PDA

View Full Version : Αντιδράσεις ζωδίων στο θέμα της απιστίας



Aqua_G
12-07-2007, 02:00 PM
¶ραγε υπάρχει άνθρωπος που να μην έχει απατηθεί ή να μην έχει απατήσει; Μάλλον κανείς δεν ξέρει απόλυτα και ίσως να είναι και καλύτερα έτσι. Στην περίπτωση όμως που θα το μαθαίναμε ποια θα ήταν η αντιδρασή μας σύμφωνα με το ζωδιό μας; ( χιουμοριστικά πάντα και σύμφωνα με λίγες γνώσεις ) :toung:

Κριός: "Ποιος είσαι εσύ που θα τολμίσεις να με απατήσεις; Χωρίζουμε χωρίς να πεις λέξη !!!"
Ταύρος: "Θα το υπομείνω και αυτό. Δεν γίνεται να χάσω τη σταθερότητά μου..."
Δίδυμος: " Λες να αποκαλυφθούν και οι δικές μου απιστίες;"
Καρκίνος: " Θα κλειστώ στο σπίτι ( ή καβούκι ) μου για κανένα μήνα μέχρι να το ξεπεράσω..."
Λέων: "Πάντως καλύτερος απο μένα δεν ήταν σίγουρα !!!"
Παρθένος: "Τουλάχιστον καθάρισες το σπίτι και έκανες μπάνιο μετά;"
Ζυγός: "Κάτσε να υπολογίσω τα υπέρ και τα κατά τις απιστίας και θα δω αν θα σε συγχωρήσω.."
Σκορπιός: "Έχω 30 τρόπους στο μυαλό μου για να σε εκδικηθώ. Να στους απαριθμήσω και να διαλέξεις;"
Τοξότης: "Θα το φιλοσοφήσουμε το θέμα.. Αν χωρίσουμε θα έχω πάλι την ελευθερία μου;"
Αιγώκερος: "Ελπίζω μόνο να μην πλήρωσες εσύ τα έξοδα του ξενοδοχείου από το εισοδημά μας !!!"
Υδροχόος: "Λες να κάνω μία πορεία στην Ομόνοια με θέμα την απιστία;"
Υχθύς: "Δεν πειράζει.. Αρκεί που αγαπιόμαστε ακομα..."

Το συμπέρασμα απο όλα αυτά είναι ότι όπως και να αντιδράσει ο κάθε άνθρωπος η πληγή που δημιούργει η απιστία είναι ανεπανόρθωτη. Μην πληγώνετε τα άτομα γύρω σας γιατί το μόνο σίγουρο είναι ότι αργότερα θα πληγωθείτε και εσείς. Ρόδα είναι και γυρνάει.. ;)

skorpion
12-07-2007, 02:08 PM
πλακα εχει και στην τελευταια προταση σου θα συμφωνησω απολυτα

emmalene
12-07-2007, 02:18 PM
ααααα ολα και ολα...ως Ταυρος την απιστια δεν την συγχωρω...αλλα θα ζησει για να την πληρωσει αγαπητοι!!!!διοτι γιατι απατας αγαπητε???σε απατησαμε??με το φαι σου με την αγαπη σου με τα ολα σου και την κανεις με την καθε τυχαααααρπαααστηηηη???ε???ου πς...τι ναπω και νομιζα μετα απο 8 χρονια οτι το ειχα ξεπερασει.....:laugh::toung:

Aqua_G
12-07-2007, 02:22 PM
ααααα ολα και ολα...ως Ταυρος την απιστια δεν την συγχωρω...αλλα θα ζησει για να την πληρωσει αγαπητοι!!!!διοτι γιατι απατας αγαπητε???σε απατησαμε??με το φαι σου με την αγαπη σου με τα ολα σου και την κανεις με την καθε τυχαααααρπαααστηηηη???ε???ου πς...τι ναπω και νομιζα μετα απο 8 χρονια οτι το ειχα ξεπερασει.....:laugh::toung:

Δεν νομίζω ότι οι ταύροι την συγχωρούν την απιστία. Πάντα την έχουν στο πίσω μέρος του μυαλού τους απλά θα κάνουν υποχώρηση μόνο και μόνο για να μην χάσουν τη σταθερότητα μιας σχέσης :toung:

starfish
12-07-2007, 02:23 PM
Σκορπιός: "Έχω 30 τρόπους στο μυαλό μου για να σε εκδικηθώ.......» ομως ως.... Καρκίνος: " Θα κλειστώ στο σπίτι ( ή καβούκι ) μου για κανένα μήνα μέχρι να το ξεπεράσω..."
Σε γενικες γραμμες και μεχρις αποδειξεως του εναντιου...

