PDA

View Full Version : Σελήνη



giannas
31-08-2008, 02:33 PM
Εφτασα 31 χρονων για να καταλαβω με πιο τροπο με ταλαιπωρει η μητερα μου.Μεχρι πριν απο λιγους μηνες δεν ειχα σαφη εικονα της καταστασης.
Ηταν παντα διπλα μου να με ακουσει και να με συμβουλεψει σωστα μεχρι στιγμης.Η σεληνη μου
ειναι στον καρκινο (τι ωραια!) ομως κανεις δεν μου ειπε τιποτα για την θεση της και της οψεις της.Σεληνη στον 12 σε αντιθεση με αρη ερμη στον αιγωκερο!!
Λοιπον εσεις που εχετε την (ρημαδο)σεληνη σας?:σφύριγμα

Δείμων
31-08-2008, 03:30 PM
Συνονόματη δεν ξέρω αλλά... όταν πρωτοείδα το θέμα για το πού έχουμε τον Ήλιο μας αμέσως σχηματίστηκε το μυαλό μου μία εικόνα σειράς ψηφοφοριών για το πού έχουμε τον ¶ρη, τον Ποσειδώνα, την Κορυφή, τον Χείρωνα. Και την χρησιμότητα όλων αυτών φυσικά - σύμφωνα με τις απόψεις που εκφράστηκαν στο θέμα Ήλιος. Δεν μου πέφτει φυσικά άμεσος λόγος, η γνώμη μου είναι αυτή -έχω κι εγώ μία όπως ο καθένας- όμως το πιθανότερο είναι οι πλανήτες και τα σημεία των χαρτών να είναι στατιστικά ομοιόμορφα κατανεμημένα στο σύνολο του ανθρώπινου πληθυσμού. Αν πάλι θέλετε να συνεχίσει το poll εγώ μέσα και πρώτος! :cheesy:

Μητσάκος
31-08-2008, 11:04 PM
Το λογικό είναι να είναι αναλογικά κατανεμημένα τα σώματα και τα σημεία. Διαπιστώνουμε όμως ότι διαφορετική αναλογική κατανομή έχει ο Ήλιος στα ζώδια (Καρκίνος/Λέων τα περισσότερα), διαφορετική έχει ο Ήλιος στους οίκους (8ος/12ος οι περισσότεροι).
Ίσως να το προσπαθούσαμε, αν και στην περίπτωση των ζωδίων σκέφτηκα ότι ένα ζήτημα είναι τα εμπεριεχόμενα ζώδια. Στην περίπτωση των οίκων όμως δεν βλέπω κάτι. Μήπως να ξεκινούσαμε με τη θέση της Σελήνης στους οίκους; :unsure:

white diamond
31-08-2008, 11:14 PM
Εφτασα 31 χρονων για να καταλαβω με πιο τροπο με ταλαιπωρει η μητερα μου.Μεχρι πριν απο λιγους μηνες δεν ειχα σαφη εικονα της καταστασης.
Ηταν παντα διπλα μου να με ακουσει και να με συμβουλεψει σωστα μεχρι στιγμης.Η σεληνη μου
ειναι στον καρκινο (τι ωραια!) ομως κανεις δεν μου ειπε τιποτα για την θεση της και της οψεις της.Σεληνη στον 12 σε αντιθεση με αρη ερμη στον αιγωκερο!!
Λοιπον εσεις που εχετε την (ρημαδο)σεληνη σας?:σφύριγμα



καλώς όρισες στο κλαμπ! σελήνη αιγόκερω στον 12 (ομοιοπαθούσα!) σε εξαγωνο με κρόνο και σύνοδο με ποσειδωνα...:cry::cry::nuts:

ioni
31-08-2008, 11:23 PM
σελήνη στον 8ο στον ζυγό
εξάγωνο αφροδήτη και κλήρος τύχης
χιαστή με κρόνο, χειρων και λίλιθ
και ένα τετράγωνο με τον δία μου
αυτά

athinoula85
31-08-2008, 11:39 PM
Εχει δικιο ο Γιαννης . . . Θα παρουμε απανωτα ολους τους πλανητες και :weird: ??? Τι θα μας προσφερει αυτο ?

