s
Διελεύσεις και θεμέλια σπιτιού - Page 2
Καλωσήλθατε στην αστρολογική μας κοινότητα! αστρολογία στην ελλάδαΕΔΩ ΧΤΥΠΑ Η ΚΑΡΔΙΑ ΤΗΣ ΑΣΤΡΟΛΟΓΙΑΣ
Register

Αξιόπιστο! Έγκυρο, ΔΩΡΕΑΝ αστρολογικό πρόγραμμα online!

ΔΩΡΕΑΝ γενέθλια ανάλυσή, προσωπικές διελεύσεις, ερωτικές προβλέψεις κάθε μέρα!

ΓΡΑΠΤΕΣ ΠΡΟΣΩΠΙΚΕΣ ΑΝΑΛΥΣΕΙΣ ΣΤΙΣ ΚΑΛΥΤΕΡΕΣ ΤΙΜΕΣ! Τις βρίσκετε ΜΟΝΟ στο νέο μας site. Πατήστε εδώ
Βρείτε μας στο Facebook Βρείτε μας στο Twitter Επικοινωνήστε μαζί μας
Page 2 of 4 FirstFirst 1 2 3 4 LastLast
Results 11 to 20 of 39
  1. #11
    Join Date
    Aug 2011
    Όνομα:
    Έρρικα
    Location
    στη θάλασσα!
    Posts
    223

    Re: διελεύσεις & θεμέλια σπιτιού

    η αλήθεια είναι ότι με πληγώνουν αυτά που μου λέτε
    έψαξα να διαβάσω σχετικά με διελεύσεις και θεμέλια σπιτιού αλλά δεν βρήκα πουθενά κάτι σχετικό.
    γι΄αυτό και έκανα την ερώτηση στο site.

    Άνοιξα και ένα αστροημερολόγιο που έχω και έχει τις ευνοικές ημ/νίες για έναρξη διάφορων δραστηριοτήτων και όλες οι μέρες που είχε για το θέμα που με ενδιέφερε η σελήνη ήταν σε ζώδιο της γης. θεώρησα λοιπόν ότι εκτός από τον κρόνο, είναι και αυτό κάποιο κριτήριο.

    Επηρεάστηκα και από το γεγονός ότι τα νέα ξεκινήματα είναι καλό να γίνονται σε νέα σελήνη..
    και κάπως έτσι έβγαλα τα συμπεράσματά μου.

    Όπως και να 'χει, ευχαριστώ όλους για το χρόνο που ασχολήθηκαν με τις απορίες μου...
    καταλαβαίνεις ότι μεγάλωσες όταν κοιμάσαι στον καναπέ και ξυπνάς στον καναπέ...

  2. #12

    Re: διελεύσεις & θεμέλια σπιτιού

    Έρρικα,

    αν θέλεις μια καλή Σελήνη για να ξεκινήσει κάποιος να κτίζει το σπίτι του καλύτερα να μην είναι στην Παρθένο ή στον Αιγόκερω. Στον Ταύρο είναι πολύ καλή και στον Καρκίνο. Αυτό το διάστημα όμως καλύτερα να μην είναι στον Καρκίνο λόγω της παρουσίας του Ουρανού, Πλούτωνα και Κρόνου στα παρορμητικά. Καλύτερα να είναι στον Ταύρο, στις αρχικές μοίρες, σε σύνοδο με τον Δία, τρίγωνο με τον Πλούτωνα και εξάγωνο με τον Ποσειδώνα. Αν δεν γίνεται να είναι στις αρχικές μοίρες τότε λίγο αργότερα στον Ταύρο ώστε να κάνει τρίγωνο με τον Άρη.

  3. #13
    Join Date
    Feb 2008
    Όνομα:
    Δεσποινα
    Location
    πειραιας
    Posts
    2,354

    Re: διελεύσεις & θεμέλια σπιτιού

    αγαπημενο μου Ερρικακι -Τοξοτακι μην πληγωνεσαι
    η κυρια Χρυσανθη δεν ειχε νομιζω τετοια προθεση[ αν μου επιτρεπετε κυρια Χυσανθη ε; ]
    απλα απανταει οπως νιωθει καμμια φορα σαν να μιλουσε σε φιλη της.
    Ετσι οπως το καταλαβαινω εγω, τοσο καιρο που διαβαζουμε τις απαντησεις της στα μελη ειδα οτι κοιταει τους χαρτες των μελών και οταν μπορει και εχει χρονο βοηθαει
    Τωρα εγω αν εριχνα θεμελια σπιτιου
    θα κοιταγα τους αξονες 4ου\10ου τους κυβερνητες τους[ θεμελια και κοινωνικη καταξιωση,]
    γιατι ειναι σπουδαιο πραγμα να χτισεις ενα σπιτι κατα την ταπεινη μου αποψη,
    οπως και τον αξονα 2ου]8ου και τις οψεις που κανουν [αξια,χρημα,δανειο,και σιγουρια αυτοπεποιθηση μου να πραγματοποισω κατι τοσο μεγαλο [αυτο που ποθω να πραγματοποιησω ] και τις οψεις Ηλιο, Δια μου και Κρονο να ειναι υπερ μου για την επεκταση και την σταθεροτητα που θελω
    Επισης με αναδρομο Αρη που εχουμε τωρα δεν θα εριχνα θεμελια μου π.χ εμενα μου κυβερναει την ακμη 6ου Κριος και πιθανων να μου εβγαζε προβληματα με τους εργατες και μπερδεματα θα το λαμβανα και αυτο υποψιν μου]
    Ισως και εγω να μην τα λεω σωστα αλλα δεν θα κοιτουσα μονο την Σεληνη και τον Κρονο αγαπημενη μου τοξοτινα
    Ελπιζω και ευχομαι να σου πανε ολα καλα με την οικοδομη!
    Με αγαπη Κουκι
    Last edited by ΔΕΣΠΟΙΝΑ ΚΟΥΚΙ; 09-02-2012 at 09:11 AM.
    Η χειροτερη αισθηση ...ειναι η ψευδαισθηση....
    Δ.Κ

  4. #14
    Join Date
    Apr 2010
    Όνομα:
    Κάτια
    Location
    Αθήνα
    Posts
    1,256

    Re: διελεύσεις & θεμέλια σπιτιού

    Τέλεια τα είπες Δέσποινα! Ακριβώς την ίδια γνώμη έχω και γι’ αυτό στεναχωρήσαμε το Ερικάκι. Το χτίσιμο ενός σπιτιού, δεν είναι τόσο απλή υπόθεση ώστε να δούμε απλώς την Σελήνη (που καλό είναι αφού το κοιτάμε, να βρίσκεται σε ένα κατάλληλο ζώδιο).
    « Αυτό που έψαχνα, είμαι! »

  5. #15
    Join Date
    Feb 2008
    Όνομα:
    Δεσποινα
    Location
    πειραιας
    Posts
    2,354

    Re: διελεύσεις & θεμέλια σπιτιού

    Αχ βρε Κατιαμου σε ευχαριστω πολυ [εχω ανασφαλεια στο να πω την αστρολογικη μου αποψη γιατι δεν τα ξερω τοσο καλα]
    Ελπιζω να εκανα την δασκαλα μου Κοραλλια να χαρει που πιανουν τοπο τα μαθηματα της
    Last edited by ΔΕΣΠΟΙΝΑ ΚΟΥΚΙ; 09-02-2012 at 09:29 AM.
    Η χειροτερη αισθηση ...ειναι η ψευδαισθηση....
    Δ.Κ

  6. #16
    Join Date
    Nov 2007
    Όνομα:
    Χρυσάνθη
    Posts
    602

    Re: διελεύσεις & θεμέλια σπιτιού

    Βεβαίως και σου επιτρέπω καλή μου Δέσποινα.

    Επειδή όμως είμαι μάλλον βαθιά νυχτωμένη, μήπως μπορεί να μου πει κανείς ποιόν, πότε, σε τι και γιατί τον πλήγωσα;

    Ισως έχασα σενάρια ή επεισόδια ή μηνύματα που δεν έπεσαν στην αντίληψη μου, άρα δεν είμαι σε θέση και να κατανοήσω γιατί ακριβώς μιλάτε.

    Μήπως λοιπόν θα μπορούσε κάποιος να με ενημερώσει; Ισως εσύ Δέσποινα μου που έκανες και την αναφορά στο πρόσωπο μου;

    Φιλικά,

    Χρυσάνθη Σπίγγου

  7. #17
    Join Date
    Feb 2008
    Όνομα:
    Δεσποινα
    Location
    πειραιας
    Posts
    2,354

    Re: διελεύσεις & θεμέλια σπιτιού

    Quote Originally Posted by Χρυσάνθη Σπίγγου View Post
    Και όχι και τίποτε άλλο ρε errikaki,

    Εμ και σου εξηγήσαμε, εμ και προσφερθήκαμε κάτι που απο παράλειψη, έλλειψη χρόνου, ή γιατί παρασυρθήκαμε εσύ τα ίδια παντελάκι μου τα ίδια Παντελή, και αφήσαμε άλλους πίσω που πραγματικά και την διαθεση να μαθαίνουν έχουν και σέβονται και το ότι προσφερόμεθα να εξηγούμαι.

    Καλά στα είπε η Κάτια, και αν σου έλεγε και άλλα τόσα, ακόμα καλύτερα. Το ότι με τόσο 1ο σε τρώει η παρόρμηση και με τόσο Τοξότητα = εγώ τα ξέρω ήδη όλα - χαλάς στο κάτω -κάτω
    και κάθε ίχνος αμεροληψίας που ευχαρίστως σου δείξαμε.

    Να επανέλθεις μόνο αφότου θα έχεις εκτενώς διαβάσει, αναλύσει και συγκεκριμενοποιήσει όλα όσα λεπτομερώς σου εξέθεσα. Ανοιξε καλού -κακού και κανένα βιβλίο .....................Τώρα αν βέβαια θες να συνθέσεις την δική σου παγκόσμιας εμβέλειας αστρολογία, ε αυτό είναι εντελώς αάλλο θέμα.
    Μαλλον απο αυτο το ποστ κυρια Χρυσανθη μου
    στεναχωρηθηκε το Ερρικακι μας
    ομως δεν θα επρεπε να στεναχωρεθει κατα την γνωμη μου
    αλλα να το κοιταξει καλυτερα το θεμα που την απασχολει

    με αγαπη
    Η χειροτερη αισθηση ...ειναι η ψευδαισθηση....
    Δ.Κ

  8. #18
    Join Date
    Aug 2011
    Όνομα:
    Έρρικα
    Location
    στη θάλασσα!
    Posts
    223

    Re: διελεύσεις & θεμέλια σπιτιού

    Quote Originally Posted by Κοραλλία Μόζορα View Post
    Έρρικα,

    αν θέλεις μια καλή Σελήνη για να ξεκινήσει κάποιος να κτίζει το σπίτι του καλύτερα να μην είναι στην Παρθένο ή στον Αιγόκερω. Στον Ταύρο είναι πολύ καλή και στον Καρκίνο. Αυτό το διάστημα όμως καλύτερα να μην είναι στον Καρκίνο λόγω της παρουσίας του Ουρανού, Πλούτωνα και Κρόνου στα παρορμητικά. Καλύτερα να είναι στον Ταύρο, στις αρχικές μοίρες, σε σύνοδο με τον Δία, τρίγωνο με τον Πλούτωνα και εξάγωνο με τον Ποσειδώνα. Αν δεν γίνεται να είναι στις αρχικές μοίρες τότε λίγο αργότερα στον Ταύρο ώστε να κάνει τρίγωνο με τον Άρη.
    Ευχαριστώ για τις πολύτιμες γνώσεις σας!
    τα κοίταξα και βρηκα ημερομηνία: 19 Μαϊου (σελήνη στον ταύρο σε τρίγωνο με άρη και τρίγωνο με πλουτωνα)
    Το μόνο που με προβληματίζει είναι ο ανάδρομος κρόνος εκείνη την περίοδο. Είναι τόσο αρνητικό που θα πρέπει να θυσιάσω τις παραπάνω όψεις και να το αναβάλλω για αργότερα;
    Last edited by errikaki; 09-02-2012 at 03:37 PM.
    καταλαβαίνεις ότι μεγάλωσες όταν κοιμάσαι στον καναπέ και ξυπνάς στον καναπέ...

  9. Re: διελεύσεις & θεμέλια σπιτιού

    Ερρικακι,
    εκεινη την περιοδο δεν ειναι μονο ο κρονος αλλα και ο πλουτωνας ( πληροφοριακα και η αφροδιτη) αναδρομη. Γενικα, η μανα και ο πατερας του συμπαντος ειναι αναδρομοι αυτη την περιοδο, μια ο ενας πλανητης μια ο αλλος. δε νομιζω οτι η αναδρομη πορεια βοηθα, εκτος αν το ξεκινησεις και το τελειωσεις ταυτοχρονα! αστειυομαι

  10. #20

    Re: διελεύσεις & θεμέλια σπιτιού

    Δέσποινα μου,

    δεν πρέπει να νιώθεις ανασφάλεια να λες την γνώμη σου γιατί έχεις πολύ καλές γνώσεις στην αστρολογία και όχι μόνο λόγω των μαθημάτων αλλά λόγω της μεγάλης προσωπικής σου προσπάθειας εδώ στο σάιτ όλα αυτά τα χρόνια που είσαι μέλος. Στο έχω ξαναπεί, είσαι αξιέπαινη για όλα όσα έχεις καταφέρει.

    Φυσικά συμφωνώ με αυτά που είπε η Δέσποινα, η Κάτια αλλά και η Χρυσάνθη για όσα χρειάζεται να κοιτάξει κανείς για να ξεκινήσει να κτίζει ένα σπίτι. Στην ουσία πρέπει να κάνει χάρτη επιλεκτικής αστρολογίας. Η Έρρικα όμως δήλωσε κάπου εδώ στο σάιτ ότι δεν της επιτρέπουν οι αστρολογικές της γνώσεις να κοιτάξει όλους αυτούς τους παράγοντες και αποφάσισε να περιοριστεί τουλάχιστο σε μια καλή Σελήνη. Σ' αυτά τα πλαίσια ας την βοηθήσουμε τουλάχιστο να κάνει αυτό.

    Έρρικα, αν σε βολεύει, πιστεύω ότι στις 23 Απριλίου το πρωί είναι καλύτερα, με την Σελήνη σε σύνοδο με τον Δία στον Ταύρο και με ορθόδρομη Αφροδίτη. Επίσης, ο Ήλιος στον Ταύρο πάει για τρίγωνο με τον Άρη και ο Άρης πάει για τρίγωνο με τον Πλούτωνα. Ο Άρης είναι σε αντίθεση με τον Ποσειδώνα αλλά στην επιλεκτική αστρολογία μετράνε περισσότερο οι συγκλίνουσες όψεις.
    Last edited by Κοραλλία Μόζορα; 10-02-2012 at 09:10 AM.

 

 
Page 2 of 4 FirstFirst 1 2 3 4 LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 2 users browsing this thread. (0 members and 2 guests)

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •  
Διαφήμιση
ads from google
Χορηγός
google ads