο εναλλακτικό βιβλίο. Παραγγελίες και με Αντικαταβολές στο 210-2527690.

  2. #12
    Join Date
    Jun 2010
    Όνομα:
    λιλλιαν
    Location
    αθηνα
    Posts
    93

    Re: ΠΡΟΟΔ. ΑΦΡΟΔΙΤΗ

    καλημερασασ θα ηθελα να κανω μια ερωτηση θα φανει λιγο χαζη για τουσ πολυ καλουσ τισ αστρολογιασ αλλα απο την αγαπη μου στην αστρολογια κ στην επυθυμια μου για το ανεξερυνητο τη σχεση ανθρωπου συμπαντοσ εχω αρχισει να εξερευνω την αστρολογικη επιστημη ευλπιστω καποια στιγμη να κανω πιο εντατικα μαθηματα ΕΡΩΤΗΣΗ ο χαρτησ προοδου ειναι ο ιδιοσ με την ηλιακη επιστροφη θελω να μαθω να βρω που βρισκετε ο προοδευτικοσ μου ηλιοσ γιατι ακουσα οτι θα συμπεριφερομαι με τα χαρακτηριστικα με το ζωωδιο που βρισκεται ο προοδευτικοσ μου ηλιοσ

  3. #13

    Re: ΠΡΟΟΔ. ΑΦΡΟΔΙΤΗ

    Quote Originally Posted by Βασιλης Παπαδολιας View Post
    Χμ.. βάσανα... δεν ξέρω αν είναι βάσανα... αν το πάρεις ελαφριά ίσως και να περάσεις καλά... σίγουρα θα προτιμούσες κάτι άλλο, αλλά μην το βλέπεις ως βάσανο.. ίσως τον Οκτώβριο να ανακουφιστείς μεν, αλλά να έχεις μάθει να βλέπεις κι αλλιώς κάποιες σχέσεις.. μάθημα χρήσιμο μετά για το μέλλον, για την επόμενη σχέση που θα έρθει...
    Και μια τελευταια ερώτηση, μάλλον περιττή, απλά θέλω να σιγουρευτώ Υπάρχει περίπτωση αυτή η σχέση να έχει μέλλον και να μπει στο πλαίσιο της 'κανονικής' σχέσης? Εκείνος έχει Αφροδίτη στους διδύμους, και η προοδευτική του(Αφροδίτη), κάνει αντίθεση με τον Ουρανό(!!!)Στον γενέθλιο χάρτη του η μόνη όψη της Αφροδίτης του είναι αυτή του τετραγώνου με τον Β.δεσμό...

  4. #14

    Re: ΠΡΟΟΔ. ΑΦΡΟΔΙΤΗ

    Γειά σας και πάλι. Από ότι έχω δει, η δική του Αφροδίτη είναι στους Διδύμους (24.54΄) σε σύνοδο με Δία (28.59΄) - μάλλον δεν ακούγεται καλό αυτό - εξάγωνο με Πλούτωνα (22.35΄ Λέοντα), τρίγωνο με Ποσειδώνα (23.49΄του Ζυγού), η δε προοδευμένη Αφροδίτη του είναι στις 3.14΄της Παρθένου, σε αντίθεση με τη δική μου προοδευμένη Αφροδίτη και το γενέθλιο Ήλιο μου.
    Βοηθούν καθόλου τα παραπάνω στην αποσαφήνιση της κατάστασης;

  5. #15
    Join Date
    Jun 2006
    Όνομα:
    Βασίλης
    Location
    Αθήνα - Ελλάδα
    Posts
    1,897

    Re: ΠΡΟΟΔ. ΑΦΡΟΔΙΤΗ

    Quote Originally Posted by λιλλιαν View Post
    καλημερασασ θα ηθελα να κανω μια ερωτηση θα φανει λιγο χαζη για τουσ πολυ καλουσ τισ αστρολογιασ αλλα απο την αγαπη μου στην αστρολογια κ στην επυθυμια μου για το ανεξερυνητο τη σχεση ανθρωπου συμπαντοσ εχω αρχισει να εξερευνω την αστρολογικη επιστημη ευλπιστω καποια στιγμη να κανω πιο εντατικα μαθηματα ΕΡΩΤΗΣΗ ο χαρτησ προοδου ειναι ο ιδιοσ με την ηλιακη επιστροφη θελω να μαθω να βρω που βρισκετε ο προοδευτικοσ μου ηλιοσ γιατι ακουσα οτι θα συμπεριφερομαι με τα χαρακτηριστικα με το ζωωδιο που βρισκεται ο προοδευτικοσ μου ηλιοσ
    Όχι, δεν είναι το ίδιο, Λίλιαν, ψάξε λίγο στα άρθρα του σάιτ και θα βρεις νομίζω πληροφορίες τι είναι το ένα και τι το άλλο.
    Last edited by Βασιλης Παπαδολιας; 24-02-2012 at 10:01 PM.
    Για βιβλία αστρολογίας και μεταφυσικής επισκεφτείτε το IL_PICCOLO εναλλακτικό βΙβλιοπωλείο. Βενιζέλου 29, στη Νέα Χαλκηδόνα. Εκμεταλλευτείτε τις προσφορές και την γνώση μας πάνω στο εναλλακτικό βιβλίο. Παραγγελίες και με Αντικαταβολές στο 210-2527690.

  6. #16
    Join Date
    Jun 2006
    Όνομα:
    Βασίλης
    Location
    Αθήνα - Ελλάδα
    Posts
    1,897

    Re: ΠΡΟΟΔ. ΑΦΡΟΔΙΤΗ

    Το ότι έχετε κι οι δύο την ίδια περίοδο Αφροδίτη Ουρανό στο προοδευτικό δεν είναι κακό, Άλκηστη. Σημαίνει ότι εισπράττετε το ίδιο πράγμα από τη σχέση και τη βρίσκετε εξίσου ενδιαφέρουσα. Το κακό είναι ότι μετά από 1-2 χρόνια που η Αφροδίτη θα βγει από την ανοχή του Ουρανού, θα αρχίσετε να πλήττετε κι εκεί είναι που θα κληθείτε να το διαχειριστείτε.
    Για βιβλία αστρολογίας και μεταφυσικής επισκεφτείτε το IL_PICCOLO εναλλακτικό βΙβλιοπωλείο. Βενιζέλου 29, στη Νέα Χαλκηδόνα. Εκμεταλλευτείτε τις προσφορές και την γνώση μας πάνω στο εναλλακτικό βιβλίο. Παραγγελίες και με Αντικαταβολές στο 210-2527690.

  7. #17
    Join Date
    Jun 2006
    Όνομα:
    Βασίλης
    Location
    Αθήνα - Ελλάδα
    Posts
    1,897

    Re: ΠΡΟΟΔ. ΑΦΡΟΔΙΤΗ

    Χμ.. λίγο περίεργα τα πράγματα εδώ.. λίγο διαφορετική η υφή της δικής του Αφροδίτης. Ζητάει πιο πολύ πάθος και παραμύθιασμα, ενώ εσύ πατάς στη Γη. Στην αρχή δεν είναι κακό αυτό, στην πορεία ίσως βγάλει προβλήματα, αν αυτός δημιουργεί εντάσεις γιατί τις χρειάζεται κι εσύ όχι. Η αντίθεση Αφροδίτης / Ήλιου και Αφροδίτης / Αφροδίτης δημιουργεί επίσης μία κάποια αίσθηση μη οικειότητας, σα να νιώθετε ότι δεν είναι ο άλλος αυτό που θέλω πραγματικά αυτή τη στιγμή. Θα έλεγα να προχωρήσετε προσεκτικά. Υποθέτω βέβαια, για να κάνετε παρέα ότι θα έχετε άλλα πράγματα που θα ελκύουν τον έναν στον άλλο, αλλά από τις Αφροδίτες είναι πιθανό να εισπράξετε κάποιες τέτοιου είδους "δυσκολίες"...
    Για βιβλία αστρολογίας και μεταφυσικής επισκεφτείτε το IL_PICCOLO εναλλακτικό βΙβλιοπωλείο. Βενιζέλου 29, στη Νέα Χαλκηδόνα. Εκμεταλλευτείτε τις προσφορές και την γνώση μας πάνω στο εναλλακτικό βιβλίο. Παραγγελίες και με Αντικαταβολές στο 210-2527690.

  8. #18

    Re: ΠΡΟΟΔ. ΑΦΡΟΔΙΤΗ

    Το γεγονός ότι αυτός είναι Ταύρος μήπως βοηθά καθόλου; Επίσης η προοδευμένη Αφροδίτη του κάνει εξάγωνο με τον Κρόνο του στο Σκορπιό και τρίγωνο με τον Άρη του στον Αιγόκερω (ο οποίος είναι σε σύνοδο με το Β. Δεσμό του και την Αφροδίτη μου).

  9. #19

    Re: ΠΡΟΟΔ. ΑΦΡΟΔΙΤΗ

    Καλησπέρα, θα ήθελα να ρωτήσω και εγώ για την προοδευμένη Αφροδίτη, η δική μου είναι στις 3 Σκορπιού και κάνει σύνοδο με τον προοδ. Άρη στη 1 Σκορπιού και τον προοδ. Ήλιο στις 5 Σκορπιού. Ως προς γενέθλιους πλανήτες, μέσα στα επόμενα 2 χρόνια θα κάνει τρίγωνο με την Ήρα στις 6 Ιχθύων και το Δία στους 9 Ιχθύων. Αυτά συμβαίνουν από τον 5ο προς τον 7ο οίκο. Επίσης η προοδ. Αφροδίτη βρίσκεται πάνω στο γενέθλιο μεσοδιάστημα Ήλιου/Σελήνης και στα επόμενα 2 χρόνια πάνω στο γενέθλιο Βερτέξ. Αυτά όλα είναι καλές ενδείξεις για τις σχέσεις μου;

  10. #20
    Join Date
    Jun 2006
    Όνομα:
    Βασίλης
    Location
    Αθήνα - Ελλάδα
    Posts
    1,897

    Re: ΠΡΟΟΔ. ΑΦΡΟΔΙΤΗ

    Quote Originally Posted by eternal-voyager View Post
    Το γεγονός ότι αυτός είναι Ταύρος μήπως βοηθά καθόλου; Επίσης η προοδευμένη Αφροδίτη του κάνει εξάγωνο με τον Κρόνο του στο Σκορπιό και τρίγωνο με τον Άρη του στον Αιγόκερω (ο οποίος είναι σε σύνοδο με το Β. Δεσμό του και την Αφροδίτη μου).
    Ναι, οι κρόνιες όψεις της Αφροδίτης του (και ο Άρης στον Αιγόκερω κρόνιος είναι) βοηθούν αυτή την περίοδο και για 1-2 χρόνια να είναι πιο κοντά στο δικό σου πνεύμα, eternal...
    Για βιβλία αστρολογίας και μεταφυσικής επισκεφτείτε το IL_PICCOLO εναλλακτικό βΙβλιοπωλείο. Βενιζέλου 29, στη Νέα Χαλκηδόνα. Εκμεταλλευτείτε τις προσφορές και την γνώση μας πάνω στο εναλλακτικό βιβλίο. Παραγγελίες και με Αντικαταβολές στο 210-2527690.

 

 
Page 2 of 4 FirstFirst 1 2 3 4 LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 2 users browsing this thread. (0 members and 2 guests)

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •  
Διαφήμιση
ads from google
Χορηγός
google ads