dominia77
05-09-2008, 01:02 PM
Σελήνη στον Τοξότη (11ο), με τρίγωνα ακριβείας Αρη σε Κριό (3ος) και Κρόνο σε Λέοντα (8ος),για να με σώζει από τα χειρότερα.
Δόξα τω Θεω, η καλή Σελήνη, μου χάρισε "πανοπλία", ειδικά σε θέματα επαγγελματικού ανταγωνισμού με άνδρες και wannabe προιστάμενους.
Με στεναχωρεί, με γεμίζει εντάσεις, αλλά στο τέλος μου υπενθυμίζει ότι "αγαθά κόποις κτώνται".
Αν αποκωδικοποιήσουμε όλοι τη Σελήνη μας, ίσως καταλάβουμε τα καθημερινά "πως" και "γιατί" , καθως επίσης και τον τρόπο που αντιμετωπίζουμε αποτελεσματικά ή όχι τις διάφορες προκλήσεις της ζωής μας.

leoma
05-09-2008, 01:16 PM
Σελήνη στο Ζυγό, στον 11ο, σύνοδο ¶ρη, αντίθεση Κρόνο, εξάγωνο Αφροδίτη (όλα τα'χει ο μπαξές...). :bigsmile:

ΔΕΣΠΟΙΝΑ ΚΟΥΚΙ
05-09-2008, 01:26 PM
Σεληνη στον 8ο στους διδυμους σε αντιθεση με ηλιο τοξοτης και τετραγωνο με ουρανο στον παρθενο και χειρωνα στους ιχθεις ,ταυ τετραγωνο δηλαδη..,:nuts:

ζουπιαρα
05-09-2008, 01:45 PM
Εγώ την Σελήνη μου την έχω στον Ταύρο και αυτό μάλλον είναι καλό γιατί μου βγάζει μια σταθερότητα στις απόψεις, τις σχέσεις και τις συνεργασίες μου που δεν θα είχα λόγω ζωδίου...οπότε έχω κάθε λόγο να ευγνωμονώ τα άστρα μου που μου προσφέρανε μια τέτοια σελήνη...:bigsmile:

melodia
05-09-2008, 02:01 PM
Εγω πάλι τι να πω με σελήνη στον Σκορπιο και συνοδο ανάδρομου Ποσειδώνα στον 5ο.
Εξάγωνα με Πλουτωνα και Ουρανο στην Παρθενο και στον 3ο.
Οψη 135ο με Κρόνο στους Ιχθυες στον 9ο.
Ευτυχως υπαρχει η σωτηρια μπορω να πω οψη τριγωνου με Δια (Καρκίνος) απο 12ο καθως και τριγωνο με Ωροσκοπο Καρκίνο.

Παντως η σεληνη στον Σκορπιο ειναι μια σεληνη που ταλαιπωρει πολυ το ατομο (τουλαχιστον αυτο συμβαινει με μένα)

Φιλικά

Μητσάκος
05-09-2008, 02:10 PM
Γιατί δεν μπαίνει και εδώ πίνακας ψηφοφορίας όπως και στο θέμα του Ήλιου & των ζωδίων; :unsure:

leoma
05-09-2008, 02:11 PM
Παντως η σεληνη στον Σκορπιο ειναι μια σεληνη που ταλαιπωρει πολυ το ατομο (τουλαχιστον αυτο συμβαινει με μένα)

Και τους άλλους... :bigsmile:

melodia
05-09-2008, 02:13 PM
Και τους άλλους... :bigsmile:


ναι συμφωνω μαζι σου...

konstantina318
05-09-2008, 02:17 PM
Σελήνη στους Ιχθύες και στον 9ο...μιλάμε για φαντασία καλπάζουσας μορφής:nuts:

skytree
05-09-2008, 02:50 PM
Γιατί δεν μπαίνει και εδώ πίνακας ψηφοφορίας όπως και στο θέμα του Ήλιου & των ζωδίων; :unsure:


Ναι όντως!Γιατί;;;

hannah
05-09-2008, 07:41 PM
εγώ πάλι σελήνη στο λέοντα στον 1ο οίκο σε σύνοδο με ήλιο και ωροσκόπο, τετράγωνο με Δία (στις τελευταίες μοίρες του κριού) και με Πλούτωνα (δυστυχώς) στο Σκορπιό και χιαστί με Ποσειδώνα.

dominia77
05-09-2008, 07:44 PM
εγώ πάλι σελήνη στο λέοντα στον 1ο οίκο σε σύνοδο με ήλιο και ωροσκόπο, τετράγωνο με Δία (στις τελευταίες μοίρες του κριού) και με Πλούτωνα (δυστυχώς) στο Σκορπιό και χιαστί με Ποσειδώνα.

Μια χαρά είσαι ...και φαίνεσαι!
Είμαι σίγουρη πως δε περνάς ποτε απαρατήρητη.

hannah
05-09-2008, 07:55 PM
Μια χαρά είσαι ...και φαίνεσαι!
Είμαι σίγουρη πως δε περνάς ποτε απαρατήρητη.

μάλλον. αλλα ήλιος,σελήνη και ωροσκόπος ειναι σε σύνοδο και με αρκέτες ίδιες και δύσκολες όψεις...

dominia77
05-09-2008, 07:59 PM
εγώ πάλι σελήνη στο λέοντα στον 1ο οίκο σε σύνοδο με ήλιο και ωροσκόπο, τετράγωνο με Δία (στις τελευταίες μοίρες του κριού) και με Πλούτωνα (δυστυχώς) στο Σκορπιό και χιαστί με Ποσειδώνα.


μάλλον. αλλα ήλιος,σελήνη και ωροσκόπος ειναι σε σύνοδο και με αρκέτες ίδιες και δύσκολες όψεις...



Τότε δεν έχεις παρά να εκμεταλλευτείς όλα τα καλά που σου δίνει μια τετοια σύνοδος, και να αναπτύξεις τα ταλέντα σου.
Η πολυαστρία στον Πρωτο οίκο, και ειδικά όταν εμπλέκονται και τα φώτα, μαρτυρά ή μάλλον κραυγάζει για ταλέντα και χαρίσματα.
Κι αν μιλάμε για Λιοντάρι, ε τότε τίναξε τη χαίτη σου και κοίτα όλα τα θετικά. Τα αρνητικά απλώς ωχριούν...

xry45
06-09-2008, 01:04 AM
Eγω δεν ανακατευομαι παλι με τις σεληνες...:toung:
Αν και θα ηθελα να "πιασω" την σεληνη στους ιχθυες...:nuts::nuts:

Σεληνη στον ταυρο..:love:

xry45
06-09-2008, 01:05 AM
Και τους άλλους... :bigsmile:

Μα γιατι το λες αυτο....:toung:

leoma
06-09-2008, 07:25 AM
Μα γιατι το λες αυτο....:toung:

Στις δικές μου εμπειρίες, προσθέτω και των άλλων...:bigsmile:

Marlene
06-09-2008, 12:52 PM
Σελήνη στον Καρκίνο, 10ο οίκο
Αντίθεση με Ποσειδώνα
Ημιτετράγωνο με Ερμή και όψη ενάμισι τετραγώνου με Κρόνο
Τρίγωνο με Πλούτωνα

Χαιρέτα μου τον πλάτανο:weird:

Ονειρόπληκτη
Μεγάλη φαντασία, καμιά φορά πάει και σε "μέρη" που δεν θα έπρεπε να πάει:unsure:
Χρειάζομαι ασφάλεια ότι και να γίνει, ότι και να κάνω
Δυσκολία να εκφράσω τα συναισθήματά μου
Παίρνω τις σχέσεις μου πάααρρααα πολύ σοβαρά
Οι φιλοδοξίες μου επηρεάζουν τα συναισθήματα μου
Η μητέρα μου είναι υπερβολικά προστατευτική και απόλυτη σαν χαρακτήρας

dominia77
06-09-2008, 12:58 PM
Σελήνη στον Καρκίνο, 10ο οίκο
Αντίθεση με Ποσειδώνα
Ημιτετράγωνο με Ερμή και όψη ενάμισι τετραγώνου με Κρόνο
Τρίγωνο με Πλούτωνα

Χαιρέτα μου τον πλάτανο:weird:

Ονειρόπληκτη
Μεγάλη φαντασία, καμιά φορά πάει και σε "μέρη" που δεν θα έπρεπε να πάει:unsure:
Χρειάζομαι ασφάλεια ότι και να γίνει, ότι και να κάνω
Δυσκολία να εκφράσω τα συναισθήματά μου
Παίρνω τις σχέσεις μου πάααρρααα πολύ σοβαρά
Οι φιλοδοξίες μου επηρεάζουν τα συναισθήματα μου
Η μητέρα μου είναι υπερβολικά προστατευτική και απόλυτη σαν χαρακτήρας
...Ειναι δηλαδή η τελεια μανούλα. Η μαμά που κρατα το σπίτι, κρατα τους παντες σε ταξη, φροντίζει "πριν απο εσας για εσας"?
Ξερεις καμιά φορά, η σελήνη στον άξονα 4ου-10ου και ειδικα όταν περιλαμβάνονται καρκίνος-αιγόκερως, φανερωνει δεμενες και ενωμενες οικογενειες, παρα τα οποια μικροπροβλήματα.

libraD
11-09-2008, 03:24 AM
Ενώ εγώ που έχω Σελήνη στον Αιγόκερω στον 10ο;;; Καλά να πάθω...
Είναι σε τετράγωνο με Ήλιο, Ερμή, Λίλιθ και ωροσκόπο μου και σε σύνοδο με Δία, Πωσειδώνα και μεσουράνημα. Ενώ είναι σε εξάγωνο με Αφροδίτη και Πλούτωνα...
Απαπαπα όντως καλά να πάθω!!!! Μάλλον μόνη μου θα μείνω τελικά χαχαχαχα :toung:

Μητσάκος
11-09-2008, 06:28 AM
Ενώ εγώ που έχω Σελήνη στον Αιγόκερω στον 10ο;;; Καλά να πάθω...
Είναι σε τετράγωνο με Ήλιο, Ερμή, Λίλιθ και ωροσκόπο μου και σε σύνοδο με Δία, Πωσειδώνα και μεσουράνημα. Ενώ είναι σε εξάγωνο με Αφροδίτη και Πλούτωνα...
Απαπαπα όντως καλά να πάθω!!!! Μάλλον μόνη μου θα μείνω τελικά χαχαχαχα :toung:
Είναι στον 10ο και τετραγωνίζει το Μεσουράνημα; :wacko:

black moon
11-09-2008, 06:44 AM
Είναι στον 10ο και τετραγωνίζει το Μεσουράνημα; :wacko:

Καλημέρα.

Καπου ανάμεσα λεει και σε σύνοδο με....

Καφεδάκι ήπιαμε? :cheesy:

Μητσάκος
11-09-2008, 07:15 AM
Καλημέρα.

Καπου ανάμεσα λεει και σε σύνοδο με....

Καφεδάκι ήπιαμε? :cheesy:
Ήμουν στο πρώτο, ακόμα :toung:

konstantina318
11-09-2008, 10:19 AM
[QUOTE=xry45;64150]Eγω δεν ανακατευομαι παλι με τις σεληνες...:toung:
Αν και θα ηθελα να "πιασω" την σεληνη στους ιχθυες...:nuts::nuts:

Σεληνη στον ταυρο..:love:[/QUO
Μια ερώτηση.. Η Σελήνη στον 9 ο οίκο μήπως με κάνει και λίγο Τοξότη..?:unsure:

:laugh:

Μητσάκος
11-09-2008, 10:25 AM
[QUOTE=xry45;64150]Eγω δεν ανακατευομαι παλι με τις σεληνες...:toung:
Αν και θα ηθελα να "πιασω" την σεληνη στους ιχθυες...:nuts::nuts:

Σεληνη στον ταυρο..:love:[/QUO
Μια ερώτηση.. Η Σελήνη στον 9 ο οίκο μήπως με κάνει και λίγο Τοξότη..?:unsure:

:laugh:
Συναισθηματικά, ναι :bigsmile:

konstantina318
11-09-2008, 11:03 AM
[QUOTE=konstantina318;64512]
Συναισθηματικά, ναι :bigsmile:

Ξέρεις όμως τι δε μπορώ να καταλάβω?Απο τη στιγμή που οι Ιχθύες κάνουν τετράγωνο με τον Τοξότη που είναι ο φυσικός κυβερνήτης του 9ου,δεν αντικρούει το ένα το άλλο?Τι γίνεται στην περίπτωση που κάποιο ζώδιο είναι σε δυσαρμονική όψη με τον φυσικό κυβερνήτη του οίκου που τον φιλοξενεί?

Μητσάκος
11-09-2008, 12:14 PM
[QUOTE=Μητσάκος;64513]

Ξέρεις όμως τι δε μπορώ να καταλάβω?Απο τη στιγμή που οι Ιχθύες κάνουν τετράγωνο με τον Τοξότη που είναι ο φυσικός κυβερνήτης του 9ου,δεν αντικρούει το ένα το άλλο?Τι γίνεται στην περίπτωση που κάποιο ζώδιο είναι σε δυσαρμονική όψη με τον φυσικό κυβερνήτη του οίκου που τον φιλοξενεί?

Μάλλον θα πρέπει να σκεφτείς καλύτερα την ερώτηση και να την επαναδιατυπώσεις :unsure:

leoma
11-09-2008, 12:59 PM
Και πού να γυρίσει και ανάδρομος...:cheesy:

konstantina318
11-09-2008, 01:32 PM
[QUOTE=konstantina318;64518]

Μάλλον θα πρέπει να σκεφτείς καλύτερα την ερώτηση και να την επαναδιατυπώσεις :unsure:

:σφύριγμα:σφύριγμα...'εχεις δίκιο και ξέρεις ,τώρα που το ξανασκέφτομαι,λέω καλύτερα να μην την επαναδιατυπώσω κάν:embarrest:laugh:

konstantina318
11-09-2008, 01:40 PM
Και πού να γυρίσει και ανάδρομος...:cheesy:
:blush: Αστα να πάνε leoma :bigsmile:

xry45
11-09-2008, 09:53 PM
[QUOTE=Μητσάκος;64513]

Ξέρεις όμως τι δε μπορώ να καταλάβω?Απο τη στιγμή που οι Ιχθύες κάνουν τετράγωνο με τον Τοξότη που είναι ο φυσικός κυβερνήτης του 9ου,δεν αντικρούει το ένα το άλλο?Τι γίνεται στην περίπτωση που κάποιο ζώδιο είναι σε δυσαρμονική όψη με τον φυσικό κυβερνήτη του οίκου που τον φιλοξενεί?

Σεληνη στους ιχθυες....οτι καταλαβατε κακως το καταλαβατε...ουτε εκεινη καταλαβε τι ηθελε να πει...:toung:

Ευτυχως Ντινα που σε βλεπω καθημερινα και λυνω τις αποριες μου χαχαχαχαχα:laugh::laugh:

libraD
12-09-2008, 02:33 AM
Καλημέρα.

Καπου ανάμεσα λεει και σε σύνοδο με....

Καφεδάκι ήπιαμε? :cheesy:


merci για την απάντηση...:toung:

Δείμων
12-09-2008, 04:47 AM
Τελικά τα γράφουμε ε? Λεπόν

Το Σελήνη στον Καρκίνο και στον 9° είναι τα καλά νέα. The bad news is πως εκείνη τη στιγμή ακριβώς από απέναντι περνούσε ο Κρόνος κουδουνίζοντας όλα του τα δαχτυλίδια... :unsure:

leila
12-09-2008, 09:16 AM
Την σελήνη μου την εχω στον Υδροχόο και στον 12ο οικο.
Απ'οτι κατάλαβα, πρεπει να ειναι μια απομωνομένη και συμπονετική σελήνη.
Οχι και ο,τι καλυτερο δηλαδή!:toung:

alexb
12-09-2008, 12:53 PM
Εγω πάλι τι να πω με σελήνη στον Σκορπιο και συνοδο ανάδρομου Ποσειδώνα στον 5ο.
Εξάγωνα με Πλουτωνα και Ουρανο στην Παρθενο και στον 3ο.
Οψη 135ο με Κρόνο στους Ιχθυες στον 9ο.
Ευτυχως υπαρχει η σωτηρια μπορω να πω οψη τριγωνου με Δια (Καρκίνος) απο 12ο καθως και τριγωνο με Ωροσκοπο Καρκίνο.

Παντως η σεληνη στον Σκορπιο ειναι μια σεληνη που ταλαιπωρει πολυ το ατομο (τουλαχιστον αυτο συμβαινει με μένα)

Φιλικά

Μελωδία, βλέπε και τα χειρότερα...

Σελήνη στο Σκορπιό στον 8ο οίκο σε σύνοδο με Ποσειδώνα και Αφροδίτη και όλα αυτά σε εξάγωνο με Πλούτωνα-Ουρανό-Αρη στην Παρθένο (6ος) και η τριανδρία του 6ου σε τετράγωνο με 'Ηλιο (9ος).

