PDA

View Full Version : Για τις κρίσιμες μοίρες ....



fillenia
26-02-2005, 06:37 PM
Πρωτότυπο άρθρο και ενδιαφέρουσα προσέγγιση για τους περισσότερους εδώ μέσα. Πως μπορούμε όμως να εντοπίσουμε τις κρίσιμες μοίρες στον γενέθλιο χάρτη μας? Βοηθάει αν γνωρίζουμε τις μοίρες των γενέθλιων πλανητών μας?
Π.χ ο Ηλιος μου βρίσκεται στην 12 51' των Διδύμων(9ος) ενώ το Μc στην 21 21' των Διδύμων επίσης. Να θεωρήσω πως βρίσκονται σε κρίσιμη μοίρα? Κατάλαβα σωστά?

Ευχαριστώ

Φυλλένια

retrograde
26-02-2005, 07:08 PM
Θα υπάρξει λίαν συντόμως πίνακας με τις κρίσιμες μοίρες του ζωδιακού συπληρωματικός στο άρθρο. Όσο για τις κρίσιμες μοίρες σας βάση των στοιχείων που παραθέτετε ελπίζω ότι θα σας απαντήσουν οι επαγγελματίες αστρολόγοι-συνεργάτες μας διότι εγώ δεν είμαι επαγγελματίας και ούτε το δηλώνω αυθαίρετα για να μπορώ να δίνω απαντήσεις όσο κι αν οι γνώσεις μου είναι σε κάποιο ανώτερο επίπεδο. Απλώς καταγράφω, αρθρογραφώ αποφεύγοντας επιμελώς να λέω τη γνώμη σε προσωπικά ερωτήματα για τους παραπάνω λόγους.
Κατά συνέπεια φρονώ ότι δεν πρέπει να δέχεστε απαντήσεις από απλούς μελετητές της αστρολογίας οποιαδήποτε βαθμίδας γνώσεως αλλά μόνο από αναγνωρισμένους επαγγελματίες που η ηλεκτρονική μας κοινότητα διαθέτει αρκετούς.

Φιλικά

fillenia
27-02-2005, 12:57 AM
Σας ευχαριστώ για την απάντηση,

Απευθύνθηκα σε σας ως συγγραφέα του άρθρου. Φυσικά δεν γνωρίζω τα όρια στα οποία κινείστε, εσείς γνωρίζεστε καλύτερα. Υπέθεσα ότι θα είστε και ο κατάλληλος για να απαντήσετε στις απορίες μου, λογικό δεν είναι? Συγνώμη για την αναστάτωση.
Θα περιμένω τον πίνακα με ιδιαίτερο ενδιαφέρον.

Σας ευχαριστώ

Φυλλένια

Λίλιαν Σίμου
28-02-2005, 12:30 AM
Αγαπητή fillenia

Οι κρίσιμες μοίρες του ζωδιακού είναι οι εξής :
0, 12ο 51΄και 25ο 43΄των παρορμητικών
8ο 34΄και 21ο 26΄των σταθερών
4ο 17΄και 17΄09΄των μεταβλητών
Αν έχετε πλανήτη εκεί, γενέθλιο, προοδευτικό, ετήσιο ή ακμή του χάρτη, είναι σε κρίσιμη μοίρα

φιλικά
Λίλιαν Σίμου

iliou
07-09-2006, 02:05 PM
η σεληνη σε κρισιμη μοιρα του κριου τι επιφερει στην ανθρωπινη πρωσοπικοτητα και στην ζωη του ? ειναι κατι το πολυ αρνητικο για τον ανθρωπο ? περιμενω απαντηση σας με αγωνια οσο πιο γρηγορα γινεται με φοβησε αυτη η οψη