PDA

View Full Version : Τετραγωνα, καλα μου τετραγωνα...



esperanza
02-02-2006, 09:23 PM
Αγαπητοί μου,
Καταρχήν ελπίζω να γραφω στην κατάλληλη ενότητα, αλλά αν όχι, συγχωρείστε με καθότι είμαι αρχάρια..
Ο χάρτης μου είναι γεμάτος απο τετράγωνα και αντιθέσεις. Το παίρνω ελαφρά όμως το θέμα αφού χωρίς αυτά η ζωή μου θα ήταν μέσα στην πλήξη. Προσπαθώ να κατανοήσω την ύπαρξή μου, να αγαπάω κάθε μέρα περισσότερο τον εαυτό μου και τους γύρω μου, να ζω το σήμερα , να κοιτάζω τα σύννεφα και να τα θαυμάζω, να δέχομαι με χαρά τα εμπόδια και τις λύπες επειδή ξέρω οτι με αυτά θα μάθω, θα τα αντιμετωπίσω και ναι, θα τα καταφέρω, γιατί το μονο που με νοιάζει είναι να ΖΩ.
Πολλοί είναι εκείνοι που αγχώνοντε με τις δύσκολες όψεις του ωροσκοπίου τους. Και εγώ στεναχωριόμουν με το δικό μου..
Όμως κατάλαβα οτι η ζωή είναι ωραία, για αυτό και αγαπάω τα καλα μου τετράγωνα..

Φιλικά

Ελπίδα

sagimoon
02-02-2006, 09:57 PM
Αγαπημένη μας esperanza,

Εγώ να δείς τρομάρα που πήρα όταν πρωτοαντίκρισα τα ταφ τετράγωνα, τα μεγάλα τετράγωνα , και λοιπά τετράγωνα και αντιθέσεις στον χάρτη του μικρού γιού μου.
Σε βεβαιώ ότι θα γίνουνε τα τετράγωνα των αστέρων. Άνθρωποι με παρόμοιες όψεις διακρίνονται και προοδεύουν. Πληροφοριακά τελείως, έχω μια φίλη με τους περισσότερους πλανήτες στην θέση τους, με κάτι τρίγωνα που βγάζουν μάτι, ...και μια mersentes 200 άρα.....με άνεση εξυπνάδα, και πίσμα, με όλα τα καλά του κόσμου, και ούτε καν εξασκεί το επάγγελμά της....κάαάάάάθεται και απολαμβάνει μόνο. Στο τέλος νομίζεις πως θα κλείσει τα μάτια ευχαριστημένη?? όχι σε πληροφορώ...
Το να τρώγεσαι με τα ...ρούχα σου έχει και το θετικό του....δεν πεθαίνεις φορώντας το ίδιο ..χεχε

Καλό μας βράδυ φίλοι !!!!

may
05-02-2006, 10:13 PM
Αγαπημένη μας esperanza,

Εγώ να δείς τρομάρα που πήρα όταν πρωτοαντίκρισα τα ταφ τετράγωνα, τα μεγάλα τετράγωνα , και λοιπά τετράγωνα και αντιθέσεις στον χάρτη του μικρού γιού μου.
Σε βεβαιώ ότι θα γίνουνε τα τετράγωνα των αστέρων. Άνθρωποι με παρόμοιες όψεις διακρίνονται και προοδεύουν. Πληροφοριακά τελείως, έχω μια φίλη με τους περισσότερους πλανήτες στην θέση τους, με κάτι τρίγωνα που βγάζουν μάτι, ...και μια mersentes 200 άρα.....με άνεση εξυπνάδα, και πίσμα, με όλα τα καλά του κόσμου, και ούτε καν εξασκεί το επάγγελμά της....κάαάάάάθεται και απολαμβάνει μόνο. Στο τέλος νομίζεις πως θα κλείσει τα μάτια ευχαριστημένη?? όχι σε πληροφορώ...
Το να τρώγεσαι με τα ...ρούχα σου έχει και το θετικό του....δεν πεθαίνεις φορώντας το ίδιο ..χεχε

Καλό μας βράδυ φίλοι !!!!

Αγαπητή Sagimoon,

εξαρτάται τι ζητάει καθένας στη ζωή του, αλλά και το τι είναι τελικά ταγμένος να κάνει και να υπηρετήσει.. Δεν νομίζω ότι η συγκεκριμένη κυρία θα κλείσει τα μάτια της.. δυστυχισμένη!!

(Το σχόλιο έγινε με κάθε καλή διάθεση!! Μην με παρεξηγείς, αν είμαι λίγο "κοφτή" στα λόγια.. Ερμής στον Ταύρο σε σύνοδο με Μεσουράνημα, γαρ!!)

:love:

sagimoon
07-02-2006, 11:00 AM
Μεταξύ αστείου και σοβαρού

Κάποιος που δεν είναι ευχαριστημένος, δεν σημαίνει ότι είναι δα και δυστυχισμένος....υπάρχουν τόσα ενδιάμεσα στάδια...

με Άρη στον καρκίνο... :)
sagimoon

panther
07-02-2006, 04:26 PM
Κάποιος που δεν είναι ευχαριστημένος, δεν σημαίνει ότι είναι δα και δυστυχισμένος....υπάρχουν τόσα ενδιάμεσα στάδια...



Θα συμφωνήσω μαζί σου!!Βλέπεις εγώ έχω τον Ήλιο στον Καρκίνο :toung::toung:

esperanza
08-02-2006, 11:03 AM
Αγαπητή Panther,
Εχεις Ήλιο στον Καρκίνο, όπως και εγώ, αλλά κατα βάθος είσαι Πάνθηρας!!
Αυτό είναι το θετικό...!
:cheesy:

panther
08-02-2006, 11:25 AM
Αγαπητή Panther,
Εχεις Ήλιο στον Καρκίνο, όπως και εγώ, αλλά κατα βάθος είσαι Πάνθηρας!!
Αυτό είναι το θετικό...!
:cheesy:

Ε! ναι! βέβαια!!! Έχω ένα Ταύρο για Ωροσκόπο και έναν Ουρανό στο Σκορπιό!!!
μόνο πάνθηρας θα μπορούσα να γίνω!!! Τι άλλο να κάνω η γυναίκα!!!:bigsmile::bigsmile::bigsmile:

TEO
08-02-2006, 12:50 PM
Νομίζω τότε παιδιά ότι με παίρνει κι εμένα να μπώ στο club!!!Είμαι Διδυμάκι αλλά με Αφροδίτη και Άρη στο Ταύρο Τετράγωνο με Ουράνο στο Σκορπιό, μόνο Αέρινη δε νιώθω!Δε καταλαβαίνω από που να προφυλαχτώ κάθε φορά και συνήθως δε το καταφέρνω...Απόγνωση!

esperanza
08-02-2006, 04:12 PM
E, και στεναχωριέσαι βρε Τεο ?
Τι να πω και εγω ? Σελήνη στο Σκορπιό τετράγωνο με Κρόνο, Κρόνος τετράγωνο με Άρη, Άρης αντίθεση με Σελήνη, και οι πιο πολλοι πλανητες αναδρομοι...
Αλλά είπαμε δεν το βάζουμε κάτω.. Έτσι είναι αυτα.. Δέξου τον εαύτο σου μοναδικό, υπέροχο και να σκέφτεσαι θετικά!
Μην το ξεχάσεις...
;)

Αγγελικη
08-02-2006, 04:21 PM
esperanza
Δεν εχεις και τοσο ασχημο χαρτη οσο αναφορα αυτα στα οποια θα στρεψεις το ενδιαφερον σου τελικα;) Μαλλον ευνοικο θα τον ελεγα!:)

esperanza
08-02-2006, 04:27 PM
Καλά το είπε η Sagimoon....
Θα γίνουν τετράγωνα των αστέρων!!
Ευχαριστώ Αγγελική..
:nuts: