s
προσωπικές συζητήσεις
Καλωσήλθατε στην αστρολογική μας κοινότητα! αστρολογία στην ελλάδαΕΔΩ ΧΤΥΠΑ Η ΚΑΡΔΙΑ ΤΗΣ ΑΣΤΡΟΛΟΓΙΑΣ
Register

Αξιόπιστο! Έγκυρο, ΔΩΡΕΑΝ αστρολογικό πρόγραμμα online!

ΔΩΡΕΑΝ γενέθλια ανάλυσή, προσωπικές διελεύσεις, ερωτικές προβλέψεις κάθε μέρα!

ΓΡΑΠΤΕΣ ΠΡΟΣΩΠΙΚΕΣ ΑΝΑΛΥΣΕΙΣ ΣΤΙΣ ΚΑΛΥΤΕΡΕΣ ΤΙΜΕΣ! Τις βρίσκετε ΜΟΝΟ στο νέο μας site. Πατήστε εδώ
Βρείτε μας στο Facebook Βρείτε μας στο Twitter Επικοινωνήστε μαζί μας
Page 1 of 3 1 2 3 LastLast
Results 1 to 10 of 30
  1. #1
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Τα βουνα και τ
    Posts
    892

    Re: Γαμος

    Θα εκτεθω αυτη τη στιγμη, αλλα θα κανω αυτο το ατοπημα.
    Το προσωπικο ωροσκοπιο καθε ανθρωπου δειχνει το ποσο μπορεις να συμβιωσεις με καποιον αλλον ανθρωπο. Εαν εισαι ισχυρογνωμων και εγωιστης, ειναι δυσκολο να δημιουργησεις σχεσεις. Εαν ομως ο συντροφος που γνωρισες, αναζητα ακριβως αυτο, τοτε ειναι πολυ ευκολο να διατηρησεις αυτη τη σχεση. Εσυ ομως την θες;
    Μπορεις να αποποιησεις την προσωπικοτητα σου; Θα το εκανες μονο εαν ειχες φτασει σε ενα προσωπικο ψυχολογικο τελμα και θα ελεγες, ας μου ερθει τωρα οτι να΄ναι.
    Αρκει να ξεφυγω. Ανασφαλεια. Πλανητες στο δυτικο ημισφαιριο, δειχνουν οτι μας επηρεαζουν οι αλλοι ανθρωποι. Θα ηθελα, ειλικρινα , να γωρισω εναν ανθρωπο που θα ηταν ευτυχισμενος, επειδη οι αλλοι το καθορισαν!!!

  2. #2
    Join Date
    Dec 2004
    Όνομα:
    Φυλλένια
    Location
    Πέρα από τους μύθους
    Posts
    969

    Re: Γαμος

    Αγγελική,

    Μήπως να το σκέφτεσαι καλύτερα πριν εκτεθείς;
    Δεν αντέχουμε άλλα ατοπήματα!
    Ο αστρολογικός χάρτης θα το ξαναματαπούμε, δείχνει τάσεις και μόνο τάσεις, αποχρώσες ενδείξεις και τίποτα περισσότερο. Δεν σου δείχνει το ΠΟΣΟ μπορείς να κάνεις κάτι, το μέγεθος των δυνατοτήτων σου....

    Εαν εισαι ισχυρογνωμων και εγωιστης, ειναι δυσκολο να δημιουργησεις σχεσεις. Εαν ομως ο συντροφος που γνωρισες, αναζητα ακριβως αυτο, τοτε ειναι πολυ ευκολο να διατηρησεις αυτη τη σχεση. Εσυ ομως την θες;
    Μπορεις να αποποιησεις την προσωπικοτητα σου; Θα το εκανες μονο εαν ειχες φτασει σε ενα προσωπικο ψυχολογικο τελμα και θα ελεγες, ας μου ερθει τωρα οτι να΄ναι.


    Για τον ΓΑΜΟ μιλάμε και όχι για ερωτικές σχέσεις. Τώρα, αν μπορείς να μας φανερώσεις τι ακριβώς κρύβει αυτή η πολυστόχαστη παράγραφος, θα είμασταν υποχρεωμένοι γιατί μπερδευτήκαμε... Εννοείς να παντρευόμαστε πάνω στην απελπισία μας ό,τι λάχει στο δρόμο μας; Οι σχέσεις με σαδομαζοχιστικές φόρμες (πχ ισχυρογνώμων-συγκαταβατικός) είναι οι μακροβιότερες επειδή αλληλοσυμπληρώνονται; Μήπως ο γάμος είναι έλλειψη επιλογών; H το ψυχολογικό τέλμα ή παντρεύεσαι τον φούρναρη;





    Παρεμπιπτόντως, το ρήμα είναι της παθητικής φωνής... Αποποιούμαι, όχι αποποιώ...
    Bιτγκεστάϊν: "Ενα τίποτα είναι το ίδιο με ένα κάτι για το οποίο τίποτα δεν μπορεί να λεχθεί"

  3. #3
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Τα βουνα και τ
    Posts
    892

    Re: Γαμος

    Ισως δεν καταλαβες μεχρι τωρα Φυλλενια, οτι το κεφαλαιο ΓΑΜΟΣ ειναι το τελευταιο πραγμα που θα σκεφτω να τακτοποιησω στη ζωη μου.
    Οι σχεσεις μ΄ενδιαφερουν, ο ερωτας.

    Για τον ΓΑΜΟ μιλάμε και όχι για ερωτικές σχέσεις.
    Την παραπανω τοποθετηση σου, μου ειναι αδυνατον να την καταλαβω!!!

  4. #4
    Join Date
    Dec 2004
    Όνομα:
    Φυλλένια
    Location
    Πέρα από τους μύθους
    Posts
    969

    Re: Γαμος

    Mα εννοείς να απαντάς σε λάθος θέματα και να μας μπερδεύεις.
    Δεν σε ρώτησα για τις προσωπικές σου επιλογές... δεν μας αφορούν άλλωστε!
    Να επεξηγήσεις την συγκεκριμένη παράγραφο ζήτησα γιατί δεν είναι κατανοητή...
    Η δημόσια τοποθέτηση ενέχει τον κίνδυνο κριτικής!
    Bιτγκεστάϊν: "Ενα τίποτα είναι το ίδιο με ένα κάτι για το οποίο τίποτα δεν μπορεί να λεχθεί"

  5. #5
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Τα βουνα και τ
    Posts
    892

    Re: Γαμος

    Mα εννοείς να απαντάς σε λάθος θέματα και να μας μπερδεύεις.
    Ειστε πολλοι;

  6. #6
    Join Date
    May 2005
    Όνομα:
    Αντωνία
    Location
    ΑΘΗΝΑ
    Posts
    423

    Re: προσωπικές συζητήσεις

    Το μουστάκι θα το βγάλετε με Λέιζερ ή Φωτόλυση ???
    Αυτό που είναι δύσκολο είναι να θυμάσαι κι όταν θα φύγεις από δω , ποιός είσαι και τι σου ταιριάζει και μην περιμένεις να σ' το πει κανείς, ο καθένας θα σου λέει άλλα. Γιατί αλήθεια ;;; Γιατί ο καθένας έχει τα μάτια που του ταιριάζουν. (Από την ιστορία του Χόμυ της Θεοδώρας Φασιανού -Ντάκου )

  7. #7
    Join Date
    Oct 2004
    Όνομα:
    Σωκράτης
    Location
    Περιστέρι
    Posts
    4,097

    Re: προσωπικές συζητήσεις

    Χαλάουα να τσούξει;
    De profundis: Οι ανόητοι λυπούνται για τα λόγια τους και οι σοφοί για την σιωπή τους

    Η νέα σελίδα του myHoroscope στο Facebook

  8. #8
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Τα βουνα και τ
    Posts
    892

    Re: προσωπικές συζητήσεις

    Προτιμω το silk-epil

  9. #9

    Re: Γαμος

    Quote Originally Posted by Αγγελικη
    Θα εκτεθω αυτη τη στιγμη, αλλα θα κανω αυτο το ατοπημα.
    Το προσωπικο ωροσκοπιο καθε ανθρωπου δειχνει το ποσο μπορεις να συμβιωσεις με καποιον αλλον ανθρωπο. Εαν εισαι ισχυρογνωμων και εγωιστης, ειναι δυσκολο να δημιουργησεις σχεσεις. Εαν ομως ο συντροφος που γνωρισες, αναζητα ακριβως αυτο, τοτε ειναι πολυ ευκολο να διατηρησεις αυτη τη σχεση. Εσυ ομως την θες;
    Μπορεις να αποποιησεις την προσωπικοτητα σου; Θα το εκανες μονο εαν ειχες φτασει σε ενα προσωπικο ψυχολογικο τελμα και θα ελεγες, ας μου ερθει τωρα οτι να΄ναι.
    Αρκει να ξεφυγω. Ανασφαλεια. Πλανητες στο δυτικο ημισφαιριο, δειχνουν οτι μας επηρεαζουν οι αλλοι ανθρωποι. Θα ηθελα, ειλικρινα , να γωρισω εναν ανθρωπο που θα ηταν ευτυχισμενος, επειδη οι αλλοι το καθορισαν!!!
    Αγγελική μου δεν νομίζω πως μπορούν να καθορίσουν άλλοι την δική σου χαρά, το να είσαι ευτυχισμένος ειναι και λίγο θέμα προσωπικότητας και λίγο συγκυριών αλλά κυρίως πως βλέπουμε εμείς την ζωή κάθε πρωί που ξυπνάμε.Αν γελάμε και με τά στραβά (βλέπουμε δηλαδή την αστεία πλευρά μιας κατάστασης που μας χαλάει), τότε θα ειμαστε περισότερο ευτυχισμένοι με ότι μας έρθει και βλέπουμε τη ζωή πιό αισιόδοξα.Τώρα αν ο σύντροφος που γνώρισες τη βρίσκει μαζί σου κι ας εισαι εγωίστρια,ανασφαλής (δεν μιλώ προσωπικά για σένα),ε..τότε δώστου αυτό που θέλει.Να ξέρεις όμως ότι όταν τελειώσει το μέλι στο βαρέλι μένει ο πάτος και τότε καλούμαστε να δείξουμε τα αντίθετα.Και τότε τι γίνεται;Δεν ξέρω λοιπόν για τους πλανήτες στο δυτικό ημισφαίριο,ξέρω για τους ανθρώπους όμως!
    Δεν ξέρω αν απάντησα σωστά σ΄αυτό που αναφέρθηκες.Αν όχι πάμε πάλι...
    Πηγαίνω ως εκεί που με παίρνει.
    Για να χαίρομαι.
    Κι αν έχω κέφι προχωρώ ως εκεί που δεν με παίρνει.
    Για να μαθαίνω!

  10. #10
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Τα βουνα και τ
    Posts
    892

    Re: προσωπικές συζητήσεις

    Να ξέρεις όμως ότι όταν τελειώσει το μέλι στο βαρέλι μένει ο πάτος και τότε καλούμαστε να να δείξουμε τα αντίθετα.Και τότε τι γίνεται;
    Κατανοω παντα τον τροπο που σκεφτεται ο αλλος, εστω και αν ο δικος μου τροπος νοησης, αντιδρασης και συμπεριφορας, ειναι τελειως διαφορετικος.
    Γι΄αυτο και δεν επικρινω.
    Γιατι δεν μπορω να μπω στη διαδικασια να διορθωσω τον εαυτο μου ή να τον κανω περισσοτερο αρεστο στους αλλους.
    Ειμαι εγω. Με καποιους ανθρωπους ταιριαζω και επικοινωνω, με καποιους αλλους οχι.
    Θελεις να μαθεις το πως θα αντιδρουσα ή το πως σκεφτομαι εγω προσωπικα;

 

 
Page 1 of 3 1 2 3 LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •  
Διαφήμιση
ads from google
Χορηγός
google ads