PDA

View Full Version : Τι σημαίνει η διέλευση του Χείρωνα απο τον ωροσκόπό μου;



viki65
17-04-2007, 07:16 PM
Ειμαι καινουριο μελος και αρχαρια στην αστρολογια.Απο οσα καταφερα να μελετησω εχω διαπιστωσει οτι εχουν αποδειχτει αληθινα και εχω αρχισει πραγματικα να τη παραδεχομαι και μαλλον και να την εμπειστευομαι.Θα ηθελα αν γνωριζει καποιος να μου απαντησει τι μπορει να φερει ενα περασμα Χειρωνα απο τον ωρωσκοπο;

emmalene
18-04-2007, 07:33 PM
Ο Χειρωνας εχει να κανει με βαθια τραυματα τα οποια δημιουργηθηκαν στο ατομο μεσω των οποιων αυτο διαμορφωσε την προσωπικοτητα του.Εχει να κανει με την θεραπεια, με το ανοιγμα μεγαλων δρομων στην ζωη μας.
Τα ατομα με Χειρωνα συνοδο Ωροσκοπο τραβουν προσοχη.Δεινουν την εντυπωση ατομων με "παλιες ψυχές". Συνηθωε νιωθουν την αναγκη να συμμετεχουν με καποιο τροπο στην ζωη ενος γκρουπ ατομων ωστε να τα επηρεασουν θετικα.Ειναι μαλλον δυσκολο να αποφυγεις ενα ατομο με τετοια οψη γιατι αμεσως αισθανεσαι την αναγκη να το γνωρισεις.
Ελπιζω να σου εδωσα μια ιδεα αν και ακομα το θεμα του Χειρωνα εξεταζεται.

viki65
19-04-2007, 11:56 PM
Ευχαριστω για την απαντηση σου.Νομιζω οτι εισαι πολυ σωστη στις αποψεις σου.Τι εννοεις ομως οταν λες δεινουν την εντυπωση ανθρωπων με πολλες ψυχες;

emmalene
20-04-2007, 02:43 PM
Ευχαριστω για την απαντηση σου.Νομιζω οτι εισαι πολυ σωστη στις αποψεις σου.Τι εννοεις ομως οταν λες δεινουν την εντυπωση ανθρωπων με πολλες ψυχες;

Οχι πολλες, παλιες.Δηλαδη οτι εχουν εμπειρια απο προηγουμενες ζωες εννοω.Εχουν βλεμμα σοφου.Ελπιζω να σε διαφωτισα λιγο....

Λίλιαν Σίμου
22-04-2007, 06:24 PM
Αγαπητή viki65

Ο Χείρωνας στον ωροσκόπο (από διέλευση) είναι μία ευκαιρία για να θεραπεύσουμε εσωτερικές ή εξωτερικές πληγές. Επίσης, μας ωθεί στην γνώση και την επαφή με την τέχνη ή την φυσική ζωή. Αν αναζητάτε κάποια προσέγγιση της σοφίας, εκμεταλλευτείτε το. Διαφορετικά, προσέχετε μήπως πληγωθείτε από άλλους.

φιλικά
Λίλιαν Σίμου