Fotini Christodoulou
12-07-2007, 02:24 PM
Δεν νομίζω ότι οι ταύροι την συγχωρούν την απιστία. Πάντα την έχουν στο πίσω μέρος του μυαλού τους απλά θα κάνουν υποχώρηση μόνο και μόνο για να μην χάσουν τη σταθερότητα μιας σχέσης :toung:

Οχι δεν την συγχωρούμε (ωροσκόπος speaking) εκτός εάν την έχουμε κάνει πρωτοι:toung:

emmalene
12-07-2007, 02:27 PM
Μια κυρια δεν απιστει ποτε....απλα συγκρινει και καταληγει οτι αυτος με τον οποιο ειναι ειναι ο καλυτερος!Οι αντρες απιστουν...:bigsmile::bigsmile:

Fotini Christodoulou
12-07-2007, 02:28 PM
Μια κυρια δεν απιστει ποτε....απλα συγκρινει και καταληγει οτι αυτος με τον οποιο ειναι ειναι ο καλυτερος!Οι αντρες απιστουν...:bigsmile::bigsmile:

Αγαπημένη μου αναποδη, πως με καταλαβαίνεις:love::love:

emmalene
12-07-2007, 02:33 PM
ΕΕΕΕ ειδες??:love:τελικα η αστρολογια ισχυει και επιβεβαιωνεται αγαπητα μελη του myhoroscope...:bigsmile:Ελπιζω μονο ν αμην ειναι μελος ο επομενος τυχερος ανθρωπος με τον οποιο θα κανω test drive..σχεση εννοω sorry...(Συντηρητικος σταθερος Ταυρος....ημαρτον..):sad2:

Aqua_G
12-07-2007, 02:35 PM
Μια κυρια δεν απιστει ποτε....απλα συγκρινει και καταληγει οτι αυτος με τον οποιο ειναι ειναι ο καλυτερος!Οι αντρες απιστουν...:bigsmile::bigsmile:

Σε αυτό θα συμφωνήσω. Γιατί τα περοσσότερα απατημένα άτομα να είναι γυναίκες;:suspiciou Είναι τόσο δύσκολο να είναι μονογαμικοί οι άντρες; Λες και θα πάθουν τίποτα αν σταματήσουν "κυνήγι" :cheesy:

emmalene
12-07-2007, 02:41 PM
θα ηθελα να διευκρινισω οτι τα περισσοτερα ΦΑΝΕΡΑ απατημενα ατομα ειναι γυναικες.απλα οι αντρες δεν κρυβονται καλα...και τωρα σοβαρα νομιζω οτι ειναι η φυση του αντρα να επιβεβαιωνεται μονιμα.ειναι ανασφαλεις.και επισης συγγνωμη αλλα μετα απο χρονια διαπιστωσα οτι υπαρχει απιστια και απιστια....:bigsmile:μην βριζετε...

Dell Piero
12-07-2007, 02:48 PM
Το myHoroscope δεν ενθαρρύνει τέτοιες παραθέσεις κειμένων -έστω και χιουμοριστικών- τα οποία δημοσιεύονται σε άλλα site ή μεταφέρονται μέσω e-mails.
Γενικότερα οι αντιγραφές χωρίς μάλιστα να γνωρίζουμε τον συγγραφέα καλό θα είναι να αποφεύγονται!

Aqua_G
12-07-2007, 02:51 PM
Το myHoroscope δεν ενθαρρύνει τέτοιες παραθέσεις κειμένων -έστω και χιουμοριστικών- τα οποία δημοσιεύονται σε άλλα site ή μεταφέρονται μέσω e-mails.
Γενικότερα οι αντιγραφές χωρίς μάλιστα να γνωρίζουμε τον συγγραφέα καλό θα είναι να αποφεύγονται!

Μόνο που δεν ήταν αντιγραφή από άλλο site αλλά καθαρή έμπνευση ;)

Dell Piero
12-07-2007, 02:56 PM
Τέτοιες παραθέσεις έγραψα και όχι η συγκεκριμένη δημοσίεσυη. Κάποιος που δεν κατάλαβε ότι είναι δικό σας, ίσως, (όπως παλαιότερα) γεμίσει το φόρουμ με ανάλογα κείμενα, συνεπώς η ουρανία λουβ θα ταυτοποιήσει σοβαρούς ανθρώπους με μαγαζάτορες :bigsmile:

Aqua_G
12-07-2007, 03:02 PM
οκ κατανοητό

emmalene
12-07-2007, 08:32 PM
Το myHoroscope δεν ενθαρρύνει τέτοιες παραθέσεις κειμένων -έστω και χιουμοριστικών- τα οποία δημοσιεύονται σε άλλα site ή μεταφέρονται μέσω e-mails.
Γενικότερα οι αντιγραφές χωρίς μάλιστα να γνωρίζουμε τον συγγραφέα καλό θα είναι να αποφεύγονται!

Ουφφφ..και νομιζα οτι εκανα κατι εγω...

moutro28
15-07-2007, 08:53 PM
Το θέμα δεν είναι που κατοικοεδρεύει ο Ηλιος σας, αλλά ο ¶ρης σας!
Σας το λέει κάποια με ¶ρη στον Σκορπιό και όχι μια Αιγόκερως. Ας πληρώσει το ξενοδοχείο από το κοινό μας εισόδημα για να έχει λεφτά να επισκευάσει τον τοίχο γιατί από το πολύ χτύπημα του κεφαλιού για την απάτη και την κοροϊδια που διέπραξε και το κεφάλι του θα σπάσει και τον τοίχο θα καταστρέψει!:laugh:
!

Aqua_G
16-07-2007, 12:17 AM
ωχ κανένα οικοδόμο για επισκευή τοίχου έχουμε εδώ μέσα; :laugh:

zeta1987
16-07-2007, 04:14 AM
Δίδυμος: " Λες να αποκαλυφθούν και οι δικές μου απιστίες;" Καλά αυτό είναι όλα τα λεφτά και σίγουρα ένα άτακτο διδυμάκι έτσι θα σκεφτόταν...:toung::lol:



Σκορπιός: "Έχω 30 τρόπους στο μυαλό μου για να σε εκδικηθώ. Να στους απαριθμήσω και να διαλέξεις;"
Τοξότης: "Θα το φιλοσοφήσουμε το θέμα.. Αν χωρίσουμε θα έχω πάλι την ελευθερία μου;"
Επειδή έχω ήλιο στο σκορπιό και σελήνη στον τοξότη, πρώτα θα έπαιρνα εκδίκηση και μετά θα το φιλοσοφούσα...!!:lol::lol:




Υχθύς: "Δεν πειράζει.. Αρκεί που αγαπιόμαστε ακομα..." Παρόλο που έχω ωροσκόπο ιχθύ, ποτέ δεν θα το έλεγα αυτό!



Το συμπέρασμα απο όλα αυτά είναι ότι όπως και να αντιδράσει ο κάθε άνθρωπος η πληγή που δημιούργει η απιστία είναι ανεπανόρθωτη. Μην πληγώνετε τα άτομα γύρω σας γιατί το μόνο σίγουρο είναι ότι αργότερα θα πληγωθείτε και εσείς. Ρόδα είναι και γυρνάει.. ;) Συμφωνώ απόλυτα...:respect:

elenikol
16-07-2007, 10:17 AM
Δεν ξέρω τί είναι αυτό που μας ενοχλεί περισσότερο.
Οτι το ταίρι μας έκανε "απιστία" ή το ότι αισθανόμαστε χαζοί που δεν του έχουμε κάνει και εμείς απιστία.

Νομίζω ότι είναι πολύ ανθρώπινο κάποιος να απιστήσει.
Για μένα όμως αυτό σημαίνει ότι κάπου υπάρχει ένα κενό. Είτε στην σχέση είτε στο ίδιο το πρόσωπο που έχει απιστήσει.

Θεωριτικά και σε ενδεχόμενη απιστία δική μου ή του συντρόφου μου θα ψάξω πρώτα να διερευνήσω το γιατί και μετά θα δω τί θα κάνω.

Πρακτικά, δεν ξέρω και εγω πώς θα αντιδράσω.
Αν θα λειτουργήσει ο σκορπιός, ο υδροχόος ή ο ταύρος μέσα μου.

*Astropeleki*
16-07-2007, 03:23 PM
Αν θα λειτουργήσει ο σκορπιός,
Θα εκδικηθείς με τον ίδιο τρόπο :toung:


ο υδροχόος
Ε θα κάτσεις να σκεφτείς γιατί και πως και τι :embarrest


ή ο ταύρος μέσα μου
Θα τα κάνεις όλα λαμπόγυαλο :laugh:

Fotini Christodoulou
16-07-2007, 03:41 PM
Θα τα κάνεις όλα λαμπόγυαλο :laugh:

Εμένα πάντως αν και ωροσκόπος (ταυρος)δεν εκδηλώθηκε ουτε και το ηλιακό(καρκίνος)!Πιό πολύ μετρά για μένα να προστατέψω την αξιοπρέπεια μου.Οπότε..
Η αντιδραση μου είναι να χωρίσω, καθώς θα μου ήταν δύσκολο από την μιά να εμπιστευθώ ξανά αυτόν που με απάτησε, αλλά ούτε και τον εαυτό μου που πλέον δεν θα τον σταματούσε τίποτα -μα απολύτως- τίποτα από το να ανταποδόσει και μάλιστα πολλάκις.:cheesy:
Οποτε χωριζω πολιτισμένα και με το κεφάλι ψηλά και πάω γι άλλα πρίν καταλήξει η σχέση τσίρκο:bigsmile:.

elenikol
16-07-2007, 03:57 PM
Θα εκδικηθείς με τον ίδιο τρόπο :toung:


Ε θα κάτσεις να σκεφτείς γιατί και πως και τι :embarrest


Θα τα κάνεις όλα λαμπόγυαλο :laugh:


Κάπως έτσι. :evil:

Aqua_G
16-07-2007, 04:56 PM
Ε θα κάτσεις να σκεφτείς γιατί και πως και τι :embarrest

Τυπική υδροχόος :cheesy: Συμφωνώ απόλυτα και εγώ αυτό θα έκανα και αν όντως οι λόγοι ήταν σοβαροί θα το συγχωρούσα απλά δεν θα είμασταν μαζι. Θα μέναμε σε φιλικό επίπεδο :toung:

kritikia
16-07-2007, 05:17 PM
Αν ήταν δυνατόν να αντιμετωπίσουμε την απιστία με τόσο χιούμορ, ίσως και να αποφεύγαμε άσχημες συμπεριφορές και πράξεις..

Πάντως το θέμα απιστία το έχω γνωρίσει και ως "θύμα" και ως "θύτης" (στη δεύτερη περίπτωση δεν απατάω εγώ αλλά ο άνθρωπος που είναι μαζί μου).. έχω καταλήξει στο εξής συμπέρασμα: ότι όταν κάποιος καταλήγει να απατήσει δεν "κερατώνει" το ταίρι του, απλά κοροϊδεύει τον ίδιο του τον εαυτό, διότι εφόσον επιδιώκει το σεξ με κάποιον άλλο, αυτό που διατηρεί στη ζωή του δεν τον καλύπτει.. ¶ρα γιατί δεν τελειώνει μια αδιέξοδη κατάσταση, ώστε να μπορεί να επιδωθεί σε ερωτικές σχέσεις χωρίς να ταλαιπωρεί τον άλλο, άλλα ούτε και να έχει τύψεις που πλήγωσε και δημιούργησε προβλήματα στη σχέση του?

Επίσης δεν μπορώ να δεχτώ με τίποτα την δικαιολογία "ήταν μια στιγμή αδυναμίας".. Δεν υπάρχουν αδύναμες στιγμές, μόνο αδύναμοι άνθρωποι..

zeta1987
17-07-2007, 12:28 AM
Δεν ξέρω τί είναι αυτό που μας ενοχλεί περισσότερο.
Οτι το ταίρι μας έκανε "απιστία" ή το ότι αισθανόμαστε χαζοί που δεν του έχουμε κάνει και εμείς απιστία.

Βασικά και εγώ το έχω σκεφτεί αυτό. Γιατί όταν μάθεις κάτι τέτοιο σίγουρα θα καταρεύσουν τα πάντα μπροστά σου και θα θυμώσεις αλλά και από την άλλη θα νιώσεις λίγο χαζός γιατί έτσι είναι κατα την γνώμη μου όταν πάιζει ο ένας τέτοια παιχνίδια στην πλάτη του άλλου.:embarrest



Επίσης δεν μπορώ να δεχτώ με τίποτα την δικαιολογία "ήταν μια στιγμή αδυναμίας".. Δεν υπάρχουν αδύναμες στιγμές, μόνο αδύναμοι άνθρωποι..
Εμένα αυτή η δικαιολογία με εξοργίζει αφάνταστα...:mad::mad: Όταν τον θέλεις τον άλλο ή τουλάχιστον λειτουργεί η συνείδηση σου ελέγχεις πάσα αδυναμία.. ¶μα όμως δεν σου πολυκαίγεται και καρφάκι για τον άλλο...Τότε από αδυναμίες..αλλο τίποτα!!:evil:

Toksotaki
15-09-2007, 12:05 PM
βασικα αυτα που διαβασα για εμενα ισχυουν τουλαχιστον...τοξοτης με ωροσκοπο λεων....οσο για το στιγμη αδυναμιας zeta συμφωνω και επαυξανω!!

Valder
05-10-2007, 03:30 PM
Δεν ξέρω τί είναι αυτό που μας ενοχλεί περισσότερο.
Οτι το ταίρι μας έκανε "απιστία" ή το ότι αισθανόμαστε χαζοί που δεν του έχουμε κάνει και εμείς απιστία.

Αν ενοχλεί κάποιον το δεύτερο μάλλον έχει κόμπλεξ κατωτερότητας. Όταν μπαίνεις σε μια σχέση, δεν μπαίνεις για να προλάβεις να κάνεις πρώτος την απιστία. Βασικά δε μπαίνεις καν για να κάνεις απιστία αλλά για να εκδηλώσεις την αγάπη σου και την πίστη σου στο "μείγμα" που αποτελεί τον άνθρωπό σου.

Πάμε τώρα στο αν ενοχλεί κάποιον αν το ταίρι του έκανε απιστία, σκέτο. Αν δε τον ενοχλούσε θα είχαμε να κάνουμε με οχτάποδον έχον αφηρεμένο τον εγκέφαλο δια της γκαιμπελικής οδού ή με ανδροειδές τείνον στον Έλληνα της δεκαετίας του '80 που motto του ήταν "τσίκι τσίκι φτού, μπάι μπέημπε" (κοινώς επαφή μόνο για το σεξ).


Νομίζω ότι είναι πολύ ανθρώπινο κάποιος να απιστήσει.
Για μένα όμως αυτό σημαίνει ότι κάπου υπάρχει ένα κενό. Είτε στην σχέση είτε στο ίδιο το πρόσωπο που έχει απιστήσει.

Στο κενό καλά το είπες. Έχει κενό, όποιος/α απατάει. Στον εγκέφαλο. Σε παραπέμπω άνωθεν στα περι χειρουργείου. Η θαυμάσια αυτή ιατρική επέμβαση επεκτείνεται και στα απάνθρωπα όντα που εκμεταλλεύονται Θεούς και Δαίμονες δια την κάλυψιν ιδίου οφέλους προς ζημίαν του έταιρου ημίσεος όπως θα έλεγε και ο αείμνηστος Βαλντέριος Βαλντεριάδης.

Θα μου πεις, έχει κάποιος/α ορμές φυσικότατες. Και σου απαντώ, αν έχει ορμές, να διαβάσει τα πολύ καλά βιβλία Φυσικής του Berkley για να μπορέσει να τις μελετήσει και να τις εκτονώσει σε πλαστική ή άλλου τύπου κρούση. Εγώ μπορεί αύριο να θέλω να εκτονωθώ στη φιλενάδα μου, βάφοντάς την καροτί και πετώντας τη από τον πύργο της Ιντεραμέρικαν για να ακούσω το "ζμπαμ". Έχω το δικαίωμα; Όχι!

Ούτε ο άλλος λοιπόν έχει δικαίωμα να πετάξει την ψυχή του αγαπημένου του προσώπου στα τάρταρα. Αν θέλει να καλύψει τις ανασφάλειές του, να με πάρει ένα τηλέφωνο να του καταρτίσω μια ασφάλεια ζωής/πυρκαγιάς και μια επένδυση σε blue chips στο ΧΑΑ για να νιώθει ασφαλέστερος.

Η μαγκιά είναι να κάνεις τις επιλογές σου και να μαθαίνεις να ζείς με αυτές!;)

skorpion
05-10-2007, 03:53 PM
Σωστος ο Valder!!!!!!!!!!!!! και με χιουμορ!

kritikia
05-10-2007, 04:14 PM
Η μαγκιά είναι να κάνεις τις επιλογές σου και να μαθαίνεις να ζείς με αυτές!;)

Έτσι έτσι!! Και να συμπληρώσω ότι μάγκας δεν γεννιέται κανείς.. γίνεται στην πορεία...


Ούτε ο άλλος λοιπόν έχει δικαίωμα να πετάξει την ψυχή του αγαπημένου του προσώπου στα τάρταρα.

Μα εδώ ακριβώς είναι το πρόβλημα.. νομίζουν ότι έχουν το δικαίωμα!! Δεν λειτουργούν βάσει λογικής αντιμετώπισης, καθοδηγούνται μόνο από την κάλυψη των αναγκών της στιγμής.. και το καλύτερο είναι που μετά σου ζητάνε και συγνώμη λες και αποζητάνε την εξιλέωση και την λύτρωση για την πράξη τους..Δεν νομίζω ότι μπορούν να αντιληφθούν τι προκαλεί μια τέτοια πράξη στον άνθρωπο που (υποτίθεται)αγαπάνε.. Μόνο αν τους συμβεί θα καταλάβουν ότι δεν μπορείς να έχεις απαιτήσεις συγχώρεσης από τον άλλο..

stabie
05-10-2007, 05:32 PM
Ας απαντησω σαν διδυμακι κι εγω...

πραγματι ειμαστε ιδιαιτερα ατακτοι αλλα το χειροτερο ειναι πως εξαιτιας των δικων μας αταξιων ζουμε παντα με το φοβο του κερατου και πιστεψτε με αυτο ειναι χειροτερο απο το πραγματικο κερατο....

αυτα....

*Astropeleki*
05-10-2007, 05:41 PM
Εμ, δε βάζετε μυαλό :toung:

Και φυσικό είναι να είναι χειρότερο να νομίζεις πως κάποιος στα "φοράει"... ειδικά όταν το δείχνεις κιόλας! Στην τελική, αντί να είναι η απιστία ο λόγος χωρισμού, θα είναι οι εμμονές, η ζήλεια και η καχυποψία :wacko:

stabie
05-10-2007, 05:58 PM
ασε πικρα.....

skorpaki
06-10-2007, 01:36 AM
Σε μία σχέση τίποτα δεν είναι σίγουρο...πόσο μάλλον και η απιστία....
Έχω μία τακτική......
"Οι πόρτες είναι ανοιχτές και οι δρόμοι ελεύθεροι να πας όπου θες....
αρκει.....
να κλείσεις πρώτα την παλια....."
Όσο αφορά για την εκδίκηση..... την αφήνω στα χέρια του Θεϊκου ΝΟΜΟΥ!
Δεν θα χαλάσω εγώ το καρμα μου!:toung:

taurus_24
10-10-2007, 08:28 AM
σαν ταύρος εχω να πω ότι αν ξακριβωθει η απιστία αποκλείεται να μείνουμε.ενταξει αν ειναι κανενας εφοπλιστης :toung:
δε ξέρω για τους άλλους ταύρους αλλα εγώ πιστεύω θα φευγα χωρις να το συζητήσω καθόλου.
Εξαίρεση αποτελει η σπάνια περίπτωση να είμαι φουλ ερωτευμενη να μη βλέπω μπροστα μου αλλα και πάλι δε θα μενα απλα αντι να φύγω κυρια θα φευγα μάλλον ''κατινα''.θα γινόταν χαμός γενικά όμως είμαι κουλ!:bigsmile:

panther
11-10-2007, 01:01 AM
Ούτε ο άλλος λοιπόν έχει δικαίωμα να πετάξει την ψυχή του αγαπημένου του προσώπου στα τάρταρα. Αν θέλει να καλύψει τις ανασφάλειές του, να με πάρει ένα τηλέφωνο να του καταρτίσω μια ασφάλεια ζωής/πυρκαγιάς και μια επένδυση σε blue chips στο ΧΑΑ για να νιώθει ασφαλέστερος.

Η μαγκιά είναι να κάνεις τις επιλογές σου και να μαθαίνεις να ζείς με αυτές!;)

Τι είπες τώρα!! Ζωγράφισες:bigsmile:
Θέλει μαγκιά για κάποιον να κάνει τις επιλογές του και να αναλάβει τις ευθύνες του! Οι καρδιές των ανθρώπων δεν είναι σφουγγάρι, που παίρνεις αυτό που θες τη δεδομένη στιγμή και μετά το πετάς :cry:

panther
11-10-2007, 01:04 AM
Τώρα που το σκέφτομαι, αν με απατούσαν θα ήθελα πάρα μα πάρα πολύ να τον δω να σέρνεται στο πάτωμα σα σκουλήκι!:blink:
Θα τον κοπάναγε με τις γόβες μου (στιλέτο) και μετά θα τον σούβλιζα σαν τον Αθανάσιο Διάκο. :crazy:
Δεν φταίω εγώ ... αλλά ο ωροσκόπος μου (Ταύρος):cheesy:

colibri
11-10-2007, 03:47 PM
Τώρα που το σκέφτομαι, αν με απατούσαν θα ήθελα πάρα μα πάρα πολύ να τον δω να σέρνεται στο πάτωμα σα σκουλήκι!:blink:
Θα τον κοπάναγε με τις γόβες μου (στιλέτο) και μετά θα τον σούβλιζα σαν τον Αθανάσιο Διάκο. :crazy:
Δεν φταίω εγώ ... αλλά ο ωροσκόπος μου (Ταύρος):cheesy:

ΜΜΜΜ!!!!!Συμφωνώ..είχα αυτην την επιθυμία και εγώ όπως και να του χαράξω το αμάξι όταν έμαθα ότι με κεράτωνε αλλά σκέφτηκα ότι η καινούργια του αξίζει(την ξέρω κιόλας) και για εμενα η μοίρα μου χάρισε έναν πιο όμορφο, πιο έξυπνο, πιο πλούσιο και που με λατρεύει..Και τον ευγνωμονώ πλέον!:bigsmile::bigsmile::bigsmile:
(Παρθένος με ωροσκόπο,σελήνη και δυναμικότητα Υδροχόο)

Αργοναύτης
11-10-2007, 05:49 PM
ΜΜΜΜ!!!!!Συμφωνώ..είχα αυτην την επιθυμία και εγώ όπως και να του χαράξω το αμάξι όταν έμαθα ότι με κεράτωνε αλλά σκέφτηκα ότι η καινούργια του αξίζει(την ξέρω κιόλας) και για εμενα η μοίρα μου χάρισε έναν πιο όμορφο, πιο έξυπνο, πιο πλούσιο και που με λατρεύει..Και τον ευγνωμονώ πλέον!:bigsmile::bigsmile::bigsmile:
(Παρθένος με ωροσκόπο,σελήνη και δυναμικότητα Υδροχόο)

Πάλι καλά που δεν αποφάσισες να του χαράξεις το πρόσωπο με κανένα σουγιά. Φύγε Στέλλα κρατάω μαχαίρι ! Στέλλα φύγε σου λέω ! Μη Μίλτο μη! Γιατί Μίλτο γιατί ; Γιατί την σκότωσες ; Ελληνικό φαινόμενο, όχι ζωδιακό, αν και τα λεγόμενα συντηρητικά ζώδια, τα γήινα είστε τα τελευταία απομεινάρια τέτοιων υγιών αντιδράσεων. 'Αμα αγαπήσεις, δεν μπορεί, όλο και θα ξεκατινιαστείς όταν τον πιάσεις στα πράσα. Σε λίγο θα το θεωρούμε αφύσικο να μην κερατώνει ο ένας τον άλλον και θα'χουμε σύνδρομα μειονεξίας όσοι είμαστε πιστοί. 'Εγινε ΤΣΗ μόδας το κεράτωμα. Η τελευταία εναπομείνασα θα είναι σε λίγο η Μαρία η άσχημη.

panther
12-10-2007, 12:16 AM
Πάλι καλά που δεν αποφάσισες να του χαράξεις το πρόσωπο με κανένα σουγιά. Φύγε Στέλλα κρατάω μαχαίρι ! Στέλλα φύγε σου λέω ! Μη Μίλτο μη! Γιατί Μίλτο γιατί ; Γιατί την σκότωσες ; Ελληνικό φαινόμενο, όχι ζωδιακό, αν και τα λεγόμενα συντηρητικά ζώδια, τα γήινα είστε τα τελευταία απομεινάρια τέτοιων υγιών αντιδράσεων. 'Αμα αγαπήσεις, δεν μπορεί, όλο και θα ξεκατινιαστείς όταν τον πιάσεις στα πράσα. Σε λίγο θα το θεωρούμε αφύσικο να μην κερατώνει ο ένας τον άλλον και θα'χουμε σύνδρομα μειονεξίας όσοι είμαστε πιστοί. 'Εγινε ΤΣΗ μόδας το κεράτωμα. Η τελευταία εναπομείνασα θα είναι σε λίγο η Μαρία η άσχημη.

Πλέον θα λέμε "Τι είσαι πιστός/η? Πω πω Ντροπή!!! Αίσχος:laugh:
και μπουρου μπουρου τα κουτσομπολιά ... καλέ μάρω τα έμαθες .... αυτός, ο γιος του τάδε ... ναι σου λέω ... είναι ακόμη πιστός ... το καημένο το παιδί:nuts:

colibri
12-10-2007, 12:03 PM
Πάλι καλά που δεν αποφάσισες να του χαράξεις το πρόσωπο με κανένα σουγιά. Φύγε Στέλλα κρατάω μαχαίρι ! Στέλλα φύγε σου λέω ! Μη Μίλτο μη! Γιατί Μίλτο γιατί ; Γιατί την σκότωσες ; Ελληνικό φαινόμενο, όχι ζωδιακό, αν και τα λεγόμενα συντηρητικά ζώδια, τα γήινα είστε τα τελευταία απομεινάρια τέτοιων υγιών αντιδράσεων. 'Αμα αγαπήσεις, δεν μπορεί, όλο και θα ξεκατινιαστείς όταν τον πιάσεις στα πράσα. Σε λίγο θα το θεωρούμε αφύσικο να μην κερατώνει ο ένας τον άλλον και θα'χουμε σύνδρομα μειονεξίας όσοι είμαστε πιστοί. 'Εγινε ΤΣΗ μόδας το κεράτωμα. Η τελευταία εναπομείνασα θα είναι σε λίγο η Μαρία η άσχημη.

Συνήθως δεν ασχολούμαι με πράγματα που δε μου λένε κάτι... οπότε εγώ γιατί να χαλαστώ με κάποιον σαν και αυτόν? Απ'τη φύση μου αγαπάω και μάλιστα πολύ... εκείνος πάλι όχι! ποιος τελικά νομίζεις ότι θα είναι καλά αυτός που του έτυχε μια φορά να τον αγαπήσουν ή αυτος που αγαπάει πάντα?

skorpion
13-10-2007, 11:04 PM
Πλέον θα λέμε "Τι είσαι πιστός/η? Πω πω Ντροπή!!! Αίσχος:laugh:
και μπουρου μπουρου τα κουτσομπολιά ... καλέ μάρω τα έμαθες .... αυτός, ο γιος του τάδε ... ναι σου λέω ... είναι ακόμη πιστός ... το καημένο το παιδί:nuts:

Πες το ψεμματα! Αστα να πανε παμε να γινουμε, αν δεν εχουμε γινει ηδη (ελπιζω πως κραταμε ακομα!)

*Astropeleki*
14-10-2007, 02:16 AM
Που καταντήσαμε ε; είδος υπό εξαφάνιση οι πιστοί και οι πιστές :toung:
Πάντως μην εκπλαγείτε αν σε λίγο καιρό αποδειχτεί από περισσότερες έρευνες ο άνθρωπος απιστεί λόγω DNA... οι πρώτες έρευνες έχουν ήδη πραγματοποιηθεί.... :nuts:

skorpion
14-10-2007, 04:56 AM
Ναι καλα! Αμερικανικες χαζομαρες ειναι αυτες!

panther
14-10-2007, 05:32 AM
Που καταντήσαμε ε; είδος υπό εξαφάνιση οι πιστοί και οι πιστές :toung:
Πάντως μην εκπλαγείτε αν σε λίγο καιρό αποδειχτεί από περισσότερες έρευνες ο άνθρωπος απιστεί λόγω DNA... οι πρώτες έρευνες έχουν ήδη πραγματοποιηθεί.... :nuts:

Αυτό να ακούσουμε :wacko:

*Astropeleki*
14-10-2007, 12:25 PM
Κάντε μια αναζήτηση στον ιστό για την απιστία και την γονιδιακή της προέλευση και θα δείτε :laugh: ΜΠΟΥ

Πρώτες έρευνες και πειράματα εχουν γινει σε χαμστεράκια.
Ξεκίνησαν έρευνες και σε ανθρώπους, σε ταυτόσημα δίδυμα αδέλφια :nuts:

Maroulita
14-10-2007, 12:35 PM
Που καταντήσαμε ε; είδος υπό εξαφάνιση οι πιστοί και οι πιστές :toung:
Πάντως μην εκπλαγείτε αν σε λίγο καιρό αποδειχτεί από περισσότερες έρευνες ο άνθρωπος απιστεί λόγω DNA... οι πρώτες έρευνες έχουν ήδη πραγματοποιηθεί.... :nuts:

Δεν φταίω εγώ, αλλά το γονίδιο FAITHM1B... :wacko: Τουλάχιστον, αν μπορούν, ας αποδείξουν αν παίζει και η κληρονομικότητα στη μέση. Τουλάχιστον να ξέρουμε τί να κάνουμε (ανάλυση του γενεαλογικού δένδρου ΧΑΛΑΡΑ) προτού μας έρθει ο ντουβρουτζάς!! :laugh:

ioni
14-10-2007, 12:52 PM
και ξερετε εφτά γεννεές κρατούν τα γονίδια
οπότε..............?????????