Το κακό στη Σελήνη στο Σκορπιό είναι ότι μπορεί να αντιλαμβάνεται τα συναισθήματα, ακόμη και τα πιο κρυφά, των άλλων με αποτέλεσμα να μην μπορεί να λειτουργήσει χαλαρά. Σκέψου κάποιος, ο οποίος τρέφει τρυφερά αισθήματα για σένα, να κάνει μια άσχημη σκέψη (πολύ φυσικό) για το άτομό σου και εσύ να το αντιληφθείς. Αυτός να εξακολουθεί να συμπεριφέρεται με τον ίδιο τρόπο σαν να μην πέρασε από το μυαλό του κάτι άσχημο. Εσύ το αντιλαμβάνεσαι αυτός με τη στάση του το προσπερνά ή το καλύπτει για χίλιους δυό λόγους. Και καλά.. λογικό να συμβεί στον καθένα αλλά όταν αυτό μπορεί να γίνει αρκετές φορές τι κάνεις? Το να αδιαφορήσεις, ακόμη και όταν περνάς καλά μαζί του, είναι αδύνατον για μια σελήνη στο Σκορπιό. Μπορεί να γίνει αιτία χωρισμού, απομάκρυνσης, τσακωμού... Και μου χει συμβεί άτομο να επιμένει ότι δεν συμβαίνει τίποτε και τελικά εν καιρώ να αποδειχθεί ότι δεν ήταν ειλικρινής με τα αισθήματά του...

starfish
12-09-2008, 01:14 PM
Κι εγω Σεληνη στον Σκορπιο συνοδο με Ποσειδωνα, στον 5ο. Ομοιοπαθης!:cheesy:

Fotini Christodoulou
12-09-2008, 11:28 PM
Σελήνη σε 2ο (τέλος οίκου),σε σύνοδο με την ακμή 3ου,σε συνοδο με Ηλιο σε σύνοδο με Δία, στον Καρκίνο:nuts::laugh:

Ιφιγένεια
13-09-2008, 01:05 AM
Σελήνη στο σκορπιό σε σύνοδο με κρόνο και νότιο δεσμό στον 9ο οίκο και αντιθεση με λίλιθ...

--σίγουρα υπάρχουν και χειρότερα/ανακουφιστικό να τα ακούς :)

Λευκή
13-09-2008, 03:58 AM
¶ντε,φτιάξτε ψηφοφορία :)

Δείμων
13-09-2008, 04:52 AM
Σελήνη σε 2ο (τέλος οίκου),σε σύνοδο με την ακμή 3ου,σε συνοδο με Ηλιο σε σύνοδο με Δία, στον Καρκίνο:nuts::laugh:

Έχιες δηλαδή σύνοδο Σελήνης - Ήλιου - Δία ή κάτι δεν κατάλαβα καλά? :dizzy:

Μητσάκος
13-09-2008, 05:54 AM
Έχιες δηλαδή σύνοδο Σελήνης - Ήλιου - Δία ή κάτι δεν κατάλαβα καλά? :dizzy:
Γεννήθηκε πάνω σε έκλειψη :nuts:

Δείμων
13-09-2008, 06:04 AM
Ωχ, έτσι εξηγείται εκείνο το Φωτεινή - Σκοτεινή! :blink: :laugh:

giannas
13-09-2008, 07:43 AM
Τελικά τα γράφουμε ε? Λεπόν

Το Σελήνη στον Καρκίνο και στον 9° είναι τα καλά νέα. The bad news is πως εκείνη τη στιγμή ακριβώς από απέναντι περνούσε ο Κρόνος κουδουνίζοντας όλα του τα δαχτυλίδια... :unsure:

Και τι κρονος ,στον αιγωκερο!!!

black moon
13-09-2008, 08:50 AM
Ποία χειρότερα? http://www.clicksmilies.com/s1106/spezial/jasons_smilie/huh2.gif http://www.clicksmilies.com/s1106/spezial/jasons_smilie/rolleyes4.gif

Σελήνη, κυβερνήτης Ωροσκοπίου σε πτώση(συνοδος Βερτεξ,Μαυρη Σελήνη,Ποσειδώνας) σε τετράγωνο με Αφροδίτη, κυβερνήτης Ηλιακού πάλι σε πτώση.http://www.clicksmilies.com/s1106/spezial/jasons_smilie/sick2.gif Και φυσικά ο Ηλιος (σύνοδο με Ουρανό και τρίγωνο με Κρόνο)σε τετράγωνο με τον Ωροσκόπο ...... :nuts:

http://www.clicksmilies.com/s1106/travesmilies/smilie_auslachen.gif

giannas
13-09-2008, 09:30 AM
Τουλαχιστον εισαι ενας παρα πολυ ενδιαφερον ανθρωπος!Δεν σε βαριετε ποτε κανενας με τοσες διακυμανσεις,καθε μερα ξυπνας ενας καινουργος ανθρωπος:bigsmile:

BlackOrWhat
13-09-2008, 11:36 AM
Τουλαχιστον εισαι ενας παρα πολυ ενδιαφερον ανθρωπος!Δεν σε βαριετε ποτε κανενας με τοσες διακυμανσεις,καθε μερα ξυπνας ενας καινουργος ανθρωπος:bigsmile:

Τώρα αυτό είναι καλό?? Τίνεις να βαριέσαι εσύ τους άλλους, ανάλογα με την προσωπικότητα που έχεις υιοθετίσει εκείνη την ημέρα...:unsure::wacko:

Fotini Christodoulou
13-09-2008, 05:34 PM
Έχιες δηλαδή σύνοδο Σελήνης - Ήλιου - Δία ή κάτι δεν κατάλαβα καλά? :dizzy:

Νίιιι εχω σύνοδο Σελήνης,Ηλιου(δλδ νέα σελήνη) και Δία στον Καρκίνο:laugh:

Το Σκοτεινή προκύπτει απο τα τετράγωνα τους με Πλούτωνα και το Φωτεινή απο τα τρίγωνα τους με Ουρανό:toung:


Μητσάκο, Ε ΟΧΙ ΚΑΙ σε έκλειψηηηηηη παιδάκι μου:laugh:

black moon
13-09-2008, 06:39 PM
Eξαρτάται απο την σύνοδο...

Αν δεν κάνω λάθος, αν η Σελήνη ειναι απο 1 εως 45 μοίρες μπροστά τοτε ειναι Νέα Σελήνη, αν όμως ειναι απο 316 εως 359 μπροστά τότε ειναι Βαλσαμική Σελήνη. Εμμμ ναι μάλλον δεν φαίνεται απο την θέση της η εκλειψη :unsure:

Fotini Christodoulou
13-09-2008, 06:43 PM
Σελήνη σε σύνοδο με Ήλιο δείχνει γέννηση σε Νέα Σελήνη. Αντίθεση Σελήνης Ηλιου γέννηση σε Πανσέληνο:bigsmile: Τώρα για τα ενδιάμεσα στάδια δυστηχώς δεν γνωρίζω ακριβώς.:bigsmile:

Μητσάκος
13-09-2008, 06:49 PM
Νίιιι εχω σύνοδο Σελήνης,Ηλιου(δλδ νέα σελήνη) και Δία στον Καρκίνο:laugh:
Μητσάκο, Ε ΟΧΙ ΚΑΙ σε έκλειψηηηηηη παιδάκι μου:laugh:
Ναι, αλλά θα μπορούσε, αφού όταν έχουμε έκλειψη ουσιαστικά έχουμε σύνοδο. :cheesy:

black moon
13-09-2008, 06:59 PM
Εκλειψη Σελήνης:Φυσικό φαινόμενο κατά το οποίο η Σελήνη σταματάει να δέχεται το φως του Ήλιου καθώς ανάμεσα στα δύο αυτά ουράνια σώματα παρεμβάλλεται η Γη. Έκλειψη Σελήνης μπορεί να παρατηρηθεί κατά τη νύχτα και όταν η Σελήνη βρίσκεται στη φάση της Πανσελήνου

Fotini Christodoulou
13-09-2008, 07:03 PM
Ναι, αλλά θα μπορούσε, αφού όταν έχουμε έκλειψη ουσιαστικά έχουμε σύνοδο. :cheesy:



ΟΧΙ (μα γιατί επιμένεις λέμε) :nuts:


black moon ευχαριστούμε για την παράθεση:love:

Μητσάκος
13-09-2008, 07:29 PM
Εκλειψη Σελήνης:Φυσικό φαινόμενο κατά το οποίο η Σελήνη σταματάει να δέχεται το φως του Ήλιου καθώς ανάμεσα στα δύο αυτά ουράνια σώματα παρεμβάλλεται η Γη. Έκλειψη Σελήνης μπορεί να παρατηρηθεί κατά τη νύχτα και όταν η Σελήνη βρίσκεται στη φάση της Πανσελήνου
Ωραία!
Τώρα κάνε κόπυ και το άλλο κομμάτι που λέει για τον Ήλιο, και το κουβεντιάζουμε :toung:

Μητσάκος
13-09-2008, 07:31 PM
ΟΧΙ (μα γιατί επιμένεις λέμε) :nuts:


black moon ευχαριστούμε για την παράθεση:love:
Δεν επιμένω, απλώς λέω ότι θα μπορούσε :bigsmile:
Οι εκλείψεις είναι σύνοδοιλέμεεεεεε

black moon
13-09-2008, 07:33 PM
Ωραία!
Τώρα κάνε κόπυ και το άλλο κομμάτι που λέει για τον Ήλιο, και το κουβεντιάζουμε :toung:

Νομιζα οτι μίλαγες για εκλειψη Σελήνης.......:toung:

Fotini Christodoulou
13-09-2008, 07:35 PM
Δεν επιμένω, απλώς λέω ότι θα μπορούσε :bigsmile:
Οι εκλείψεις είναι σύνοδοιλέμεεεεεε


Ναι θα μπορούσε ΑΛΛΑ δεν συνέβη:cheesy:

Της συνόδου εγινε το θέμα, βγηκαμε οφ τόπικ:embarrest

Ας επιστρέψουμε στο αρχικό θέμα :bigsmile:

athinoula85
13-09-2008, 11:53 PM
Ε αφου λεμε τελικα για σεληνες , ας πουμε .. :bigsmile:
Ειπε κανεις για Σεληνη στον Ζυγο ? Θα την παρω την πρωτια ? :cheesy:

Σεληνη στον Ζυγο στον 10ο σε τριγωνο με Δια , εξαγωνο με Ουρανο και Asc .

( αυτο με το asc να το φοβαμαι ? :cry: :laugh: )

Ελα παιδια ειναι και αλλοι με Σεληνη στον Ζυγο , μην κρυβομαστε (για την καλυτερη σεληνουλα λεμε τωρααα :love: ) !!!!!!!!!!!!!!

Pirate Jenny
14-09-2008, 12:03 AM
Ε αφου λεμε τελικα για σεληνες , ας πουμε .. :bigsmile:
Ειπε κανεις για Σεληνη στον Ζυγο ? Θα την παρω την πρωτια ? :cheesy:

Σεληνη στον Ζυγο στον 10ο σε τριγωνο με Δια , εξαγωνο με Ουρανο και Asc .

( αυτο με το asc να το φοβαμαι ? :cry: :laugh: )

Ελα παιδια ειναι και αλλοι με Σεληνη στον Ζυγο , μην κρυβομαστε (για την καλυτερη σεληνουλα λεμε τωρααα :love: ) !!!!!!!!!!!!!!

:bigsmile:
Η καλύτερη όντως :toung:
Παρομοίως στον Ζυγό, στον πέμπτο, παρέα με άλλους....έξι:nuts::nuts:!!!

skorpion
14-09-2008, 12:05 AM
Aν και πρεπει να το χω γραψει και αλλου αλλες ποσες φορες....αλλη μια...μια που ειναι και το θεμα....
Σεληνη στους διδυμους συνοδο με Ωροσκοπο και Βορειο Δεσμο....αντιθεση με Ερμη, Δια, Ουρανο....εναμιση τετραγωνο με Πλουτωνα....τριγωνο ακριβειας με Αφροδιτη....και ενα πολυ μακρινο τριγωνακι με μεσουρανημα, που δεν ειμαι σιγουρη αν το υπολογιζουμε....
:wacko: :wacko: Ελπιζω να σας φτανουν αυτα γιατι δεν εχει αλλα!!!:nuts::nuts::nuts:

danie
14-09-2008, 04:30 AM
Ωραία λοιπόν ας πάρω κι εγώ τη σειρά μου..
Σελήνη στον 2ο οίκο στον αιγόκερω και μάλιστα σε εξάγωνο με τον Ερμή τι σημαίνει??(και χιαστή με το Χείρωνα..):nuts:

BlackOrWhat
14-09-2008, 10:35 AM
Τελικά τι συμπέρασμα βγάλαμε από όλες αυτές τις σελήνες?? :nuts:

leoma
14-09-2008, 11:03 AM
Τελικά τι συμπέρασμα βγάλαμε από όλες αυτές τις σελήνες?? :nuts:

Σεληνιαστήκαμε.

friary
15-09-2008, 01:51 PM
Ε αφού σεληνιαστήκαμε όλοι :toung: κι εγώ στο Ζυγό την έχω σε σύνοδο με τον Ουρανό :nuts:

xry45
15-09-2008, 08:45 PM
Εμενα πολυ μου αρεσουν οι Ζυγοσεληνες....:love::love::love::love:
Οι ζυγοι γενικοτερα...θα ελεγα :blush:

leoma
15-09-2008, 08:51 PM
Εμενα πολυ μου αρεσουν οι Ζυγοσεληνες....:love::love::love::love:
Οι ζυγοι γενικοτερα...θα ελεγα :blush:

Σας ευχαριστώ εκ μέρους των ζυγοσεληνών.:love: