PDA

View Full Version : Απορία για 7ο οίκο σε γενέθλιο χάρτη.



konstantina318
11-03-2008, 10:19 AM
Εγώ πάντως στον 7ο οίκο μου έχω Ουρανό ,αλλά ο μόνος πλανήτης(?) μου εκεί είναι η Λίλιθ στον Υδροχόο..Και οφείλω να ομολογήσω οτι ο γάμος μου ήρθε εντελώς ξαφνικά,με σύντροφο μικρότερο,και με αρκετά σκαμπανεβάσματα κ χωρισμούς !Και ακόμα το παλεύουμε..Δύσκολα τα πράγματα με τον Ουρανό στον
7ο παιδιά!!

aries engineer
11-03-2008, 11:35 AM
Εγώ πάντως στον 7ο οίκο μου έχω Ουρανό ,αλλά ο μόνος πλανήτης(?) μου εκεί είναι η Λίλιθ στον Υδροχόο..Και οφείλω να ομολογήσω οτι ο γάμος μου ήρθε εντελώς ξαφνικά,με σύντροφο μικρότερο,και με αρκετά σκαμπανεβάσματα κ χωρισμούς !Και ακόμα το παλεύουμε..Δύσκολα τα πράγματα με τον Ουρανό στον
7ο παιδιά!!

Τell me about it....:love::love::love:

konstantina318
11-03-2008, 04:07 PM
[QUOTE=aries engineer;49807]Τell me about it....:love::love::love:

Sorry,αλλά μόλις τώρα μπήκα στο forum..Θα σου πώ οτι ο άντρας μου έχει γεννηθεί 19-2-1981 ώρα 04.45 πρωί Αθήνα κ εγώ 10-7-1974 ώρα 06.30 Αθήνα
Ηταν κεραυνοβόλος έρωτας με πολύ πάθος,πολλές κόντρες κ κατέληξε σε γάμο
λόγω εγκυμοσύνης.τον γνώρισα κ τον παντρεύτηκα σε εποχή Κρόνου στον Καρκίνο..Τόσο πολύ είχα τυφλωθεί:laugh:
¶ν ρίξεις μια ματιά στους πλανήτες του θα καταλάβεις ότι έχω να κάνω με ένα πολύ δύσκολο άνθρωπο:wacko:

aries engineer
11-03-2008, 04:54 PM
[QUOTE=konstantina318;49841][QUOTE=aries engineer;49807]Τell me about it....:love::love::love:

Sorry,αλλά μόλις τώρα μπήκα στο forum..Θα σου πώ οτι ο άντρας μου έχει γεννηθεί 19-2-1981 ώρα 04.45 πρωί Αθήνα κ εγώ 10-7-1974 ώρα 06.30 Αθήνα
Ηταν κεραυνοβόλος έρωτας με πολύ πάθος,πολλές κόντρες κ κατέληξε σε γάμο
λόγω εγκυμοσύνης.τον γνώρισα κ τον παντρεύτηκα σε εποχή Κρόνου στον Καρκίνο..Τόσο πολύ είχα τυφλωθεί:laugh:
¶ν ρίξεις μια ματιά στους πλανήτες του θα καταλάβεις ότι έχω να κάνω με ένα πολύ δύσκολο άνθρωπο:wacko:

Οι αστρολογικες μου γνωσεις δεν μου επιτρεπουν κατι τετοιο..:embarrest...υπαρχουν αρκετα παιδια στο φορουμ που γνωριζουν πιο πολλα και σιγουρα θα μπορουσαν να το επιβεβαιωσουν..:)

zeta1987
11-03-2008, 06:19 PM
Εγώ πάντως στον 7ο οίκο μου έχω Ουρανό ,αλλά ο μόνος πλανήτης(?) μου εκεί είναι η Λίλιθ στον Υδροχόο..Και οφείλω να ομολογήσω οτι ο γάμος μου ήρθε εντελώς ξαφνικά,με σύντροφο μικρότερο,και με αρκετά σκαμπανεβάσματα κ χωρισμούς !Και ακόμα το παλεύουμε..Δύσκολα τα πράγματα με τον Ουρανό στον
7ο παιδιά!!


Όντως η θέση του 7ου οίκου στον υδροχόο είναι λιγάκι δύσκολη αν τα υπόλοιπα στοιχεία του χάρτη σου δηλώνουν και βγάζουν μία σταθερότητα στον χαρακτήρα σου...Γιατί ορισμένοι πραγματικά απολαμβάνουν αυτήν την απροβλεψιμότητα..Αν και ο Ουρανός θεωρείται αργοκίνητος πλανήτης έχω την εντύπωση ότι και κάποια άλλη όψη θα κάνει στον γενέθλιο σου χάρτη ή ενεργοποιήθηκε έντονα την στιγμή που έκανες τον γάμο σου...Ο ουρανός στον γενέθλιο χάρτη σου σε ποιόν οίκο είναι τοποθετημένος;;;

Markisia
11-03-2008, 10:07 PM
Αγαπητή Konstantina 318, το πρώτο πράγμα που πρόσεξα στον χάρτη του άντρα σου είναι ο "πολυκατοικημενος" δεύτερος οίκος. Αφροδίτη, Ερμής, Ήλιος, Aρης!
Επίσης ο Ερμής του κάνει ένα τετράγωνο με τον Ουρανό που μπορεί να σημαίνει ο τι του αρέσει να πηγαίνει κόντρα στους άλλους,να μην έχει πολλή ανοχή όσον αφορά τη γνώμη των άλλων και να μην συμβιβάζεται.
Ίσως και να γίνεται κουραστικός στους άλλους με όλα αυτά καμια φορα. Όσον αφορά το τετράγωνο ηλιου με Ουρανό, ίσως νοιώθει αποκομμένος από τον περίγυρο του. Μήπως ο πατέρας του είναι λίγο κρύος η απόμακρος? Και όσο για την όψη σελήνης ουρανού, θα έλεγα ο,τι έχει ξαφνικές αλλαγές διάθεσης με διαθέσεις καυγά.
:bigsmile:

konstantina318
12-03-2008, 10:54 AM
Όντως η θέση του 7ου οίκου στον υδροχόο είναι λιγάκι δύσκολη αν τα υπόλοιπα στοιχεία του χάρτη σου δηλώνουν και βγάζουν μία σταθερότητα στον χαρακτήρα σου...Γιατί ορισμένοι πραγματικά απολαμβάνουν αυτήν την απροβλεψιμότητα..Αν και ο Ουρανός θεωρείται αργοκίνητος πλανήτης έχω την εντύπωση ότι και κάποια άλλη όψη θα κάνει στον γενέθλιο σου χάρτη ή ενεργοποιήθηκε έντονα την στιγμή που έκανες τον γάμο σου...Ο ουρανός στον γενέθλιο χάρτη σου σε ποιόν οίκο είναι τοποθετημένος;;;

Φίλη Ζέτα,σ ευχαριστώ για το ενδιαφέρον.Ο Ουρανός μου είναι στο Ζυγό στον 4ο οίκο σε αντίθεση με Ποσειδώνα.επίσης Αφροδίτη στους δίδυμους 11ος σε αντίθεση με ποσειδώνα.(τοξότης 5ος).Θα ήθελα αν μπορείς εσύ η κάποιος άλλος να με διαφωτίσει σε κάτι..Στους 2 οίκους των σχέσεων αν δεν κάνω λάθος,τον 5ο δηλαδή κ τον 7ο,έχω vertex στον τοξότη-Β.Δ. στον τοξότη,και λίλιθ στον Υδροχόο-pallas στον Υδροχόο αντίστοιχα.Επειδή για vertex κ λίλιθ δεν έχω διαβάσει κ τα καλύτερα μήπως λοιπόν είμαι καταδικασμένη σε σχέσεις πάθους που εξατμίζονται γρήγορα?:worried:. ευχαριστώ εκ των προτέρων.

zeta1987
16-03-2008, 02:52 PM
Φίλη Ζέτα,σ ευχαριστώ για το ενδιαφέρον.Ο Ουρανός μου είναι στο Ζυγό στον 4ο οίκο σε αντίθεση με Ποσειδώνα.επίσης Αφροδίτη στους δίδυμους 11ος σε αντίθεση με ποσειδώνα.(τοξότης 5ος).Θα ήθελα αν μπορείς εσύ η κάποιος άλλος να με διαφωτίσει σε κάτι..Στους 2 οίκους των σχέσεων αν δεν κάνω λάθος,τον 5ο δηλαδή κ τον 7ο,έχω vertex στον τοξότη-Β.Δ. στον τοξότη,και λίλιθ στον Υδροχόο-pallas στον Υδροχόο αντίστοιχα.Επειδή για vertex κ λίλιθ δεν έχω διαβάσει κ τα καλύτερα μήπως λοιπόν είμαι καταδικασμένη σε σχέσεις πάθους που εξατμίζονται γρήγορα?:worried:. ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Για Λίλιθ και τέτοια δεν ξέρω να σου πώ..Αλλά μου φαίνεται ότι ο Ουρανός στον 4ο οίκο ίσως ευθύνεται για την ξαφνική δημιουργία οικογένειας...Και γενικά για όλο αυτό το ξαφνικό..
Διορθώσεις δεκτές....:bigsmile:

cancerian
17-03-2008, 12:11 AM
Φίλη Ζέτα,σ ευχαριστώ για το ενδιαφέρον.Ο Ουρανός μου είναι στο Ζυγό στον 4ο οίκο σε αντίθεση με Ποσειδώνα.επίσης Αφροδίτη στους δίδυμους 11ος σε αντίθεση με ποσειδώνα.(τοξότης 5ος).Θα ήθελα αν μπορείς εσύ η κάποιος άλλος να με διαφωτίσει σε κάτι..Στους 2 οίκους των σχέσεων αν δεν κάνω λάθος,τον 5ο δηλαδή κ τον 7ο,έχω vertex στον τοξότη-Β.Δ. στον τοξότη,και λίλιθ στον Υδροχόο-pallas στον Υδροχόο αντίστοιχα.Επειδή για vertex κ λίλιθ δεν έχω διαβάσει κ τα καλύτερα μήπως λοιπόν είμαι καταδικασμένη σε σχέσεις πάθους που εξατμίζονται γρήγορα?:worried:. ευχαριστώ εκ των προτέρων.


ποτε εγινε η τελευταια αντιθεση Ουρανου κ Ποσειδωνα ??? :love::love::embarrest:weird:

athinoula85
20-03-2008, 11:28 PM
Μηπως θα μπορουσε και μενα να μου πει καποιος που εχω τον 7ο οικο στον καρκινο ? ο 7ος πιανει λιγο δυδιμο και πολυ καρκινο :wacko: και ο κυβερνητης του συγκεκριμενου ( του 7 που ειναι στον καρκινο - δλδ η σεληνη ) ειναι στον λεοντα στον 8 οικο ......... βγαζετε καποιο συμπερασμα ??? το λεω με βαση τα δεδομενα ... οτι κοιταμε τον κυβερνητη πλανητη του 7 , σωστα ? :embarrest αν μπορει καποιος να μου πει θα του ειμαι ευγνομων :wink2:

*Astropeleki*
20-03-2008, 11:39 PM
ο 7ος πιανει λιγο δυδιμο και πολυ καρκινο :wacko:
Ώπα ώπα, εδώ έχουμε θέμα :bigsmile:
Πρέπει να δεις η ακμή του 7ου σου σε ποιο ζώδιο είναι... Γιατί εφόσον λες ότι πιάνει και Διδύμους, τότε η ακμή του είναι στους Διδύμουις και κυβερνήτης πλανήτης είναι ο Ερμής. Επομένως πρέπει να κοιτάξεις τον Ερμή και την θέση του.

Έλεγξε την ακμή του 7ου σου σε παρακαλώ :love:

athinoula85
21-03-2008, 04:23 PM
Kia μου ...... η ακμη του 7ου ειναι στον δυδιμο ....... και ο ερμης μου ειναι στην παρθενο (μαζι με τον ηλιο και τον αρη που ειναι κι αυτοι στην παρθενο )- δεν ξερω αν αυτο βοηθησει σε κατι ........ και μετα ? τι λεει αυτο ? για τον ερμη εννοω....... :blink::sad2: ΑΧ...... Kia μου μπερδευτηκα ......... αν μπορεις να το κοιταξεις ........ αν θα σου ειναι πιο ευκολο να με καταλαβεις εννοω, αν σε βοηθησει - εχω γεννηθει στην μοσχα στις 14.30 στις 16.09.1985..... παρθενος με ωροσκοπο τοξοτη ( γενικα απο οτι καταλαβα ολα ειναι τραγικα στον γενεθλιο χαρτη μου

starfish
21-03-2008, 05:10 PM
Kia μου ...... η ακμη του 7ου ειναι στον δυδιμο ....... και ο ερμης μου ειναι στην παρθενο (μαζι με τον ηλιο και τον αρη που ειναι κι αυτοι στην παρθενο )- δεν ξερω αν αυτο βοηθησει σε κατι ........ και μετα ? τι λεει αυτο ? για τον ερμη εννοω....... :blink::sad2: ΑΧ...... Kia μου μπερδευτηκα ......... αν μπορεις να το κοιταξεις ........ αν θα σου ειναι πιο ευκολο να με καταλαβεις εννοω, αν σε βοηθησει - εχω γεννηθει στην μοσχα στις 14.30 στις 16.09.1985..... παρθενος με ωροσκοπο τοξοτη ( γενικα απο οτι καταλαβα ολα ειναι τραγικα στον γενεθλιο χαρτη μου

Αθηνουλα, τραγικος ειναι ο τροπος που βλεπεις τον γενεθλιο χαρτη σου!!!:bigsmile::toung::bigsmile:
Ο Ερμης σου ειναι μια χαρα, ειναι κυβερνητης της Παρθενου και των Διδυμων, αρα ... εφυγε απο το ενα σπιτι του για να παει στο αλλο!!:cheesy::cheesy:
Αν κανει συνοδο με τον Ηλιο ή τον Αρη ή και τους δυο, εχεις μια λαμπερη Παρθενισια ικανοτητα επικοινωνιας, και πιθανοτατα πρωτιστως θα σε ελκυει καποιος για το μυαλο, το χιουμορ και την ευφραδεια του. Και ισως να σε βοηθαει και καπως ωστε να μην διχαζεσαι αναμεσα σε δυο ατομα, αναμεσα σ ενα ναι και ενα οχι, κλπ.!!!:cheesy::cheesy::cheesy:

zeta1987
21-03-2008, 08:39 PM
Kia μου ...... η ακμη του 7ου ειναι στον δυδιμο ....... και ο ερμης μου ειναι στην παρθενο (μαζι με τον ηλιο και τον αρη που ειναι κι αυτοι στην παρθενο )- δεν ξερω αν αυτο βοηθησει σε κατι ........ και μετα ? τι λεει αυτο ? για τον ερμη εννοω....... :blink::sad2: ΑΧ...... Kia μου μπερδευτηκα ......... αν μπορεις να το κοιταξεις ........ αν θα σου ειναι πιο ευκολο να με καταλαβεις εννοω, αν σε βοηθησει - εχω γεννηθει στην μοσχα στις 14.30 στις 16.09.1985..... παρθενος με ωροσκοπο τοξοτη ( γενικα απο οτι καταλαβα ολα ειναι τραγικα στον γενεθλιο χαρτη μου

Τίποτα απολύτως δεν είναι τραγικό σε έναν γενέθλιο χάρτη!Μην απογοητεύεσαι καλή μου Αθηνά!Τώρα όσον αφορά 7ο οίκο με ακμή στον δίδυμο και λίγο καρκίνο μέσα όπως ανάφερες,αυτό που θα κοιτάς πάντα είναι τις όψεις που κάνει ο κυβερνήτης των διδύμων Ερμής!
Θα βοήθησω λιγάκι με την ανάλυση:
Σου αρέσει πολύ να μην δεσμεύεσαι και δίνεις πολύ σημασία στην επικοινωνία!Επίσης ίσως λειτουργείς λίγο περισσότερο με την λογική και όχι με το συναίσθημα,αναλύεις πολύ τα πράγματα!Σε πληροφορώ ότι ο τοξότης ως ωροσκόπος ίσως σώζει λίγο την κατάσταση και ίσως σε βοηθά λίγο στην υπερανάλυση και σου δίνει μία νότα αισιοδοξίας!!Καλός ο συνδυασμός Ηλιου-Ωροσκόπου πάντως!:cheesy:

athinoula85
22-03-2008, 03:11 PM
Τίποτα απολύτως δεν είναι τραγικό σε έναν γενέθλιο χάρτη!Μην απογοητεύεσαι καλή μου Αθηνά!Τώρα όσον αφορά 7ο οίκο με ακμή στον δίδυμο και λίγο καρκίνο μέσα όπως ανάφερες,αυτό που θα κοιτάς πάντα είναι τις όψεις που κάνει ο κυβερνήτης των διδύμων Ερμής!
Θα βοήθησω λιγάκι με την ανάλυση:
Σου αρέσει πολύ να μην δεσμεύεσαι και δίνεις πολύ σημασία στην επικοινωνία!Επίσης ίσως λειτουργείς λίγο περισσότερο με την λογική και όχι με το συναίσθημα,αναλύεις πολύ τα πράγματα!Σε πληροφορώ ότι ο τοξότης ως ωροσκόπος ίσως σώζει λίγο την κατάσταση και ίσως σε βοηθά λίγο στην υπερανάλυση και σου δίνει μία νότα αισιοδοξίας!!Καλός ο συνδυασμός Ηλιου-Ωροσκόπου πάντως!:cheesy:


Γεια σου Ζετα ........ ευχαριστω που μου απαντησες καλη μου!!!Ξερεις ποιο ειναι το περιεργο ? οτι μ αρεσουν οι δεσμευσεις ......... αλλα μολις δεσμευομαι , θελω να φυγω.:suspiciou Συχνα ερωτευομαι οπως ερωτευονται οι κριοι-πολυ ενθουσιασμος , πιστευουν οτι αυτος ειναι ο ιδανικος ερωτας καθε φορα ...... αυτα πως τα εξηγεις ? Θα συμφωνησω ακραδαντα με το οτι παντα εχω αναγκη απο επικοινωνια - και οσον αφορα σχεσεις φυσικα ... να εχω με τον συντροφο καλη επικοινωνια αλλα παντα αναζητω κατι πιο βαθυ....... ειναι και λες και διχαζομαι,καταλαβες ? Ισως φταιει η αφροδιτη στον λεοντα ( απο οσο εχω καταλαβει εγω- το πολυ συναισθημα εννοω ) εκτος αυτου με χαρακτηριζει μια ενταση... λες και ολα βραζουν .... μεσα μου !!!:nuts: μοιαζω περισσοτερο στον τοξοτη ( ασε που πεταω και τα βελη μου παντου , και μετα σηκωνομαι και φευγω :embarrest:embarrest:embarrest:σφύριγμα ) το ξερω ειναι κακο αυτο ........ αλλα ετσι ειμαι :bigsmile: .......... οπως και να χει σ ευχαριστω πολυ καλη μου Ζετα :love::love::love::love:

zeta1987
22-03-2008, 03:23 PM
Γεια σου Ζετα ........ ευχαριστω που μου απαντησες καλη μου!!!Ξερεις ποιο ειναι το περιεργο ? οτι μ αρεσουν οι δεσμευσεις ......... αλλα μολις δεσμευομαι , θελω να φυγω.:suspiciou Συχνα ερωτευομαι οπως ερωτευονται οι κριοι-πολυ ενθουσιασμος , πιστευουν οτι αυτος ειναι ο ιδανικος ερωτας καθε φορα ...... αυτα πως τα εξηγεις ? Θα συμφωνησω ακραδαντα με το οτι παντα εχω αναγκη απο επικοινωνια - και οσον αφορα σχεσεις φυσικα ... να εχω με τον συντροφο καλη επικοινωνια αλλα παντα αναζητω κατι πιο βαθυ....... ειναι και λες και διχαζομαι,καταλαβες ? Ισως φταιει η αφροδιτη στον λεοντα ( απο οσο εχω καταλαβει εγω- το πολυ συναισθημα εννοω ) εκτος αυτου με χαρακτηριζει μια ενταση... λες και ολα βραζουν .... μεσα μου !!!:nuts: μοιαζω περισσοτερο στον τοξοτη ( ασε που πεταω και τα βελη μου παντου , και μετα σηκωνομαι και φευγω :embarrest:embarrest:embarrest:σφύριγμα ) το ξερω ειναι κακο αυτο ........ αλλα ετσι ειμαι :bigsmile: .......... οπως και να χει σ ευχαριστω πολυ καλη μου Ζετα :love::love::love::love:

Γεια σου Αθηνούλα!!Μη με ευχαριστείς βρε συ!Το βλέπω με Αφροδίτη στο Λέων στον όγδοο οίκο σίγουρα ζητάς το βάθος και έχεις ένταση! Για τον ενθουσιασμό στον έρωτα πιστεύω ευθύνεται ο Ουρανός στον πρώτο οίκο στον τοξότη,αλλά έτσι όπως έρχεται,έτσι φεύγει!:laugh:Μοιάζεις πολύ στον τοξότη γιατί ήλιος ερμής και ¶ρης βρίσκονται στον ένατο οίκο,που είναι του τοξότη,μια χαρά δλδ!!:love:΄