PDA

View Full Version : Προγράμματα Αστρολογίας



BlackOrWhat
06-11-2006, 08:50 AM
Καλημέρα σας!!!
Αισίως μετά απο 10 posts μπορώ να ανοίξω το δικό μου θέμα :bigsmile: , και θα ήθελα να θίξω το εξής:

Έχω κατεβάσει απο το internet ένα πρόγραμμα αστρολογίας, Canopus, ανεπτυγμένο απο μια αυστραλέζικη σχολή αστρολογίας ([/URL][URL]http://www.clairvision.org/ckb/ckbe/ckbc/fol_0000_0700/cat_0000_2222/qid_0000_2222_0014.html (http://www.clairvision.org/ckb/ckbe/ckbc/fol_0000_0700/cat_0000_2222/qid_0000_2222_0014.html%29)).

Ενώ αυτό και κάποια άλλα προγράμματα, δοκιμασμένα μου βγάζουν το ίδιο αποτέλεσμα (γενέθλιο ωροσκόπιο) κάποια άλλα μου βγάζουν διαφορετικά αποτελέσματα (για την ίδια ημερομηνία, ώρα, τόπο, σύστημα οικιοθεσίας). Είναι δυνατόν καποιος γνώστης να αξιολογίσει κατα πόσο είναι αξιόπιστο αυτό το πρόγραμμα και κατα πόσο είναι φρόνημο να το χρησιμοποιώ;;!!!

Ευχαριστώ,
Μαρία

may
06-11-2006, 09:02 AM
Καλημέρα!!

λίγο περίεγο μου ακούγεται αυτό που ρωτάς, αλλά ναι μπορεί να συμβεί. Κάποια προγράμματα, ιδιαιτέρως δε αυτά που προέρχονται από ξένα sites και είναι περισσότερο για "εθνική κατανάλωση", έχουν ήδη προεπιλεγμένο το γεωγρ. μήκος κ πλάτος της συγκεκριμένης χώρας. Δες μήπως ευθύνεται αυτό.

may
06-11-2006, 09:03 AM
Καλημέρα!!

λίγο περίεργο μου ακούγεται αυτό που ρωτάς, αλλά ναι μπορεί να συμβεί. Κάποια προγράμματα, ιδιαιτέρως δε αυτά που προέρχονται από ξένα sites και είναι περισσότερο για "εθνική κατανάλωση", έχουν ήδη προεπιλεγμένο το γεωγρ. μήκος κ πλάτος της συγκεκριμένης χώρας. Δες μήπως ευθύνεται αυτό.

BlackOrWhat
06-11-2006, 09:37 AM
Καλημέρα και σ'εσένα may!!!!
Το συγκεκριμένο πρόγραμμα θεωρώ οτι προσφέρει πολλές δυνατότητες...και είναι freeware!!!!! Τσεκάροντάς το σε σχέση με τα αποτελέσματα του δικού μας site, πρέπει να είναι σωστό :laugh:, απλά αναζητούσα μια δεύτερη γνώμη, και γιατι όχι και να μοιραστώ την ανακάλυψή μου :love:

Έχω την εντύπωση, οτι έχει σχέση με την ώρα που βάζεις δηλ. άλλα προγράμματα ζητούν GMT, και άλλα παίρνουν ως σημείο αναφοράς τις ώρες που υσχύουν περα απο τον Ατλαντικό...και ίσως εγώ δεν μπορω να συντονιστω με αυτην την ώρα :toung:

Συγκεκριμένα το πρόγραμμα αυτο βγάζει την Αθήνα 23 μοίρες και 44' Ε, 38 μοίρες και 0' Ν, όπου πεφτει μέσα σε σχέση με τα υπόλοιπα προγράμματα. Κατά τα άλλα σίγουρα θα χρειαζόμουν μια δεύτερη γνώμη...

Dell Piero
06-11-2006, 12:40 PM
Καλημέρα σας!!!
Αισίως μετά απο 10 posts μπορώ να ανοίξω το δικό μου θέμα :bigsmile:

Στο συζητήσεις αστρολογίας που άνοιξες το θέμα σου δεν υπήρχε ουδέποτε περιορισμός. Όλα τα μέλη μας μπορούν να δημιουργήσουν νέο θέμα είτε έχουν 1 ποστ είτε κανένα. Προφανώς προσπαθούσες σε άλλη ενότητα. :toung:

BlackOrWhat
06-11-2006, 12:56 PM
Όχι...αλήθεια...σε αυτή την ενότητα ήταν κύριε αντμινιστράτορα... :love:

Dell Piero
06-11-2006, 02:30 PM
Όχι...αλήθεια...σε αυτή την ενότητα ήταν κύριε αντμινιστράτορα... :love:



Δεν αμφισβητώ ότι λέτε αλήθεια.
Όμως στην πράξη είναι αλλιώς http://myhoroscope.gr/showthread.php?t=3023

Ο λογαρισμός μέλους Admin είναι δεσμευμένος από εμάς για να γίνονται δοκιμές και να διορθώνονται λάθη στο φόρουμ. Είναι λογαρισμός μέλους και όχι διαχειριστή που σημαίνει ότι δεν έχει έξτρα προσβάσεις.

BlackOrWhat
08-11-2006, 09:19 AM
Χμμμμμ...χμμμμμμ!!! Εν τέλει καταληπτόν :bigsmile:

Δεν ξέρω αν θέλετε να κρατήσετε το δοκιμαστικό θέμα...έτσι κι αλλιώς δεν έχουν πολλή κίνηση...

Κρίμα...απλά θεώρισα οτι θα ήταν ένα θέμα που θα ενδιέφερε...και ήλπιζα να βρούμε μαζί ένα αξιόλογο πρόγραμμα να μοιραστούμε...όπως επίσης θεωρώ ενδιαφέρον ένα θέμα που αφορά στην ανταλαγή απόψεων για αστρολογικά βιβλία ή...και γιατί οχι και γενικού περιεχομένου...:laugh:

Ευχαριστώ για την διευκρινισή σας,
Μαρία

Maroulita
08-11-2006, 09:56 AM
Μια χαρά ενδιαφέρον θέμα είναι! Και ειδικά για όσους δεν μπορούν να αγοράσουν κάποιο πρόγραμμα από τα γνωστά, πιστεύω πως θα ήταν μια καλή ευκαιρία για να δουν και μόνο πώς δουλεύει ένα αστρολογικό πρόγραμμα. Προσωπικά προσπάθησα να κάνω εγκατάσταση στο canopus, αλλά μου βγάζει κάποιο σφάλμα. Θα το κοιτάξω όμως πάλι για να κάνω σύγκριση!

Μια ερώτηση: όταν λες ότι κάποια στοιχεία στα βγάζει διαφορετικά και κάποια ίδια, ποια είναι αυτά; Οι διαφορές έχουν να κάνουν με ακριβείς μοίρες στις θέσεις των διαφόρων στοιχείων ή κάτι άλλο; Υπάρχει απλά μια μικρή απόκλιση ή μιλάμε για τεράστια διαφορά;

BlackOrWhat
08-11-2006, 10:14 AM
Καλημέρα σου...
Λοιπόν...η αλήθεια είναι πως δεν το κοίταξα σχολαστικά...δηλ. δεν ξέρω αν έχει αποκλήσεις στις μοίρες...αλλά αυτό είναι κάτι που μπορώ να διασταυρώσω με την πρώτη ευκαιρία...όταν βρεθώ εκτός δουλειάς...γιατί μερικά sites, ή μέρη τους απαγορεύονται...ακόμα και το πρόγραμμα αυτού του site...όταν μπορέσεις και το κάνεις εγκατάσταση μπορείς να το τσεκάρεις με το δικό μας πρόγραμμα :bigsmile:

Τώρα για την εγκατάστασή του...δεν χρειάζεται εγκατάσταση...βρίσκεις ή δημιουργείς έναν φάκελο στον οποίο κάνεις extract τα αρχεία του Canopus και κάπου εκεί μέσα βρίσκεις το αρχείο CANOPUS.EXE και το τρέχεις...το διπλό click θα κάνει τη δουλειά... :toung:

Καλή σου επιτυχία...και περιμένω να διαβάσω αποτελέσματα...

PS1. Έχω υπόψη μου και άλλα προγράμματα άλλα κανένα δεν με εντυπωσίασε όσο αυτό...είμαι και της άποψης ένα ένα και με τη σειρά...κάθε πράγμα στον καιρό του και ο κολιός...:laugh:

PS2. Όταν έλεγα για διαφορές ενvόούσα για άλλα προγράμματα που είναι online, και για ταίδια στοιχεία πάντα (αν και πείραζα λίγο τις παραμέτρους), μου έβγαζε πλανήτες που θεωρουσα ότι άνηκαν σε ένα σπίτι (με αυτό το πρόγραμμα), να στεγάζονται σε άλλο...go figure!!!!

Maroulita
10-11-2006, 10:19 AM
Λοιπόν... το έψαξα λιγάκι το προγραμματάκι. Σε πρώτη φάση άφησα τις συντεταγμένες της Αθήνας που είχε το ίδιο. Η οικοθεσία δεν αλλάζει, αλλά υπήρχε μεγάλη απόκλιση στα λεπτά της μοίρας τόσο για σημεία όπως ο ωροσκόπος, όσο και για πλανήτες. Οταν διορθώσα τις συντεταγμένες, κάπως διορθώθηκε το πράγμα, αλλά και πάλι υπάρχει διαφορά. Δεν ξέρω πού οφείλεται αυτό... Πάντως σου δίνει και ένα κατάλογο με τις όψεις που σχηματίζονται και αυτό είναι αρκετά βοηθητικό.

Υ.Γ. Είναι βέβαια και λίγο παλιό σαν πρόγραμμα, γράφει copyright 1996...

laziali
10-11-2006, 01:19 PM
Για το kepler ποια η γνώμη σας???

Το χα βρει από ένα πρόγραμμα που κατεβάζω τραγούδια αλλά δεν το κατέβασα...και δεν θυμάμαι αν ήταν απλά δοκιμαστικό για κανα 15νθημερο. Θα ξαναψάξω μπας και το βρω :embarrest

Dell Piero
10-11-2006, 01:27 PM
Για το kepler ποια η γνώμη σας???

Το χα βρει από ένα πρόγραμμα που κατεβάζω τραγούδια αλλά δεν το κατέβασα...και δεν θυμάμαι αν ήταν απλά δοκιμαστικό για κανα 15νθημερο. Θα ξαναψάξω μπας και το βρω :embarrest

Το Kepler της δημιουργού εταιρίας Cosmic Patterns δεν διατίθεται δωρεάν. Συνήθως τα προγράμματα peer2peer που κατεβάζουν κάποιοι παράνομα mp3 έχουν και δεκάδες άλλα παράνομα software cracked. Καλό είναι να μην ενθαρρύνονται ενέργειες παράνομης διακίνησης software. Το myHoroscope εξάλλου το απαγορεύει ρητά.

laziali
10-11-2006, 01:40 PM
Επειδή το θεώρησα δοκιμαστικό (15νθημερο που είναι συνήθως για προγράμματα) γι αυτό και νόμιζα ότι επιτρέπεται κάτι τέτοιο. Αλλά επειδή είναι λίγο επίφοβα αυτά για ιούς και συναφή, αυτός είναι και ο λόγος που δεν έκανα κάποια κίνηση.
Λογικά οι εταιρίες που βγάζουν αστρολογικά προγράμματα θα πρέπει να έχουν ιστοσελίδες που να διαφημίζουν τα προγράμματά τους και ενδεχομένως να προσφέρουν ένα δοκιμαστικό, κάτι σαν προσομοίωση.

BlackOrWhat
15-11-2006, 07:29 PM
Λοιπόν... το έψαξα λιγάκι το προγραμματάκι. Σε πρώτη φάση άφησα τις συντεταγμένες της Αθήνας που είχε το ίδιο. Η οικοθεσία δεν αλλάζει, αλλά υπήρχε μεγάλη απόκλιση στα λεπτά της μοίρας τόσο για σημεία όπως ο ωροσκόπος, όσο και για πλανήτες. Οταν διορθώσα τις συντεταγμένες, κάπως διορθώθηκε το πράγμα, αλλά και πάλι υπάρχει διαφορά. Δεν ξέρω πού οφείλεται αυτό... Πάντως σου δίνει και ένα κατάλογο με τις όψεις που σχηματίζονται και αυτό είναι αρκετά βοηθητικό.

Γειά σας...δεν αργησα πολύ να απαντήσω...αργησά...εεε...εεε? ??? :toung:

Λοιπόν...ας πάρουμε τα πράγματα απο την αρχή...μόλις σήμερα άδειασα να συγκρίνω το Canopus με αυτό του site μας :embarrest

Είδα ότι:
1. Οι ακμές των Οίκων εμφανίζονταν 1'-2' της μοίρας πρίν ή μετά απο τις παράγουσες του προγράμματος του site...δηλ. σε γενικές γραμμές ίδια σε ζώδιο και μοίρες...
2. Οι πλανητικές θέσεις είχαν απόκληση επίσης 1'-2', εκτός απο τον Κρόνο που είχε 5'...:suspiciou
3. Το Part of Fortune εμφανίστηκε στον ίδιο οίκο αλλά σε άλλο ζώδιο...
4. Η Λίλιθ εμφανίστηκε έναν οίκο και ζώδιο πρίν...
5. Ο Χείρων μου εμφανίστηκε κανονικά...

Δοκίμασα Αθήνα 23E44 και 37Ν58, δεν ξέρω...και πάλι δεν νομίζω οτι θα μπορούσαμε να πέσουμε ακριβώς στα αποτελέσματα του site...έχει να κάνει και με τον τρόπο που διεξάγονται οι υπολογισμοί...

Αυτά προς το παρόν,
Μαρία:cheesy:

Παιδί από τ' αστέρια
15-11-2006, 11:00 PM
Δοκίμασα Αθήνα 23E44 και 37Ν58, δεν ξέρω...και πάλι δεν νομίζω οτι θα μπορούσαμε να πέσουμε ακριβώς στα αποτελέσματα του site...έχει να κάνει και με τον τρόπο που διεξάγονται οι υπολογισμοί...

Αυτά προς το παρόν,
Μαρία:cheesy:

Ίσως επειδή κάποια προγράμματο υπολογίζουν με 23° 43' Ανατολικά

BlackOrWhat
16-11-2006, 08:51 AM
Ίσως επειδή κάποια προγράμματο υπολογίζουν με 23° 43' Ανατολικά

Ίσως και να έχεις δίκιο...:toung:

Απλά μου φαίνεται οτι το συγκεκριμένο πρόγραμμα κάνει σωστούς υπολογισμούς με τη σωστή Εφημερίδα...αλλά μέχρι να μάθουμε τις ακριβείς συντεταγμένες της Αθήνας, για παράδειγμα, μάλλον θα έχει αποκλήσεις...

Όσο για το τελευταίο έψαξα στο internet για τις συντεταγμένες, αμέσως μετά το post της may (το πέτυχα???), και το site του Greenwich περιείχε :sad2:...στα υπόλοιπα sites που βρήκα πληροφορίες, αυτές ήταν τόσο διαφορετικές μεταξύ του όσα και τα sites που επισκεύτηκα...:weird:

Προκαλώ λοιπόν...όποιον γνωρίζει τις ακριβείς συντεταγμένες ας μας τις πει...εχμμμ!!! Να δοκιμάσουμε κι αυτές :laugh:

Maroulita
16-11-2006, 10:03 AM
Καλημέρα!
Πάντως στο πρόγραμμα που χρησιμοποιώ και θεωρείται από τα καλύτερα και πιστότερα, για την Αθήνα δίνονται οι συντεταγμένες: 37°N58' (γεωγραφικό πλάτος) και 023°E43' (γεωγραφικό μήκος).
Στη δεύτερη δοκιμή που είχα κάνει με το canopus, είχα βάλει αυτές τις συντεταγμένες, αλλά πάλι υπήρχε απόκλιση...

may
16-11-2006, 10:28 AM
Καλημερα!!

Όντως οι συντεταγμένες που αναφέρει η Dr. Maroulita είναι σωστές. Όσον αφορά τις υπόλοιπες διαφορές (για τα λεπτά της μοιράς), ε, εντάξει για μερικά λεπτάκια δεν είναι κ τόσο μεγάλο ζήτημα. Ο Κλήρος της Τύχης κ η Λίλιθ που σου εμφανίστηκαν αλλού, αυτό είναι ένα ζήτημα!! Μήπως τελικά δεν είναι κ τόσο σωστό αυτό το πρόγραμμα?? :embarrest

BlackOrWhat
16-11-2006, 10:58 AM
Ο Κλήρος της Τύχης κ η Λίλιθ που σου εμφανίστηκαν αλλού, αυτό είναι ένα ζήτημα!! Μήπως τελικά δεν είναι κ τόσο σωστό αυτό το πρόγραμμα?? :embarrest

Ωχχχχχ!!!! 'Ενας Τοξότης δεν έχει γνώμη για το παραπάνω????:eek:
Ενας Τοξότης τελικά δεν έχει όλες τις απαντήσεις???:w00t:


Καλά ας μην τρελενόμαστε :toung:...ποιό πρόγραμμα χρησιμοποιήτε εσείς (αν επιτρέπεται βέβαια)???

Πρέπει να το ψάξω περισσότερο...το help του προγράμματος λέει κάτι αλλά δεν μπορώ να το κάνω copy...:embarrest

may
16-11-2006, 11:11 AM
Ωχχχχχ!!!! 'Ενας Τοξότης δεν έχει γνώμη για το παραπάνω????:eek:
Ενας Τοξότης τελικά δεν έχει όλες τις απαντήσεις???:w00t:


Δεν ξέρω αν αναφέρεσαι σε εμένα, αλλά δυστυχώς δεν είμαι Τοξότης!!!

Όμως ναι, ένας real-Τοξότης έχει μια πάντα απάντηση επί παντώς επιστητού!!!

BlackOrWhat
16-11-2006, 11:14 AM
Δεν ξέρω αν αναφέρεσαι σε εμένα, αλλά δυστυχώς δεν είμαι Τοξότης!!!

Όμως ναι, ένας real-Τοξότης έχει μια πάντα απάντηση επί παντώς επιστητού!!!

Είχα διάθεση αυτοσαρκασμού...αγαπημένο μου χόμπυ...:embarrest

may
16-11-2006, 11:23 AM
¶ρα εσύ είσαι ο Τοξότης??? :blink:

Πάντως,τώρα που το ξανασκέφτομαι... την αντίδραση που περιέγραψες προηγουμένως μόνο ένας ψυχαναγκαστικός, τελειομανής Παρθένος με Ωρ. Αιγόκερω θα μπορούσε να την έχει!!! :laugh: :cheesy: :laugh:

BlackOrWhat
16-11-2006, 11:37 AM
¶ρα εσύ είσαι ο Τοξότης??? :blink:

Πάντως,τώρα που το ξανασκέφτομαι... την αντίδραση που περιέγραψες προηγουμένως μόνο ένας ψυχαναγκαστικός, τελειομανής Παρθένος με Ωρ. Αιγόκερω θα μπορούσε να την έχει!!! :laugh: :cheesy: :laugh:


Σύμφωνα με τα παραπάνω μπορώ αυτοβούλως να αυτοχρηστώ ψυχαναγκαστικός, τελειομανής Τοξότης, με Κρόνο στην Παρθένο σε ΕΞΑΡΣΗ και σε τετράγωνα με όλους σχεδόν τους Πλανήτες!!!:wacko: Σου κάνει???

may
16-11-2006, 11:50 AM
Σύμφωνα με τα παραπάνω μπορώ αυτοβούλως να αυτοχρηστώ ψυχαναγκαστικός, τελειομανής Τοξότης, με Κρόνο στην Παρθένο σε ΕΞΑΡΣΗ και σε τετράγωνα με όλους σχεδόν τους Πλανήτες!!!:wacko: Σου κάνει???

Μου κάνει, μου κάνει!!!! :nuts:

Αυτό ακριβώς εννούσα κ εγώ!!!

Πάντως οι Τοξότες είναι οι αγαπημένες μου φιγούρες!!!

Toksotaki
29-09-2007, 11:56 AM
Η Μαρουλιτα μας δεν θυμωνει ποτε εκανα πλακα:bigsmile:
Και πραγματικα χαιρομαι που διαβαζεις τα αρθρα μας.:laugh:
Ειστε οι μονοι υπευθυνοι που εθιστηκα στην αστρολογια:toung:

emmalene
29-09-2007, 12:01 PM
Ειστε οι μονοι υπευθυνοι που εθιστηκα στην αστρολογια:toung:

Χαιρομαστε αγαπητη Toksotaki.Και νομιζω οτι θα τα πας μια χαρα!Τωρα οσον αφορα γιατους χαρτες που ζητας η Μαρουλιτα οπως βλεπεις απανταει σε ολους αρα θα απαντησει σιγουρα και σε σενα.Γιατι ομως δεν παιρνεις ενα αστρολογικο προγραμμα ωστε να κανεις χαρτες και μονη σου?Το solarfire και το kepler πχ εχουν ολα οσα θες και ακομα περισσοτερα.:love:

Toksotaki
29-09-2007, 12:06 PM
Χαιρομαστε αγαπητη Toksotaki.Και νομιζω οτι θα τα πας μια χαρα!Τωρα οσον αφορα γιατους χαρτες που ζητας η Μαρουλιτα οπως βλεπεις απανταει σε ολους αρα θα απαντησει σιγουρα και σε σενα.Γιατι ομως δεν παιρνεις ενα αστρολογικο προγραμμα ωστε να κανεις χαρτες και μονη σου?Το solarfire και το kepler πχ εχουν ολα οσα θες και ακομα περισσοτερα.:love:
καλα και απο που θα τα παρω αυτα?(οπως βλέπεις ειμαι ενημερωμενη!)

emmalene
29-09-2007, 12:10 PM
καλα και απο που θα τα παρω αυτα?(οπως βλέπεις ειμαι ενημερωμενη!)

Στο μεγαλυτερο μαγαζι...Στο Internet...:bigsmile:

emmalene
29-09-2007, 12:50 PM
Στο μεγαλυτερο μαγαζι...Στο Internet...:bigsmile:
Νομιζω οτι ολες οι εταιρειες εχουν demo τα προγραμματα ωστε αφου τα δοκιμασεις να καταληξεις στην αγορα καποιου.:bigsmile:

Toksotaki
04-10-2007, 11:26 PM
ευχαριστω πολυ!

Ιφιγένεια
13-11-2007, 08:27 PM
Σχετικά με το πρόγραμμα συναστρίας "wow" έχει κανείς άποψη??
Βασικά, όποιος το έχει δει καταλαβαίνει αυτά που θα εξηγήσω παρακάτω..,μέσα στα υπολοιπα που παρέχει, βγάζει και κάτι διαγράμματα συμβατότητας. Κατά πόσο αυτά είναι ακριβή, γιατί κάποιες φορές δεν συμφωνώ και τόσο με αποτελέσματα τους.. να τα παίρνει καποιος σοβαρά υπόψη, ή δεν είναι και πολύ σοβαρά?

Μητσάκος
13-11-2007, 10:57 PM
Σχετικά με το πρόγραμμα συναστρίας "wow" έχει κανείς άποψη??
Βασικά, όποιος το έχει δει καταλαβαίνει αυτά που θα εξηγήσω παρακάτω..,μέσα στα υπολοιπα που παρέχει, βγάζει και κάτι διαγράμματα συμβατότητας. Κατά πόσο αυτά είναι ακριβή, γιατί κάποιες φορές δεν συμφωνώ και τόσο με αποτελέσματα τους.. να τα παίρνει καποιος σοβαρά υπόψη, ή δεν είναι και πολύ σοβαρά?

Είναι αρκετά πρακτικό αλλά έχει και αυτό το έλλειμμα που έχουν όλα τα προγράμματα όσο καλά και αν είναι. Είναι απλώς προγράμματα :bigsmile: Τα διαγράμματα του στηρίζονται σε τυπικές ερμηνείες που δεν μπαίνει ο ανθρώπινος παράγοντας που για μένα όσο και να είναι επισφαλής παίζει σημαντικό ρόλο. Από την άλλη πολλές φορές δεν μπορούμε να δούμε την πραγματικότητα και μένουμε στην αλήθεια που έχουμε πλάσει εμείς οι ίδιοι. Ετσι, πραγματικότητες που βγαίνουν και από ένα ξερό προγραμμα μπορεί να μην τις κατανοούμε είτε γιατί υποσεινήδητα δεν θέλουμε είτε αν πρόκειται για τρίτο πρόσωπο να μην έχουμε αρκετά στοιχεία :wacko:

zeta1987
14-11-2007, 09:38 AM
Σχετικά με το πρόγραμμα συναστρίας "wow" έχει κανείς άποψη??
Βασικά, όποιος το έχει δει καταλαβαίνει αυτά που θα εξηγήσω παρακάτω..,μέσα στα υπολοιπα που παρέχει, βγάζει και κάτι διαγράμματα συμβατότητας. Κατά πόσο αυτά είναι ακριβή, γιατί κάποιες φορές δεν συμφωνώ και τόσο με αποτελέσματα τους.. να τα παίρνει καποιος σοβαρά υπόψη, ή δεν είναι και πολύ σοβαρά?

Και εγώ το έχω αυτό το πρόγραμμα αλλά δεν θα έλεγα ότι είναι ακριβείας όλα αυτά που βγάζει. Π.χ. εγώ έχω ¶ρη στον Ζυγό και ο Φίλος μου στον Κριό.Και παρόλο που ο δικός του είναι στις πρώτες μοίρες του Κριού και εμένα στις τελευταίες του Ζυγού βγάζει ότι βρίσκονται σε αντίθεση..:wacko: Μπορεί να βρίσκονται σε αντίθετα ζώδια αλλά δεν σχηματίζουν όψη αντίθεσης..

Ιφιγένεια
14-11-2007, 10:25 AM
Ναι.. βασικα, όταν αυτό βρίσκει τα διαγράμματα δε νομίζω οτι συμπεριλαμβάνει τόσο πολύ τη "δύναμη" κάποιων όψεων ή θέσεων σε σχέση με κάποιες άλλες...χωρίς να είμαι βέβαιη πάλι(γι'αυτό και ρωτησα..)
Ευχαριστώ πολύ Μητσάκο και Ζετα!! :)

zeta1987
14-11-2007, 10:29 AM
Ναι.. βασικα, όταν αυτό βρίσκει τα διαγράμματα δε νομίζω οτι συμπεριλαμβάνει τόσο πολύ τη "δύναμη" κάποιων όψεων ή θέσεων σε σχέση με κάποιες άλλες...χωρίς να είμαι βέβαιη πάλι(γι'αυτό και ρωτησα..)
Ευχαριστώ πολύ Μητσάκο και Ζετα!! :)

Αυτό είναι αλήθεια!
Παρακαλώ!!:bigsmile:

BlackOrWhat
14-11-2007, 10:30 AM
Εάν δεν κάνω λάθος και λίγο που έχω δει το πρόγραμμα σου δίνει την δυνατότητα (καποια επιλογή) να διορθώσεις τα orbs (ανοχές όψεων)

zeta1987
14-11-2007, 10:40 AM
Εάν δεν κάνω λάθος και λίγο που έχω δει το πρόγραμμα σου δίνει την δυνατότητα (καποια επιλογή) να διορθώσεις τα orbs (ανοχές όψεων)

Δεν το είχα δεί αυτό...:blink:

Ιφιγένεια
14-11-2007, 10:41 AM
Αλήθεια??? Θα το ψάξω... Ευχαριστώ πολύ Blackorwhat!!

BlackOrWhat
14-11-2007, 10:46 AM
Παιδιά δεν είμαι σίγουρη 100% οτι υπάρχει, μπορεί να έχω μπερδευτεί και με άλλα προγράμματα που έχω δεί...αλλά για ψάξτε καλύτερα τις επιλογές (συνήθως, η σύμβαση των προγραμμάτων είναι η αλλαγή παραμέτρων να γίνεται μέσω επιλογής του μενού options -αυτό το ξέρετε)...:cheesy:

Βασιλης Παπαδολιας
14-11-2007, 11:04 AM
Μια που ασχολείσαι με προγράμματα αστρολογίας, δε φέρνεις και καμία πρόταση / παρουσίαση στην επόμενη συνάντηση της λέσχης; :)

BlackOrWhat
14-11-2007, 11:12 AM
Μια που ασχολείσαι με προγράμματα αστρολογίας, δε φέρνεις και καμία πρόταση / παρουσίαση στην επόμενη συνάντηση της λέσχης; :)

Θα μπορούσα να το κάνω αυτό αλλά θα μου επιτρέψεις να μην το κάνω για την επόμενη συνάντηση...το μόνο που με προβληματίζει είναι οτι τα περισσότερα μπορείς να τα αποκτήσεις επι πληρωμής και δεν ξέρω κατά πόσο οι περισσότεροι απο εμάς θα ήμαστε διατεθιμένοι να πλερώσουμε:cheesy:

¶σε να οργανωθώ και θα σου πω...

Ιφιγένεια
14-11-2007, 11:15 AM
Εντάξει υπάρχουν και μερικά που τα βρίσκεις free στο διαδικτυο...(Canopus..)
Το wow μπορεί να το πάρει κανείς δωρεάν για 30 μέρες...(αλλά εγώ έχω την ελήνική έκδοση που, το είχα βρει με ένα περιοδικό αστρολογίας...)

BlackOrWhat
14-11-2007, 11:17 AM
Βρήκες άκρη τελικα??

Ιφιγένεια
14-11-2007, 11:23 AM
ναι κατάλαβα πως γίνεται... Ευχαριστώ πολύ!!! :)

Emmanole
20-11-2007, 11:35 PM
Έχω ένα πρόγραμμα που λέγεται Σταρ τραξ μιλένιουμ. Το θέμα είναι ότι δεν το χω ψάξει πάρα πολύ για να δω τις λειτουργίες του λόγω έλλειψης χρόνου. Και δεν ξέρω κατα πόσο είναι ακριβές σε σχέση με κάποια άλλα προγράμματα. Θα μάθω όμως :)

BlackOrWhat
21-11-2007, 09:25 AM
Έχω ένα πρόγραμμα που λέγεται Σταρ τραξ μιλένιουμ. Το θέμα είναι ότι δεν το χω ψάξει πάρα πολύ για να δω τις λειτουργίες του λόγω έλλειψης χρόνου. Και δεν ξέρω κατα πόσο είναι ακριβές σε σχέση με κάποια άλλα προγράμματα. Θα μάθω όμως :)

Να μας πείς!! Να μας πείς!! :embarrest:nuts: