PDA

View Full Version : Σελήνη σε όψη αντίθεσης με τον Κρόνο



leila
15-04-2006, 02:40 AM
Είμαι Τοξότης με ωροσκόπο Κριό.Γνωρίζω ότι έχω Σεληνη, στις 28 μοίρες και 45 λεπτά του Υδροχοου, 12ος οίκος και Κρονος, στις 00 μοίρες και 32 λεπτά της Παρθενου, 6ος οίκος.Θα ήθελα να μάθω για αυτή την όψη, όποιος ξέρει ευπρόσδεκτη όποια απάντηση:) Ευχαριστώ

Αγγελικη
15-04-2006, 03:08 AM
Είμαι Τοξότης με ωροσκόπο Κριό.Γνωρίζω ότι έχω Σεληνη, στις 28 μοίρες και 45 λεπτά του Υδροχοου, 12ος οίκος και Κρονος, στις 00 μοίρες και 32 λεπτά της Παρθενου, 6ος οίκος.Θα ήθελα να μάθω για αυτή την όψη, όποιος ξέρει ευπρόσδεκτη όποια απάντηση:) Ευχαριστώ

Η οψη δεν λαμβανει χωρα σε αντιθετα στοιχεια, οποτε και η επιρροη της περιοριζεται.
Η επιρροη της θα ηταν ισχυρη εαν η Σεληνη βρισκοταν στους Ιχθεις ή ο Κρονος στον Λεοντα.
Σου θυμιζω τα αντιθετα ζωδια:
Λεων-Υδροχοος.
Παρθενος-Ιχθεις.
Δεν ειμαι σιγουρη για την ισχυ της οψης κι ετσι περιμενω να με διορθωσετε.

tannia
19-04-2006, 01:56 PM
Η Σελήνη και η Αφροδίτη είναι πιο σηματικές απ΄ ότι νόμιζα.. Ίσως δείχνει κάποια δυσκολία σε βασικά θέματα αισθημάτων γενικά(λέμε τώρα).. Αφού πιάνει το 12ο και τον 6ο οίκο θα έχει να κάνει με καθημερινότητα, υγεία, εργασία, μυστικά, απομόνωση ..

sst
20-04-2006, 10:42 AM
καλημέρα, η σελήνη συμβολίζει την μητέρα, ενώ ο κρόνος πολλές φορές την πατρική εξουσία, είναι πιθανόν λοιπόν οι γονείς σου να μην τα πηγαίνουν καλά μεταξύ του ( ή έτσι να το εκλαμβάνεις εσύ), ακόμα ίσως να έχεις και πρόβλημα με το στομάχι με κύρια αιτία το άγχος και την καταπίεση. Ένα ακόμα στοιχείο που δίνει αυτή η αντίθεση είναι ότι καταπιέζεις τα συναισθήματα σου και δεν μπορείς να εκφραστείς εύκολα (πάντα συναισθηματικά μιλάμε). Αυτά!! Εύχομαι Καλή Ανάσταση